"Қызмет көрсету статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 23 тамыздағы № 244 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 6 желтоқсанда № 7326 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 205 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 28.08.2013 № 205 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қызмет көрсету статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6570 болып тіркелген, 2011 жылғы 19 сәуірдегі № 154-155 (26557) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың:
5) тармақшасы келесі мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0591104, индексі 1-кино, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;"
6) тармақшасы келесі мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0591104, индексі 1-кино, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;"
1256-қосымшалары осы бұйрықтың 1234-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Агенттіктің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Агенттіктің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Агенттік құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года № 264 "Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике услуг"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 23 августа 2011 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2011 года № 7326. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 августа 2013 года № 205
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 28.08.2013 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике (далее - Агентство) от 20 сентября 2010 года № 264 "Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6570, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 20 января 2011 года, № 19-20 (26440-26441), от 22 января 2011 года, № 23-24 (26444-26445) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов" (код 0591104, индекс 1-кино, периодичность годовая), согласно приложению 5 к настоящему приказу;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов" (код 0591104, индекс 1-кино, периодичность годовая), согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
приложения 1256 изложить в редакции согласно приложениям 1234 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегического развития Агентства довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттіктің Жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Байланыс және ақпарат министрі
А. Жұмағалиев________
2011 жылғы 19 қазан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет министрі
_______________М. Құл-Мұхаммед
2011 жылғы 28 қазан
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 23 тамыздағы № 244 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына 1-қосымша
Приложение 1 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0561104
код статистической формы 0561104
Кітапхана қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности библиотеки
Есепті кезең   _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
1 - кітапхана
1 - библиотека
Жылдық
Годовая
91.01.2 Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі - 5-таңбалы ЭҚЖЖ) кодына сәйкес кітапхана қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауландырылған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер ұсынады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие библиотечную деятельность, согласно коду по Номенклатуре видов экономической деятельности (далее — ОКЭД 5-ти значный)- 91.01.2.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1-кесте. Кітапханалардың негізгі типтерін көрсетіңіз, бірлік
Таблица 1. Укажите основные типы библиотек, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателей
Ғылыми
Научные
Көпшілік
Массовые
Арнайы
Специальные
Өзгелер
Прочие
А
Б
1
2
3
4
1
Кітапханалардың саны
Количество библиотек
2
Ауылдық жерлердегі кітапханалар саны
Количество библиотек в сельской местности
3
Әдебиеттерді беру пункттерінің саны
Количество пунктов выдачи литературы
4
Жылжымалы пункттердің саны
Количество передвижных пунктов
2-кесте. Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) санын және олардың ауданын көрсетіңіз
Таблица 2. Укажите количество зданий (помещений) библиотек и их площадь
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Кітапхана ғимараттарының (үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений) библиотек, единиц
2
Кітапхана ғимараттарының (үй-жайларының) жалпы ауданы, шаршы метр
Общая площадь зданий (помещений) библиотек, кв. м
3
Күрделі жөндеуді талап ететін, кітапханалар ғимараттары (үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений) библиотек, требующих капитального ремонта, единиц
4
Апатты жағдайдағы кітапханалар ғимараттары (үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений) библиотек, находящихся в аварийном состоянии, единиц
3-кесте. Кітапхана қызметтерінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Таблица 3. Укажите основные характеристики деятельности библиотеки
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Оқу залдарындағы орындар саны, бірлік
Число мест в читальных залах, единиц
2
Оқырмандар саны - барлығы, адам
Число читателей - всего, человек
