Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 15 тамызда 7126 тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 116 бабы 4 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың 1-129-қосымшаларына сәйкес Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 27.03.2017 № 187 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет әдіснамасы департаменті (А.О. Төлеуов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Б. Шолпанқұлов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
1-қосымша
№ НҚ-1 нысаны
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________ жылы "____" __________
Мөр орны
Негізгі құралдар және аяқталмаған құрылыс пен инвестициялық жылыжымайтын мүлікті қабылдау-тапсыру (өткізу) актісі
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
1
2
3
4
Түгендеу нөмір
Шығарылған нөмірі
Дебет
Кредит
Негізгі құрал, инвестициялық жылыжымайтын мүліктің атауы
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Амортизациялау нормасының шартты белгісі және/немесе пайдалы пайдаланудың мерзімі
Амортизациялау нормасы, %
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алу коды
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алу коды
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссиясы:___________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия: _________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) "______" __________________________
жылы № _______________ өкімнің
(бұйрықтың) негізінде
________________________________________________________________
_________________________________________________________ тексеру жүргізілді
_______________________________________________________________
____________________________________________________________
пайдалануға қабылданатын (тапсырылатын) объектінің атауы
____________________________________________________________________
тапсыру (өткізу) сәтінде объекті _______________________________________
объектінің орнында болады _____________________________________
Жиналған амортизация сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
Паспорттың нөмірі
Шығарылған (салынған) жылы
Пайдалануға енгізілген күні (айы, жылы)
15
16
17
18
19
Сатып алу (қаржылыандыру) көзі ________________________________
Объектіге қысқаша сипаттама ___________________________________
№ НҚ -1 нысанның келесі беті
Бағалы материалдардың болуы туралы мәліметтер (металлдар, тастар)
Аспаптар мен керек жарақтар
Бағалы материалды ұстау (металлдар, тастар)
Атауы
Саны
Номенклатуралық нөмірі
Өлшем бірлігі
Саны
Масса
Бірлікке
Барлығы
Бірлікке
Барлығы
20
21
22
23
24
25
26
27
Объект техникалық жағдайға сәйкес келеді (сәйкес келмейді) __________
не сәйкес келмейтінін көрсету керек________________________________
Аяқтау қажет (қажет емес) ________________________________________
Объектіні сынау нәтижесі_________________________________________
Комиссияның қорытындысы ______________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша ________________________________________________________________
______________________________________________________________
Тапсырушы тараптың комиссия мүшелері __________________________
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың комиссия мүшелері: ________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Объектіні қабылдаған ____________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Тапсыратын тараптың бас бухгалтері _______________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі__________________
_____________________________________________________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері______________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі ___________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері_____________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ НҚ -1 нысаны бойынша акт 2310 "Жер", 2320 "Ғимараттар", 2330 "Құрылыстар", 2340 "Беріліс қондырғылары", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машиналар және жабдықтар", 2370 "Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммалы", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2411 "Аяқталмаған құрылыс" шоттары бойынша негізгі құралдарды және 2510 "Инвестициялық жылыжымайтын мүлік" шоты бойынша инвестициялық жылыжымайтын мүлікті, сондай-ақ концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді активтерді қабылдап алу-беруді (тасымалдауды) ресімдеу үшін қолданылады. № НҚ -1 нысаны бойынша акт әрбір жеке объектіге (зат, жинақ) екі данада тапсырушы тарап жасалады. Бір дана тапсырушы тарапта қалады, екінші дана қабылдаушы тарапқа арналады. Біртекті және құны бірдей машиналар, аппаратура, аспаптар, шаруашылық мүкәммал және жабдық үшін бірнеше объектілерді (заттарды) қабылдауға жалпы № НҚ -1 нысаны бойынша жалпы акті жасауға жол беріледі.
Негізгі құралдар, аяқталмаған құрылыс және инвестициялық жылыжымайтын мүлік объектілерін (заттарын) қабылдау үшін мемлекеттік мекеме басшысының өкімімен (бұйрығымен) комиссия құрылады.
№ НҚ -1 нысаны бойынша акті ресімделгеннен кейін бухгалтерлік қызметке беріледі. Актіге осы объектіге (затқа) қатысты техникалық құжаттама қоса беріледі. Осы құжаттардың негізінде бухгалтерлік қызмет объектіге түгендеу нөмірін береді және есептеу тіркеулерінде тиісті жазбалар жүргізеді.
Жеке заттарды қабылдауды тікелей бастапқы құжаттар (шот-фактуралар мен басқа да бастапқы құжаттар) негізінде ресімдеуге жол беріледі.
Материалдық жауапты адамдар түсуі туралы алғашқы құжаттарда объектілерді (заттарды) жауапты сақтауға қабылдау қолхатынан басқа, оларды түгендеу нөмірін көрсете отырып, № ҰMA-13 нысаны бойынша ұзақ мерзімді активтерді түгендеу тізіміне олардың жазылғаны туралы (олардың орналасқан жері мен пайдаланылуы бойынша) белгі жасауы тиіс.
№ НҚ -1 нысаны бойынша актіні мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
2-қосымша
№ БА-1 нысаны

Об утверждении Альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 августа 2011 года № 7126.
В соответствии с пунктом 4 статьи 116 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Альбом форм бухгалтерской документации для государственных учреждений согласно приложениям 1-129 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.03.2017 № 187 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности Министерства финансов Республики Казахстан (Тулеуов А.О.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2013 года.
И.о. Министра
Б. Шолпанкулов
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-1
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного
учреждения передающей
стороны____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного
учреждения принимающей
стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт приемки-передачи (перемещения) основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер документа
Дата составления
Организация (государственное учреждение) сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
1
2
3
4
Инвентарный номер
Заводской номер
Дебет
Кредит
Наименование основного средства, инвестиционной недвижимости
Себестоимость (первоначальная стоимость) тенге
Шифр нормы амортизации или срок полезного использования
Норма амортизации, %
Счет/субсчет
Код аналитического учета
Счет/субсчет
Код аналитического учета
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Комиссия в составе передающей стороны:
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны:
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании распоряжения (приказа) № _____ от "____" _______ года
произведен осмотр ____________________________
название объекта, принимаемого (передаваемого) в эксплуатацию от_______
______________________________________________________________________
момент приемки-передачи (перемещения) объект находится в __________
____________________________________________________________________
местонахождение объекта
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость тенге
Номер паспорта
Год выпуска (постройки)
Дата ввода в эксплуатацию (месяц, год)
15
16
17
18
19
Источник приобретения (финансирования) ______________________
Краткая характеристика объекта _______________________________
Оборотная сторона формы № ОС-1
Сведения о наличии драгоценных материалов (металлов, камней)
Приспособления и принадлежности
Содержание драгоценных материалов (металлов, камней)
Наименование
Количество
Номенклатурный номер
Единица измерения
Количество
Масса
На единицу
Всего
На единицу
Всего
20
21
22
23
24
25
26
27
Объект техническим условиям соответствует (не соответствует) __________
__________________________________________________________________
указать, что именно не соответствует__________________________________
Доделка требуется (не требуется) _____________________________________
Результаты испытания объекта _______________________________________
Заключение комиссии _______________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение _______________________________________________________
__________________________________________________________________
Члены комиссии передающей стороны: ________________________________
___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии принимающей стороны: _______________________________
____________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Объект сдал __________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Объект принял: ________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны________________________
Главный бухгалтер передающей стороны___________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны_______________________
_______________________________________________________________________
Главный бухгалтер принимающей стороны
_______________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Акт по форме № ОС-1 применяется для оформления приемки-передачи (перемещения) основных средств по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства", 2411 "Незавершенное строительство" и инвестиционной недвижимости по счету 2510 "Инвестиционная недвижимость", а также долгосрочных активов по договорам концессии. Акт по форме № ОС-1 составляется в двух экземплярах передающей стороной на каждый отдельный объект (предмет, комплект).
Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны. Для однотипных и имеющих одинаковую стоимость машин, аппаратуры, приборов, хозяйственного инвентаря и оборудования допускается составление общего Акта по форме № ОС-1 на приемку нескольких объектов (предметов).
Для приемки объектов (предметов) основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости распоряжением (приказом) руководителя государственного учреждения создается комиссия.
Акт по форме № ОС-1 после его оформления передается в бухгалтерскую службу. К акту прилагается техническая документация, относящаяся к данному объекту (предмету). На основании этих документов бухгалтерская служба присваивает объекту инвентарный номер и производит соответствующие записи в регистрах учета.
Допускается оформление приемки отдельных предметов непосредственно на основании первичных документов (счетов-фактур и других первичных документов).
Материально-ответственные лица делают на первичных документах о поступлении, кроме расписки в принятии объектов (предметов) на ответственное хранение, отметку о записи их в инвентарный список долгосрочных активов (по месту их нахождения и эксплуатации) по форме № ДА-13 с указанием инвентарного номера.
Акт по форме № ОС-1 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № БА-1
__________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения передающей
стороны___________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения принимающей
стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт № _____ приемки-передачи (перемещения) биологических активов (животных)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
№ _____ биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдау-тапсыру (өткізу) актісі
Жасалған күні
Тауарлық-көліктік жүкқұжат
Мемлекеттік мекеменің материалдық-жауапты адамы
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Құжаттың номері
Күні
1
2
3
4
5
6
Биологиялық активтердің (жануарлар) атауы
Түгендеу нөмірі
Әділ құны (өз құны), теңге
Амортизациялау нормасы, %
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Биологиялық активтің жас тобы
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Мал басының саны, дана
Массасы, кг
Бірлікке баға, теңге
Сома, теңге
Дебет
Кредит
Пайдалануға енгізген күні
Есеп/ қосалқы есеп
Есеп/қосалқы есеп
13
14
15
16
17
18
19
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия:
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия:
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _________________________ жылы № ________
бұйрығының (өкімінің) негізінде
Қабылдау-тапсыру (өткізу) сәтінде объект (орын) ___________ объектінің тұрған жері
№ БА-1 нысанның келесі беті
Ішкі өткізу
Қысқаша жеке сипаттама
Жүкқұжат
Қайда
Жануар
Күні
Тұқымы (асыл тұқымдылық)
Лақап аты
Түсі, белгісі
Өзге
Ескертпе
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия:__________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия:
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" __________________жылы
Тапсырған___________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса
"____" ______________________жылы
Қабылдаған__________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі
________________________________________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері__________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі
___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері
____________________________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе:

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата составления
Товарно-транспортная накладная
Материально-ответственное лицо государственного учреждения
Организация (государственное учреждение) сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
номер документа
Дата
1
2
3
4
5
6
Наименование биологических активов (животных)
Инвентарный номер
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Норма амортизации, %
Сумма накопленной амортизации, тенге
Возрастная группа биологического актива
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Количество голов, штук
Масса, килограмм
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
Дата ввода в эксплуатацию
Счет/субсчет
Счет/субсчет
13
14
15
16
17
18
19
Комиссия в составе передающей стороны: _________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны: _______________________________
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" _______________ года
№ ______________
В момент приемки-передачи (перемещения) объект находится в
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
местонахождение объекта
Оборотная сторона формы № БА-1
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Куда
Животных
Дата
Номер
Порода (породность)
Кличка
Масть, приметы
Прочее
Примечание
Члены комиссии передающей стороны: __________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии принимающей стороны: _________________________________
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Принял: _____________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Сдал ________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны_________________________
Главный бухгалтер ______________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны _______________________
Главный бухгалтер ______________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:

Биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдап алу-тапсыруды (өткізуді) 2610 "Жануарлар" шоты бойынша ресімдеу кезінде № БА-1 нысаны бойынша актіні екі данада тапсырушы тарап жасайды. Бір дана тапсырушы тарапта қалады, екінші дана қабылдаушы тарапқа арналған.
Биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдау тапсыру (орналастыру) актісі мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығымен (өкімімен) құрылады. Бірнеше биологиялық активтерді (жануарларды) қабылдап алу-тапсыруды ресімдейтін жалпы № БА-1 нысаны бойынша актіні жасауға тек, егер осы объектілер біртектес, құны бірдей және бір күнтізбелік айда қабылданды деп есептелген кезде ғана жол беріледі.
№ БА-1 нысаны бойынша акті ресімделгеннен кейін осы биологиялық активтерге қатысты құжаттаманы қоса бере отырып, бухгалтерияға беріледі.
Биологиялық активтерді (жануарларды) ақысыз берген кезінде № БА-1 нысаны бойынша акті екі данада жасалады.
№ БА-1 нысаны бойынша актіні мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
3-қосымша
№ БА-1А нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
№ _____ биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдау-тапсыру (өткізу) актісі
Жасаған күні
Товарлық-көліктік жүкқұжат
Мемлекеттік мекеменің материалдық- жауапты тұлғасы
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Құжаттың нөмірі
Күні
1
2
3
4
5
6
Биологиялық активтердің (өсімдіктердің) атауы
Сұрып, санат, жасы
Нөмірі
Адал құны (өзіндік құны), теңгемен
Амортизациялау нормасы, %
Жиналған амортизациялау сомасы, теңге
Саны
Номенклатуралық
Түгендеу
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Масса
Сапасы % (ылғалдылығы, бүліну деңгейі)
Бірлік үшін баға, теңге
Сома, теңге
Дебет
Кредит
брутто
ыдыс
нетто
бүлінуі
қоспа
есеп/қосалқы есеп
есеп/қосалқы есеп
15
16
17
18
19
20
21
22
23
№ БА-1А нысанның сырт жағы
Ішкі өткізу
Қысқаша жеке сипаттама
Жүкқұжат
Қайда
Көпжылғы өсімдік
Күні
Тұқым
Ағаштар
Саны, дана
бұта
Алаң
га
учаске (алқап), №
Басқа да
Ескерту
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия:
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия: ___________________________
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _____________________жылы № ____________________ бұйрығының (өкімінің) негізінде
________ жылы "____" __________
Қабылдау-тапсыру сәтінде объект (орынды) ________________________
объектінің орналасқан жері _______________________________________________
Тапсырған ________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________ жылы "____" __________
Қабылдаған _______________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметінің белгісі: ___________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметінің белгісі:
__________________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдау немесе шығару туралы есепке алуды түгендеу карточкасында (кітабында) белгіленді
__________________________________________________________________________
Бас бухгалтер ___________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:

При оформлении приемки-передачи (перемещении) биологических активов (животных) по счету 2610 "Животные" Акт по форме № БА-1 составляется в двух экземплярах передающей стороной. Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны.
Для приемки приемки-передачи (перемещении) биологических активов (животных) приказом (распоряжением) руководителя государственного учреждения создается комиссия. Составление общего Акта по форме № БА-1, оформляющего приемку-передачу нескольких биологических активов (животных), допускается лишь при учете, если эти объекты однотипны, имеют одинаковую стоимость и приняты в одном календарном месяце.
Акт по форме № БА-1 после его оформления с приложенной документацией, относящейся к данным биологическим активам, передается в бухгалтерию.
При безвозмездной передаче биологических активов (животных) Акт по форме № БА-1 составляется в двух экземплярах.
Акт по форме № БА-1 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № БА-1А
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
передающей стороны____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
принимающей стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт № _____ приемки-передачи (перемещения) биологических активов (растений)
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата составления
Товарно-транспортная накладная
Материально- ответственное лицо государственного учреждения
Организация (государственное учреждение) Сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
№ документа
Дата
1
2
3
4
5
6
Наименование биологических активов (растений)
Сорт, катего рия, возраст
Номер
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Норма амортизации, %
Сумма накопленной амортизации, тенге
Количество
Номенклатурный
Инвентарный
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Масса
Качество % (влажность, поврежденность)
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
брутто
тара
нетто
зараженность
примеси
счет/субсчет
счет/субсчет
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Оборотная сторона формы № БА-1А
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Куда
Многолетних насаждений
Дата
Породы
деревьев
количество, штук
кустов___
площадь
га__
участок (полоса), №______
Прочее
Примечание
Комиссия в составе передающей стороны: ________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны: ______________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" ______________ года
№ ______________
В момент приемки-передачи (перемещения) объект находится
в________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
местонахождение объекта
Сдал ___________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Принял: ________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны_______________________
Главный бухгалтер передающей стороны __________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны ____________________
______________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер принимающей стороны _______________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
В инвентарной карточке (книге) учета биологических активов (растений) о принятии/выбытии отмечено _________________________
Примечание:

Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдап алу-тапсыруды (өткізуді) 2620 "Көп жылғы екпелер" шоты бойынша ресімдеу кезінде № БА-1А нысаны бойынша акті екі данада тапсурушы тарап жасайды. Бір дана тапсырушы тарапта қалады, екінші дана қабылдаушы тарапқа арналған.
Бірнеше биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қабылдап алу-тапсыруды ресімдейтін жалпы № БА-1А нысаны бойынша актіні жасауға тек, егер осы объектілер біртектес, құны бірдей және бір күнтізбелік айда қабылданды деп есептелген кезде ғана жол беріледі.
№ БА-1А нысаны бойынша акті ресімделгеннен кейін осы биологиялық активтерге қатысты құжаттаманы қоса бере отырып, бухгалтерияға беріледі.
Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) ақысыз берген кезде № БА-1А нысаны бойынша акті екі данада жасалады.
№ БА-1А нысаны бойынша актіні мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
4-қосымша
№ МЕА-1 нысаны
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Тапсырушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Қабылдаушы тараптың мемлекеттік
мекеменің басшысы
_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Материалдық емес активтерді қабылдау-тапсыру актісі
Жасаған күні және құжаттың нөмірі
Операция түрінің коды
Дебет
Кредит
Тапсырушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
Алушы ұйым (мемлекеттік мекеме)
есеп/қосалқы есеп
талдамалық есепке алу коды
есеп/қосалқы есеп
талдамалық есепке алу коды
1
2
3
4
5
6
7
8
Материалдық емес активтердің түрі _____________________________________
____________________________________________________________________
Қысқаша сипаттама ___________________________________________________
Сатып алған күні
Материалдық емес активтерді бағалау тәсілі (келісім бойынша, өтеусіз берілген, ақшаға)
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Пайдалы пайдалану мерзімі
Амортизациялау нормасы, %
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
9
10
11
12
13
14
15
Тапсырушы тараптың құрамындағы комиссия: ____________________________
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың құрамындағы комиссия: _______________________________
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тапсыру негізі:
"____" ________________жылы № ______ бұйрығының негізінде
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тапсырушы тараптың комиссия мүшелері __________________________
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың комиссия мүшелері: ________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық емес активтерді қабылдаған ______________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________жылы
Материалдық емес активтерді тапсырған __________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ______________________ жылы
Тапсырушы тараптың бухгалтерлік қызметтің белгісі______________________
_________________________________________________________________________
Тапсырушы тараптың бас бухгалтері__________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдаушы тараптың бухгалтерлік қызметінің белгісі
_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қабылдаушы тараптың бас бухгалтері_______________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:

При оформлении приемки-передачи (перемещении) биологических активов (растений) по счету 2620 "Многолетние насаждения" Акт по форме № БА-1А составляется в двух экземплярах передающей стороной. Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны.
Для приемки приемки-передачи (перемещении) биологических активов (растений), распоряжением (приказом) руководителя государственного учреждения создается комиссия. Составление общего Акта по форме № БА-1А, оформляющего приемку-передачу нескольких биологических активов (растений), допускается лишь при учете, если эти объекты однотипны, имеют одинаковую стоимость и приняты в одном календарном месяце.
Акт по форме № БА-1А после его оформления с приложенной документацией, относящейся к данным биологическим активам, передается в бухгалтерию.
При безвозмездной передаче биологических активов (растений) Акт по форме № БА-1А составляется в двух экземплярах
Акт по форме № БА-1А утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № НОС-1
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
передающей стороны____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения принимающей стороны ____________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года
Место печати
Акт приемки-передачи нематериальных активов
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата состав ления, № документа
Код вида операции
Дебет
Кредит
Организация (государственное учреждение) сдатчик
Организация (государственное учреждение) получатель
счет/субсчет
Код аналитического учета
счет/ субсчет
Код аналитического учета
1
2
3
4
5
6
7
8
Вид нематериальных активов ________________________________________
__________________________________________________________________
Краткая характеристика _____________________________________________
__________________________________________________________________
Дата приобретения
Способы оценки нематериальных активов (по соглашению, безвозмездно переданные, за плату)
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
Срок полезного использования
Норма амортизации, %
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
9
10
11
12
13
14
15
Комиссия в составе передающей стороны:
_____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Комиссия в составе принимающей стороны:
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Основание передачи: __________________________________________________
На основании приказа от "____" __________ года № _______
Члены комиссии передающей стороны: ___________________________________
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии принимающей стороны: _________________________________
___________________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Нематериальные активы принял: _________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Нематериальные активы сдал _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "____" ______________________ года
Отметка бухгалтерской службы передающей стороны_________________________
_____________________________________________________________________________
Главный бухгалтер передающей стороны ____________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Отметка бухгалтерской службы принимающей стороны_______________________
______________________________________________________________________________
Главный бухгалтер принимающей стороны __________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:

2710 "Материалдық емес активтер" шоты бойынша материалдық емес активтердің объектілерін қабылдап алу-тапсыруды және концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді активтерді қабылдап алу-беруді (орнын ауыстыруды) ресімдеу үшін қолданылады. № МЕА-1 нысаны бойынша актіде материалдық емес активтер түрінің нақты атауы, оны мемлекеттік мекемеге беру күні, объектінің сипаттамасы, оның өзіндік құны (бастапқы құны), амортизация нормасы және материалдық емес активтерді қабылдап алу-беру үшін қажетті басқа да деректер көрсетіледі.
Материалдық емес объектілерді қабылдауды ресімдеу кезінде № МЕА-1 нысаны бойынша акт материалдық емес активтердің әрбір объектісіне бір данада жасалады. Бірнеше біртекті материалдық емес активтерді қабылдауды ресімдейтін № МЕА-1 нысаны бойынша жалпы акті жасауға жол беріледі. № МЕА-1 нысаны бойынша акт ресімделгеннен кейін материалдық емес активтердің объектісін, оны пайдалану тәртібін сипаттайтын құжаттаманы, сондай-ақ осы объектіге қатысты мемлекеттік мекеменің осы немесе өзге мүліктік құқығын растайтын құжатты қоса бере отырып, бухгалтерлік қызметке беріледі. Материалдық емес активтерді өзге мемлекеттік мекемеге берген (сатқан, ақысыз берген) кезде № МЕА-1 нысаны бойынша акт материалдық емес активтерді тапсырушы және қабылдаушы мемлекеттік мекеме үшін екі данада жасалады. Бір данасы тапсырушы тарапта қалады, екінші данасы қабылдаушы тарапқа арналған.
№ МЕА-1 нысаны бойынша акт мемлекеттік мекеменің тапсырушы тараптың және қабылдаушы тараптың басшысы немесе олар уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
5-қосымша
№ НҚ-3 нысаны
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді:
Жоғары тұрған мемлекеттік
органның/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Негізгі құралдар, инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығару актісі
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Бөлім, бөлімше
Нөмірі
Дебет
Кредит
Түгендеу
Зауыттық
Есеп/ қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
Есеп/ қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Негізгі құралдың немесе инвестициялық жылыжымайтын мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
8
9
10
11
12
13
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен): № ________
________ жылы "____"______________
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _______________________жылы
№ ______________ негізінде __________________________
___________________________________________________ тексеру жүргізді
объектінің атауы және мынадай негізде есептен шығаруға жататынын белгіледі:

Применяется для оформления приемки-передачи объекта нематериальных активов по счету 2710 "Нематериальные активы" и приемки-передачи (перемещения) долгосрочных активов по договорам концессии. В Акте по форме № НОС-1 указывается точное наименование вида нематериальных активов, дата его передачи государственному учреждению, характеристика объекта, его себестоимость (первоначальная стоимость), норма амортизации и другие данные, необходимые для приемки-передачи нематериальных активов.
При оформлении приемки нематериальных объектов Акт по форме № НОС-1 составляется в одном экземпляре на каждый объект нематериальных активов. Допускается составление общего Акта по форме № НОС-1, оформляющего приемку нескольких однотипных нематериальных активов. Акт по форме № НОС-1 после его оформления с приложенной документацией, описывающей сам объект нематериальных активов, порядок его использования, а также документы, подтверждающие те или иные имущественные права государственного учреждения, относящиеся к данному объекту, передается в бухгалтерскую службу, подписывается главным бухгалтером или лицом, им уполномоченным.
При передаче (продаже, безвозмездной передаче) нематериальных активов другому государственному учреждению Акт по форме № НОС-1 составляется в двух экземплярах передающей стороной на каждый отдельный объект (предмет, комплект). Один экземпляр остается у передающей стороны, второй экземпляр предназначен для принимающей стороны.
Акт по форме № НОС-1 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, передающей и принимающей стороны.
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-3
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель вышестоящего государственного органа/уполномоченный орган соответствующей отрасли
_________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________ года
Место печати
Код государственного учреждения
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения __________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Место печати
Акт на списание основных средств, инвестиционной недвижимости
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер документа
Дата составления
Отдел, подразделение
Номер
Дебет
Кредит
Инвентарный
Заводской
Счет/субсчет
Код аналитичес кого учета
Счет/субсчет
Код аналитического учета
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
Наименование основного средства или инвестиционной недвижимости
Единица измерения
Количество
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
8
9
10
11
12
13
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) _______________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________________ года № ______________ на основании
_________________________________________________________________
произвела осмотр _________________________________________________
_________________________________________________________________
наименование объекта
и установила его подлежащим списанию на основании следующего:

1. Дайындалған жылы (салынған) ___________________________жылы
2. "____" ___________ жылы мемлекеттік мекемеге түсті
3. "____" ___________ жылы пайдалануға енгізілді
4. Жөндеулер саны ___________________________ сомасына __________ теңге
5. Бағалы металдардың саны __________________________________
6. Техникалық жай күйі мен есептен шығару себебі _______________
7. Комиссияның қорытындысы ________________________________
Қосымша: берілген құжаттардың тізбесі _________________________
Комиссия төрағасы:___________________________________________
__________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері:_________________________________________________
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық-жауапты тұлға _____________________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
№ НК-3 нысанның сырт жағы
Объектілерді есептен шығарудан нәтижелердің есебі
Есептен шығаруға кеткен шығындар
Есептен шығарудан түсті
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Шығыстардың ерекшелігі
Сома, теңге
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Құндылықтардың түрі
Корреспондецияланатын есеп
Саны
Сома, теңге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептен шығарудың нәтижелері ___________________________
Негізгі құралды, инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есепке алу түгендеу карточкасында белгіленді _____________________________________
Бас бухгалтер ___________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ___________________жылы
Ескерту:
№ НҚ-3 нысаны бойынша акт 2310 "Жер", 2320 "Ғимараттар", 2330 "Құрылыстар", 2340 "Беріліс қондырғылары", 2360 "Машиналар және жабдықтар", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2411 "Аяқталмаған құрылыс" шоттары бойынша негізгі құралдардың жекелеген объектілерін және 2510 "Инвестициялық жылыжымайтын мүлік" шоты бойынша инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығаруды ресімдеу үшін қолданылады.
№ НҚ-3 нысаны бойынша актіде есептен шығаруға объектілерді сипаттайтын мынадай деректер көрсетіледі: объектіні дайындау немесе салу (құрылысын аяқтау) жылы, оның мемлекеттік мекемеге түскен жылы немесе пайдалануға енгізілген уақыты, объектінің өзіндік құны (алғашқы құны), бухгалтерлік есептің деректері бойынша жинақталған амортизация сомасы, жүргізілген күрделі жөндеулер саны және объектіні сипаттайтын басқа да деректер. Негізгі құралдар, аяқталмаған құрылыс немесе инвестициялық жылыжымайтын мүлік объектісін істен шығарудың себептері егжей-тегжейлі көрсетіледі, негізгі бөліктердің, бөлшектердің, тораптардың, конструктивтік элементтердің техникалық сипаттамасы беріледі.
Негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығаруға арналған № НҚ-3 нысаны бойынша актіні комиссия екі данада жасайды және мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді. № НҚ-3 нысаны бойынша актінің бір данасы негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығару есебінде көрсету үшін бухгалтерлік қызметке беріледі, екінші данасы материалдық-жауапты адамда қалады және негізгі құралдар мен инвестициялық жылыжымайтын мүлікті жоюдан алынған жарамды тораптар мен бөлшектерді, сынықты, ескі-құсқы мен өзге қосалқы бөлшектерді қоймаға тапсыру үшін негіз болады. № НҚ-3 нысаны бойынша есептен шығаруға арналған актіні бекітуге дейін негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті бөлшектеуге және бұзуға жол берілмейді.
"Келісілді" деген гриф мемлекеттік мекеме негізгі құралдарды, аяқталмаған құрылысты және инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығаруға арналған актілерді жоғары тұрған мемлекеттік органмен/тиісті саладағы уәкілетті органмен келіскен жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
6-қосымша
№ АК-4 нысаны

1. Год изготовления (постройки) ____________________________ год
2. Поступил в государственное учреждение ___________________ год
3. Введен в эксплуатацию ___________________________________ год
4. Количество ремонтов _________ на сумму _______________ тенге
5. Количество драгоценных металлов __________________________________
6. Техническое состояние и причины списания ___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Заключение комиссии ______________________________________________
Приложение: перечень прилагаемых документов _________________________
____________________________________________________________________
Председатель комиссии: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _____________________________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Материально-ответственное лицо _______________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Оборотная сторона формы ОС-3
Расчет результатов от списания объектов
Затраты на списание
Поступило от списания
Наименование документа, дата, номер
Специфика расходов
Сумма, тенге
Наименование документа, дата, номер
Вид ценностей
Корреспонди рующий счет
Количество
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Результаты от списания ____________________________________
В инвентарной карточке учета основного средства, инвестиционной
недвижимости отмечено ___________________________________
Главный бухгалтер _______________________________________
___________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" __________________________ года
Примечание:
Акт по форме № ОС-3 применяется в государственных учреждениях для оформления списания отдельных объектов основных средств по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2360 "Машины и оборудование", 2380 "Прочие основные средства", 2411 "Незавершенное строительство" и инвестиционной недвижимости по счету 2510 "Инвестиционная недвижимость".
В Акте по форме № ОС-3 на списание указываются данные, характеризующие объекты: год изготовления или постройки (окончания строительства) объекта, дата его поступления в государственное учреждение или время ввода в эксплуатацию, себестоимость (первоначальная стоимость) объекта, сумма накопленной амортизации по данным бухгалтерского учета, количество проведенных капитальных ремонтов и другие данные характеризующие объект.
Подробно освещаются причины выбытия объекта основных средств, незавершенного строительства или инвестиционной недвижимости, дается техническая характеристика основных частей, деталей, узлов, конструктивных элементов.
Акт по форме № ОС-3 на списание основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости составляется комиссией в двух экземплярах и утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Один экземпляр Акта по форме № ОС-3 передается в бухгалтерскую службу для отражения в учете списания основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости, второй экземпляр остается у материально-ответственного лица и служит основанием для сдачи на склад годных узлов и деталей, лома, утиля полученных от ликвидации основных средств и инвестиционной недвижимости. Разборка и демонтаж основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости до утверждения Актов по форме № ОС-3 на списание не допускается.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования актов на списание основных средств, незавершенного строительства и инвестиционной недвижимости государственного учреждения с вышестоящим государственным органом/уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-4
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель вышестоящего государственного органа/ уполномоченный орган соответствующей отрасли
_________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" _________ года
Место печати
Код государственного
учреждения
Руководитель государственного учреждения ______________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _____________года
Место печати
Акт на списание автотранспортных средств

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді:
Жоғары тұрған мемлекеттік органның
/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Авто көлік құралдарын есептен шығаруға арналған акті
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Бөлім, бөлімше
Дебет
Кредит
Өзіндік құны (бастапқы құны), теңге
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
Есеп/қосалқы есеп
Талдамалық есепке алудың коды
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Нөмірі
Автокөлік құралының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Амортизациялау нормаларының шартты белгісі/немесе пайдалы пайдалану мерзімі
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық құны, теңге
Түгендеу
Зауыттық
7
8
9
10
11
12
13
14
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен)
№ ________ ________ жылы "____" __________
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
тексеру жүргізді (автомобиль, тіркеме, жартылай тіркеме),
модель _________________________________________________________
марка___________________________________________________________
түрі ____________________________________________________________
Жүк көтергіш ___________________________________________________
қозғалтқыш № __________________________________________________
шасси № _________________________________________________________
мемлекеттік белгі ________________________________________________
сыйымдылық _____________________________________________________
техникалық паспорттың № ________________________________________
паспорты бойынша объектінің массасы бағалы металдардың саны
______________________________________________________________
__________________________________________________________ тиесілі
Мемлекеттік мекеменің атауы___________________________________
Мемлекеттік мекеменің мекенжайы ______________________________
тексеру нәтижесінде ___________________________________________
автомобиль, тіркеме, жартылай тіркеме, марка
оның агрегаттары, тораптары мен тетіктері және құжаттармен танысу (паспорт,
формуляр) комиссия белгіледі:

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер документа
Дата составления
Подразделение
Дебет
Кредит
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
счет/ субсчет
код аналитического учета
счет/ субсчет
код аналитического учета
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Номер
Наименование автотраспортного средства
Единица измерения
Количество
Шифр нормы амортизации/ или срок полезного использования
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
Инвентарный
Заводской
7
8
9
10
11
12
13
14
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) № ____________________
От "____" ______ года
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
произвела осмотр (автомобиля, прицепа, полуприцепа),
модель _____________________________________________________________
тип ________________________________________________________________
марка ______________________________________________________________
Грузоподъемность ___________________________________________________
двигатель № ________________________________________________________
шасси № ___________________________________________________________
государственный знак ________________________________________________
вместимость ________________________________________________________
технический паспорт № ______________________________________________
масса объекта по паспорту ____________________________________________
количество драгоценных металлов _____________________________________
принадлежащего_____________________________________________________
наименование государственного учреждения_____________________________
Адрес государственного учреждения ___________________________________
В результате осмотра ____________________________________________ автомобиля, прицепа, полуприцепа, марка его агрегатов, узлов и механизмов, и ознакомления с документами (паспорт, формуляр) комиссия установила:

1. "____" ____________жылыдан бастап мемлекеттік мекеменің теңгерімінде тұр.
2. Жөндеулердің саны _______________ сомасы _______________________ теңге.
Көлік құралы
Шығарылған жылы
Пайдалануға енгізілген күні
Қашықтық, км
Автомобиль, тіркеменің, жартылай тіркеме түрі
Коды
пайдаланған күннен бастап
соңғы күрделі жөндеуден кейін
15
16
17
18
19
20
Сыртқы жағдайы (автомобиль, тіркеме, жартылай тіркеме)
_______________________________________________________________
автомобильде (тіркемеде, жартылай тіркемеде) мынадай тораптар мен бөлшектер жоқ
____________________________________________________
№ АК-4 нысанның сырт жағы
Агрегаттар мен автомобиль (тіркеме, жартылай тіркеме) бөлшектеріне техникалық сипаттама
Агрегаттардың атауы
Пайдалануға жарамдысы
Жарамдылық проценті
Қалпына келтіруге болады
Жарамсыз
Табылған ақаулар
1
2
3
4
5
6
7
1
Рама
2
Қорап
3
Кабина
4
Қозғалтыш
карбюратор
генератор
пневмотормоз компрессоры
5
Беру қорабы
6
Артқы мост және кардан дуал
артқы картер
картер
дөңгелек дискі
рессоры
7
Алдыңғы мост және рулдік басқару
алдыңғы осі
дөңгелек дискі
рессоры
рөлдерді басқару тетігі
8
Басқа да
радиатор
аспаптар
қанаты мен басқышы
капот
фары
шынылау
аккумуляторлар
амортизаторлар
бас тежегіш цилиндр
Ескерту: 3, 5, 6 бағандарда көрсетіледі: иә, жоқ.
Комиссия қорытындысы ____________________________________
Комиссия төрағасы ___________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері ___________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________ лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Мына бөлшектер мен тораптар кіріске алуға жатады:
р/н №
Каталог бойынша нөмір
Номенклатуралық нөмір
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Баға
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Есептен шығарудың нәтижесі ___________ (автомобиль, тіркеме, жартылай тіркеме)
Есептен шығару шығындары
Есептен шығарудан түскен
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Шығыстар ерекшелігі
Сома, теңге
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Құндылықтың түрлері
Корреспонденцияланатын есеп
Саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жинақталған амортизациялау сомасы _______________________________
теңге
Есептен шығару нәтижесі __________________________________________________
Автокөлік құралдарын есептен шығару карточкасында (кітабында) белгіленді
__________________________________________________________________________
"____" ________________________________ жылы
Бас бухгалтер__________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ АК-4 нысан 2350 "Көліктік құралдар" шоты бойынша автокөлік құралдарының істен шығуын ресімдеу үшін қолданылады.
Есептен шығарудың № АК-4 нысаны бойынша актісінде негізгі құралдар (көлік құралы) объектілерін сипаттайтын мынадай деректер көрсетіледі: көлік құралын дайындау жылы, оның мемлекеттік мекемеге түскен жылы, пайдалануға енгізілген уақыты, объектінің өзіндік құны (алғашқы құны), бухгалтерлік есептің деректері бойынша жинақталған амортизация сомасы, жүргізілген күрделі жөндеу саны, автомобильдің жүрген жолы және өзге деректер.
Автокөлік құралдарын істен шығарудың себептері егжей-тегжейлі көрсетіледі, негізгі бөліктерінің, бөлшектердің, тораптардың, конструктивтік элементтердің техникалық сипаттамасы беріледі. Автокөлік құралдарын есептен шығаруға арналған актіні комиссия екі данада жасайды және мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
№ АК-4 нысаны бойынша актінің бір данасы негізгі құралдар мен инвестициялық жылыжымайтын мүлікті есептен шығару есебінде көрсету үшін бухгалтерлік қызметке беріледі, екінші данасы материалдық-жауапты тұлғада қалады және автокөлік құралдарын жоюдан алынған жарамды тораптар мен бөлшектерді, сүйменді, ескі-құсқы мен өзге қосалқы бөлшектерді қоймаға тапсыру үшін негіз болады.
Есептен шығаруға арналған №АК-4 нысаны бойынша актіні бекітуге дейін автокөлік құралдарын әзірлеуге және бөлшектеуге жол берілмейді.
"Келісілді" деген гриф мемлекеттік мекеменің автокөлік құралдарын есептен шығаруға арналған актісін жоғары тұрған мемлекеттік органмен/тиісті саладағы уәкілетті органмен келіскен жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
7-қосымша
№ БА-2 нысаны

1. Состоит на балансе государственного учреждения с "___" _________ года
2. Количество ремонтов __________ на сумму ___________________ тенге.
Транспортные средства
Год выпуска
Дата ввода в эксплуатацию
Пробег, километр
вид автомобиля, прицепа, полуприцепа
код
с начала эксплуатации
после последнего капитального ремонта
15
16
17
18
19
20
Внешнее состояние (автомобиля, прицепа, полуприцепа) _________________
_______________________________________________________________________
на автомобиле (прицепе, полуприцепе) отсутствуют следующие узлы и
детали ____________________________________________________________
Оборотная сторона формы ОС-4
Техническая характеристика агрегатов и деталей автомобиля
(прицепа, полуприцепа)
Наименование агрегатов
Годные для использования
Процент годности
Подлежат восстановлению
Негодные
Обнаруженные дефекты
1
2
3
4
5
6
7
1
Рама
2
Кузов
3
Кабина
4
Двигатель
карбюратор
генератор
Компрессор пневмотормоза
5
Коробка передач
6
Задний мост и карданный вал
картер заднего
картер
диски колес
рессоры
7
Передний мост и рулевое управление
передняя ось
диски колес
рессоры
механизм рулевого управления
8
Прочие
радиатор
приборы
крылья и подножки
капот
фары
остекление
аккумуляторы
амортизаторы
главный тормозной цилиндр
Примечание.
В графах 3, 5 и 6 указывается: да, нет.
Заключение комиссии ________________________________________________
Председатель комиссии _______________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _____________________________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Материально-ответственное лицо ______________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Подлежат оприходованию следующие основные детали и узлы:
№ п/п
Номер по каталогу
Номенклатурный номер
Наименование
Единица измерения
Количество
Цена
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
х
х
х
Расчет результатов списания ___________ (автомобиля, прицепа, полуприцепа)
Затраты по списанию
на списание
Поступило от списания
Наименование документа, дата, номер
Специфика расходов
Сумма, тенге
Наименование документа, дата, номер
Виды ценностей
Корреспондирующий счет
Коли чество
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сумма накопленной амортизации ________________________ тенге
Результаты списания _____________________________________
В карточке (книге) списания автотранспортных средств отмечено_____
________________________________________________________
"____" ___________________ года
Главный бухгалтер __________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Примечание:
Данная форма применяется для оформления выбытия автотранспортных средств по счету 2350 "Транспортные средства".
В Акте по форме № ОС-4 на списание указываются данные, характеризующие объект основных средств (транспортное средство): год изготовления автотранспортного средства, дата поступления в государственное учреждение, время ввода в эксплуатацию, себестоимость (первоначальная стоимость) объекта, сумма накопленной амортизации по данным бухгалтерского учета, количество проведенных капитальных ремонтов, пробег автомобиля и другие данные характеризующие объект.
Подробно освещаются причины выбытия автотранспортного средства, дается техническая характеристика основных частей, деталей, узлов, конструктивных элементов. Акт по форме № ОС-4 на списание автотранспортных средств составляется комиссией в двух экземплярах и утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Один экземпляр Акта по форме № ОС-4 передается в бухгалтерскую службу для отражения в учете списания основных средств, другой экземпляр остается у материально-ответственного лица и служит основанием для сдачи на склад годных узлов и деталей, лома, утиля и других запасных частей, полученных от ликвидации автотранспортных средств.
Разборка и демонтаж автотранспортных средств до утверждения Актов по форме № ОС-4 на списание не допускается.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования актов на списание транспортных средств государственного учреждения с вышестоящим государственным органом/уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № БА-2
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель вышестоящего государственного органа/уполномоченный орган соответствующей отрасли
________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" _________ года
Место печати
Утверждаю: Руководитель
государственного учреждения ____________________
подпись (фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Место печати
Акт № ____ на списание биологических активов (животных)

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді
Жоғары тұрған мемлекеттік органның
/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Биологиялық активтерді (малдарды) есептен шығару № ______________ актісі
Негіз
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
р/н №
Түгендеу нөмірі
Биологиялық активтердің атауы
Биологиялық активтердің көбею тобы
Түскен күні
Дебет
Кредит
Есеп/қосалқы есеп
Есеп/қосалқы есеп
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Адал құны (өзіндік құны), теңге
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Мал басының саны
Салмағы, килограмм
Бағасы, теңгемен
Құны, теңгемен
бір бас малға
Салмағының бір килограмға
Мал басының саны бойынша
Салмақ саны бойынша
8
9
10
11
12
13
14
15
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен)
__________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____"_______________ жылы № ______________ негізінде
тексеру жүргізді ________________________________________________________
есептен шығарудың себебін анықтады
________________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссияның қорытындысы __________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша: Қоса берілген құжаттардың тізбесі _____________________________
Комиссия мүшелері: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық-жауапты тұлға ______________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Есептен шығарылған шығындар
Шығындар
Есептен шығарудан түскен
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Шығыстар ерекшелігі
Сома, теңге
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Құндылықтар түрі
Корреспонденцияланатын есеп
Саны
Сома, теңге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептен шығару нәтижелері _______________________________
Биологиялық активтерді (жануарларды) шығаруды есепке алу түгендеу карточкасында белгіленді ___________________________________________________
Бас бухгалтер (бухгалтер) ______________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Ескерту:
№БА-2 нысаны бойынша акті екі данада жасалады және комиссия мүшелері қол қояды, мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді. Бірінші дана 2610 "Жануарлар" шоты бойынша биологиялық активтерді (жануарларды) есептен алу үшін бухгалтерияға беріледі, №БА-2 нысаны бойынша актінің екінші данасы активтердің сақталуы үшін жауапты тұлғада қалады.
"Келісілді" деген гриф мемлекеттік мекеменің биологиялық активтерді (жануарларды) есептен шығаруға арналған актісін жоғары тұрған мемлекеттік органмен/тиісті саладағы уәкілетті органмен келіскен жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
8-қосымша
№ БА-2А нысаны

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Основание
Номер документа
Дата составления
№ п/п
Номер инвентарный
Наименование биологических активов
Возрастная группа биологических активов
Дата поступления
Дебет
Кредит
счет/ субсчет
счет/ субсчет
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Сумма накопленной амортизации, тенге
Количество голов
Живой вес, килограмм
Цена, в тенге
Стоимость, в тенге
на одну голову
на один килограмм веса
По количеству голов
По количеству веса
8
9
10
11
12
13
14
15
____________________________________________________________________
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) № ____________ от
"____" ______ года
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" _______________ года № ______________ на основании
____________________________________________________________________
произвела осмотр ____________________________________________________
и установила причину списания ________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение комиссии ________________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение: Перечень прилагаемых документов
___________________________________________________________________
Члены комиссии: ____________________________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Материально-ответственное лицо_______________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Справка о затратах, связанных со списанием биологических активов
Затраты на списание
Затраты на списание
Поступило от списания
Наименование документа, дата, номер
Специфика расходов
Сумма, тенге
Наименование документа, дата, №
Вид ценностей
Корреспондирующий счет
Количество
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Результаты от списания _______________________________________
В инвентарной карточке учета биологических активов (животных) выбытие отмечено
____________________________________________________________
Главный бухгалтер (бухгалтер) ________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______________________ года
Примечание:
Акт по форме № БА-2 составляется в двух экземплярах и подписывается членами комиссии, утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным. Первый экземпляр Акта по форме № БА-2 передается в бухгалтерию для снятия биологических активов (животных) по счету 2610 "Животные" с учета, второй экземпляр Акта по форме № БА-2 остается у лица, ответственного за сохранность активов.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования Актов по форме № БА-2 на списание биологических активов (животных) государственного учреждения с вышестоящим государственным органом/уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді:
Жоғары тұрған мемлекеттік органның
/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
№ ____ биологиялық активтерді (өсімдіктерді) есептен шығару актісі
Негіз
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
р/н №
Нөмір
Биологиялық активтердің атауы
Сұрып, санат, жасы
Пайдалануға берілген күні
Дебет
Кредит
Номенкла
туралық
Түгендеу
есеп/қосалқы есеп
есеп/қосалқы есеп
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Адал құны (өзіндік құны), теңге
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Саны
Массасы
Бірлікке баға, теңге
Сома, теңге
Брутто
Ыдыс
Нетто
9
10
11
12
13
14
15
16
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен)
Комиссия төрағасы _________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссияның мүшелері: ________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________№ ______________ негізінде
__________________________________
тексеру жүргізді ________________________________________________
есептен шығарудың себебін анықтады _____________________________
_______________________________________________________________
Комиссияның қорытындысы ______________________________________
________________________________________________________________
Қосымша: Қоса берілген құжаттардың тізбесі_________________________
Комиссия төрағасы:_________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері: ________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық-жауапты тұлға ___________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Биологиялық активтерді есептен шығаруға байланысты шығындар туралы анықтама Есептен шығаруға арналған шығындар
Шығындар
Есептен шығарудан түскен
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Шығыстар ерекшелігі
Сома, теңге
Құжаттың атауы, күні, нөмірі
Құндылықтар түрі
Корреспонденцияланатын есеп
Саны
Сома, теңге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептен шығару нәтижелері _________________________________
Биологиялық активтерді (өсімдіктерді) шығаруды есепке алу түгендеу карточкасында белгіленді
____________________________________________________
Бас бухгалтер (бухгалтер) __________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Ескерту:
2620 "Көп жылғы екпелер" шоты бойынша биологиялық активтерді (өсімдіктерді) есептен шығару үшін қолданылады. БА-2А нысаны бойынша акті екі данада жасалады, комиссия мүшелері қол қояды және мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді. БА-2А нысаны бойынша актіннің бірінші данасы биологиялық активтерді (өсімдіктерді) есептен алу үшін бухгалтерияға беріледі, екіншісі биологиялық активтердің (өсімдіктердің) сақталуы үшін жауапты тұлғада қалады.
"Келісілді" деген гриф мемлекеттік мекеменің биологиялық активтерді (өсімдіктерді) есептен шығаруға арналған БА-2А нысаны бойынша актісін жоғары тұрған мемлекеттік органмен/тиісті саладағы уәкілетті органмен келіскен жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
9-қосымша
№ НҚ-6 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ _______ мемлекеттік мекемелерде негізгі құралдар мен инвестциялық жылжымайтын мүлікті есепке алу түгендеу карточкасы

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма № БА-2А
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель вышестоящего государственного органа/ уполномоченный орган соответствующей отрасли
____________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" _________ года
Место печати
Код государственного учреждения
Утверждаю: Руководитель государственного учреждения
______________ подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Место печати
Акт № ____ на списание биологических активов (растений)
Основание
Номер документа
Дата составления
№ п/п
Номер
Наименование биологических активов
Сорт, категория, возраст
Дата ввода в эксплуатацию
Дебет
Кредит
Номенклатурный
Инвентарный
счет/ субсчет
счет/ субсчет
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Сумма накопленной амортизации, тенге
Количество
Масса
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Брутто
Тара
Нетто
9
10
11
12
13
14
15
16
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) № ____________ от "____" ______ года
Председатель комиссии _______________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: ____________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
произвела осмотр ___________________________________________________
наименование объекта
и установила причину списания _______________________________________
Качественные характеристики ________________________________________
Заключение комиссии _______________________________________________
___________________________________________________________________
Председатель комиссии _______________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: ____________________________________________________
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Материально-ответственное лицо:
_____________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение: Перечень прилагаемых документов _________________________
Справка о затратах, связанных со списанием биологических активов Затраты на списание
Затраты на списание
Поступило от списания
Наименование документа, дата, номер
Специфика расходов
Сумма, тенге
Наименование документа, дата, номер
Вид
ценностей
Корреспонди- рующий счет
Количество
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Результаты от списания ________________________________________
В инвентарной карточке учета биологических активов (растений) выбытие
отмечено _________________________________________________________
Главный бухгалтер (бухгалтер) ______________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ___________________________ года
Примечание:
Применяется для списания биологических активов (растений) по счету 2620 "Многолетние насаждения". Акт по форме № БА-2А составляется в двух экземплярах, подписывается членами комиссии и утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Первый экземпляр Акта по форме № БА-2А передается в бухгалтерию для снятия биологических активов (растений) с учета, второй - остается у лица, ответственного за сохранность биологических активов (растений).
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования Актов по форме № БА-2А на списание биологических активов (растений) государственного учреждения с вышестоящим государственным органом/уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Приложение 9
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-6

1. Іргетас, негіз
2. Қабырға, колонна, тіректер
3. Төбе (шатыр)
4. Сыртқы өлшем көлемі, мі, м3
жалпы алаңы, м2
тұрғылықты алаңы, м2
сыйымдылығы, м3
ұзындығы, м
5.
6.
Карточканы толтырған "____" _____________________ ж. _______________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Ескерту:
№ НҚ-6 нысанының түгендеу карточкасы мемлекеттік мекемелерде ауыл шаруашылығы қызметіне байланысты емес жануарлардан (өнімді мал), өсімдіктерден басқа, 2310 "Жер", 2320 "Ғимараттар", 2330 "Құрылыстар", 2340 "Беріліс қондырғылары", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машиналар және жабдықтар", 2370 "Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал", 2380 "Өзге негізгі құралдар" шоттары бойынша және 2510 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік" шоты бойынша негізгі құралдар мен инвестициялық жылжымайтын мүлікті, оның ішінде ғимараттарды, құрылыстарды және беріліс қондырғыларын, машиналарды және жабдықтарды, өндірістік (тиістілікті қоса алғанда) және шаруашылық мүкәммалды, көлік құралдарын және басқа да негізгі құралдарды есепке алуға, сондай-ақ концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді активтерді есепке алуға арналған.
№ НҚ-6 нысанды түгендеу карточкасында жазбалар мынадай бастапқы құжаттар: пайдалануға енгізу туралы қабылдау актілері, әзірлеуші зауыттардың техникалық паспорттары және басқа да бастапқы құжаттар негізінде жүргізіледі. № НҚ-6 нысанды түгендеу карточкасында объектілердің (заттардың) мынадай өзіне тән белгілері: сызба, модель, үлгі, маркасы, зауыттық нөмірі, шығару (әзірлеу) күні, негізгі құралдар мен инвестициялық жылжымайтын мүлікті күні және объектінінің №, пайдалануға қабылдап алу актісі көрсетіледі.
№ НҚ-6 нысанды түгендеу карточкасына жинақталған амортизация сомасы теңгемен, амортизация нормасы, амортизация соңғы рет есептелген ай мен жыл жазылады. Бұл ретте 13 "Жиналған амортизация сомасы, теңге" және 14 "Амортизация соңғы рет есептелген ай мен жылы" бағандары ұзақ мерзімді актив шығарылған кезде толтырылады. 8 "Қаржыландыру (түсім) көзі" бағанында: бюджеттік - 6020 "Бюджет қаражаты есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 5012 "Сыртқы қарыздар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін табыс" қосалқы шоттары/шоттары бойынша немесе бюджеттен тыс - 6050 "Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін табыс", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан түсетін табыстар", 6330 "Активтерді ақысыз алудан түсетін табыс" шоттары бойынша негізгі құралдар мен инвестициялық жылжымайтын мүлікті қаржыландыру (түсім) көзі көрсетіледі.
"Объектiнiң қысқаша жеке сипаттамасы" бөлiмiнде негiзгi объектiнiң сондай-ақ оған жататын маңызды құрылыстардың, қондырғылардың және жабдықтардың негiзгi сапалық және сандық көрсеткiштерi ғана жазылады. Егер жабдықтардың, құралдардың, есептеу техникаларының және басқа жабдықтардың құрамында қымбат бағалы металдар бар болса, онда құрамында қымбат бағалы металдар бар бөлшектердің тiзбесi, бөлшектің атауы және техникалық паспортта көрсетiлген металдың салмағы көрсетiледi.
Егер объект сипаттамасының сапалық және сандық көрсеткiштерi реконструкциялау, қосымша құрылыс салу және жаңғырту нәтижесiнде айтарлықтай өзгерсе, онда ол бойынша есепке алынған бұрынғы түгендеу карточкасын (жаңғыртылған немесе реконструкцияланған объектiлердi тұтастай алғанда сипаттайтын ондағы барлық көрсеткiштердi көрсету қиын болған жағдайда) жаңасымен ауыстыруға рұқсат етiледi. Бұрынғы түгендеу карточкасы анықтамалық құжат ретiнде (карточканы ауыстыру туралы мiндеттi түрде белгi соға отырып) сақталады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
10-қосымша
№ НҚ-8 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ ___ мемлекеттік мекемелерде ауыл шаруашылығы қызметімен байланысты емес жануарлар (жұмыс малы), өсімдіктерді есепке алу түгендеу карточкасы

1. Фундамент, основание
2. Стены, колонны, опоры
3. Кровля (крыша)
4. Объем по наружному обмеру, м3
общая площадь, м2
жилая площадь, м2
емкость, м3
протяженность, м
5.
6.
Карточку заполнил "____" _____________________ г.
____________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание:
Инвентарная карточка формы № ОС-6 предназначена для учета основных средств и инвестиционной недвижимости, в том числе, зданий, сооружений и передаточных устройств, машин и оборудования, инструментов производственного (включая принадлежности) и хозяйственного инвентаря, транспортных средств и других основных средств по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства", кроме животных (рабочий скот), растений, не связанных с сельскохозяйственной деятельностью в государственных учреждениях и по счету 2510 "Инвестиционная недвижимость", а также для учета долгосрочных активов по договорам концессии.
Записи в Инвентарной карточке формы № ОС-6 производятся на основании первичных документов: актов приемки о вводе в эксплуатацию, технических паспортов заводов-изготовителей и других первичных документов. В Инвентарной карточке формы № ОС-6 указываются характерные признаки объектов (предметов): чертеж, модель, тип, марка, заводской номер, дата выпуска (изготовления), дата и № акта приемки объекта в эксплуатацию основных средств и инвестиционной недвижимости.
В Инвентарную карточку формы № ОС-6 записывается сумма накопленной амортизации в тенге, норма амортизации, месяц и год, в котором последний раз начислялась амортизация. При этом графы 13 "Сумма накопленной амортизации, тенге" и 14 "Месяц и год, в котором последний раз начислялась амортизация" заполняются только при выбытии долгосрочного актива. В графе 8 "Источник финансирования (поступления)" указывается источник финансирования (поступления) основных средств и инвестиционной недвижимости: бюджетный - по субсчетам/счетам 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений"; 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов", 6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности" или внебюджетный - по счетам 6050 "Доходы от спонсорской и благотворительной помощи", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов".
В разделе "Краткая индивидуальная характеристика объекта" записываются только основные качественные и количественные показатели основного объекта, а также относящихся к нему важнейших пристроек, приспособлений и принадлежностей. Если в составе оборудования, приборов, вычислительной техники и другого оборудования имеются драгоценные металлы, то указывается перечень деталей, в составе которых имеются драгоценные металлы, наименование детали и масса металла, указанная в техническом паспорте.
Если качественные и количественные показатели характеристики объекта в результате реконструкции, достройки и модернизации значительно изменены, то прежнюю инвентарную карточку, по которой учтен данный объект (в случае трудности отражения в ней всех показателей, характеризующих модернизированный или реконструированный объект в целом), допускается заменить новой. Прежнюю инвентарную карточку сохраняют как справочный документ (с обязательной отметкой о замене карточки).
Приложение 10
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-8

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
Мемлекеттік мекеме коды
Толық атауы және тағайындау
Түгендеу №
Кімнен түсті
Есепке алу кітабы,паспорт №
Орналасқан орны
Салынған күні
Күні және қабылдау актісінің №
Синтетикалық есеп
Қаржыландыру (түсу) көзі
Амортизациялау нормасының шартты белгісі
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңгемен
Соңғы рет амортизациялау аударылатын ай және жыл
Кіріс туралы белгі
Соңғы шығу туралы белгі
Шығу себебі
Бухгалтерлік жазба
Әділ құны (өзіндік бағасы), теңге
Бухгалтерлік есеп
Әділ құны (өзіндік құны), теңге
Күні
Атауы, күні және құжаттың №
Күні
Атауы, күні және құжаттың №
№ НҚ-8 н. бастапқы құны
Ішкі орналастыру
Қысқаша жеке сипаттама
Жол парағы
Алушының атауы
Малдар
Күні
Тұқым (тұқым қуалаушылық)
Лақап аты
Түсі, белгісі
Көп жылдық өсімдіктер
Тұқым
Ағаштар
Саны, дана
Бұталар
Алаң
га
Учаске (алқап), №______
Карточканы толтырған __________________________ "____" ___________ ж.
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Ескерту:
№ НҚ-8 нысанды түгендеу карточкасы 2383 "Өзге негізгі құралдар" қосалқы шоты бойынша өнімді малды жеке есептеу үшін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы қызметіне байланысты емес көп жылғы екпелер мен жерді (құрылыс салынбаған) жақсарту бойынша күрделі шығындарды есептеу үшін қолданылады.
№ НҚ-8 нысанды түгендеу карточкасы жануарларды топтық есепке алу үшін де қолданылуы мүмкін.
Жануарлардың қысқаша жеке сипаттамасы, олардың толық сипаттамасы тиiстi зоотехникалық құжаттамада толық көрсетiлгендiктен, карточкада көрсетілген негiзгi көрсеткіштермен шектеледі.
Көп жылғы екпелер түгендеу объектiлерi бойынша тұқымы, егілген түптердің саны және алаңы көрсетiлiп, ескерiледi. Объектінің құнына жұмыстың барлық кешенін аяқтауға қарамастан, пайдалануға қабылдаған алаңдарға қатысты шығындар қосылады.
Жерлердi жақсарту бойынша күрделі шығындардың есебі мынадай іс-шаралар бөлінісінде жүргiзiледi: жер учаскелерін жоспарлау, егін егiлетiн алаңдарды өңдеу, арам шөптерден тазарту, алып отырған алаңдарын және әрбір іс-шара бойынша орындалған жұмыстардың құны көрсете отырып су қоймаларын тазалау.

Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Инвентарная карточка № ___ учета животных (рабочий скот),
растений, не связанных с сельскохозяйственной деятельностью
в государственных учреждениях
Код государственного учреждения
Полное наименование и назначение
Инвентарный №
От кого поступило
Учетная книжка, паспорт №
Местонахождение
Дата рождения (закладки)
Дата и № акта приемки
Синтетический счет
Источник финансирования (поступления)
Шифр нормы амортизации
Сумма накопленной амортизации, в тенге
Месяц и год, в котором последний раз начисляется амортизация
Отметка об оприходовании
Отметка об окончательном выбытии
Причина выбытия
Бухгалтерская запись
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Бухгалтерская запись
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Дата
Наименование, дата и № документа
Дата
Наименование, дата и № документа
Оборотная сторона ф. № ОС-8
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Наименование получателя
Животных
Дата
Порода (породность)
Кличка
Масть, приметы
Многолетних насаждений
Породы
Деревьев ________
Количество, шт.
Кустов ________
Площадь
га _________
Участок (полоса), №______
Карточку заполнил __________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" ____________ г.
Примечание:
Инвентарная карточка формы № ОС-8 применяется для индивидуального учета рабочего скота, а также для учета многолетних насаждений, не связанных с сельскохозяйственной деятельностью и капитальных затрат по улучшению земель (без сооружений) по субсчету 2383 "Прочие основные средства".
Инвентарная карточка формы № ОС-8 также может быть использована и для группового учета животных.
Краткая индивидуальная характеристика животных ограничивается основными показателями, указанными в карточке, так как их полная характеристика отражена в соответствующей зоотехнической документации.
Многолетние насаждения учитываются по инвентарным объектам с указанием породы, количества высаженных единиц и площади. В стоимость объекта включаются затраты, относящиеся к принятым в эксплуатацию площадям, независимо от окончания всего комплекса работ.
Учет капитальных затрат по улучшению земель ведется в разрезе мероприятий: планировка земельных участков, корчевка площадей под пашню, расчистка зарослей, очистка водоемов с указанием занимаемой площади и стоимости выполненных работ по каждому мероприятию.

"Қаржыландыру (түсім) көзі" бағанында жануарларды (өнімді мал), ауыл шаруашылығы қызметіне байланысты емес өсімдіктерді қаржыландыру (түсім): бюджеттік 6020 "Бюджет қаражаты есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 5012 "Сыртқы қарыздар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін табыс" қосалқы шоттары/шоттары бойынша немесе бюджеттен тыс 6050 "Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін табыс", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан түсетін табыстар", 6330 "Активтерді ақысыз алудан түсетін табыс" шоттары бойынша көрсетіледі.
№ НҚ 8 түгендеу карточкасында шығарылған ұзақ мерзімді активтер бойынша ғана жинақталған амортизация сомасы теңгемен, амортизация нормасының шифрi және амортизация соңғы рет есептелген айы мен жылы жазылады. Бұл ретте өнiмдi мал, буйвол, қашыр, жануарлар әлемiнiң экспонаттары (хайуанаттар паркiнде және басқа ұқсас мекемелерде) бойынша, сондай-ақ пайдалану жасына жетпеген ауыл шаруашылығы қызметіне байланысты емес көп жылдық екпелер бойынша тозу анықталмайтындығын назарға алу керек.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
11-қосымша
№ НҚ-9 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ _______ мемлекеттік мекемелерде негізгі құралдар, инвестициялық жылжымайтын мүлікті топтық есепке алу түгендеу карточкасы

В графе "Источник финансирования (поступления)" указывается источник финансирования (поступления) животных (рабочий скот), растений, не связанных с сельскохозяйственной деятельностью: бюджетный - по субсчетам/счетам 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений"; 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов", 6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности" или внебюджетный - по счетам 6050 "Доходы от спонсорской и благотворительной помощи", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов".
В Инвентарной карточке формы № ОС-8 записывается сумма накопленной амортизации в тенге, шифр нормы амортизации, месяц и год, в котором последний раз начислялась амортизация, только по выбывшим долгосрочным активам. При этом следует иметь в виду, что по рабочему скоту, буйволам, волам, экспонатам животного мира (в зоопарках и других аналогичных учреждениях), а также по многолетним насаждениям не связанным с сельскохозяйственной деятельностью, не достигшим эксплуатационного возраста, амортизация не определяется.
Приложение 11
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ОС-9

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
Мемлекеттік мекеме коды
Толық атауы және тағайындау
Түгендеу №
Кімнен түсті
Есепке алу кітабы,паспорт №
Орналасқан орны
Салынған күні
Күні және қабылдау актісінің №
Синтетикалық есеп
Қаржыландыру (түсу) көзі
Амортизациялау нормасының шартты белгісі
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңгемен
Бас саны
Салмағы, кг
Бiр бастың бағасы,теңге
Сомасы,теңге
Кіріс туралы белгі
Соңғы шығу туралы белгі
Шығу себебі
Бухгалтерлік жазба
Әділ құны (өзіндік бағасы), теңге
Бухгалтерлік есеп
Әділ құны (өзіндік құны), теңге
Күні
Атауы, күні және құжаттың №
Күні
Атауы, күні және құжаттың №
№ БА-3 н. сырт жағы
Ішкі орналастыру
Қысқаша жеке сипаттама
Жол парағы
Алушының атауы
Жануар
Күні
Тұқым (тұқым қуалаушылық)
Лақап аты
Түсі, белгісі
Карточканы толтырған __________________________ "____" ____________ж.
лауазымы қолы
Ескерту:
2610 "Жануарлар" шотыбойыншабиологиялықактивтерді (жануарларды) есепкеалуүшінқолданылады. "Қаржыландыру (түсім) көзі" бағанында биологиялық активтерді (жануарларды) қаржыландыру (түсім) көзі: бюджеттік 6020 "Бюджет қаражаты есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 5012 "Сыртқы қарыздар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін табыс" қосалқы шоттары/шоттары бойынша немесе бюджеттен тыс 6050 "Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін табыс", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан түсетін табыстар", 6330 "Активтерді ақысыз алудан түсетін табыстар" шоттары бойынша көрсетіледі. № БА-3 нысаны бойынша түгендеу карточкасы бухгалтерияда әрбір объектіге жүргізіледі. "Жиналған амортизациялау сомасы, теңге" бағаны істен шығарылған ұзақ мерзімді активтер бойынша ғана толтырылады. Нысан бір данада объектінің түсуіне, оның қозғалысына және істен шығуына (есептен шығарылуына) арналған құжаттар негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
13-қосымша
№ БА-3А нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Мемлекеттік мекемелерде биологиялық активтерді (өсімдіктерді) есепке алу түгендеу карточкасы
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
Мемлекеттік мекеме коды
Толық атауы және тағайындау
Түгендеу №
Кімнен келіп түсті
Есепке алу кітабы,паспорт №
Орналасқан орны
Салынған күні
Күні және қабылдау актісінің №
Синтетикалық есеп
Қаржыландыру (түсу) көзі
Амортизациялау нормасының шартты белгісі
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Сұрып, санат, жасы
Саны
Массасы (брутто), кг
Массасы (ыдыс), кг
Массасы (нетто), кг
Бірлікке баға, теңге
Сома, теңге
Кіріс туралы белгі
Соңғы шығу туралы белгі
Шығу себебі
Бухгалтерлік жазба
Әділ құны (өзіндік бағасы), теңге
Бухгалтерлік есеп
Әділ құны (өзіндік құны), теңге
Күні
Атауы, күні және құжаттың №
Күні
Атауы, күні және құжаттың №
№ БА-3 н. сырт жағы
Ішкі орналастыру
Қысқаша жеке сипаттама
Жол парағы
Алушының атауы
Жануар
Күні
Тұқым (тұқым қуалаушылық)
Ағаштар ________
Лақап аты
Бұтақтар _____
Түсі, белгісі
га _____________
Телім (алқап), № ____
Карточканы толтырған __________________________ "____" ___________ ж
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Ескерту:
2620 "Көп жылдық екпелер" шоты бойынша биологиялық активтерді (өсімдіктерді) есепке алу үшін қолданылады. "Қаржыландыру көзі (түсімдер)" бағанында биологиялық активтерді (өсімдіктерді) қаржыландыру көзі (түсімдер): бюджеттік 6020 "Бюджет қаражаты есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 5012 "Сыртқы қарыздар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін табыстар" қосалқы шоттары/шоттары бойынша немесе бюджеттен тыс 6050 "Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін табыстар", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан түсетін табыстар", 6330 "Активтерді ақысыз алудан түсетін табыстар" шоттары бойынша көрсетіледі.
№ БА-3А нысаны бойынша түгендеу карточкасы бухгалтерияда әрбір объектіге жүргізіледі. "Жиналған амортизациялау сомасы, теңге" бағаны шығарылған ұзақ мерзімді активтер бойынша ғана толтырылады. Нысан бір данада объектінің түсуіне, оның қозғалысына және істен шығуына (есептен шығарылуына) арналған құжаттар негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
14-қосымша
№ MEA-6 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Материалдық емес активтерді есепке алудың түгендеу карточкасы

Сноска. Приложение 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Инвентарная карточка учета биологических активов (животных) в государственных учреждениях
Код государственного учреждения
Полное наименование и назначение
Инвентарный №
От кого поступило
Учетная книжка, паспорт №
Местонахождение
Дата рождения (закладки)
Дата и № акта приемки
Синтетический счет
Источник финансирования (поступления)
Шифр нормы амортизации
Сумма накопленной амортизации, тенге
Количество голов
Масса, кг
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Отметка об оприходовании
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Отметка об окончательном выбытии
Причина выбытия
Бухгалтерская запись
Бухгалтерская запись
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Дата
Наименование, дата и № документа
Дата
Наименование, дата и № документа
Оборотная сторона ф. № БА-3
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Наименование получателя
Животных
Дата
Порода (породность)
Кличка
Масть, приметы
Карточку заполнил ___________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ г.
Примечание:
Применяется для учета биологических активов (животных) по счету 2610 "Животные". В графе "Источник финансирования (поступления)" указывается источник финансирования (поступления) биологических активов (животных): бюджетный - по субсчетам/счетам 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений"; 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов", 6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности" или внебюджетный - по счетам 6050 "Доходы от спонсорской и благотворительной помощи", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов". Инвентарная карточка по форме № БА-3 ведется в бухгалтерии на каждый объект. Графа "Сумма накопленной амортизации, тенге" заполняется только по выбывшим долгосрочным активам. Форма заполняется в одном экземпляре на основании документов на поступление объекта, его перемещение и выбытие (списание).
Приложение 13
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № БА-3А
Сноска. Приложение 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Инвентарная карточка учета биологических активов
(растений) в государственных учреждениях
Код государственного учреждения
Полное наименование и назначение
Инвентарный №
От кого поступил
Учетная книжка, паспорт №
Местонахождение
Дата рождения (закладки)
Дата и № акта приемки
Синтетический счет
Источник финансирования (поступления)
Шифр нормы амортизации
Сумма накопленной амортизации, тенге
Сорт, категория, возраст
Количество
Масса (брутто), кг
Масса (тара), кг
Масса (нетто), кг
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Отметка об оприходовании
Отметка об окончательном выбытии
Причина выбытия
Бухгалтерская запись
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Бухгалтерская запись
Справедливая стоимость (себестоимость), тенге
Дата
Наименование, дата и № документа
Дата
Наименование, дата и № документа
Оборотная сторона ф. № БА-3А
Внутреннее перемещение
Краткая индивидуальная характеристика
Накладная
Наименование получателя
Многолетних насаждений
Дата
Порода
Деревьев ________
Количество, шт.
Кустов _____
Площадь
га _____________
Участок (полоса), №
____
Карточку заполнил ___________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ г.
Примечание:
Применяется для учета биологических активов (растений) по счету 2620 "Многолетние насаждения". В графе "Источник финансирования (поступления)" указывается источник финансирования (поступления) биологических активов (растений): бюджетный - по субсчетам/счетам 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов", 6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности" или внебюджетный - по счетам 6050 "Доходы от спонсорской и благотворительной помощи", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов". Инвентарная карточка по форме № БА-3А ведется в бухгалтерии на каждый объект. Графа "Сумма накопленной амортизации, тенге" заполняется только по выбывшим долгосрочным активам. Форма заполняется в одном экземпляре на основании документов на поступление объекта, его перемещение и выбытие (списание).
Приложение 14
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № НОС-6

2710 "Материалдық емес активтер" шоты бойынша, сондай-ақ концессиялық шарттар бойынша материалдық емес активтерді есепке алу үшін мемлекеттік мекемеге түскен материалдық емес активтердің барлық түрлерін есептеу үшін қолданылады. 4 "Қаржыландыру (түсім) көзі" бағанында материалдық емес активтерді қаржыландыру (түсім) көзін көрсету қажет: бюджеттік – 6020 "Бюджеттік қаражат есебінен капиталдық салымдарды қаржыландыру", 5012 "Сыртқы қарыздар есебінен капиталдық салымдарды қаржыландыру", 6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін табыс" қосалқы шоттары/шоттары бойынша немесе бюджеттен тыс – 6050 "Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін табыс", 6110 "Тауарлар, жұмыстар мен қызметтерді сатудан түсетін табыс", 6330 "Активтерді ақысыз алудан түсетін табыс" шоттары бойынша. № МЕА-6 нысаны бойынша Түгендеу карточкасы бухгалтерлік қызметпен материалдық емес активтердің әрбір жеке объектілері үшін ашылады. Бұл ретте 8 "Жинақталған амортизация сомасы, теңге" және 12 "Соңғы рет амортизация есептелген ай мен жыл" бағандары ұзақ мерзімді актив істен шыққан кезде ғана толтырылады.
Нысан мемлекеттік мекемелердің материалдық емес активтердің объектілерін алған фактісін растайтын құжаттар: "Материалдық емес активтерді қабылдап алу-тапсыру актісі", техникалық және басқа құжаттар негізінде бір данада толтырылады.
Басқа мемлекеттік мекемеге беру кезінде материалдық емес активтердің істен шыққаны туралы белгі үшін "Материалдық емес активтерді қабылдап алу-тапсыру актісі" негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
15-қосымша
№ ҰMA-10 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Мемлекеттік мекемелерде ұзақмерзімді активтерді есепке алу бойынша түгендеу карточкаларының тізімдемесі
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
"____" _________________________ жылға дейінгі кезеңге
"____" _________________________ ж.
Осы үлгі бойынша № ҰМА-10 н.
барлық парақтарын басып шығару
_____________________________________________________________________
білікті топ атауы
Карточка нөмірі
Инвентарлық нөмір
Объектілердің атауы
Ескерту
1
2
3
4
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Тізімдемені толтырған _________________________ "____" ___________ ж.
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Ескерту:
Тiзiм ұзақ мерзімді активтердi талдамалы есептеу кезiнде ресiмделетiн түгендеу карточкаларын тiркеу үшiн қолданылады. Тiзiмді бiр данада түгендеу карточкаларының сақталуына бақылау жасау мақсатында бухгалтерлiк қызмет жасайды.
Тізімге жазбалар ұзақ мерзімді активтер топтарының бөлінісінде, карточкалардың ашылу жылы көрсетiле отырып жүргiзiледi. Әрбір топ үшін тиісті парақ саны беріледі. Нөмiрлеу әр топ бойынша 1-нөмiрден бастап жүргiзiледi. Орталықтанған бухгалтерияларда тiзiм әр бiр қызмет көрсетiлетiн мемлекеттік мекеме бойынша сол сияқты тәртiппен жүргiзiледi.
Ұзақ мерзімд іактивтер шығарылған және орын алмастырылған кезiнде тiзiмнiң "Ескертпе" бағанында мемориалдық ордердiң күнi (күнi, айы, жылы) және нөмiрi көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
16-қосымша
№ ҰMA-13 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Ұзақ мерзімді активтердің түгендеу мерзімі (олардың тұрған және пайдалану орны бойынша)

Применяется для учета всех видов нематериальных активов поступивших в государственное учреждение по счету 2710 "Нематериальные активы", а также для учета нематериальных активов по договорам концессии. В графе 4 "Источник финансирования (поступления)" указывается источник финансирования (поступления) нематериальных активов: бюджетный - по субсчетам/счетам 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов", 6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности" или внебюджетный - по счетам 6050 "Доходы от спонсорской и благотворительной помощи", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов". Инвентарная карточка по форме № НОС-6 открывается бухгалтерской службой на каждый отдельный объект нематериальных активов. При этом графы 8 "Сумма накопленной амортизации, тенге" и 12 "Месяц и год, в котором последний раз начислялась амортизация" заполняются только при выбытии долгосрочного актива.
Форма заполняется в одном экземпляре на основании документов, подтверждающих факт получения государственным учреждением объекта нематериальных активов: "Акта приемки-передачи нематериальных активов", технической и другой документации подтверждающей получение нематериальных активов.
Основанием для отметок о выбытии нематериальных активов при передаче другому государственному учреждению является "Акт приемки-передачи нематериальных активов".
Приложение 15
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ДА-10
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Опись инвентарных карточек по учету долгосрочных активов
в государственных учреждениях
за период с "____" _________________________ г.
по "____" _________________________ г.
По данному образцу печатать все страницы ф. № ДА-10
________________________________________________________
наименование классификационной группы
Номер карточки
Инвентарный номер
Наименование объектов
Примечание
1
2
3
4
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Опись заполнил _____________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" ____________ г.
Примечание:
Опись инвентарных карточек по форме № ДА-10 применяется для регистрации инвентарных карточек, оформляемых при аналитическом учете долгосрочных активов. Опись инвентарных карточек по форме № ДА-10 составляют в одном экземпляре бухгалтерской службой в целях контроля за сохранностью инвентарных карточек.
Записи в Описи инвентарных карточек по форме № ДА-10 ведутся в разрезе групп долгосрочных активов, с указанием года открытия карточек. Для каждой группы отводится соответствующее количество страниц. Нумерация ведется по каждой группе, начиная с номера 1. В централизованных бухгалтериях Описи инвентарных карточек по форме № ДА-10 -ведутся в таком же порядке по каждому обслуживаемому государственному учреждению.
При выбытии и перемещении долгосрочных активов в графе "Примечание" описи указывается дата (число, месяц, год) и номер мемориального ордера.
Приложение 16
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № ДА-13

Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
бөлімше, бөлім
Инвентарлық карточка немесе инвентарлық кітапқа жазба
Инвентарлық нөмір
Объектінің толық атауы
Қаржыландыру (түсу) көзі
Өз бағасы (бастапқы құны), теңге
Шығуы (орналасуы)
нөмірі
күні
құжат
Шығу (орналасу) себебі
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ ҰМА-13 н. сырт жағы
Инвентарлық карточка немесе инвентарлық кітапқа жазба
Инвентарлық нөмір
Объектінің толық атауы
Қаржыландыру (түсу) көзі
Өз бағасы (бастапқы құны), теңге
Шығуы (орналасуы)
нөмірі
күні
құжат
Шығу (орналасу) себебі
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Түгендеу тізімін толтырған __________________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Ескерту:
№ ҰМА-13 нысаны бойынша ұзақ мерзімді активтерді түгендеу тізімі мынадай шоттар бойынша: 2310 "Жер", 2320 "Ғимараттар", 2330 "Құрылыстар", 2340 "Беріліс қондырғылары", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машиналар және жабдықтар", 2370 "Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммалы", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2510 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік", 2610 "Жануарлар", 2620 "Көп жылдық екпелер", 2710 "Материалдық емес активтер" шоттары бойынша, сондай-ақ концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді активтерді есепке алу үшін жүргізіледі.Ұзақ мерзімді активтер объектілерiнiң (заттардың) орналасқан (пайдалану) жерлерінде әр объектiлiк есеп үшін, сондай-ақ әрбір материалдық-жауапты адам бойынша қолданылады. 5 "Қаржыландыру көзі (түсімдер)" бағанында ұзақ мерзімді активтерді қаржыландыру көзі (түсімдер): бюджеттік 602"Бюджет қаражаты есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 5012 "Сыртқы қарыздар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру", 6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін табыстар" қосалқы шоттары/шоттары бойынша немесе бюджеттен тыс 6050 "Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін табыстар", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан түсетін табыстар", 6330 "Активтерді ақысыз алудан түсетін табыстар" шоттары бойынша көрсетіледі.
Ұзақ мерзімді активтердің олардың орналасқан (пайдалану) жерлері бойынша әр объектілік есептеу деректері ұзақ мерзімді активтерді түгендеу есеп карточкаларындағы бухгалтерлік қызмет жасаған жазбаларға барабар.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
17-қосымша
№ 326-ОС нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Негізгі құралдар бойынша айналым ведомості
____________ ж.
__________________________________________________________________________________
есептің/субесептің атауы және материалдық-жауапты адамның тегі, аты-жөні
Тексерген күні
Бас бухгалтердің қолы

Сноска. Приложение 16 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Инвентарный список долгосрочных активов
(по месту их нахождения и эксплуатации)
____________________________________________________________________
подразделение, отдел
Инвентарная карточка или запись в инвентарной книге
Инвентарный номер
Полное наименование объекта
Источник финансирования (поступления)
Себестоимость (первоначальная стоимость), тенге
Выбытие (перемещение)
документ
Причина выбытия (перемещение)
номер
дата
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона ф. № ДА -13
Инвентарная карточка или запись в инвентарной книге
Инвен- тарный номер
Полное наименование объекта
Источник финансирова- ния (поступления)
Себестоимость (первоначаль-ная стоимость), тенге
Выбытие (перемещение)
документ
Причина выбытия (перемещение)
номер
дата
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Инвентарный список заполнил _______________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание:
Инвентарный список по форме № ДА -13 долгосрочных активов ведется по следующим счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства", 2510 "Инвестиционная недвижимость", 2610 "Животные", 2620 "Многолетние насаждения", 2710 "Нематериальные активы", а также для учета долгосрочных активов по договорам концессии. Применяется в местах нахождения (эксплуатации) объектов (предметов) долгосрочных активов для по объектного учета, а также по каждому материально-ответственному лицу. В графе 5 "Источник финансирования (поступления)" указывается источник финансирования (поступления) долгосрочных активов: бюджетный - по субсчетам/счетам 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов", 6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности" или внебюджетный - по счетам 6050 "Доходы от спонсорской и благотворительной помощи", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов".
Данные по объектному учету долгосрочных активов по местам их нахождения (эксплуатации) тождественны записям в инвентарных карточках учета долгосрочных активов, произведенными бухгалтерской службой.
Приложение 17
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 326-ОС
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Оборотная ведомость по основным средствам
за ________ г.
____________________________________________________________________
наименование счета/субсчета и фамилия и.о.
материально-ответственного лица
Дата проверок
Подпись главного бухгалтера

№ 326-ОС н. 2-парағы
р/н №
Түгендеу нөмірі
Объектінің атауы (заттың, жинақтың)
1 ______________
жылға қалдық
__________ айналым
дебет
кредит
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326-ОС н. 3-ші парағы
1 ________ жылға қалдық
_________ айналым
1 ___________ ж. қалдық
Ескерту
дебет
кредит
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326-ОС н-на № 2 қосымша парағы
_________ айналым
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
326-ОС н-ның № 2 салым парағының сырт жағы
_________ айналым
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
Айналым ведомості 2310 "Жер", 2320 "Ғимарат", 2330 "Құрылыс", 2340 "Беріліс қондырғысы", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машина және жабдық", 2370 "Құралдар, өндіріс және шаруашылық мүкәммал", 2380 "Өзге негізгі құралдар" негізгі құралдарды синтетикалық және талдамалы есептеу шоттары бойынша бухгалтерлік жазбалардың дұрыстығын бақылау үшін қолданылады.
Айналым ведомості өзіндік құны (алғашқы құны) бойынша ай сайын жасалады, айналым ведомостінде негізгі құралдардың шоттары бойынша қалдықтар № 308-нысанды "Бас журнал" кітабындағы қалдықтармен міндетті түрде салыстырылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
18-қосымша
№ ННҚ-13 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Материалдық емес активтер бойынша айналым ведомості_________ ж.
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
____________________________________________________________________
есептің/субесептің атауы және материалдық-жауапты адамның лауазымы
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Тексерген күні
Бас бухгалтердің қолы
№ 326-ННҚ н. 2-парағы
р/н №
Түгендеу нөмірі
Объектінің атауы (заттың, жинақтың)
1 ______________
жылға қалдық
__________ айналым
дебет
кредит
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326- ННҚ н. 3-ші парағы
1 ________ жылға қалдық
_________ айналым
1 ___________ ж. қалдық
Ескерту
дебет
кредит
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326- ННҚ н-на № 2 қосымша парағы
айналым
__________
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
326-ННҚ -ның № 2 салым парағының сырт жағы
айналым __________
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
2710 "Материалдық емес активтер" материалдық емес активтерді синтетикалық және талдамалы есептеу шоты бойынша бухгалтерлік жазбалардың дұрыстығын бақылау үшін қолданылады.
Айналық ведомості өзіндік құны (алғашқы құны) бойынша ай сайын жасалады, айналым ведомостінде материалдық емес активтердің шоттары бойынша қалдықтар № 308-нысанындағы "Бас журнал" кітабындағы қалдықтармен міндетті түрде салыстырылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
19-қосымша
№ 326-ИЖМ нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Инвестициялық жылжымайтын мүлік бойынша айналым ведомості___ ж.

2-я страница ф. № 326-ОС
№ п/п
Инвентарный
номер
Наименование
объекта
(предмета,
комплекта)
Остаток на
1 _____ г.
Оборот за __________
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
3-я страница ф. № 326-ОС
Остаток на
1 _____ г.
Оборот за __________
Остаток на
1 _____ г.
Примечание
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Вкладной лист № 2 к ф. № 326-ОС
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона вкладного листа № 2 к ф. № 326-ОС
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Оборотная ведомость по форме № 326-ОС применяется для контроля за правильностью бухгалтерских записей, по счетам синтетического и аналитического учета основных средств 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства".
Оборотная ведомость по форме № 326-ОС составляется ежемесячно по себестоимости (первоначальной стоимости), остатки по счетам основных средств в оборотной ведомости сверяются с остатками в книге по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 18
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 326-НМА
Сноска. Приложение 18 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Оборотная ведомость по нематериальным активам
за ________ г.
____________________________________________________________________
наименование счета/субсчета и фамилия и.о. материально-ответственного
лица
Дата проверок
Подпись главного бухгалтера
2-я страница ф. № 326- НМА
№ п/п
Инвентарный номер
Наименование объекта (предмета, комплекта)
Остаток на 1 _____ г.
Оборот за __________
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
3-я страница ф. № 326- НМА
Остаток на 1 _____ г.
Оборот за __________
Остаток на 1 _____ г.
Примечание
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Вкладной лист № 2 к ф. № 326- НМА
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона вкладного листа № 2 к ф. № 326- НМА
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Оборотная ведомость по форме № 326-НМА применяется для контроля за правильностью бухгалтерских записей, по счетам синтетического и аналитического учета нематериальных активов 2710 "Нематериальные активы".
Оборотная ведомость по форме № 326-НМА составляется ежемесячно по себестоимости (первоначальной стоимости), остатки по счетам нематериальных активов в оборотной ведомости сверяются с остатками в книге по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 19
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 326-ИН

Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
____________________________________________________________________
есептің/субесептің атауы және материалдық-жауапты адамның тегі,
аты-жөні
Тексерген күні
Бас бухгалтердің қолы
№ 326- ИЖМ н. 2-парағы
р/н №
Түгендеу нөмірі
Объектінің атауы (заттың, жинақтың)
1 ______________
жылға қалдық
__________ айналым
дебет
кредит
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326-ИЖМ н. 3-ші парағы
1 ________ жылға қалдық
_________ айналым
1 ___________ ж. қалдық
Ескерту
дебет
кредит
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326-ИЖМ -на № 2 қосымша парағы
айналым __________
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
326-ИЖМ-ның № 2 салым парағының сырт жағы
айналым __________
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
2510 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік" инвестициялық жылжымайтын мүлікті синтетикалық және талдамалы есептеу шоты бойынша бухгалтерлік жазбалардың дұрыстығын бақылау үшін қолданылады.
Айналық ведомості өзіндік құны (алғашқы құны) бойынша ай сайын жасалады, айналым ведомостінде инвестициялық жылжымайтын мүлік шоттары бойынша қалдықтар № 308-нысанындағы "Бас журнал" кітабындағы қалдықтармен міндетті түрде салыстырылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
20-қосымша
№ 326-БА нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Биологиялық активтер бойынша айналым ведомості
___________ ж.
__________________________________________________________________________________
есептің/субесептің атауы және материалдық-жауапты адамның тегі, аты-жөні
Тексерген күні
Бас бухгалтердің қолы
№ 326-БА н. 2-парағы
р/н №
Түгендеу нөмірі
Объектінің атауы (зат, жинақ)
1 ______________
ж. қалдық
__________ айналым
дебет
кредит
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326-БА н. 3-ші парағы
1 ________ жылға қалдық
_________ айналым
1 ___________ ж. қалдық
Ескерту
дебет
кредит
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 326-БА н-на № 2 қосымша парағы
_________ айналым
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
326-БА н-ның № 2 салым парағының сырт жағы
_________ айналым
дебет
кредит
1 ___________ ж. қалдық
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
2610 "Жануарлар" мен 2620 "Көп жылдық екпе" биологиялық активтерді синтетикалық және талдамалы есептеу шоты бойынша бухгалтерлік жазбалардың дұрыстығын бақылау үшін қолданылады.
Айналық ведомості өзіндік құны (алғашқы құны) бойынша ай сайын жасалады, айналым ведомостінде биологиялық активтердің (жануарлар мен көп жылдық екпе) шоттары бойынша қалдықтар № 308-нысанындағы "Бас журнал" кітабындағы қалдықтармен міндетті түрде салыстырылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
21-қосымша
№ 434 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бөлімше ____________
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
Ұзақ мерзімді активтерді ішкі орналастыруға жол парақ
Құжаттың нөмірі
Жасаған күні
Мемлекеттік мекеменің коды
Алушы
Жөнелтуші
Корреспонденцияланатын есеп/субесеп
Ұзақ мерзімді активтердің атауы
Өлшем бірлігі
Түгендеу нөмірі
Саны
Бірлік үшін баға
Сома, теңге
Барлығы ________________________ атаулар жөнелтілді, сомасы ___________________ теңге
жөнелтуге рұқсат берген _____________________________________________________________
Бас бухгалтер ________________________________________
қолы аты-жөні
МО
Тапсырды (берді) ________________________________
Қабылдады (алды)_______________________________
Ескерту:
№ 434-нысан 2310 "Жер", 2320 "Ғимарат", 2330 "Құрылыс", 2340 "Беріліс қондырғысы", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машина және жабдық", 2370 "Құралдар, өндіріс және шаруашылық мүкәммал", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2510 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік", 2610 "Жануарлар", 2620 "Көп жылдық екпе", 2710 "Материалдық емес активтер" шоттары бойынша ұзақ мерзімді активтердің объектілерін немесе объектілер тобын бір құрылымдық бөлімшеден екіншісіне ішкі көшіруді ресімдеу үшін, ұзақ мерзімді активтердің объектілерін немесе объектілер тобын қоймадан пайдалануға беруді ресімдеу үшін қолданылады. Ілеспе құжат екі данада жасалады және мемлекеттік мекеменің басшысы бекітеді. Алушының қол қоюымен ресімделген ілеспе құжаттар тізілім кезінде бухгалтерлік қызметке беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
22-қосымша
№ 438 нысаны

Сноска. Приложение 19 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Оборотная ведомость по инвестиционной недвижимости
за ________ г.
____________________________________________________________________
наименование счета/субсчета и фамилия и.о. материально-ответственного лица
Дата проверок
Подпись главного бухгалтера
2-я страница ф. № 326-ИН
№ п/п
Инвентарный номер
Наименование объекта (предмета, комплекта)
Остаток на 1 _____ г.
Оборот за __________
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
3-я страница ф. № 326-ИН
Остаток на 1 _____ г.
Оборот за __________
Остаток на 1 _____ г.
Примечание
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Вкладной лист № 2 к ф. № 326-ИН
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона вкладного листа № 2 к ф. № 326-ИН
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Оборотная ведомость по форме № 326-ИН применяется для контроля за правильностью бухгалтерских записей, по счетам синтетического и аналитического учета инвестиционной недвижимости 2510 "Инвестиционная недвижимость". Оборотная ведомость по форме № 326-ИН составляется ежемесячно по себестоимости (первоначальной стоимости), остатки по счетам инвестиционной недвижимости в оборотной ведомости сверяются с остатками в книге по форме № 308 "Журнал-главная"
Приложение 20
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
форма № 326-БА
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Оборотная ведомость по биологическим активам
за ________ г.
___________________________________________________________________
наименование счета/субсчета и фамилия и.о.
материально-ответственного лица
Дата проверок
Подпись главного бухгалтера
2-я страница ф. № 326-БА
№ п/п
Инвентарный
номер
Наименование
объекта
(предмета,
комплекта)
Остаток на
1 _____ г.
Оборот за __________
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
3-я страница ф. № 326-БА
Остаток на 1
_____ г.
Оборот за __________
Остаток на
1 _____ г.
Примечание
дебет
кредит
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Вкладной лист № 2 к ф. № 326-БА
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на
1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона вкладного листа № 2 к ф. № 326-БА
Оборот за __________
дебет
кредит
Остаток на 1 _____ г.
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Оборотная ведомость по форме № 326-БА применяется для контроля за правильностью бухгалтерских записей, по счетам синтетического и аналитического учета биологических активов 2610 "Животные" и 2620 "Многолетние насаждения".
Оборотная ведомость по форме № 326-БА составляется ежемесячно по справедливой стоимости (себестоимости), остатки по счетам биологических активов (животные и многолетние насаждения) в оборотной ведомости сверяются с остатками в книге по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 21
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 434
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Накладная на внутреннее перемещение
долгосрочных активов
Номер документа
Дата составления
Код государственного
учреждения
Получатель
Отправитель
Корреспондирующий
счет/субсчет
Наименование
долгосрочных активов
Единица
измерения
Инвентарный
номер
Количество
Цена за
единицу
Сумма,
тенге
Всего отпущено ___________ наименований на сумму ____________ тенге
Отпуск разрешил ____________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер __________________________________________________
подпись Ф.И.О.
МП
Сдал (выдал) _______________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Принял (получил) ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Накладная форма № 434 применяется для оформления внутреннего перемещения объекта или группы объектов долгосрочных активов из одного структурного подразделения в другое, для оформления передачи объекта или группы объектов долгосрочных активов со склада в эксплуатацию по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства", 2510 "Инвестиционная недвижимость", 2610 "Животные", 2620 "Многолетние насаждения", 2710 "Нематериальные активы". Накладная выписывается в двух экземплярах и утверждается руководителем государственного учреждения. Оформленные распиской получателя Накладная форма № 434 передаются в бухгалтерскую службу при реестре.
Приложение 22
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 438

Ұзақ мерзімді активтердің істен шығарылатын объектілері жөніндегі шоттар бойынша мынадай жазбалар жасалады:7420 "Ұзақ мерзімді активтерді істен шығару бойынша шығыстар" шотының (қалған теңгерімдік құны бойынша) және 2391 "Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы", 2521 "Инвестициялық жылжымайтын мүліктің жинақталған амортизациясы", 2631 "Биологиялық активтердің жинақталған амортизациясы" және 2721 "Материалдық емес активтердің жинақталған амортизациясы" қосалқы шоттарына дебет (жинақталған амортизация сомасына), ұзақ мерзімді активтерді есептеу шоттарының кредиті бойынша: 2310 "Жер", 2320 "Ғимарат", 2330 "Құрылыс", 2340 "Беріліс қондырғысы", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машина және жабдық", 2370 "Құралдар, өндіріс және шаруашылық мүкәммал", 2380 "Өзге негізгі құралдар", 2411 "Аяқталмаған құрылыс", 2510 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік" және 2710 "Материалдық емес активтер" (Өзіндік құны (бастапқы құны) бойынша), 2610 "Жануарлар", 2620 "Көп жылдық екпе" (әділ құн (өзіндік құны) бойынша). Амортизация сомасын есептеу үшін түгендеу карточкаларының деректері пайдаланылады.
Айдың соңында жинақтаушы ведомосттің № 438 нысаны жөніндегі барлық бағандары бойынша жиыны есептеледі, бұл ретте "Жиыны" бағанында істен шығарылған және көшірілген ұзақ мерзімді активтер сомасы жазылады, ол шоттар/қосалқы шоттар дебеті бойынша жазба сомасына тең болуы тиіс. Мемориалдық ордерге жасаушы және бас бухгалтер немесе ол уәкілеттік берген тұлға қол қояды, одан кейін деректер № 308 нысанындағы "Бас журнал" кітабына енгізіледі. Тиісті жазбалар сол сияқты түгендеу карточкаларына жүргізіледі, олар картотекадан алынады, бірақ анықтамалық құжат ретінде сақталады.
Бір уақытта капиталдың салымды қаржыландыруды тұтынуға (толығымен амортизацияланбаған ұзақ мерзімді активтер жағдайында), жетіспеушілікті айыпты тұлғаға жатқызуға және бюджет алдында айыпты тұлғаның жетіспеушілікті өтеуі бойынша міндеттемені есептеуге (бюджет кірісіне өндіріп алуға жататын жетіспеушілік анықталған жағдайда) екінші жазба жасалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
23-қосымша
№ 443 нысаны

По выбывающим объектам долгосрочных активов, составляются следующие записи по счетам: в дебет счета 7420 "Расходы по выбытию долгосрочных активов" (по остаточной балансовой стоимости) и субсчетов 2391 "Накопленная амортизация основных средств", 2521 "Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости", 2631 "Накопленная амортизация биологических активов" и 2721 "Накопленная амортизация нематериальных активов" (на сумму накопленной амортизации), по кредиту счетов учета долгосрочных активов: 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2411 "Незавершенное строительство", 2380 "Прочие основные средства", 2510 "Инвестиционная недвижимость" и 2710 "Нематериальные активы" (по себестоимости (первоначальной стоимости)), 2610 "Животные", 2620 "Многолетние насаждения" (по справедливой стоимости (себестоимости)). Для исчисления суммы амортизации используются данные инвентарных карточек.
По окончании месяца по всем графам Накопительной ведомости по форме № 438 мемориальный ордер 9 подсчитываются итоги, при этом в графе "Итого" записывается сумма выбывших и перемещенных долгосрочных активов, которая равняется сумме записей по дебету счетов/субсчетов. Мемориальный ордер 9 подписывается составителем и главным бухгалтером или лицом им уполномоченным, после чего данные заносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Соответствующие записи также производятся в инвентарных карточках, которые изымаются из картотеки, но сохраняются как справочный документ.
Одновременно составляется вторая запись на потребление финансирования капитальных вложений (в случае не полностью самортизированных долгосрочных активов), отнесение недостачи на виновное лицо и на начисление обязательств перед бюджетом по погашению недостачи виновным лицом (в случае выявленной недостачи подлежащей взысканию в доход бюджета).
Приложение 23 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 443
________________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Согласовано: Руководитель вышестоящего государственного органа/ уполномоченный орган соответствующей отрасли
____________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" _________ года
Место печати
Утверждаю: Руководитель государственного учреждения ______________ подпись
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Место печати
Код государственного учреждения
Инвентарный номер
Основной
счет
Корреспондирующий счет
Отдел, подразделение
Акт №_______ на списание с баланса инструментов,
производственного и хозяйственного инвентаря от ___________________ года

Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді:
Жоғары тұрған мемлекеттік органның
/тиісті саланың
уәкілетті органының басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Мемлекеттік мекеменің коды
Түгендеу нөмірі
Негізгі есеп
Корреспонденцияланатын есеп
Бөлім, бөлімше
____________ жылы құралдарды, өндірістік және шаруашылық
инвентарларды баланстан есептен шығарудың № _____ актісі
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен)
Комиссия төрағасы _________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссияның мүшелері:________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
№ ________________ бұйрықпен (өкіммен)
тағайындалған өндірістік және шаруашылық инвентарлардың жарамсыздығын
анықтап, бөлімшенің, кабинеттің және осыған ұқсастың атауына тексеру жүргізген
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
және жөндеуге жатпайтынын, есептен шығаруға және есептен алып
тастауға жататын төменде санамаланған құндылықтар сатылуға
жарамайтындығын немесе басқа мемлекеттік мекемеге беруге
жарамайтындығын белгіледі:
р/с №
Түгендеу нөмірі
Атауы мен сипаттамасы (марка, сұрып және басқа)
Түскен күні
Пайдалану мерзімі
Заттардың саны
Бірліктегі бағасы
Жиыны
Жарамсыздық себебі
Материалдық-жауапты тұлға
Сомасы (бастапқы құны бойынша, теңге)
Жинақталған амортизациялау сомасы, теңге
Баланстық қүны, теңге
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 443 нысанның сырт жағы
Осы акті бойынша барлығы
________________________________________________________
жазбаша саны
жалпы сомасы ____________________________ теңге ______ тиын
жазбаша
Комиссияның айрықша
ескертуі__________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Комиссия төрағасы:_____________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері: ________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Осы актідегі мүліктерді жауапты сақтауға қабылдады
________ жылы "____" __________
________ жылы "____" __________сол комиссияның қатысуымен осы актіде
аталған құралдарды, өндірістік және шаруашылық мүкәммалды жою (бұзу).
__________________________________________________________
жазбаша сомасы
Түгендеу карточкасында құралдарды, өндірістік, шаруашылық мүкәммалды шығарғаны белгіленді.
Комиссия төрағасы:_____________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері:_________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қоймашы ________________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"__" _______________ жылы
Ескерту:

Сноска. Приложение 23 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) № ____________
от "____" ______ года
Председатель комиссии _______________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: __________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________
должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ __________, произвела проверку состояния пришедших в негодность
инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря __________
____________________________________________________________________
наименование отделения, кабинета
и установила, что не поддается ремонту, не могут быть реализованы или
переданы другим государственным учреждениям перечисленные ниже
ценности, подлежащие списанию и исключению из учета:
№ п/п
Инвентарный номер
Наименование и описание (марка, сорт и другое)
Дата поступления
Срок эксплуатации
Количество предметов
Цена за единицу, тенге
Итого
Причина негодности
Материально-ответственное лицо
Сумма (по первоначальной стоимости, тенге)
Сумма накопленной амортизации, тенге
Балансовая стоимость, тенге
и так далее до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона формы № 443
Всего по настоящему акту ___________________________________________
количество прописью
на общую сумму ___________________________________________________
тенге _____________________________________________________________
прописью
Особые замечания комиссии _________________________________________
__________________________________________________________________
Председатель комиссии _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: __________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Перечисленное в настоящем акте имущество принял на ответственное хранение
_________________________________________________________________
"____" _________________ года
____________________________________________________________________
сумма прописью
В инвентарной карточке выбытия инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря отмечено.
Председатель комиссии _________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: __________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Кладовщик _____________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ________________ года
Примечание:

№ 443 нысан бойынша акт 2370 "Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал" шоты бойынша екі данада жасалады. Бірінші дана бухгалтерлік қызметке беріледі, ал екіншісі материалдық-жауапты тұлғада қалады.
Ескі және жарамсыз құралдарды, өндірістік және шаруашылық мүкәммалды есептен шығару мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекіткен № 443-нысан бойынша есептен шығаруға арналған акті негізінде жұмыс істеу мерзімін ескере отырып жүргізіледі.
"Келісілді" грифі мемлекеттік мекеменің өндірістік және шаруашылық мүкәммалды есептен шығаруға арналған актісі № 443-нысан бойынша мемлекеттік басқару органымен келісілген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
24-қосымша
№ 444 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Келісілді Бекітемін:
Мемлекеттік басқару органының басшысы Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________________ ___________________________________
қолы аты-жөні қолы аты-жөні
М.О "____" ______________________ ж. "____" ______________________ ж.
Мемлекеттік мекеменің коды
Инвентарлық нөмір
Негізгі есеп
Корреспонденцияланатын есеп
Бөлім, бөлімше
Акт № _______ мемлекеттік мекемелерде кітапханадан
әдебиеттерді есептен шығару
"____" _________________ ж. мемлекеттік мекеме бойынша бұйрықпен тағайындалған комиссия
_______________________________________________________________________________________
"____" _________________ ж. № __________ құрамында ____________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
кітапханада ескірген (тозығы жеткен) әдебиеттерді тексеріп, тізімдемеде жазылған әдебиеттер есептен шығаруға, алып тастауға жататынын анықтады.
Қосымша: ескірген (тозығы жеткен) әдебиеттерді кітапханадан есептен шығару тізімдемесі.
Кітапхананың түгендеу кітабында әдебиетті есептен шығарғаны белгіленді.
Комиссия төрағасы: ____________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Комиссия мүшелері:_____________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_______________________________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_______________________________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
№ 444 н. сырт жағы
_____________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы
"____" _______________ ж. № _____ актіге
Моралдық және физикалық жағынан қатты ескіргендіктен
кітапханадан әдебиеттерді есептен шығару тізімдемесі
(керек емесін сызып тастау)
р\н
Шығарылған кітаптардың түгендеу нөмірі
Кітаптың авторы мен атауы
Саны
Бірлікке баға
Сома, теңге
Қай құжаттардың негізінде есептен шығарылды
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Барлығы сомасы _______________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ____________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Комиссия мүшелері:_____________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_______________________________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_______________________________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Ескерту:
Акті 2382 "Кітапхана қоры" шоты бойынша кітап қоры тiзiмi негiзiнде екі данада жасалады. Тiзiм кітап қорын кезекті қарау және ескірген басылымдарды ашу кезінде және кітапханадан алып тастауға жататын кітаптардың жиынтық тізбесі бойынша жасалады.
Жекелеген тізім тозуға ұшыраған (кітаптардың тозуы, қалпына келтірілуі мүмкін емес беттердің жоғалуы және басқа) әдебиеттер бойынша жеке тізім жасалады. Актінің бірінші данасы тізімге қоса бухгалтерлік қызметке беріледі, ал екіншісі материалдық-жауапты адамда қалады.
Әдебиеттерді баланстан шығару бюджеттік мемлекеттік мекеменің басшысы бекіткен акт негізде жүргізіледі және ресімделеді.
"Келісілді" грифі мемлекеттік мекеменің әдебиетті есептен шығаруға арналған актісі мемлекеттік басқару органымен келісілген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
25-қосымша
№ 459 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Ұзақ мерзімді активтерді амортизациялау сомасын есептейтін
әзірлеме кестесі
_____________________________ ж.
р/н №
Ұзақ мерзімді активтердің атауы
Өз бағасы (бастапқы құны)/ әділ бағасы (өз бағасы), теңге
Амортизациялау нормасының шартты белгісі/ немесе пайдалы пайдалану мерзімі
Амортизациялау нормасы жылдық, %
Бастапқы кезеңге жинақталған амортизациялау нормасы, теңге

Акт по форме № 443 составляется в двух экземплярах по счету 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь". Первый экземпляр передается в бухгалтерскую службу, а второй остается у материально-ответственного лица.
Списание пришедших в ветхость и негодность инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря производится с учетом сроков службы, на основании утвержденного руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, Акта по форме № 443.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования Актов по форме № 443 на списание инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря государственного учреждения с органом государственного управления.
Приложение 24
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 444
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Согласовано
Руководитель органа государственного управления/
____________________________________________
подпись Ф.И.О.
М.П. "__" _________ г.
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Код
государст-
венного
учреждения
Инвентар-
ный номер
Основной
счет
Корреспон-
дирующий
счет
Отдел,
подразделение
Акт № _______
на списание из библиотеки литературы
в государственных учреждениях
"____" __________________________ г. комиссия назначенная приказом по
государственному учреждению _________________________________________
от "____" _________________ г. № __________ в составе _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
произвела проверку состояния устаревшей (пришедшей в ветхость)
литературы в библиотеке и установила, что перечисленная в описи
литература подлежит списанию и исключению из учета.
Приложение: опись на исключение из библиотеки устаревшей
(пришедшей в ветхость) литературы.
В инвентарной книге библиотеки выбытие литературы отмечено.
Председатель комиссии: ________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Члены комиссии: _______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_______________________________________________
должность подпись Ф.И.О. Оборотная сторона ф. № 444
_____________________________________
Наименование государственного учреждения
к акту № _____ от "____" _______________ г.
Опись
на списание из библиотеки литературы
вследствие морального и физического износа
(ненужное зачеркнуть)
п\п
Инвентарный
номер
выбывших
изданий
Автор и
название
книги
Количество
Цена за
единицу
Сумма, тенге
На основании каких
документов
произведено
исключение
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Всего на сумму _____________________________________________________
Председатель комиссии ______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Члены комиссии: ______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Примечание:
Акт по форме № 444 составляется в двух экземплярах на основании описи библиотечных фондов по субсчету 2382 "Библиотечный фонд". Опись составляется при очередном просмотре библиотечных фондов и выявлении устаревших изданий и по сводным спискам книг, подлежащих исключению из библиотек.
Отдельная опись составляется по литературе, пришедшей в ветхость (изношенность книг, утеря страниц, восстановление которых не представляется возможным и другое состояние литературы, не годное к дальнейшему использованию). Первый экземпляр Акта по форме № 444 с описью передается в бухгалтерскую службу для снятия с учета, а второй остается у материально-ответственного лица.
Списание литературы с баланса производится и оформляется на основании утвержденного руководителем государственного учреждения Акта по форме № 444.
Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования Актов по форме № 444 на списание литературы государственного учреждения с органом государственного управления.
Приложение 25
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 459
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Разработочная таблица
расчета сумм амортизации долгосрочных активов
за ______________________________ г.
№ п/п
Наиме-
нование
долгос-
рочных
активов
Себе-
стоимость
(первона-
чальная
стоимость)/
справедливая
стоимость
(себес-
тоимость),
тенге
Шифр нормы
амортизации
/или срок
полезного
исполь-
зования
Норма
амортиза-
ции,
годовая, %
Сумма
накопленной
амортизации
на начало
периода,
тенге
Сумма
начисленной
амортизации
за месяц,
тенге

