Астық нарығын реттеу және мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнің м.а. 2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/277 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрiнің м.а. 2011 жылғы 16 маусымдағы № 170 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 14 шілдеде № 7068 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 3 шілдедегі № 15-03/609 және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 522 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 03.07.2015 № 15-03/609 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 10.07.2015 № 522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 15-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтағы 1-қосымшаға сәйкес астық нарығын реттеу бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағының нысаны;
2) осы бұйрықтағы 2-қосымшаға сәйкес мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағының нысаны бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өткен соң ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ресми интернет–ресурсына жариялауды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Вице-министрі С.С. Хасеновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы              Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнің        Экономикалық даму және
міндетін атқарушы                   сауда министрiнің міндетін
атқарушы
______________ Е. Аман              ____________М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/277
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда министрінің м.а.
2011 жылғы 16 маусымдағы № 170
бірлескен бұйрығына
1-қосымша

Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка
Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2011 года № 18-03/277 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 июня 2011 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2011 года № 7068. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2015 года № 15-03/609 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июля 2015 года № 522
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 03.07.2015 № 15-03/609 и Министра национальной экономики РК от 10.07.2015 № 522 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области регулирования рынка зерна согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области безопасности и качества хлопка согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет–ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан Хасенова С.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра сельского хозяйства      и.о. Министра экономического
Республики Казахстан                   развития и торговли
_________ Е. Аман                      Республики Казахстан
_________ М. Кусаинов
Приложение 1
к Совместному приказу
и.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 мая 2011 года № 18-03/277
и и.о. Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 16 июня 2011 года № 170
форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства
в области регулирования рынка зерна

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.03.2013 № 15-07/124 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 09.04.2013 № 01-04-03/39 НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
нысаны
Астық нарығын реттеу бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы
тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акті ____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі _______________
Субъектінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
Астық қабылдау кәсіпорындары
1
Белгіленген нысан бойынша автомобильдер және темір жолдар таразысында жүктерді өлшеудi тiркеу журналын толтыру*
2
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттарының болуы
3
Орташа тәулiктiк сынамасы бойынша сапасын айқындай отырып, белгіленген нысан бойынша автомобиль көлігімен қабылданған астыққа жүкқұжаттар тiзiлiмiн жасау*
4
Белгіленген нысан бойынша астықтың зертханалық талдау нәтижелерiн тiркеу журналын толтыру*
5
Белгіленген нысан бойынша астықты тазалау, кептiру актiлерін жасау*
6
Астықтың сандық-сапалық есебінің кітабын жүргізуге қойылатын талаптарды сақтау
7
Астықтың сандық-сапалық есебiнің нысандарын, журналдарын және кітаптарын сақтаудың белгіленген мерзімдерін сақтау*
8
Астықты тиеп жөнелтуге алынған бұйрықтардың есебі журналын толтыру
9
Белгіленген нысан бойынша астық қолхаттарының тізілімін жасау**
10
Астық қолхаттарын беруге және ресімдеуге, сондай-ақ астық қолхаттарының тізілімін жүргізуге жауапты тұлғаларды анықтайтын ішкі құжаттың болуы
11
Таза және бүлінген, сондай-ақ өтелген астық қолхаттары бланкілерін сақтауға жауапты тұлғаларды анықтайтын ішкі құжаттың болуы
12
Астық қолхаттарының таза бланкілерін тікелей астық қабылдау кәсіпорнында сақтау
13
Астық қолхаттарының бүлінген бланкілерін астық қабылдау кәсіпорнында бес жыл сақтау
14
Өтелген астық қолхаттарын астық қабылдау кәсіпорнында бес жыл сақтау
15
Астықты сақтау кезінде біртекті партиядан алынған орташа сынама бойынша айына бір рет толық техникалық талдау жүргізілгенін растайтын құжаттың болуы
16
Астықты сақтаудың қысқы жағдайына ауыстыру бойынша іс-шараларды уақытында жүргізу
17
