"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 240 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 қазандағы № 297 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 6 желтоқсанда № 7325 тіркелді
Мемлекеттік статистиканы оңтайландыру және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысандарында көрсеткіштердің қайталануын болдырмау мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және  7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 240 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6475 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
12-қосымшалар осы бұйрықтың 12-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық  және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Г.Әбдіхалықова ________________
2011 жылғы 31 қазан
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2011 жылғы 26 қазандағы № 297
бұйрығына 1-қосымша
Құпиялылығы мемлекеттік статистика органдарымен кепілденедіКонфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 240 бұйрығына 1-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 3 сентября 2010 года № 240
Ақпарат «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тапсырылады.
Информация представляется Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственной статистике»
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz, www.enbek. gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz,www.enbek. gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексінің 381-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық
нысан коды 7241201
Код статистической
формы 7241201
Еңбек делдалдығы үшін өтініш берген азаматтардың саны туралы есеп
1-Е (жұмысқа орналастыру)
1-Т (трудоустройство)
Отчет о численности граждан, обратившихся за трудовым посредничеством
Айлық
Месячная
Есепті кезең   _ _   ай      _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_|_| месяц   |_|_|_|_| год
Тапсыру мерзімі - есепті айдан кейінгі 2-ші күні аудандық жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдары, есепті айдан кейінгі 4-ші күні облыстық жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдары, есепті айдан кейінгі 7-ші күні Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық-талдау орталығы.
Срок представления районными (городскими) уполномоченными органами по вопросам занятости - 2-го числа после отчетного месяца,'областными уполномоченными органами по вопросам занятости - 4-го числа после отчетного месяца, информационно-аналитическим центром Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 7-го числа после отчетного месяца
БСН коды
код БИН
Еңбек делдалдығы үшін өтініш берген азаматтардың саны 201__ жылғы __________________ арналған
Численность граждан, обратившихся за трудовым посредничеством за ______________ 201___ года
_____________________ ауданы ____________________ облысының (қаланың)
район                       области (города)
Ағымдағы жылдың басына жұмыспен қамту органдарында есепте тұрған азаматтардың саны, адам
Численность граждан, состоящих на учете органа занятости населения на начало текущего года, человек
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
В том числе проживающие в сельской местности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті айға
За отчетный месяц
Жылдың басынан
С начала года
Барлығы
всего
оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
в том числе проживающи в сельской местности
барлығы
всего
оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
в том числе проживающие сельской местности
А
1
2
3
4
1
Өтініш берген азаматтардың саны, адам
Численность обратившихся граждан, человек
оның ішінде:
в том числе:
1.1
жұмыссыздар
безработные
2
Жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау шараларымен қамтылған азаматтардың саны, барлығы
Численность граждан, которые охвачены мерами социальной защиты от безработицы, всего человек
оның ішінде:
в том числе:
2.1
жұмысқа орналастырылғандар, адам
трудоустроены, человек,
оның ішінде
из них на:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 3 сентября 2010 года № 240 "Об утверждении статистической формы и инструкций по ее заполнению по ведомственному статистическому наблюдению, разработанных Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 26 октября 2011 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2011 года № 7325
В целях оптимизации государственной статистики, и исключения дублирования показателей в статистических формах общегосударственных статистических наблюдений, а также в соответствии с подпунктами 2) и  7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 3 сентября 2010 года № 240 "Об утверждении статистической формы и инструкций по ее заполнению по ведомственному статистическому наблюдению, разработанных Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6475) следующие изменения:
приложения 12 изложить в редакции согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель                               А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
_______________ Г. Абдыкаликова
31 октября 2011 года
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 26 октября 2011 года № 297
Құпиялылығы мемлекеттік
статистика органдарымен
кепілденеді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
3 қыркүйектегі
№ 240 бұйрығына 1-қосымша
Ведомстволық статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
ведомственному статистическому
наблюдению
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 3 сентября 2010 года № 240
Ақпарат «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігіне тапсырылады.