3
Кітапхана сайтын/порталын пайдаланушылар саны, адам
Число пользователей сайта/портала библиотеки, человек
4
Оқырмандардың жалпы санынан — балалар, адам
Из общего числа читателей - детей, человек
5
Кітапханаға келушілер саны, адам
Число посещений библиотек, человек
6
Кітапхананың сайтына/порталына кіргендер саны, адам
Число посещений сайта/портала библиотеки, человек
7
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч тенге
4-кесте. Кітапхана қорының басылымдар тілдері бойынша қозғалысы туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 4. Укажите сведения о движении библиотечного фонда по языкам изданий, единиц
Жол коды Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
кітаптар
книги
электронды басылымдар
электронные издания
кино-фото - фоноқұжаттар
кино-фото - фонодокументы
мерзімдік басылымдар
периодические издания
басқа әдебиет
другая литература
газеттер
газеты
журналдар журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жылдың басында бары
Состоит на начало года
оның ішінде:
в том числе:
2
мемлекеттік тілде
на государственном языке
3
орыс тілінде
на русском языке
4
басқа да тілдерде
на других языках
5
Жыл ішінде келіп түскеніПоступило в течение года
оның ішінде:
в том числе:
6
мемлекеттік тілде
на государственном языке
7
орыс тілінде
на русском языке
8
басқа да тілдерде
на других языках
9
Жыл ішінде шығып қалғаныВыбыло в течение года
оның ішінде:
в том числе:
10
мемлекеттік тілде
на государственном языке
11
орыс тілінде
на русском языке
12
басқа да тілдерде
на других языках
13
Жыл соңында бары
Состоит на конец года
оның ішінде:
в том числе:
14
мемлекеттік тілде
на государственном языке
15
орыс тілінде
на русском языке
16
басқа да тілдерде
на других языках
5-кесте. Кітапхана қорының келесідей себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 5. Укажите сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам, единиц
Жол коды Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
кітаптар
книги
электрондық басылымдар
электронные издания
кино-фото-фоно құжаттар кино-фото-фоно документы
мерзімдік басылымдар
периодические издания
басқа әдебиеттер
другая литература
газеттер
газеты
журналдар
журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Келесі себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны
Выбыло в течение года по причинам
оның ішінде:
в том числе:
2
кітапханаларға, басқа да ұйымдарға ақысыз негізде берілген
безвозмездно передано другим библиотекам, другим организациям
3
төтенше жағдайлар
чрезвычайные ситуации
4
басқа да себептер
другие причины
6-кесте. Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний, единиц
Жол коды Код строки
Көрсеткіштердің атауы Наименование показателей
Барлығы Всего
Оның ішінде
В том числе
қоғамдық-саясат сипатындағы
общественно- политического характера
жаратылыстану ғылымдары, денсаулық сақтау және медицина естественные науки, здраво- охранение и медицина
техника, ауыл және орман шаруашылығы техника, сельское и лесное хозяйство
өнер, дене шынықтыру және спорт искусство, физкультура и спорт
филологиялық ғылымдар, көркем әдебиет филологическ ие науки, художественн ая литература
басқа другие
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына білім салалары бойынша бары Состоит на кснец года по отраслям знаний
7-кесте. Әдебиетті беру туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 7. Укажите сведения о выдаче литературы, единиц
Жол коды Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
кітаптар
книги
электрондық басылымдар электронные издания
кино-фото-фоноқұжаттар
кино-фото-фонодокументы
мерзімдік басылымдар
периодические издания
басқа әдебиеттер
другая литература
газеттер
газеты
журналдар
журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл ішінде берілгені - барлығы
Выдано в течение года - всего
2
соның ішінде - балаларға
из них - детям
3
Жыл ішінде ауылдық жерде берілгені
Выдано в течение года в сельской местности
8-кесте. Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың барын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 8. Укажите наличие информационно-коммуникационных технологий в библиотеке, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них — сельская местность
А
Б
1
2
1
Интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны
Число библиотек с доступом в сеть Интернет
2
Компьютерлер саны
Количество компьютеров
3
Көшірме-көбейту техникаларының саны
Количество копировально-множительной техники
4
Wеb-сайттар саны
Число wеb-сайтов
5
Телефон нөмірлерінің саны
Число номеров телефонов
6
Көлік құралдарының саны
Число транспортных средств
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес _________________________
________________________ Тел.:____________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________Тел._____________
Басшы (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель __________________________(Ф.И.О., подпись)__________
Бас бухгалтер (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________________(Ф.И.О., подпись)__________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі Төрағасының

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства.