Айына аударылған амортизациялау сомасы, теңге (3 бағ.*5бағ./12)
Кезеңнің аяғына жинақталған амортизациялау сомасы, теңге (6 бағ.*7 бағ.)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескерту:
Әзірленген ұзақ мерзімді активтер амортизациясы сомасын есептеу кестесі 2391 "Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы", 2521 "Инвестициялық жылжымайтын мүліктің жинақталған амортизациясы", 2631 "Биологиялық активтердің жинақталған амортизациясы", және 2721 "Материалдық емес активтердің жинақталған амортизациясы", субшоттары бойынша ұзақ мерзімді активтер бойынша амортизацияны ай сайын есептеу үшін қолданылады. "Ескертпе" бағанында ұзақ мерзімді активтердің шығуы (көшірілуі) немесе келуі бойынша құжаттың күні, нөмірі мен атауы көрсетілуі қажет.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
26-қосымша
№ М-2а нысаны

(гр.3*гр.5/12)
Сумма
накопленной
амортизации
на конец
периода,
тенге
(гр.6+гр.7)
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
Разработочная таблица по форме № 459 расчета сумм амортизации долгосрочных активов применяется для ежемесячного начисления амортизации по долгосрочным активам по субсчетам 2391 "Накопленная амортизация основных средств", 2521 "Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости", 2631 "Накопленная амортизация биологических активов" и 2721 "Накопленная амортизация нематериальных активов". В графе "Примечание" указывается дата, номер и наименование документа по выбытию (перемещению) или приходу долгосрочных активов.
Приложение 26
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № М-2а

Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Сенімхат "____" __________________ жылға дейін жарамды
_______________________________________________________________________________________
тұтынушының атауы, БСН/ЖСН және оның мекенжайы
_______________________________________________________________________________________
төлеушінің атауы, БСН/ЖСН және оның мекенжайы
ЖСК № _______ _________________________________________________________
Қазынашылық органының атауы
СЕНІМХАТ № ______
Берілген күні "____" _______________ ж.
Берілді ______________________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
Төлқұжат, жеке бас куәлігінің № _____ "__" _______________________ ж.
_________________________________________________________ берілді.
Алуға _______________________________________________________________
өнім берушінің атауы
_____________________ бойынша тауарлық-материалдық құндылықтарды құжаттың нөмірі мен атауы
№ М-2а н. сырт жағы
Алуға жататын тауарлық-материалдық құндылықтардың тізбесі
р/с
Тауарлық-материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны (жазбаша)
1
2
3
4
Сенімхат алған тұлғаның қолын ______________________ куәландырамыз
сенімхат алған тұлға қолының үлгісі
Мемлекеттік мекеменің
басшысы __________________________________________
қолы аты-жөні
М.О.
Бас бухгалтер __________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
Жеке лауазымды тұлғаның белгiлi бiр материалдық құндылықтарды алу кезiнде сенiмгер ретiнде әрекет ету құқығын ресiмдеу үшiн қолданылады. Бiр данадағы сенiмхатты бухгалтерлiк қызмет (орталықтандырылған бухгалтерия) қолхатпен бередi. № М-2а-нысан бойынша сенiмхатты тауар-материалдық құндылықтарды алуы бiр жолғы сипатқа ие мемлекеттік мекемелер қолданады. № М-2а-нысан бойынша сенiмхатты берген кезде берiлген сенiмхаттардың алдын ала нөмiрленген және тiгiлген есеп журналында (№ M-3-нысан) тiркеледi.
Мемлекеттік мекемелер № М-2а-нысан бойынша Сенiмхаттың әрекет ету мерзiмiн тиiстi құндылықтардың алыну және шығарылу мерзiмiне байланысты белгiлейдi, бірақ он күнтізбелік күннен артық емес.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
27-қосымша
№ М-3 нысаны
Жапсырма үлгісі
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Берілген сенімхаттарды есепке алу журналы
____________________ ж
Осы үлгі бойынша № М-3 н. барлық парақтарын басып шығару
№ сенімхат
Берілген күні
Сенімхаттың әрекет ету мерзімі
Сенімхат берілген тұлғаның лауазымы мен тегі
Өнім беруші
№ наряд берген күн (нарядтың орнына берілген құжат немесе хабарлама)
Сенімхат алған адамның қолхаты
Тапсырманың орындалғанын растайтын құжаттың нөмірі, күні
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
Бухгалтерлiк қызметтің (орталықтандырылған бухгалтерияның) берген материалдық құндылықтарды алуға деген сенiмхаттарды мен оларды алуға деген қолхаттарды тiркеу үшiн қолданылады. Берiлген сенiмханттардың есеп журналдары сенiмхаттарды тiркеуге жауапты адамдарда сақталуы тиiс.
Сенiмхат берiлген адам әр бiр құндылық алынғаннан кейiнгi күннен кешіктiрмей сенiмхат бойынша тауар-материалдық құндылықтардың толық немесе бөлiгi алынғанына тәуелсiз, мемлекеттік мекеменің бухгалтерлiк қызметiне немесе орталықтанған бухгалтерияға тапсырыстың орындалғандығы туралы және қоймаға (сақтау орнына) немесе олардың құндылықтарды алған тиiстi материалдық-жауапты адамға тапсырғандығы туралы құжаттарды тапсыруы тиiс. Бұл туралы журналдың тиiстi бағанына кiрiс құжатының нөмiрi мен күнiне сiлтеме жасай отырып белгi жасалады.
Пайдаланылмаған сенiмхаттар сенiмхаттың мерзiмi бiткеннен кейiнгi келесi күнi қайтарылуы тиiс, ол туралы "Тапсырыстардың орындалуы туралы белгi" бағанына белгi жасалады. Қайтарылған пайдаланылмаған сенiмхаттарға "пайдаланылмаған" деген жазба жасалады және есепті жылдың аяғына дейін, олардың тіркелуі үшін жауапты адамда сақталады.
Жыл аяқталғаннан кейiн пайдаланылмаған сенiмхаттар бұл туралы тиiстi акт жасай отырып жойылады. Әрекет ету мерзiмi бiткен сенiмхаттарды пайдаланылғандығы туралы есеп бермеген адамдарға жаңа сенiмхаттар берiлмейдi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
28-қосымша
№ М-17 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Запастарды қоймаға есепке алу кітабы
Материалдық-жауапты адам ____________________________________________________________
аты-жөні
р/н
Қойма
Сақтау орны
Материалдың атауы
Өлшем бірлігі
Маркасы
Сұрып
Мөлшер
Саны
Запастарды есепке алу коды
Запас нормасы
Бағасы
Жарамдылық мерзімі
Стеллаж
Ұяшық
есеп/субесеп
номенклатуралық нөмір
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
жалғасы
Бағалы материал (металл, тас)
Жазба күні
Құжаттың №
Кімнен алынды немесе кімге жіберілді
Кіріс
Шығыс
Қалдық
Бақылау (қолы мен күні)
материалдың атауы
түрі
номенклатуралық нөмірі
Өлшем бірлігі
массасы, грамм
паспорттың нөмірі
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)

Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Доверенность действительна по "____" __________________ г.
_____________________________________________________________________
наименование потребителя, БИН/ИИН и его адрес
_____________________________________________________________________
наименование плательщика, БИН/ИИН и его адрес
ИИК № _______ в______________________________________________________
наименование органа Казначейства
ДОВЕРЕННОСТЬ № ______
Дата выдачи "____" _______________ г.
Выдана ______________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество
Паспорт, удостоверение личности № _______ от "____" ______________ г.
выдан _______________________________________________________________
На получение от _____________________________________________________
наименование поставщика
товарно-материальных ценностей по ___________________________________
номер и дата документа
Оборотная сторона ф. № М-2а
Перечень товарно-материальных ценностей, подлежащих получению
№ п/п
Наименование товарно-материальных ценностей
Единица измерения
Количество (прописью)
1
2
3
4
Подпись лица, получившего доверенность ______________________________
образец подписи лица, получившего доверенность удостоверяем
Руководитель
государственного учреждения _________________________
М.П. подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер __________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Применяется для оформления права отдельного должностного лица выступать в качестве доверенного государственного учреждения при получении материальных ценностей. Доверенность по форме № М-2а в одном экземпляре выдается бухгалтерской службой (централизованной бухгалтерией) под расписку. Доверенность по форме № М-2а применяют государственные учреждения, у которых получение товарно-материальных ценностей по доверенностям носит разовый характер. При выдаче Доверенности по форме № М-2а регистрируют в заранее пронумерованном и прошнурованном журнале учета выданных доверенностей (форма № М-3).
Срок действия Доверенности по форме № М-2а устанавливается государственным учреждением в зависимости от срока получения и вывоза соответствующих материальных ценностей, но не более десяти календарных дней.
Приложение 27
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № М-3
Образец ярлыка
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Журнал
учета выданных доверенностей
за __________________ г.
По данному образцу печатать все страницы ф. № М-3
№ доверен-
ности
Дата
выдачи
Срок
действия
доверен-
ности
Должность
и фамилия
лица,
которому
выдана
доверенность
Постав-
щик
№ и дата
выдачи
наряда
(заменяющего
наряд
документа
или извещения)
Расписка
лица,
получившего
доверенность
Номер, дата
документа,
подтверждающего
выполнение
поручения
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Применяется для регистрации выданных бухгалтерской службой (централизованной бухгалтерией) доверенностей на получение ценностей и расписки в их получении. Журнал по форме № М-3 храниться у лица, ответственного за регистрацию доверенностей.
Лицо, которому выдана доверенность, не позднее следующего дня после получения материальных ценностей, независимо от того, получены ли ценности по доверенности полностью или частями, предоставляет в бухгалтерскую службу или централизованную бухгалтерию государственного учреждения документы о выполнении поручений и о сдаче на склад (кладовую) или соответствующему материально-ответственному лицу полученных им ценностей. Об этом делается отметка в графе "Номер, дата документа, подтверждающего выполнение поручения" Журнала по форме № М-3 со ссылкой на номер и дату приходного документа.
Неиспользованные доверенности возвращаются на следующий день после истечения срока действия доверенности, о чем делается отметка в графе "Номер, дата документа, подтверждающего выполнение поручения". Возвращенные неиспользованные доверенности погашаются надписью "не использована" и хранятся до конца отчетного года у лица, ответственного за их регистрацию. По окончании года неиспользованные доверенности уничтожаются с составлением об этом акта на уничтожение неиспользованных доверенностей. Лицам, которые не отчитались в использовании доверенностей с истекшим сроком действия, новые доверенности не выдаются.
Приложение 28
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № М-17
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга складского учета запасов
Материально-ответственное лицо _____________________________________
Ф.И.О.
Образец 1-94 страницы ф. № М-17
№ п/п
С
к
л
а
д
Место
хране-
ния
Наименование
материала
Единица
измерения
М
а
р
к
а
С
о
р
т
Р
а
з
м
е
р
К
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
Код учета запасов
Норма
запаса
Ц
е
н
а
Срок
годности
С
т
е
л
л
а
ж
Я
ч
е
й
к
а
счет/
субсчет
номенклатурный
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
продолжение
Драгоценный материал (металл, камень)
Дата записи
наименование
материала
вид
номенкла-
турный
номер
Единица
измерения
масса,
граммы
номер
паспорта
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы
№ доку-
мента
От кого получено
или кому отпущено
Приход
Расход
Остаток
Контроль
(подпись и
дата)
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
23
24
25
26
27
28
29
30
31
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)

№ М-17 н парақтарының 95-96 үлгісі
Кітапты тексеру бойынша ескерту
Тексерген күні
Ескертулер мен ұсыныстар
Тексерушінің лауазымы мен қолтаңбасы
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Соңғы парақта (96) оң жақ төменгі бұрышта басып жығару
Кітапта нөмірленді _______________ парақ
жазбаша
Бас бухгалтер _________________________________
қолы аты-жөні
"____" _____________________ ж.
Ескерту:
Қоймалық есептеу кiтабы 1310 "Материалдар", 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорларды және 1314 "Азық-түлік өнімдері" субшоты бойынша қоймадағы (кладовка) азық-түлік өнімдерін есептеу үшін қолданылады, ондағы жазбаларды материалдық жауапты адам материалдық құндылықтардың атаулары, сорты және саны бойынша жүргiзедi.
Осындай кiтаптарда материалдық жауапты адам қоймалардағы дайын бұйымдардың, дайын баспа өнiмдерiнiң, қосалқы ауыл шаруашылық және оқу-тәжiрибе шаруашылықтары өнiмдерiнiң есебiн жүргiзедi.
Кітаптағы беттердiң санын бас бухгалтер немесе оларға өкiлеттiк берiлген адам бекiтуi тиiс. Тоқсанына кемi бiр рет кiтаптағы жазбаларды бухгалтерлiк қызмет тексеруi тиiс, ол үшiн кiтаптың соңындағы бөлiнген бетке тиiстi жазба жасалуы тиiс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
29-қосымша
№ М-44 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ М-44 н. парағының
1 үлгісі (4-парақ таза)
Запастарды есепке алу бойынша
айналым ведомості _____________________бойынша
№ М-44 н. 2-парағы
жолдар
Номенклатуралық №
Атауы
Өлшем бірлігі
1 ____ жылға қалдық
_____________ айналым
саны
сомасы
дебет
кредит
саны
сомасы
саны
сомасы
осылай соңына дейін
№ М-44 н-ның 3-парағы
1 ____ жылға қалдық
_____________ айналым
1 ___ жылға қалдық
белгілер
№ жолдар
саны
сома
дебет
кредит
саны
сома
саны
сома
саны
сома
дебет
кредит
№ М-44 н-ның № 2 қосымша парағы
1 ____ жылға қалдық
_____________ айналым
1 ___ жылға қалдық
_____________ айналым
саны
сома
дебет
кредит
саны
сома
саны
сома
саны
сома
дебет
кредит
саны
сома
саны
сома
осылай соңына дейін
Ескерту:
1310 "Материалдар", 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорларды талдау есебiнiң тiркелiмдерiнде жасалған жазбалардың дұрыстығын және бұл деректердi синтетикалық есеппен салыстыру үшiн қолданылады.
Айналым ведомості бiрiктiрiлген тиiстi синтетикалық шоттардың, талдау шоттардың әр тобы бойынша, құндылықтардың сандық және құндылық көрiнiсiндегi түрлерi бойынша жасалады. Әр шот/субшот бойынша жалпы сомалық қорытындысы шығарылады.
Айналым ведомосында (№ M-44-нысан) атауы, сорты, саны, құны және материалдық-жауапты адам бойынша тамақ өнiмдерiнiң талдау есебi жүргiзiледi.
Айналым ведомості бiр жылға арналып ашылады және ай сайын жасалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
30-қосымша
№ МБ-6 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Арнайы киім мен жеке пайдаланатын басқа да заттарға арналған
№ _______ жеке карточкасы
Тегі _____________________________________________________________________________
Есімі __________________________________ Әкесінің аты_____________________________
Табель нөмірі ____________________________________________________________________
Бөлімше __________________________________________________________________________
Кәсібі ___________________________________________________________________________
Лауазымы _________________________________________________________________________
Жұмысқа түскен күні ______________________________________________________________
Кәсібін (лауазымын) өзгерткен күні _______________________________________________
Жынысы ___________________________________________________________________________
Бойы _____________________________________________________________________________
Киім мөлшері _____________________________________________________________________
аяқ киім _________________________________________________________________________
бас киім _________________________________________________________________________
Арнайы киім мен басқа да жеке пайдаланатын заттардың атауы
Нөмір
Өлшем бірлігі
Саны
Қызмет мерзімі
кесте
нормалар
1
2
3
4
5
6
толық пішімге дейін
16-тармақ арқылы сызықтау
ОТБ бастығы ____________________________ Бухгалтер ___________________________
қолы аты-жөні қолы аты-жөні
№ МБ-6 н. сырт жағы
Арнайы киім және басқа да жеке пайдаланатын заттар
Берілді
Қайтарылды
атауы
номенклатуралық нөмірі
күні
саны
жарамдылық проценті
құны, теңге
алған кездегі қолтаңба
күні
саны
жарамдылық проценті
қолы
тапсырғаны туралы қызметкердің
алған кездегі қоймашының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
толық пішімге дейін
16-тармақ арқылы сызықтау
Ескерту:
1317 "Арнайы киімдер және өзге жеке пайдалану заттары" субшоты бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне белгіленген норма бойынша жеке пайдалануға берілетін арнайы киімдерді және өзге жеке пайдалану заттарын есептеу үшін қолданылады. Карточка бір данада жасалады және қоймашыда сақталады.
Алынған заттар, арнайы киімдер және өзге жеке пайдалану заттары жоғалған жағдайда № МБ-6 нысаны бойынша "Қайтарылды" бөліміндегі жоғалған заттың жолында "Шығарылу актісі, №-і және уақыты" жазбасы жазылады.
Жұмысшыларға және қызметшілерге олар үшін көзделген жұмыстарды орындау кезінде ғана берілетін, ұжымдық пайдалануға бейімделген, кезекшілік арнайы киімдер және өзге жеке пайдалану заттары қоймаларда сақталуы және тізбесін Мемлекеттік мекеменің басшысы бекітетін шеберлердің және басқа қызметшілердің жауапкершілігімен берілуі тиіс.
Ұжымдық пайдалануға бейімделген кезекшілік арнайы киімдер және өзге жеке пайдалану заттары "Кезекшілік" белгісімен жеке карточкаларға жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
31-қосымша
№ МБ-7 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
________________________________
бөлімше
Арнайы киімді және басқа да жеке пайдаланатын заттарды беруді
(қайтаруды) есепке алу ведомості
Құжаттың нөмірі
Ай, жыл
Операция түрінің коды
р/н
Тегі, есімі, әкесінің аты
Табель №
Арнайы киім және жеке пайдаланатын басқа да заттар
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалануға түскен күні
Қызмет мерзімі
Алған кездегі (тапсырғандағы) қолтаңбасы
атауы
номенклатуралық нөмір
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Материалдық-жауапты тұлға ______________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
1317 "Арнайы киімдер және өзге жеке пайдалану заттары" субшоты бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне белгіленген норма бойынша арнайы киімдерді және өзге жеке пайдалану заттарын жеке пайдалануға беруді және оларды қайтаруды есептеу үшін қолданылады.
Ведомосты қоймашы екі данада толтырады. Оның бір данасы бухгалтерлік қызметке беріледі, екіншісі қоймашыда қалады.
Қызметкерлерден жууға, дезинфекцияға, жөндеуге және жазда сақтауға қабылдап алынған арнайы киімдердің есебі де осы нысан бойынша жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
32-қосымша
№ 296 нысаны
Мұқаба үлгісі
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Запастарды сандық сомалық есепке алу
кітабы
Есебі ___________________________________________________________
Күні
Мемориалдық ордердің №
Операцияның мазмұны
Өнім берушінің атауы
Өлшем бірлігі
Бағасы
Дебет
Кредит
Қалдық
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескерту:
1310 "Материалдар", 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорларды талдау есебi үшiн жасалады. Бұл кітапта қордың әр атауы үшін жеке шоттар ашылады. "Өнім берушінің атауы" 4-бағаны жолдағы қорды талдамалы есептеу кезінде толтырылады. Кітапты жүргізу жыл басынан бері есептелген материалдық құндылықтардың қалдықтарын көшіруден басталады, бұл орайда материалдардың тиiстi атаулары бойынша 3-бағанның бiрiншi жолына: "______ жылдың 1 қаңтарындағы қалдық" деп жазылады, ал 11 және 12 бағандарға өткен жылдан көшкен қалдықтың саны мен сомасы қойылады.

Образец 95-й и 96-й страниц ф. № М-17
Замечание по проверке книги
Дата проверки
Замечания и
предложения
Должность и
подпись
проверившего
т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Печатать на последней странице (96) в правом нижнем углу
В книге пронумеровано _______________ страниц
прописью
Главный бухгалтер _________________________________
подпись Ф.И.О.
"____" _____________________ г.
Примечание:
Книга по форме № М-17 применяется для учета запасов по счетам 1310 "Материалы", 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути" и продуктов питания на складе (кладовой) по субсчету 1314 "Продукты питания", записи в ней ведутся материально-ответственным лицом по наименованиям, сорту, количеству материальных ценностей.
В аналогичной Книге по форме № М-17 материально-ответственное лицо ведет учет находящихся на складе готовых изделий, готовой печатной продукции, продукции подсобных сельских и учебно-опытных хозяйств.
Количество страниц в Книге по форме № М-17 заверяются главным бухгалтером или лицом им уполномоченным. Не менее одного раза в квартал записи в Книге по форме № М-17 проверяются бухгалтерской службой, о чем делается соответствующая запись на отведенной для этого странице в конце Книги по форме № М-17.
Приложение 29
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № М-44
Образец 1-й страницы ф. № М-44 (4-я страница чистая)
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Оборотная ведомость
по счетам запасов
по _____________________ 2-я страница ф. № М-44
По ______________________________________________________________
строки
Номенкла-
турный №
Наименование
Единица измерения
Остаток на
1____г.
Оборот за _____________
дебет
кредит
кол-во
сумма
кол-во
сумма
кол-во
сумма
и т.д. до конца
3-я страница ф. № М-44
Остаток на 1____г.
Оборот за _____________
Остаток на
1___г.
отметки
строки
дебет
кредит
кол-во
сумма
кол-во
сумма
кол-во
сумма
кол-во
сумма
Вкладной лист № 2 к ф. № М-44
Остаток на
1____г.
Оборот за _____________
Остаток на
1____г.
Оборот за _____________
дебет
кредит
дебет
кредит
кол-во
сумма
кол-во
сумма
кол-
во
сумма
кол-во
сумма
кол-во
сумма
кол-во
сумма
и т. д. до конца
Примечание:
Применяется для проверки правильности записей, произведенных в регистрах аналитического учета запасов по счетам 1310 "Материалы", 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути" и сверки этих данных с синтетическим учетом.
Оборотные ведомости по форме № М-44 составляются по каждой группе аналитических счетов, объединяемых соответствующим синтетическим счетом, по видам запасов в количественном и стоимостном выражениях. По каждому счету/субсчету выводятся общие суммовые итоги.
В Оборотной ведомости по форме № М-44 ведется аналитический учет продуктов питания по наименованиям, сортам, количеству, стоимости и материально-ответственным лицам. Оборотные ведомости по форме № М-44 открываются на год и составляются ежемесячно.
Приложение 30
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Личная карточка № _______
учета спецодежды и других предметов
индивидуального пользования
Фамилия ______________________
Имя __________________________
Отчество _____________________
Табельный номер ______________
Подразделение ________________
Профессия ____________________
Должность ____________________
Дата поступления на работу
______________________________
Дата изменения профессии
(должности) __________________
Пол ________________________
Рост _______________________
Размер одежды ______________
обуви ______________________
головного убора ____________
Наименование
спецодежды и других
предметов
индивидуального
пользования
Номер
Единица
измерения
Количество
Срок службы
таблицы
нормы
1
2
3
4
5
6
линовка через 16 пунктов до полного формата
Начальник ОТБ ______________________ Бухгалтер ______________________
подпись Ф.И.О. подпись Ф.И.О.
Оборотная сторона ф. № МБ-6
Спецодежда и другие
предметы
индивидуального
пользования
Выдано
Возвращено
наимено-
вание
номенкла-
турный
номер
да-
та
коли-
чество
процент
годности
стоимость,
тенге
подпись
в полу-
чении
да-
та
коли-
чество
процент
годности
подпись
работ-
ника о
сдаче
кладов-
щика в
получе-
нии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
линовка через 16 пунктов до полного формата
Примечание:
Применяется для учета спецодежды и других предметов индивидуального пользования по субсчету 1317 "Спецодежда и другие предметы индивидуального пользования", выдаваемых работникам государственных учреждений в индивидуальное пользование по установленным нормам. Личная карточка по форме № МБ-6 ведется в одном экземпляре и хранится у кладовщика.
В случае утери взятых предметов, спецодежды и других предметов индивидуального пользования в Личной карточке по форме № МБ-6 по строке утерянного предмета в разделе "Возвращено" делается запись: "Акт выбытия № и дата".
Дежурная спецодежда и другие предметы коллективного пользования, выдаваемые рабочим и служащим только на время выполнения тех работ, для которых они предусмотрены находятся в кладовых и выдаются под ответственность мастеров и других работников, перечень которых утверждается руководителем государственного учреждения. Дежурная спецодежда и другие предметы коллективного пользования записываются на отдельные Личные карточки по форме № МБ-6 с пометкой "Дежурная".
Приложение 31
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № МБ-7
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
_____________________
подразделение
Ведомость
учета выдачи (возврата) спецодежды и других
предметов индивидуального пользования
Номер
документа
Месяц,
год
Код вида
операции
№ п/п
Фамилия,
имя,
отчество
Табель-
ный №
Спецодежда и другие
предметы
индивидуального
пользования
Единица
измере-
ния
Коли-
чество
Дата
поступле-
ния
в эксплуа-
тацию
Срок
службы
Подпись
в полу-
чении
(сдаче)
наимено-
вание
номенкла-
турный
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
и т.д. до конца линовка через 16 пунктов
Материально-ответственное лицо ______________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Применяется для учета выдачи спецодежды и других предметов индивидуального пользования по субсчету 1317 "Спецодежда и другие предметы индивидуального пользования" работникам государственного учреждения в индивидуальное пользование по установленным нормам и их возврата.
Ведомость по форме № МБ-7 заполняется в двух экземплярах кладовщиком. Один экземпляр передается в бухгалтерскую службу, второй - остается у кладовщика.
По этой же Ведомости по форме № МБ-7 ведется учет принятой от работников спецодежды в стирку, дезинфекцию, ремонт и на летнее хранение.
Приложение 32
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 296
Образец обложки
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга
количественно-суммового учета запасов
Дата
№ мемориального
ордера
Содержание
операции
Наименование
поставщика
Единица
измерения
Цена
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дебет
Кредит
Остаток
количество
сумма, тенге
количество
сумма, тенге
количество
сумма, тенге
7
8
9
10
11
12
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Применяется для аналитического учета запасов по счетам 1310 "Материалы", 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути". В Книге по форме № 296 для каждого наименования запасов открываются отдельные счета. Графа 4 "Наименование поставщика" заполняется при аналитическом учете запасов в пути. Ведение Книги по форме № 296 начинается переносом остатков запасов, числящихся на начало года, при этом на первой строке в графе 3 по соответствующим наименованиям запасов записывается: "Остаток на 1 января _____ г.", а в графах 11 и 12 проставляются количество и сумма переходящего остатка прошлого года.

Ай аяғында 7-10 бағандар бойынша осы ай үшін қорытындысы шығарылады және шығарылған қалдықты ескеріле отырылып есепті айдан кейiнгi айдың басына қалдық жазылады (11 және 12 бағандарға).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
33-қосымша
№ 296-а нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Запастарды сандық сомалық есепке алу
карточкасы
Есебі ___________________________________________________________
Күні
Мемориалдық ордердің №
Операцияның мазмұны
Өнім берушінің атауы
Өлшем бірлігі
Бағасы
Дебет
Кредит
Қалдық
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Жоғарғы титулсыз келесі парақты басып шығару
Ескерту:
Нысанның мақсаты мен есеп жүргізу тәртiбi № 296-нысанға ұқсас. Бухгалтерлік қызметтің талдау есебі кітаптарда емес карточкаларда жүргiзiлетiн мемлекеттік мекемелерде қолданылады.
№ 296-a-нысан карточкасында да осылайша баланстан тыс шоттар: 01 "Жалданған активтер", 02 "Жауапты сақтауға қабылданған тауар-материалдық құндылықтар", 08 "Ауыспалы спорттық жүлделер мен кубоктар", 09 "Жолдамалар", 11 "Әскери техникалардың оқу заттар" бойынша талдау есептері жүргiзіледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
34-қосымша
№ 296-б нысаны
Титул мен жапсырма үлгісі
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Запастарды сандық сомалық есепке алу
кітабы
Есебі ___________________________________________________________
"____" _____________________ жылы басталды
"____" __________________ жылы аяқталды
№ 296-б н. жұп парақтар үлгісі
Күні
Мемориалдық ордердің №
Операцияның мазмұны
Өлшем бірлігі
Баға
Дебет
Кредит
Қалдық
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 296-б н-ның парағының үлгісі
оның ішінде материалдық-жауапты тұлға бойынша
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 296-б н-ның жұп парағының үлгісі
оның ішінде материалдық-жауапты тұлға бойынша
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Оң төменгі бұрышта соңғы парақты басып шығару
Кітапта нөмірленді __________________________ парақ
санмен және жазбаша
Бас бухгалтер ________________________
қолы аты-жөні
"____" ____________________ ж.
Ескерту:
Орталықтандырылған бухгалтерияларда 1310 "Материалдар", 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорларды талдау есебi үшiн жасалады. Кiтапта материалдардың қордың әр атауына арналып барлық қызмет көрсетiлетiн мемлекеттік мекемелер бойынша әр мемлекеттік мекемелер (материалдық-жауапты тұлға) бойынша 12-бағанда және 13 қалдықтарды (саны және сомасы бойынша) бөлiп көрсете отырып, жеке талдау есебi ашылады.
Кiтап материалдардың жыл басындағы қалдықтарының сомаларының жазбасымен ашылады, бұл орайда 3-бағанның бiрiншi жолына: "______ жылдың 1 қаңтарындағы қалдық" деген жазу жазылады, 10 және 11-бағандарда орталықтандырылған бухгалтериялар бойынша жалпы қалдық, ал 12 және 13-бағандарда сонымен бiрге әр бiр қызмет көрсетушi мемлекеттік мекемелер (материалдық-жауапты тұлға) бойынша жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
35-қосымша
№ 299 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолтаңбасы аты-жөні
"____" __________________ ж.
Азық-түлік беру үшін мәзір-талап
"____" ______________ ж.
Тамақтанатын адамдардың саны ___________
№ 299 н. сырт жағы
Мәзір
1 адамға арналған азық-түлік өнімдерінің атауы мен саны

В конце месяца по графам 7 - 10 выводятся итоги за месяц и с учетом входящего остатка записывается остаток (в графах 11 и 12) на начало следующего за отчетным месяца.
Приложение 33
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 296-а
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Карточка
количественно-суммового учета запасов
Счет ________________________________________________________________
Д
а
т
а
№ мемориального
ордера
Содержание
операции
Наименование
поставщика
Единица
измерения
Ц
е
н
а
Дебет
Кредит
Остаток
к
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
сумма,
тенге
к
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
сумма,
тенге
к
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Печатать с оборотом без верхней титульной части
Примечание:
Назначение по форме и порядок ведения учета аналогичен форме № 296. Применяется в тех государственных учреждениях, где аналитический учет бухгалтерской службой осуществляется не в книгах, а на карточках.
В Карточке по форме № 296-а также ведется аналитический учет по забалансовым счетам: 01 "Арендованные активы", 02 "Запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению", 06 "Переходящие спортивные призы и кубки", 07 "Путевки", 08 "Учебные предметы военной техники".
Приложение 34
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 296-б
Образец ярлыка и титула
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга
количественно-суммового учета запасов
Начата "____" _____________________ г.
Окончена "____" __________________ г.
Образец четных страниц ф. № 296-б
Д
а
т
а
мемориального
ордера
Содержание
операции
Наименование
поставщика
Единица
измерения
Ц
е
н
а
Дебет
Кредит
Остаток
к
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
сумма,
тенге
к
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
сумма,
тенге
к
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Образец нечетных страниц ф. № 296-б
в том числе по материально-ответственным лицам
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Образец четных страниц ф. № 296-б
в том числе по материально-ответственным лицам
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
12
13
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Печатать на последней странице в правом нижнем углу
В книге пронумеровано ___________________ листов
цифрами и прописью
Главный бухгалтер _______________________
подпись Ф.И.О.
"____" ____________________ г.
Примечание:
Применяется для аналитического учета запасов по счетам 1310 "Материалы", 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути" в централизованных бухгалтериях. В Книге по форме № 296-б открываются отдельные аналитические счета на каждое наименование запасов в целом по всем обслуживаемым государственным учреждениям с выделением в графах 12 и 13 остатков (по количеству и сумме) по каждому государственному учреждению (материально-ответственному лицу).
Книга по форме № 296-б открывается записями сумм остатков запасов на начало года, при этом на первой строке в графе 3 записывается: "Остаток на 1 января ________ г." в графах 10 и 11 проставляется остаток в целом по централизованной бухгалтерии, а в графах 12 и 13 - в том числе по каждому обслуживаемому государственному учреждению (материально-ответственному лицу).
Приложение 35
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 299
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Меню-требование
на выдачу продуктов питания
на "____" ______________ г.
Количество довольствующихся ___________ человек
Оборотная сторона ф. № 299
Меню
Наименование и количество продуктов питания, подлежащего закладке
на 1 человека

1. Таңғы ас
2. Түстік
3. Бесіндік
4. Кешкі ас
1 адамға барлығы
Беруге барлығы
Бағасы
Сомасы
Дәрігер (деетмедбике) ______________________________________________________
қолтаңба аты-жөні
Қабылдаған аспаз ____________________________________________________________
қолтаңба аты-жөні
Берген қоймашы ______________________________________________________________
қолтаңба аты-жөні
Ескерту:
1314 "Азық-түлік өнімдері" шоты бойынша тамақ өнiмдерiн қоймадан (сақтау орындарынан) жiберу үшiн қолданылады.
Мәзiр-талап ету күн сайын тамақ өнiмдерiнiң бөлiну нормаларын және есепте тұрған адамдардың саны туралы мәлiметтер туралы деректер негiзiнде жасалады.
Тамақ өнiмдерiн босату және алу туралы қолхаттары бар адамдардың мәзiр-талап етуi бухгалтерлiк қызметке кестеде белгiленген мерзiмде, кемi айына үш рет берiледi.
Мәзiр-талап етудi бухгалтерлiк қызмет тексергеннен кейiн бухгалтерлiк қызмет тамақ өнiмдерi шығыстарының жинақтаушы ведомостына (№ 399-нысаны) ай сайын жазба жазады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
36-қосымша
№ 300 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Мемлекеттік мекеменің коды
Материалдық жауапты тұлға
Азық-түлік өнімдерінің кірісі бойынша
жинақтау ведомості № ______
___________________ ж.
Материалдық-жауапты тұлға
Жасаған _______________
Тексерген _______________
№ 300 н-ның 2-парағының үлгісі
Айдың күні
Кіріс бойынша барлығы
Құжаттың №
Өнім берушінің атауы
Сома, теңге
Номенклатуралық нөмір
Өнімнің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Ет (сиыр еті, қой еті)
кг
Шошқа
Құс еті
кг
Субөнімдер (бауыр, бүйрек, тіл, ми)
Пісірілген шұжық
кг
Кептірілген шұжық
Сардельки, сосискалар
кг
Ет консервілері
нетто кг
Белуга, севрюга, осетрина
кг
Пісіретін балық
Тұздалған балық
Қыртысты жапырақ
Кета тұздалған
Балық консервілері
нетто кг
Май
кг
Еріткен май
Шошқа майы
Маргарин
Өсімдік майы
Сүт
Қоюландырылған сүт
нетто кг
Айран
л
№ 300 н-ның парағының 3, 4, 5, 6-үлгісі
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
№ 300 н-ның 7-парағының үлгісі
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
№ 300 н-ның 8-парағының үлгісі
Номенклатуралық нөмір
Азық- түлік атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, тенге
Саны
Сома, теңге
Қаймақ
кг
Сүзбе
Ірімшік
Жұмыртқа
дана
Бидай ұны
кг
Крахмал
кг
Қарақұмық жармасы
Манка жармасы
Сұлы жармасы
Арпа жармасы
Күріш
кг
Тары
Кеспе, вермишель, рожки
Макарон
Геркулес
Бұршақ
Қара тары
Қант- рафинад
Қант ұнтақ
Қайнатпа, джем
кг
Павидло әр түрлі
Жеміс-жидекті конфеттер
кг
Шоколад конфеттер
Зефир
кг
Печенье, тоқаш
кг
Компот (кептірілгенжемістен)
кг
Алма
кг
Картоп
кг

1. Завтрак
2. Обед
3. Полдник
4. Ужин
Итого на
1 человека
Итого к выдаче
Цена
На сумму
Врач (диетсестра) _____________________
подпись Ф.И.О.
Принял повар _____________________________________
подпись Ф.И.О.
Выдал кладовщик __________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Применяется для оформления отпуска продуктов питания со склада (кладовой) по субсчету 1314 "Продукты питания".
Меню-требование по форме № 299 составляется ежедневно на основании норм раскладки продуктов питания и данных о количестве довольствующихся лиц.
Меню-требование по форме № 299 с расписками лиц о выдаче и получении продуктов питания передается в бухгалтерскую службу в сроки, установленные графиком, но не реже трех раз в месяц.
После проверки Меню-требования по форме № 299 бухгалтерской службой производится запись в ежемесячную накопительную ведомость расхода продуктов питания по форме № 399.
Приложение 36
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 300
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Код государственного
учреждения
Материально-ответственное
лицо
Накопительная ведомость № ________
по приходу продуктов питания
за ___________________ г.
"____" ________________ г. Материально-ответственное лицо
Составил _______________
Проверил _______________
Образец 2-й страницы ф. № 300
Числа месяца
Всего по
приходу
№ документа
Наименование
поставщика
Сумма,
тенге
Номенклатур-
ный номер
Наиме-
нование
продукта
Единица
измере-
ния
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чест-
во
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Мясо (говядина,
баранина)
кг
Свинина
продолжение таблицы
Птица
кг
Суб-
продукты
(печень,
почки,
язык,
мозги)
Колбаса
вареная
кг
Колбаса
копченная
Сардельки,
сосиски
кг
Консервы
мясные
нетто
кг
Белуга,
севрюга,
осетрина
кг
Свежая
рыба
Сельди
Горбуша
Кета
соленая
Рыбные
консервы
нетто кг
Масло
сливочное
кг
Масло
топленное
Сало
Маргарин
Масло
расти-
тельное
Молоко
свежее
Молоко
сгущенное
нетто
кг
Кефир
л
Образец 3, 4, 5, 6-й страниц ф. № 300
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Образец 7-й страницы ф. № 300
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма, тенге
Образец 8-й страницы ф. № 300
Номенк-
латурный
номер
Наиме-
нование
продукта
Единица
измере-
ния
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Сметана
кг
Творог
Сыр
Яйцо
шт
Мука
пшенич-
ная
кг
Крахмал
кг
Крупа
греч-
невая
Крупа
манная
Крупа
овсяная
Крупа
перловая
Рис
кг
Пшено
Лапша,
вермишель,
рожки
Макароны
Геркулес
Горох
Фасоль
Сахар-
рафинад
Сахар
песок
Варенье,
джем
кг
Павидло
разное
Конфеты
фруктово-
годные
кг
Конфеты
шоколадные
Зефир
кг
Печенье,
пряники
кг
Компот
(сухо-
фрукты)
кг
Яблоки
кг
Картофель
кг

№ 300 н. 9, 10, 11, 12-парақтарының үлгілері
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
№ 300 н 13-парағының үлгісі
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
№ 300 н 14-парағының үлгісі
Номенклатуралық нөмір
Азық-түлік атауы
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Қырыққабат, ашытылған қырыққабат
кг
Пияз
Сәбіз
Тұздалған қияр
Бидайнаны
Қара бидайнаны
Кофе
Какао
Шай
Ашытқы
Тұз
Барлығы
х
х
х
х
х
х
Ыдыс
Жеңілдік
Барлығы
х
х
х
х
х
х
№ 300 н. 15, 16, 17, 18-парақтарының үлгілері
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
№ 300 н. 19-парағының үлгісі, 20-парағы таза
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
Ескерту:
Ведомость әр материалдық-жауапты адам бойынша жасалады, онда тамақ өнiмдерi түсімнің есебі жүргiзіледi. Жинақтаушы ведомостындағы жазбалар бастапқы құжат негiзiнде сандық-сомалық көрiнiс негiзiнде жүргізiледi. Ай аяқталған бойда ведомостында қорытындысы шығарылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
37-қосымша
№ 321 нысаны
Толық материалдық жауапкершілік (үлгі) туралы
шарт
қала _________________ "____" _____________________ ж.
_______________________________________________________________________________________
мемлекеттік мекеменің атауы
тиесілі материалдық құндылықтар мен ақшаның сақталуын қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік мекеменің басшысы немесе басшысының орынбасары, мемлекеттік мекеменің атынан шығатын,
"Әкімшілік" аталатын _____________________________________ бір жақтан, және "Қызметкер"
лауазымы аты-жөні
атанатын қызметкер ______________________________________________________ екінші жақтан
_______________________________________________________________________________________
аты-жөні
төмендегідей шарт жасасты
1. Мынадай лауазым атқаратын қызметкер ________________________________________________
лауазымының атауы
мына жұмысты орындайтын _______________________________________________________________
жұмысының атауы
мына жұмыспен тікелей байланысты_______________________________________________________
сақтау, өңдеу, сату (жөнелту)
_______________________________________________________________________________________
оған берілген материалдық құндылықтар мен ақшаны өндіру процессінде тасыладау немесе қолдану
_______________________________________________________________________________________
өзіне сеніп тапсырылған материалдық құндылықтар мен ақшаның сақталуына толықтай материалдық жауаптылықта болады айтылғандарға байланысты мыналарға міндеттеледі:
а) оған берілген құндылықтар мен ақшаны сақтау немесе басқа мақсатта аса сақтық таныту, олардың сақталуын қамтамасыз ету және залалды болдырмау үшін шаралар қабылдау;
б) қолда бар құндылықтарға белгіленген тәртіпте есеп жүргізу, әкімшілікке ақтайтын құжаттарды, сеніп тапсырылғандардың қозғалысы мен қалдығы туралы есептілікті беріп отыру;
в) оған сеніп тапсырылған құндылықтардың сақталуын қамтамасыз етуге қауіп келтіретін барлық жағдайды уақтылы әкімшілікке хабарлау;
г) оған сеніп тапсырылған құндылықтарды түгендеуге қатысу;
д) есеп жүргізу, ақшаны, құндылықтарды сақтаудың белгіленген ережесін білу, және бұзушылықтарға жол берілген жағдайда осы ережелерді білмедім дегенді айтпау;
ж) аталған мемлекеттік мекемеде жұмыс істеген кезеңде анықталған, ол келтірген залалдың орнын толтыру.

Образец 9, 10, 11, 12-й страниц ф. № 300
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Образец 13-й страницы ф. № 300
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Образец 14-й страницы ф. № 300
Номенк-
латурный
номер
Наимено-
вание
продукта
Единица
измере-
ния
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тен-
ге
Капуста
свежая и
квашенная
кг
Лук
Морковь
Огурцы
соленые
Хлеб
пшеничный
кг
Хлеб
ржаной
Кофе
Какао
Чай
Дрожжи
Соль
Итого
х
х
х
х
х
х
Тара
Скидка
Всего
х
х
х
х
х
х
Образец 15, 16, 17, 18-й страниц ф. № 300
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Образец 19-й страницы ф. № 300, 20 страница чистая
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Коли-
чество
Сумма,
тенге
Примечание:
Накопительная ведомость по форме № 300 составляется по каждому материально-ответственному лицу отдельно, в ней ведется учет поступления продуктов питания по субсчету 1314 "Продукты питания". Записи в Накопительной ведомости по форме № 300 производятся на основании первичных документов в количественно-суммовом выражении. По окончании месяца в ведомости подсчитываются итоги.
Приложение 37
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 321
Договор
о полной материальной ответственности (типовой)
город _________________ "____" _____________________ г.
В целях обеспечения сохранности материальных ценностей и денег,
принадлежащих ______________________________________________________
наименование государственного учреждения
руководитель или заместитель руководителя государственного учреждения
_____________________________________________________________________
должность Ф.И.О.
именуемый в дальнейшем "Администрация", выступая от имени
государственного учреждения, с одной стороны, и работник
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О.
именуемый в дальнейшем "Работник", с другой стороны, заключили
настоящий договор о нижеследующем:
1. Работник, занимающий должность _____________________________
наименование должности
выполняющий работу __________________________________________________
наименование работы
непосредственно связанную с _________________________________________
хранением, обработкой, продажей (отпуском)
_____________________________________________________________________
перевозкой или применением в процессе производства переданных ему
_____________________________________________________________________
материальных ценностей и денег
принимает на себя полную материальную ответственность за сохранность
вверенных ему материальных ценностей и денег, и в связи с изложенным
обязуется:
а) бережно относиться к переданным ему для хранения или других
целей ценностям и деньгам, обеспечить их сохранность и принимать
меры к предотвращению ущерба;
б) вести в установленном порядке учет находящихся у него
ценностей и представлять администрации оправдательные документы и
отчетность о движении и остатках вверенных ему ценностей и денег;
в) своевременно сообщать администрации о всех обстоятельствах,
угрожающих обеспечению сохранности вверенных ему ценностей;
г) участвовать в инвентаризации вверенных ему ценностей;
д) знать установленные правила ведения учета и хранения денег и
ценностей и не ссылаться на незнание этих правил при допущении
нарушений;
ж) возместить причиненный им ущерб, выявленный в период работы
в данном государственном учреждении.

2. Әкімшілік мыналарға міндетті:
а) қызметкерге қалыпты жұмыс істеу үшін қажетті жағдайлар жасау, оған сеніп тапсырылған құндылықтардың сақталуына заңға сәйкес толық қамтамасыз ету;
б) қызметкерге құқықтары мен міндеттерін түсіндіруге, және мемлекеттік мекемеге келтірген залалы үшін туралы қызметкерлер мен қызметшілерді материалдық жауапқа тарту заңмен, және оған сеніп тапсырылған материалдық қабылдау, құндылықтар мен ақшаны өндіру процессінде оларды сақтау, өңдеу, сату, жөнелту, тасымалдау немесе қолдану туралы нұсқаулықтарды, нормативтерді ережелерді таныстыру;
в) құндылықтар мен ақшаны түгендеудің белгіленген тәртібінде жүргізу.
3. Қызметкердің кесірінен оған сеніп тапсырылған құндылықтарды қамтамасыз етпеген жағдайда __________________________, келтірген залал мөлшерін анықтау және қолданыстағы
мемлекеттік мекеменің атауы
заңнамаға және осы шартқа сәйкес оның орнын толтырады.
4. Қызметкер залал оның кесірінен болмағанын дәлелдесе, не оның кінәсіздігін анықтаса материалдық жауапкершілікке тартылмайды.
5. Осы шарттың әрекеті барлық жұмыс уақытында қызметкер мемлекеттік мекеменің оған сеніп тапсырылған материалдық құндылықтары мен ақшаға жауапты болады.
6. Осы жасалды шарт заңдық күші бірдей екі данада, оның бірі ___________________
мемлекеттік мекеменің атауы
"Әкімшілігінде", екіншісі "Қызметкерде" болады.
Шарт тараптарының реквизиттері:
Әкімшілік Қызметкер
____________________________________ ___________________________________
____________________________________ ___________________________________
____________________________________ ___________________________________
Шарт тараптарының қолы:
Әкімшілік Қызметкер
____________________________________ ___________________________________
____________________________________ ___________________________________
____________________________________ ___________________________________
М.О.
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелерге тиесілі материалдық құндылықтар мен ақшаларды сақтауды қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік мекеменің басшысы немесе оның орынбасары материалдық жауапты тұлғамен ол жұмысқа тағайындағаннан кейiн толық материалдық жауапкершiлiк туралы шарт жасасады.
Шарт екi данада жасалады және мемлекеттік мекеме басшысының және материалдық жауапты адамның қолымен бекiтiледi, шарттың бiрiншi данасы мемлекеттік мекеменің басшысында, екiншiсi материалдық жауапты адамда қалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
38-қосымша
№ 325 нысаны
Мұқаба үлгісі
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Сынған ыдыстарды тіркеу журналы
"____" ______________ жылы басталды
"____" ____________ жылы аяқталды
осы үлгі бойынша журналдың барлық парақтарын басып шығару
Күні
Заттардың атауы
Саны (жазбаша)
Қолтаңбалары
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
Журнал 1319 "Өзге материалдар" субшоты бойынша өзінің құрамында асханалар мен азық-түлік блоктары бар мемлекеттік мекемелерде сынған ыдыстарды есептен шығару үшін жүргізіледі. Жазбаларды журналда тиісті лауазымды тұлғалар жүргізеді. Тұрақты жұмыс істейтін комиссия журналдың дұрыс жүргізілуін қадағалайды және тоқсан сайын (ай сайын) сынған ыдысты есептен шығаруға акт жасайды, оны мемлекеттік мекеменің басшысы бекітеді
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
39-қосымша
№ 395 нысаны
Мұқаба үлгісі

2. Администрация обязуется:
а) создать работнику условия, необходимые для нормальной работы
и обеспечения полной законодательством сохранности вверенных ему
ценностей;
б) инструктировать работника о правах и обязанностях, знакомить
с действующими инструкциями и нормативными правилами о материальной
ответственности рабочих и служащих за ущерб, причиненный
государственному учреждению, а также с действующими инструкциями,
нормативами и правилами хранения, приемки, обработки, продажи,
отпуска, перевозки, или применения в процессе производства переданных
ему материальных ценностей и денег;
в) проводить в установленном порядке инвентаризацию ценностей и
денег.
3. В случае необеспечения по вине работника сохранности
вверенных ему ценностей определение размера ущерба, причиненного
_______________________________________________,
наименование государственного учреждения и его возмещение
производится в соответствии с действующим законодательством и
настоящим договором.
4. Работник не несет материальной ответственности, если
докажет, что ущерб причинен не по его вине, либо суд не установит его
виновности.
5. Действие настоящего договора распространяется на все время
работы с вверенными работнику материальными ценностями и деньгами
государственного учреждения.
6. Настоящий договор составлен в двух экземплярах, имеющих
одинаковую юридическую силу, один из которых находится у
"Администрации" ________________________________________,
наименование государственного учреждения
а второй у "Работника".
Реквизиты сторон договора:
Администрации Работника
________________________ __________________________
________________________ __________________________
________________________ __________________________
Подписи сторон договора:
Администрации Работника
________________________ __________________________
________________________ __________________________
________________________ __________________________
М.П.
Примечание:
В целях обеспечения сохранности материальных ценностей и денег, принадлежащих государственному учреждению, руководителем государственного учреждения или его заместителем с материально-ответственным лицом после назначения его на работу, заключается Договор по форме № 321.
Договор по форме № 321 составляется в двух экземплярах и заверяется подписями руководителя государственного учреждения и материально-ответственного лица, первый экземпляр Договора по форме № 321 находится у руководителя государственного учреждения, а второй - у материально-ответственного лица.
Приложение 38
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 325
Образец обложки
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Журнал регистрации боя посуды
Начат "____" ______________ г.
Окончен "____" ____________ г.
по данному образцу печатать все страницы журнала
Дата
Наименование
предметов
Количество
(прописью)
Подписи
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Журнал по форме № 325 ведется для списания разбитой посуды на субсчете 1319 "Прочие материалы" в государственных учреждениях, имеющих на своем балансе столовые или пищеблок. Записи в Журнале по форме № 325 производятся соответствующими должностными лицами. Постоянно действующая комиссия следит за правильным ведением Журнала по форме № 325 и ежеквартально (ежемесячно) составляет акт на списание разбитой посуды, который утверждается руководителем государственного учреждения.
Приложение 39
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 395

Ескерту. 39-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Жануарларды есепке алу кітабы
Осы үлгі бойынша № 395 н. барлық парағын басып шығару
Жануарлар түрі _____________________________________________________________________
Жастық тобы ________________________________________________________________________
Есеп _______________________________________________________________________________
Күні
Мемориалдық ордердің №
Жануардың түскен күні
Жазбаның мазмұны (жануар қайдан әкелінді, қайда апарылды)
Дебет
Мал басының саны
Салмағы, кг
Сомасы, теңге
Жалғасы
Кредит
Қалдық
Мал басының саны
Салмағы, кг
Сомасы, теңге
Мал басының саны
Салмағы, кг
Сомасы, теңге
және с.с. соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескерту:
1319 "Өзге материалдар" қосалқы шоты бойынша жас малды және бордақылаудағы малды талдамалы есептеу үшін қолданылады. Кітапта № 395 нысан бойынша жас малды, бордақылаудағы малды түрлері мен жас топтары бойынша жеке талдамалы есеп ашылады.
Кітаптың орталықтандырылған бухгалтериясында № 395 нысан бойынша қызмет көрсететін әрбiр мемлекеттік мекеме бойынша ашылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
40-қосымша
№ 396 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
13 мемориалдық ордер
____________________ ж.
Материалдардың шығысы бойынша жинақтау ведомості
р/н
Күні
Құжаттың нөмірі
Құжаттың атауы
Шоттың/субшоттың кредиті
Шоттың/субшоттың дебеті
оның ішінде мемлекеттік мекеме бойынша (материалдық-жауапты адам)
Жиыны
Ерекшілік
Сома
Ерекшілік
Сома
Жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Жиыны
Орындаушы ___________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _______________________________
қолы аты-жөні
Қосымша ________________________ парақ
Ескерту:
Жинақтаушы ведомость 1311 "Құрылыс материалдары", 1312 "Оқу, ғылыми зерттеулер және өзге мақсаттар үшін материалдар", 1313 "Медикаменттер мен орау құралдары", 1315 "Отын, ЖЖМ", 1316 "Шаруашылық материалдар мен кеңселік керек-жарақтар", 1318 "Қосалқы бөлшектер", 1319 "Өзге материалдар" субшоттары бойынша материалдардың шығыстары бойынша опериацияларды, азық-түлік өнімдерін, арнайы киімі мен өзге жеке пайдалану заттарын қоспағанда, есептеу үшін қолданылады.
Жинақтаушы ведомостьқа материалдардың шығыстарына арналған бастапқы құжаттардан алынған деректер енгізіледі: № 410-нысанының ведомостылары, № 431-нысанының сыртқы карталары және қызмет көрсетілетін мекемелерден түскен басқа шығыс құжаттары.
Ай соңында әрбір мемлекеттік мекеме бойынша дебеттелетін және кредиттелетін шоттар бойынша және тұтастай алғанда орталықтандырылған бухгалтериялар бойынша қорытындысы есептеледі. Ордерге құрастырушы және бас бухгалтер немесе өкілеттілік берілген адам қол қояды, одан кейін деректер № 308 нысанындағы "Бас журнал" кітабына енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
41-қосымша
№ 397 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
"____" ___________________ ж.
___________________ жылға жемшөп беруге арналған ведомость
Айдың күні
Малдың түрі
Жемшөп мөлшері
Жемшөптің атауы
Алған кездегі қолхат
норма
берілгені
норма
берілгені
норма
берілгені
норма
берілгені
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 397 н. сырт жағы
Айдың күні
Малдың түрі
Жемшөп мөлшері
Жемшөптің атауы
Алған кездегі қолхат
норма
берілгені
норма
берілгені
норма
берілгені
норма
берілгені
осылай соңына дейін
(16-тармақ арқылы сызықтау)
Барлығы
х
Бірлікке баға
х
Сомасы
х
Берді _________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Тексеріп және бағалаған бухгалтер ___________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
1319 "Өзге материалдар" субшоты бойынша өнімді малдар мен басқа жануарларды азықтандыру үшiн қоймадан жемдi және мал азығын беруге қолданылады. Әрбiр берiлген жемдi және мал азығын алушы қол қойып растайды. Ай соңында ведомостыны мемлекеттік мекеменің басшысы бекiтедi және жұмсауға берiлген жемдi және мал азығын есептен шығару үшiн негiз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
42-қосымша
№ 398 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
11 мемориалдық ордер
____________________ ж.
Азық-түлік өнімдерінің кірісі бойынша жинақтау ведомостерінің жиыны
р/н
Материалдық-жауапты адам
Мемлекеттік мекеменің коды
Өнім берушінің атауы
3210 есеп кредитінен
Жиыны
Шот/субшоттар дебетіне