Информация представляется Министерством труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан «О
государственной статистике»
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz, www.enbek.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz, www.enbek.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады және Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
кодексінің 381-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным
правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об
административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 7241201
Код статистической формы 7241201
Еңбек делдалдығы үшін өтініш берген
азаматтардың саны туралы есеп
1-Е (жұмысқа орналастыру)
1-Т (трудоустройство)
Отчет о численности граждан,
обратившихся за трудовым посредничеством
Айлық
Месячная
Есепті кезең     ай     жыл
Отчетный период          месяц               год
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі 2-ші күні аудандық жұмыспен қамту
мәселелері жөніндегі уәкілетті органдары, есепті айдан кейінгі 4-ші күні
облыстық жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдары, есепті
айдан кейінгі 7-ші күні Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің ақпараттық-талдау орталығы.
Срок представления районными (городскими) уполномоченными органами по вопросам
занятости – 2-го числа после отчетного месяца, областными уполномоченными органами по
вопросам занятости – 4-го числа после отчетного месяца, информационно-аналитическим
центром Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – 7-го
числа после отчетного месяца
БСН коды
код БИН
Еңбек делдалдығы үшін өтініш берген азаматтардың саны 201__
жылғы _____________ арналған
Численность граждан, обратившихся за трудовым посредничеством за
_____________ 201__ года
________________ ауданы ___________________ облысының (қаланың)
район                        области (города)
Ағымдағы жылдың басына жұмыспен
қамту органдарында есепте тұрған
азаматтардың саны, адам
Численность граждан, состоящих на учете
органа занятости населения на начало
текущего года, человек
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық
жерлерде тұратындар
В том числе
проживающие в сельской
местности
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті айға
За отчетный месяц
Жылдың басынан
С начала года
барлығы
всего
оның ішінде
ауылдық
жерлерде
тұратындар
в том числе
проживающие
в сельской
местности
бар-
лығы
всего
оның ішінде
ауылдық
жерлерде
тұратындар
в том числе
проживающие в
сельской
местности
А
1
2
3
4
1
Өтініш берген азаматтардың
саны, адам
Численность обратившихся граждан,
человек
оның ішінде:
в том числе:
1.1
жұмыссыздар
безработные
2
Жұмыссыздықтан әлеуметтік
қорғау шараларымен қамтылған
азаматтардың саны, барлығы
Численность граждан, которые
охвачены мерами социальной защиты
от безработицы, всего человек
оның ішінде:
в том числе:
2.1
жұмысқа орналастырылғандар,
адам
трудоустроены, человек
оның ішінде
из них на:

2.1.1
әлеуметтік жұмыс орындарына
социальные рабочие места
2.1.2
жастар практикасы шеңберінде құрылған жұмыс орындарына
рабочие места, созданные в рамках молодежной практики
жұмысқа орналастырылғандар қатарынан (2.1-жолдағы):
из числа трудоустроенных (из строки 2.1):
2.1.3
жұмыссыздар
безработные
2.1.4
әйелдер
женщины
2.1.5
жастар (16-29 жас аралығындағы)
молодежь (16-29 лет)
2.2
Қоғамдық жұмысқа қатысқандар, адам
Участвовали в общественных работах, человек
оның ішінде:
в том числе:

2.1.1
әлеуметтік жұмыс орындарына
социальные рабочие места
2.1.2
жастар практикасы шеңберінде
құрылған жұмыс орындарына
рабочие места, созданные в рамках
молодежной практики
жұмысқа орналастырылғандар
қатарынан (2.1-жолдағы):
из числа трудоустроенных (из
строки 2.1):
2.1.3
жұмыссыздар
безработные
2.1.4
әйелдер
женщины
2.1.5
жастар (16-29 жас аралығындағы)
молодежь (16-29 лет)
2.2
Қоғамдық жұмысқа қатысқандар,
адам
Участвовали в общественных
работах, человек
оның ішінде:
в том числе:

2011 жылғы 26 қазандағы № 297
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 240
бұйрығына 2-қосымша
«Еңбек делдалдығы үшін өтініш берген азаматтардың
саны туралы есеп»
ведомстволық статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 7241201, индексі 1-Е (жұмысқа орналастыру),
кезеңділігі айлық)
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және ведомстволық статистикалық байқаудың «Еңбек делдалдығы үшін өтініш берген азаматтардың саны туралы есеп» (коды 7241201, 1-Е индексі (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі айлық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық), облыстық органдары және Ақпараттық-талдау орталығы толтырады және ай сайын тапсырады.
