"Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 26 қыркүйектегі № 503 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 25 қазанда № 7281 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 192 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 04.04.2014 № 192 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитеті (Б.Б. Бисенқұлов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары полиция полковнигі Қ.С. Тыныбековке және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетіне (Б.Б. Бисенқұлов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 503 бұйрығымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді
қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын
адамдарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» қызмет көрсету регламенті «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Техникалық қызмет департаментінің Автоматтандырылған ақпараттық-іздеу жүйесі (бұдан әрі - ААІЖ) автоматтандырылған деректер банкі;

Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 сентября 2011 года № 503. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 октября 2011 года № 7281. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 192
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 04.04.2014 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства".
2. Комитету дорожной полиции Министерства внутренних дел (Бисенкулов Б.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции Тыныбекова К.С. и Комитет дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Бисенкулов Б.Б.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 сентября 2011 года № 503
РЕГЛАМЕНТ
государственной услуги
"Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по
доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой
Министерством сельского хозяйства"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства" разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) автоматизированная информационно-поисковая система (далее - АИПС) - автоматизированный банк данных Департамента технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;

2) сенімді тұлға - көлік құралын сенімхат бойынша басқаратын жеке тұлға.
3. Мемлекеттік қызметті ішкі істер органдары жол полициясының тіркеу-емтихан бөліністері (бұдан әрі - ЖП ТЕБ) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету:
1) «Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шілдедегі Заңының 18-бабының;
2) «Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы, 1-тармағы 18) тармақшасының;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1670 қаулысымен бекітілген «Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт);
4) «Көлік құралдарын сенімхат негізінде пайдаланатын адамдарды тіркеу және есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 23 тамыздағы № 504 бұйрығының негізінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3840 болып тіркелген) (бұдан әрі - Бұйрық) көрсетіледі.
6. Көлік құралын сенімхат бойынша басқаратын адамды тіркеу және сенімхатта арнайы мөртабанды қою немесе қызметтер көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ЖП ТЕБ жұмыс кестесі. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі (сейсенбі - жұма сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, сенбі сағат 08.00-ден 16.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 12.00-ден 13.00-ге дейін). ЖП ТЕБ орналасқан жері туралы ақпарат Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Үкіметтің электрондық порталында;
2) электрондық Үкіметтің порталында;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) веб-сайттарында (www.mvd.kz);
4) ІІМ Жол полициясы комитетінің «Заңнама» бөлімінде (www.zholpolice.kz);
5) облыстардың, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ТЕБ үй-жайларында, стендтерде және ақпараттық тақталарда орналастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі:
1) сенімді адам қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 1 сағаттан аспайды;
2) сенімді адам жүгінген күні жергілікті жерде мемлекеттік қызмет көрсетілгенге дейін кезек күтудің ең жоғарғы шекті уақыты - 20 минуттан аспайды;

2) поверенное лицо - физическое лицо, управляющее транспортным средством по доверенности.
3. Государственная услуга оказывается регистрационно-экзаменационными подразделениями дорожной полиции органов внутренних дел (далее - РЭП ДП).
4. Форма государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О безопасности дорожного движения";
2) подпункта 18) пункта 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел";
3) стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1670 (далее - Стандарт);
4) приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 августа 2005 года № 504 "Об утверждении Правил регистрации и учета лиц, пользующихся транспортными средствами на основании доверенности" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3840) (далее - Приказ).
6. Результатом государственной услуги является регистрация лица, управляющего транспортным средством по доверенности и проставление специального штампа в доверенности, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. График работы РЭП ДП по оказанию государственной услуги. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю (вторник - пятница с 09.00 час. до 18.00 час, перерыв на обед с 13.00 час. до 14.30 час, суббота с 08.00 час. до 16.00 час, перерыв на обед с 12.00 час. до 13.00 час). Информация о месте нахождения РЭП ДП указана в приложение 1 Стандарта.
8. Информация о государственной услуге размещена:
1) на электронном портале Правительства;
2) на портале электронного Правительства;
3) на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (www.mvd.kz) (далее - МВД);
4) в разделе "Законодательство" Комитета дорожной полиции МВД (www. Zholpolice. kz);
5) веб-сайтах департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны, в помещениях РЭП, указанных в приложении 1 Стандарта, на стендах и информационных досках.
9. Государственная услуга представляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи поверенным лицом необходимых документов: не более 1 часа;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения поверенного лица не более 20 минут;