Сноска. Приложение 39 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец обложки
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Книга учета животных
По данному образцу печатать все страницы ф. № 395
Вид животных _______________________
Возрастная группа __________________
Счет _______________________________
Дата
№ мемориального ордера
Дата поступления животного
Содержание записи (откуда животное поступило или куда выбыло, привес)
Дебет
Количество голов скота
Вес, кг
Сумма, тенге
Продолжение
Кредит
Остаток
Количество голов скота
Вес, кг
Сумма, тенге
Количество голов скота
Вес, кг
Сумма, тенге
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
Применяется для аналитического учета молодняка животных и животных на откорме по субсчету 1319 "Прочие материалы". В Книге по форме № 395 открываются отдельные аналитические счета по видам и возрастным группам молодняка животных, животных на откорме.
В централизованных бухгалтериях Книги по форме № 395 открываются по каждому обслуживаемому государственному учреждению.
Приложение 40
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 396
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Мемориальный ордер 13
за ___________________г.
Накопительная ведомость по расходу материалов
п/п
Дата
№ документа
Наименование документа
Кредит счетов/субсчетов
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение
Дебет счетов/субсчетов
в том числе по государственным учреждениям
(материально-ответственным лицам)
Специфика
Сумма
Специфика
Сумма
итого
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Исполнитель __________________________________
должность подпись Ф.И.О
Главный бухгалтер _____________________________ Приложение ____на
подпись Ф.И.О. листах
Примечание:
"Накопительная ведомость по форме № 396 мемориальный ордер 13 применяется для учета операций по расходу материалов по субсчетам 1311 "Строительные материалы", 1312 "Материалы для учебных, научных исследований и других целей", 1313 "Медикаменты и перевязочные средства", 1315 "Топливо, ГСМ", 1316 "Хозяйственные материалы и канцелярские принадлежности", 1318 "Запасные части", 1319 "Прочие материалы", кроме продуктов питания, спецодежды и других предметов индивидуального пользования.
В Накопительную ведомость по форме № 396 мемориальный ордер 13 заносятся данные из первичных документов по расходу материалов: ведомостей по форме № 410, заборных карт по форме № 431 и других расходных документов, поступивших из обслуживаемых государственных учреждений.
В конце месяца подсчитываются итоги по дебетуемым и кредитуемым счетам и субсчетам по каждому государственному учреждению и в целом по централизованной бухгалтерии. Накопительная ведомость по форме № 396 мемориальный ордер 13 подписывается исполнителем и главным бухгалтером или лицом им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная"."
Приложение 41
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 397
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Ведомость на выдачу кормов и фуража за ___________________ г.
Числа
меся-
ца
Вид
животных
Количество
кормов
Наименование кормов
Расписка в
получении
норма
выдано
норма
выдано
норма
выдано
норма
выдано
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона ф. № 397
Числа
месяца
Вид
животных
Количество
кормов
Наименование кормов
Расписка в
получении
норма
выдано
норма
выдано
норма
выдано
норма
выдано
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Всего
х
Цена за единицу
х
Сумма
х
Выдал ____________________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Проверил и расценил бухгалтер ____________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Применяется для выдачи со склада кормов и фуража по субсчету 1319 "Прочие материалы" для кормления рабочего скота и других животных. Выдача кормов и фуража производится в пределах установленных норм.
Каждая выдача кормов и фуража подтверждается подписью получателя. В конце месяца Ведомость по форме № 397 утверждается руководителем государственного учреждения и служит основанием для списания выданных кормов и фуража в расход.
Приложение 42
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 398
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Мемориальный ордер 11
за ___________________г.
Свод накопительных ведомостей по приходу продуктов питания
№ п/п
Материально-
тветственное
лицо
Код
государственного
учреждения
Наименование поставщиков
с кредита счета 3210
в дебет счетов/субсчетов
Итого

1314
1319
Жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Орындаушы _________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер ___________________
қолы аты-жөні
Қосымша ________________________ парақ
Ескерту:
№ 398-нысан 1314 "Тамақ өнімдері" субшоты бойынша тамақ өнімдерінің есебі бойынша бірнеше жинақтаушы ведмостар жасалатын жағдайда қолданылады. 1319 "Өзге материалдар" субшоты бойынша қайтарылатын және қайтарылмайтын шыныны есептеу жүргізіледі.
Ай аяқталғаннан кейін оған жинақтаушы ведомостағы (№ 300-нысан) жеке мемлекеттік мекемелер бойынша деректер енгізіледі, ордердің барлық бағандары бойынша есептеледі. Ордерге әзірлеген адам мен бас бухгалтер немесе өкілеттілік берілген адам қол қояды, одан кейін деректер № 308 нысанындағы "Бас журнал" кітабына енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
43-қосымша
№ 399 нысаны
№ 399 н. - парағының үлгісі
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Азық-түлік өнімдерінің кірісі бойынша жинақ ведомості
____________________ ж.
Материалдық-жауапты тұлға ________________________________
Номенклатуралық нөмір
Азық-түлік өнімдерінің атауы
Өлшем бірлігі
Айдың күні
Тамақтанатындардың саны
Жұмсалды
Бірлік бағасы
Сома, теңге
Шыққан өнімдердің саны
Ет (сиыр еті, қой еті)
кг
Шошқа
Құс еті
Субөнімдер (бауыр, бүйрек, тіл, ми)
Пісірілген шұжық
Сардельки, сосискалар
Балық
кг
Сельд
Май
Ерітілген май
Маргарин
Өсімдік майы
Сүт
л
Қоюлатылған сүт
кг
Айран
л
Қаймақ
кг
Сүзбе
Ірімшік
Жұмыртқа
дана
Сүт қоспасы
кг
Бидай ұны
Крахмал
Қарақұмық жармасы
Манка жармасы
Күріш
Тары
№ 399 н. 1-парағының жалғасы
Номенклатуралық нөмір
Азық-түлік өнімдерінің атауы
Өлшем бірлігі
Айдың күні
Тамақтанатындардың саны
Жұмсалды
Бірлік бағасы
Сома, теңге
Шыққан өнімдердің саны
Кеспе, вермишель, рожки
Макарон
Геркулес
Бұршақ
Қант-рафинад
Ұнтақталған қант
Қайнатпа, джем
кг
Повидло әр түрлі
Жеміс-жидек конфеттері
Әр түрлі печенье
Компот (кептірілген жемістен)
Құрғақ кисель
Алма
Картоп
Қырыққабат және ашытылған қырыққабат
Пияз
Сәбіз
Қызылша
кг
Бидай наны
кг
Қара бидай наны
Кофе
Шай
Қоса беріледі ______________________ дана мәзір талап
Тексерген _______________________ Жасаған ___________________________
лауазымы қолы аты-жөні лауазымы қолы аты-жөні
Ескерту:
Жинақтаушы ведомость 1314 "Тамақ өнімдері" субшоты бойынша тамақ өнiмдерiнің ай ішіндегі шығыстарының есебi үшiн қолданылады. Оған жазбалар мәзір-талап ету және өзге құжаттар негізінде жазылады.
Тамақ өнiмдерi шығыстарының жинақтаушы ведомосты әрбір материалдық-жауапты тұлға бойынша жасалады.
Ай аяқталғаннан кейiн ведомостыда қорытындысы есептеледi және жұмсалған тамақ өнiмдердің құны анықталады. Сонымен бiрге балалар мекемелерi бойынша есепте тұрғандардың саны балалардың болу деректерiмен, емдеу мекемелерi бойынша - ауру адамдар туралы мәлiметтермен салыстырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
44-қосымша
№ 402 нысаны
Арнайы киім және басқа да жеке пайдалану заттарының қозғалысы
______________________________________
Материалдық-жауапты адамның аты-жөні
№ жолдар
мемориалдық ордердің күні мен нөмірі
саны
сома, теңге
мемориалдық ордердің күні мен нөмірі
саны
сома, теңге
мемориалдық ордердің күні мен нөмірі
саны
сома, теңге
мемориалдық ордердің күні мен нөмірі
саны
сома, теңге
№ жолдар
Ескерту:
№ 402-нысан "Арнайы киім және өзге жеке пайдалану заттары" субшоты бойынша арнайы киімді және өзге жеке пайдалану заттарын, сондай-ақ 1319 "Өзге материалдар" субшоты бойынша жыл ішінде атауы, саны, құны және материалдық жауапты тұлғалар бойынша өзге материалдарды талдамалы есептеу үшін қолданылады.
№ 402-нысан осы заттарды түгендеу жүргізілген соңғы күні жасалған түгендеу тізімінің (салыстырма тізімнің) көшірмесіне ішкі парақ болып табылады.
Арзан қолды және тез тозатын заттардың жыл бойындағы қозғалысы ішкі парақтардың тиісті бағандарында әрбір тоқсанның аяғындағы қалдықтарды енгізе отырып көрсетіледі. Ішкі парақтарды талдамалық есепте қолданған кезде айналыс ведомосты жасалмайды.
402-нысанындағы ішкі парақтағы жазба әрбір құжат бойынша жүргізіледі. Бұл ретте "Мемориалдық ордердің уақыты мен нөмірі", "Саны", "Сомасы" бағандары үстіндегі бос орынға құндылықтардың қозғалысы болған ай, және операциялардың "қабылданды" немесе "шығарылды" деген түрлері көрсетіледі. Егер бір айда бірдей атаулы және бірдей құнды заттар екі рет келген болса, операциялар екі рет жазылады.

1314
1319
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Исполнитель _____________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ____________________ Приложение на ______ листах
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Свод по форме № 398 мемориальный ордер 11 применяется в тех случаях, когда по учету продуктов питания по субсчету 1314 "Продукты питания" составляется несколько накопительных ведомостей. По субсчету 1319 "Прочие материалы" ведется учет возвратной и невозвратной тары.
По окончании месяца в Свод по форме № 398 мемориальный ордер 11 заносятся данные накопительных ведомостей (по форме № 300) по отдельным государственным учреждениям, по всем графам ордера подсчитываются итоги. Мемориальный ордер 11 подписывается исполнителем и главным бухгалтером или лицом им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 43
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 399
Образец 1-й страницы ф. № 399
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Накопительная ведомость по расходу продуктов питания
за ____________________________________ г.
Материально-ответственное лицо ________________________________
Номен-
клатур-
ный
номер
Наимено-
вание
продуктов
питания
Единица
измере-
ния
Числа месяца
Число довольствующихся
Израсхо-
довано
Цена за
единицу
Сумма,
тенге
Количество израсходованных
продуктов
Мясо
(говядина,
баранина)
кг
Свинина
Птица
Субпро-
дукты
(печень,
почки,
язык,
мозги)
Колбаса
вареная
Сардельки,
сосиски
Рыба
кг
Сельди
Масло
сливочное
Масло
топленое
Маргарин
Масло
раститель-
ное
Молоко
свежее
л
Молоко
сгущенное
кг
Кефир
л
Сметана
кг
Творог
Сыр
Яйцо
шт
Молочные
смеси
кг
Мука
пшеничная
Крахмал
Крупа
гречневая
Крупа
манная
Рис
Пшено
продолжение страницы 1-й ф. № 399
Номенк-
латур-
ный
номер
Наименова-
ние
продуктов
питания
Единица
измерения
Числа месяца
Число довольствующихся
Израсхо-
довано
Цена за
единицу
Сумма,
тенге
Количество израсходованных
продуктов
Лапша,
вермишель,
рожки
кг
Макароны
Геркулес
Горох
Сахар-
рафинад
Сахарный
песок
Варенье,
джем
Повидло
разное
Конфеты
фруктово-
ягодные
Печенье
разное
Компот
(сухо-
фрукты)
Кисель
сухой
Яблоки
Картофель
Капуста
свежая и
квашеная
Лук
Морковь
Свекла
кг
Хлеб
пшеничный
кг
Хлеб
ржаной
Кофе
Чай
Прилагается ______________________ штук меню-требований
Проверил ___________________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Составил ___________________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Примечание:
Накопительная ведомость по форме № 399 применяется для учета расходов продуктов питания по субсчету 1314 "Продукты питания" в течение месяца. Записи в ней производятся на основании меню-требования и других документов по расходу продуктов питания. Накопительная ведомость по форме № 399 составляется по каждому материально-ответственному лицу.
По окончании месяца в Накопительной ведомости по форме № 399 подсчитываются итоги, и определяется стоимость израсходованных продуктов питания. Одновременно сверяется число довольствующихся по детским учреждениям с данными посещаемости детей, по лечебным учреждениям - по сведениям о наличии больных.
Приложение 44
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 402
Движение спецодежды и других предметов
индивидуального пользования
________________________________________________
Ф.И.О. материально-ответственного лица
№ строки
дата и номер
мемориального
ордера
количество
сумма, тенге
дата и номер
мемориального
ордера
количество
сумма, тенге
продолжение
№ строки
дата и номер
мемориального
ордера
количество
сумма, тенге
дата и номер
мемориального
ордера
количество
сумма, тенге
и т.д. до конца
Печать со своим оборотом
Примечание:
Форма № 402 применяется для аналитического учета спецодежды и других предметов индивидуального пользования по субсчету 1317 "Спецодежда и другие предметы индивидуального пользования", а также прочих материалов по субсчету 1319 "Прочие материалы" в течение года по наименованиям, количеству, стоимости и материально-ответственным лицам.
Форма № 402 является вкладным листом в копии инвентаризационной описи (сличительной ведомости), составленной на последнюю дату проведения инвентаризации этих предметов.
Движение спецодежды и других предметов индивидуального пользования, а также прочих материалов в течение года отражается в соответствующих графах вкладных листов с выведением остатков на конец каждого квартала. При применении в аналитическом учете вкладных листов оборотные ведомости не составляются.
Записи на вкладном листе По форме № 402 производятся по каждому документу. При этом в свободной части над графами "Дата и номер мемориального ордера", "Количество" и "Сумма" указывается месяц, в котором произошло движение ценностей, и вид операции – "поступило" или "выбыло". Если в одном месяце было два поступления предметов одного наименования и одной стоимости, операции записываются дважды.

Жыл бойында 1 қаңтарда болмаған жаңа атаулы заттар келген жағдайда, олар № 401-нысандағы түгендеу тізіміне (салыстырма тізімге) жазылуы керек.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
45-қосымша
№ 410 нысаны
Ескерту. 45-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мемлекеттік мекеменің қажетіне арналған
материалдарды беру ведомосі
___________________________ жылы
Берілген күні
Коды
Материалдардың атауы
Бағасы
Саны
Сомасы, теңге
Матералдар қандай мақсатқа берілді
Материалдар кімге берілді
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Материалдар берілді ____________ _____________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _____________ ____________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ 410-нысан бойынша ведомосі 1312 "Оқу, ғылыми зертеулер және өзге мақсаттар үшін материалдар" қосалқы шоты бойынша оқу және басқа мақсаттарға арналған материалдарды, 1316 "Шаруашылық материалдар мен кеңселік керек-жарақтар" қосалқы шоты бойынша шаруашылық материалдарын, 1311 "Құрылыс материалдары", 1313 "Медикаменттер мен орау құралдары", 1314 "Тамақ өнімдері", 1315 "Отын, ЖЖМ", 1318 "Қосалқы бөлшектер" және 1319 "Өзге материалдар" қосалқы шоттары бойынша өзге материалдарды қоймадан (сақтау орнынан) берудi ресiмдеу үшiн қолданылады. Бұл ретте, ведомосіндағы жазбалар хронологиялық тәртіппен жүргiзiледi, ал материалдардың әр түрi үшiн ай аяғында материалдардың әр түрi бойынша жалпы қорытындысын шығару үшiн белгiлi бiр мөлшердегi жолдарды қалдыру қажет.
№ 410-нысан бойынша ведомосі мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді және материалдарды шығысқа есептен шығару үшiн негiз болады.

В тех случаях, когда в течение года поступают предметы нового наименования, которых не было на 1 января, они записываются в инвентаризационную опись (сличительную ведомость) по форме № 401.
Приложение 45 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 410
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю: Руководитель государственного учреждения _______________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Ведомость выдачи материалов на нужды государственного учреждения за ___________________________ года
Сноска. Приложение 45 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата выдачи
Код
Наименование
материалов
Цена
Количество
Сумма, тенге
На какую цель выданы материалы
Кому выданы материалы
Подпись получателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Материалы выданы _________ ______________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ________ ________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Ведомость по форме № 410 применяется для оформления выдачи со склада (кладовой) материалов для учебных и других целей по субсчету 1312 "Материалы для учебных, научных исследований и других целей", хозяйственных материалов по субсчету 1316 "Хозяйственные материалы и канцелярские принадлежности" и других материалов по субсчетам 1311 "Строительные материалы", 1313 "Медикаменты и перевязочные средства", 1314 "Продукты питания", 1315 "Топливо, ГСМ", 1318 "Запасные части" и 1319 "Прочие материалы" в течение месяца. При этом записи в ведомости по форме № 410 производятся не в хронологическом порядке, а для каждого вида материалов оставляется определенное количество строк, чтобы в конце месяца по каждому виду материалов можно было получить общий итог.
Ведомость по форме №410 утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, и служит основанием для списания материалов в расход.

Егер мемлекеттік мекемеге орталықтандырылған бухгалтерия қызмет көрсетсе, онда жұмыспен қамтудың №410 нысаны бойынша ведомосін қорытындысы № 396-нысан бойынша жиынтық ведомосіна енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
46-қосымша
№ 411 нысаны
Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
12 мемориалдық ордер
____________________ жылы
Азық-түлік шығыстары бойынша жинақтау ведомостерінің жиыны
р/н №
Материалдық-жауапты адам
Мемлекеттік мекеменің коды
1314 субесебінің кредиті
Шоттардың/субшоттардың дебеті
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қосымша _________ парақта
Орындаушы _________ _____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _______ _____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
12 мемориалдық ордер 1314 "Тамақ өнімдері" субшоты бойынша тамақ өнімдерінің есебі бойынша бірнеше жинақтаушы ведомость жасалғанда қолданылады.
№ 411 нысанның 12 мемориалдық ордерде тиісті хат-хабарында әрбір қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекеме бойынша жасалатын тамақ өнімдері шығыстарының айлық ведомостволарының (№ 399-нысан) қорытындысы жазылады. Одан басқа онда тамақ өнімдері үшін басқа шығыс құжаттары жазылады (тамақ өнімдерінің кем шығуына арналған актілер, базаға қайтаруға және басқа шығуы құжаттар). Ай аяғында № 1314 "Тамақ өнімдері" субшот кредиті тиісті шоттардың дебеті бойынша қорытындылары есептеледі.
Айдың аяғында № 411 нысан бойынша 12-мемориалдық ордерге жиынтық ведомосі орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды, одан кейін деректер № 308-нысан бойынша "Бас журнал" кітабына көшіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
47-қосымша
№ 412 нысаны
Мұқаба үлгісі
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Арнайы киім жеке пайдаланыт заттар мен пайдаланудағы басқа да
заттардың қозғалысын жедел (сандық) есепке алу ведомості
_____________________________________
Материалдық-жауапты адамның аты-жөні
есеп ________________________________
"____" ___________________ жылы басталған
"____" ___________________ жылы аяқталды
Осы үлгі бойынша ведомостің барлық парақтарын басып шығару
р/н
Түсу күні
Қайдан және қандай құжат бойынша
Заттардың атауы
Саны
Шығару туралы белгі
Күні
Саны
Бухгалтерлік қызмет қызметкерінің қолтаңбасы
Күні
Саны
Бухгалтерлік қызмет қызметкерінің қолтаңбасы
Ескерту:
1317 "Арнайы киім және өзге жеке пайдалану заттары", 1318 "Қосалқы бөлшектер", 1319 "Өзге материалдар" субшоттары бойынша арнайы киімді, жеке пайдалану заттарын және өзге материалдар материалдық-жауапты тұлғалардың жедел (сандық) есептеуі үшін қолданылады. Бір мезгілде пайдалануға берілген бір текті заттар ведомоста бір жолға жазылады. Егер бір жолға жазылған жарамсыз болып қалған заттардың есептен шығарылуы толық жүргізілмесе, "шығарылғаны туралы белгі" бағанына есептен шығарылған заттардың санын, одан соң келесі бағанға шығарылуына қарай келесі жазбаларды жазу ұсынылады. Ведомостың келесі бос жолына пайдалануда қалған қалдықтар қайтадан жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамызда
№ 390 бұйрығына
48-қосымша
№ 429 нысаны
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
"____" ___________________ ж.
Запастарды қабылдау актісі
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Акті жасалған орын ____________________________________________________________________
Қабылдау уақыты ________ с. ________ мин. қабылдау аяқталды _________ с. _________ мин.
"____" _________________ ж. № _____ есебі бойынша келген жүктер қабылданды және қаралды
Сапасы туралы куәландыру (сертификат) № ___________ станциядан ________________________
жолдама көліктік құжат бойынша "____" ___________ ж. № ____________ вагонда № _________
Жөнелтуші _____________________________________________________________________________
атауы мен мекенжайы
Өнім беруші ___________________________________________________________________________
атауы мен мекенжайы
Алушы _________________________________________________________________________________
атауы мен мекенжайы
Жөнелтушінің станциясынан (кемежай, порт) немесе қоймадан өнімдерді жіберген күн _______________________________________________________________________________________
_____ ж. "____" ______________ № _____ өнім жеткізуге арналған шарт
Жолдама көліктік құжат
Белгі, марка, пломба
Орын саны
Орама түрі
Өнімнің, тауардың (жүктің) атауы немесе контейнерлердің нөмірі
Жүк массасы
Жол парағы бойынша жөнелтушінің айрықша белгілері
Жөнелтуші
Жол, кемежай
1
2
3
4
5
6
7
күні мен уақыты сағаты
Тағайындалған станцияға келу (кемежай, порт)
Көлік органына жүк беру
Вагонды және басқа да көлік құралдарын ашу
Алушының қоймасына жеткізу

Если государственное учреждение обслуживается централизованной бухгалтерией, то итоги Ведомости по форме № 410 заносятся в Накопительную ведомость по форме № 396.
Приложение 46 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 411
_________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 12 за ___________________года Свод накопительных ведомостей по приходу продуктов питания
Сноска. Приложение 46 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Материально- ответственное лицо
Код государственного учреждения
Кредит субсчета 1314
Дебет счетов/субсчетов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение ____на листах
Исполнитель ______ _________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Мемориальный ордер 12 применяется в тех случаях, когда по учету продуктов питания по субсчету 1314 "Продукты питания" составляется несколько накопительных ведомостей.
В Своде по форме № 411 мемориальный ордер 12 в соответствующей корреспонденции записываются итоги из ежемесячных ведомостей расхода продуктов питания (форма № 399), составленных по каждому обслуживаемому государственному учреждению. Кроме того, в ней записываются и другие расходные документы на продукты питания (акты на недостачу продуктов, возврат поставщику и другие расходные документы). В конце месяца подсчитываются итоги по кредиту субсчета 1314 "Продукты питания" и дебету соответствующих счетов/субсчетов.
В конце месяца Накопительная ведомость по форме № 411 мемориальный ордер 12 подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 47
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 412
Образец обложки
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Ведомость
оперативного (количественного) учета движения спецодежды,
предметов индивидуального пользования
и других материалов, находящихся в эксплуатации
________________________________________________
Ф.И.О. материально-ответственного лица
Счет ___________________________________________
Начата "____" ___________________ г.
Закончена "____" ________________ г.
По данному образцу печатать все страницы ведомости
№ п/п
Дата
поступ-
ления
Откуда
и по
какому
доку-
менту
Наимено-
вание
предметов
Коли-
чество
Отметка о выбытии
дата
коли-
чество
подпись
работника
бухгал-
терской
службы
дата
коли-
чество
подпись
работника
бухгалтерс-
кой службы
Примечание:
Применяется для оперативного (количественного) учета материально-ответственными лицами спецодежды, предметов индивидуального пользования и других материалов по субсчетам 1317 "Спецодежда и другие предметы индивидуального пользования", 1318 "Запасные части", 1319 "Прочие материалы" и другим материалам, находящимся в эксплуатации. Однородные предметы, выданные в эксплуатацию одновременно, записываются в Ведомость по форме № 412 одной строкой. Если списание пришедших в негодность предметов, записанных по одной строке, производится не полностью, рекомендуется в графе "Отметка о выбытии" записать количество списываемых предметов, затем в следующей графе по мере выбытия делать следующую запись. В очередной свободной строке Ведомости по форме № 412 вновь записывается остаток, оставшихся в эксплуатации предметов.
Приложение 48
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 429
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Номер
документа
Дата
составления
Акт о приемке запасов
Место составления акта ____________________________________________
Начало приемки ________ ч. ________ мин. окончание приемки ________
ч. ________ мин.
Принят и осмотрен груз, прибывший по счету № ___________ от
"____" ____________________________ г.
Удостоверение о качестве (сертификат) № ___________ со станции
________________________________________________________ по
сопроводительному транспортному документу № ____________ от
"____" ________________________ г. в вагонах № ____________
Отправитель _______________________________________________________
наименование и адрес
Поставщик _________________________________________________________
наименование и адрес
Получатель ________________________________________________________
наименование и адрес
Дата отправки продукции со станции (пристани, порта) или со склада
отправителя _______________________________________________________
Договор № _____ от "____" ________________ г. на поставку продукции.
По сопроводительным транспортным документам значилось
Знак,
марка,
пломба
Количество
мест
Вид
упаковки
Наименование
продукции, товара
(груза) или номера
контейнеров
Масса груза
Особые отметки
отправителя по
накладной
Отправитель
Дороги,
пристани
1
2
3
4
5
6
7
Дата и время час
Прибытия на станцию
(пристань, порт) назначения
Выдачи груза
органом транспорта
Вскрытие вагона и
других транспортных
средств
Доставки на склад
получателя
1
2
3
4

№ 429 н-ның 2-парағы
Алушының қоймасында өнімдерді сақтау жағдайы __________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
Өнімдерді қарау сәтіне ыдыстар мен орамалардың жай күйі _______________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
Жетпейтін өнімдердің саны айқындалды __________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
өлшеу, орын есебімен, мөлшермен және басқасы
Басқа да деректер _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
№ 429 н. 3-парағы
Мемлекеттік мекеменің коды
Қойма
Өнім берушінің коды
Корреспонденцияланатын есеп
Жолдама құжаттың нөмірі
Есеп/субесеп
Талдамалық есепке алу коды
Запастар
Өлшем бірлігі
Құжаттар бойынша
Нақты бары
Қоймалық карточка бойынша реттік №
Ақаулы және сынғаны
Жетпейді
Артық
Паспорттың нөмірі
атауы, сұрып, мөлшер, марка
номенклатуралық нөмір
сұрып
саны
бағасы
сома, теңге
сұрып
саны
бағасы
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
саны
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
№ 429 н-ның 4-парағы
Комиссияның қорытындысы ______________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Қосымша. Қоса берілген құжаттардың тізбесі ___________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Саны сапасы, жинақтылығы бойынша запастарды қабылдау ережесімен комиссияның барлық мүшесі таныстырылды, сәйкес келмейтін деректері бар қол қойылған актіге жауап беретіндері жайлы ескертілді. _________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні өкілеттігі туралы құжаттың нөмірі
мен берген күні құжат берген
мемлекеттік мекеменің атауы
_______________________________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні өкілеттігі туралы құжаттың нөмірі
мен берген күні құжат берген
мемлекеттік мекеменің атауы
Запастар қабылданды және орналастырылды "____" _____________ ж.
Қоймашы ____________________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
1310 "Материалдар", 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар" және 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қор қабылдауды ресімдеу үшін қолданылады, олар бойынша өнім берушілердің ілеспе құжаттарының деректерімен сандық және сапалық айырмашылықтары бар. Актiнi қабылдау комиссиясы екi данада қойма меңгерушiсi мен өнім беруші өкілініңмiндеттi қатысуымен, ал егер соңғысы келмеген немесе басқа қаладан өнім берушіні, мүдделі емес тараптың өкілін шақыру мiндеттi болып табылмайтын жағдайда екi данада жасалады.
Қорды қабылдау және кiрiске есептеу фактiсi оларды жауапты сақтауға қабылдаған материалдық-жауапты адамның қолымен бекiтiледi.
Қор қабылданғаннан кейiн актiлер құжаттардың қосымшаларымен (шот-фактурлар, iлеспе құжаттар және басқа құжаттар) бухгалтерлiк қызметке берiледi. Актiнің бiр данасы қабылданған материалдық құндылықтардың есебi үшiн, екiншiсi - өнім берушінің талап ету хатын ресiмдеу үшiн қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
49-қосымша
№ 431 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
"____" _________________ ж.
_______________________________
Алушының аты-жөні
Алу картасы № _____
Ай, жыл
Мемлекеттік мекеменің коды
Материалдық-жауапты тұлға
Операция коды
Корреспонденцияланатын есеп
Шығыстардың ерекшелігі
есеп/субесеп
талдамалық есепке алу коды
Атауы, сұрып, мөлшері, маркасы
Ыдыс
Өлшем бірлігі
Бағасы
Номенклатуралық нөмір
Берілетін сома
Саны
Сома, теңге
Лимит
р/н №
күні
Жөнелтілді
Жөнелтілді
Жөнелтілді
Жөнелтілді
Жөнелтілді
Жөнелтілді
Жөнелтілді
Төленетін ыдыс
Қолы
Қайтару
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Ескертпе:
Жинақтаушы карта материалдық құндылықтарды күнделiктi жiберу кезiнде және ай iшiнде дүркiн-дүркiн жiберу кезiнде ресiмдеу үшiн қызмет етедi, тiкелей мақсаты бойынша жұмсауға арналған материалдардың бiрнеше атауы үшiн екi данада жазылады, алушының қолы қойылған бiр данасы қоймада, екiншi данасы алушыда сақталады. Есептеу 1310 "Материалдар" шоты бойынша, оның ішінде мынадай: 1311 "Құрылыс материалдары", 1313 "Медикаменттер мен орау құралдары", 1315 "Отын, ЖЖМ", 1318 "Қосалқы бөлшектер", 1319 "Өзге материалдар" субшоттары бойынша жүргізіледі. Материалдар күнделiктi жiберiлген жағдайда жинақтаушы карта 15 күнге арналған мерзiмге, ал дүркiн-дүркiн жiберiлген жағдайда - бiр айға арналған мерзiмге жазылады.
Материалды жiберу алушы өзiнiң жинақтаушы картасын ұсынған жағдайда, ал егер материалдар лимиттенген жағдайда белгiленген лимит шегiнде жүргiзiледi. Материалдарды лимиттен тыс жiберу № 434 нысан бойынша жекелеген талаптарды жазумен ресiмделедi. Бiр материалды екiншiсiмен ауыстыру да осыған ұқсас ресiмделедi, ол үшiн жинақтаушы картада: "Қараңыз № талап" деген белгi жасалады және тиiсiнше лимит қалдығы кемiтiледi. Отынды қоймадан жiберу қағазы немесе жинақтаушы карта бойынша босату мүмкiн болмаған жағдайда отынды шығысқа есептен шығару қалдықты өлшеу актiсi бойынша жүргiзiледi. Отын өлшеу актiсi бойынша белгiленген жұмсау нормаларымен салыстырғанда кем шыққан жағдайда мемлекеттік мекеменің басшысы артық жұмсау себебiн ашу шараларын және қажет болған жағдайларда - шара қолдану шараларын қолданады. Лимиттер арттырылған немесе кемiтiлген жағдайда алдын ала берiлген жинақтаушы картаға енгiзiледi. Бұл орайда алдын ала белгiленген лимит сызылып тасталады және үстiне жаңа лимит жазылады. Өзгерту лимиттi белгiлеген және өзгерту енгiзген адамның қолымен бекiтiледi. Материалдарды жiберу кезiнде материалдық-жауапты адам екi данадағы жинақтаушы картаға жiберiлетiн материалдардың күнi мен саны жазылады. Жинақтаушы картаға сүт асханасыныңөнiмдерiн жiберу үшiн, одан басқа, алушы қайтарған ыдыстардың саны жазылады.
Материалдық-жауапты адам алушының жинақтаушы картасына өзiнiң қолын қояды, ал қойманың жинақтаушы картасына алушы өзiнiң қолын қояды. Ай аяқталғаннан кейiн не лимит бiткеннен кейiн (жiберiлу лимиттелген жағдайда) жинақтаушы карта басқа кiрiс-шығыс құжаттарымен бiрге Мемлекеттік мекеменің бухгалтерлiк қызметiне немесе орталықтандырылған бухгалтерияға есепте көрсету үшiн тапсырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
50-қосымша
№ 434-Қ нысаны

2-ая страница ф. № 429
Условия хранения продукции на складе получателя
_____________________________________________________________________
Состояние тары и упаковки в момент осмотра продукции
_____________________________________________________________________
Количество недостающей продукции определено
_____________________________________________________________________
взвешиванием, счетом мест, обмером и тому подобное
Другие данные
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3-я страница ф. № 429
Код
государстенного
учреждения
Склад
Код
поставщика
Корреспондирующий счет
Номер
сопроводительного
документа
Счет/
субсчет
Код аналитического
учета
Запасы
Единица
измерения
По документам
наименование, сорт,
размер, марка
номенкла-
турный
номер
сорт
количество
цена
сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Фактически
оказалось
Порядковый
№ записи по
складской
карточке
Брак и бой
Недостачи
Излишки
Номер
паспорта
с
о
р
т
коли-
чест-
во
ц
е
н
а
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
4-я страница ф. № 429
Заключение комиссии _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение. Перечень прилагаемых документов _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С правилами приемки запасов по количеству, качеству и комплектности
все члены комиссии ознакомлены и предупреждены о том, что они несут
ответственность за подписание акта, содержащего данные, не
соответствующие действительности.
__________________________________
должность подпись Ф.И.О.
номер и дата выдачи документа
о полномочиях и наименование
государственного учреждения,
выдавшего документы
__________________________________
должность подпись Ф.И.О.
номер и дата выдачи документа
о полномочиях и наименование
государственного учреждения,
выдавшего документы
__________________________________
должность подпись Ф.И.О.
номер и дата выдачи документа
о полномочиях и наименование
государственного учреждения,
выдавшего документы
Запасы приняты и оприходованы "____" _____________ г.
Кладовщик __________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Предназначается для оформления приемки запасов по счетам 1310 "Материалы", 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары" и 1350 "Запасы в пути", по которым имеются количественные и качественные расхождения с данными сопроводительных документов поставщиков. Акт по форме № 429 составляется приемочной комиссией в двух экземплярах с обязательным участием кладовщика и представителя поставщика, а при неявке последнего или в случае, когда вызов иногороднего поставщика не является обязательным, представителя незаинтересованной стороны.
Факт приемки и оприходования запасов подтверждается подписью материально-ответственного лица, принявшего их на ответственное хранение. После приемки запасов Акты по форме № 429 с приложением документов (счетов-фактур, накладных и других подтверждающих прием запасов документов) передаются в бухгалтерскую службу. Один экземпляр Акта по форме № 429 используется для учета принятых запасов, другой - для оформления претензионного письма поставщику.
Приложение 49
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 431
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Заборная карта № _____
Месяц,
год
Код
государст-
венного
учреждения
Материально-
ответствен-
ное лицо
Код
операции
Корреспондирующий
счет
Специфика
расходов
счет/
субсчет
код
аналитичес-
кого учета
Наименование, сорт, размер, марка
Тара
Единица измерения
Цена
Номенклатурный номер
Сумма к выдаче
Количество
Сумма, тенге
Лимит
№ п/п
дата
Отпу-
щено
Отпу-
щено
Отпу-
щено
Отпущено
Отпущено
Отпу-
щено
Отпущено
Оплачива-
емая тара
Подпись
Воз-
врат
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Приложение:
Карта по форме № 431 служит для оформления отпуска материалов, как при ежедневном отпуске, так и при периодическом отпуске в течение месяца, выписывается в двух экземплярах, на несколько наименований материалов для расходования по прямому назначению, один экземпляр с распиской получателя хранится на складе, а второй у получателя. Учет ведется по счету 1310 "Материалы", в том числе по субсчетам: 1311 "Строительные материалы", 1313 "Медикаменты и перевязочные средства", 1315 "Топливо, ГСМ", 1318 "Запасные части", 1319 "Прочие материалы". При ежедневном отпуске материалов Карта по форме № 431 выписывается сроком на пятнадцать календарных дней, а при периодическом отпуске - сроком на месяц.
Отпуск материалов производится при предъявлении получателем своего экземпляра Карта по форме № 431, а если материалы лимитированы, то строго в пределах установленного лимита. Сверхлимитный отпуск материалов оформляется выпиской отдельного требования по форме № 434-з. Аналогично оформляется и замена одного материала другим, для чего в Карте по форме № 431 делается отметка: "См. требование №" и соответственно уменьшается остаток лимита.
В тех случаях, когда выдача топлива со склада по накладной на внутреннее перемещение запасов или Карте по форме № 431 является невозможной, списание расхода топлива производится по актам обмера остатков. В случае недостачи топлива по акту обмера в сравнении с установленными нормами расходования, руководитель государственного учреждения выявляет причины перерасхода и в надлежащих случаях принимает меры взыскания.
При увеличении или уменьшении лимита изменения вносятся в ранее выданную Карту по форме № 431. При этом ранее установленный лимит зачеркивается и сверху надписывается новый лимит. Исправления подтверждаются подписью лица, установившего лимит и внесшего изменения.
При отпуске материалов материально-ответственное лицо в двух экземплярах Карты по форме № 431 проставляет дату и количество отпускаемых материалов. В Карте по форме № 431 на отпуск продуктов молочной кухни проставляется также количество тары, возвращаемой получателем. Материально-ответственное лицо ставит свою подпись в Карте по форме № 431 получателя, а в Карте по форме № 431 кладовщика ставит свою подпись получатель.
По окончании месяца либо по использовании лимита (при лимитированном отпуске).
Карты по форме № 431 вместе с другими приходно-расходными документами сдаются в бухгалтерскую службу государственного учреждения или централизованную бухгалтерию для отражения в учете.
Приложение 50 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 434-з
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Подразделение _______________________
Утверждаю: Руководитель государственного учреждения_______________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от "____" ______________года
Накладная на внутреннее перемещение запасов

Ескерту. 50-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Бөлімше_______________________________
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ жылы "____" __________
Мөр орны
Қорларды ішке орналастырудың жүкқұжаты
Құжаттың нөмірі
Құжаттың атауы
Мемлекеттік мекеменің коды
Алушы
Жөнелтуші
Шығыстар ерекшелігі
Корреспонденцияланатын шот
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Қорлардың атауы
Өлшем бірлігі
Номенклатуралық нөмірі
Саны
Бағасы
Сомасы, теңге
8
9
10
11
12
13
Барлық жөнелтілген атаулар _______________ сомасы _________ теңге
Жөнелтуге рұқсат берген ________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _______________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Тапсырды (берді)__________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қабылдады (алды) ____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
№ 434-Қ нысан бойынша жүкқұжат 1310 "Материалдар" шотының қосалқы шоты және 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорды қоймаға (қоймашық) немесе қоймадан (қоймашық) қабылдау немесе алуды, ішкі көшірілуін ресімдеу үшін қолданылады. № 434-Қ нысаны екі данада жасалады. Бухгалтерлік қызметке № 434-Қ нысаны бойынша жүкқұжат ілеспе құжат алушының қолхатымен ресімделген тізілім негізінде беріледі.
№ 434-Қ нысан бойынша жүкқұжатын мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға бекітеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
51-қосымша
№ 438 нысаны
_________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
10 мемориалдық ордер
______________________ж.
Арнайы киімді және басқа да жеке пайдаланудағы басқа да заттарды шығару және орналастыру жинақтау ведомості
р/н №
Ай күні
Құжаттың нөмірі
Құжаттыңатауы
Материалдық жауапты адам
Мемлекеттік мекеменің коды
Шоттың/субшоттың дебеті
Шоттың/субшоттың кредиті
Жиыны
Жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Орындаушы___________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер______________________________ Қосымша__________парақ
қолы аты-жөні
Ескерту:
№ 438-нысанды жинақтаушы ведомость 1317 "Арнайы киім және өзге жеке пайдалану заттары" субшоты бойынша шығарылатын және басқа материалдық-жауапты тұлғаға ауыстырылатын арнайы киімді және өзге жеке пайдалану заттарын есептеу үшін қолданылады. Жазба тиісті шоттардың сомасын көрсете отырып әрбір құжат бойынша жүргізіледі. Ай аяқталған соң барлық бағандар бойынша қорытындылар жасалады. 10-мемориалдық ордерге жасаушы және бас бухгалтер немесе уәкілдік берілген тұлға қол қояды, бұдан соң деректер № 308 нысанындағы "Бас-журнал" кітабына енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
52-қосымша
№ 443-а нысаны

Сноска. Приложение 50 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер документа
Наименование документа
Код государственного учреждения
Принял
Отправил
Специ фика расходов
Корреспонди рующий счет
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Наименование запасов
Единица измерения
Номенклатурный номер
Количество
Цена
Сумма, тенге
8
9
10
11
12
13
Всего отпущено ______________ наименований на сумму ___________
__________________________________________________________ тенге
прописью
Отпуск разрешил: _____________________________________________
должность, подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер _____________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Сдал (выдал) __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Принял (получил)______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Накладная по форме № 434-з применяется для оформления приема или выдачи запасов на склад (кладовую) или со склада (кладовой), внутреннего перемещения по субсчетам счета 1310 "Материалы" и счетам 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути". Форма № 434-з выписывается в двух экземплярах.
В бухгалтерскую службу Накладные по форме № 434-з передаются на основании реестра оформленного распиской получателя.
Накладная по форме № 434-з утверждается руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 51
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 438
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Мемориальный ордер 10
за ___________________г.
Накопительная ведомость по выбытию и перемещению
спецодежды и других предметов индивидуального пользования
п/п
Д
а
т
а
Номер
доку-
мента
Наиме-
нование
доку-
мента
Мате-
риально-
ответст-
венное
лицо
Код
государст-
венного
учреж-
дения
Дебет
счетов/
субс-
четов
Кредит
счетов/субсчетов
Итого
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Исполнитель _______________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ____________________ Приложение на ________ листах
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Накопительная ведомость по форме № 438 мемориальный ордер 10 применяется для учета выбывающих и перемещаемых к другим материально-ответственным лицам спецодежды и других предметов индивидуального пользования по субсчету 1317 "Спецодежда и другие предметы индивидуального пользования". Записи производятся по каждому приходному и расходному документу с отнесением сумм по соответствующим счетам.
По окончании месяца по всем графам подсчитываются итоги. Накопительная ведомость по форме № 438 мемориальный ордер 10 подписывается исполнителем и главным бухгалтером или лицом им уполномоченным, после чего данные заносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная"
Приложение 52
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 443-а

Ескерту. 52-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
"____" ________________ж.
Мемлекеттік
мекеменің коды
Негізгі
есеп
Корреспонденцияланатын есеп
Бөлім,
бөлімше
___________ ж.
арнайы киімді және жеке пайдаланудағы
басқа да заттарды баланстан есептен шығарудың № ____ актісі
Мынадай құрамда комиссия ____________________________________________
лауазымы Төрағаның және комиссия мүшелерінің аты-жөні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"___" _________________ жылғы
№ _______ бұйрығымен (өкімімен) тағайындалып, арнайы киім мен жеке
пайдаланатын басқа да заттардың жарамсыздығын анықтады_______________
_____________________________________________________________________
пайдаланған және сатылмайтын жөндеуге келмейтін немесе басқа
мемлекеттік органға берген бөлімшелердің атауы мына құндылықтар
есептен шығарылады, алып тасталынады:
р/с
Атауы мен
сипаттамасы
Түскен
күні
Пайдалану мерзімі
Заттардың
саны
Бағасы
Сомасы,
теңге
Жарамсыздық себебі
Материалдық-жауапты адам
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
№ 443-а н. сырт жағы
Осы акті бойынша барлығы ____________________________________________
саны жазбаша
жалпы сомасы __________________________________ теңге _______ тиын
жазбаша
Комиссияның айрықша ескертулері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы ___________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Комиссия мүшесі:_____________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_____________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_____________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Осы актіде жазылған мүліктерді жауапты сақтауға қабылдаған
"____" _______________ж.,
"____" ______________ ж. сол комиссияның қатысуымен, осы актіде
аталған арнайы киімдер мен басқа да жеке пайдаланудағы заттар
жойылды._____________________________________________________________
сомасы жазбаша
Комиссия төрағасы ___________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Комиссия мүшесі _____________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_____________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
_____________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Қоймашы ______________________________________
қолы аты-жөні
"____" _____________________ ж.
Ескерту:

Сноска. Приложение 52 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Код государственного
учреждения
Основной счет
Корреспондирующий счет
Отдел, подразделение
Акт №_______
а списание с баланса спецодежды и
других предметов индивидуального пользования
от ___________________ г.
Комиссия в составе __________________________________________________
должность Ф.И.О. председателя и членов комиссии
_____________________________________________________________________
назначенная приказом (распоряжением) от "____" ___________________ г.
№ __________, произвела проверку состояния пришедших в негодность
спецодежды и других предметов индивидуального пользования и
установила, что перечисленные ниже ценности, подлежащие списанию и
исключению из учета:
№ п/п
Наименование и описание
Дата поступления
Срок эксплуатации
Количество предметов
Цена
Сумма, тенге
Причина негодности
Материально-ответственное лицо
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Оборотная сторона ф. № 443-а
Всего по настоящему акту ____________________________________________
количество прописью
на общую сумму _______________________________ тенге ___________ тиын
прописью
Особые замечания комиссии ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии _________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Члены комиссии: _______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Перечисленное в настоящем акте имущество принял на ответственное
хранение ____________________________________________________________
"____" ________________ г.,
"____" _________________ г. в присутствии той же комиссии,
произведено уничтожение спецодежды и других предметов индивидуального
пользования, поименованных в настоящем акте.
_____________________________________________________________________
сумма прописью
Председатель комиссии _________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Члены комиссии: _______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Кладовщик _____________________________________________________
подпись Ф.И.О.
"____" _____________________ г.
Примечание:

№ 443-а нысан бойынша акті 1317 "Арнайы киім және өзге жеке пайдалану заттары" қосалқы шоты бойынша екi данада жасалады. Бiрiншi данасы бухгалтерлiк қызметке беріледi, екiншi данасы № 443-а нысан бойынша актісі материалдық жауапты адамда қалады.
Тозған және жарамсыз арнайы киімді және өзге жеке пайдалану заттарын есептен шығаруды мемлекеттік мекеменің басшысы бекіткен № 443-а нысан бойынша есептен шығаруға арналған актi негізінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері өз жүйесі үшін бекіткен қызмет мерзімін ескере отырып жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
53-қосымша
№ 457 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_______________________________
қолы аты-жөні
"____" _________________ж
Жүргізушінің есебінен жанар және жағар май материалдарын есептен шығару ведомості
_________________________ж
_________________________
Жүргізушінің аты-жөні_____________________________
Жолдама парағы №
Күні
Марка
Автомашинаның мемлекеттік нөмірі
Қашықтыққа арналған бензин шығысының нормасы, литр
Қашықтық, км.
Басына қалдық
Алынды
Нақты жұмсалғаны
Норма бойынша шығыс
Аяғына қалдық
саны
сома
саны
сома
саны
сома
саны
сома
саны
сома
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Жиыны:
Жасаған _____________________________________________
лауазымы қолы аты-жөн
Тексерген ___________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Ескерту:
№ 457-нысанындағы ведомость 1350 "Отын, ЖЖМ" жанар және жағар майларды жүргiзушiнiң есеп беруiмен есептен шығаруға арналған. Ведомость ай сайын жүргiзiледi және әр бiр жүргiзушi үшiн ашылады, онда жүргiзушiнің есебiнде тұрған жанар майдың қозғалысы көрiнiс табады, атап айтқанда мынадай деректер: жол парағының нөмiрi, күнi, маркасы және автокөлiктің мемлекеттiк нөмiрi, 100 шақырымдық жүруге арналған жанар майды шығындалу жоспары, жүруi, бастағанға дейiнгi жанар майдың қалдығы, жанар майды қоймадан есептi алу, iс жүзiндегi жұмсалғаны, белгiленген нормаға сәйкес жұмсаудың сақталуы, соңында қалдық шығарылады. Ведомостьтің деректерi бойынша айдың соңында № 8 мемориалдық ордер толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
54-қосымша
№ 49 нысаны

Акт по форме № 443-а составляется в двух экземплярах по субсчету 1317 "Спецодежда и другие предметы индивидуального пользования". Первый экземпляр передается в бухгалтерскую службу, а второй экземпляр Акта по форме № 443-а остается у материально-ответственного лица.
Списание пришедших в ветхость и негодность спецодежды и предметов индивидуального пользования производится с учетом сроков службы, утвержденных администраторами бюджетных программ для своей системы на основании утвержденного руководителем государственного учреждения Акта по форме № 443-а.
Приложение 53
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 457
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
от "____" ________________ г.
Ведомость на списание горючего и смазочных материалов
с подотчета водителей
за ___________________ г.
___________________________
Ф.И.О. водителя
№ путевого
листа
Дата
Марка
Государственный
номер
автомашины
Норма расхода
бензина на
100 км.
пробега, литр
Пробег,
км.
Остаток на начало
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Получено
Фактически
израсходовано
Расход по норме
Остаток на конец
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
9
10
11
12
13
14
15
16
Составил _________________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Проверил _________________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Примечание:
Ведомость по форме № 457 предназначена для списания горючего и смазочных материалов по субсчету 1315 "Топливо, ГСМ" с подотчета водителей.
Ведомость по форме № 457 ведется ежемесячно и открывается на каждого водителя, где отражается движение бензина, находящегося в подотчете у водителя, а именно: номер путевого листа, дата, марка и государственный номер автомашины, норма расхода бензина на 100 километров пробега, пробег, остаток бензина на начало, получено бензина со склада в подотчет, фактически израсходовано, следует расходовать согласно установленной нормы и выводится остаток на конец. По данным Ведомости по форме № 457 в конце месяца заполняется мемориальный ордер 8.
Приложение 54 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 49
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Расчетно-платежная ведомость № ____ за __________________________ года

Ескерту. 54-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Есептеу төлеу ведомості №______
________________________________жылы
р/н №
Табель нөмірі
Тегі, есімі, әкесінің аты
Атқаратын лауазымы
Аударылды
Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша жәрдемақы
Барлық аударылғаны
ауырған үндері
сома
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ұсталды және есептелді
Қызметкердің қарызы
Берілетін сома
Анықтама
айдың бірінші жартысына аванс
міндетті зейнетақылық жарна
жеке табыс салығы
орындаушылық құжат бойынша
басқа да ұстаулар
Барлық ұсталғаны
Аударылған әлеуметтік аударымдарды есептемегенде аударылған әлеуметтік салық сомасы
Аударылған әлеуметтік аударымдардың сомасы
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Жоғары титулдық бөлімсіз келесі параққа басып шығару
Мерзімінде төлеу үшін кассаға
"____" ________ бастап "____" _______ жылы сомасы
_________________________________________________
Ведомость құрған _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басшы___________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ведомость тексерген: Бас бухгалтер_____________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
Есептеу төлеу ведомості 3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бойынша бір айлық жалақыны есептеу және айдың екінші жартысы (түпкілікті есептесу) үшін жұмысшылар мен қызметшілерге тиесілі жалақыны төлеу үшін қолданылады. Есептеу төлеу ведомостінде қызметкерлердің табельдік нөмірі мен аты-жөні, есептелген жалақы мен жәрдемақының, берілген аванстың, ұсталған салықтар мен басқа төлемдердің сомалары көрсетіледі. Жалақыны есептеу жұмыс атқарылған уақыттың есебі жөніндегі бастапқы құжаттардың деректері негізінде жүргізіледі. Сонымен бірге жалақыдан алынатын барлық алымдардың есебі жүргізіледі және берілуге тиісті сома анықталады.
Орталықтандырылған бухгалтерияларды есептеу төлеу ведомостары әрбір қызмет көрсетілетін әрбір бөлімшелер үшін бөлек жасалады және тиісті мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтер және есептеу төлеу ведомостін жасауға жауапты бухгалтер қол қояды. Ведомоста "жасалды", "тексерілді" деген қол қойылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
55-қосымша
№ 389 нысаны

Сноска. Приложение 54 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Табельный номер
Фамилия, имя отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Начислено
Пособие по временной нетрудоспособности
Всего начислено
дни болезни
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Удержано и зачтено
Долг за работником
Сумма к выдаче
Справочно
аванс за первую половину месяца
обязательные пенсионные взносы
индивидуальный подоходный налог
по исполнительным документам
прочие удержания
Всего удержано
Сумма начисленного социального налога за минусом начисленных социальных отчислений
Сумма начисленных социальных отчислений
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
В кассу для оплаты в срок и так далее до конца (линовка через 16 пунктов)
с "__" _______ по "__" ________ года
Печатать с оборотом без верхней титульной части в сумме
__________________________________________________________________
Ведомость составил ________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель ______________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ведомость проверил:
Главный бухгалтер __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Расчетно-платежная ведомость применяется для начисления заработной платы за месяц и выплаты причитающейся рабочим и служащим заработной платы (окончательного расчета) за вторую половину месяца по счету 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". В Расчетно-платежной ведомости по форме № 49 записываются табельные номера, фамилии и инициалы работников, суммы начисленной заработной платы и пособий, выданного аванса, удержанных налогов и других сумм, подлежащих начислению и удержанию. Начисление заработной платы производится на основании данных первичных документов по учету фактически отработанного времени и других первичных документов. Одновременно производится расчет всех удержаний из заработной платы и определяется сумма, подлежащая к выдаче.
В централизованных бухгалтериях Расчетно-платежные ведомости по форме № 49 составляются на каждый отдел, подразделение и подписываются руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером и бухгалтером ответственным за составление расчетно-платежной ведомости. На Расчетно-платежной ведомости по форме № 49 стоят подписи: "Ведомость составил", "Ведомость проверил".
Приложение 55 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 389
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
_______________________
Подразделение
Расходный кассовый ордер №