3. Келесі анықтамалар осы зерттеу сауалнамасын толтыру мақсатында қолданылады:
1) жастар практикасы - атқарушы органдар өңірлік еңбек нарығындағы жағдайды ескере отырып ұйымдастыратын, кәсіптік білім беру ұйымдарының түлектері алған кәсібі (мамандығы) бойынша бастапқы жұмыс тәжірибесін жинақтау үшін жүзеге асыратын еңбек қызметінің түрі;
2) жұмыссыздар - табыс әкелетін еңбек қызметімен айналыспайтын,  жұмыс іздеп жүрген және еңбек етуге әзір, еңбекке жарамды жастағы жеке тұлғалар;.
3) әлеуметтік жұмыс орны - жұмыс беруші нысаналы топтардағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жергілікті атқарушы органмен шарттық негізде құратын, жұмыс берушінің олардың еңбегіне ақы төлеу шығындары ішінара өтелетін жұмыс орны;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурызда № 316 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы.
4. Статистикалық нысанды барлық көрсеткіштер (есепті айдың соңындағы деректер көрсетілетін 4-7 жолдарды қоспағанда) есепті айға және ағымдағы жыл басынан бергі өспелі жиынтықпен келтіріледі. Деректер дәлме-дәл көрсетіледі.
Статистикалық нысанның 2 және 4-бағандарында 1 және 3-бағандардан ауылдық жерлерде тұратын адамдар бойынша деректер бөлінеді, бұған «қалалық үлгідегі кент» санатына жататын жұмыс кенттерінің тұрғындары жатқызылмауға тиіс.
1-жол бойынша жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға еңбек делдалдығы үшін өтініш берген және жұмыссыз ретінде сонда есепке қойылған азаматтардың, зейнеткерлерді, оқушыларды, студенттерді, мүгедектерді және еңбек қызметімен айналысатын, бірақ басқа жұмысқа ауысқысы келетін, қосымша табыс (жалақы) тапқысы келетін және бірнеше жеке еңбек шартымен, сондай-ақ оқудан тыс бос уақытта жұмыс істейтін, жұмыс күшіне сұраныс болған жағдайда жұмыс берушілерге жіберілетін басқа да азаматтарды қоса алғанда, жалпы саны туралы деректер келтіріледі.
1.1-жол бойынша (1-жолдағы) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарға жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу туралы өтініш берген жұмыссыз азаматтардың саны туралы деректер көрсетіледі. 1-жолдағы деректер 1.1-жолдағы деректерден зейнеткерлерді, оқушыларды, студенттерді, мүгедектерді және еңбек қызметімен айналысатын басқа да адамдар санымен ерекшеленеді (басқа адамдар қатарына жұмыс орнын ауыстырғысы немесе негізгі жұмыс уақытынан бос уақытта бірнеше жеке еңбек шартымен жұмыс: істегісі келетін, яғни жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға өтініш берген кезде жұмысы бар немесе жұмыс істейтін, адамдар жатады).
2-жол бойынша жұмыссыздарды әлеуметтік қорғау шараларымен қамтылған: халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның жәрдемімен жұмысқа орналастырылған, қоғамдық жұмысқа және кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген, сондай-ақ жұмысқа орналасу себебі бойынша есепті айда есептен алынған азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі.

от 26 октября 2011 года № 297
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 3 сентября 2010 года № 240
Инструкция по заполнению статистической формы
ведомственного статистического наблюдения
"Отчет о численности граждан, обратившихся за трудовым
посредничеством"
(код 7241201, индекс 1-Т (трудоустройство), периодичность
месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнения статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о численности граждан, обратившихся за трудовым посредничеством" (код 7241201, индекс 1-Т (трудоустройство), периодичность месячная).