Астық қоймалары алаңының (астық қабылдау пунктінің) 10 %-ы көлемінде бос қойма сыйымдылығының, сүрлем-силос үстіндегі транспортердің әрқайсысына ең кемінде бір бос сүрлемнің болуы
18
Астық қоймаларының және оның барлық технологиялық желілерінің жарамды күйі
19
Астықты зиянкестермен залалдануына бақылауды уақытылы жүргізуді растайтын құжатты толтыру
20
Сақтаудағы астықтың температурасын бақылауды уақытылы жүргізуді растайтын құжатты толтыру
21
Астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сақталуын қамтамасыз ету
22
Астық қолхаттарын ұстаушылар алдындағы міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының немесе астық қолхаттарын ұстаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының болуы
23
Астық қоймасында (элеваторға, астық қабылдау пунктіне) меншік құқығын растайтын құжаттың болуы
24
Үшiншi тұлғалардың мiндеттемелерi бойынша мүлiктi кепiлге салудың жоқтығын растайтын құжаттардың болуы
25
Астықтың кез келген көлемін (мемлекеттік ресурстардың астығын сақтайтын астық қабылдау кәсіпорындары үшін) тиеп-жөнелтуді астық нарығы саласындағы уәкілетті органмен келісілгенін растайтын құжаттың болуы
26
Технологиялық жабдықтың (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы), салыстырып тексерілген таразы жабдығы, тиеу-түсіру құрылғылары, көтергіш-көлік жабдығы, жылжымалы көлік жабдығының болуы
27
Сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған ақаусыз жабдықтың болуы
28
Астық сапасын айқындауға арналған, өлшеулер жай-күйі бағалаудан өткен және: типін бекіту мақсатында сынақтардан немесе метрологиялық аттестаттаудан өткен, Қазақстан Республикасының мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тізіліміне енгізілген және белгіленген тәртіппен тексерілген зертханалық жабдықпен және аспаптармен (ылғал өлшегіштермен, кептіру шкафтарымен, зертханалық таразылармен, дәнді ұнтақтауға арналған диірмендермен, елеуіштер жиынтығымен, сынама іріктегіштермен, ыдыстармен, ақуыз құрамын, дән маңызының құрамы мен сапасын, құлау санын анықтауға арналған құрылғылармен, астықтың залалдануын анықтауға арналған оптикалық аспаптармен), астық үлгілерін сақтауға арналған сөрелермен жабдықталған өндірістік-технологиялық зертхананың болуы (зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәліктің көшірмесі ұсынылады)
29
Тиісті білімі бар техникалық басшылардың бiлiктi құрамының болуы
30
Тиісті білімі бар техникалық мамандардың бiлiктi құрамының болуы
31
Өткізу режимінің болуы
32
Аумақ қоршауының болуы
Астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертханалар
33
Зертхананың аккредиттеу аттестатының болуы
34
Сынама іріктеу актілерінің болуы
35
Астық сынамасын тіркеу журналының болуы
36
Белгіленген нысан бойынша сынамалар хаттамаларын немесе тiгiлген, нөмiрленген және зертхана меңгерушiсiнiң қолымен бекiтiлген сынама нәтижелерін тіркеу журналын толтыру***
37
Белгіленген нысан бойынша астық сапасы паспорттарын ресімдеу***
38
Берілген астық сапасы паспорттарының көшірмелерін сақтаудың белгіленген мерзімдерін сақтау
39
Астық сапасы паспортының әрекет ету мерзімі ішінде жөнелтiлген және сақтаудағы партияларға буып-түйген және мөрлеген астық сынамаларын сақтау
40
Буып-түйген және мөрлеген астық сынамаларын сапа бойынша келіспеушiлiктер кезінде – түсiнiспеушiлiктердi қарауды толық аяқтағанға дейiн сақтау
Ескертпе:

Сноска. Приложение 1 в редакции совместного приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.03.2013 № 15-07/124 и первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 09.04.2013 № 01-04-03/39 НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
_____________________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не
соответствует
предъявляемым
требованиям
Хлебоприемные предприятия
1
Заполнение журнала регистрации взвешивания грузов на автомобильных и железнодорожных весах по установленной форме*
2
Наличие товарно - транспортных накладных
3
Составление реестров накладных на принятое автомобильным транспортом зерно с определением качества по среднесуточной пробе по установленной форме*
4
Заполнение журнала регистрации результатов лабораторных анализов зерна по установленной форме*
5
Составление актов на очистку, сушку зерна по установленной форме*
6
Соблюдение требований к ведению книги количественно-качественного учета зерна
7
Соблюдение установленных сроков хранения форм, журналов и книг количественно-качественного учета зерна*
8
Заполнение журнала учета полученных приказов на отгрузку зерна
9
Составление реестра зерновых расписок по установленной форме**
10
Наличие внутреннего документа, определяющего лиц, ответственных за оформление и выдачу зерновых расписок, а также за ведение реестра зерновых расписок
11
Наличие внутреннего документа, определяющего лиц, ответственных за хранение чистых и испорченных бланков зерновых расписок, а также погашенных зерновых расписок
12
Хранение чистых бланков зерновых расписок непосредственно на хлебоприемном предприятии
13
Хранение испорченных бланков зерновых расписок на хлебоприемном предприятии в течение пяти лет
14
Хранение погашенных зерновых расписок на хлебоприемном предприятии в течение пяти лет
15
Наличие документа подтверждающего проведение полного технического анализа зерна при хранении зерна, один раз в месяц по средней пробе, отобранной от однородной партии