Ескерту. 55-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
_______________________________)______
бөлімше
Есептік ведомомстқа №__________________
уақытында төлеу үшін кассаға
____________ бастап __________________ жылы
сомасы _______________________________
Шығыс кассалық ордер №
Саны
Айы
Жылы
Корреспонденцияланатын есеп/субесеп
Талдамалық есепке алу коды
Сома, теңге
Шығыстар ерекшелігі
Басшы____________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" _______________ жылы
Төлем ведомості № ______
______________________________жылы
Парақтар саны______
Осы төлем ведомості бойынша төленді
_______________________________________________теңге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
депозитке салынды___________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексерген бухгалтер________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
№ 389 нысанның бірінші, екінші, үшінші-парақтары
р/н №
Табель нөмірі
Тегі, есімі, әкесінің аты
(бар болса)
Сома, теңге
Алған кездегі қолхат
Ескерту
1
2
3
4
5
6
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау)
Ведомость құрған ______________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ведомость тексерген____________________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бойынша демалысқа шыққан немесе босатылған кезде жалақы жөніндегі бір реткі есептесулер жалпы есептесуге сай келмейтін жағдайларда, есептесу аралық төлемдер № 389-нысандағы төлеу ведомосты бойынша жүргізіледі. Төлем ведомості бойынша жалақы есебі қолдан жүргізілетін мемлекеттік мекемелерде аванс төлеу жүргізіледі. Төлеу ведомосын толтырған кезде соңғы жазбадан кейін ведомость бойынша жалпы сома үшін жиынтық жол жасау керек. Жиынтық жолдар сондай-ақ әрбір беттің аяғында болуы мүмкін. Қажет болған жағдайда "Ескертпе" бағанында тапсырылған құжаттың нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
56-қосымша
№ 405 нысан

Сноска. Приложение 55 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
К платежной ведомости № __________
в кассу для оплаты в срок
с ____________ по ________________ года
в сумме __________________________
Число
Месяц
Год
Корреспондирующий счет/субсчет
Код аналитического учета
Сумма, тенге
Специфика расходов
Руководитель___________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _______________ года
Платежная ведомость № ______ за ________________________ года
Количество листов _______
По настоящей платежной ведомости
выплачено тенге ____________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
и депонировано _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Проверил бухгалтер __________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
вторая, третья и четвертая страницы формы № 389
№ п/п
Табельный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Сумма, тенге
Расписка в получении
Примечание
1
2
3
4
5
6
и так далее линовка через 16 пунктов
Ведомость составил _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ведомость проверил _____________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
В тех случаях, когда разовые расчеты по заработной плате при уходе в отпуск или увольнении не совпадают с составлением общего расчета заработной платы, данные выплаты производятся по Платежной ведомости по форме № 389 по счету 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". Платежная ведомость по форме № 389 производят выплату аванса в тех государственных учреждениях, где учет заработной платы ведется вручную. При заполнении Платежной ведомости по форме № 389 после последней записи делается итоговая строка для подсчета общей суммы по ведомости. Итоговые строки могут быть введены также в конце каждой страницы. При необходимости в графе "Примечание" указывается номер предъявленного документа.
Приложение 56 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 405
__________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 5 за ______ __________ года Свод расчетных ведомостей по заработной плате и стипендиям

Жалақы мен шәкіртақы бойынша есептеу ведомостарының жиынтығы бірнеше есептесу-төлеу ведомостары жазылатын мемлекеттік мекемелерде, сондай-ақ орталық бухгалтерияларда бұл ведомостардың қорытындысы бойынша жиынтық есептесу ведомостары жасалады, мұның өзі жалақы жөніндегі мемориалдық ордер болып табылады, ол 3230 "Стипендианттарға қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" және 3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоттары бойынша жүргізіледі. № 405 нысан бойынша жиынтық негізінде 5 мемориалдық ордерде 3121 "Жеке табыс салығы бойынша қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша жеке табыс салығын ұстап қалу, 3152 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды ұстап қалу, 3122 "Әлеуметтік салық бойынша қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша әлеуметтік салықты есептеу, 3141 "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша, 3151 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға есептеуі ұстап қалу, 3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша міндетті зейнетақы жарналарын, 3244 "Уақытша жұмысқа жарамсыздық жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімдік кредиторлық берешек" қосалқы бойынша уақытша жұмысқа жарамсыздық жөніндегі әлеуметтік жәрдемақыны есептеу және өзге де ұстап қалулар мен есептеулер жүргізіледі. Айдың аяғында қорытындылар шығарылды, олар № 308 "Бас журнал" нысаны бойынша кітапқа және талдамалы есеп тізілімдемесіне тиісті корреспонденцияда жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
57 қосымша
№ 407 нысаны
Ескерту. 57-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ _______ _________________ жылға арналған тізілім
кредитке сатып алынған тауарлар үшін қызметкерлер мен қызметшілердің жалақысынан ұстаулар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
58-қосымша
№ 417 нысан

В государственных учреждениях, в которых начисление заработной платы производится в нескольких расчетно-платежных ведомостях, а также в централизованных бухгалтериях по итогам этих ведомостей составляется свод расчетных ведомостей, являющийся мемориальным ордером по заработной плате, который ведется по счетам 3230 "Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам" и 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". На основании Свода по форме № 405 в мемориальном ордере 5 производится удержание индивидуального подоходного налога по субсчету 3121 "Краткосрочная кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу", взносов на обязательное социальное медицинское страхование по субсчету 3152 "Краткосрочная кредиторская задолженность по взносам на обязательное социальное медицинское страхование", исчисление социального налога по субсчету 3122 "Краткосрочная кредиторская задолженность по социальному налогу", начисление обязательных социальных отчислений по субсчету 3141 "Краткосрочная кредиторская задолженность по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования", отчислений на обязательное социальное медицинское страхование по субсчету 3151 "Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование", удержание обязательных пенсионных взносов по субсчету 3142 "Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", начисление социального пособия по временной нетрудоспособности по субсчету 3244 "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по социальному пособию по временной нетрудоспособности" и другие удержания и начисления. В конце месяца подсчитываются итоги, которые записываются в соответствующей корреспонденции в книгу по форме № 308 "Журнал-главная" и регистры аналитического учета.
Приложение 57
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Реестр удержаний из заработной платы рабочих и служащих
за товары, купленные в кредит
наименование торговой организации
Сноска. Приложение 57 исключено приказом и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 58 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 417
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Карточка-справка (Лицевой счет) за _____ _______ года

Жұмыс істеушінің өткен кезеңдердегі жалақысы туралы деректерді алу үшін 3240 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұғалардың алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бойынша № 417-нысанды карточка-анықтама (Жеке шот) жүргізіледі. № 417-нысанды карточка-анықтама (Жеке шот) әрбір жұмыс істеушіге жылы сайын ашылады. № 417-нысанды карточка-анықтамада (Жеке шот) жұмыскер туралы барлық деректер: айына жұмыс істеген күндері, демалыс және жұмысқа жарамсыздық парағы күндерінің саны, түрлері бойынша аударымдар (лауазымдық жалақы, демалыс ақысы, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша, үстемеақы және қосымша ақы), ұсталымдардың сомасы мен атауы (міндетті зейнетақы аударымдары, жеке табыс салығы, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар және өзге ұсталымдар), сондай-ақ әлеуметтік сақтандыру әлеуметтік салық және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударылым ай сайынғы сомасы көрсетіледі. № 417-нысанды анықтаманың сырт жағында демалысқа байланысты бұйрықтың нөмірі мен күні, демалыс күндерінің саны, демалысқа кеткен күні, демалыстың басталу және аяқталу күні, қандай кезеңге және демалыс түрі туралы толық ақпарат көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
59 қосымша
№ 421 нысан
Ескерту. 59-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
________________________________ ж.
жұмыс уақытын пайдалануды есепке алу табелі
________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Айдағы жұмыс күнінің саны _____________________________________
Шартты белгілер:
Демалыс және мереке күндері..........................Д
Түнгі уақыттағы жұмыс................................Т
Міндеттемелерді орындау..............................М
Кезекті еңбек және қосымша демалыс...................К
Еңбекке жарамсыздық..................................Е
Декреттік демалыс....................................Д
Үстеме жұмыс сағаты..................................Ү
Қалған күндері.......................................Қ
Әкімшілік шешімдерімен келіспеу......................Ә
Оқу бойынша демалыс..................................ОД

Для получения сведений о заработной плате работающего за прошлые периоды ведется Карточка-справка по форме № 417 (Лицевой счет) по счету 3240 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами". Карточка-справка по форме № 417 (Лицевой счет) открывается на каждого работающего сотрудника ежегодно. В форме № 417 (Лицевой счет) отражаются все сведения о работнике: количество отработанных дней в месяц, количество дней отпуска и больничного листа, начисление по видам (должностной оклад, отпускные, по временной нетрудоспособности, надбавки и доплаты), суммы и наименование удержаний (обязательные пенсионные отчисления, индивидуальный подоходный налог, взносы на обязательное социальное медицинское страхование и прочие удержания), а также ежемесячную сумму перечисленных социальных отчислений, социального налога и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование. На оборотной стороне Карточки-справки по форме № 417 (Лицевой счет) отражена подробная информация по отпуску: номер и дата приказа, количество дней отпуска, дата ухода в отпуск, дата начала и окончания отпуска, за какой период и вид отпуска.
Приложение 59
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 421
Сноска. Приложение 59 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Табель
учета использования рабочего времени
за ______________ г.
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Количество рабочих дней в месяце ____________________________________
Условные обозначения:
Выходные и праздничные дни......................................... В
Работа в ночное время.............................................. Н
Выполнение обязанностей............................................ Г
Очередные трудовые и дополнительные отпуска........................ О
Нетрудоспособность................................................. Б
Декретный отпуск................................................... Д
Часы сверхурочной работы........................................... С
Прогулы............................................................ П
Неявки с решениями администрации................................... А
Отпуск по учебе................................................... ОУ

Орташа күндік еңбек ақы (3бағ./2бағ.) _________________________
Демалыс сомасы (пайдаланбаған демалысқа өтемақы) (орташа күндік еңбекақыға демалыс күндерінің саны) ________________
Есепті жасаған ________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Тексерген:
Бас бухгалтер ___________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Ескерту:
Мемлекеттік мекеменің кадрлық қызметі демалысқа арналған бұйрықты ұсынған кезде бухгалтерия бұйрықтың негізінде 3241 "Еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" субшоты бойынша № 425 нысан бойынша демалыс ақысының есептеу жүргізеді. ОCы есептеуде есептеу кезеңінің айы мен күні, есептелген еңбекақы сомасы, есептеу кезеңінде жұмыс істелген күндер саны, орташа күндік еңбекақы және демалыс күнінің саны (демалыс пен мереке күндерін есептемегенде) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
63-қосымша
№ 441 нысан
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Депозитке аударылған еңбек ақы және шәкіртақылдарды талдамалық есепке алу кітабы
___________________________ж
Осы үлгі бойынша бүкіл кітапты басып шығару
Табель нөмірі
Тегі, есімі және әкесінің аты
Кредит (депонент шотына жатқызылды)
Дебет-төлемді
айы
төлем ведомості
сома
Шығыс кассалық ордері
Қаңтар
....
желтоқсан
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау
Ескерту
Кітапта 3243 "Депозиттелген сома бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" субшоты бойынша еңбекақы мен стипендия бойынша депозиттелген соманың есебі жүргізіледі. Бұл кітапқа жазба әрбір депозит иесі бойынша жүргізіледі. Тиісті "Кредит (депозит иесінің шотына жатқызылды)" бағанында депозиттік берешек қалыптасқан ай, төлем (есептеу-төлеу) ведомосттерінің нөмірі және берешек сомасы көрсетілуі тиіс, ал "Дебет – төленді" бағанында депозит иесінің тегіне қарама-қарсы шығыс кассалық ордердің нөмірі мен төленген сома жазылады.
Ай соңында кітапта "Кредит (депозит иесінің шотына жатқызылды)" және "Дебет – төленді" бағандары бойынша жиыны есептеледі және келесі айдың басына кредиттік қалдық шығарылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
64-қосымша
№ 451 нысаны

Среднедневная заработная плата (гр.3/2) _____________________________ Сумма отпускных (компенсации за неиспользованный отпуск) (кол-во дней
отпуска * среднедневную зарплату) ___________________________________
Расчет составил _____________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Проверил:
Главный бухгалтер ___________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Примечание:
При предоставлении кадровой службой государственного учреждения приказа на отпуск, бухгалтерия на основании приказа производит расчет отпускных по форме № 425 по субсчету 3241 "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по оплате труда". В данном расчете указывается месяц и год расчетного периода, сумма начисленной заработной платы, количество отработанных дней расчетного периода, среднедневная заработная плата и количество дней отпуска (без учета выходных и праздничных дней). При увольнении сотрудника в данной форме также производится расчет компенсации за неиспользованный отпуск.
Приложение 63
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 441
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга аналитического учета
депонированной заработной платы и стипендий
за ____________________ г.
По данному образцу печатать всю книгу
Табельный
номер
Фамилия,
имя и
отчество
Кредит (отнесено на счет
депонента)
Дебет-выплачено
месяц
платежная
ведомость
сумма
расходный
кассовый
ордер №
Январь
.......
декабрь
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Примечание:
В Книге по форме № 441 ведется учет депонированных сумм по заработной плате и стипендиям по субсчету 3243 "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по депонированным суммам". Записи в этой книге производятся по каждому депоненту. В соответствующих графах "Кредит (отнесено на счет депонента)" указываются месяц, в котором образовалась депонентская задолженность, номера платежных (расчетно-платежных) ведомостей и суммы задолженности, а в графах "Дебет - выплачено" против фамилии депонента записываются номер расходного кассового ордера и выплаченная сумма.
В конце месяца в Книге по форме № 441 подсчитываются итоги по графам "Кредит (отнесено на счет депонента)" и "Дебет - выплачено" и выводится кредитовый остаток на начало следующего месяца.
Приложение 64 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 451
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Карточка учета № ______ обязательных пенсионных взносов за _________________ года

Ескерту. 64-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________ Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
______________ міндетті зейнетақы жарналарының
№ _____ есепке алу карточкасы
Тегі, есімі, әкесінің аты (бар болса)_____________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________
Жылдың басындағы сальдо _______________ теңге _________ тиын
Айы
Айдың басындағы сальдо
Айда ұсталды
Аударылды
Айдың аяғындағы сальдо
нөмірі
күні
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
Жылдың соныңдағы сальдо _______________ теңге _________ тиын
Мемлекеттік мекеменің басшысы _____ ___________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Бас бухгалтер ______ ________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
Жеке тұлғаның (мемлекеттік мекеме қызметкерінің) ұсталған және аударылған зейнетақы жарналары туралы толық ақпарат алу үшін 3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шоты жөніндегі № 451 нысан бойынша карточка жүргізіледі. № 451 нысан бойынша карточка ай сайын жүргізіледі, есепті жылдың соңында барлық бағандар бойынша жиыны есептеледі және есепті жылдың соңына сальдо шығарылады. Жаңа жылы № 451 нысан бойынша жаңа карточканы ашу жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
65-қосымша
№ 455 нысан
Ескерту. 65-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Салым бойынша жеке шотқа тиесілі жалақыны аудару үшін тізім
Қызметкерлер ___________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
__________________________________________________________ орналасқан
(қала немесе ауыл және оның атауы)
және жалақы сомасын аудару үшін республикалық (жергілікті)
бюджеттетұрған
__________________ айы_________ жылы __________________ салым бойынша
Банктің аудандық филиалына __________________________________________
р/с
Салым бойынша
жеке шот нөмірі
Қызметкердің аты-жөні
Жалақы
сомасы
№, күні, жеке бас куәлігін кім берді
ЖСН
Аудан
филиалының нөмірі
Ескерту
Жиыны
Аударуға жататын ақша жиыны ___________________________________ теңге
сома жазбаша
Мемлекеттік мекеменің басшысы _______________________________________
аты-жөні
Бас бухгалтер ___________ ___________________________________________
қолы аты-жөні
М.О.
Ескерту:
Екінші деңгейдегі банктердің филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері арқылы мемлекеттік мекеме қызметкерлеріне жалақылар мен басқа да ақшалай төлемдерді салымдар бойынша жеке шоттарға есептеу жолымен төлеу үшін мемлекеттік мекеме салымдар бойынша жеке шоттарға жалақының тиесілі сомасын есептеу үшін жазбаша келісім (өтініш) берген қызметкерлердің тізімін № 455-нысан бойынша қалыптастырады.
№ 455-нысан бойынша тізімде мемлекеттік мекеменің атауы, қаржыландыру көзі (республикалық немесе жергілікті бюджет), мемлекеттік мекеменің нақты орналасқан жерінің анықтамасы (қалалық және жергілікті жерлерде) толық көрсетіледі.
№ 455-нысан бойынша тізімде мынадай деректемелер көрсетіледі:
- жеке шоттың нөмірі;
- қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (толықтай);
- есептеуге арналған сомасы;
- жеке бас куәлігінің деректері;
- жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН);
- құрылымдық бөлімшенің нөмірі.

Сноска. Приложение 64 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер_____________________________________
Сальдо на начало года _________________ тенге _________ тиын
Месяц
Сальдо на начало месяца
Удержано за месяц
Перечислено
Сальдо на конец месяца
номер
дата
сумма
1
2
3
4
5
6
7
итого
Сальдо на конец года _________________ тенге _________ тиын
Руководитель государственного учреждения _________________________
______________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер _______ ________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Для получения полной информации об удержанных и перечисленных пенсионных взносах физического лица (работника государственного учреждения) ведется Карточка учета по форме № 451 по субсчету 3142 "Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан". Карточка учета по форме № 451 ведется ежемесячно, в конце отчетного года подсчитываются итоги по всем графам, и выводится сальдо на конец отчетного периода. В новом году производится открытие новой Карточки учета по форме № 451.
Приложение 65
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 455
Список
для зачисления причитающейся
заработной платы на лицевые счета по вкладам
Сноска. Приложение 65 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Работников _________________________________________________________,
(наименование государственного учреждения)
находящееся в ______________________________________________________
(город или село и его название)
и состоящем на республиканском (местном) бюджете, для зачисления сумм заработной платы за ________________ месяц _________ года на счета по вкладам в ___________________________ Районном Филиале Банка
_____________________________________________________________________
№ п/п
Номер лицевого счета по вкладу
Ф.И.О. работника
Сумма заработной платы
№, дата, кем выдано удостоверение личности
ИИН
Номер районного филиала
Примечание
Итого
Всего подлежит к зачислению ___________________________________ тенге
сумма прописью
Руководитель государственного учреждения ____________________________
подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
М.П.
Примечание:
Для выплаты заработной платы и других денежных выплат работникам государственного учреждения через филиалы и структурные подразделения банков второго уровня путем зачисления на лицевые счета по вкладам государственное учреждение формирует список работников по форме № 455, которые дали письменное согласие (заявление) для зачисления причитающейся суммы заработной платы на лицевые счета по вкладам.
В Списке по форме № 455 указывается наименование государственного учреждения, источник финансирования (республиканский или местный бюджет), местонахождение государственного учреждения (в городской или сельской местности).
В Списке по форме № 455 отражаются следующие реквизиты:
- номер лицевого счета;
- фамилия, имя и отчество работника (полностью);
- сумма на зачисление;
- данные удостоверения личности;
- индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН);
- номер структурного подразделения.

№ 455-нысан бойынша тізім электрондық нысанда ақпараттарды магниттік тасымалдау арқылы файл түрінде және қағаз түрінде тапсырылады. Қағаз түріндегі № 455-нысан бойынша тізімге мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы мен бас бухгалтер қол қояды және мемлекеттік мекеменің мөрімен расталады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
66-қосымша
№ 456 нысан
Ескерту. 66-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ағымдағы шотқа тиесілі
ақшалай төлемді аудару
тізімі
Қызметкерлер _____________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
________________ жылға Қазақстан Республикасының Банктерінде ағымдағы
шотқа жалақыны және басқа да ақшалай төлемдерді аудару үшін
ерекшелік бойынша ___________________________________________________
Карточканың нөмірі
Сомасы
Аты-жөні
ЖСН
Жиыны
Мемлекеттік мекеменің басшысы __________ ____________________________
қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _________ _____________________________
қолы аты-жөні
М.О.
Ескерту:
Екінші деңгейдегі банктердің филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері арқылы мемлекеттік мекеме қызметкерлеріне жалақылар мен басқа да ақшалай төлемдерді ағымдағы шоттар арқылы төлеу жолымен төлеу үшін мемлекеттік мекеме № 456-нысан бойынша қызметкерлердің тізімін, карточкалардың нөмірлерін, аты-жөнін, ЖСН және оларға тиесілі еңбекақы сомасын көрсете отырып қалыптастырады.
№ 456-нысан бойынша тізім банк, мемлекеттік мекеме көрсеткен форматтағы электрондық нысанда (дискетте) ұсынылады, тізім екі данада басылып шығарылады. Бұл ретте нысан бойынша әрбір парақ қол қоюға құқығы бар (тапсырылған қол үлгілері бар құжатқа сәйкес) лауазымды тұлғалармен расталады және мемлекеттік мекеме мөрінің таңбасымен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
67-қосымша
№ 463 нысаны
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Пайдаланылмаған демалыстар бойынша резерв есебі____________жыл

Список по форме № 455 представляется в электронном формате в виде файла на магнитном носителе информации и в бумажном виде. Списки по форме № 455 в бумажном виде подписываются руководителем государственного учреждения и главным бухгалтером и заверяются печатью государственного учреждения.
Приложение 66
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 456
Список
для зачисления причитающихся
денежных выплат на текущие счета
Сноска. Приложение 66 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Работников __________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
для зачисления заработной платы и других денежных выплат на текущие
счета в Банках Республики Казахстан за ____________________ г.
по специфике ________________________________________________________
Номер карточки
Сумма
Ф.И.О.
ИИН
Итого
Руководитель государственного учреждения ____________________________
подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
М.П.
Примечание:
Для выплаты заработной платы и других денежных выплат работникам государственного учреждения через филиалы и структурные подразделения банков второго уровня путем выплаты через текущие счета государственное учреждение формирует список работников по форме № 456, с указанием номеров карточек, фамилий, имен и отчеств, ИИН и причитающихся им сумм заработной платы.
Список по форме № 456 представляется в электронной форме (на дискете) в формате, указанном банком, государственным учреждением список распечатывается в двух экземплярах. При этом каждый лист по форме заверяется должностными лицами, имеющими право подписи (согласно представленного документа с образцами подписей), и скрепляется печатью государственного учреждения.
Приложение 67
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 463

Ескерту. 67-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.11.2015 № 578 бұйрығымен.
Тегі, есімі, әкесінің аты
Өткен кезеңдегі пайдаланылмаған демалыс күндерінің саны
Есепті кезең үшін демалыс күндерінің саны
Барлығы (2бағ.+3бағ.)
Есепті кезең үшін берілген демалыс күндерінің саны
1
2
3
4
5
Барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің аяғына пайдаланылмаған демалыс күндерінің саны (4бағ.-5бағ.)
Есепті кезеңнің басына пайдаланылмаған демалыстар бойынша резерв сальдосы, теңге
Есепті кезеңде пайдаланылмаған демалыстар бойынша резервті азайту, теңге
Орташа еңбекақы, теңге
Есепті кезеңнің аяғына пайдаланылмаған демалыс бойынша
резервке аударылды, теңге (6бағ.*9бағ.)
6
7
8
9
10
Есепті жасаған __________ ___________________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Тексерген:
Бас бухгалтер ___________ ___________________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Ескерту:
Бухгалтерлік қызмет 3246 "Пайдаланылмаған демалыстар бойынша қызметкерлер алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шот бойынша пайдаланылмаған демалыстар бойынша резервті есептеу жүргізеді. Есептеуді мынадай деректер көрсетіледі: мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің аты-жөні, өткен кезеңдерде пайдаланылмаған демалыс күндерінің саны, заңнамада белгіленген ағымдағы кезеңге демалыс күндерінің саны, ағымдағы кезеңге берілген демалыс күндерінің саны, есепті кезеңнің соңына пайдаланылмаған демалыс күндерінің саны, есепті кезеңнің басына пайдаланылмаған демалыстар бойынша резерв сальдосы, есепті кезеңге пайдаланылмаған демалыстар бойынша резервті азайту, орташа күндік еңбекақы (бұл көрсеткіш "Демалыс беру (босату) туралы есептеу" № 425-нысанынан көшіріледі), № 463-нысанды 10-бағанда пайдаланылмаған демалыстар бойынша резервке соманы аудару жүргізіледі. Осы нысан жылына бір рет есепті жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
68-қосымша
КО-1 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
КІРІС КАССАЛЫҚ ОРДЕРІ №____
күні
ай
жылы
Дебет
Кредит
Сома, теңге
Шығыстардың ерекшелігі
корреспонденцияланатын есеп/субесеп
талдамалық есепке алу коды
_________________________________________________қабылдады
Негіз:_________________________________________________
_______________________________________________________
Сома________________________________________________теңге
жазбаша
Бас бухгалтер__________________________
қолы
Алған кассир__________________________
қолы
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
ТҮБІРТЕК
Кіріс кассалық ордерге
№_____________________
_______________________________
_______________________________ қабылдады
______________________________________
Негіз:_______________________________
_____________________________________
_____________________________________
Сома_____________________________теңге
жазбаша
"____" ________________________ж
М.О.
Бас бухгалтер__________________
қолы
Кассир_________________________
қолы
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелердің кассалары 1010 "Кассадағы ақшалай қаражат" шоты бойынша қолма-қол ақша қабылдауды бас бухгалтер немесе ол уәкілеттік берген тұлға және кассир қол қойған кассалық кіріс ордері бойынша жүргізеді.
Кассалық кіріс ордерін және оның квитанциясын бухгалтерлік қызмет (орталықтандырылған бухгалтерия) қызметкері бір дана етіп толтырады және ол сиямен немесе шарикті қаламның пастасымен дәл де анық толықтырылуға немесе компьютерде (бағдарламалық қамтамасыз етуде) басылуға тиісті. Қолма-қол ақшаны қабылдау кезінде ақшаны өткізуші тұлғаға бас бухгалтердің немесе солар уәкілеттік берген тұлғаның және кассирдің қолдары қойылып, кассирдің мөрімен (штампымен) куәландырылған квитанция беріледі. Тіпті келісілген болса да, бұл құжаттарға ешқандай тазарту жүргізуге, сызуға немесе түзетуге жол берілмейді. Кассалық кіріс ордері қосымшаларымен бірге міндетті түрде штамппен, немесе күнін, айын, жылын көрсете отырып "Алынды" деп қолмен жазылып өтелуге жатады.
Кассаға берілгенге дейін кассалық кіріс ордерін бухгалтерлік қызмет (орталықтандырылған бухгалтерия) № КО-3а-нысанды кассаның кіріс және шығыс құжаттарын тіркеу журналынан тіркеуден өткізуге тиісті.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
69-қосымша
КО-2 нысаны
_________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ ________ ШЫҒЫС КАССАЛЫҚ ОРДЕРІ
күні
айы
жылы
Корреспонденцияланатын есеп/субесеп
Талдамалық есептің коды
Сома, теңге
Шығыстардың ерекшелігі
Берілсін__________________________________________________
тегі, есімі, әкесінің аты
Негіздеме:________________________________________________
__________________________________________________________
______________________________________________________теңге
жазбаша соманы көрсету
Қосымша____________________________________________________
Басшы __________________ Бас бухгалтер ___________________
қолы қолы
Алды_____________________________________________________тенге
жазбаша соманы көрсету
"____" _______________________ж Қолы_________________________
_____________________________________________________________________________
атауы, алушының жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, күні мен алған жері
Кассир ____________________ берді
қолы
Ескерту:
1010 "Кассадағы акшалай қаражат" шоты бойынша кассадан қолма-қол ақша беру үшін қолданылады. Кассалық шығыс ордері мемлекеттік мекемесі басшысының, бас бухгалтердің немесе солар уәкілеттік берген тұлғаның және кассирдің қолдары болғанда ғана жарамды.
Кассалық шығыс ордерін бухгалтер қызметі сиямен немесе шарикті қаламмен нақты да анық етіп бір данада толтырады немесе компьютерде (бағдарламалық қамтамасыз етуде) басылады. Тіпті келісілген болса да, бұл құжаттарға ешқандай тазарту жүргізуге, сызуға немесе түзетуге жол берілмейді. Кассалық шығыс ордерінде оны толтырудың негізі көрсетіледі және оған қоса тіркелген құжаттар тізіледі. Ақша алынғаннан кейін ордер мен оған тіркелген құжаттар күні, айы, жылы көрсетіле отырып "Төленді" деген штамппен дереу өтеледі. Кассалық шығыс ордерлерін немесе оны алмастыратын құжаттарды қолма-қол ақша алатын тұлғаның қолына беруге тиым салынады.
Кассаға беру үшін кассалық кіріс ордерін бухгалтерлік қызмет (орталықтандырылған бухгалтерия) № КО-3а-нысанды кассаның кіріс және шығыс құжаттарын тіркеу журналынан тіркеуден өткізуге тиісті.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
70-қосымша
КО-3 нысаны
__________________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
КІРІС ЖӘНЕ ШЫҒЫС ҚҰЖАТТАРЫН ТІРКЕУ ЖУРНАЛЫ
__________________________ж
Осы үлгі бойынша журналдың барлық парағын басып шығару
Кіріс құжаты
Сома, теңге
Ескерту
Шығыс құжаты
Сома, теңге
Ескерту
Күні
Нөмірі
Күні
Нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелерде кассалық кіріс және шығыс құжаттарын тіркеу үшін қолданылады. Бухгалтерлік сала қызметкері онда кассаға орындауға бергенге дейінгі кассалық кіріс және шығыс ордерлері немесе соны алмастырушы құжаттарды тіркейді. Кассалық кіріс және шығысы бойынша 1-нөмірден басталып, бөлек-бөлек тіркеледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
71-қосымша
КО-4 нысаны

Сноска. Приложение 67 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.11.2015 № 578.
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Расчет резерва по неиспользованным отпускам
за ______________ г.
Фамилия, имя, отчество
Количество дней неиспользованного отпуска прошлых периодов
Количество дней отпуска за отчетный период,
Всего (гр.2+ гр.3)
Количество дней предоставленного отпуска за отчетный период
1
2
3
4
5
Итого
продолжение таблицы
Количество дней неиспользованного отпуска на конец отчетного периода (гр.4-гр.5)
Сальдо резерва по неиспользованным отпускам на начало отчетного периода, тенге
Уменьшение резерва по неиспользованным отпускам за отчетный период, тенге
Среднедневная заработная плата, тенге
Начислено в резерв по неиспользованным отпускам на конец отчетного периода, тенге (гр.6*гр.9)
6
7
8
9
10
Расчет составил _____________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проверил:_________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ______________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание:
Бухгалтерская служба составляет Расчет по форме № 463 по субсчету 3246 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками по неиспользованным отпускам". В Расчете по форме № 463 отражаются следующие данные: фамилия, имя, отчество работников государственного учреждения, количество дней неиспользованного отпуска прошлых периодов, количество дней отпуска за отчетный период количество дней предоставленного отпуска за отчетный период, количество дней неиспользованного отпуска на конец отчетного периода, сальдо резерва по неиспользованным отпускам на начало отчетного периода, уменьшение резерва по неиспользованным отпускам за отчетный период, среднедневная заработная плата (данный показатель переносится по форме № 425 "Расчет о представлении отпуска (увольнении)" по каждому сотруднику), в графе 10 по форме № 463 производится начисление суммы в резерв по неиспользованным отпускам. Данная форма заполняется один раз в год, по состоянию на 31 декабря отчетного года.
Приложение 68
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № КО-1
________________________________
Наименование государственного
учреждения (централизованной
бухгалтерии)
ПРИХОДНЫЙ КАССОВЫЙ ОРДЕР № ____
число
месяц
год
Дебет
Кредит
Сумма,
тенге
Специ-
фика
расхо-
дов
коррес-
понди-
рующий
счет/
субсчет
код
анали-
тичес-
кого
учета
Принято от _____________________
Основание:______________________
________________________________
Сумма ____________________ тенге
прописью
Главный бухгалтер _____________
подпись
Получил кассир ________________
подпись
________________________________
Наименование государственного
учреждения (централизованной
бухгалтерии)
КВИТАНЦИЯ
К приходному кассовому ордеру
№ ______________________
Принято от _______________________
__________________________________
__________________________________
Основание: _______________________
__________________________________
__________________________________
Сумма_______________________ тенге
прописью
"____" ________________________ г.
М.П.
Главный бухгалтер ________________
подпись
Кассир ___________________________
подпись
Примечание:
Прием наличных денег по счету 1010 "Денежные средства в кассе" кассой государственного учреждения производится по ПКО по форме № КО-1, подписанным главным бухгалтером или лицом, им уполномоченным и кассиром.
ПКО по форме № КО-1 и квитанции к ним выписываются в одном экземпляре работником бухгалтерской службы (централизованной бухгалтерии) и заполняются четко и ясно шариковой ручкой или набраны на компьютере (в программном обеспечении). При приеме наличных денег, лицу, сдавшему деньги, выдается квитанция за подписями главного бухгалтера или лица, им уполномоченного, и кассира, заверенная печатью государственного учреждения. Никаких подчисток, помарок или исправлений, хотя бы оговоренных, в этом документе не допускается. ПКО по форме № КО-1 вместе с приложениями подлежат обязательному гашению штампом или подписью от руки "Получено" с указанием числа, месяца, года.
До передачи в кассу ПКО по форме № КО-1 регистрируются бухгалтерской службой (централизованной бухгалтерией) в журнале регистрации приходных и расходных кассовых документов по форме № КО-3а.
Приложение 69
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № КО-2
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
РАСХОДНЫЙ КАССОВЫЙ ОРДЕР № ________
число
месяц
год
Корреспондирующий
счет/субсчет
Код
аналитического
учета
Сумма,
тенге
Специфика
расходов
Выдать ______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
Основание: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ тенге
сумма прописью
Приложение __________________________________________________________
Руководитель ________________________
подпись
Главный бухгалтер ___________________
Получил______________________________________________________ подпись
сумма прописью
"____" ____________________ г. Подпись ______________________________
По __________________________________________________________________
наименование, номер, дата и место выдачи документа,
удостоверяющего личность получателя
Выдал кассир ___________________
подпись
Примечание:
Применяется для выдачи наличных денег из кассы по счету 1010 "Денежные средства в кассе". РКО по форме № КО-2 действительны при наличии подписи руководителя, главного бухгалтера государственного учреждения или лицами, ими уполномоченными и кассира. РКО по форме № КО-2 заполняются бухгалтерской службой четко и ясно шариковой ручкой или набраны на компьютере (в программном обеспечении) в одном экземпляре. Никаких подчисток, помарок или исправлений, хотя бы оговоренных, в этих документах не допускается. В РКО по форме № КО-2 указывается основание для их составления, и перечисляются прилагаемые к ним документы. После получения денег РКО по форме № КО-2 и приложенные к нему документы погашаются штампом или подписью от руки "Оплачено" с указанием числа, месяца, года. Выдача РКО по форме № КО-2 на руки лицам, получающим наличные деньги, запрещается.
Для передачи в кассу РКО по форме № КО-2 регистрируются бухгалтерской службой (централизованной бухгалтерией) в журнале регистрации приходных и расходных кассовых документов по форме № КО-3а.
Приложение 70
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № КО-3а
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
ЖУРНАЛ РЕГИСТРАЦИИ ПРИХОДНЫХ И РАСХОДНЫХ КАССОВЫХ ДОКУМЕНТОВ
________________ г.
По данному образцу печатать все страницы журнала
Приходный документ
Сумма,
тенге
Примечание
Расходный документ
Сумма,
тенге
Примечание
Дата
Номер
Дата
Номер
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
и т.д. до конца линовка через 16 пунктов
Примечание:
Работниками бухгалтерской службы (централизованной бухгалтерии) до передачи на исполнение в кассу приходные и расходные кассовые ордера регистрируются в Журнале регистрации ПКД и РКД по форме № КО-3а. Регистрация приходных и расходных кассовых ордеров в Журнале регистрации ПКД и РКД по форме № КО-3а начинается с номера 1 отдельно по приходу и расходу.
Приложение 71 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № КО-4
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
КАССОВАЯ КНИГА на _______ года

Ескерту. 71-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
_______ жылға арналған кассалық кітап
"____" _________________ жылы касса ________парақ
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
тасымал
Бір күндік қорытынды.................
Күннің соңына қалдық..................
оның ішінде жалақыға..................
оның ішінде жалақыға..................
Касир_________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Кассалық кітаптағы жазбаны тексеріп,
__________ кіріс және _____________ шығыстар құжаттарын алды
жазбаша жазбаша
Бухгалтер _______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы осылай кітаптың соңына дейін
"____" _________________ жылы касса парақтың сырт жағы
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
Құжаттың нөмірі
Кімнен алынды немесе кімге
Корреспонденцияланатын есептің/субесептің нөмірі
Кіріс
Шығыс
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Күннің басына қалдық ………………………………
Тасымал
х
х
Бір күндік қорытынды........................
Күннің соңына қалдық........................
оның ішінде жалақыға........................
Кассир ____________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Кассалық кітаптағы жазбаны тексеріп,
__________________ кіріс және ___________________ шығыстар құжаттарын алды
жазбаша
Бухгалтер_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
осылай кітаптың соңына дейін
Оң төменгі бұрышта соңғы парақта басып шығару
Осы кітапта нөмірленді және тігілді
_____________бет
Мөр орны
Қолы_______________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ___________________ жылы
Ескерту:
Қолма-қол ақшаның түсуі мен берілуін мемлекеттік мекемелері 1010 "Кассадағы акшалай қаражат" шоты бойынша касса кітабында есепке алады. Әрбір мемлекеттік мекемесі нөмірленген, тігілген және сүргіштік немесе мастикалық мөрмен бекітілген тек бір ғана касса кітабын жүргізеді. Касса кітабындағы парақтар саны басшысының, бас бухгалтердің немесе осы мемлекеттік мекемесінде бухгалтерлік есепті қамтамасыз ететін саланы басқаратын тұлғаның қолдарымен куәландырылады. Касса кітабындағы жазулар көшірме қағаз арқылы шарикті қаламмен немесе сиямен 2 данада жүргізіледі. Парақтардың екінші даналары жыртылмалы болуға тиісті және ол кассирдің есебі міндетін атқарады. Парақтардың бірінші даналары касса кітабында қалады.
Парақтардың бірінші және екінші даналары бірдей нөмірлермен нөмірленеді. Касса кітабына тазарту жүргізуге, келісілмеген түзетулер енгізуге ұрықсат етілмейді. Кітаптағы қателерді түзету "Түзетілді" деген жазумен ескертіледі, түзетілген күні көрсетіле отырып, мемлекеттік мекемесі кассирінің, бас бухгалтерінің немесе оны алмастыратын тұлғаның қолдарымен куәландыруға тиісті.
Күн сайын жұмыс күнінің аяғында кассир сол күнгі операциялардың қорытындысын шығарады, кассадағы нақты қалдық ақшаны келесі күнге аударады және екінші жыртылмалы парақты (касса кітабындағы күн ішіндегі жазбалардың көшірмесін) кассалық кіріс және шығыс құжаттарын қоса касса кітабына енгізе отырып бухгалтерлік қызметке есеп ретінде өткізеді.
Нысандар альбомының кассаның кітабында, мемлекеттік мекеменің кассасында күнделікті ақша қаражатының айналымы болмаған кезде, ақша қаражаты қозғалысының келесі күніне жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
72-қосымша
№ 294 нысаны

Сноска. Приложение 71 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Касса за "___" _______________ года Лист _______
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/субсчета
Приход
Расход
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/ субсчета
Приход
Ра
сх
од
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Остаток на начало дня....................
х
Перенос
Итого за день...........
Остаток на конец дня...........
в том числе на заработную плату.......
Кассир __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Записи в кассовой книге проверил _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документы в количестве __________________________________________________
прописью
приходных и ___________ расходных______________________________________
получил_______________________________________________________________
прописью
Бухгалтер _______________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Касса за "____" _________ года
Лист _______
оборотная сторона
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/субсчета
Приход
Расход
Номер документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспон- дирующего счета/ субсчета
Приход
Расход
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Остаток на начало дня....................
х
Перенос
Итого за день...........
Остаток на конец дня...........
в том числе на заработную плату.......
Кассир ______________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Записи в кассовой книге проверил и
документы в количестве ____________________________________________________
прописью
приходных и ___________ расходных получил
прописью
Бухгалтер ________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и так далее до конца книги
Печатать на последней странице в правом нижнем углу
В этой книге пронумеровано и прошнуровано ___________ страниц
Место печати
Подпись _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ___________________ года
Примечание:
Поступление и выдачу наличных денег государственные учреждения учитывают в Кассовой книге по счетам 1010 "Денежные средства в кассе" и 1020 "Текущий счет государственного учреждения". Каждое государственное учреждение ведет только одну Кассовую книгу, которая пронумерована, прошнурована и опечатана печатью. Количество листов в Кассовой книге заверяется подписями руководителя, главного бухгалтера или лица, возглавляющего подразделение, обеспечивающее бухгалтерский учет данного государственного учреждения. Записи в Кассовой книге ведутся в двух экземплярах через копировальную бумагу шариковой ручкой. Первые экземпляры листов остаются в Кассовой книге, вторые экземпляры листов являются отрывными и служат отчетом кассира. Первые и вторые экземпляры листов нумеруются одинаковыми номерами. Подчистки и неоговоренные исправления в Кассовой книге не допускаются. Исправление ошибок в Кассовой книге оговаривается надписью "Исправлено" и подтверждается подписями кассира и главного бухгалтера государственного учреждения или лица, его заменяющего, с указанием даты исправления.
Ежедневно в конце рабочего дня, кассир подсчитывает итоги операций за день, выводит остаток наличных денег в кассе на следующее число и передает в бухгалтерскую службу в качестве отчета второй отрывной лист (копию записей в Кассовой книге за день) с приходными и расходными кассовыми документами под расписку в Кассовой книге.
В Кассовой книге Альбома форм, при отсутствии ежедневного оборота денежных средств в кассе государственного учреждения, вписывается следующая дата движения денежных средств.
Приложение 72
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 294

Ескерту. 72-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
_________ жылға
арналған жоспарлы тағайындаулар мен шығыстар
кітабы
Бағдарлама _________ Кіші бағдарлама _______ Ерекшелігі _____________
Құжаттың нөмірі мен күні
Операцияның мазмұны
Міндеттемелерді қабылдау үшін жоспарлы тағайындау
Төленген міндеттемелер
Төленген міндеттемелерді қалпына келтіру
___ кезең аяғындағы арналған жоспарлы тағайындау қалдығы
Іс жүзіндегі шығыстар
Күрделі шығындар, қаржылық инвестициялар және қарыздарды өтеу
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Ескерту:
Қаржыландыру жоспарларының орындалуын есепке ала отырып, дербес жүзеге асырылатын мемлекеттік мекемелерде және орталықтандырылған бухгалтерияларда бір типті мемлекеттік мекемелер бойынша жоспарлы тағайындау мен шығыстарды талдамалы есепке алу Қазақстан Республикасы бюджетінің шығыстар экономикалық сыныптамасының бағдарламалары, кіші бағдарламалары және ерекшеліктері бойынша есептеу кітабы № 294 нысан бойынша жүргізіледі.
Кітаптағы жазулар күн ішінде түскен әрбір құжат бойынша жүргізіледі.
"Құжаттың нөмірі мен күні" деген 1-баған және "Операциясының мазмұны" деген 2-баған бойынша жоспарлы тағайындаулар көзделген, төленген міндеттемелер, төленген міндеттемелердің өткізілген күні, іс жүзінде жүргізілген шығыстар, күрделі шығындар, қаржы инвестициялары, қарыздарды өтеу бойынша құжатты ресімдеу күні қалпына келтірілген.
"Міндеттемелерді қабылдау үшін жоспарлы тағайындаулар" деген 3-баған міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жеке жоспары негізінде толтырылады.
"Төленген міндеттемелер" деген 4-баған "Мемлекеттiк мекеменiң жүргiзілген төлемдерi жөнiндегi күнделiктi көшiрмесi" 5-15-нысаны негізінде толтырылады.
"Төленген міндеттемелерді қалпына келтіру" деген 5-баған "Қалпына келтiру және ауыстырулар тiзiлiмi" 5-17-нысаны негізінде толтырылады.
Айдың аяғында бағандар бойынша шығарылған кітапта қорытынды шығарылады, ол әрбір айдың 1 күніне қазынашылықтың аумақтық органдары ұсынатын "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" 4-20-нысанды әрбір ерекшелік бойынша салыстырылады.
"Нақты шығыстары" деген 7 және "Күрделі қаржы шығындары, қаржы инвестициялары, қарыздарды өтеуі" деген 8-бағандар жүргізілген шығындарды растайтын бухгалтерлік құжаттар негізінде толтырылады.
"Нақты шығыстары" деген 7-бағанда 7110 "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар", 7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар", 7140 "Өзге операциялық шығыстар" шоттары бойынша ақшалай емес шығыстарды алып тастағанда, мемлекеттік мекеменің есептелген операциялық шығыстары көрсетіледі.
Активтері құнының өсуіне әкеп соғатын жүргізілген күрделі қаржы шығындарының сомалары, сондай-ақ қаржы инвестицияларына салымдар мен қарыздарды өтеу "Күрделі қаржы шығындары, қаржы инвестициялары, қарыздарды өтеуі" деген 8-бағанда көрсетуге жатады.

Сноска. Приложение 72 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Книга учета плановых назначений и расходов
на ______ год
Программа _________ Подпрограмма __________ Специфика _______
Дата и номер документа
Содержание операции
Плановые назначения для принятия обязательств
Оплаченные обязательства
Восстановление оплаченных обязательств
Остаток плановых назначений на конец периода __
Фактические расходы
Капитальные затраты, финансовые инвестиции и погашение займов
1
2
3
4
5
6
7
8
итого
Примечание:
В государственных учреждениях, осуществляющих учет исполнения планов финансирования самостоятельно, и в централизованных бухгалтериях при составлении сводных планов финансирования по однотипным государственным учреждениям аналитический учет плановых назначений и расходов ведется в Книге учета по форме № 294 по программам/подпрограммам и спецификам экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан.
Записи в книге производятся по каждому документу, поступившему за день.
По графам 1 "Дата и номер документа" и 2 "Содержание операции" записывается месяц, в котором предусмотрены плановые назначения, восстановлены оплаченные обязательства, дата проведения оплаченных обязательств, дата оформления документа по произведенным фактическим расходам, капитальным затратам, финансовым инвестициям и погашению займов.
Графа 3 "Плановые назначения для принятия обязательств" заполняется на основании индивидуального плана финансирования по обязательствам.
Графа 4 "Оплаченные обязательства" заполняется на основании форм 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения".
Графа 5 "Восстановление оплаченных обязательств" заполняется на основании формы 5-17 "Реестр восстановлений и переносов".
По окончании месяца итоги, выведенные по графам в книге выводятся итоги, которые сравниваются по каждой специфике с формой 4-20 "Сводный отчет по расходам", предоставляемой территориальными органами казначейства на 1 число каждого месяца.
Графы 7 "Фактические расходы" и 8 "Капитальные затраты, финансовые инвестиции и погашение займов" заполняются на основании бухгалтерских документов, подтверждающих произведенные затраты.
В графе 7 "Фактические расходы" отражаются начисленные операционные расходы государственного учреждения, за исключением не денежных расходов по счетам 7110 "Расходы по амортизации долгосрочных активов", 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом", 7140 "Прочие операционные расходы".
Суммы произведенных капитальных затрат, приводящих к увеличению стоимости активов, а также вложения в финансовые инвестиции и погашение займов подлежат отражению в графе 8 "Капитальные затраты, финансовые инвестиции и погашение займов".

