"Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 362 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрдің м.а. 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 582 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 28 қазанда № 7284 тіркелді
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 15 шілдедегі Заңын іске асыру және көліктік бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 362 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6472 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2010 жылғы 19 қазандағы № 429-432 (26275) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Автомобиль көлігі саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрілігінің Көліктік бақылау комитеті аумақтық органдарының көліктік бақылау посты қызметкерлері қызметтік нысанды киімде (погонсыз), нөмірлі кеуде белгілері болуға және талап ету бойынша қызметтік куәліктерін көрсетуге тиіс»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Стационарлық және жылжымалы КБП ауысымының жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес әзірленеді және:
1) Комитеттің өңіраралық көліктік бақылау инспекциясында (бұдан әрі - Инспекция) - Инспекция бастығы;
2) Инспекция филиалында - Инспекция филиалының басшысы бекітеді.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Стационарлық КБП тәулік бойы жұмыс істейді.»;
11-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
«12-1. Жылжымалы КБП әрбір ауысымына маршрут карточкасы осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес жасалады.
Жылжымалы КБП маршрут карточкасы екі данада жасалады, бірі Инспекцияда сақталады, екіншісі жылжымалы КБП ауысымына тапсырылады.
Маршруттың карточкалары күнтізбелік бір жыл ішінде Инспекцияда сақталады.»;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 362 "Об утверждении Правил организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 сентября 2011 года № 582. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2011 года № 7284
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы" и совершенствования организации работы постов транспортного контроля ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 362 "Об утверждении Правил организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 6472, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 9 октября 2010 года № 267-268 (26328-26329)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Сотрудники поста транспортного контроля территориальных органов Комитета при осуществлении государственного контроля в сфере автомобильного транспорта должны быть в форменной одежде (без погон), иметь номерные нагрудные знаки и предъявлять по требованию служебные удостоверения.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы смены стационарного и передвижного ПТК разрабатывается в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и утверждается:
1) в Межрегиональной инспекции транспортного контроля Комитета (далее - Инспекция) - начальником Инспекции;
2) в филиале Инспекции - руководителем филиала Инспекции.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Стационарный ПТК работает круглосуточно.";
пункт 11 исключить;
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. На каждую смену передвижного ПТК составляется карточка маршрута согласно приложения 1 к настоящим Правилам.
Карточка маршрута передвижного ПТК составляется в двух экземплярах, один из которых хранится в Инспекции, другой вручается смене передвижного ПТК.
Карточки маршрута хранятся в Инспекции в течение одного календарного года.";

17-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
«17-1 Көліктік бақылау жүргізген кезде КБП лауазымды адамдары жүк, жолаушылар және багаж тасымалдарын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың мыналардың сақтауын қамтамасыз етеді:
1) Қазақстан Республикасының автомобиль көлігінің қауіпсіздігі саласындағы заңнамасының талаптарын, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 шілдедегі № 767қаулысымен бекітілген Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидасын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 шілдедегі № 826 қаулысымен бекітілген Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидасын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 мамырдағы № 493қаулысымен бекітілген Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидасын;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығымен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидасын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген Автокөлік құралдарымен қауіпті жүктерді тасымалдау, олардың Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүріп өту ережесі және қауіпті жүктерді тасымалдайтын жүргізушілер мен автокөлік құралдарына қойылатын біліктілік талаптарын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қаңтардағы № 51 қаулысымен бекітілген бөлінбейтін ірі көлемді және ауыр салмақты жүктерді Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру ережесін;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қаңтардағы № 62 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген параметрлерін;