16
Своевременное проведение мероприятий по переводу зерна на зимние условия хранения
17
Наличие резервной складской емкости в размере 10 % площади зернохранилища (хлебоприемного пункта), на элеваторах 1 - не менее одного свободного силоса на каждый надсилосный транспортер
18
Исправное состояние зернохранилищ и их технологических линий
19
Заполнение документа подтверждающего своевременное проведение контроля зерна на зараженность вредителями
20
Заполнение документа подтверждающего своевременное проведение контроля за температурой хранящегося зерна
21
Обеспечение сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
22
Наличие договора участия в системе гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам или договора страхования гражданско-правовой ответственности перед держателями зерновых расписок
23
Наличие документа подтверждающего право собственности на зернохранилище (элеватор, хлебоприемный пункт)
24
Наличие документа подтверждающего Отсутствие залога имущества по обязательствам третьих лиц
25
Наличие документа подтверждающего согласование с уполномоченным органом в области зернового рынка отгрузки любого количества зерна (для хлебоприемных предприятий хранящих зерно государственных ресурсов)
26
Наличие технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильное оборудование), поверенного весового оборудования, погрузочно-разгрузочных устройств, подъемно-транспортного оборудования, передвижного транспортного оборудования
27
Наличие, исправного оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
28
Наличие производственно-технологической лаборатории для определения качества зерна, прошедшей оценку состояния измерений, оснащенной: лабораторным оборудованием и приборами (влагомерами, сушильными шкафами, весами лабораторными, мельницей для размола зерна, комплектами сит, пробоотборниками, пурками, устройствами для определения содержания белка, содержания и качества клейковины, числа падения, оптическими приборами для определения зараженности зерна), прошедшими испытания с целью утверждения типа или метрологическую аттестацию, внесенными в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан и поверенными в установленном порядке (представляется копия свидетельства о состоянии средств измерений в лаборатории), стеллажами для хранения образцов зерна
29
Наличие квалифицированного состава технических руководителей, имеющих соответствующее образование
30
Наличие квалифицированного состава технических специалистов, имеющих соответствующее образование
31
Наличие пропускного режима
32
Наличие ограждения территории
Аккредитованные лаборатории по экспертизе качества зерна
33
Наличие аттестата аккредитации лаборатории
34
Наличие актов отбора проб
35
Наличие журнала регистрации проб зерна
36
Заполнение протоколов испытаний по установленной форме или заполнение прошнурованного, пронумерованного и скрепленного подписью заведующего лабораторией журнала регистрации результатов испытаний***
37
Оформление паспортов качества зерна по установленной форме***
38
Соблюдение установленных сроков хранения копий выданных паспортов качества зерна
39
Хранение упакованных и опечатанных проб зерна на отгруженные и хранящиеся партии в течение срока действия паспорта качества зерна
40
Хранение упакованных и опечатанных проб зерна при разногласиях по качеству - до полного завершения рассмотрения разногласий
Примечание:

* - «Астықтың сандық-сапалық есебiн жүргiзу қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1676 қаулысы;
** - «Астық қолхаттарының берiлуi, айналымы және өтелу қағидаларын, астық қолхаттарының үлгіcіне және астық қолхаты жазылатын бланкілерге қойылатын талаптарды, Астық қолхаттары бланкілерін шығару, сатып алу, сақтау және жою қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1395 қаулысы;
*** - «Астық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі № 337 қаулысы;
Тексеруді жүргізді
___________ _______________________________________________ _________
(лауазымы)  (Тегі, аты, әкесiнiң аты (болған кезде) –        (қолы)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Мөр орны.
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда нұсқаманың
нөмірі мен жасалған күні көрсетіледі
20 ____ жылғы «____» ______________(№ _____)
Тексеру нәтижесімен таныстым
(келісемін/келіспеймін) ___________________________ _________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
20____ жылғы «____» _______________
Тексерілген _________________ объектісі тексеру қорытындылары бойынша
(объектінің атауы)
мынадай объектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгіленеді):
жоғары тәуекел дәрежесі
орташа тәуекел дәрежесі
төмен тәуекел дәрежесі
Органның лауазымды тұлғалары:
_______________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)             (қолы)               (Т.А.Ә.)
_______________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)             (қолы)               (Т.А.Ә.)
Орган басшысы:
_____________________________________________ ______________________
(Т.А.Ә., лауазымы)                              (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/277
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда министрінің м.а.