Нысандар альбомының № 294 нысанында іс жүзіндегі шығыстар бойынша деректер Бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарының "Шығыстар" деген 7-бөлімінің шоттарында есепке алынған бухгалтерлік есеп бойынша есептелген шығыстар жөніндегі деректермен салыстырып тексеруге жатады. Нысандар альбомының № 294 нысанындағы "Іс жүзіндегі шығыстар" деген 7-баған мен бухгалтерлік есеп деректері бойынша (Бухгалтерлік есеп шоттары жоспарының "Шығыстар" деген 7-бөлімінің шоттары бойынша) есептелген шығыстар жөніндегі деректер арасындағы айырмашылық мынадай шоттар бойынша ақшалай емес шығыстармен түсіндіріледі:
7110 "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар";
7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар";
7140 "Өзге операциялық шығыстар";
7320 "Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар";
7410 "Әділ құнының өзгеруі бойынша шығыстар";
7420 "Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар";
7430 "Бағамдық айырма бойынша шығыстар";
7440 "Активтердің құнсыздануынан түсетін шығыстар";
7450 "Резервтерді құру бойынша шығыстар";
7460 "Өзге шығыстар".
Осы есепке алу кітабы № 294 нысан бойынша өсетін қорытындымен толтырылады, айдың соңына ерекшеліктер бойынша қалдықтар келесінің басына көшіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
73-қосымша
№ 294 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
________ жылға жоспарлы тағайындаулардың және төленген міндеттемелердің талдамалық есебінің карточкасы
Бағдарлама _____________ Кіші бағдарлама __________
______ жылға қалдық
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
Барлығы
111
113
.......
.......
.......
.......
.......
Барлығы
Жоспарлы тағайындауларды есепке алу
Оперциялардың мазмұны мен құжаттың нөмірі
Ерекшеліктер бойынша жоспарлы тағайындау
ерекшеліктер бойынша төленген міндеттемелерді қалпына келтіру
Қорытынды жоспарлы тағайындаулар
111
113
.......
.......
.......
.......
.......
Барлығы
Төленген міндеттемелерді есепке алу
Оперциялардың мазмұны мен құжаттың нөмірі
ерекшеліктер бойынша төленген міндеттемелер
Қорытынды төленген міндеттемелер
111
113
.......
.......
.......
.......
.......
Барлығы
_____ жылға қалдық
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
Барлығы
111
113
.......
.......
.......
.......
.......
Барлығы
Ескерту:
Карточканың мақсаты № 294-нысанды сияқты. Талдамалы есеп кітапта емес карточкада жүзеге асырылатын мемлекеттік мекемелерде қолданылады. Алынған қаражат пен төленген міндеттемелерді талдамалы есептеу орталықтандырылған бухгалтерияда № 294а нысанды талдамалы есеп карточкаларында бағдарламалар/кіші бағдарламалар мен ерекшеліктер бөлінісінде жүргізіледі. Карточкада "Жоспарлы мақсаттарды есептеу" және "Төленген міндеттемелерді есептеу" бөлімдерінде ерекшеліктер бөлінісінде алынған жоспарлық мақсаттар мен төленген міндеттемелер сомасы жазылады. Жазба күніне түскен әрбір құжат бойынша жасалады. "Операцияның мазмұны мен құжат нөмірі" бағанында алынған жоспарлық мақсаттардың (төленген міндеттемелерді қалпына келтіру) күні мен "Мемлекеттік мекеменің жүргізген төлемдері бойынша күн сайынғы үзінді-көшірме" 5-15-нысанын беру күні жазылады. "Ерекшеліктер бойынша төленген міндеттемелер" бағаны "Мемлекеттік мекеменің жүргізген төлемдері бойынша күн сайынғы үзінді-көшірме" 5-15-нысаны негізінде толтырылады. Айдың аяқталуы бойынша карточкада жиыны есептеледі, әрбір айдың 1 күніндегі жағдай бойынша қазынашылықтың аумақтық органы ұсынатын "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" 4-20-нысанды әрбір ерекшелік бойынша салыстырылады. Осы карточка өспелі жиыны бойынша толтырылады, айдың соңына ерекшеліктер бойынша қалдық келесі айдың басына көшіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
74-қосымша
№ 381 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
1 мемориалдық ордер
_______________________ж.
Кассалық операциялар бойынша жинақтау ведомості
Айдың басына қалдық________________
р/н №
Қазынашылық органдардың көшірмесінің немесе кассир есебінің күні
шоттың/субшоттың дебетіне
шоттың/субшоттың кредитінен
жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Жиыны
№ 381 н. сырт жағы
р/н №
Қазынашылық органдардың көшірмесінің немесе кассир есебінің күні
шоттың/субшоттың кредитіне
шоттың/субшоттың дебетінен
Жиыны
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Жиыны
Айдың аяғына қалдық _____________________________
Орындаушы _______________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Қосымша ____________ парақ
Бас бухгалтер ____________ ______________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
Ағымдағы жылға касса бойынша айналымды жүйелендіру үшін кассирлердің есебін пысықтау кезінде 1010 "Кассадағы ақшалай қаражат" шоты бойынша "Кассалық операциялар бойынша жинақтаушы ведомость" 1-мемориалдық ордері қалыптастырылады. Кассирдің әрбір есебі бір жолмен тиісті шоттар бойынша жинақтаушы ведомостьке енгізіледі. Онда табыс және шығыс бойынша касса бойынша барлық айналым жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
75-қосымша
№ 381 нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
2 мемориальдық ордер
_____________________________ ж.
Мемлекеттік мекеменің кодтарында қаражат қозғалысы бойынша жинақтау ведомості
Айдың басына қалдық __________
р/н №
Қазынашылық органдар көшірмесінің күні
шоттың/субшоттың дебетіне
шоттың/субшоттың кредитінен
Жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Жиыны
№ 381 н. сырт жағы
р/н №
Қазынашылық органдар көшірмесінің күні
шоттың/субшоттың кредитіне
шоттың/субшоттың дебетінен
Жиыны
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Жиыны
Айдың аяғына қалдық __________________________
Орындаушы ____________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер ________________________________
қолы аты-жөні
Қосымша ________ парақ
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелердің кодтарында қаражаттың қозғалысы бойынша операциялар 1080 "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлық мақсат" және 1090 "Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлық мақсат" шоттары бойынша "Мемлекеттік мекемелердің кодтарында қаражаттың қозғалысы бойынша жинақтаушы ведомость" 2-мемориалдық ордерімен ресімделеді.
2-мемориалдық ордерге операциялық жазбалар қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері берген "Мемлекеттік мекеменің жүргізген төлемдері бойынша күн сайынғы үзінді-көшірме" 5-15, "Бақылау қолма-қол ақша шотынан үзінді-көшірме" 5-20, "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" 4-20-нысандары мен оларға қоса берілген құжаттар негізінде жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
76-қосымша
№ 381 нысаны

Данные по фактическим расходам в форме № 294 Альбома форм подлежат сверке данными по начисленным расходам по бухгалтерскому учету, учтенных на счетах раздела 7 "Расходы" Плана счетов бухгалтерского учета. Расхождения между данными по графе 7 "Фактические расходы" ф. 294 Альбома форм и начисленными расходами по данным бухгалтерского учета (по счетам раздела 7 "Расходы" Плана счетов бухгалтерского учета) объясняются не денежными расходами по следующим счетам:
7110 "Расходы по амортизации долгосрочных активов";
7120 "Расходы по расчетам с бюджетом";
7140 "Прочие операционные расходы";
7320 "Прочие расходы по управлению активами";
7410 "Расходы от изменения справедливой стоимости";
7420 "Расходы по выбытию долгосрочных активов";
7430 "Расходы по курсовой разнице";
7440 "Расходы от обесценения активов";
7450 "Расходы по созданию резервов";
7460 "Прочие расходы".
Данная Книга учета по форме № 294 заполняется нарастающим итогом, остатки по спецификам на конец месяца переносятся на начало следующего.
Приложение 73
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 294-а
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Карточка аналитического учета плановых назначений и
оплаченных обязательств на ________ г.
Программа _____________ Подпрограмма __________
Остаток на
______ г.
в том числе по спецификам
Итого
111
113
Итого
Учет плановых назначений
Содержание
операции и
номер
документа
плановые назначения по спецификам
восстановление оплаченных
обязательств по спецификам
Итого
плановые
назначения
111
113
Итого
Учет оплаченных
Содержание
операции и
номер
документа
оплаченные обязательства по спецификам
Итого
оплаченные
обязательства
111
113
Итого
Остаток на
______ г.
в том числе по спецификам
Итого
111
113
Итого
Примечание:
Назначение Карточки по форме № 294-а такое же, как и по форме № 294. Применяется в тех государственных учреждениях, где аналитический учет осуществляется не в книгах, а на карточках. Аналитический учет полученных средств и оплаченных обязательств в централизованных бухгалтериях ведется в разрезе программ/подпрограмм и специфик экономической классификации в Карточке по форме № 294-а. В разделах "Учет плановых назначений" и "Учет оплаченных обязательств" записываются суммы полученных плановых назначений и оплаченных обязательств в разрезе специфик. Записи производятся по каждому документу, поступившему за день. В графах "Содержание операции и номер документа" записываются дата полученных плановых назначений (восстановление оплаченных обязательств) и дата выдачи форм 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения". Графы "Оплаченные обязательства по спецификам" заполняются на основании форм 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения". По окончании месяца в Карточке по форме № 294-а подсчитываются итоги, которые сравниваются по каждой специфике с формой 4-20 "Сводный отчет по расходам", предоставляемой территориальными органами казначейства по состоянию на 1 число каждого месяца. Данная Карточка по форме № 294-а заполняется нарастающим итогом, остатки по спецификам на конец месяца переносятся на начало следующего.
Приложение 74
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 381
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Мемориальный ордер 1
за _________________________ г.
Накопительная ведомость по кассовым операциям
Остаток на начало месяца __________
п/п
Дата выписки органов
казначейства или
отчета кассира
в дебет счета/субсчета
с кредита счетов/субсчетов
итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
Оборотная сторона ф. № 381
п/п
Дата выписки органов
казначейства или
отчета кассира
в кредит счета/субсчета
с дебета счетов/субсчетов
итого
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Всего
Остаток на конец месяца __________________
Исполнитель ______________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер __________________ Приложение на ________ листах
подпись Ф.И.О.
Примечание:
При обработке отчетов кассиров для систематизации оборотов по кассе за текущий месяц формируется Накопительная ведомость по форме № 381 мемориальный ордер 1 по счету 1010 "Денежные средства в кассе". Каждый отчет кассира заносится в Накопительную ведомость по форме № 381 мемориальный ордер 1 по соответствующим счетам одной строкой. В ней записываются все обороты по кассе по приходу и расходу.
Приложение 75
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 381
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Мемориальный ордер 2
за _________________________ г.
Накопительная ведомость по движению средств на
кодах государственных учреждений
Остаток на начало месяца __________
п/п
Дата выписки органов
казначейства или
отчета кассира
в дебет счета/субсчета
с кредита счетов/субсчетов
итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
Оборотная сторона ф. № 381
п/п
Дата выписки органов
казначейства или
отчета кассира
в кредит счета/субсчета
с дебета счетов/субсчетов
итого
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Всего
Остаток на конец месяца __________________
Исполнитель ______________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер __________________ Приложение на ________ листах
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Операции по движению средств на кодах государственных учреждений оформляются Накопительной ведомостью по форме № 381 мемориальный ордер 2 по счетам 1080 "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета" и 1090 "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета".
Записи операций в Накопительной ведомости по форме № 381 мемориальный ордер 2 производятся на основании форм 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения", 5-20 "Выписка с контрольного счета наличности", 4-20 "Сводный отчет по расходам" выданных территориальными органами казначейства и приложенных к ним документов.
Приложение 76 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 381
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 3 за _________________________ года

Ескерту. 76-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
3 мемориалдық ордер
_______________________жылы
Ақылы қызметтер Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, демеушілік, қайырымдылық көмек Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, ақшалай қаражатты уақытша орналастыру Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, жергілікті өзін-өзі басқару Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, нысаналы қаржыландыру Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы, сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның шетел валютасындағы шоттарында және арнайы шоттарындағы ақшалай қаражатты есепке алудың жинақтау ведомості
Айдың басына қалдық __________
р/н №
Қазынашылық органдардың көшірмесінің немесе кассир есебінің күні
шоттың/қосалқы шоттың дебетіне
шоттың/қосалқы шоттың кредитінен
жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Барлығы
№ 381 нысанның сыртқы жағы
р/н №
Қазынашылық органдардың көшірмесінің немесе кассир есебінің күні
шоттың/қосалқы шоттың кредитіне
шоттың/қосалқы шоттың дебетінен
жиыны
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Барлығы
Айдың аяғына қалдық ___________________________
Орындаушы _____________________________________
лауазымы, қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қосымша ________ парақ
Бас бухгалтер _________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелердің өзге шоттарында ақшалай қаражаттың қозғалысы бойынша операциялар 1041 "Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ" қосалқы шоты бойынша демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ, 1042 "Ақылы төлемдер ҚБШ" қосалқы шоты бойынша ақылы төлемдер ҚБШ, 1043 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ" қосалқы шоты бойынша ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, 1044 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ", 1045 "Нысаналы қаржылыандыру ҚБШ", 1050 "Шетел валютасындағы шот" қосалқы шоты бойынша шетел валютасындағы шотта, 1061 "Байланысты гранттың арнайы шоты", мұнда қосалқы шоты бойынша гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында, 1062 "Сыртқы қарыздың арнайы шоты", мұнда сыртқы қарыздар (қарыз қаражаты) бойынша қаражаттың түсуі мен жұмсалуы жөніндегі қаржылық операциялар есепке алынады қосалқы шоты бойынша сыртқы қарыздар бойынша және 1070 "Өзге ақшалай қаражат" қосалқы шоты бойынша өзге ақшалай қаражат бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында ақшалай қаражатты есептеу бойынша жинақтаушы ведомость 3-мемориалдық ордермен ресімделеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
77-қосымша

Сноска. Приложение 76 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Накопительная ведомость по учету денежных средств на Контрольный счет наличности платных услуг, Контрольный счет наличности спонсорской, благотворительной помощи, Контрольный счет наличности временного размещения денежных средств, Контрольный счет наличности местного самоуправления, Контрольный счет наличности целевого финансирования, на счете в иностранной валюте и специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам
Остаток на начало месяца __________
№ п/п
Дата выписки органов казначейства или отчета кассира
в дебет счета/субсчета
с кредита счетов/субсчетов
итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
Оборотная сторона формы № 381
№ п/п
Дата выписки органов казначейства или отчета кассира
в кредит счета/субсчета
с дебета счетов/субсчетов
итого
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Остаток на конец месяца __________________
Исполнитель ___________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер _______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение на ________ листах
Примечание:
Операции по движению денежных средств на других счетах государственных учреждений оформляются мемориальным ордером 3 накопительная ведомость по учету денежных средств на Контрольный счет наличности спонсорской и благотворительной помощи по субсчету 1041 "КСН спонсорской и благотворительной помощи", КСН платных услуг по субсчету 1042 "КСН платных услуг", КСН временного размещения денег по субсчету 1043 "КСН временного размещения денег", КСН местного самоуправления по субсчету 1044 "КСН местного самоуправления", КСН целевого финансирования по субсчету 1045 "КСН целевого финансирования", на счете в иностранной валюте по счету 1050 "Счет в иностранной валюте", специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по грантам по субсчету 1061 "Специальный счет связанного гранта", где учитываются финансовые операции по поступлению и расходованию средств по связанным грантам", по внешним займам по субсчету 1062 "Специальный счет внешнего займа", где учитываются финансовые операции по поступлению и расходованию средств по внешним займам (заемным средствам) и по прочим денежным средствам по субсчетам счета 1070 "Прочие денежные средства". Записи операций в мемориальный ордер 3 производятся на основании форм 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения", 5-20 "Выписка с контрольного счета наличности", 5-33 "Отчет об остатках на контрольных счетах наличности платных услуг", 4-20 "Сводный отчет по расходам" выданных территориальными органами казначейства и приложенных к ним документов.
Приложение 77
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 440

Ескерту. 77-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жапсырма үлгісі
___________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Кассалық кітап
_______ жылға
Титул үлгісі (2-парақ таза)
___________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Кассалық кітап
____________ жылға
Кассалық кітаптың әр беті екі тең бөлімнен тұрады: олардың бірін (көлбеу сызықпен) бірінші дана ретінде кассир толтырады да, кітапта қалады, келесісі (көлбеу сызықтарсыз) көшірме қағаздар арқылы оң және келесі беті арқылы толтырылады және кассирдің есебі ретінде парақтың жыртылатын бөлігі болып табылады.
Кассалық операциялардың жазбалары парақтың жыртылмайтын бөлігінің оң бетінен басталады. ("Күннің соңына қалдық" деген жолдан кейін).
Алдын ала парақты кесу жолы бойынша ортасынан бүктеп, кітапта қалатынын бөлінген бөлігін бөліктің астына қояды. "Тасымалдан" кейін жазба жүргізу үшін парақтың жартысын жыртылмайтын бөліктің оң бетіне орналастырады және парақтың жыртылмайтын бөлігінің келесі бетінен көлденең сызығы бойынша жазбаны жалғастыра береді Есеп бланкісі күнде операцияның соңына дейін сақталады.
"Оның ішінде жалақы" жолы бойынша кассаның шығысына есептен шығарылмаған жалақыға төлем ведомостары бойынша сома көрсетіледі.
93-параққа дейінгі парақ № 440 н. қоса алғанда, 95 парақ таза
Құжаттың №
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын шоттың №
Бюджет бойынша
Ақылы қызметтен, демеушілік және қайырымдылық көмек, уақытша ақша салу, жергілікті өзін-өзі басқарудың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ бойынша
кіріс
шығыс
кіріс
шығыс
1
2
3
4
5
6
7
Күннің басына қалдық.........
х
х
Тасымалдау
таблицаның жалғасы
Құжаттың №
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын шоттың №
Бюджет бойынша
Ақылы қызметтен, демеушілік және қайырымдылық көмек, уақытша ақша салу, жергілікті өзін-өзі басқарудың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ бойынша
кіріс
шығыс
кіріс
шығыс
1
2
3
4
5
6
7
Бір күнге барлығы..........
Күннің соңына Х Х
қалдық...........
оның ішінде жалақы........ Х Х
Кассир ____________________________
қолы
Кассалық кітаптағы жазбаны тексерген және кіріс құжаттары________________мөлшерде
жазбаша
және__________________________шығысты алған
жазбаша
Бухгалтер _______________________
қолы
4 алғанда 6, 8 үлгі және т.б. 94-парақ бойынша № 440 н. қоса
"___" __________ ж. касса ____ парақ
Құжаттың
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын шоттың №
Бюджет бойынша
Ақылы қызметтен, демеушілік және қайырымдылық көмек, уақытша ақша салу, жергілікті өзін-өзі басқарудың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ бойынша
кіріс
шығыс
кіріс
шығыс
1
2
3
4
5
6
7
Күннің басына қалдық............
х
х
Тасымалдау
таблицаның жалғасы
Құжаттың №
Кімнен алынды немесе кімге берілді
Корреспонденцияланатын шоттың №
Бюджет бойынша
Ақылы қызметтен, демеушілік және қайырымдылық көмек, уақытша ақша салу, жергілікті өзін-өзі басқарудың, мақсатты қаржыландыру ҚБШ бойынша
кіріс
шығыс
кіріс
шығыс
1
2
3
4
5
6
7
Бір күнге барлығы..........
Күннің соңына Х Х
қалдық...........
оның ішінде жалақы........ Х Х
Кассир ____________________________
қолы
Кассалық кітаптағы жазбаны тексерген және кіріс
құжаттары ________________мөлшерде
жазбаша
және ___________________________шығысты алған
жазбаша
Бухгалтер _______________________
қолы
Оң төменгі бұрыштығы соңғы парақта басып шығару
Осы кітапта нөмірленді ______________ бет бекітілді
М.О. Қолы _________
"__"________________ ж.
Ескерту:

Сноска. Приложение 77 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец ярлыка
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Кассовая книга
на _______ год
Образец титула (страница 2-чистая)
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Кассовая книга
на __________ год
Каждый лист кассовой книги состоит из двух равных частей: одна
из них (с горизонтальной линовкой), заполняется кассиром как первый
экземпляр и остается в книге, другая (без горизонтальных линеек)
заполняется с лицевой и оборотной стороны через копировальную бумагу
и как отчет кассира является отрывной частью листа.
Записи кассовых операций начинаются на лицевой стороне
неотрывной части листа (после строки "Остаток на начало дня").
Предварительно лист сгибают пополам по линии отреза,
подкладывая отрывную часть листа под часть, которая остается в книге.
Для ведения записей после "Переноса" отрывную часть листа
накладывают на лицевую сторону неотрывной части и продолжают записи
по горизонтальным линейкам оборотной стороны неотрывной части листа.
Бланк отчета до конца операций за день не отрывается.
По строке "в том числе на зарплату" показывается сумма по
платежным ведомостям на заработную плату, не списанным в расход
кассы.
Образец 3, 5, 7 и т.д. страниц по 93 включительно ф. № 440, 95 страница чистая
Касса за "____" _____________ г. Лист _______
№ документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/ субсчета
По бюджету
По КСН от платных услуг спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, целевого финансирования
Приход
Расход
Приход
Расход
1
2
3
4
5
6
7
Остаток на начало дня.....
х
х
Перенос
продолжение таблицы
№ документа
От кого получено или кому выдано
№ корреспондирующего счета/ субсчета
По бюджету
По КСН от платных услуг спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, целевого финансирования
Приход
Расход
Приход
Расход
1
2
3
4
5
6
7
Итого за день.................
Остаток на конец дня..........
х
х
в том числе на зарплату.......
х
х
Кассир ___________________________
подпись
Записи в кассовой книге проверил и
документы в количестве __________
прописью
приходных и ___________ расходных
получил прописью
Бухгалтер _______________________
подпись
Образец 4, 6, 8 и т.д. страниц по 94 включительно ф. № 440
Касса за "____" _____________ г. Лист _______
оборотная сторона
№ документа
От кого получено или кому выдано
Номер корреспондирующего счета/субсчета
По бюджету
По КСН от платных услуг спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, целевого финансирования
Приход
Расход
Приход
Расход
1
2
3
4
5
6
7
Остаток на начало дня....................
х
х
Перенос
продолжение таблицы
№ документа
От кого получено или кому выдано
№ корреспондирующего счета/субсчета
По бюджету
По КСН от платных услуг спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, целевого финансирования
Приход
Расход
Приход
Расход
1
2
3
4
5
6
7
Итого за день.................
Остаток на конец дня..........
х
х
в том числе на зарплату.......
х
х
Кассир __________________________
подпись
Записи в кассовой книге проверил и
документы в количестве __________
прописью
приходных и ___________ расходных
получил прописью
Бухгалтер _______________________
подпись
Печатать на последней странице в правом нижнем углу
В этой книге пронумеровано и прошнуровано ___________ страниц
М.П. Подпись ______________
"____" ____________________ г.
Примечание:

№ 440 нысанды кассалық кітапта 1010 "Кассадағы ақшалай қаражат", 1020 "Мемлекеттік мекеменің ағымдағы шоты" шоттары бойынша бюджеттік қаражат бойынша ақшалай операциялары бар мемлекеттік мекеменің кассалық операцияларын есептеу, сондай-ақ 1041 "Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ" қосалқы шоты бойынша демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаны, 1042 "Ақылы төлемдер ҚБШ" қосалқы шоты бойынша ақылы төлемдер ҚБШ, 1043 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ" қосалқы шоты бойынша ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ есептеу бойынша және 1044 "Жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ", 1045 "Нысаналы қаржыландыру ҚБШ" жүргізіледі. № 440 нысан бойынша Кассалық кітапта кассалық операциялар есебі жөніндегі жазулар: бюджет қаражаты бойынша – "Бюджет бойынша" бағанында, ақылы қызметтерден, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ бойынша бағанда. уақытша орналастыруды есептеу үшін қосалқы шоттар бойынша – "Ақылы төлемдер, демеушілік және қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ бойынша бағанда. Әрбір ордер немесе оны алмастыратын басқа құжат бойынша ақша алған немесе берген бойда кассир кітапқа жазу жүргізеді.
№ 440 нысан бойынша кассалық кітапта жазбаны әрбір кіріс және шығыс кассалық ордер бойынша ақшаны алғаннан немесе бергеннен кейін кассир бірден жүргізеді.
Күннің аяғында кассир күні бойы болған операциялардың қорытындысын жасайды, келесі күнге кассада қалған ақшаның қалдығын шығарады және кассирдің есебі ретінде бухгалтерлік қызметке (орталықтандырылған бухгалтерияға) екінші жыртылған парақты (бір күнге № 440 нысан бойынша кассалық кітапта жазбалардың көшірмесін) № 440 нысан бойынша кассалық кітапта қолхатпен кіріс және шығыс кассалық құжаттармен бірге береді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
78-қосымша
№ 450 нысаны
________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Шығыс кассалық ордер № ______
Саны
Ай
Жыл
Корреспонденцияланатын есеп/субесеп
Талдамалық есепке алу коды
Сома, теңге
Аз қамтылған отбасылардың балаларына
жәрдемақы төлеу ведомосы
__________________ жылға
р/н №
Тегі, аты жөні (жәрдемақы алушы)
Жәрдемақы төленетін балалардың саны
Сома, теңге
Алған кездегі қолхат
осылай соңына дейін (16-тармақ арқылы сызықтау
жоғарғы титул бөлігінсіз келесі парақты басып шығару
Басшы __________________________________
қолы аты-жөні
Бас бухгалтер __________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:

В Кассовой книге по форме № 440 ведется учет кассовых операций государственного учреждения, имеющего денежные операции по бюджетным средствам по счетам 1010 "Денежные средства в кассе", 1020 "Текущий счет государственного учреждения", а также по учету денег от спонсорской и благотворительной помощи по субсчету 1041 "КСН спонсорской и благотворительной помощи", на КСН платных услуг по субсчету 1042 "КСН платных услуг", временного размещения денег по субсчету 1043 "КСН временного размещения денег" и по субсчетам 1044 "КСН местного самоуправления", 1045 "КСН целевого финансирования". Записи по учету кассовых операций в Кассовой книге по форме № 440 производятся: по бюджетным средствам - в графах "По бюджету", по субсчетам для учета денег от платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег графах "По КСН от платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, целевого финансирования".
Записи в Кассовой книге по форме № 440 производятся кассиром сразу же после получения или выдачи денег по каждому приходному или расходному кассовому ордеру.
В конце дня кассир подводит итоги операций за день, выводит остаток денег в кассе на следующее число и передает в бухгалтерскую службу (централизованную бухгалтерию) в качестве отчета кассира второй отрывной лист (копия записей в Кассовой книге по форме № 440 за день) вместе с приходными и расходными кассовыми документами под расписку в Кассовой книге по форме № 440.
Приложение 78
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 450
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Расходный кассовый ордер № ______
Число
Месяц
Год
Корреспондирующий
счет/субсчет
Код
аналитического
учета
Сумма,
тенге
Ведомость на выплату пособий на детей
из малообеспеченных семей
за __________________ год
№ п/п
Фамилия, имя,
отчество
(получателя
пособия)
Количество
детей, на
которых
выплачивается
пособие
Сумма,
тенге
Расписка в
получении
и т.д. до конца (линовка через 16 пунктов)
Печатать с оборотом без верхней титульной части
Руководитель ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ______________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:

Осы нысан бойынша 1216 "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" субшоты және 7220 "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар" шоты бойынша өткен айға Тұрмысы нашар отбасыларының балаларына жәрдемақы мен стипендия төлеу жүргізіледі.Ведомость сиямен немесе шарикті қаламмен нақты да анық толтырылуға тиісті, тазарту жүргізуге, сызуға, түзетуге жол берілмейді. Ведомосқа мемлекеттік мекемелердің басшысы,
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
79-қосымша
№ 2-д нысаны
____________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ _______________ дербес
шот аз қамтылған отбасылардың балаларына жәрдемақы алушыларға арналған
______________________________________________________
Анасының аты жөні (алушының)
_______________________________________________________________
мекен-жайы
1. Жәрдемақы тағайындау, өзгерту
Жәрдемақы тағайындалды
Жәрдемақы тағайындаған мерзім
Бас бухгалтердің қолы
күні
№ хаттама
балалардың саны
ай сайынғы жәрдемақының сомасы
бастап
бастап
бастап
бастап
бастап
бастап
бастап
бастап
бастап
Әр түрлі белгілер____________________________________________
№ 2-д н. сырт жағы
2. Жәрдемақыны төлеу туралы белгі _____
Төленді
Төленді
Ай
күні
№ құжат
сома
Ай
күні
№ құжат
сома
қаңтар
шілде
ақпан
тамыз
наурыз
қыркүйек
сәуір
қазан
мамыр
қараша
маусым
желтоқсан
Анықталған асыра төлем.............. ___________ теңге
Ай сайынғы ұсталынатын сомасы....... ___________
Ұстап калу туралы белгі............. ___________
Төлемді тоқтату туралы белгі........ ___________
Бас бухгалтер __________________________________
қолы аты-жөні
3. Жәрдемақыны төлеу туралы белгі _____
Төленді
Төленді
Ай
күні
№ құжат
сома
Ай
күні
№ құжат
сома
қаңтар
шілде
ақпан
тамыз
наурыз
қыркүйек
сәуір
қазан
мамыр
қараша
маусым
желтоқсан
Хаттама № ________
Өтеу мерзімі ________________
Ескерту:
Мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік қызметі комиссияның шешімі негізінде әрбір жәрдемақы алушыға № 2-д нысанды жеке шот ашады. Жеке шотта онда белгіленген деректемелер толтырылады. Егер де жәрдемақы алу құқы келесі жылға да сақталатын болса жеке шот екі жыл бойы жүргізіле алады. Жәрдемақы төлемі тоқтаған жағдайда (алушының басқа жұмысқа ауысуы) жеке шот жабылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
80-қосымша
№ 453 нысаны
Мақсатты тағайындау бойынша қолма-қол ақшаны бақылау
КІТАБЫ
Мемлекеттік мекеменің атауы ___________________________
Мемлекеттік мекеменің коды _____________________ айы ______ жылы
теңге
Операция мазмұны
Күні
Құжат нөмірі
Ерекшелік бойынша қолма-қол ақша түсті (жұмсалды)
Ерекшелік бойынша барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Айдың басына қалдық
Кіріс
Кіріс бойынша қорытынды
Шығыс
Шығыс бойынша қорытынды
Айдың аяғына қалдық
Ескерту:
Мемлекеттік мекемелер алған қолма-қол ақша 1010 "Кассадағы ақшалай қаражат" және 1020 "Мемлекеттік мекеменің ағымдағы шоты" шоттары бойынша тек мақсатты түрде ғана жұмсалады. Бұл кітапта айбасындағы қолма-қол ақшаның қалдығы, ақшаның түсімі, экономикалық жіктелім ерекшеліктері бойынша ай соңындағы шығыс пен қалдық көрсетіледі. Барлық ерекшеліктер бойынша қолма-қол ақшаның қалдық сомасы ай соңындағы қолма-қол ақшаның касса кітабы бойынша қалдығына сәйкес келуге тиісті. Жазуды кассир немесе оны алмастырушы тұлға жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
81-қосымша
№ 454 нысаны

По этой форме проводится выплата пособий и стипендий на детей из малообеспеченных семей за истекший месяц по субсчету 1216 "Краткосрочная дебиторская задолженность по выплате пенсий и пособий" и счету 7220 "Расходы по выплатам пенсий и пособий".
Ведомость по форме № 450 заполняется четко и ясно шариковой ручкой, подчистки, помарки и исправления не допускаются. Ведомость подписывается руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером или лицом, его заменяющим.
Приложение 79
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 2-д
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Лицевой счет № _______________
получателя пособий на детей из малообеспеченных семей
___________________________________
Ф.И.О. матери (получателя)
___________________________________
адрес
1. Назначение, изменение пособия
Пособие назначено
Срок, на который
назначено пособие
Подпись главного
бухгалтера
дата
протокола
количество
детей
сумма
ежемесяч-
ного
пособия
с по
с по
с по
с по
с по
с по
с по
с по
с по
с по
Разные отметки _________________________________________________
2. Отметка о выплате пособия за _____ Оборотная сторона ф. № 2-д
Выплачено
Выплачено
Месяц
дата
№ документа
сумма
Месяц
дата
документа
сумма
январь
июль
февраль
август
март
сентябрь
апрель
октябрь
май
ноябрь
июнь
декабрь
Выявлено переплат.............. ___________ тенге
Сумма ежемесячного удержания..... _______________
Отметка об удержании............. _______________
Отметка о прекращении выплаты ___________________
Главный бухгалтер _______________________________
подпись Ф.И.О.
3. Отметка о выплате пособия за _____
Выплачено
Выплачено
Месяц
дата
№ документа
сумма
Месяц
дата
№ документа
сумма
январь
июль
февраль
август
март
сентябрь
апрель
октябрь
май
ноябрь
июнь
декабрь
Протокол № ________ от ___________
Срок погашения ___________________
Примечание:
Бухгалтерская служба государственного учреждения на основании решения комиссии открывает Лицевой счет по форме № 2-д на каждого получателя пособий. В Лицевом счете по форме № 2-д заполняются установленные в нем реквизиты. В случае сохранения права на получение пособия в следующем году Лицевой счет по форме № 2-д может вестись в течение двух лет. В случае прекращения выплаты пособия (переход получателя на другую работу), он закрывается.
Приложение 80
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 453
КНИГА
контроля использования наличных денег по целевому назначению
Наименование государственного учреждения
___________________________
Код государственного учреждения ___________________ месяц ______ г.
Содержание
операции
Д
а
т
а
Номер
документа
Поступило (израсходовано) наличных
денег по спецификам
Итого по
спецификам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Остаток на
начало месяца
Приход
Итого по
приходу
Расход
Итого по
расходу
Остаток на
конец месяца
Примечание:
Наличные деньги, полученные государственным учреждением, расходуются строго по целевому назначению по счетам 1010 "Денежные средства в кассе" и 1020 "Текущий счет государственного учреждения". В данной Книге контроля по форме № 453 показывается остаток наличных денег на начало месяца, поступление, расход и остаток денег на конец месяца по спецификам экономической классификации. Сумма остатка наличных денег по всем спецификам соответствует остатку наличных денег по кассовой книге на конец месяца. Записи ведутся кассиром или лицом его заменяющим.
Приложение 81
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 454
КНИГА
контроля использования наличных денег по целевому
назначению, поступивших от платных услуг, спонсорской и
благотворительной помощи, временного размещения денег,
по местному самоуправлению, целевому финансированию

Мемлекеттік мекеме алған қолма-қол ақша 1010 "Кассадағы ақшалай қаражат", 1020 "Мемлекеттік мекеменің ағымдағы шоты" шоттары бойынша, 1041 "Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ", 1042 "Ақылы төлемдер ҚБШ", 1043 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ", 1044 "Жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ", 1045 "Нысаналы қаржыландыру ҚБШ" қосалқы шоттары бойынша қатаң түрде мақсатқа сай жұмсалады.
Осы бақылау кітабында №454 нысан бойынша ай басындағы қолма-қол ақшаның қалдығы, ақшаның түсімі, экономикалық сыныптама ерекшеліктері бойынша ай соңындағы шығыспен қалдық көрсетіледі. Барлық ерекшеліктер бойынша қолма-қол ақшаның қалдық сомасы ай соңындағы қолма-қол ақшаның касса кітабы бойынша қалдығына сәйкес келуге тиісті. Жазуды кассир немесе оны алмастырушы тұлға жүргізеді.
№ 454 нысан бойынша қолма-қол ақшаны мақсатты түрде пайдаланудың бақылау кітабы № 453 нысан бойынша бюджет қаражаты бойынша жеке және № 454 нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді), демеушілік және қайырымдылық көмекті іске асырудан алынатын ақшалар, депозиттік сомалар (көрсетілген қаражаттары бар мемлекеттік мекемелер), жергілікті өзін-өзі басқарудың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ бойынша дербес жүргізіледі. Екі кітап бойынша қолма-қол ақша қалдығының қорытындысы касса кітабы бойынша қолма-қол ақшаның қалдығына сәйкес келеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
82-қосымша
№ 286 нысаны
№ _______ аванстық есеп
________________________ ж.
Код
Орталықтандырылған бухгалтерия_____________________________________________ _______ ___________________________________________________________________________ |_______|
Қаржыландыру көзі _________________________________________________________ |_______|
Мемлекеттік мекеме ________________________________________________________ |_______|
Бөлімше ___________________________________________________________________ |_______|
Тегі, аты жөні ____________________________________________ Табель нөмірі |_______|
Лауазымы __________________________________________________
Аванс тағайындау __________________________________________
Өткен аванстың қалдығы
Қайта шығыс
Аванс алынды (кімнен және күні)
1. _____________________
2. _____________________
3. _____________________
Барлығы алынды
Жұмсалды
Қалдық
Қайта есепту
Сома
Есеп тексерілді
Бекітуге
_________ теңге ____ тиын
Бағдарлама ______________
Кіші бағдарлама _________
Ерекшелік _______________
Күні ____________________
Бухгалтер
Жүргізілген шығыстың мақсаттылығын растаймын
Күні __________
Қолы __________
Есепті бекітемін
сомасы _________
________________
________________
________________
(жазбаша)
Қолы _______
Қосымша _____________ құжаттар
Корреспонденцияланатын субесеп
Сома
Дебет
Кредит
Қалдық есептелді
Қайта есептеу берілді
сомасы
_________________ теңге _____ тиын
кассалық ордер бойынша № ______
"___" ___________________ ж.
____________________________________________________________________________
лауазымы қолы қолды жазу
"____" ___________________ ж.
Қолхат. Тексеруге қабылданды _____________________________ аванстық есеп № ___________
(аты-жөні)
"____" ____________ ж. сомасы _______ теңге ____ тиын,
құжаттардың саны ____________________.
Бухгалтер ________________________________________________ "___" ________________ ж.
қолы аты-жөні
№ 286 н. келесі парағы
Күні
Құжаттың нөмірі
Субесептер дебеті
Кімге, не үшін және қандай құжат бойынша төленді
Саны
Бағасы
Сомасы
Барлығы
Есеп беретін тұлға ______________ __________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
Аванстық есеп есеп беретін тұлғалармен есеп айырысуларды есепке алу үшін негізгі құжат болып табылады.
Аванстық есеп шығыстар жүргізілгенін растайтын, қосымша берілген құжаттармен бірге бухгалтерлік қызметке (орталықтандырылған бухгалтерияға) тапсырылады. Аванстық есепке қоса берілген құжаттарды есеп беретін тұлға есептегі олардың жазылу ретімен нөмірлейді.
Есеп мына көрсеткіштер: өткендегі аванстың қалдығы (болған кезде), алынған аванстар, жұмсалған қаражат, есеп берілетін қаражаттың қалдығы (артық жұмсалуы), артық жұмсалған қаражатты төлену, қалдықтың кассаға өткізілуі міндетті түрде толтырылуы тиіс.
Аванстың пайдаланылмаған қалдығын есеп беретін тұлға аванстық есеп беруді тапсырғаннан кейінгі үш күннен қалдырмай қайтаруға тиісті.
Бухгалтерлік қызметте аванстық есеп арифметикалық жолмен тексерілуі тиіс, сондай-ақ құжаттардың рәсімделу және қаражаттың мақсатты жұмсалу дұрыстығы тексеріледі. Тексерілген аванстық есепті мемлекеттік мекемелердің басшылары бекітеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
83-қосымша
№ 292 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Демеушілік және қайырымдылық көмек, уақытша ақшаны салу, шетел валютасындағы шот және арнайы шоттар, басқа да ақшалай қаражат, қаржы инвестициялары мен қаржы міндеттемелерінің ҚБШ кітабы
Осы үлгі бойынша № 292 н. кітабының барлық парақтарын басып шығару
Шот ___________________________________________________________
Күні (күні, айы)
Мемориалдық ордердің №
Операцияны ұстау
Дебет
Кредит
Қалдық
дебет
кредит
Ескерту:
№ 292-нысанды кітап мыналарды талдамалы есептеу үшін қолданылады:

Наличные деньги, полученные государственным учреждением, расходуются строго по целевому назначению по счетам 1010 "Денежные средства в кассе", 1020 "Текущий счет государственного учреждения", по субсчетам 1041 "КСН спонсорской и благотворительной помощи", 1042 "КСН платных услуг", 1043 "КСН временного размещения денег", 1044 "КСН местного самоуправления", 1045 "КСН целевого финансирования".
В данной Книге контроля по форме № 454 показывается остаток наличных денег на начало месяца, поступление, расход и остаток денег на конец месяца по спецификам экономической классификации. Сумма остатка наличных денег по всем спецификам соответствует остатку наличных денег по кассовой книге на конец месяца. Записи ведутся кассиром или лицом его заменяющим.
Книга контроля по форме № 454 ведется отдельно по бюджетным средствам по форме № 453 и отдельно по деньгам от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления и целевого финансирования по форме № 454 (государственными учреждениями, имеющими указанные средства). Итог остатков наличных денег по двум книгам соответствует остатку наличных денег по кассовой книге.
Приложение 82
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 286
Авансовый отчет № _______
за ________________________ г.
Централизованная бухгалтерия _____________________________
Источник финансирования __________________________________
Государственное учреждение _______________________________
Подразделение ____________________________________________
Фамилия, имя, отчество____________________________________ Табельный номер _________________
Должность ________________________________________________
Назначение аванса ________________________________________
Код
Остаток
предыдущего
аванса
Перерасход
Получен аванс
(от кого и
дата)
1. ___________
2. ___________
3. ___________
Итого получено
Израсходовано
Остаток
Перерасход
Сумма
Отчет проверен
К утверждению
_______ тенге
____ тиын
Программа
________________
Подпрограмма
________________
Специфика
________________
Дата ___________
Бухгалтер
________________
________________
Целесообразность
произведенных
расходов
подтверждаю
Дата __________
Подпись _______
Отчет
утверждаю в
сумме ______
(прописью)
Подпись ____
Корреспондирующие счета
Сумма
Дебет
Кредит
Остаток внесен в сумме
Перерасход выдан
____________ тенге
_________ тиын
По кассовому ордеру № __
"__" _____
должность подпись расшифровка подписи
"____" _____________ г.
Расписка. Принят к проверке от ________________ авансовый отчет
(фамилия и.о.) № _____
от "____" ____________ г. на сумму _______ тенге
____ тиын,
количество документов ____________________.
Бухгалтер _____________________________ "____" ________________ г.
подпись Ф.И.О.
Оборотная сторона формы № 286
Дата
Номер
документа
Дебет
субсчетов
Кому, за что и по какому
документу уплачено
Количество
Цена
Сумма
Всего
Подотчетное лицо ____________________________________
подпись Ф.И.О.
Приложение:
Авансовый отчет по форме № 286 является основным документом для учета расчетов с подотчетными лицами.
В бухгалтерскую службу (централизованную бухгалтерию) Авансовый отчет по форме № 286 представляется с приложенными документами, подтверждающими произведенные расходы. Документы, приложенные к Авансовому отчету по форме № 286, нумеруются подотчетным лицом в порядке их записи в отчете.
В Авансовом отчете по форме № 286 заполняются следующие показатели: остаток предыдущего аванса (при наличии), полученный аванс, израсходованная сумма, остаток (перерасход) подотчетной суммы, оплата перерасхода, номер и дату приходного кассового ордера подтверждающего внесение остатка денежных средств в кассу государственного учреждения.
Неиспользованный остаток аванса работником возвращается подотчетным лицом в кассу государственного учреждения не позднее трех рабочих дней после сдачи Авансового отчета по форме № 286.
В бухгалтерской службе Авансовые отчеты по форме № 286 проверяются арифметически, а также проверяется правильность оформления документов и расходования выданных средств по назначению. Проверенные Авансовые отчеты по форме № 286 утверждаются руководителем государственного учреждения.
Приложение 83
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 292
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга КСН спонсорской и благотворительной помощи, временного
размещения денег, счетов в иностранной валюте и специальных
счетов, прочих денежных средств, финансовых инвестиций и
финансовых обязательств
По данному образцу печатать все страницы книги ф. № 292
Счет ______________________________________________________________
Дата
(число,
месяц)
№ мемориального
ордера
Содержание
операции
Дебет
Кредит
Остаток
дебет
кредит
Примечание:
Книга КСН по форме № 292 применяется для аналитического учета:

№ 327 н. № 1 салым парағы
Ай ______________________
Мөлшерлеме бойынша төлем
Жазылған түбіртек бойынша сома
Келген күндеріне аударылды
Төлемге түсті
Айдың аяғына қарыз
күндердің саны
сома
күні
сома
жетпейді
артық төлем
3
4
5
6
7
8
9
10
Келесі парағын басып шығару
Ескерту:
Ведомоста балаларды ұстау үшін есептесудің талдамалы есебі жүргізіледі. Ведомость ішкі парақта әрбір ай сайын 3-10 бағандар бойынша көрсеткіштердің орналасуымен жылға немесе жарты жылға жасалуы мүмкін. Есепті дербес жүргізетін мектеп жасына дейінгі балалар мекемелерінде мемориалдық ордер тиісті ай үшін "Қатысқан күндері үшін есептелді" бағаны бойынша есептелген ақының жалпы сомасы негізінде белгіленген тәртіппен жасалады.
Орталық бухгалтерияларда ведомостардың негізінде "балаларды ұстау үшін ата-аналармен есеп айырысу жөніндегі ведомостардың жиынтығы" № 406-нысанды 14-мемориалдық ордер жасалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
87-қосымша
№ 386 нысаны

Вкладной лист № 1 к ф. № 327
Месяц ______________________
Плата
по
ставке
Сумма по
выписанной
квитанции
Начислено за дни
посещения
Поступило в
уплату
Задолженность на
конец месяца
количество
дней
сумма
дата
сумма
недоплата
переплата
3
4
5
6
7
8
9
10
Печатать со своим оборотом
Примечание:
В Ведомости по форме № 327 ведется аналитический учет расчетов за содержание детей. Ведомость по форме № 327 может составляться на год или полугодие с расположением показателей по графам 3-10 за каждый месяц на вкладных листах. В детских дошкольных учреждениях, ведущих учет самостоятельно, мемориальный ордер составляется в установленном порядке, на основании общей суммы начисленной платы по графе "Начислено за дни посещения" Ведомости по форме № 327 за соответствующий месяц.
В централизованных бухгалтериях на основании Ведомостей по форме № 327 составляется мемориальный ордер 14 по форме № 406 "Свод ведомостей по расчетам с родителями за содержание детей".
Приложение 87 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 386
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 8 за ___________________года
Накопительная ведомость по расчетам с подотчетными лицами

Жинақтаушы ведомосында әртүрлі мемлекеттік мекемелермен есептесу есебі жүргізіледі. Ведомость 1230 "Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі", 1270 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1280 "Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 2210 "Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің ұзақ мерзімді дебиторлық берешегі", 2220 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешек", 2230 "Өзге ұзақ мерзімді дебиторлық берешек", 3210 "Өнім берушілер мен мердігерлердің қысқа мерзімді кредиторлық берешегі", 3260 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3270 "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 4110 "Өнім берушілер мен мердігерлерге ұзақ мерзімді кредиторлық берешек", 4120 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешек", 4130 "Өзге ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" шоттары бойынша жасалады. Оған жазулар әр түскен құжат (төлем шоты, шот-фактура) бойынша позициялық тәсілмен жүргізіледі. Құжаттардың (төлем шоттары, шот-фактуралар және өзге құжаттар) түсуіне қарай 1230, 1270, 1280, 2210, 2220, 2230, 3210, 3260, 3270, 4110, 4120, 4130 шоттары бойынша "Шоттың/субшоттың дебеті" бағанында әрбір позиция (жол) бойынша жазба жасалады. Алынған материалдық құндылықтар сомасы тиісті шоттардың/субшоттардың берешегі мен дебеті көрсетілген сол жол бойынша жоғарыда көрсетілген шоттардың кредитіне жазылады. Айдың соңында "Барлығы" бағаны (12-баған) "Шотты/субшоттың дебеті" бағандары бойынша жиыны мемориалдық ордерді ресімдегеннен кейін № 308-нысанды "Бас журнал" кітабына көшіріледі. № 408-нысанның жинақтаушы ведомосында сондай-ақ екінші деңгейдегі банкіден атаулы чектер бойынша қолма-қол ақшаны алу үшін қазынашылықтың транзиттік шотына аударылған соманың талдамалы есебі жүргізіледі. № 408-нысанды ұйымдармен есеп-айырысу бойынша жинақтаушы ведомості ақылы қызметтер, демеушілік және қайырымдылық көмек және өзге арнайы төлемдер көрсетуден алынған қаражат есебінен жеке жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
90-қосымша
№ 408 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
7 мемориалдық ордер
___________________ ж.
Аванстық төлемдер тәртібінде есеп бойынша жинақтау ведомості
р/н №
Күні
Құжаттың нөмірі
Өнім берушінің атауы
Шот/субшот бойынша айдың басына қалдық
Шоттың/субшоттың дебеті
Дебет
Кредит
Күні
Төлеуге шот №
Кредиті
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Шоттың/субшоттың кредиті
Шоттар/субшоттар дебеті
Шот/субшот бойынша айдың аяғына қалдық
Күні
Құжаттың №
Сомасы
Дебет
Кредит
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Орындаушы ______________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер __________________________________________________
қолы аты-жөні
Қосымша _________ парақ
Ескерту:
Тамақ өнімдеріне есептеулерді қоспағанда, 1410 "Берілген қысқа мерзімді аванстар" шоты бойынша есептеулердің талдамалы есебі № 408-нысанды 7-мемориалдық ордер жинақтаушы ведомостінде жүргізіледі, онда әрбір өнім беруші үшін айдың ішінде операцияларды көрсету үшін жолдардың қажетті саны беріледі. Жинақтаушы ведомостьке жазба операция жасалуына қарай әрбір құжат (төлем шоты, шот) бойынша жүргізіледі. Мемориалдық ордерге орындаушы мен бас бухгалтер немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды. Айдың қорытындысы № 308-нысанды "Бас журнал" кітабына жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
91-қосымша
№ 460 нысаны
Ескерту. 91-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ ____ ______________ айына ведомосі
келешектегі кезеңдер кірісін есепке алу
р/н №
Атауы, күні мен нөмірдің құжаты
Мазмұны
Шот/субшоттар дебетінен 4310 шотына кредитіне
Барлығы
Жауапты орындаушы _________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _____________________________________________________
қолы аты-жөні
№ 460 н. сырт жағы
р/н №
Атауы, күні мен нөмірдің құжаты
Мазмұны
Шот/субшоттар кредитінен 4310 шотына дебетіне
Барлығы
Жауапты орындаушы _________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _____________________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:

В Накопительной ведомости по форме № 408 ведется учет расчетов с разными организациями-поставщиками (подрядчиками), организациями-покупателями (заказчиками). Накопительная ведомость по форме № 408 составляется по счетам 1230 "Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков", 1270 "Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде", 1280 "Прочая краткосрочная дебиторская задолженность", 2210 "Долгосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков", 2220 "Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде", 2230 "Прочая долгосрочная дебиторская задолженность", 3210 "Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам", 3260 "Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде", 3270 "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность", 4110 "Долгосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам", 4120 "Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде", 4130 "Прочая долгосрочная кредиторская задолженность". Записи в ней производятся позиционным способом - по каждому поступившему документу (счету к оплате, счету-фактуре). По мере поступления документов (счетов к оплате, счетов-фактур и других документов на оплату) производятся записи по каждой позиции (строке) в графе "Дебет счета/субсчета" по счетам 1230, 1270, 1280, 2210, 2220, 2230, 3210, 3260, 3270, 4110, 4120, 4130. Суммы полученных материальных ценностей записываются в кредит вышеуказанных счетов по той же строке, по которой значится задолженность и в дебет соответствующих счетов/субсчетов. В конце месяца итоги по графе "Всего" (графа 12) и графам "Дебет счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
В Накопительной ведомости по форме № 408 также ведется аналитический учет сумм, перечисленных на транзитный счет казначейства для получения наличных денег по корпоративной пластиковой карточке или именным чекам в банках второго уровня.
Накопительная ведомость по форме № 408 ведутся отдельно за счет средств полученных от оказания платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и других специальных платежей.
Приложение 90
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 408
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Мемориальный ордер 7
за _______________ г.
Накопительная ведомость по расчетам в порядке
авансовых платежей
п/п
Дата
Номер
документа
Наименование
поставщика
Остаток на
начало месяца по
счету/субсчету
Дебет счета/субсчета
Дебет
Кредит
Дата
№ счета к
оплате
Кредит
счетов/
субсчетов
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение
Кредит счета/субсчета
Дебет счетов/субсчетов
Остаток на конец
месяца по
счету/субсчету
Дата
№ документа
Сумма
Дебет
Кредит
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Исполнитель ______________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер __________________ Приложение на ________ листах
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Аналитический учет расчетов по счету 1410 "Краткосрочные авансы выданные", кроме расчетов за продукты питания, ведется в Накопительной ведомости по форме № 408 мемориальный ордер 7, в которой для каждого поставщика отводится необходимое количество строк для отражения операций в течение месяца. Записи в Накопительной ведомости по форме № 408 мемориальный ордер 7 производятся по каждому документу (счету к оплате, счету) по мере совершения операций. Мемориальный ордер 7 подписывается исполнителем и главным бухгалтером или лицом им уполномоченным. Итоги за месяц записываются в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 91
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 460
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Ведомость № ____ за ______________ месяц
учета доходов будущих периодов
п/п
Наименование,
дата и номер
документа
Содержание
В кредит счета 4310 с дебета
счетов/субсчетов
Итого
Ответственный исполнитель _____________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер _____________________________________________
подпись Ф.И.О.
оборотная сторона ф. № 460
п/п
Наименование,
дата и номер
документа
Содержание
В кредит счета 4310 с дебета
счетов/субсчетов
Итого
Ответственный исполнитель ___________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:

№ 460 нысан бойынша есепке алу ведомості кірістердің әрбір түрі (тобы) жөнінде 4310 "Алдағы кезеңдердің кірістері" шоты бойынша алдағы кезеңдердің кірістерін талдамалы есептеу үшін қолданылады. № 460 нысан бойынша Есепке алу ведомості тоқсан сайын жасалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
92-қосымша
№ 461 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ ____ ______________ айына ведомосі
келешек кезеңдер шығыстарын есепке алу
р/н №
Атауы, күні мен нөмірдің құжаты
Мазмұны
Шот/субшоттар кредитінен 1420 шоты дебетіне
Барлығы
Жауапты орындаушы _________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _____________________________________________________
қолы аты-жөні
№ 461 н. сырт жағы
р/н №
Атауы, күні мен нөмірдің құжаты
Мазмұны
Шот/субшоттар дебетінен 1420 шоты кредитіне
Барлығы
Жауапты орындаушы _________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _____________________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
Ведомость кірістердің әрбір түрі (тобы) бойынша 1420 "Алдағы кезеңдердің шығыстары" шоты бойынша алдағы кезеңдердің шығыстарын талдамалы есептеу үшін қолданылады. Ведомость тоқсан сайын жасалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
93-қосымша
№ 297 нысаны
Жапсырма үлгісі
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақшаны есепке алу
кітабы
_____________ ж.
__________________________________________
қызмет түрінің атауы
Күні
№ мемориалдық ордер
Операцияның мазмұны
Бастапқыға қалдық
Кіріс
Шығыс
Аяғына қалдық
Бюджет кірісіне енгізілді, теңге
Кредит бойынша қорытынды
ерекшелік
сома, теңге
ерекшелік
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескерту:

Ведомость учета по форме № 460 применяется для аналитического учета доходов будущих периодов по счету 4310 "Доходы будущих периодов" по каждому виду (группе) доходов. Ведомость учета по форме № 460 составляется ежеквартально.
Приложение 92
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 461
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Ведомость № ____ за ______________ месяц
учета расходов будущих периодов
п/п
Наименование,
дата и номер
документа
Содержание
В кредит счета 1420 с дебета
счетов/субсчетов
Итого
Ответственный исполнитель ___________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Оборотная сторона ф. 461
п/п
Наименование,
дата и номер
документа
Содержание
В кредит счета 1420 с дебета
счетов/субсчетов
Итого
Ответственный исполнитель ___________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Ведомость учета по форме № 461 применяется для аналитического учета расходов будущих периодов по счету 1420 "Расходы будущих периодов" по каждому виду (группе) расходов. Ведомость составляется ежеквартально.
Приложение 93
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 297
Образец ярлыка
________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга
учета денег от реализации товаров (работ, услуг)
на _____________ г.
_________________________________
наименование вида услуг
Д
а
т
а
№ мемориаль-
ного ордера
Содержание
операции
Остаток на
начало
При-
ход
Расход
Остаток
на конец
специ-
фика
сумма,
тенге
специ-
фика
сумма,
тенге
Внесено
в доход
бюджета,
тенге
Итого по
кредиту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:

№ 297-нысанды кітап 1042 "Ақылы қызметтер БҚА", 3131 "Активтерді сатудан түсетін кірістер бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3132 "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатудан түсетін кірістер бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатудан түсетін кірістер", 7010 "Еңбекақы төлеуге арналған шығыстар", 7040 "Әлеуметтік салыққа арналған шығыстар", 7050 "Міндетті сақтандыруға арналған шығыстар", 7060 "Қорлар бойынша шығыстар", 7070 "Іссапарға арналған шығыстар", 7080 "Коммуналдық төлемдер мен өзге қызметтер бойынша шығыстар", 7090 "Ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар", 7120 "Бюджетпен есеп-айырысу бойынша шығыстар", 7130 "Жалдау бойынша шығыстар" және 7140 "Өзге операциялық шығыстар" шоттары мен субшоттары бойынша кірісі (тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша) бар мемлекеттік мекемелерде қолданылады.
Шығыстар мен кірістерді талдамалы есептеу әрбір қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер мен тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін кіріс түрлері бойынша жеке жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
94-қосымша
№ 409 нысаны

Книга учета по форме № 297 применяется в государственных учреждениях, имеющих доходы (деньги от реализации товаров (работ, услуг)) по счетам и субсчетам 1042 "КСН платных услуг", 3131 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по доходам от реализации активов", 3132 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по доходам от реализации товаров, работ и услуг", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 7010 "Расходы на оплату труда", 7040 "Расходы на социальный налог", 7050 "Расходы на обязательное страхование", 7060 "Расходы по запасам", 7070 "Расходы на командировки", 7080 "Расходы по коммунальным платежам и прочим услугам", 7090 "Расходы на текущий ремонт", 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом", 7130 "Расходы по аренде" и 7140 "Прочие операционные расходы". Аналитический учет доходов и расходов ведется отдельно по каждому обслуживаемому государственному учреждению и видам доходов от реализации товаров (работ, услуг).
Приложение 94 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 409
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии) Мемориальный ордер 15 за _________________ года
Накопительная ведомость начисления доходов от необменных операций

5210
Жиыны
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Орындаушы ___________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _______________________________________________________
қолы аты-жөні
Қосымша _________ парақ
Ескерту:
7010 "Еңбекақы төлеуге арналған шығыстар", 7020 "Стипендиялар төлеу бойынша шығыстар", 7030 "Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар", 7040 "Әлеуметтік салыққа арналған шығыстар", 7050 "Міндетті сақтандыруға арналған шығыстар", 7060 "Қорлар бойынша шығыстар", 7070 "Іссапарға арналған шығыстар", 7080 "Коммуналдық төлемдер мен өзге қызметтер бойынша шығыстар", 7090 "Ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар", 7110 "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар", 7120 "Бюджетпен есеп-айырысу бойынша шығыстар", 7130 "Жалдау бойынша шығыстар" және 7140 "Өзге операциялық шығыстар" шоттары бойынша операциялық шығыстарды есептеу үшін қолданылады. Жинақтаушы ведомосте № 458-нысан бойынша қорытынды жасалады, олар тиісті корреспонденциямен № 458-нысанды 19-мемориалдық ордермен ресімделеді.

5210
Итого
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Исполнитель ______________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер __________________ Приложение на ________ листах
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Применяется для начисления операционных расходов по счетам 7010 "Расходы на оплату труда", 7020 "Расходы по выплате стипендии", 7030 "Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы", 7040 "Расходы на социальный налог", 7050 "Расходы на обязательное страхование", 7060 "Расходы по запасам", 7070 "Расходы на командировки", 7080 "Расходы по коммунальным платежам и прочим услугам", 7090 "Расходы на текущий ремонт", 7110 "Расходы по амортизации долгосрочных активов", 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом", 7130 "Расходы по аренде" и 7140 "Прочие операционные расходы". В Накопительной ведомости по форме № 458 на основании соответствующих документов расходы группируются по видам операционных расходов. В конце месяца в Накопительной ведомости по форме № 458 подводятся итоги, которые соответствующей корреспонденцией оформляются мемориальным ордером 19 по форме № 458.