Тез бүлінетін тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау туралы және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы 1976 жылғы 21 қарашадағы келісімге сәйкес Халықаралық қатынаста тез бұзылатын жүктерді тасымалдауды орындайтын жылжымалы құрамға қойылатын талаптарды (Женева 1 қыркүйек 1970 жыл);
Автокөлік құралдары жабдығының автокөлік құралында тахографтың болуы және оның ақаусыздығы бөлігінде халықаралық шарттар талаптарына сәйкестігін, сондай-ақ орнатылған отын бактарының жасаушы зауыттың талаптарына сәйкестігі, Халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыратын көлік құралдары экипаждарының жұмысына қатысты Еуропа келісіміне сәйкес (Женева 1 шілде 1970 жыл);

подпункт 5) пункта 17 исключить;
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. При проведении транспортного контроля должностные лица ПТК обеспечивают соблюдение физическими и юридическими лицами, осуществляющими перевозки грузов, пассажиров и багажа:
1) требований законодательства Республики Казахстан в области безопасности автомобильного транспорта, в том числе:
правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 02 июля 2011 года № 767;
правил перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2011 года № 826;
правил организаций труда и отдыха водителей, а также применения тахографов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2011 года № 493;
правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных приказом министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523;
правил перевозок опасных грузов автотранспортными средствами, их проезда по территории Республики Казахстан и квалификационные требования к водителям и автотранспортным средствам, перевозящие опасные грузы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2004 года № 316;
правил организации и осуществления перевозок неделимых крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства от 24 января 2005 года № 51;
об утверждении допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан, установленных на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года № 62;
требований к подвижному составу, выполняющему перевозки скоропортящихся грузов в международном сообщении, в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок от 21 ноября 1976 г. (Женева 1 сентября 1970 года);
соответствия экипировки автотранспортного средства требованиям международных договоров в части наличия и исправности на автотранспортном средстве тахографа, а также соответствия установленных топливных баков требованиям завода-изготовителя, в соответствии с Европейским соглашением, касающимся работы экипажей транспортных средств, производящих международные автомобильные перевозки (Женева 1 июля 1970 года);

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1372 қаулысымен бекітілген Жолаушылар мен жүктерді, оның ішінде қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарын пайдалану кезінде шығарындыдағы ластаушы заттар құрамы нормативтерін;
2) Қазақстан Республикасының автомобиль көлігі саласында лицензиялау туралы заңнамасын;
3) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық автомобиль тасымалын ұйымдастыру кезінде рұқсат беру жүйесі талаптарын сақтауы тұрғысында тексеруді жүзеге асырады;
4) Автокөлік құралының Қазақстан Республикасының аумағымен жүргені үшін алым бөлігінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасының талаптарын.»;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Бақылаудан өту тасымалдаушы ұсынатын көлік құжаттарына КБП-ның мөртабанын осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес мөртаба үлгісіне сәйкес қою арқылы ресімделеді»;
20-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қазақстан Республикасының резиденттері емес көлік құралдарының иелері (пайдаланушылары) үшін рұқсат қағазының немесе тіркеу талонының екінші жағына;»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. КБП қызметкері мөртабанға лауазымын, тегін, атын, әкесінің атын (бұдан әрі - Т.А.Ә.), күнін және қолын қояды»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. КБП қызметкері жүкті, жолаушыларды және багажды тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралына көліктік бақылау жүргізуді мынадай тәртіппен қамтамасыз етеді:
1) автокөлік құралын (автобустар, шағын автобустар, такси, жүк автомобильдері, мамандандырылған және арнайы автомобильдер) тоқтатады;
2) жүргізушіге жақындап келеді, өз аты-жөнін, лауазымын және мемлекеттік органның атауын атап, таныстырады, жүргізушінің немесе бірге жүрген адамдардың талабы бойынша қызметтік куәлігін көрсетеді;
3) тоқтатқан себебін хабарлайды;
4) жүргізуші куәлігін (жүргізуші куәлігінің орнына берілген уақытша куәлік және жүргізушінің жеке басын куәландыратын құжат), көлік құралын тіркеу туралы куәлігін, ілеспе және рұқсат құжаттарын сұратады;
5) жүргізушілердің еңбек және демалыс режимін тіркейтін бақылау құрылғысының (тахографтың) болуын, жарамдылығы мен дұрыстығын және жүргізушілердің еңбек және демалысын есепке алудың тіркеу парақтарының тиісті толтырылуын тексереді.