5. Настоящий приказ подлежит опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель                               А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министр связи и информации
Республики Казахстан
_______________ А. Жумагалиев
19 октября 2011 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр культуры
Республики Казахстан
______________ М. Кул-Мухаммед
28 октября 2011 года
Приложение 1 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 26 августа 2011 года № 244
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
до 1 часа
более 40
часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» кодексінің 381-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным
правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан
«Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0561104
Код статистической формы 0561104
1 - кітапхана
1 - библиотека
Кітапхана қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности библиотеки
Жылдық
Годовая
Есептік кезең
Отчетный период
жыл
год
91.01.2 Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі –
5-таңбалы ЭҚЖЖ) кодына сәйкес кітапхана қызметін жүзеге асыратын
заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауландырыл-
ған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер ұсынады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие библиотечную
деятельность, согласно коду по Номенклатуре видов экономической
деятельности (далее – ОКЭД 5-ти значный)- 91.01.2.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
ЖСН коды
код ИИН
БСН коды
код БИН
1-кесте. Кітапханалардың негізгі типтерін көрсетіңіз, бірлік
Таблица 1. Укажите основные типы библиотек, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателей
Ғылыми
Научные
Көпшілік
Массовые
Арнайы
Специальные
Өзгелер
Прочие
А
Б
1
2
3
4
1
Кітапханалардың саны
Количество библиотек
2
Ауылдық жерлердегі
кітапханалар саны
Количество библиотек в сельской
местности
3
Әдебиеттерді беру пункттерінің саны
Количество пунктов выдачи
литературы
4
Жылжымалы пункттердің саны
Количество передвижных пунктов
2-кесте. Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) санын және олардың ауданын көрсетіңіз
Таблица 2. Укажите количество зданий (помещений) библиотек и их площадь
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Кітапхана ғимараттарының
(үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений)
библиотек, единиц
2
Кітапхана ғимараттарының
(үй-жайларының) жалпы ауданы,
шаршы метр
Общая площадь зданий (помещений)
библиотек, кв. м
3
Күрделі жөндеуді талап ететін,
кітапханалар ғимараттары
(үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений)
библиотек, требующих капитального
ремонта, единиц
4
Апатты жағдайдағы кітапханалар
ғимараттары (үй-жайларының)
саны, бірлік
Количество зданий (помещений)
библиотек, находящихся в аварийном
состоянии, единиц
3-кесте. Кітапхана қызметтерінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Таблица 3. Укажите основные характеристики деятельности библиотеки
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Оқу залдарындағы орындар саны, бірлік
Число мест в читальных залах, единиц
2
Оқырмандар саны - барлығы, адам
Число читателей - всего, человек
3
Кітапхана сайтын/порталын пайдаланушылар
саны, адам
Число пользователей сайта/портала библиотеки,
человек
4
Оқырмандардың жалпы санынан – балалар,
адам
Из общего числа читателей – детей, человек
5
Кітапханаға келушілер саны, адам
Число посещений библиотек, человек
6
Кітапхананың сайтына/порталына кіргендер
саны, адам
Число посещений сайта/портала библиотеки,
человек
7
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстар,
мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч тенге
4-кесте. Кітапхана қорының басылымдар тілдері бойынша қозғалысы туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 4. Укажите сведения о движении библиотечного фонда по языкам изданий, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің
атауы
Наименование
показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
кітап-
тар
книги
элект-
ронды
басылым-
дар
электрон-
ные
издания
кино-
фото-
фоно-
құжаттар
кино-
фото-
фонодо-
кументы
мерзімдік
басылымдар
периодические
издания
басқа
әдеби-
ет
другая
лите-
ратура
га-
зет-
тер