2. Статистическую форму заполняют и представляют ежемесячно районные (городские), областные уполномоченные органы по вопросам занятости, информационно-аналитический центр Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Следующие определения применяются в целях заполнения данной анкеты обследования:
1) молодежная практика - вид трудовой деятельности, осуществляемой выпускниками организаций образования, реализующих профессиональные образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего образования, с целью приобретения первоначального опыта работы по полученной профессии (специальности), организуемый местными исполнительными органами с учетом ситуации на региональном рынке труда;
2) безработные - физические лица трудоспособного возраста, которые не занимаются трудовой деятельностью, приносящей доход, ищущие работу и готовые трудиться;
3) социальное рабочее место - рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с местным исполнительным органом, для трудоустройства граждан Республики Казахстан из целевых групп с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату их труда;
4) Программа занятости 2020 - программа, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316.
4. Все показатели в статистической форме (за исключением строк 4-7, где показываются данные на конец отчетного месяца) приводятся за отчетный месяц и нарастающим итогом с начала текущего года. Данные указываются с точностью до единицы.
В графах 2 и 4 статистической формы из граф 1 и 3 выделяются данные по гражданам, проживающим в сельской местности, куда не должны относится жители рабочих поселков, относящиеся к категории "поселки городского типа".
По строке 1 приводятся данные об общей численности граждан, обратившихся за трудовым посредничеством в уполномоченные органы по вопросам занятости и поставленных в них на учет в качестве таковых, включая пенсионеров, учащихся, студентов, инвалидов и других граждан, занятых трудовой деятельностью, но желающих найти другую работу, получить дополнительный доход (заработок) и работать по нескольким трудовым договорам, а также в свободное от учебы время, которые будут направлены к работодателям при наличии у них потребности в рабочей силе.
По строке 1.1 (из строки 1) приводятся данные о числе безработных граждан, обратившихся за содействием в трудоустройстве в уполномоченные органы по вопросам занятости.
Данные из строки 1 отличаются от данных строки 1.1 на число пенсионеров, учащихся, студентов, инвалидов и других занятых трудовой деятельностью лиц (к другим лицам относятся лица, желающие сменить место работы или работать по нескольким индивидуальным трудовым договорам в свободное от основной работы время, то есть на момент обращения в уполномоченный орган по вопросам занятости, имеющие работу или занятие).
По строке 2 приводятся данные о численности граждан, охваченных мерами социальной защиты от безработицы: трудоустроенные при содействии уполномоченных органов по вопросам занятости населения, направленные на общественные работы и профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации, а также снятые с учета по причине трудоустройства в отчетном месяце.

2.1-жол бойынша (2-жолдағы) жұмысқа орналастырылған азаматтар туралы деректер келтіріледі.
2.1.1-жол бойынша (2.1-жолдағы) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған азаматтар туралы деректер келтіріледі.
2.1.2-жол бойынша (2.1-жолдағы) жастар практикасы шеңберінде құрылған жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі.
2.1.3-жол бойынша (2.1-жолдағы) жұмыссыздар қатарынан жұмысқа орналастырылған азаматтар туралы деректер келтіріледі.
2.1.4-жол бойынша (2.1-жолдағы) әйелдер қатарынан жұмысқа орналастырылған азаматтар туралы деректер келтіріледі.
2.1.5-жол бойынша (2.1-жолдағы) 16-29 жас аралығындағы жастар қатарынан жұмысқа орналастырылған азаматтар туралы деректер келтіріледі.
2.2-жол бойынша (1-жолдағы) есепті айда қоғамдық жұмыстарға жіберілген азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі. Егер азамат бір есепті айда бір шарт бойынша қоғамдық жұмыстарға қатысуын аяқтап және сол айда басқа шарт бойынша қоғамдық жұмыстарға қатысқан жағдайда, онда оны есептің бұл жолында бірнеше рет ескеру қажет.
2.2.1. жол бойынша (2.2-жолдағы) жұмыссыз азаматтар қатарынан қоғамдық жұмыстарға қатысқан адамдар туралы деректер келтіріледі.
2.2.2. жол бойынша (2.2-жолдағы) әйелдер қатарынан қоғамдық жұмыстарға қатысқан адамдар туралы деректер келтіріледі.
2.2.3. жол бойынша (2.2-жолдағы) 16-29 жас аралығындағы жастар қатарынан қоғамдық жұмыстарға қатысқан адамдар туралы деректер келтіріледі.