Тахографтың диаграммалық дискісін және жүргізушілердің еңбек және демалысын есепке алудың тіркеу парақтарын тексеру жүзеге асырылғаннан кейін оларға осы Ереженің 3-қосымшасына белгіленген үлгіге сәйкес мөртабан қояды;

об утверждении Технического регламента о требованиях к выбросам вредных (загрязняющих) веществ автотранспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1372;
2) законодательства Республики Казахстан о лицензировании в сфере автомобильного транспорта;
3) требований разрешительной системы при организации международных автомобильных перевозок на территории Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
4) требований налогового законодательства Республики Казахстан в части оплаты сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Прохождение контроля оформляется путем проставления на транспортных документах, предъявляемых перевозчиком, штампа ПТК в соответствии с образцом штампа согласно приложения 2 к настоящим Правилам.";
подпункт 1) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"1) для владельцев (пользователей) транспортных средств - нерезидентов Республики Казахстан на оборотной стороне разрешения или талона регистрации.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. В штампе сотрудник ПТК указывает должность, фамилию, имя, отчество, (далее - Ф.И.О.) дату и подпись.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Проведение транспортного контроля автотранспортного средства, осуществляющего перевозку грузов, пассажиров и багажа, сотрудником ПТК обеспечивается в следующем порядке:
1) останавливает автотранспортное средство (автобусы, микроавтобусы, такси, грузовые автомобили, специализированные и специальные автомобили);
2) подходит к водителю, представляется, назвав свою фамилию, должность и наименование государственного органа, предъявляет по требованию водителя или сопровождающих лиц служебное удостоверение;
3) сообщает о причине остановки;
4) запрашивает водительское удостоверение (временное удостоверение, выданное взамен водительского удостоверения и документ, удостоверяющий личность водителя), свидетельство о регистрации транспортного средства, сопроводительные и разрешительные документы;
5) проверяет наличие, исправность и правильность использования контрольных устройств регистрации режима труда и отдыха водителей (тахограф) и надлежащее заполнение регистрационных листков учета труда и отдыха водителей.
После осуществления проверки диаграммного диска тахографа и регистрационных листков учета труда и отдыха водителей на них проставляет штамп в соответствии с образцом согласно приложения 3 к настоящим Правилам;

6) көлік құралының габариттік және салмақтық параметрлерін өлшеуді жүргізеді;
7) шығарындылардағы ластаушы заттардың құрамын өлшеуді қамтамасыз етеді.»;
24-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жүк, жолаушылар және багаж тасымалдарын автомобиль көлігімен жүзеге асыру үшін қажетті құжаттардың болуын және олардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексереді;»;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«27. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген бұзушылықтар жасаған кезде автокөлік құралы ұсталады, уақытша сақтау үшін тұраққа жеткізіледі және оны пайдалануға тыйым салынады.»;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«31. Стационарлық КБП жұмыс үшін Стационарлық көліктік бақылау посттарының жабдығы мен мүлік тізбесінің талаптарына сай осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес қажетті жабдық және мүлікпен жарақтандырылады»;
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
«31-1. Жылжымалы КБП жұмыс үшін Жылжымалы көліктік бақылау посттарының жабдығы мен мүлік тізбесінің талаптарына сай осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес қажетті жабдық және мүлікпен жарақтандырылады»;
1-3 қосымшалары осы бұйрыққа 1-3 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес 4 және 5-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Ә.Н. Барменқұлов):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан
Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
3) оны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ж. Дүйсебаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2012 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының он алтыншы абзацын қоспағанда, оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрінің
міндетін атқарушы                                   Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2011 жылғы
23 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының
аумағындағы көліктік
бақылау посттарының жұмысын
ұйымдастыру ережесіне
1-қосымша
МАРШРУТ КАРТОЧКАСЫ
жылжымалы көліктік бақылау постының № _______________________________
_____________________________________________________________________
(көліктік бақылау органның атауы)
Көліктік бақылауды жүзеге асыру маршруты ____________________________
_____________________________________________________________________
(километрдің көрсетуімен автожолдың атауы)
Бақылауды өткізу кезеңі _____________________________________________
(бақылауды өткізу күні мен уақыты)
Ұзақтығы, километр___________________________________________________
Ауысымның құрамы ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазым)
Автожолдың бақылауға алынған учаскесінің атауы мен км
Бақылауды өткізу уақыты
ЖКБП ауысым қызметкерінің қолы
Маршрут карточкасы берілді ___________________ __________ __________
(Т.А.Ә., лауазымы)  (қолы)      (күні)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2011 жылғы
23 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының
аумағындағы көліктік
бақылау посттарының жұмысын
ұйымдастыру ережесіне
2-қосымша
Мөртабан үлгісі
(Автокөлік құралының бақылаудан өткенін ресімдеу төменде көрсетілген үлгiдегi мөртабан қоюмен жүзеге асырылады
________________________________________________________
(көліктік бақылау постының атауы немесе №)
БАҚЫЛАУ ӨТIЛДI
Лауазымы, Т.А.Ә. _______________________________________
"__" _____________ 20 _ ж. қолы _____________________

6) проводит измерение габаритных и весовых параметров транспортного средства;
7) обеспечивает измерение содержания загрязняющих веществ в выбросах.";
подпункт 1) пункта 24 изложить в следующей редакции:
"1) проверяет наличие документов для осуществления перевозки груза, пассажиров и багажа автомобильным транспортом и их соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в области автомобильного транспорта;";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Автотранспортное средство задерживается, доставляется на стоянку для временного хранения и запрещается его эксплуатация при совершении нарушений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Стационарные ПТК оснащаются необходимым для работы оборудованием и имуществом в соответствии с Перечнем оборудования и имущества стационарного поста транспортного контроля согласно приложения 4 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. Передвижные ПТК оснащаются необходимым для работы оборудованием и имуществом в соответствии с Перечнем оборудования и имущества передвижного поста транспортного контроля согласно приложения 5 к настоящим Правилам.";
приложения 1-3 изложить в редакции согласно приложениям 1-3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 4, 5 согласно приложениям 45 к настоящему приказу.
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (Барменкулов А.Н.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) довести его до сведения территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Дуйсебаева А.Ж.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования, за исключением абзаца шестнадцатого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 февраля 2012 года.
И.о. Министра                              Р. Скляр
Приложение 1 к приказу
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 582
"Приложение 1
к Правилам организации работы
постов транспортного контроля
на территории Республики Казахстан
КАРТОЧКА МАРШРУТА
передвижного поста транспортного контроля № ________________________
__________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Маршрут осуществления транспортного контроля ______________________
__________________________________________________________________
(наименование автодороги, с указанием километров)
Период проведения контроля _________________________________________
(дата и время проведения контроля)
Протяженность, км _________________________________________________
Состав смены ______________________________________________________
______________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
Наименование
контролируемого участка
автодороги и км
Время проведения
контроля
Подпись сотрудников
смены ППТК
Карточка маршрута выдана ___________________________ _______________
(Ф.И.О., должность)         (подпись)
___________
(дата)"
Приложение 2 к приказу
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 582
"Приложение 2
к Правилам организации работы
постов транспортного контроля
на территории Республики Казахстан