2011 жылғы 16 маусымдағы № 170
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.03.2013 № 15-07/124 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 09.04.2013 № 01-04-03/39 НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
нысаны
Мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік
саласындағы тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акті ____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы __________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі _______________
Субъектінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсететін мақта өңдеу ұйымдары
1
Мақта қабылдау пунктіне келіп түсетін шитті мақтаға тауарлық-көліктік жүк құжаттарының болуы
2
Белгіленген нысан бойынша мақта шикізатын қабылдау кезіндегі таразы журналын толтыру*
3
Белгіленген нысан бойынша шитті мақтаны талдау карточкаларын және шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін тіркеу журналын толтыру*
4
Белгіленген нысан бойынша шитті мақтаны қабылдау туралы түбіртектерді ресімдеу*
5
Бір күндік жиынтық деректер қабылданған шитті мақтаның әрбір партиясы бойынша шитті мақтаны қабылдау туралы түбіртектерден күн сайын шитті мақтаның сандық-сапалық есеп кітабына жазу
6
Шитті мақтаны қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына қабылдауды және жөнелтуді салыстырып тексеру актілерінің болуы
7
Белгіленген нысан бойынша мақта талшығын бумалап өлшеуді ресімдеу*
8
Белгіленген нысан бойынша өндірістен түскен қайта өңдеу өнімдерінің есебі журналын толтыру*
9
Белгіленген нысан бойынша қайта өңдеу және дайын өнімнің түсуі туралы есептерді ресімдеу*
10
Тиеп жөнелтуге алынған шешімдердің есебі журналының болуы
11
Мақтамен жүргізілген операцияларды көрсететін құжаттарды сақтаудың белгіленген мерзімдерін сақтау*
12
Шитті мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің бар болуын түгендеудің жүргізілгенін растайтын түгендеу тізімдемелерінің болуы
13
Белгіленген нысан бойынша мақта қолхаттарының тізілімін толтыру**
14
Мақта тазалау зауытынына меншік құқығын растайтын құжаттың болуы
15
Мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының болуы
16
Шиттi мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу жөнiндегi технологиялық операцияларды жүзеге асыруға арналған жабдықтың болуы
17
Мақтаның сапасын анықтауға арналған өндiрiстiк-технологиялық зертхананың болуы
18
Шиттi мақтаны жинақтауға және сақтауға арналған ашық (жабық) алаңның болуы
19
Сынамаларды iрiктеуге және шиттi мақтаның сапасын анықтауға арналған зертханалық жабдықтың болуы
20
Техникалық басшылардың бiлiктi құрамының болуы
21
Техникалық мамандардың бiлiктi құрамының болуы
22
Өткізу режимінің болуы
23
Аумақ қоршауының болуы
Мақта талшығына сараптама жүргізетін және мақта талшығы сапасының паспортын беретін сарапшы ұйымдар
24
Белгіленген талаптарға сәйкес келетін мақта талшығын классерлiк бағалауға арналған меншiк құқығындағы немесе мүлiктiк жалдауындағы үй-жайдың болуы***
25
Мақта талшығының сыртқы түрінің стандартты үлгілерінің бекітілген немесе Қазақстан Республикасында қолдануға жол берілген жиынтығының болуы
26
Автоматтандырылған мақта талшығын сынау жүйесiне функционалды және техникалық қызмет көрсететiн бiлiктi мамандардың болуы
27
Тиiстi арнайы бiлiмi бар мақта жөнiндегi бiлiктi сарапшылардың (классерлердiң) болуы
28
Мақта талшығының сынамаларын бумалап iрiктеп алуды тiркеу журналын толтыру
29
Мақта талшығының сынамаларын қабылдау журналын толтыру
30
Белгіленген нысан бойынша мақта талшығы сапасының паспортын ресімдеу***
31
Мақта талшығының сынамалары сынақтан өткiзгеннен кейiн мақта талшығының иесi партияны тиеп жөнелткенге дейiн сарапшы ұйымның зертханасында сақталуы
Мақта сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертханалар
32
Зертхананың аккредиттеу аттестатының болуы
33
Сынама іріктеу актілерінің болуы
34
Белгіленген нысан бойынша мақта шитінен іріктеп алынған сынамаларды тіркейтін журналды толтыру****
35
Белгіленген нысан бойынша шиттi мақтаның сапасы туралы куәлiктерді тіркеу журналын толтыру****
36
Белгіленген нысан бойынша шиттi мақтаның сапасы туралы куәлiктерді түсiнiктi етiп және түзетулерсiз ресімдеу****
37
Шитті мақтаның сапасы туралы берілген куәлiктердің көшiрмелерін бiр жыл сақтау
38
Сапа туралы куәлiктiң әрекет ету мерзiмi iшiнде тиеп жөнелтiлген және сақталудағы партияларға шитті мақтаның сынамаларын сақтау
39
Сапа бойынша келiспеушiлiктер болған жағдайда – тиеп жөнелтiлген және сақталудағы партияларға шитті мақтаның сынамаларын сақтау келiспеушiлiктердi қарау толығымен аяқталғанға дейiн сақталады
Ескертпе:

* - Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1676 «Об утверждении Правил ведения количественно-качественного учета зерна»;
** - Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1395 «Об утверждении Правил выдачи, обращения и погашения зерновых расписок, требований к образцу зерновых расписок и бланкам, на которых выписывается зерновая расписка, Правил выпуска, приобретения, хранения и уничтожения бланков зерновых расписок»;
*** - Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2008 года № 337 «Об утверждении Технического регламента «Требования к безопасности зерна».
Проверку проводил
______________ ____________________________________________ ________
(должность)    (Фамилия, имя, отчество (при наличии) - (далее-Ф.И.О.))  (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и дата
составления предписания
(№ ____________ от «___» _____________ 20__ года)
С результатом
проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) _________________________  ______________
(Ф.И.О.)               (подпись)
«___» _____________ 20__ год.
По итогам проверки проверяемый объект _______________________________
(наименование объекта)
переводится в категорию объектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
________________________  _______________  __________________________
(должность)          (подпись)              (Ф.И.О.)
________________________  _______________  __________________________
(должность)          (подпись)              (Ф.И.О.)
Руководитель органа:
__________________________________________  __________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)
Приложение 2
к Совместному приказу
и.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 мая 2011 года № 18-03/277
и и.о. Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 16 июня 2011 года № 170
форма
Проверочный лист в сфере частного
предпринимательства в области безопасности и качества хлопка
Сноска. Приложение 2 в редакции совместного приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.03.2013 № 15-07/124 и первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 09.04.2013 № 01-04-03/39 НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
_____________________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не
соответствует
предъявляемым
требованиям
Хлопкоперерабатывающие организации, оказывающие услуги по
складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
1
Наличие товарно - транспортных накладных на хлопок-сырец поступивший на хлопкоприемный пункт
2
Заполнение весового журнала приемки хлопка-сырца по установленной форме*
3
Заполнение карточек анализов хлопка-сырца и журнала регистрации результатов анализа влажности и засоренности хлопка-сырца по установленной форме*
4
Оформление квитанций о приемке хлопка-сырца по установленной форме*
5
Ежедневная запись сводных данных за день из квитанций о приемке хлопка-сырца по каждой партии принятого хлопка-сырца на приход хлопка-сырца в книгу количественно-качественного учета хлопка-сырца
6
Наличие актов сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод
7
Оформление покипного отвеса хлопка-волокна по установленной форме*
8
Заполнение журнала учета поступления продуктов переработки от производства по установленной форме*
9
Оформление отчетов о переработке и поступлении готовой продукции по установленной форме*
10
Наличие журнала учета полученных решений на отгрузку
11
Соблюдение установленных сроков хранения документов, отражающих произведенные операции с хлопком*
12
Наличие инвентарных описей, подтверждающих проведение инвентаризации наличия хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки
13
Заполнение реестра хлопковых расписок по установленной форме**
14
Наличие документа подтверждающего право собственности на хлопкоочистительный завод
15
Наличие договора участия в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам
16
Наличие оборудования, предназначенного для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно
17
Наличие производственно-технологической лаборатории для определения качества хлопка
18
Наличие открытой (крытой) площадки для складирования и хранения хлопка-сырца
19
Наличие лабораторного оборудования для отбора проб и определения качества хлопка-сырца на хлопкоприемном пункте
20
Наличие квалифицированного состава технических руководителей
21
Наличие квалифицированного состава технических специалистов
22
Наличие пропускного режима
23
Наличие ограждения территории
Экспертные организации, осуществляющие экспертизу качества
хлопка-волокна и выдачу паспорта качества хлопка-волокна
24
Наличие на праве собственности либо в имущественном найме помещения для классерской оценки хлопка-волокна, отвечающего установленным требованиям***
25
Наличие комплекта утвержденных или допущенных к применению в Республике Казахстан стандартных образцов внешнего вида хлопка-волокна
26
Наличие квалифицированных специалистов для функционального и технического обслуживания измерительной автоматизированной системы испытаний хлопка-волокна
27