2.3-жол бойынша жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың есепті айда кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілікті арттыруға жіберілген азаматтарының саны туралы деректер келтіріледі.
2.3.1 жол бойынша (2.3-жолдағы) жұмыссыздар қатарынан кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілікті арттыруға жіберілген азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі.
2.3.2 жол бойынша (2.3-жолдағы) әйелдер қатарынан кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілікті арттыруға жіберілген азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі.
2.3.3 жол бойынша (2.3-жолдағы) 16-29 жас аралығындағы жастар қатарынан кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілікті арттыруға жіберілген азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі.
2.4-жол бойынша (2-жолдағы) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының қатысушылар құрамына қосылғандар туралы деректер келтіріледі.
3-жол бойынша кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарына бұрын жіберілгендер қатарынан есепті айдың соңғы күніне оқуды аяқтаған азаматтардың саны туралы деректер өспелі жиынтықпен көрсетіледі.

По строке 2.1 (из строки 2) приводятся данные о численности трудоустроенных граждан.
По строке 2.1.1 (из строки 2.1) приводятся данные о численности трудоустроенных граждан на социальные рабочие места.
По строке 2.1.2 (из строки 2.1) приводятся данные о численности трудоустроенных граждан на рабочие места, созданные в рамках молодежной практики.
По строке 2.1.3 (из строки 2.1) приводятся данные о численности трудоустроенных граждан из числа безработных.
По строке 2.1.4 (из строки 2.1) приводятся данные о численности трудоустроенных граждан из числа женщин.
По строке 2.1.5 (из строки 2.1) приводятся данные о численности трудоустроенных граждан из числа молодежи в возрасте 16-29 лет.
По строке 2.2 (из строки 1) приводятся данные о численности граждан, участвовавшие на общественных работах в отчетном месяце. В случае, если гражданин в течение отчетного месяца завершил участие в общественных работах по одному договору и в этом же месяце приступил к участию в общественных работах по другому договору, то его следует учитывать в этой строке отчета каждый раз.
По строке 2.2.1 (из строки 2.2) приводятся данные о численности принявших участие в общественных работах из числа безработных граждан.
По строке 2.2.2 (из строки 2.2) приводятся данные о численности принявших участие в общественных работах из числа женщин.
По строке 2.2.3 (из строки 2.2) приводятся данные о численности принявших участие в общественных работах из числа молодежи в возрасте 16-29 лет.
По строке 2.3 приводятся данные о численности граждан, направленных уполномоченными органами по вопросам занятости на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации.
По строке 2.3.1 (из строки 2.3) приводятся данные о численности направленных на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации из числа безработных граждан.
По строке 2.3.2 (из строки 2.3) приводятся данные о численности направленных на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации из числа женщин.
По строке 2.3.3 (из строки 2.3) приводятся данные о численности направленных на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации из числа молодежи в возрасте 16-29 лет.
По строке 2.4 (из строки 2) приводятся данные о численности включенных в состав участников Программы занятости 2020.
По строке 3 показываются данные о численности граждан, завершивших к последнему дню отчетного месяца обучение из числа ранее направленных на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации.

3.1-жол бойынша (3-жолдағы) оқуды аяқтаушылардың жалпы санынан жұмысқа орналастырған азаматтардың саны көрсетіледі.
3.2-жол бойынша (3.1-жолдағы) өз істерін ашқан азаматтардың саны бөлінеді.
4-жол бойынша оқыту құнының бір адамға шаққанда орташа мөлшері (теңге) көрсетіледі.
5-жол бойынша әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған жұмыссыздар еңбекақысының бір адамға есептелген орташа мөлшері көрсетіледі.
6-жол бойынша жастар практикасы шеңберінде құрылған жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған жұмыссыздар еңбекақысының бір адамға есептелген орташа мөлшері көрсетіледі.
7-жол бойынша ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын адамдар еңбекақысының бір адамға есептелген орташа мөлшері көрсетіледі.
8-жол бойынша есепті айдың соңына жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда нақты есепте тұрған азаматтардың саны көрсетіледі.
8.1-жол бойынша (8-жолдағы) есепті айдың соңына жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда нақты есепте тұрған жұмыссыз азаматтар саны көрсетіледі.