газеты
жур-
налдар
журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жылдың басында
бары
Состоит на начало
года
оның ішінде:
в том числе:
2
мемлекеттік
тілде
на
государственном
языке
3
орыс тілінде
на русском языке
4
басқа да
тілдерде
на других языках
5
Жыл ішінде
келіп түскені
Поступило в
течение года
оның ішінде:
в том числе:
6
мемлекеттік
тілде
на
государственном
языке
7
орыс тілінде
на русском языке
8
басқа да
тілдерде
на других языках
9
Жыл ішінде
шығып қалғаны
Выбыло в течение
года
оның ішінде:
в том числе:
10
мемлекеттік
тілде
на
государственном
языке
11
орыс тілінде
на русском языке
12
басқа да
тілдерде
на других языках
13
Жыл соңында
бары
Состоит на конец
года
оның ішінде:
в том числе:
14
мемлекеттік
тілде
на
государственном
языке
15
орыс тілінде
на русском языке
16
басқа да
тілдерде
на других языках
5-кесте. Кітапхана қорының келесідей себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 5. Укажите сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің
атауы
Наименование
показателей
Бар-
лығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
кітап-
тар
книги
элект-
рондық
басы-
лымдар
элект-
ронные
издания
кино-
фото-
фоно-
құжаттар
кино-
фото-
фонодо-
кументы
мерзімдік
басылымдар
периодические
издания
басқа
әдеби-
еттер
другая
литера-
тура
га-
зет-
тер
газеты
жур-
нал-
дар
журна-
лы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Келесі себептер
бойынша жыл
ішінде шығып
қалғаны
Выбыло в течение
года по причинам
оның ішінде:
в том числе:
2
кітапханаларға,
басқа да ұйымдар-
ға ақысыз негізде
берілген
безвозмездно
передано другим
библиотекам, другим
организациям
3
төтенше жағдайлар
чрезвычайные
ситуации
4
басқа да себептер
другие причины
6-кесте. Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің
атауы
Наименование
показателей
Бар-
лығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
қоғам-
дық
-саясат
сипа-
тындағы
общест-
венно-
полити-
ческого
характера
жараты-
лыстану
ғылым-
дары,
денсаулық
сақтау
және
медицина
естествен-
ные науки,
здраво-
охранение и
медицина
техника,
ауыл
және
орман
шаруашы-
лығы
техника,
сельское
и лесное
хозяйство
өнер,
дене
шынық-
тыру
және
спорт
искус-
ство,
физ-
культу-
ра и
спорт
фило-
логия-
лық
ғылым-
дар,
көркем
әдеби-
ет
фило-
логи-
ческие
науки,
худо-
жест-
венная
лите-
ратура
бас-
қа
дру-
гие
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына
білім салалары
бойынша бары
Состоит на конец
года по отраслям
знаний
7-кесте. Әдебиетті беру туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 7. Укажите сведения о выдаче литературы, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіш-
тердің атауы
Наименование
показателей
Барлы-
ғы
Всего
Оның ішінде
В том числе
кітап-
тар
книги
элект-
рондық
басы-
лымдар
элект-
ронные
издания
кино-
фото-
фоно-
құжат-
тар
кино-
фото-
фонодо-
кументы
мерзімдік
басылымдар
периодические
издания
басқа
әдеби-
еттер
другая
литера-
тура
газет-
тер
газеты
жур-
налдар
журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл ішінде
берілгені -
барлығы
Выдано в
течение года -
всего
2
соның ішінде
- балаларға
из них - детям
3
Жыл ішінде
ауылдық жерде
берілгені
Выдано в
течение года в
сельской
местности
8-кесте. Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың барын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 8. Укажите наличие информационно-коммуникационных технологий в библиотеке, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлер
Из них –
сельская
местность
А
Б
1
2
1
Интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар
кітапханалар саны
Число библиотек с доступом в сеть Интернет
2
Компьютерлер саны
Количество компьютеров
3
Көшірме-көбейту техникаларының саны
Количество копировально-множительной техники
4
Web-сайттар саны
Число web-сайтов
5
Телефон нөмірлерінің саны
Число номеров телефонов
6
Көлік құралдарының саны
Число транспортных средств
Атауы                                   Мекен-жайы
Наименование _________________________      Адрес __________________
_________________________ Тел.: _____________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _____________________      (Ф.И.О., подпись) ___________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________    (Ф.И.О., подпись) ___________
М.О.