7210 "Трансферттер бойынша шығыстар", 7220 "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар", 7230 "Субсидиялар бойынша шығыстар" және 7240 "Субвенциялар төлеу бойынша шығыстар" шоттары бойынша бюджеттік төлемдер бойынша шығыстарды есептеу үшін қолданылады. Ведомосте тиісті құжаттар негізінде шығыстар бюджеттік төлемдердің түрлері бойынша топталады. Ай соңында ведомосте қорытынды жасалады, олар тиісті корреспонденциямен № 458-а нысанды 20-мемориалдық ордермен ресімделеді, оған орындаушы және бас бухгалтер немесе ол уәкілеттік берген адам қол қояды, одан кейін деректер № 308-нысанды "Бас журнал" кітабына көшіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
100-қосымша
№ 458-б нысаны

Применяется для начисления расходов по бюджетным выплатам по счетам 7210 "Расходы по трансфертам", 7220 "Расходы по выплатам пенсий и пособий", 7230 "Расходы по субсидиям" и 7240 "Расходы по выплате субвенций". В ведомости на основании соответствующих документов расходы группируются по видам бюджетных выплат. В конце месяца в ведомости подводятся итоги, которые соответствующей корреспонденцией оформляются мемориальным ордером 20 формы № 458-а, который подписывается исполнителем и главным бухгалтером или лицом им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу формы № 308 "Журнал-главная".
Приложение 100
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 458-б

Ескерту. 100-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
21 мемориалдық ордер
______________ ж.
Активтерді басқару бойынша шығыстарды
есептеудің жинақтау ведомості
р/н
Күні
Құжаттың №
Операцияны ұстау
Бірыңғай бюджеттік сыныптама коды
шоттар кредитінен 7310, 7320 шоттар дебетіне
7310, 7320 шоттар кредитінен шоттар дебетіне
Жиыны

Сноска. Приложение 100 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер 21
за _________________ г.
Накопительная ведомость начисления расходов
по управлению активами
№ п/п
Дата
№ документа
Содержание операции
Код единой бюджетной классификации
в дебет счетов 7310, 7320 с кредита счетов
с кредита счетов 7310, 7320 в дебет счетов
Итого

22 мемориалдық ордерге орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды, одан кейін деректер № 308-нысан бойынша "Бас журнал" кітабына көшіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
102-қосымша
№ 8 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Журнал
жолдама парақтарының қозғалысын есепке алу
_________________ ж.
Жолдама парағының нөмірі
Жолдама парағын берген күні
Жүргізушінің тегі, аты жөні
Жүргізушінің табелдік №
Автомобильдің гараждық №
Жолдама қағазын алған кездегі жүргізушінің қолхаты
Диспетчердің қолхаты және жолдама қағазын қабылдау күні
Бухгалтердің қолхаты және жолдама қағазын қабылдау күні
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Осы үлгі бойынша № 8 н. барлық парақтарын басып шығару
Толық пішімге дейін 16 тармақ арқылы
Ескерту:
Қолхатпен жүргізушілерге берілген жол парақшаларының қозғалысын бақылау үшін мемлекеттік мекемелерде қолданылады.
Жол парақшаларын беру кезінде диспетчер немесе уәкілетті тұлға өткен күнге берілген жүргізуші тапсырған жол парақшасы журналы бойынша тексереді.
Жүргізушіден жол парақшасын алғаннан осы журналдың "Диспетчердің қолхаты мен жол парақшасын қабылдаған күн" 7-бағанда диспетчер немесе уәкілетті тұлға растайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
103-қосымша
№ 122 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Мемлекеттік мекеме қабылдаған міндеттемелерді есепке алу ведомосі
______________ жыл
Ай
Айына міндеттемелер қабылданды
Жылдың басынан міндеттеме қабылдады
А
1
2
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Барлығы
Жылға төленген міндетті сомасы ___________________________ теңге.
Жыл соңына төленбеген міндетті сомалар ___________________ теңге.
Бас бухгалтер ____________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
Осы нысанда қазынашылықтың аумақтық органдарында тіркелген мемлекеттік мекеме қабылдаған міндеттемелер сомасы жазылады. Ағымдағы қаржы жылының соңында қабылданған міндеттемелер сомасы жүргізілген төленген міндеттемелер сомасына азаяды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
104-қосымша
№ 274 нысаны

Мемориальный ордер 22 подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, после чего данные переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 102
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 8
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Журнал
учета движения путевых листов
за _________________ г.
По данному образцу печатать все страницы ф. № 8
Номер
путевого
листа
Дата
выдачи
путевого
листа
Фамилия,
и., о.
водителя
Табельный
водителя
Гаражный №
автомобиля
Расписка
водителя
в
получении
путевого
листа
Расписка
диспетчера
и дата
приемки
путевого
листа
Расписка
бухгалтера
и дата
приемки
путевого
листа
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
и т.д. через 16 пунктов до полного формата
Примечание:
Применяется в государственных учреждениях для контроля за движением путевых листов, выданных водителям под расписку.
При выдаче путевых листов диспетчер или уполномоченное на то лицо проверяет по Журналу учета по форме № 8 сдачу водителем путевого листа, выданного на предыдущий день.
Получение путевого листа от водителя диспетчер или уполномоченное на то лицо подтверждает распиской в графе 7 "Расписка диспетчера и дата приемки путевого листа" данного журнала.
Приложение 103
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 122
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Ведомость
по учету принятых государственным учреждением обязательств
за ______________ год
Месяц
Принято обязательств за месяц
Принято обязательств с начала года
А
1
2
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого
Сумма оплаченных обязательств за год _____________ тенге.
Сумма невыполненных обязательств на конец года _____________ тенге.
Главный бухгалтер _________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
В данной форме записываются суммы принятых государственным учреждением обязательств зарегистрированных в территориальных органах казначейства. В конце текущего финансового года сумма принятых обязательств уменьшается на сумму произведенных оплаченных обязательств.
Приложение 104 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 274
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии)
Мемориальный ордер № _____ за _________________ года

Ескерту. 104-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
№ ______ мемориалдық ордер ___________________ жылы
Негіз (құжатқа сілтеме немесе жазбаны ұстау)
Шоттың/субшоттың дебеті бойынша
Шоттың/субшоттың кредиті бойынша
Сома
№ 274 нысанның сырт жағы
Негіз (құжатқа сілтеме немесе жазбаны ұстау)
Шоттың/субшоттың дебеті бойынша
Шоттың/субшоттың кредиті бойынша
Сома
Орындаушы ______________________________________________________
лауазымы қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер __________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қосымша _________ парақ
Ескерту:
Жинақтаушы ведомостарды жасау талап етілмейтін мемлекеттік мекемелерде "Түзетпе" операциялары бойынша, сондай-ақ жеке мемориалдық ордерлер көзделмеген өзге шоттар/субшоттар бойынша есепке алынған құжаттар 28-ден бастап тиісті тұрақты нөмір беріліп, № 274-нысанды мемориалдық ордерлермен рәсімделеді.
№ 274-нысанды бөлек мемориалдық бөлек құжаттың негізінде де, бір текті құжаттар тобының негізінде де операциялардың жасалуына қарай, бірақ келесі күннен кешіктірмей (бастапқы құжаттың алынуы бойынша), жасалады. Субшоттардың деректері Мемориалдық ордерде бір субшоттың дебеті және басқа субшоттың кредиті немесе бір субшоттың дебеті және бірнеше субшоттың кредиті бойынша, немесе, керісінше, бір субшоттың кредиті және бірнеше субшоттардың дебеті бойынша операциялардың сипатына байланысты жазылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
105-қосымша
№ 279 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Талдамалық есепке алу карточкасының тізілімі
Осы үлгі бойынша тізілімнің барлық парақтарын басып шығару
ашық карточканың р/н №
Талдамалық есепке алудың атауы
Ашық карточканың күні
Карточканың ашық беті №
Ескерту:
Талдамалы есептеу карточкалары жеке әрбір шот үшін бөлек жүргізілетін № 279-нысанды талдамалы есептеу карточкалардың тізілімінде тіркеледі. Тіркеу карточканың ашылу сәтінен бастап жүргізіледі.
Орталық бухгалтерияларда қызмет көрсетілетін әрбір мекеме бойынша жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
106-қосымша
№ 280 нысаны
Кімнен ___________________________________________
Кімге ____________________________________________
ХАБАРЛАУ № ______ "__" __________________ ж.
Сіздің шотыңыз бойынша _____ __________ ж. мынадай жазбалар жүргізілді:
м/о № __ _______________ ж.
дебет
кредит
сома
Бас бухгалтер
Операцияның мазмұны
дебет
кредит
Барлығы:
Жазбаша сома _______________________________________ теңге.
Қосымша ________________ құжат.
Басшы
Бас бухгалтер
Ескерту:
Материалдық құндылықтарды алушыны хабарландыру үшін қолданылады. Нысан өнім берушіден алынған жіберілген материалдық құндылықтарға растаушы құжаттар (шот, шот-фактура, үстеме және өзге құжаттар) негізінде жасалады. Хабарламаға өнім беруші шотының көшірмесі қоса беріледі.

Сноска. Приложение 104 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Основание (ссылка на документы или содержание записи)
По дебету счета/ субсчета
По кредиту счета/ субсчета
Сумма
Оборотная сторона формы № 274
Основание (ссылка на документы или содержание записи)
По дебету счета/ субсчета
По кредиту счета/ субсчета
Сумма
Исполнитель _____________________________________________________________
должность подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение на ________ листах
Примечание:
По операциям "Сторно" в государственных учреждениях, где объем операций не требует составления накопительных ведомостей, а также по другим счетам/субсчетам, для которых не предусмотрены отдельные мемориальные ордера, принятые к учету документы оформляются мемориальными ордерами по форме № 274, с присвоением соответствующего постоянного номера начиная с 28.
Отдельные мемориальные ордера по форме № 274 составляются по мере совершения операций, но не позднее следующего дня (по получении первичного документа), как на основании отдельных документов, так и на основании группы однородных документов. Корреспонденция счетов/субсчетов в мемориальном ордере записывается в зависимости от характера операций по дебету одного счета/субсчета и кредиту другого счета/субсчета или дебету одного счета/субсчета и кредиту нескольких счетов/субсчетов, или, наоборот, по кредиту одного счета/субсчета и дебету нескольких счетов/субсчетов. Итоги за месяц переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 105
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 279
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Реестр карточек аналитического учета
По данному образцу печатать все страницы реестра
№ п/п открытой
карточки
Наименование аналитического
учета
Дата открытия
карточки
№ открытых страниц
карточек
Примечание:
Карточки аналитического учета регистрируются в реестре карточек аналитического учета по форме № 279, карточки ведутся для каждого счета отдельно. Регистрация производится в момент открытия карточки.
В централизованных бухгалтериях карточки ведутся отдельно по каждому обслуживаемому государственному учреждению.
Приложение 106
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 280
От кого ________________________________________________________
Кому ___________________________________________________________
ИЗВЕЩЕНИЕ № ______ от "____" ____________________ г.
По Вашему счету _____ за ______ г.
произведены следующие записи:
м/о № ___ за
_______________ г.
дебет
кредит
сумма
Гл. бухгалтер
Содержание операции
Дебет
Кредит
Итого:
Сумма прописью _______________________________________ тенге.
Приложение ________________ документов.
Руководитель
Главный бухгалтер
Примечание:
Применяется для извещения получателя материальных ценностей. Форма составляется на основании полученных от поставщика оправдательных документов (счет, счет-фактура, накладная и других оправдательных документов) на отправленные материальные ценности. К извещению прилагается копия счета поставщика.

Жүкті алушының бухгалтерлік қызметі құндылықтарды қабылдағаннан кейін дәл осы нысанда құндылықтарды есепке алынғаны туралы кешіктірмей жауап хабарлама жолдайды. Жүкті алушыдан жауап хабарлама алғаннан кейін жүкті жіберушінің бухгалтерлік қызметі 6-мемориалдық ордер "Ұйымдармен есеп-айырысу жөніндегі жинақтаушы ведомость" № 408-нысанын және 11-мемориалдық ордер "Тамақ өнімдерінің келуі жөніндегі жинақтаушы ведомостер жиынтығы" № 398-нысанын (операциялар болған кезде) толтырады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
107-қосымша
№ 283 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Көп бағанды карточка
________________ ж.
р/н №
Құжаттың атауы, күні мен нөмірі
Жазбаның мазмұны
Есеп/субесептің дебеті
Есеп/субесептің кредиті
барлығы
барлығы
Ауыстыру…
№ 283 н. сырт жағы
р/н №
Құжаттың атауы, күні мен нөмірі
Жазбаның мазмұны
Есеп/субесептің дебеті
Есеп/субесептің кредиті
барлығы
барлығы
Ауыстыру…
Ескерту:
Көп бағанды карточка мыналар үшін қолданылады:
1320 "Аяқталмаған өндіріс" және 8010 "Өндіруге және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шоттары бойынша шаруашылық салалары және олардың түрлері бойынша қосалқы (оқу) ауыл шаруашылығы өнімдерінің сатылуын және шығындарын есептеу үшін, өндірістік (оқу) шеберханаларында дайын бұйымдарды шығаруға байланысты, сондай-ақ баспа өнімдерін шығару және сату және қызмет көрсету бойынша шығындарды есептеу үшін, эксперименталды қондырғыларды дайындау бойынша) шығындарды есептеу үшін;
1130 "Қысқа мерзімді қаржы инвестицияларының құнсыздануына арналған резерв", 1290 "Күмәнді дебиторлық берешек бойынша резерв", 1360 "Қорлардың құнсыздануына арналған резерв", 2130 "Ұзақ мерзімді қаржы инвестицияларының құнсыздануына арналған резерв", 2392 "Негізгі құралдың құнсыздануына арналған резерв", 2522 "Инвестициялық жылжымайтын мүліктің құнсыздануына арналған резерв", 2632 "Биологиялық активтердің құнсыздануына арналған резерв", 2722 "Материалдық емес активтердің құнсыздануына арналған резерв", 5110 "Резервтер" шоттары/субшоттары бойынша резервтер бойынша шығыстарды есептеу үшін.
№ 283-нысанды көп бағанды карточка сол сияқты талдамалы есептеудің жеке нысандары көзделмеген өзге шоттар/субшоттар бойынша қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
108-қосымша
№ 285 нысаны
Ескерту. 108-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ 285 н. 1-парағы
Айналым ведомості
№ 285 н. 1-парағы
р/н
Шоттың/қосалқы шоттың №
_______
жылға қалдық
__________
айналым
__________ жылға қалдық
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Жиыны
2-парақтың үлгісі бойынша № 285 н. барлық салынған парақтарын өз айналымымен басып шығару
Ескерту:
Синтетикалық және талдамалы есептің барлық шоттары бойынша бухгалтерлік жазбалардың дұрыстығын бақылау үшін № 285-нысанды айналым ведомосты жасалады.
№ 285-нысанды айналым ведомості ай сайын жасалады.
Айналым қорытындылары мен айналым ведомостінің әрбір талдамалы қосалқы шоты бойынша қалдық № 308-нысанды "Бас журнал" кітабындағы осы қосалқы шоттардың айналымдарының және қалдығының қорытындыларымен салыстырып тексеріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
109-қосымша
№ 308 нысаны
жапсырма үлгісі
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
"Журнал-бас" кітабы
№ 308 н. кітап титулының үлгісі
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
"Журнал-бас" кітабы
№ 308 н. жұп парағының үлгісі
Ай ________________________
Жолдар №
Күні
мемориалдық ордер №
Ордер бойынша сома
оның ішінде синтетикалық есептер бойынша айналымдар
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Бет бойынша жиыны
№ 308 н. тақ парағының үлгісі
Жолдар №
Күні
мемориалдық ордер №
Ордер бойынша сома
оның ішінде синтетикалық есептер бойынша айналымдар
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Бет бойынша жиыны
Ескерту:
№ 308-нысанды кітапта барлық мемориалдық ордерлер тіркеледі. "Бас-журнал" кітабында есептеу шоттар/субшоттар бойынша жүргізіледі.
"Бас-журнал" кітабы өткен жыл үшін қорытынды балансқа сәйкес жыл басындағы қалдықтар сомасының жазбаларымен ашылады. Кітапта жазбалар басталғанға дейін барлық беттер (парақтар) нөмірленеді. Соңғы бетте бас бухгалтердің қойылған қолымен: "Осы кітапта барлығы ______ бет (парақ) нөмірленді" деп жазылады. Жазбалар онда мемориалдық ордерлердің жасалуына қарай, ал, мемориалдық ордерді-жинақтаушы ведомосты жасаған кезде айына бір рет жүргізіледі. Мемориалдық ордердің сомасы алдымен – "Ордерге сәйкес сома" бағанына, одан соң тиісті шоттардың/субшоттардың дебеті мен кредитіне жазылады. Барлық шот/субшоттар бойынша ай бойындағы айналымның сомасы дебет бойынша да, сондай-ақ кредит бойынша да "Ордерге сәйкес сома" бағанының қорытындысына тең болуға тиіс. Ай бойындағы айналымдардан кейін әрбір шот/субшот бойынша келесі айдың басындағы қалдықтар екінші жолмен енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
110-қосымша
№ 322 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
"Жауапты сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген запастар"
02 баланстық есеп бойынша бюджет қаражаты есебінен орталықтандырылған тәртіпте төленген қорларды есепке алу
журналы
____________________________ ж.
Аталған үлгі бойынша журналдың барлық беттерін мөрлеу
Жүк алу-мемлекеттік мекеменің атауы ____________________________________
Мемориалды ордердің күні мен нөмірі
Хабарламаның күні мен нөмірі
Өнім берушінің атауы
Запастардың атауы
Жеткізуші есебінің күні мен нөмірі
Сома, теңге
Жауапты хабарламаның түскен күні
Жауапты хабарламаның сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескерту:
Жоғары тұрған орган төлеген және 02 "Жауапты сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген қорлар" баланстан тыс шоты бойынша мемлекеттік мекемелерге өз жүйесін орталықтандырылған жабдықтау тәртібімен бағытталған қорларды баланстан тыс есептеу үшін қолданылады.

Бухгалтерская служба грузополучателя после приемки материальных ценностей немедленно высылает ответное извещение о взятии на учет полученных ценностей по этой же форме. После получения от грузополучателя ответного извещения бухгалтерская служба грузоотправителя заполняет мемориальный ордер 6 "Накопительная ведомость по расчетам с организациями" форма № 408 и мемориальный ордер 11 "Свод накопительных ведомостей по приходу продуктов питания" форма № 398 (при наличии операций).
Приложение 107
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от "___" _______ 2011 года № ___
Форма № 283
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Многографная карточка
за ________________ г.
№ п/п
Наименование, дата и номер документа
Содержание записи
Дебет счета/субсчета
итого
Кредит счета/субсчета
итого
Перенос…
Оборотная сторона ф. № 283
№ п/п
Наименование, дата и номер документа
Содержание записи
Дебет счета/субсчета
итого
Кредит счета/субсчета
итого
Перенос…
Примечание:
Многографная карточка применяется:
для учета реализации продукции и затрат подсобных (учебных) сельских хозяйств по отраслям хозяйства и их видам, для учета затрат, связанных с выпуском готовых изделий и их реализацией производственными (учебными) мастерскими, а также по изданию и реализации печатной продукции и оказанию услуг, для учета затрат по изготовлению экспериментальных устройств по счетам 1320 "Незавершенное производство" и 8010 "Затраты на производство и другие цели";
для учета расходов по резервам по счетам/субсчетам 1130 "Резерв на обесценение краткосрочных финансовых инвестиций", 1290 "Резерв по сомнительной дебиторской задолженности", 1360 "Резерв на обесценение запасов", 2130 "Резерв на обесценение долгосрочных финансовых инвестиций", 2392 "Резерв на обесценение основных средств", 2522 "Резерв на обесценение инвестиционной недвижимости", 2632 "Резерв на обесценение биологических активов", 2722 "Резерв на обесценение нематериальных активов", 5110 "Резервы".
Многографная карточка по форме № 283 применяется также по другим счетам/субсчетам, для которых не предусмотрены отдельные по форме аналитического учета.
Приложение 108
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 285
Сноска. Приложение 108 в редакции приказа Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-я страница ф. № 285
Оборотная ведомость
по __________________________
2-я страница ф. № 285
№ п/п
№ счета/субсчета
Остаток на ___ г.
Оборот за ____
Остаток на __________ г.
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Итого:
По образцу 2-й страницы печатать все вкладные листы ф. № 285 со своим оборотом
Примечание:
Для контроля за правильностью бухгалтерских записей по всем счетам синтетического и аналитического учета составляется оборотная ведомость по форме № 285.
Оборотная ведомость по форме № 285 составляется ежемесячно.
Итоги оборотов и остатки по каждому аналитическому субсчету оборотной ведомости сверяются с итогами оборотов и остатками этих субсчетов книги по форме № 308 "Журнал-главная".
Приложение 109
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 308
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
образец ярлыка
Книга
"Журнал-главная"
Образец титула книги ф. № 308
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Книга
"Журнал-главная"
Образец четных страниц ф. № 308
№ стро-
ки
Д
а
т
а
№ мемо-
риаль-
ного ордера
Сумма
по
ордеру
в том числе обороты по синтетическим счетам
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
1
2
3
Итого по
странице ......
Образец четных страниц ф. № 308
№ стро-
ки
Д
а
т
а
№ мемо-
риаль-
ного ордера
Сумма
по
ордеру
в том числе обороты по синтетическим счетам
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
д
е
б
е
т
к
р
е
д
и
т
1
2
3
Итого по
странице ......
Примечание:
В Книге "Журнал-главная" по форме № 308 производится регистрация всех мемориальных ордеров. Учет в Книге "Журнал-главная" по форме № 308 ведется по счетам/субсчетам.
Книга "Журнал-главная" по форме № 308 открывается записями сумм остатков на начало года в соответствии с заключительным балансом за истекший год. До начала записей в Книге "Журнал-главная" по форме № 308 нумеруются все страницы (листы). На последней странице (листе) за подписью главного бухгалтера делается надпись: "В настоящей книге всего пронумеровано ____ страниц (листов)". Записи в Книге "Журнал-главная" по форме № 308 производятся по мере составления мемориальных ордеров - накопительных ведомостей - один раз за месяц. Сумма мемориального ордера записывается сначала в графу "Сумма по ордеру", а затем в дебет и кредит соответствующих счетов/субсчетов. Сумма оборотов за месяц по всем счетам и субсчетам как по дебету, так и по кредиту равняется итогу графы "Сумма по ордеру". Второй строкой после оборотов за месяц выводится остаток на начало следующего месяца по каждому счету/субсчету.
Приложение 110
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 322
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Журнал
учета запасов, оплаченных в централизованном
порядке за счет средств бюджета по забалансовому
счету 02 "Запасы, принятые на ответственное хранение
или оплаченные по централизованному снабжению"
за ____________________________ г.
По данному образцу печатать все страницы журнала
Наименование государственного учреждения-грузополучателя
__________________________________________________________________
Дата и номер
мемориального
ордера
Дата и
номер
извещения
Наименование
поставщика
Наименование
запасов
Дата и
номер счета
поставщика
Сумма,
тенге
Дата
поступления
ответного
извещения
Сумма
ответного
извещения,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
Применяется для забалансового учета запасов, оплаченных вышестоящим органом и направленных в порядке централизованного снабжения государственным учреждениям своей системы по забалансовому счету 02 "Запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению".

Өнім берушіден алынған жүк алушыға жіберілген құндылықтарға растаушы құжаттардың (шоттар, үстеме, шот-фактуралар, тауарлық-көліктік үстеме және өзге құжаттар) негізінде журналда 1-6-бағанында тиісті жазба жасалады және бір уақытта 02 "Жауапты сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген қорлар" баланстан тыс шоты бойынша жазба жасалады. Жауап хабарламаны алғаннан кейін құндылықтарды алған мемлекеттік мекеме 7 және 8-бағандарды толтырады және 02 "Жауапты сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген қорлар" баланстан тыс шоты бойынша тиісті жазба жасалады (құндылықтарды кіріске енгізу).
Талдамалы есептеу әрбір мемлекеттік мекеме-жүк алушы бойынша жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
111-қосымша
№ 401 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Түгендеу тізімдемесі № _______
"____" _____________________ ж.
Мынадай құрамда комиссия ___________________________________________________________
лауазым аты-жөні
____________________________________________________________________________________
лауазым аты-жөні
____________________________________________________________________________________
лауазым аты-жөні
____________________________________________________________________________________
лауазым аты-жөні
"___" _________________ ж. № ___________ бұйрығының (өкімінің) негізінде
____________________________________________________________________________________
Нақты бар екеніне тексеріс жүргізді ________________________________________________
Тексеру орны _______________________________________________________________________
Материалдық-жауапты адмның тегі, есімі, әкесінің аты _______________________________
Мемлекеттік мекеменің басшысының қорытындысы
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
Қолхат
(түгендеу басталғанға дейін ресімделеді)
Төменде қол қойған ___________________________ осы қолхатты беремін (береміз). Ұзақ мерзімді активтер мен запастардың кірісіне немесе шығысына жататын барлық құжаттар түгендеу жүргізуді бастау үшін бухгалтерия қызметіне тапсырылды және менің (біздің) жауапкершілігімен түскен барлық ұзақ мерзімді активтер мен запастар кіріске енгізілді, ал шығарылғандары шығысқа есептен шығарылды.
Материалдық-жауапты адам (тұлға) ___________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
"____" _____________________ ж.

На основании полученных от поставщика оправдательных документов (счетов, накладных, счетов-фактур, товарно-транспортных накладных и других оправдательных документов) на отправленные ценности грузополучателю в журнале производится соответствующая запись в графах 1-6 и одновременно производится запись по забалансовому счету 02 "Запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению". При получении ответного извещения государственным учреждением, получившим ценности, заполняются графы 7 и 8, и по забалансовому счету 02 "Запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению" производится соответствующая запись (приходуются ценности).
Аналитический учет ведется по каждому государственному учреждению-грузополучателю.
Приложение 111
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 401
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость)
№ _______ на "____" _____________________ г.
Комиссия в составе __________________________________________________
должность Ф.И.О.
_____________________________________________________________________
должность Ф.И.О.
_____________________________________________________________________
должность Ф.И.О.
_____________________________________________________________________
должность Ф.И.О.
На основании приказа (распоряжения) от "____" _____________ г.№ _____
произвела проверку фактического наличия _____________________________
Место проверки ______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество материально-ответственного лица
_____________________________________________________________________
Заключение руководителя государственного учреждения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Расписка
(оформляется до начало инвентаризации)
____________ нижеподписавши ____ даю (даем) настоящую расписку в том,
что к началу проведения инвентаризации все документы, относящиеся к
приходу или расходу долгосрочных активов и запасов сданы в
бухгалтерскую службу и все долгосрочные активы и запасы поступившие
на мою (нашу) ответственность, оприходованы, а выбывшие - списаны в
расход
Материально-ответственное лицо (лица) _______________________________
должность подпись Ф.И.О.
"____" _____________________ г.

№ 401 н. 2-парағы
№ жолдар
Тексеру кезінде нақты болғаны анықталды
Ұзақ мерзімді активтер немесе запастардың атауы
Номенклатуралық (түгендеу) нөмірі
Өлшем бірлігі
Баға
Саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5...
2 және 3-парақтарының үлгі бойынша өзінің келесі парағымен № 401 н. қосымша парағын басып шығару
№ 401 н. 3-парағы
Бухгалтерлік есептің деректері бойынша
Түгендеу нәтижесі
Ескерту
№ жолдар
Саны
Сома, теңге
жетпегені
артығы
Саны
Сома, теңге
Саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5…
2 және 3-парақтарының үлгі бойынша өзінің келесі парағымен № 401 н. қосымша парағын басып шығару
№ 401 н. 4-парағы
Жиыны: а) реттік нөмірлері _________________________________________________________
жазбаша
б) өлшемнің жалпы саны, нақты _______________________________________________
жазбаша
в) сома, теңге ______________________________________________________________
жазбаша
Комиссия төрағасы __________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Комиссия мүшелері __________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
__________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
__________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Осы түгендеу тізімдемесінде аталған барлық ұзақ мерзімді активтер мен запастарды № _____ ден № _____ дейін, менің (біздің) қатысуымен комиссия тексерді де тізімдемеге енгізді. Осыған байланысты түгендеу комиссиясына қоятын талаптарым жоқ. Тізімдемеде айтылған ұзақ мерзімді активтер мен запастар менің (біздің) жауапкершілімде.
Материалдық-жауапты адам (тұлға) ___________________________________________________
"___" ______________________ ж.
Осы тізімдемеде көрсетілген деректер мен есепті тексерген____________________________
лауазымы қолы аты-жөні
"____" _________________ ж.
Ескерту:
1310 "Материалдар", 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша қорларды және ұзақ мерзімді активтерді: 2310 "Жер", 2320 "Ғимарат", 2330 "Құрылыс", 2340 "Беріліс қондырғысы", 2350 "Көлік құралдары", 2360 "Машина және жабдық", 2370 "Құралдар, өндіріс және шаруашылық мүкәммал", 2380 "Өзге негізгі құралдар" шоттары бойынша негізгі құралдарды және 2510 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік" шоты бойынша инвестициялық жылжымайтын мүлікті, 2610 "Жануарлар" және 2620 "Көп жылдық екпе" шоттары бойынша биологиялық активтерді, 2710 "Материалдық емес активтер" шоты бойынша материалдық емес активтерді жүргізілген түгендеудің нәтижелерін көрсету үшін қолданылады. Бұл нысанда түгендеу хаттамасы мен салыстырмалы ведомостың көрсеткіштері бір іспарағында біріктірілген, бухгалтерлік есептің деректері бойынша сан және құн көрсеткіштері түгендеу хаттамасының тиісті деректерінің қарсысына қойылады. Осындай жолма-жол позициялық салыстыру жолымен бухгалтерлік есептің деректері бойынша сан және құн көрсеткіштері мен түгендеу ведомостары деректерінің арасында орын алған алшақтық анықталады.
Бұл алшақтықтар тиісті № 401-нысанды "Түгендеу нәтижелері" бағандарына енгізіледі.
Түгендеу хаттамалары (салыстырмалы ведомостар) құндылықтардың сақталған немесе қойылған орындары және материалдық жауапты тұлғалар бойынша бөлек жасалады. Басқа мемлекеттік мекемелерге тиесілі құндылықтар бойынша бөлек салыстырмалы ведомостар жасалады. Түгенделген құндылықтардың атауы мен саны хаттамада номенклатура бойынша және есептеуде қолданылған өлшем бірлігімен хаттамада көрсетіледі. Тізілімдерге түгендеу комиссиясының төрағасы мен барлық мүшелері қол қояды, ал материалдық-жауапты тұлғалар әрбір хаттамаға мынадай мазмұнда қолхат береді: "Осы ______№-ден _______№-ге дейінгі түгендеу хаттамасында аталған барлық құндылықтарды комиссия заттай және менің (біздердің) қатысуыммен тексерді және хаттамаға енгізілді, осыған байланысты түгендеу комиссиясына наразылығым(мыз) жоқ. Хаттамада көрсетілген құндылықтар менің (біздің) жауапты сақтауымда тұр" (қолы және күні). Түгендеу хаттамасында (салыстырмалы ведомость) ешқандай өшіруге және былғауға жол берілмейді. Хаттаманың әрбір бетінде материалдық құндылықтардың рет нөмірі саны жазбаша көрсетіледі және осы құндылықтардың қандай өлшемде көрсетілгеніне қарамастан, әрбір бетте жазылған заттай көрсеткіштерде құндылықтар санының жалпы жиынтығы беріледі. Түзетулерді түгендеу комиссиясының барлық мүшелеріне айтылған және материалдық-жауапты тұлғалар қол қойған болуға тиіс. Түгендеу хаттамаларында толтырылмаған жолдарды қалдыруға жол берілмейді. Хаттаманың соңғы парақтарында толтырылмаған жолдарға сызықшалар қойылады. Материалдық-жауапты тұлға ауысқан жағдайда, хаттамаларды құндылықтарды қабылдаған тұлға - оларды қабылдағанына, ал тапсырушы - оларды тапсырғанына қол қояды. Түгендеу аяқталғаннан кейін ресімделген хаттама тексеру, есептегі түгендеудің нәтижелерін анықтау және көрсету үшін мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік қызметіне (орталықтандырылған бухгалтерия) тапсырылады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
112-қосымша
№ 433 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Бухгалтерлік анықтама
"____" _________________ ж.
Негізі
Құжат нөмірі
Күні
Есеп/субесептің дебеті
Есеп/субесептің кредиті
Номенклатуралық (түгендеу) нөмірі
Саны
Сома (теңге, тиын)
№ 433 н. сырт жағы
Негізі
Құжат нөмірі
Күні
Есеп/субесептің дебеті
Есеп/субесептің кредиті
Номенклатуралық (түгендеу) нөмірі
Саны
Сома (теңге, тиын)
М.О. Бас бухгалтер _________________________________________________
қолы аты-жөні
Орындаушы __________________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
Мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік қызметі № 433-нысанды жеке құжаттар (почта аударымдарының түбіршегі, түбіртегі) бойынша деректердің көшіру кезінде, құжатты толтыру кезінде пайда болған анықталған қателерге байланысты қосымша операцияларға және құрастырылған жазбаларға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
113-қосымша
№ 437 нысаны
Жапсырма үлгісі
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Алиментті өндіріп алу туралы орындаушылық парақты есепке алу
КІТАБЫ
Осы үлгі бойынша № 437 н. кітабының барлық парақтарын басып шығару
р/н №
Құжаттың атауы: орындаушылық парақ; алиментті өз еркімен төлеу туралы өтініш
Түскен күні мен кіріс нөмірі
Орындаушылық парақтың нөмірі, қашан және кім берді
Өндіріп алушының тегі, аты жөні мен тұратын жері
Борышкердің тегі, аты жөні мен тұратын орны
Ұстап қалатын ақшаның мөлшері
Қарыз сомасы
Орындаушылық парақты алған бухгалтердің фамилиясы және қолы
Орындаушылық парақ қашан және кімге берілді, шығыс нөмірі
Қызметкердің тегі және орындаушылық парақты жібергені туралы қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескерту:

2-я страница ф. № 401
№ строки
При проверке фактического наличия оказалось
Наименование
долгосрочных
активов или
запасов
Номенклатурный
(инвентарный)
номер
Единица
измерения
Цена
Количество
Сумма,
тенге
1
2
3
4
5…
По образцу 2-й и 3-й страниц печатать вкладной
лист к ф. № 401 со своим оборотом
3-я страница ф. № 401
По данным бух.учета
Результаты инвентаризации
Примечание
№ строки
Количество
Сумма,
тенге
недостачи
излишки
Количество
Сумма,
тенге
Количество
Сумма,
тенге
1
2
3
4
5…
По образцу 2-й и 3-й страниц печатать вкладной лист к
ф. № 401 со своим оборотом 4-я страница ф. № 401
Итого: а) порядковых номеров ________________________________________
прописью
б) общее количество единиц, фактически _______________________
прописью
в) на сумму, тенге ___________________________________________
прописью
Председатель комиссии _______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Члены комиссии ______________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
______________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
______________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Все долгосрочные активы и запасы, поименованные в настоящей инвентаризационной описи с № _____ по № _____, комиссией проверены в натуре в моем (нашем) присутствии и внесены в опись, в связи с чем претензий к инвентаризационной комиссии не имею (не имеем). Долгосрочные активы и запасы, перечисленные в описи, находятся на моем (нашем) ответственном хранении.
Материально-ответственное лицо (лица) _______________________________
"____" ______________________ г.
Указанные в настоящей описи данные и подсчеты проверил
_____________________________________________________________________
"____" _________________ г.
Примечание:
Применяется для отражения результатов произведенной инвентаризации запасов по счетам 1310 "Материалы", 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути" и долгосрочных активов: основных средств по счетам 2310 "Земля", 2320 "Здания", 2330 "Сооружения", 2340 "Передаточные устройства", 2350 "Транспортные средства", 2360 "Машины и оборудование", 2370 "Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь", 2380 "Прочие основные средства", инвестиционной недвижимости по счету 2510 "Инвестиционная недвижимость", биологических активов по счетам 2610 "Животные" и 2620 "Многолетние насаждения", нематериальных активов по счету 2710 "Нематериальные активы". В этой форме показатели инвентаризационной описи и сличительной ведомости совмещены в одном бланке, количественные и стоимостные показатели по данным бухгалтерского учета проставляются против соответствующих данных инвентаризационной описи. Путем такого позиционного построчного сопоставления выявляются имеющиеся расхождения между количественными и стоимостными показателями по данным бухгалтерского учета и данным инвентаризационных ведомостей.
Эти расхождения заносятся в соответствующие графы "Результаты инвентаризации" по форме № 401.
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость) по форме № 401 составляются отдельно по местам хранения или нахождения долгосрочных активов и запасов и материально-ответственным лицам. По долгосрочным активам и запасам, принадлежащим другим государственным учреждениям (организациям), составляются отдельные Инвентаризационные описи (сличительные ведомости) по форме № 401. Наименование инвентаризуемых долгосрочных активов и запасов, их количество показывается в описях по номенклатуре и в единицах измерения, принятых в учете. Описи подписываются председателем и всеми членами инвентаризационной комиссии, а материально-ответственные лица дают на каждой описи расписку следующего содержания:
"Все долгосрочные активы и запасы, поименованные в настоящей инвентаризационной описи с № ___ по № ___, комиссией проверены в натуре и в моем (нашем) присутствии и внесены в опись, в связи с чем, претензий к инвентаризационной комиссии не имею (ем). Долгосрочные активы и запасы, перечисленные в описи, находятся на моем (нашем) ответственном хранении" (подпись и дата).
Никаких подчисток и помарок в Инвентаризационной описи (сличительной ведомости) по форме № 401 не допускается. На каждой странице описи указывается прописью число порядковых номеров долгосрочных активов и запасов и дается общий итог количества вышеуказанных активов и запасов в натуральных показателях, записанных на каждой странице, независимо от того, в каких единицах измерения эти активы показаны. Исправления оговариваются и подписываются всеми членами инвентаризационной комиссии и материально-ответственными лицами. В Инвентаризационных описях (сличительных ведомостях) по форме № 401 не допускается оставлять незаполненные строки, на последних листах описей в незаполненных строках ставятся прочерки.
В случае смены материально-ответственного лица в описях лицо, принимающее долгосрочные активы и запасы, расписывается в их получении, а сдающее - в их сдаче.
По окончании инвентаризации оформленные описи сдаются в бухгалтерскую службу государственного учреждения (централизованную бухгалтерию) для проверки, выявления и отражения в учете результатов инвентаризации.
Приложение 112
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 433
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Бухгалтерская справка
"____" _________________ г.
Основание
Номер
документа
Дата
Дебет
счета/
субсчета
Кредит
счета/
субсчета
Номенклатурный
(инвентарный)
номер
Количество
Сумма
(тенге,
тиын)
Оборотная сторона ф. № 433
Основание
Номер
документа
Дата
Дебет
счета/
субсчета
Кредит
счета/
субсчета
Номенклатурный
(инвентарный)
номер
Количество
Сумма
(тенге,
тиын)
М.П. Главный бухгалтер _____________ Исполнитель ____________________
подпись Ф.И.О. подпись Ф.И.О.
Примечание:
Бухгалтерской службой государственного учреждения форма № 433 применяется при выписке данных по отдельным документам (корешки почтовых переводов, квитанции), на дополнительные операции и сторнировочные записи, связанные с выявленными ошибками, возникшими при заполнении документов.
Приложение 113
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 437
Образец ярлыка
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии) Книга
учета исполнительных листов о взыскании алиментов
По данному образцу печатать все страницы книги ф. № 437
п/п
Наименование
документа:
исполнительный
лист; заявление
о добровольной
уплате
алиментов
Дата поступления
и входящий номер
Номер
исполнительного
листа, когда и
кем выдан
Фамилия, имя,
отчество и место
жительства
взыскателя
Фамилия, имя,
отчество и место
жительства
должника
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Размер
удержаний
Сумма
задолженности
Фамилия и подпись
бухгалтера о получении
исполнительного листа
Когда и куда
направлен
исполнительный
лист, исходящий
номер
Фамилия и подпись
работника об отсылке
исполнительного листа
7
8
9
10
11
Примечание:

№ 437-нысанды кітап Мемлекеттік мекеменің бухгалтериялық қызметіне немесе орталықтандырылған бухгалтерияға келіп түскен қызметкерлердің жалақысынан алименттерді өндіріп алу туралы орындау парақтарын тіркеу және есепке алу үшін қолданылады. Үшінші тұлғалардың шотына олардың жеке шотына немесе ағымдағы шотына аудару үшін орындау парақтары мен өзге құжаттар бойынша ұсталған соманы есептеу 3242 "Атқарушы құжаттар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" субшотында жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
114-қосымша
№ 442 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Қойма _______________________
№ _________ тізілім
құжаттарды қабылдау тапсыру
___________________________ ________________ ж.
кіріс (шығыс) бойынша ай
Түгендеу немесе номенклатуралық нөмір
Құжаттардың саны
Бастапқы құжаттардың нөмірі
№ 442 н. сырт жағы
Түгендеу немесе номенклатуралық нөмір
Құжаттардың саны
Бастапқы құжаттардың нөмірі
Барлық қабылданған құжаттары _____________________________________________________
санмен жазбаша
"___" ________________ ж. Тапсырды ___________________________
"___" ________________ ж. Қабылдады __________________________
Ескерту:
Есеп тізілімдеріндегі жазбалар үшін негіз болып саналатын құжаттар бас бухгалтер белгілеген және мемлекеттік мекеменің басшысы бекіткен мерзімде бухгалтерлік қызметке тапсырылуы тиіс.
Тіркеу үшін материалдық жауапкершілік тұлғалар тапсыратын кіріс-шығыс құжаттарын тіркеу үшін № 442-нысан қабылдау-тапсыру құжаттардың тізілімі қолданылады.
Тізілім екі данада кіріс және шығыс құжаттары бойынша бөлек жасалады. Материалдық-жауапты тұлғаны қатысуымен тапсырылған құжаттардың рәсімделу дұрыстығы тексерілгеннен кейін тізілімнің бір данасы бухгалтерия қызметкерінің қолы қойылып, материалдық жауапты тұлғаға қайтарылады, екінші данасы бастапқы құжаттармен және қажетті қосымшалармен бірге іс қағаздарында қалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
115-қосымша
№ 448 нысаны
№ 448 н. кітабы жапсырмасының үлгісі
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Кіріс-шығыс кітабы
_________ жылға арналған қатаң есепке алынатын бланктерді есептеу бойынша
№ 448 н. кітабы титулының үлгісі
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Кіріс-шығыс кітабы
_________ жылға арналған қатаң есепке алынатын бланктерді есептеу бойынша
Осы үлгі бойынша № 448 н. кітабының барлық парақтарын басып шығару
Құжаттардың атауы ____________________________________
Ай күні
Кімнен алынды
Негізі (құжаттың атауы, № мен күні)
Кіріс
Шығыс
Күні
Ай
Жыл
Саны
Сериясы мен бланктердің №
Сома
Саны
Сериясы мен бланктердің №
Сома
Ескерту:
№ 448-нысанды кітап қатаң есеп беру бланкілерінің есебіне арналған. Қатаң есеп беру бланкілерінің талдамалы есебі бланкілердің әрбір түріне және олардың сақталу орыны бойынша жеке жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
116-қосымша
№ 449 нысаны

Книга учета по форме № 437 применяется для регистрации и учета поступающих в бухгалтерскую службу государственного учреждения или в централизованную бухгалтерию исполнительных листов о взыскании алиментов из заработной платы работников. Учет сумм удержанных по исполнительным листам и другим документам в пользу третьих лиц для перечисления на их лицевые счета или текущие счета ведется на субсчете 3242 "Краткосрочная кредиторская задолженность по исполнительным документам".
Приложение 114
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 442
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Склад _______________________
Реестр № _________
приемки-сдачи документов
по ________________ за ___________________ г.
приходу (расходу) месяц
Инвентарный или
номенклатурный номер
Количество документов
Номера первичных
документов
Оборотная сторона ф. № 442
Инвентарный или
номенклатурный номер
Количество документов
Номера первичных
документов
Всего принято документов _______________________________________
цифрами прописью
"____" _____________г. Сдал _____________________________
"____" _____________ г. Принял __________________________
Примечание:
Документы, служащие основанием для записей в регистрах учета, представляются в бухгалтерскую службу в сроки, установленные главным бухгалтером и утвержденные руководителем государственного учреждения.
Для регистрации сдаваемых материально-ответственными лицами приходно-расходных документов применяется Реестр по форме № 442.
Реестр по форме № 442 составляется отдельно по приходным и расходным документам в двух экземплярах. После проверки в присутствии материально-ответственного лица правильности оформления представленных документов один экземпляр реестра с подписью работника бухгалтерской службы возвращается материально-ответственному лицу, второй экземпляр Реестра по форме № 442 вместе с первичными документами и необходимыми приложениями остается в бухгалтерской службе.
Приложение 115
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 448
Образец ярлыка книги ф. № 448
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Приходно-расходная книга
по учету бланков строгой отчетности
за _________ год
Образец титула книги ф. № 448
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Приходно-расходная книга
по учету бланков строгой отчетности
за _________ год
По данному образцу печатать все страницы книги ф. № 448
Наименование документов ____________________________________________
Дата
От кого
получено
Основание
(наименование
документа, № и
дата)
Приход
Расход
Число
Месяц
Год
Количество
Серия и
бланков
Сумма
Количество
Серия и
бланков
Сумма
Примечание:
Приходно-расходная книга по форме № 448 предназначена для учета бланков строгой отчетности. Аналитический учет бланков строгой отчетности ведется отдельно по каждому виду бланков и местам их хранения.
Приложение 116
приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Приходно-расходная книга
учета бланков трудовых книжек

Ескерту. 116-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кіріс-шығыс кітабы
еңбек кітапшаларының бланктерін есепке алу
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
117-қосымша
№ 1-Т нысаны
Тауар-көліктік жол парағы
Құжат
Берілген күні
сериясы
нөмірі
Жүк жіберуші _______________________________________________ Коды |__________________|
мемлекеттік мекеменің толық атауы, мекен жайы
Жүк алушы __________________________________________________ Коды |__________________|
мемлекеттік мекеменің толық атауы, мекен жайы
Төлеуші ____________________________________________________ Коды |__________________|
мемлекеттік мекеменің толық атауы, мекен жайы,
ЖСК, банктің атауы
1. Тауар бөлімі (жүк жіберуші толтырады)
Өнімнің, тауардың, (жүктің) атауы, маркасы, мөлшері, сұрпы
Өнімнің коды (номенклатуралық нөмірі)
Өлшем бірлігі
Саны
Бағасы
Орама түрі
Саны
Массасы, тоннасы, кг.
Сома, теңге
Тапсырма № қойма картотекасы бойынша жазба (жүк жіберуші, жүк алушы)
атауы
коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Үстеме баға (процент)
Қоймалық немесе көлік шығыстары
Барлық төлем
Товарлық жол парағының қосымшасы бар _______ парақ, бланкте № _______ және жазбалардың реттік нөмірі ______________________________ бар.
жазбаша
Барлық атаулар _____________________________ Жүктің массасы (нетто)___________________
жазбаша жазбаша
Барлық орын ________________________________ Жүктің массасы (брутто)__________________
жазбаша жазбаша
Қосымша (паспорттар, сертификаттар) ______________ парақ
Барлығы __________________________________________ сомада жіберілді
жазбаша
Жіберуге рұқсат етілді _____________________________________________
лауазымы, қолы
Бас бухгалтер __________________________ "__" _____________ ж. № ____ сенімхат бойынша
қолы
берілген __________________________________________________
Жүктерді жіберген _________________________________________ "__" ____________ ж. М.О.
Жүкті тасымалдауға қабылдаған _______________________________________________
қолы аты-жөні
(саны және ассортименті бойынша тауарды жеке қабылдаған кезде)
Жүкті алған _________________________________________________________________
лауазымы аты-жөні жүк алушының қолы
№ 1-Т н. сырт жағы
2. Көлік бөлімі
Жүкті жеткізу мерзімі "____" ________________ ж. ТТН № |_________|
Автошаруашылық ______________________________________ Жолдама парағына № |_________|
атауы, мекен жайы, ЖСК, банктің атауы Код |_________|
Автомобиль ______________________________________ Код |_________|
нөмірлік белгі маркасы Маршрут № |_________|
Тапсырыс беруші (төлеуші)____________________________________ Гараждық № |_________|
атауы, мекен жайы, телефоны, ЖСК, банктің атауы |_________|
Жүргізуші __________________________ Тасымалдау түрі_________ Гараждық № |_________|
аты-жөні куәлік нөмірі
Тиеу пункті __________________________ Түсіру пункті ________________________
мекен жайы, телефоны мекен жайы, телефоны
Мекен жайын өзгерту ________________________________ 1 тіркеме ______________ _________
атауы, жаңа жүк алушының мекен жайы, нөмірлік белгі марка
өкім, жауапты адамның қолы 2 тіркеме ______________ _________
нөмірлік белгі марка
Жүк жайында мәлімет
Жүктің қысқаша атауы
Жүкке қажетті құжаттар
Орама түрі
Орындардың саны
Массаны анықтау тәсілі
Жүктің коды
Контейнерлер нөмірі
Жүк сыныбы
Брутто массасы, т.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жүретін, өтетін жерлер
Брутто массасы, тонна жиыны
Пломбамен, ыдыспен, орамамен реттелген Саны
көрсетілген жүк _______________________ орны ______________________________
бедер жазбаша
Пломбамен, ыдыспен, орамамен реттелген Саны
көрсетілген жүк _______________________ орны ______________________________
бедер жазбаша
Жасалған актілер туралы белгі ________________________
Көлік қызметтері _____________________________________
Массасы брутто, тонн _________________________________ тасымалдау үшін.
жазбаша
Массасы брутто, тонн _________________________________
жазбаша
Тапсырды ________________________________ Жүрізуші-экспедитор ______________ тапсырды
лауазымы аты-жөні қолы, мөртаңба жазбаша
Жүргізуші қабылдады Қабылдады__________________________________
экспедитор ______________________________ лауазымы аты-жөні қолы, мөртаңба
қолы аты-жөні
Тиеу-түсіру операциясы
Операция
Орындаушы, жіберуші, алушы
Қосымша операциялар (атауы, саны)
Тетігі (жүк көтергіш, шөміш сыйымдылығы)
Тәсіл
Ай күні мен уақыты, күні, айы, сағаты, минут
Қосымша операциялардың уақыты
Жауапты адамның қолы
Қолма-қол, тетіктелген, толысқан
код
келу
шығу
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Өзге де мәліметтер (автокәсіпорын толтырады)
Жол топтары бойынша тасымалдау қашықтығы, км.
Жүктерді жөнелту коды
Көлік қызметтерінің сомасы, теңге
Айыппұл, теңге
Жалақыға түзету коэффициенті
Жиынтық жай, сағат, мин.
барлығы
қалада
I топ
ІІ топ
IІІ топ
қаридардан
жүргізушіге
Жүргізушінің бағасы
Негізгі тариф
тиеуге
түсіруге
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Құнының есебі
Тоннасына
т/км үшін
Тиеу-түсіру жұмыстары
Автомобиль мен тіркемені толық тиемеу
Экспедитор
Нормативтен жоғары жай
Тапсырыстың шұғылдығына
Арнайы көлікке
Басқа да қосымша төлемдер
Барлығы
тиеу
түсіру
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Орындалды
Бағалау
Төлеуге
Бағалау ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бағалаушы __________________________________________________________________
Ескерту:
№ 1-Т-нысаны қор қозғалысының есебі және оларды автомобиль транспортымен тасымалдаудағы есеп айырысу үшін арналған.
№ 1-Т-нысаны екі бөлімнен тұрады:
1. Тауар, яғни, жүк жіберушілермен және жүк алушылармен өзара қатынасты және жүк жіберушілердегі тауар-материалды құндылықтарды шығысқа шығаратын және оларды жүк алушылардан кіріске алатын қызметшіні анықтау.
2. Транспорттық, яғни, жүктерді тасымалдауды орындаған автошаруашылықтармен автотранспортқа тапсырыс берушілермен жүк жіберушілердің қарым-қатынасын айқындау, және жүк жіберушілермен немесе жүк алушылардың автошаруашылықтармен оларға көрсетілген жүк тасымалы бойынша қызметі үшін есеп айырысуын және транспорт жұмысын білдіреді.
Автомобиль көлігімен тасымалдауға тауар-көлік құжаты барлық реквизиттерді міндетті толтырған автомобильдің әрбір жүрісіне жеке әрбір жүк алушы үшін мемлекеттік мекемесі (жүк жіберушілер) жасайды.
Тауар-көлік құжаты төрт данамен жазылады:
біріншісі жүк жіберушіде қалады және тауар-материалды құндылықтарды шығыстан шығаруға арналған;
жүк жіберушілердің қолдарымен және мөрімен (штампысымен) және жүргізушінің қолымен расталған екінші, үшінші және төртінші даналары жүргізушіге тапсырады;
екінші дананы жүргізуші жүк алушыларға береді және жүк алушыға тауар-материалды құндылықтарды есепке алуға арналған;
жүк алушылардың қолдарымен және мөрімен (штампысымен) расталған үшінші және төртінші даналары автошаруашылыққа тапсырылады. Есеп айырысу үшін негіз болып қызмет ететін үшінші дананы автошаруашылық тасымалына арналған шотқа қоса тіркейді, ал төртіншісі жол парақшасына тіркелінеді және көлік жұмысының есебі мен жүргізушіге жалақы есептеу үшін негіз болады.
Тауар-материалды құндылықтардың қойма есебі жүргізілмейтін бірақ, өлшеу, салмағын таразылау жолымен есеп ұйымдастырылған тауар емес сипаттағы жүктер бойынша тауар-көлік құжатты үш данада жазылады:
бірінші және екінші даналары автошаруашылыққа беріледі. Бірінші данасы автошаруашылықтың жүк жіберушілермен есеп айырысу үшін негіз болады және шотқа тіркеледі, ал екіншісі жол парақшасымен беріледі және көлік жұмыстары есебі үшін негіз бола алады;
үшінші данасы жүк жіберушілерде қалады және орындалған тасымал көлемінің есебі үшін негіз бола алады.
Тауар емес сипаттағы жүктерді тасымалдау кезінде тауар-көлік құжатында 1-ден 11-дейінгі бағаналар толтырылмайды.
Жүктерді тасымалдау және тауар-көлік құжатында жазылған жазбалар "Тасымалдауға берілді" жолына жүк жіберушінің қолымен және "Жүргізуші-экспедитор қабылдады" жолына жүргізушінің қол қойылғанымен расталады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
118-қосымша
№ АТ-3 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Жеңіл автомобильдің жолдама парағы
Құжаттың нөмірі
Берілген күні
Операция коды
Автомобильдің маркасы
Нөмірі
Отын
мемлекеттік
гараждық инвентарлық
бағандар
бригадалар
марка
шығыс
Норманы өзгерту коэффициенті
____ км қашықтық
1 сағат жұмысқа
қозғалтқышқа
Табелдік №
Жүргізуші __________________________________________________
аты-жөні
Жүргізуші __________________________________________________
аты-жөні
Операция
Уақыт, сағат, мин.
Спидометрдің көрсеткіші, км.
Қолы
Медициналық қызметтің белгісі
кесте бойынша
нақты
диспетчер
механиктің автомобилдің техникалық жай күйіне
автомобильді қабылдауға және тапсыруға жүргізушінің
1
2
3
4
5
6
7
8
Шығу
Қайтару
Жолдағы жөндеу __________________________________________________________________
Тапсырма
Атауы және тапсырыс берушінің мекен жайы
Уақыт, сағат, мин.
Өтті, км.
Жүргізуші жұмысына төлем жағдайы
Тапсырыс берушінің қолы
келуі
шығуы
1
2
3
4
5
6
Диспетчер ______________________________________________________________________
қолы аты-жөні
№ АТ-3 н. сырт жағы
Тапсырманың орындалуы
қозғалыс маршруты
уақыты
спидометрдің көрсеткіші, км
нөлдік қашықтық, км
өтті, км
тапсырыс беруші
орны
келуі
келген
код
қолы мен мөртаңба
жөнелту
тағайындау
шығуы
шыққан кезде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жұмыс уақыты, күні, айы, сағаты, мин.
Желіде қарапайым, сағат, мин.
Қаридарға қызмет көрсеткен сома, теңге
Жүргізушінің жалақысы
жүргізуші
қозғалтқыш
ұзақтығы
себеп коды
төлем түрінің коды
төленетін сома, теңге
9
10
11
12
13
14
15
Желідегі белгі _________________________________________________________________
Отын шығысы
маркасы
өлшем бірлігі
қалдық
тапсырмаға беру
берілді
атауы
код
атауы
код
шыққан кезде
қайтқан кезде
ММ
тапсырыс берушінің
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Сериясы мен нөмірі ____________________________ қолы ______________ _________________
талонмен берілген механиктің май құюшы
Жолдама парағын қабылдаған диспетчер ________________________________________________
қолы аты-жөні
Тапсырыс беруші _______________________________
қолы мен мөртаңбасы
Ескерту:

