Қазақстан Республикасының техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында 2011-2012 оқу жылының басталуы туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 15 маусымдағы № 251 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 3 тамызда № 7096 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 шілдедегі № 425 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 01.07.2015 № 425 бұйрығымен.
«Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Меншік нысандары мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында 2011-2012 оқу жылының басталу мерзімі 2011 жылғы 1 қыркүйек болып анықталсын.
2. Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары:
1) білім алушыларға толық оқу жылында кемінде екі рет, жылына жалпы ұзақтығы 11 аптадан көп емес, оның ішінде қысқы мерзімде 2 аптадан кем емес демалыстар белгілесін;
2) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында сабақтар кестесін МЖМБС-ға сәйкес жасасын;
3) оқу процесін техникалық және кәсіптік білімнің білім беретін бағдарламаларын меңгерген білім алушылардың қорытынды аттестаттауымен аяқтасын;
4) 2011 жылғы 1 қыркүйекте барлық техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 20 жылдығына арналған «Тәуелсіз Қазақстан: бейбітшіліктің, келісімнің және жасампаздықтың 20 жылы» тақырыбында сабақ өткізсін.
3. Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Қ.Қ. Бөрібеков):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр С. Ырсалиевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б.Жұмағұлов.

О начале 2011-2012 учебного года в организациях технического и профессионального образования Республики Казахстан
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 июня 2011 года № 251. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2011 года № 7096. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июля 2015 года № 425
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 01.07.2015 № 425.
В соответствии с подпунктом 14) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить в организациях технического и профессионального образования независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности 1 сентября 2011 года началом 2011-2012 учебного года и в соответствии с государственным общеобязательным стандартом технического и профессионального образования Республики Казахстан (далее-ГОСО) завершить учебный процесс.
2. Организациям технического и профессионального образования:
1) установить каникулы не менее двух раз в течение полного учебного года для обучающихся общей продолжительностью не более 11 недель в год, в том числе в зимний период - не менее 2 недель;
2) составить расписание занятий в организациях технического и профессионального образования в соответствии с ГОСО;
3) завершить учебный процесс итоговой аттестацией обучающихся, освоивших образовательные программы технического и профессионального образования;
4) провести 1 сентября 2011 года во всех организациях технического и профессионального образования урок на тему: "Независимый Казахстан: 20 лет мира, согласия и созидания", посвященный 20-летию Независимости Республики Казахстан.
3. Департаменту технического и профессионального образования (Борибеков К.К.) обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации официальное  опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением данного приказа возложить на вице-министра Ирсалиева С.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки                        Б. Жумагулов
Республики Казахстан