Образец штампа
Оформление прохождения контроля автотранспортным
средством осуществляется проставлением
штампа нижеприведенного образца
__________________________________________________
(наименование или № поста транспортного контроля)
КОНТРОЛЬ ПРОЙДЕН
Должность, Ф.И.О ______________________________________
"___" _________ 20__ г.              подпись ___________________

Мөртабан көк түсті 50х30 милиметр көлемінде тікбұрыш түрінде жасалады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2011 жылғы
23 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасының
аумағындағы көліктік
бақылау посттарының жұмысын
ұйымдастыру ережесіне
3-қосымша
Мөртабан үлгісі
Тахографтың диаграммалық дискісін және (немесе) жүргізушілердің еңбек
және демалысын есепке алудың тіркеу парақтарын тексеруді
ресімдеу төменде көрсетілген үлгiдегi мөртабан қоюмен жүзеге асырылады
Мөртабан көк түсті 23 миллиметр диаметрде дөңгелек түрінде жасалады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2011 жылғы
23 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына
4-қосымша
«Қазақстан Республикасының
аумағындағы көліктік
бақылау посттарының жұмысын
ұйымдастыру ережесіне
4-қосымша
Стационарлық көліктік бақылау посттарының
жабдығы мен мүлкін тізбесі
1. Стационарлық таразы жабдығы
2. Түтін өлшеуіш
3. Газоанализатор
4. Компьютер
5. Ксерокс
6. Байланыс құралы
7. Тахограф диаграмма дискілерін оқитын құрал
8. Өлшеу құралы (габариттік рама, рулетка)
9. Термометр (жаз мезгілінде бақылау үшін)
10. Өрт сөндіру және алғашқы медициналық жәрдем көрсету құралы
11. Қатаң есептегі бланкілері сақтау сейфі
12. Қызметкерлер үшін жұмыс орындары
13. Арнайы автокөлік
14. Ақпараттық стенд
15. Нормативтік-техникалық құжаттама
16. Автокөлік құралдарын тоқтату үшін жезл
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2011 жылғы
23 қыркүйектегі
№ 582 бұйрығына
5-қосымша
«Қазақстан Республикасының
аумағындағы көліктік
бақылау посттарының жұмысын
ұйымдастыру ережесіне
5-қосымша
Жылжымалы көліктік бақылау посттарының жабдығы мен
мүлкін тізбесі
1. Жылжымалы таразы жабдығы
2. Түтін өлшеуіш
3. Газоанализатор
4. Компьютер немесе ауыспалы ноутбук
5. Ксерокс
6. Байланыс құралы
7. Тахограф диаграмма дискілерін оқитын құрал
8. Өлшеу құралы (рулетка)
9. Термометр (жаз мезгілінде бақылау үшін)
10. Өрт сөндіру және алғашқы медициналық жәрдем көрсету құралы
11. Қатаң есептегі бланкілері сақтау сейфі
12. Нормативтік-техникалық құжаттама
13. Автокөлік құралдарын тоқтату үшін жезл

Штамп изготавливается в виде прямоугольника размером 50x30 мм синего цвета."
Приложение 3 к приказу
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 582
"Приложение 3
к Правилам организации работы
постов транспортного контроля
на территории Республики Казахстан
Образец штампа
Оформление проверки диаграммного диска тахографа и (или)
регистрационных листков учета труда и отдыха водителей
осуществляется проставлением штампа нижеприведенного образца
Штамп изготавливается в круглой форме диаметром 23 мм синего цвета."
Приложение 4 к приказу
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 582
"Приложение 4
к Правилам организации
работы постов транспортного
контроля на территории
Республики Казахстан
Перечень
оборудования и имущества стационарного
поста транспортного контроля
1. Стационарное весовое оборудование
2. Дымомер
3. Газоанализатор
4. Компьютер
5. Ксерокс
6. Средство связи
7. Прибор, считывающий диаграммные диски тахографов
8. Средства измерения (габаритная рамка, рулетка)
9. Термометр (для контроля в летний период)
10. Средства пожаротушения и оказания первой медицинской помощи
11. Сейф для хранения бланков строгой отчетности
12. Рабочие места для сотрудников
13. Спецавтотранспорт
14. Информационный стенд
15. Нормативно-техническая документация
16. Жезл для остановки автотранспортных средств"
Приложение 5 к приказу
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 582
"Приложение 5
к Правилам организации
работы постов транспортного
контроля на территории
Республики Казахстан
Перечень
оборудования и имущества передвижного
поста транспортного контроля
1. Переносное весовое оборудование
2. Дымомер
3. Газоанализатор
4. Компьютер или переносной ноутбук
5. Ксерокс
6. Средство связи
7. Прибор, считывающий диаграммные диски тахографов
8. Средства измерения (рулетка)
9. Термометр (для контроля в летний период)
10. Средства пожаротушения и оказания первой медицинской помощи
11. Сейф для хранения бланков строгой отчетности
12. Нормативно-техническая документация
13. Жезл для остановки автотранспортных средств"