М.П.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике

2011 жылғы 23 тамыздағы № 244
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі Төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 2-қосымша
"Кітапхана қызметі туралы есеп" (коды 0561104, индексі 1-кітапхана, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Кітапхана қызметі туралы есеп" (коды 0561104, индексі 1 - кітапхана, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) кітапхана - ақпараттық, мәдени, білім беру функцияларын орындайтын, баспа және қолжазба құжаттарының ұйымдастырылған қоры, сондай-ақ графикалық, дыбыстық-көрініс материалдары, электронды жеткізгіштерде құжаттары бар және оларды жеке және заңды тұлғаларға уақытша пайдалануға беретін мәдениет ұйымы;
2) әмбебап кітапханалар - қорлары өзінің мазмұны жағынан әмбебаптық сипатты құрайтын, яғни өзінің құрамында барлық немесе білімнің көптеген салалары бойынша әдебиеттері бар кітапханалар. Бұл кітапханалар жалпыға қолжетімді, халықтың барлық топтарына немесе оқырмандардың кейбір санаттарына, мысалы балаларға, жасөспірімдерге қызмет көрсетуге арналған болып табылады;
3) ғылыми кітапханалар - ғылымның дамуын қамтамасыз ететін; зерттеу қызметімен байланысты ғылыми мекемелер мен жекелеген тұлғаларды тиісті қор мен ақпараттық-ізденіс аппаратының негізінде ақпараттық қажеттіліктерін қанағаттандыратын кітапханалар;
4) арнайы кітапхана - пайдаланушылардың кәсіби қажеттіліктерін және оқырмандардың ерекше тобының басқа да арнайы қажеттіліктерін тиісті қор мен ақпараттық-іздестіру аппараты негізінде қамтамасыз ететін (патенттік-техникалық, зағиб және нашар көретін азаматтарға арналған кітапханалар, ғылыми зерттеу институтының кітапханасы және тағы басқа) кітапхана;
5) әдебиеттерді беру пункті - тұрақсыз кітапханалық қызмет көрсету нысаны, жұмысын күніне бірнеше сағат немесе толық емес апта кітапхананың штатындағы қызметкері немесе кітапханалық беру пунктімен құрылған ұйым өкілі - қоғамшыл жүргізетін кітапхананың аумақтық оқшауланған бөлімшесі;
6) жылжымалы пункт - арнайы жабдықталған, жиынтықталған көлік құралында (библиобус және тағы басқаларда) орналастырылған және өз орналасқан орнын тұрақты кітапханадан аумақтық шалғай орналасқан халықтың топтарына қызмет көрсету үшін өзгертетін кітапхана;

от 23 августа 2011 года № 244
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности библиотеки"
(код 0561104, индекс 1 - библиотека, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности библиотеки" (код 0561104, индекс 1 - библиотека, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) библиотека - организация культуры, выполняющая информационные, культурные, образовательные функции, располагающая организованным фондом печатных и рукописных документов, а также графическими, аудиовизуальными материалами, документами на электронных носителях и предоставляющая их во временное пользование физическим и юридическим лицам;
2) универсальные библиотеки - библиотеки, фонды которых по своему содержанию составляют универсальный характер, то есть содержат в своем составе литературу по всем или многим отраслям знаний. Эти библиотеки являются общедоступными, предназначенными для обслуживания всех слоев населения или некоторых категорий читателей, например детей, юношества;
3) научные библиотеки - библиотеки, обеспечивающие развитие науки; удовлетворяющие информационным потребностям научных учреждений и отдельных лиц, связанные с исследовательской деятельностью на основе соответствующего фонда и информационно-поискового аппарата;
4) специальная библиотека - библиотека, обеспечивающая профессиональные потребности пользователей и иные специфические потребности особых групп читателей на основе соответствующего фонда и информационно-поискового аппарата (патентно-техническая, библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан, библиотека научно-исследовательского института и так далее);
5) пункт выдачи литературы - форма нестационарного библиотечного обслуживания, территориально обособленное подразделение библиотеки, работу в котором ведет, несколько часов в день или неполную неделю штатный работник библиотеки или общественник - представитель организации при которой создан библиотечный пункт выдачи;
6) передвижной пункт - библиотека, расположенная в специально оборудованном, укомплектованном транспортном средстве (библиобус и так далее) и меняющая свое местонахождение в целях обслуживания территориально удаленных от стационарной библиотеки групп населения;

7) оқырман - белгіленген құжаттардағы ресми жазбалар негізінде кітапхананы пайдаланатын тұлға;
8) кітапхана сайтын/порталын пайдаланушы - кітапхана қызметіне жүгінетін, сондай-ақ ақпарат алу үшін сайт/портал қызметін пайдаланатын тұлға, тұлғалар тобы немесе ұйым;
9) кітапхана сайтына/порталына кіру - қаралған парақ беттерінің немесе элементтер санына тәуелсіз және кітапханаға дәстүрлі барумен салыстырылатын кітапхана шегінен тыс пайдаланушылардың сайтқа/порталға жүгінуі;
10) кітапханалық қор - құжаттарды сақтау және пайдалану үшін оның міндеттеріне, түрлері мен бейініне сәйкес қалыптастырылатын кітапханадағы құжаттардың жүйелендірілген жиынтығы;
11) газеттер - өзекті қоғамдық-саяси, ғылыми, өндірістік және басқа да, сондай-ақ әдеби шығармалар, иллюстрациялар, фотографиялар және жарнамалар бойынша ресми материалдарды, жедел ақпаратты және мақалаларды қамтитын мерзімдік мәтіндік басылымдар.