Сноска. Приложение 116 исключено приказом и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 117
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 1-Т
Товарно-транспортная накладная
Грузоотправитель
__________________________________
__________________
полное наименование
государственного учреждения, адрес
Грузополучатель
__________________________________
___________________
полное наименование
государственного учреждения, адрес
Плательщик
__________________________________
_________________________________
полное наименование
государственного учреждения,
адрес, ИИК, наименование банка
Документ
Дата выдачи
серия
номер
Код
Код
Код
1. Товарный раздел (заполняется грузоотправителем)
Наименование
продукции,
товара
(груза),
марка,
размер, сорт
Код
продукции
(номенкла-
турный
номер)
Единица
измерения
Количество
Цена
Вид
упаковки
Коли-
чество
Масса,
тонн,
кг.
Сумма,
тенге
Поручение
№ записи по
складской
картотеке
(грузоотпра-
вителя,
грузополуча-
теля)
наиме-
нование
к
о
д
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Товарная накладная имеет
продолжение на _______ листах, на
бланках за № _______ и содержит
________________________________
прописью
порядковых номеров записей.
Всего наименований _____________
прописью
Масса груза (нетто) _______
прописью
Всего мест ____________
прописью
Масса груза (брутто) ___________
прописью
Приложение (паспорта, сертификаты)
на ______________ листах
прописью
Всего отпущено на сумму
__________________________________
прописью
Отпуск разрешил _________________
подпись
Главный бухгалтер _______________
должность, подпись
Отпуск груза произвел ___________
М.П. "____" _________г.
Наценка
(процент)
Складские
или
транспорт-
ные расходы
Всего
к оплате
По доверенности № ____ от "____"
_______________ г. выданной
__________________________________
Груз к перевозке принял
__________________________________
подпись Ф.И.О.
(при личном приеме товара по
количеству и ассортименту)
__________________________________
Груз получил
__________________________________
должность Ф.И.О. подпись
грузополучателя
Оборотная сторона ф. № 1-Т
2. Транспортный раздел
Срок доставки груза
"____" ______________ г.
Автохозяйство
_________________________
наименование,
адрес, ИИК, наименование
банка
Заказчик (плательщик)
_________________________
наименование, адрес,
телефон, ИИК,
наименование банка
Водитель_________________
Ф.И.О. номер
удостоверения
Вид перевозки
_________________________
Пункт погрузки
_________________________
адрес, телефон
Пункт разгрузки
_________________________
адрес, телефон
Переадресовка
_________________________
наименование и адрес
нового грузополучателя,
распоряжения, подпись
ответственного лица
Автомобиль
___________________ номерной знак
___________
марка
Прицеп 1
___________________
номерной знак
____________
марка
Прицеп 1
___________________
номерной знак
____________
марка
ТТН №
К путевому листу №
Код
Код
Маршрут №
Гаражный №
Гаражный №
Сведение о грузе
Краткое
наименование
груза
С грузом
следуют
документы
Вид
упаковки
Количество
мест
Способ
опреде-
ления
массы
Код
груза
Номера
контей-
неров
Класс
груза
Масса
брутто, т.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Указанный груз за
исправной пломбой,
тарой и упаковкой ________________
оттиск
мест
Массой брутто, тонн
___________________
прописью
к перевозке.
Сдал ______________
должность Ф.И.О.
подпись, штамп
Принял водитель
экспедитор
___________________
подпись Ф.И.О.
количество мест ______
прописью
Указанный груз за
исправной пломбой, тарой и
упаковкой ______________
оттиск
Массой брутто, тонн
________________________
прописью
сдал водитель-экспедитор
________________________
прописью
Принял
__________________________
должность Ф.И.О.
подпись, штамп
количество мест ______
прописью
Отметка о составленных актах
_________________________________
Транспортные услуги _____________
Опе-
рация
Исполнитель,
отправитель,
получатель
Дополнительные
операции
(наименование,
количество)
Механизм
(грузо-
подъемность,
емкость
ковша)
Способ
Дата и
время,
число,
месяц,
часы,
минуты
Время
допол-
нитель-
ных
операций
Подпись
ответст-
венного
лица
Ручной,
механизи-
рованный,
наливной
к
о
д
при-
бытия
убы-
тия
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Прочие сведения (заполняются автопредприятием)
Расстояние перевозки по
группам дорог, км.
Код
экспеди-
рования
груза
Сумма за
транспортные
услуги, тенге
Штраф,
тенге
Поправочный коэффициент
к зарплате
Суммарный простой, час., мин.
в
с
е
г
о
в городе
I
группа
II
группа
III
группа
с клиента
води-
телю
Расценки
водителя
Основной
тариф
под
погрузку
под
разгрузку
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Таксировка _____________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
Таксировщик ____________
Расчет
стоимости
За
тонны
За т/
км
Погрузочно-
разгрузочные
работы
Недогрузка
автомобиля
и прицепа
Экспе-
дитор
Сверхнорматив-
ный простой
За сроч-
ность
заказа
За спец.
транс-
порт
Прочие
доплаты
В
с
е
г
о
погруз-
ка
раз-
грузка
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Выполнено
Расценка
К оплате
Примечание:
ТТН по форме № 1-Т предназначена для учета движения запасов и расчетов за их перевозку автомобильным транспортом.
ТТН по форме № 1-Т состоит из двух разделов:
товарного, определяющего взаимоотношения грузоотправителей и грузополучателей и служащего для списания запасов у грузоотправителей и оприходования их у грузополучателей;
и транспортного, определяющего взаимоотношения грузоотправителей-заказчиков автотранспорта с автохозяйствами, выполнившими перевозку грузов, и отражающего транспортную работу и расчеты грузоотправителей или грузополучателей с автохозяйствами за оказанные им услуги по перевозке грузов.
ТТН по форме № 1-Т на перевозку грузов автомобильным транспортом составляется государственным учреждением (грузоотправителем) для каждого грузополучателя отдельно на каждую поездку автомобиля с обязательным заполнением всех реквизитов.
ТТН по форме № 1-Т выписывается в четырех экземплярах:
первый остается у грузоотправителя и предназначается для списания запасов;
второй, третий и четвертый экземпляры, заверенные подписями и печатями (штампами) грузоотправителя и подписью водителя, вручаются водителю, из них:
второй экземпляр сдается водителем грузополучателю и предназначается для оприходования запасов у получателя груза;
третий и четвертый экземпляры, заверенные подписями и печатями (штампами) грузополучателя, сдаются в автохозяйство. Третий экземпляр, служит основанием для расчетов, его автохозяйство прилагает к счету за перевозку и высылает плательщику-заказчику автотранспорта, а четвертый прилагается к путевому листу и служит основанием для учета транспортной работы и начисления заработной платы водителю. По грузам нетоварного характера, по которым не ведется складской учет запасов, но организован учет путем замера, взвешивания, ТТН по форме № 1-Т выписывается в трех экземплярах:
первый и второй экземпляры передаются автохозяйству. Первый экземпляр служит основанием для расчетов автохозяйства с грузоотправителем и прилагается к счету, а второй прилагается к путевому листу и служит основанием для учета транспортной работы;
третий экземпляр остается у грузоотправителя и служит основанием для учета выполненных объемов перевозок.
При перевозке грузов нетоварного характера в ТТН по форме № 1-Т графы с 1 по 11 не заполняются.
Перевозка грузов и все записи, произведенные в ТТН по форме № 1-Т, подтверждаются подписью грузоотправителя в строке "К перевозке сдал" и подписью водителя в строке "Принял водитель-экспедитор".
Приложение 118
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № АТ-3
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Путевой лист легкового автомобиля
Номер
документа
Дата
выдачи
Код
операции
Марка
авто-
мобиля
Номер
Топливо
госу-
дарст-
венный
гаражный
инвен-
тарный
колонны
бригады
марка
расход
Коэффициент
изменения нормы
на ____
км
пробега
на 1 час работы
двигателя
Водитель
Ф.И.О.
Водитель
Ф.И.О
Табельный №
Операция
Время,
час, мин.
Показания
спидометра,
км.
Подпись
Отметка
медицинской
службы
по графику
фактически
диспетчера
механика
за техни-
ческое
состояние
автомобиля
водителя за
принятие и сдачу
автомобиля
1
2
3
4
5
6
7
8
Выезд
Возврат
Задание
Наименование и
адрес
заказчика
Время, час, мин.
Пройдено, км.
Условия оплаты
работы водителя
Подпись
заказчика
прибытия
убытия
1
2
3
4
5
6
Диспетчер ____________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Оборотная сторона ф. № АТ-3
Выполнение задания
маршрут движения
время
показания
спидометра,
км.
нулевой
пробег,
км
пройдено,
км
заказчик
место
прибытия
при
прибытии
код
подпись и
штамп
отправления
назначения
убытия
убытии
1
2
3
4
5
6
7
8
Диспетчер ________________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Оборотная сторона ф. № АТ-3
Выполнение задания
Время работы, число,
месяц, час, мин.
Простой на линии,
час, мин.
Сумма за
услуги с
клиента,
тенге
Зарплата водителя
Отметки на
линии
водителя
двигателя
продолжи-
тельность
код
причины
код вида
оплаты
сумма к
оплате,
тенге
9
10
11
12
13
14
15
марка
единица измерения
остаток
выдать
на задание
выдано
наименование
код
наименование
код
при выезде
при
возвращении
ГУ
заказчиком
16
17
18
19
20
21
22
23
24
подпись
механика
заправщиком
Серия и номер выданных талонов
Путевой лист принял диспетчер _____________________________________
подпись Ф.И.О.
Заказчик _________________________________________________
подпись и штамп
Примечание:

№ АТ-3-нысанды жол қағазы жеңіл автотранспорт жұмысының есебі бойынша құжатты және жүргізушілердің жалақысын есептеудің негізі болып табылады; бірінші данасы диспетчермен және сол уәкілетті тұлғамен жазылып беріледі. Жол қағазы тек бір күнге немесе сменаға жарамды. № АТ-3-нысанды жол қағазы ұзақ мерзімге жүргізушінің іс сапары бір тәуліктен (сменадан) аспаған жағдайда ғана жазылады.
Жол қағазында автомобиль жататын мекеменің реттік нөмірі, беру күні, автомобиль тиесілі мемлекеттік мекеменің штампы және мөрі қойылуға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
119-қосымша
№ АТ-6 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Автобустың жолдама парағы
Жолдама парағы
Берілген күні
Автомобильдің маркасы
Мемлекеттік нөмір
Гараждық нөмір
серия
нөмір
Табель нөмірі
Жұмыс режимі
Жүргізуші ______________________________________________
аты-жөні
Жүргізуші ______________________________________________
аты-жөні
Еріп жүрген адам: ______________________________________________
лауазымы аты-жөні
______________________________________________
лауазымы аты-жөні
Ауысым
Қолы
Медициналық қызметтің белгісі
Табель нөмірі
Ауысым
автомобильдің техникалық жай күйіне механика
жүргізуші
шыққан кезде
қайтқан кезде
автомобильді қабылдау үшін
автомобильді тапсырғаны үшін
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Спидометрдің көрсеткіші
Уақыты
шыққан кезде
қайтқан кезде
кесте бойынша
нақты
шығу
қайту
шығу
қайту
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Желіде жұмыс істеу
атауы мен нөмірі (тапсырыс берушінің)
маршрут коды (тапсырыс беруші)
ауысым
маршруттағы жұмыс уақыты (тапсырма бойынша), сағат., мин
орындалған рейстер (тапсырыс бойынша жұмыс істеген сағат)
бастапқыда
аяқталуы
барлығы
оның ішінде кесте бойынша (ақылы)
15
16
17
18
19
20
21
№ АТ-6 нысанның сырт жағы
Жұмыс нәтижесі
ауысым
қашықтық, км
түсім, теңге
жұмыс уақыты, сағат, мин.
барлығы
оның ішінде жолаушылармен (тапсырыс бойынша)
жоспарлы
нақты
барлығы
оның ішінде
кешкі
түнгі
мереке
тапсырыс бойынша
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Тапсырыс берушінің қолы _______________________ Мөртаңба
Жай
Отын шығысы
ауысым
атауы
код
уақыт, сағат, мин.
жауапты тұлғаның қолы
ауысым
марка
бастапқыда
аяқталуы
атауы
коды
32
33
34
35
36
37
38
39
40
кестенің жалғасы
Отын шығысы
өлшем бірлігі
қалдық
берілді
шыққан кезде
қайтқан кезде
41
42
43
44
Қолы _______________________ _____________________
механиктің май құюшының
Желідегі белгі: _____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Ескерту:
№ АТ-6-нысанды жол парағы жолаушылар автомобиль көлігінің жұмысын есептеу үшін қолданылады және жүргізушіге жол сапарына шығуға құқық беретін және оған жалақы есептеу кезінде қажетті дерек алу үшін негіз болып табылады. Нысан қолмен өңдеу үшін де, сол сияқты есептеуді компьютеризациялау кезінде (күн сайын және уақыттың белгілі бір кезеңіне) қажетті және жеткілікті ақпаратты қамтиды. № АТ-6-нысаны Қалалық, қала сыртындағы және қалааралық маршруттарда қызмет автобусының жұмыс есебі үшін қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
120-қосымша
№ 462 нысаны
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы (орталықтандырылған бухгалтерия)
Жүк автомобилінің жолдама парағы
Құжат нөмірі
Берілген күні
Жұмыс режимі ______________________________________________________ Код |________|
Баған ______________________________________________________ Бригада |________|
Автомобиль ______________________________________________________ Гараж № | |
марка мем.нөмір автомобиль түрі |________|
Жүргізуші ______________________________________________________ Гараж № | |
аты-жөні қызметтік куәліктің № сыныптығы |________|
1 тіркеме ______________________________________________________ Гараж № | |
марка мем. нөмір |________|
Еріп жүрген адам __________________________________________________
Тапсырма __________________________________________________
Автомобильдің маркасы
Нөмір
Отын
мемлекеттік
гараждық инвентарлық
бағандар
бригада
марка
шығыс нормасы
Норманың өзгеру коэффициенті
____ км қашықтық
қозғалтқыштың бір сағат жұмысына
Табель №
Жүргізуші ________________________________________________ |______________|
аты-жөні
Жүргізуші ________________________________________________ |______________|
аты-жөні
Операциясы
Уақыты, сағаты, мин
Спидометрдің көрсеткіші, км
Отынның қалдығы
Берген отын
Қолы
Медициналық қызметтің белгісі
кесте бойынша
нақты
шыққан кезде
қайтқан кезде
кәсіпорын
тапсырыс беруші
диспетчердің
механиктің автомобильдің техникалық жағдайына
автомобильді қабылдауға, тапсыруға жүргізушінің
май құюшы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Шығу
Қайту
Жолда жөндеу __________________________________________________
Тапсырма
Тапсырыс беруші атауы мен мекен жайы
Уақыты, сағат, мин.
Өтті, км.
Жүргізушінің жұмысын төлеу жағдайы
Тапсырыс берушінің қолы
шығуы
келуі
1
2
3
4
5
6
Диспетчер ______________________________________________________
№ 462 нысанының сырт жағы
Тапсырманы орындау
қозғалыс маршруты
уақыты
Спидометрдің көрсеткіші, км.
нөлдік қашықтық
өтті, км
тапсырыс берушінің қолы мен мөртаңбасы
жөнелту
тағайындау
шығуы
келуі
шыққан кезде
келген кезде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жұмыстың уақыты, күні, айы, сағаты, мин.
Желіде қарапайым, сағат, мин.
Қаридарға қызмет көрсеткен үшін сома, теңге
Жүргізушінің жалақысы
жүргізуші
қозғалтқыш
ұзақтығы
себебі
төлем түрі
төленетін сома
10
11
12
13
14
15
16
Желідегі белгі ________________________________________________________________
Жолдама парақты қабылдаған диспетчер __________________________________________
қолы аты-жөні
Тапсырыс беруші ____________________________________________________________
қолы аты-жөні лауазымы
Ескерту:
№ 462-нысанды жүк автомобилінің жол парағы алғашқы есептеудің негізгі құжаты болып табылады, ол тауарлық жүкті тасымалдау кезінде тауарлық-көліктік үстемемен немесе тауарлық емес жүкті тасымалдау кезінде өлшеу (салмағын өлшеу) актісімен бірге жылжымалы құрамның жұмысын есептеу, жүкті тасымалдау үшін есеп-айырысуды жүзеге асыру үшін, сондай-ақ жүргізушіге жалақы есептеу үшін көрсеткіштерді анықтайды.
№ 462-нысанды жол парағы сол сияқты келісілген баға, уақытша төлем бойынша жүкті тасымалдау кезінде және халықаралық қатынастарда жүкті тасымалдау кезінде қолданылады.
Жол парағын оны жүргізушіге бергенге дейін толтыруды мемлекеттік мекеменің диспетчері немесе оған уәкілеттік берген тұлға жүргізеді. Бұл ретте жеке деректерді мемлекеттік мекеменің жауапты қызметкерлері және тапсырыс берушілер толтырады. Жол парағын жүргізушіге диспетчердің немесе осыған уәкілеттік берілген тұлғаның қолжазбасымен тек бір жұмыс күніне (ауысымға) жүргізуші алдыңғы күннің жол парағын тапсырған жағдайда беріледі. Жүкті халықаралық тасымалдау кезінде ұзақ мерзімге № 462-нысанды жол парағы жүргізушіге тасымалдауды бір тәуліктен астам орындаған кезде беріледі.
Берілген жол парағында беру күні, автомобиль тиесілі мемлекеттік мекеменің мөртабаны мен мөрі болуы тиіс.
Жол парағын дұрыс толтырғаны үшін жауапкершілікті мемлекеттік мекемелердің басшылары және жүк автомобильдерін пайдалануға жауапты тұлғалар тартады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
121-қосымша
№ НОС-3 нысаны

Путевой лист по форме № АТ-3 выписывается в одном экземпляре диспетчером или уполномоченным на то лицом и является документом по учету работы легкового автотранспорта и основанием для начисления заработной платы водителям. Путевой лист действителен только на один день или смену. Путевой лист по форме № АТ-3 выписывается на длительный срок в случае командировки водителя более одних суток (смены).
В путевом листе проставляется порядковый номер, дата выдачи, штамп и печать государственного учреждения, которому принадлежит автомобиль.
Приложение 119
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № АТ-6
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Путевой лист автобуса
Путевой лист
Дата
выдачи
Марка
автомобиля
Государствен-
ный номер
Гаражный
номер
серия
номер
Водитель
__________________________________
Ф.И.О.
Водитель __________________________________
Ф.И.О.
Сопровождающие лица:
__________________________
должность Ф.И.О.
Табельный
номер
Режим
работы
Смена
Подпись
Отметка
медицинской
службы
Табельный
номер
Смена
механика за
техническое состояние
автомобиля
водителя
при выезде
при
возвращении
за принятие
автомобиля
за сдачу
автомобиля
1
2
3
4
5
6
7
8
Показания спидометра
Время
при выезде
при возвращении
по графику
фактическое
выезда
возвращения
выезда
возвращения
9
10
11
12
13
14
Работа на линии
наименование
и номер
(заказчика)
код маршрута
(заказчика)
смена
время работы на
маршруте (по заказу),
час., мин.
выполнено рейсов
(отработано часов по
заказу)
начало
окончание
всего
в том числе
по графику
(платных)
15
16
17
18
19
20
21
Оборотная сторона формы № АТ-6
Результат работы
смена
пробег, км.
выручка, тенге
время работы, час., мин.
всего
в том числе
с
пассажирами
(по заказу)
плановая
фактическая
всего
в том числе
вечерние
ночные
празд-
ничные
по заказу
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Подпись заказчика Штамп
Простой
Расход топлива
смена
наименование
код
время, час., мин.
подпись
ответственного
лица
смена
марка
начало
окончание
наименование
код
32
33
34
35
36
37
38
39
40
продолжение таблицы
Расход топлива
единица
измерения
остаток
выдано
при выезде
при возвращении
41
42
43
44
Подпись
механика
заправщика
Отметка на линии: _______________________
Примечание:
Путевой лист по форме № АТ-6 применяется для учета работы пассажирского автомобильного транспорта и является документом, дающим водителю право выезда на линию и основанием для начисления ему заработной платы. Форма содержит необходимую и достаточную информацию для обработки, как ручным способом, так и при компьютеризации учета (ежедневно или за определенный период времени). Форма № АТ-6 применяется для учета работы служебного автобуса на городских, пригородных и междугородных маршрутах.
Приложение 120
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
№ Форма № 462
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Путевой лист грузового автомобиля
Номер
документа
Дата
выдачи
Режим работы ____________________________________
_________________________________________________
Колонна _________________________________________
Автомобиль ______________________________________
марка гос.номер тип автомобиля
Водитель_________________________________________
Ф.И.О. № служебного удостоверения
классность
Прицеп 1 ________________________________________
марка гос. номер
Сопровождающие лица ______________________________
Задание __________________________________________
Код
Бригада
Гараж №
№ Гараж
Гараж №
Марка
авто-
мобиля
Номер
Топливо
госу-
дарст-
венный
гаражный
инвентар-
ный
колонны
бригады
марка
норма расхода
Коэффициент
изменения
нормы
на ____ км
пробега
на 1 час
работы
двигателя
Водитель _______________________
Ф.И.О.
Водитель _______________________
Ф.И.О.
Табельный №
Операция
Время, час, мин.
Показания
спидометра,
км.
Остаток топлива
по графику
фактически
при выезде
при возвращении
1
2
3
4
5
6
Выезд
Возврат
продолжение
Выдано топливо
Подпись
Отметка
медицинской
службы
предприятием
заказчиком
диспетчера
механика за
техническое
состояние
автомобиля
водителя за
принятие и
сдачу
автомобиля
заправщика
7
8
9
10
11
12
13
Ремонт в пути
Задание
Наименование и адрес заказчика
Время, час, мин.
Пройдено,
км.
Условия оплаты
работы
водителя
Подпись
заказчика
убытия
прибытия
1
2
3
4
5
6
Диспетчер _______________________________________
Оборотная сторона формы № 462
Выполнение задания
маршрут движения
время
показания
спидометра, км.
нулевой
пробег
пройдено,
км
подпись и
штамп
заказчика
отправления
назначения
убытия
прибытия
при
убытии
прибытии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Время работы, число,
месяц, час, мин.
Простой на линии,
час, мин.
Сумма за
услуги с
клиента,
тенге
Зарплата водителя
Отметки на
линии
водителя
двигателя
продолжи-
тельность
причина
вид
оплаты
сумма к
оплате
10
11
12
13
14
15
16
Путевой лист принял диспетчер ________________________________
подпись Ф.И.О.
Заказчик _____________________________________________________
подпись Ф.И.О. должность
Примечание:
Путевой лист грузового автомобиля по форме № 462 является основным документом первичного учета, который вместе с товарно-транспортной накладной при перевозке товарных грузов или актом замера (взвешивания) при перевозке нетоварных грузов, определяют показатели для учета работы подвижного состава, осуществления расчетов за перевозку грузов, а также для начисления заработной платы водителю.
Путевой лист по форме № 462 применяется также при перевозке грузов по сдельным расценкам, повременной оплате и при перевозке грузов в междугородном сообщении.
Заполнение путевого листа по форме № 462 до выдачи его водителю производится диспетчером государственного учреждения или уполномоченным на то лицом. При этом отдельные данные заполняются ответственными работниками государственного учреждения и заказчиками. Путевой лист выдается водителю под расписку диспетчером или уполномоченным на то лицом только на один рабочий день (смену) при условии сдачи водителем путевого листа предыдущего дня работы. На длительный срок при междугородных перевозках грузов путевой лист по форме № 462 выдается при выполнении водителем перевозок более суток. Выданный путевой лист по форме № 462 имеет дату выдачи, штамп и печать государственного учреждения, которому принадлежит автомобиль. Ответственность за правильное заполнение путевых листов несут руководители государственных учреждений, и лица, ответственные за эксплуатацию грузовых автомобилей.
Приложение 121
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390

Ескерту. Бұйрық 121-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Келісілді: Бекітемін:
Жоғары тұрған мемлекеттік органның Мемлекеттік мекеменің басшысы
/тиісті саланың уәкілетті органының _____________________________
басшысы қолы аты-жөні
___________________________________ "___" ___________________ ж.
қолы аты-жөні ММ коды _________
М.О. "__" ___________________ ж.
Материалдық емес активтерді есептен шығару актісі
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Бөлім, бөлімше
Түгендеу нөмірі
Өлшем бірлігі
Саны
Жинақталған амортизациялау сомасы
Баланстық құны, теңге
1
2
3
4
5
6
Тағайындалған комиссия (бұйрықпен, өкіммен)
___________________________________________
"__" _______________________ ж. № _________________________ негізінде
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ тексеру жүргізді
____________________________________________________ объектінің атауы
және мынадай негізде есептен шығаруға жататыны белгіленді:
1. Сатып алған жылы _________________________________________________
2. Жай күйі мен есептен шығару себебі _______________________________
3. Комиссияның қорытындысы __________________________________________
Қосымша: берілген құжаттардың тізбесі _______________________________
Комиссия төрағасы:___________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Комиссия мүшелері:___________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
____________________________________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Материалдық жауапты тұлға ___________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Объектілерді есептен шығару нәтижелерінің есебі:
Есептен шығаруға кеткен шығындар
Құжаттың атауы, күні, №
Шығыстардың ерекшелігі
Сома, теңге
1
2
3
Есептен шығарудың нәтижелері
______________________________________________________
Материалдық емес активтерді есепке алуды түгендеу карточкасында белгіленді
_____________________________________________________________________
Бас бухгалтер _______________________________________________________
қолы аты-жөні
"__" _______________________ ж.
Ескерту:
№ НОС-3 нысанның акт мемлекеттік мекемелерде 2710 "Материалдық емес активтер" шоты бойынша материалдық емес активтерді есептен шығаруды ресімдеу үшін қолданылады.
№ НОС-3 нысаны бойынша есептен шығаруға арналған материалдық емес активтердің актісінде мынадай деректер: құжаттың жасалған күні, түгендеу нөмірі, жинақталған амортизациялау сомасы, баланстық құны, сатып алған жылы, жай-күйі мен есептен шығару себебі көрсетіледі.
Материалдық емес активтерді есептен шығаруға арналған № НОС-3 нысаны бойынша актіні комиссия екі данада жасайды және мемлекеттік мекеменің басшысы бекітеді.
№ НОС-3 нысаны бойынша актінің бір данасы материалдық емес активтерді есептен шығару есебінде көрсету үшін бухгалтерлік қызметке беріледі, екінші данасы материалдық-жауапты тұлғада қалады. "Келісілді" деген гриф мемлекеттік мекеменің материалдық емес активтерді есептен шығаруға арналған актісі жоғары тұрған мемлекеттік органмен/тиісті саладағы уәкілетті органмен келісілген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
122-қосымша
№ 434-с нысаны

Сноска. Приказ дополнен приложением 121 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма № НОС-3
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Согласовано: Утверждаю:
Руководитель вышестоящего Руководитель государственного
государственного учреждения
органа/уполномоченный орган ______________________________
соответствующей отрасли
подпись Ф.И.О.
_________________________________ от "____" ________________ г.
подпись Ф.И.О. Код ГУ _________
М.П. "__" _________ г.
Акт на списание нематериальных активов
Номер документа
Дата составления
Отдел подразделения
Инвентарный номер
Единица измерения
Количество
Сумма накопленной амортизации
Балансовая стоимость, тенге
1
2
3
4
5
6
Комиссия, назначенная (приказом, распоряжением) _____________________
_____________________________________________________________________
от "____" _______________________ г. № _________________ на основании
_____________________________________________________________________
произвела осмотр ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование объекта
и установила его подлежащим списанию на основании следующего:
1. Год приобретения ____________________________
2. Состояние и причины списания _______________________
3. Заключение комиссии __________________________________________
Приложение: перечень прилагаемых документов _____________________
Председатель комиссии: ______________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Члены комиссии: _____________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
_____________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Материально-ответственное лицо ______________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Расчет результатов от списания объектов:
Затраты на списание
Наименование документа, дата, №
Специфика расходов
Сумма, тенге
Результаты от списания ______________________________________________
В инвентарной карточке учета нематериального актива, отмечено
_____________________________________________________________________
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
"____" __________________________ г.
Примечание:
Акт по форме № НОС-3 применяется в государственных учреждениях для оформления списания объектов нематериальных активов по счету 2710 "Нематериальные активы".
В акте на списание нематериальных активов по форме № НОС-3 указываются данные: дата составления документа, инвентарный номер, сумма накопленной амортизации, балансовая стоимость, год приобретения, состояние и причины списания.
Акт по форме № НОС-3 на списание нематериальных активов составляется комиссией в двух экземплярах и утверждается руководителем государственного учреждения. Один экземпляр Акта по форме № НОС-3 передается в бухгалтерскую службу для отражения в учете списания нематериальных активов, второй экземпляр остается у материально-ответственного лица. Гриф "Согласовано" заполняется в случае согласования актов на списание нематериальных активов государственного учреждения с вышестоящим государственным органом/уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Приложение 122
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390

Ескерту. Бұйрық 122-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
Бөлімше ______________
Бекітемін
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
"___" ___________________ ж.
Қорларды шетке беруге арналған жүкқұжат
Құжаттың нөмірі
Жасалған күні
Мемлекеттік мекеменің коды
Алушы
Жөнелтуші
Шығыстар ерекшелігі
Корреспонденцияланатын шот/қосалқы шот
Запастардың атауы
Өлшем бірлігі
Номенклатуралық нөмірі
Саны
Бағасы
Сома, теңге
Барлық жөнелтілген атаулар ______________ сомасы ___________ теңге
Жөнелтуге рұқсат берілген ___________________________________________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер _______________________________________________________
қолы аты-жөні
МО
Тапсырды (берді)_____________________________________________________
қолы аты-жөні
Қабылдады (алды)_____________________________________________________
қолы аты-жөні
Ескерту:
№ 434-c нысаны бойынша жүкқұжат 1310 "Материалдар" шотының қосалқы шоттары мен 1320 "Аяқталмаған өндіріс", 1330 "Дайын өнім", 1340 "Тауарлар", 1350 "Жолдағы қор" шоттары бойынша запастарды сыртқа беруді ресімдеу үшін жолданылады. № 434-с-нысаны екі данада жасалады. Бухгалтерлік қызметке № 434-c нысанындағы жүкқұжаттар алушының қолхатымен ресімделген тізілім негізінде беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
123-қосымша
№ 429-р нысаны
Ескерту. Бұйрық 123-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 12.10.2013 № 480 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
____________________________________ ЖСН/БСН ______________________
Мемлекеттік мекеменің
(орталықтандырылған бухгалтерияның атауы)
Бекітемін
Мемлекеттік мекеменің басшысы
_____________________________
қолы аты-жөні
"___" ___________________ ж.
Ұзақ мерзімді активтерді
бұзу және бөлшектеу кезінде
алынған запастарды кіріске алу туралы акті
Құжат нөмірі
Жасалған күні
Ұзақ мерзімді активтерін есептен шығару актісі
нөмірі
күні
Корреспонденцияланатын шот
Қорлар
Өлшем бірлігі
Бөлшектеу мен бұзу кезінде алынған саны
бір бірлігінің бағасы, теңге
Сомасы, теңге
атауы, сұрыпы, мөлшері, маркасы
номенклатуралық нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
Комиссия мүшелері:
______________________/_____________________/___________/_____________
лауазымы қолы аты-жөні
_________________/_________________/__________
лауазымы қолы аты-жөні
Бас бухгалтер:_________________/_____________________/_______________
лауазымы қолы аты-жөні
Ескерту:

Сноска. Приказ дополнен приложением 122 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма № 434-с
_____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Подразделение _______________________
Утверждаю
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
"_____" _________________г.
Накладная на отпуск запасов на сторону
Номер документа
Дата составления
Код государственного учреждения
Получатель
Отправитель
Специфика расходов
Корреспондирующий счет/субсчет
Наименование запасов
Единица измерения
Номенклатурный номер
Количество
Цена
Сумма, тенге
Всего отпущено ______________ наименований на сумму __________ тенге
Отпуск разрешил _____________________________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
подпись Ф.И.О.
МП
Сдал (выдал) ________________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Принял (получил)_____________________________________________________
подпись Ф.И.О.
Примечание:
Накладная по форме № 434-с применяется для оформления отпуска запасов на сторону по субсчетам счета 1310 "Материалы" и счетам 1320 "Незавершенное производство", 1330 "Готовая продукция", 1340 "Товары", 1350 "Запасы в пути".
Форма № 434-с выписывается в двух экземплярах. В бухгалтерскую службу Накладные по форме № 434-с передаются на основании реестра оформленного распиской получателя.
Приложение 123
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Сноска. Приказ дополнен приложением 123 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 12.10.2013 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма № 429-р
______________________________________________ ИИН/БИН______________
Наименование государственного учреждения
(централизованной бухгалтерии)
Утверждаю
Руководитель государственного учреждения
________________________________________
подпись Ф.И.О.
"_____" _________________ г.
Акт об оприходовании запасов, полученных при разборке и демонтаже долгосрочных активов
Номер документа
Дата составления
Акт на списание долгосрочных активов
номер
дата
Корреспондирующий счет
Запасы
Единица измерения
Количество, полученное при разборке и демонтаже
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
наименование, сорт, размер, марки
номенклатурный номер
1
2
3
4
5
6
7
Члены комиссии: _____________/_____________________/_________________________________
должность подпись Ф.И.О.
______________/ _____________/ ______________________________________
должность подпись Ф.И.О.
Главный бухгалтер
_________________/______________/____________________________________ должность подпись Ф.И.О.
Примечание:

Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге бөлінген қаражатты пайдалануды есепке алу кітабында 1044 "Жергілікті өзін өзі басқару ҚБШ" қосалқы шоты бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге түскен кірістер бойынша мемлекеттік мекеме 454-м/с нысаны бойынша қаражатты есепке алуды жүргізеді.
Осы кітапта № 454-м/с нысан бойынша кезеңнің басына қаражат қалдығы көрсетіледі, түрлері бойынша кірістердің түсімі, бағыттары бойынша қаражатты жұмсау және кезеңнің соңына қаражат қалдығы. Жазбаны бас бухгалтер немесе оның орнын ауыстыратын тұлға жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
125-қосымша
№ 408-ДБ-в нысаны
Ескерту. 125-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін
23-мемориалдық ордер
Бюджетке дебиторлық берешектер есептесу
төлемшінің жинастыру түсім бойынша ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың атауы, құжаттың нөмірі
Бюджеттік сыныптама коды
Есеп
Айдың басына 1292, 1293, 1294, 1295 қосалқы шоттары бойынша қалдық
1292, 1293, 1294, 1295 Шоттар/ қосалқы шоттар дебеті
Дебет
Кредит
Шоттар/қосалқы шоттар кредиті
Жиыны
6081,
6082,

В Книге по учету использования средств, выделенных на решение вопросов местного значения по форме 454-м/с ведется учет средств государственным учреждением, поступившим по доходам на решение вопросов местного значения по субсчету 1044 "КСН местного самоуправления".
В данной Книге по форме № 454-м/с показывается остаток средств на начало периода, поступление доходов по видам, расходование средств по направлениям и остаток денег на конец периода. Записи ведутся бухгалтером или лицом его заменяющим.
Приложение 125 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 408-ДЗ-в
___________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии) Мемориальный ордер 23 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость по дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет
Сноска. Приказ дополнен приложением 125 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.03.2017 № 187 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Дата
Наименование документа, номер документа
Код бюджетной классификации
Счет
Остаток на начало месяца по субсчетам
Дебет счетов/субсчетов 1292, 1293, 1294, 1295
Дебет
Кредит
Кредит счетов/субсчетов
Итого
6081, 6082

№ 408-ДБ-в нысаны бойынша жинақтау ведомосі бюджетке түсетін түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша дебиторлық берешекті есепке алу үшін қолданылады және 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоттары бойынша жасалады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағанында: 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша және 6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер" қосалқы шоты бойынша шоттар/қосалқы шоттар кредитінде салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есеп негізінде бюджетке түсетін салықтық түсімдерден түсетін кірістерді (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) тану бойынша кірістер танылған жазбалар жүргізіледі;
1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоты бойынша 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер" қосалқы шотының кредитінде "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - ИААЖ) талдау орталығының кіші жүйесі "Мемлекеттік қаржы бойынша есептілікті және статистиканы қалыптастыру, бюджеттердің атқарылуын талдау, талдамалық материалдарды дайындау" Талдау орталығы (бұдан әрі - ТО) құрауышынан алынған түсімдер тану бойынша жазба жүргізіледі.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағанында: 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" қосалқы шоттары бойынша және 5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылыдардың қаржылық нәтижесі" шотының кредитінде бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы есепті кезеңдер үшін дебиторлық берешекті толық есептеу бойынша жазбалар жүргізіледі.

Накопительная ведомость по дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет по форме № 408-ДЗ-в применяется для учета дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет и составляется по субсчетам 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства".
В графе "Дебет счетов/субсчетов": по субсчету 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет" и в кредит счетов/субсчетов по субсчету 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" производятся записи по признанию доходов от налоговых поступлений в бюджет на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
По субсчету 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет" в кредит субсчета 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет" производятся записи по признанию доходов от неналоговых поступлений в бюджет на основании форм отчетов по поступлениям, полученных из подсистемы Аналитический центр (далее – АЦ) интегрированной автоматизированной информационной системы (далее – ИАИС) "е-Минфин" АЦ Компонент "Формирование отчетности и статистики по государственным финансам, анализ исполнения бюджетов, подготовка аналитических материалов".
В графе "Дебет счетов/субсчетов": по субсчетам 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет, 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет",
1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" и в кредит счета 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" производятся записи по доначислению дебиторской задолженности за предыдущие отчетные периоды.

"Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағанында: 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", "Шоттар/қосалқы шоттар дебетінде":
1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ" республикалық және жергілікті бюджетке түсетін салықтық түсімдер, салықтық емес түсімдер, негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден түскен түсімдер есепке алынады.
6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер" ағымдағы түсімдер бойынша қосымша ұсынылған есеп айырысулар негізінде жасалған бухгалтерлік анықтама негізінде бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша есептелген сомалар бойынша түзетпеу жазбасы есепке алынады;
5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылыдардың қаржылық нәтижесі" қосымша ұсынылған есеп айырысу негізінде жасалған бухгалтерлік анықтамаға сәйкес алдағы есепті кезең үшін бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдердің дұрыс есептелген сомасы бойынша түзету жазбасы ескеріледі.
Айдың соңында 12 "Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағаны бойынша жиыны мен 17 "Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағаны бойынша жиыны мемориалдық ордер ресімделгеннен кейін "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 408-ДБ-в нысаны бойынша мемориалдық ордерге орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
126-қосымша
№ 408-KБ-в нысаны
Ескерту. 126-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін 24-мемориалдық ордер
Бюджетке түсетін түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша
кредиторлық берешек жөніндегі жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың нөмірі
Құжаттың атауы
Бюджеттік сипаттама коды
Шоты
Айдың басына қосалқы шоттар бойынша қалдық

В графе "Кредит счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" в "Дебет счетов/субсчетов":
1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов" учитываются поступления налоговых, неналоговых поступлений, поступления от реализации основного капитала и финансовых активов государства в республиканский и местный бюджеты; 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим";
6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет учитывается сторнировочная запись по исчисленным суммам по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет на основании бухгалтерской справки, составленной на основании дополнительно представленных расчетов по текущим поступлениям;
5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" учитывается исправительная запись по неправильно начисленным суммам налоговых и неналоговых поступлений в бюджет за предыдущие отчетные периоды, согласно бухгалтерской справке, составленной на основании дополнительно представленных расчетов.
В конце месяца итоги по графе 12 "Кредит счетов/субсчетов" и итоги по графе 17 "Дебет счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера 23 переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 23 по форме № 408-ДЗ-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 126 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 408-КЗ-в
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии) Мемориальный ордер 24 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость по кредиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет
Сноска. Приказ дополнен приложением 126 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.03.2017 № 187 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Дата
Номер доку мента, наименование документа
Код бюджетной классификации
Счет
Остаток на начало месяца по субсчетам

№ 408-KБ-в нысаны бойынша жинақтау ведомосі 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" қосалқы шоттары бойынша жасалады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағанында: 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" және "Шоттар/қосалқы шоттар кредитінде": 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" 1294 "Негізгі капиталды өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде салық төлеушінің дебиторлық берешегін бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдердің бір түрі бойынша және кредиторлық берешегін басқа түрі бойынша есепке жатқызу.
3281 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" қосалқы шотының дебеті және 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қоры" қосалқы шотының кредиті бойынша "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - ИААЖ) талдау орталығы кіші жүйесі "Мемлекеттік қаржы бойынша есептілікті және статистиканы қалыптастыру, бюджеттердің атқарылуын талдау, талдамалық материалдарды дайындау" Талдау орталығы (бұдан әрі - ТО) компонентінен алынған түсімдер бойынша есептер нысандары негізінде салық органдарының төлем тапсырмалары негізінде артық (қате) төленген түсім сомаларын бюджеттен қайтару есепке алынады.

Накопительная ведомость по кредиторской задолженности по расчетам с плательщиками по поступлениям в бюджет по форме № 408-КЗ-в составляется по субсчетам 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС".
В графе "Дебет счетов/субсчетов": 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС,
3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и в "Кредит счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" зачет дебиторской задолженности налогоплательщика по одному виду и кредиторской задолженности по другому виду налоговых и неналоговых поступлений в бюджет на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
По дебету субсчетов 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС, 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и кредиту субсчета 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" учитывается возврат из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений на основании платежных поручений налоговых органов на основании форм отчетов по поступлениям, полученных из подсистемы Аналитический центр (далее – АЦ) интегрированной автоматизированной информационной системы (далее – ИАИС) "е-Минфин" АЦ Компонент "Формирование отчетности и статистики по государственным финансам, анализ исполнения бюджетов, подготовка аналитических материалов".

3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" қосалқы шотының дебеті және 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ" қосалқы шотының кредиті бойынша салық органының төлем тапсырмалары мен өкімдері бойынша Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерге ҚҚС қайтару есепке алынады.
"Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағанында 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" және 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" шоты бойынша "шоттар/қосалқы шоттар дебетінде" салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде түзетпеу жазбасы көрсетіледі.
Салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде ағымдағы есепті кезең үшін "Шоттар/ қосалқы шоттар кредиті" бағанында: 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" және 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" шоты бойынша "Шоттар/ қосалқы шоттар дебетінде" ҚҚС бойынша кредиторлық берешекті есептеу көрсетіледі.
"Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағанында 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" және 5240 "Бюджетке түсімдер бойынша алдыңғы жылыдардың қаржылық нәтижесі" "Шоттар/қосалқы шоттар дебетінде" өткен кезеңдер бойынша салықтар, өсімпұлдар, айыппұлдар мен салықтық емес түсімдер бойынша салық төлеушілермен есеп айырысулар бойынша кредиторлық берешекті қалпына келтіру есепке алынады.
Айдың соңында 11 "Шоттар/қосалқы шоттар кредиті" бағаны бойынша жиыны мен 15 "Шоттар/қосалқы шоттар дебеті" бағаны бойынша жиыны мемориалдық ордер рәсімделгеннен кейін "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 408-КБ-в нысаны бойынша орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
127-қосымша
№ 381-в-нысаны
Ескерту. 127-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
_____ жылы _________________ кезең үшін
25-мемориалдық ордер
Республикалық, жергілікті бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы
Қаражат қозғалысы бойынша жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың нөмірі және атауы
Бюджеттік сипаттама коды
Айдың басына қалдық
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
Барлығы
кестенің жалғасы

По дебету субсчета 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС" и кредиту субсчета 1046 "КСН республиканского бюджета" учитывается возврат НДС дипломатическим и приравненным к ним представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан, по платежным поручениям и распоряжению налогового органа.
В графе "Кредит счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет" и в "Дебет счетов/субсчетов" по счету 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" отражается сторнировочная запись на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
В графе "Кредит счетов/субсчетов" 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и в "Дебет счетов/субсчетов" по счету 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" отражается начисление кредиторской задолженности по налогу на добавленную стоимость за текущий отчетный период на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
В графе "Кредит счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" и в "Дебет счетов/субсчетов" 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" учитывается восстановление кредиторской задолженности по расчетам с налогоплательщиками по налогам, пене, штрафам и неналоговым поступлениям) прошлых периодов.
В конце месяца итоги по графе 11 "Кредит счетов/субсчетов" и итоги по графе 15 "Дебет счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 24 по форме № 408-КЗ-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 127 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 381-в
______________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии) Мемориальный ордер 25 за период _________________ года
Накопительная ведомость по движению средств на контрольных счетах наличности республиканского, местного бюджета
Сноска. Приказ дополнен приложением 127 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.03.2017 № 187 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Дата
Наименование и номер документа
Код бюджетной классификации
Остаток на начало месяца

Республикалық, жергілікті бюджеттің Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардағы қаражат қозғалысы бойынша жинақтау ведомосінде республикалық және жергілікті бюджеттерге түсімдерді есепке жатқызу бойынша есеп жүргізіледі. № 381-в нысаны бойынша жинақтау ведомосі 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ", қосалқы шоттары бойынша толтырылады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" және "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне": 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" салық төлеушілердің дербес шоттарының қорытынды операциялары бойынша жиынтық есебі (бюджетке есептелген, азайтылған, түскен, қайтарылған сомалар) негізінде салық төлеушілердің төлем тапсырмалары бойынша салықтық түсімдер есепке алынады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" және "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне" 1292 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі-ИААЖ) талдау орталығының кіші жүйесінен "Мемлекеттік қаржы бойынша есептілікті және статистиканы қалыптастыру, бюджеттердің атқарылуын талдау, талдамалық материалдарды дайындау" Талдау орталығы (бұдан әрі - ТО) компонентінен алынған түсімдер бойынша есептер нысандары негізінде салықтық емес түсімдер, негізгі капитал мен мемлекеттің қаржылық активтерін өткізуден түскен тиісті бюджетке түсетін түсімдер есепке алынады.
"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" және 6085 "Трансферттердің бюджетке түсуі" қосалқы шотының "шот/қосалқы шоттар кредитіне" тиісті бюджетке трансферттер (қайтару және бюджеттік алып қоюлар) түсімдерінің есепке алынуы ескеріледі.

В Накопительной ведомости по движению средств на Контрольных счетах наличности республиканского, местного бюджета ведется учет по зачислению поступлений в республиканский и местный бюджеты. Накопительная ведомость по форме № 381-в заполняется по субсчетам 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим".
В графе "с дебета счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" и "в кредит счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с налогоплательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 1293 учитываются налоговые поступления по платежным поручениям налогоплательщиков на основании сводного отчета по итоговым операциям лицевых счетов налогоплательщиков (начисленных, уменьшенных, поступивших, возвращенных сумм в бюджет).
В графе "с дебета счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" и "в кредит счетов/субсчетов" 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с налогоплательщиками по налоговым поступлениям в бюджет",
1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" учитываются неналоговые поступления, поступления в соответствующий бюджет от реализации основного капитала и финансовых активов государства на основании форм отчетов по поступлениям, полученных из подсистемы Аналитический центр (далее – АЦ) интегрированной автоматизированной информационной системы (далее – ИАИС) "е-Минфин" АЦ Компонент "Формирование отчетности и статистики по государственным финансам, анализ исполнения бюджетов, подготовка аналитических материалов".
В графе "с дебета счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" и "в кредит счетов/субсчетов" субсчет 6085 "Поступления трансфертов в бюджет" учитываются зачисления в соответствующий бюджет поступления трансфертов (возврат и бюджетное изъятие).

"Шот/қосалқы шоттарының кредитінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" "шоттар/қосалқы шоттар дебетіне" 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" бюджеттен артық (қате) төленген түсімдер сомаларын қайтару салық органдарының қорытындылары немесе қосымша ұсынылған есеп айырысу негізінде жасалған бухгалтерлік анықтама негізінде есепке алынады.
"Шот/қосалқы шоттар кредитінен" бағанында 1046 "Республикалық бюджеттің ҚБШ", 1047 "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", 1048 "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ" "шоттар/қосалқы шоттар дебеті" 7470 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар" тиісті бюджеттің ҚБШ-сынан шығыстардың жүргізілуі көрсетіледі.
Айдың соңында "шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" 14-баған бойынша қорытынды мен "шот/қосалқы шоттар кредитінен" 26-баған бойынша қорытынды мемориалдық ордер рәсімделгеннен кейін "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. 381-в- нысаны бойынша мемориалдық ордеріне орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
128-қосымша
Ескерту. 128-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 01.07.2020 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.№ 409-д-нысаны
__________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерияның) атауы
______ жылы ________________ айы үшін 26-мемориалдық ордер
Бюджетке түсімдерден түсетін кірістерді есептеудің жинақтау ведомосі
р/с №
Күні
Құжаттың атауы және нөмірі
Бюджеттік сипаттама коды
Айдың басына қалдық

В графе "с кредита счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" "в дебет счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" учитывается возврат из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений на основании заключения налоговых органов или бухгалтерской справки, составленной на основании дополнительно представленных расчетов.
В графе "с кредита счетов/субсчетов" 1046 "КСН республиканского бюджета", 1047 "КСН местных бюджетов", 1048 "КСН Фонда компенсации потерпевшим" в "дебет счетов/субсчетов" 7470 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" отражается проведение расходов из КСН соответствующего бюджета.
В конце месяца итоги по графе 14 "с дебета счетов/субсчетов" и итоги по графе 26 "с кредита счетов/субсчетов" после оформления мемориального ордера 25 переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 25 по форме № 381-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 128 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 409-д
________________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии) Мемориальный ордер 26 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость начисления доходов от поступлений в бюджет
Сноска. Приказ дополнен приложением 128 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.03.2017 № 187 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 01.07.2020 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Дата
Наименование и номер документа
Код бюджетной классификации
Остаток на начало месяца

"Шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" бағанында 6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер", 6085 "Бюджетке трансферттердің түсуі" және "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне" 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" – есепті жылдың қаржылық нәтижесіне салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша кірістер шоттарын жабу жүзеге асырылады.
"Шоттар-қосалқы шоттар кредитінен" бағанында: 6081 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", 6082 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер", 6085 "Бюджетке трансферттердің түсуі" және "шоттар/қосалқы шоттар дебетіне" бағанында: 1292 "Салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1293 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1294 "Негізгі капиталды өткізуден есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", 1295 "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" ағымдағы есепті кезең үшін дебиторлық берешек есепке алынады.
№ 409-д нысаны бойынша мемориалдық ордерде бюджетке түсімдер бойынша тиісті құжаттардың негізінде түсімдердің түрлері бойынша топталады және айдың соңында "шоттар/қосалқы шоттар дебетінен" 8-баған бойынша жиыны және "шоттар/қосалқы шоттар кредитінен" 13-бағаны бойынша жиыны "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 409-д нысаны бойынша мемориалдық ордеріне орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2011 жылғы 2 тамыздағы
№ 390 бұйрығына
129-қосымша
№ 458-д-нысаны

В графе "с дебета счетов/субсчетов" 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет", 6085 "Поступления трансфертов в бюджет" и "в кредит счетов/субсчетов" 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" – осуществляется закрытие счетов доходов по налоговым и неналоговым поступлениям на финансовый результат отчетного года.
В графе "с кредита счетов/субсчетов": 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет", 6085 "Поступления трансфертов в бюджет" и "в дебет счетов/субсчетов": 1292 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям", 1293 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 1294 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала", 1295 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации финансовых активов государства" учитывается начисление дебиторской задолженности за текущий отчетный период.
В мемориальном ордере по форме № 409-д на основании соответствующих документов по поступлениям в бюджет группируются по видам поступлений и в конце месяца итоги по графе 8 "с дебета счетов/субсчетов" и итоги по графе 13 "с кредита счетов/субсчетов" переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 26 по форме № 409-д подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.
Приложение 129 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 августа 2011 года № 390
Форма № 458-в
____________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения (централизованной бухгалтерии) Мемориальный ордер 27 за ____________ месяц _____ года
Накопительная ведомость начисления расходов по уменьшению поступлений в бюджет

№ 458-д нысаны жөніндегі жинақтау ведомосі бюджетке түсетін түсімдердің азаюы бойынша шығыстарды есепке алу үшін қолданылады. № 458-д нысаны жөніндегі жинақтау ведомосі 7260 "Бюджетке түсімдердің азаюы бойынша шығыстар" шоты бойынша жасалады.
"Шот дебетінен" бағанында 7260 "Бюджетке түсетін түсімдердің азаюы бойынша шығыстар" "шоттар/қосалқы шоттар кредитіне" 3281 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3282 "ҚҚС төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3283 "ҚҚС қайтару бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3284 "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", 3285 "ЕАЭО-ға мүше-мемлекеттер алдындағы бөлінетін кеден баждары бойынша кредиторлық берешек" - салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша кредиторлық берешекті, ҚҚС төлеу бойынша кредиторлық берешекті есептеу жүзеге асырылады.
"Шот кредитінен" бағанында 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" "шоттар/ қосалқы шоттар дебетіне" 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" – бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша есептелген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығару жүзеге асырылады.
Айдың соңында "шот дебетінен" 11-бағаны бойынша қорытынды мен "шот кредитінен" 14-баған бойынша қорытынды "Бас журнал" № 308 нысаны бойынша кітапқа көшіріледі. № 458-д нысаны бойынша мемориалдық ордеріне орындаушы мен мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері немесе олар уәкілеттік берген тұлға қол қояды.

Накопительная ведомость начисления расходов по уменьшению поступлений в бюджет по форме № 458-в применяется для учета расходов по уменьшению поступлений в бюджет. Накопительная ведомость по форме № 458-в составляется по счету 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет".
В графе "с дебета счета" 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" "в кредит счетов/субсчетов" 3281 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", 3282 "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС", 3283 "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", 3284 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", 3285 "Кредиторская задолженность по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами ЕЭС" осуществляется начисление кредиторской задолженности по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет, кредиторская задолженность по оплате НДС.
В графе "с кредита счета" 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" "в дебет счетов/субсчетов" 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" осуществляется списание заключительными оборотами начисленных расходов по уменьшению поступлений в бюджет.
В конце месяца итоги по графе 11 "с дебета счета" и итоги по графе 14 "с кредита счета" переносятся в книгу по форме № 308 "Журнал-главная". Мемориальный ордер 27 по форме 458-в подписывается исполнителем и главным бухгалтером государственного учреждения или лицом, им уполномоченным.