3) өтініш иесі жүгінген күні жергілікті жерде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең жоғарғы шекті уақыты - 20 минуттан аспайды.
10. Мыналар:
көлік құралдары иесінің сенімхаттарды қайтарып алуы;
өтініш иесінің немесе көлік құралының іздестіруде болуы;
сенімхаттың әрекет ету мерзімінің өтуі мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) өтініш иесінің құжаттар пакетін қабылдау және тексеру;
2) арнайы есептер бойынша тексеру;
3) ААІЖ жүйесінде қажетті тіркеу деректерін жинау;
4) сенімхатқа Теб-тің арнайы мөртаңбасын қою;
5) сенімхат беру.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды бір адам, ЖП ТЕБ-тің жауапты қызметкері жүзеге асырады.
13. Өтініш иесін тіркеуді жүзеге асыру үшін өтініш білдірген жағдайда ЖП ТЕБ қызметкері ұсынылған құжаттардың бұйрық талаптарына сәйкестігін тексереді.
14. Қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көлік құралын тіркеу туралы куәлік;
2) көлік құралын пайдалану құқығына берілген сенімхат;
3) өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжат.
15. ЖП ТЕБ қызметкері бес минуттың ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Одан кейін ЖП ТЕБ қызметкері құжаттарды ЖП ТЕБ операторына жолдайды.
ЖП ТЕБ операторы құжатты алғаннан кейін:
1) көлік құралы иесінің және көлік құралдарының ААІЖ жүйесінде көлік құралын іздестіруде болуын тексереді;
2) көлік құралы иесінің (көлік құралы иесінің өкілі) және көлік құралдарының ААІЖ жүйесінде электрондық есептерінің жұмыс істеуі үшін қажетті тіркеу деректерін жинауды жүзеге асырады.
Көрсетілген іс-әрекеттер нәтижелері бойынша ЖП ТЕБ операторы құжаттарды ЖП ТЕБ қызметкеріне береді, ол адамды тіркегені туралы мөртаңба қояды және оны көлік құралының иесіне (иенің өкіліне) қайтарады.
16. Құжатты тапсырғаннан кейін Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін тиісті құжаттарды тапсырғаны туралы тұтынушыға талон беріледі.
17. Сенімхат пен құжаттар тексерілген адамға жеке басын куәландыратын құжат ұсынғаннан соң ЖП ТЕБ мемлекеттік қызмет көрсетілетін орында беріледі.
18. Осы регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімдер) орындау мерзімін көрсете отырып, құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік іс-әрекеттердің реті және өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя не более 20 минут.
10. Основаниями для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
отмена доверенности собственником транспортного средства;
нахождение в розыске заявителя либо транспортного средства;
истечение срока действия доверенности.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и проверка пакета документов у поверенного лица;
2) проверка по специальным учетам;
3) набор необходимых регистрационных данных в системе АИПС;
4) проставляется в доверенности печать РЭП;
5) выдача доверенности.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляет ответственный сотрудник РЭП ДП.
13. При обращении поверенного лица для осуществления регистрации, ответственный сотрудник РЭП ДП проводит проверку представленных документов на соответствие их требованиям Приказа;
14. Перечень необходимых документов:
1) свидетельство о регистрации транспортного средства;
2) доверенность на право пользования транспортным средством;
3) документ, удостоверяющий личность заявителя.
15. Сотрудник РЭП ДП в течение пяти минут проводит проверку полноты предоставленных документов.
Далее сотрудник РЭП ДП направляет документы оператору РЭП ДП.
Оператор РЭП ДП после получения документов:
1) проверяет по АИПС владельца транспортного средства и транспортное средство на предмет нахождения их в розыске;
2) осуществляет набор необходимых регистрационных данных для функционирования электронных учетов владельца (представителя владельца) транспортного средства и транспортных средств в системе АИПС.
По результатам указанных действий оператор РЭП ДП передает документы сотруднику РЭП ДП, который на бланке доверенности проставляет штамп о регистрации лица и возвращает его владельцу (представителю владельца) транспортного средства.
16. После сдачи документов, потребителю выдается талон о том, что он сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
17. Доверенность и документы выдаются поверенному лицу по месту предоставления государственной услуги в РЭП ДП по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

19. Осы регламенттің 2-қосымшасында мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба келтірілген.
«Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге
асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік
құралдарын сенімхат бойынша
басқаратын адамдарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
1
Әрекеттің (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
ЖПБ
ЖПБ
ЖПБ
3
Әрекеттің (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамалары
Өтініш иесінің құжаттар пакетін қабылдау және тексеру
ААІЖ жүйесінде қажетті тіркеу деректерін теру
Сенімхат беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Арнайы есептер бойынша тексеру
Сенімхатқа арнайы мөртабан қояды
5
Орындау мерзімі
20 минут
20 минут
5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
«Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын
тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат
бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл жасасу сызбасы

19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
управляющих транспортными
средствами по доверенности, за
исключением регистрации,
осуществляемой Министерством
сельского хозяйства"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
ПДП
ПДП
ПДП
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием и
проверка
пакета
документов
поверенного
лица
Набор
необходимых
регистраци-
онных
данных в
системе АИПС
Выдача
доверенности
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Проверка по
специальным
учетам
Проставляет в
доверенности
специальный
штамп
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
5 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
управляющих транспортными
средствами по доверенности, за
исключением регистрации,
осуществляемой Министерством
сельского хозяйства"
Схема функционального взаимодействия