8.2-жол бойынша (8.1-жолдағы) есепті айдың соңына жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда нақты есепте тұрған әйелдердің саны көрсетіледі.
8.3-жол бойынша (8.1-жолдағы) есепті айдың соңына жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда нақты есепте тұрған 16-29 жас аралығындағы жастардың саны көрсетіледі.
9-жол бойынша есепті айдың соңына № 1-ТН «Жұмысшыларға қажеттілік туралы мәлімет» нысаны бойынша жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органға жұмыс берушілер мәлімдеген бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) саны көрсетіледі.
10-жол бойынша жұмыспен қамту жөніндегі уәкілетті органдарда жұмысқа орналастыру мәселесі және еңбек заңнамасы мәселелері жөнінде консультация алған азаматтардың саны туралы деректер көрсетіледі, оларға жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу туралы өтініш берген азаматты дербес есепке алу карточкасы толтырылмайды, бірақ консультация беру карточкасы толтырылуға тиіс.
Егер есепті ай ішінде өтініш берген адамға әлеуметтік қорғаудың бірнеше түрі көрсетілген болса, онда оны бірнеше рет ескеру қажет екенін атап өткен жөн.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-3 жолдары бойынша:
3-баған =1-баған + 3-баған алдағы кезеңге;
2) 1, 2, 3, 4 бағандары бойынша:
1-жол > 2-жол;
2-жол = 2.1-жол + 2.2-жол + 2.3-жол + 2.4-жол;
2.1-жол > 2.1.1-жол + 2.1.2-жол;
3) 1, 2 бағандары бойынша:
8-жол > Жыл басындағы саны + 1-жол (3, 4-баған) - 2.1-жол (3, 4-баған).

По строке 3.1 (из строки 3) показывается число граждан, трудоустроенных из общего числа завершивших обучение.
По строке 3.2 (из строки 3.1) выделяется число·граждан, которые открыли собственное дело.
По строке 4 показывается средний размер стоимости обучения в расчете на одного человека в месяц (тенге).
По строке 5 показывается средний размер оплаты труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, в расчете на одного человека в месяц.
По строке 6 показывается средний размер оплаты труда безработных, трудоустроенных на рабочие места, созданные в рамках молодежной практики, в расчете на одного человека в месяц.
По строке 7 показывается средний размер оплаты труда лиц, участвующих в оплачиваемых общественных работах, в расчете на одного человека в месяц.
По строке 8 показывается число граждан, фактически состоящих на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости по состоянию на конец отчетного месяца.
По строке 8.1 (из строки 8) показывается число безработных граждан, фактически состоящих на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости по состоянию на конец отчетного периода.
По строке 8.2 (из строки 8.1) показывается число женщин, фактически состоящих на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости по состоянию на конец отчетного периода.
По строке 8.3 (из строки 8.1) показывается численность молодежи в возрасте 14-29 лет, фактически состоящей на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости по состоянию на конец отчетного периода.
По строке 9 показывается число свободных рабочих мест (вакантных должностей), заявленных работодателями в уполномоченный орган по вопросам занятости по форме № 1-ТН "Сведения о потребности в работниках", на конец отчетного месяца.
По строке 10 показываются данные о численности граждан, получивших консультацию в уполномоченных органах по вопросам занятости по вопросам трудоустройства и трудового законодательства, на которых не заводится карточка персонального учета гражданина, обратившегося за содействием в трудоустройстве, но должна быть заполнена карточка консультации.
Если в течение отчетного месяца обратившийся был охвачен несколькими мерами социальной защиты, то его необходимо учитывать каждый раз по всем мерам социальной защиты.
5. Арифметико-логический контроль.
1) по строкам 1-3:
графа 3 = графа 1 + графа 3 за предыдущий период;
2) по графам 1, 2, 3, 4:
строка 1 > строка 2;
строка 2 = строка 2.1 + строка 2.2 + строка 2.3+ строка 2.4;
строка 2.1 > строка 2.1.1 + строка 2.1.2;
3) по графам 1, 2:
строка 8 < Численность на начало года + строка 1 (графы 3, 4) - строка 2.1 (графы 3, 4).