Наличие квалифицированных экспертов по хлопку (классеров), имеющих соответствующее специальное образование
28
Заполнение журнала регистрации покипного отбора проб хлопка-волокна
29
Заполнение журнала приемки проб хлопка-волокна
30
Оформление паспорта качества хлопка-волокна по установленной форме***
31
Хранение проб хлопка-волокна в лаборатории экспертной организации после испытаний до отгрузки партии владельцем хлопка-волокна
Аккредитованные лаборатории по экспертизе качества хлопка
32
Наличие аттестата аккредитации лаборатории
33
Наличие актов отбора проб
34
Заполнение журнала регистрации проб хлопка-сырца по установленной форме****
35
Заполнение журнала регистрации удостоверений о качестве хлопка-сырца по установленной форме****
36
Оформление удостоверений о качестве хлопка-сырца разборчиво и без исправлений по установленной форме****
37
Хранение копий выданных удостоверений о качестве хлопка-сырца в течение одного года
38
Хранение проб хлопка-сырца на отгруженные и хранящиеся партии - в течение срока действия удостоверения о качестве
39
Хранение проб хлопка-сырца на отгруженные и хранящиеся партии -при разногласиях по качеству - до полного завершения рассмотрения разногласий
Примечание:

* - «Мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 9 маусымдағы № 773 қаулысы;
** - «Мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, оларды жою және өтеу қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 1602 қаулысы;
*** - «Сарапшы ұйымға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын және Мақта талшығының сапасына сараптама жүргiзу және мақта талшығы сапасының паспортын беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 1173 қаулысы;
**** - «Шиттi мақтаның сапасына сараптама жүргiзу және шиттi мақтаның сапасы туралы куәлiк беру қағидаларын, шиттi мақтаның сапасы туралы куәлiктiң нысанын (үлгiсiн) және мақта талшығының сапасы паспортының нысанын (үлгiсiн) бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 28 маусымдағы № 868 қаулысы.
Тексеруді жүргізді ___________________ ________________ _____________
(лауазымы)           (Т.А.Ә.)         (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда нұсқаманың нөмірі мен жасалған күні көрсетіледі
20 ____ жылғы «____» ______________ (№ _____)
Тексеру нәтижесімен таныстым
(келісемін/келіспеймін) __________________________ __________________
(Т.А.Ә. )                (қолы)
20____ жылғы «___» _______________
Тексерілген _____________________ объектісі тексерудің қорытындылары
(объектінің атауы)
бойынша мынадай объектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгіленеді):
жоғары тәуекел дәрежесі
орташа тәуекел дәрежесі
төмен тәуекел дәрежесі
Органның лауазымды тұлғалары:
___________________________ ____________ ____________________________
(лауазымы)                (қолы)               (Т.А.Ә.)
___________________________ ____________ ____________________________
(лауазымы)                (қолы)               (Т.А.Ә.)
Орган басшысы:
______________________________ ______________________________________

* - Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2012 года № 773 «Об утверждении Правил ведения количественно-качественного учета хлопка»;
** - Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 1602 «Об утверждении Правил выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок»;
*** - Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года № 1173 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к экспертной организации и Правил проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна»;
****- Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 868 «Об утверждении Правил проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца, формы (образца) удостоверения о качестве хлопка-сырца и формы (образца) паспорта качества хлопка-волокна».
Проверку проводил
______________ ____________________________________________ ________
(должность)    (Фамилия, имя, отчество (при наличии) - (далее-Ф.И.О.))  (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и дата
составления предписания
(№ ____________ от «___» _____________ 20__ года)
С результатом
проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) _________________________  ______________
(Ф.И.О.)               (подпись)
«___» _____________ 20 __ год.
По итогам проверки проверяемый объект _______________________________
(наименование объекта)
переводится в категорию объектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
________________________  _______________  __________________________
(должность)          (подпись)              (Ф.И.О.)
________________________  _______________  __________________________
(должность)          (подпись)              (Ф.И.О.)
Руководитель органа:
__________________________________________  __________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)