12) басқа да әдебиеттер - ноталық, картографиялық басылымдар, бейне басылымдар.
13) журналдар - тұрақты айдары бар және тұрмыстың әртүрлі мәселелері, табиғат, ғылым, әдеби, иллюстрациялық шығармалар бойынша мақалаларды қамтитын мерзімдік түптестірілген баспасөз басылымдары;
14) кітап - көлемі 48 беттен асатын жазу, картография кестелері шығармаларының, ондағы басылған шығармаларды жақсы пайдалану үшін әдеби рәсімделген аппаратпен, құралдармен уақыт пен кеңістікте орнықтыру және табыстау құралы болып табылатын мерзімдік емес мәтіндік кітаби басылым;
15) электронды басылымдарды беру - электронды басылымдарды есепке алу бірлігін анықтау кезінде берілген даналар бойынша деректерді пайдалану. Электронды басылымдар үшін даналар дискет пен оптикалық диск болып табылады;
16) кітапхананың wеb-сайты - Интернет желісіндегі кітапхананың ресми мекенжайы. Сайтта кітапхананың қызметі, кітапхананың көрсететін қызметі мен ақпараттық ресурстары, кітапхананың электрондық каталогына қолжетімділік туралы барлық ақпарат көрсетіледі.
3. Осы статистикалық нысанды толтыру барысында АКБІС (Ақпарат, кітапхана және баспа ісі жүйесіндегі стандарттар), "Кітапханалық статистика" мемлекетаралық 7.20-2000 МЕМСТ және "Ақпараттық-кітапханалық қызмет, библиография. Терминдер және анықтамалар" 7.0-99 МЕМСТ басшылыққа алу қажет.
4. Статистикалық нысанға енгізілетін деректер бастапқы есепке алу материалдарына - түгендеу кітаптарына, жиынтық есеп кітабына, кітапхана жұмысының күнделіктеріне, оқырмандар формулярларына - негізделеді.
5. Егер құрылымдық бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген жағдайда, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы есепті тапсырады. Егер құрылымдық бөлімшенің статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктері болмаған жағдайда, онда заңды тұлға есепті өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын орналасқан жерлерін көрсете отырып, өзінің құрылымдық бөлімшелері бөлінісінде тапсырады.

7) читатель - лицо, пользующееся библиотекой на основании официальной записи в установленных документах;
8) пользователь сайта/портала библиотеки - лицо, группа лиц или организация, обращающиеся к услугам библиотеки, а также пользующиеся услугами сайта/портала для получения информации;
9) посещения сайта/портала библиотеки - обращение пользователей сайта/портала из-за пределов библиотеки, вне зависимости от числа просмотренных страниц или элементов и сравнимо с традиционным посещением библиотек;
10) библиотечный фонд - систематизированная совокупность документов в библиотеке, формируемая в соответствии с ее задачами, типом и профилем для их хранения и использования;
11) газеты - периодические текстовые издания, содержащие официальные материалы, оперативную информацию и статьи по актуальным общественно-политическим, научным, производственным и другим вопросам, а также литературные произведения, иллюстрации, фотографии и рекламу;
12) другая литература - это нотные, картографические издания, изоиздания;
13) журналы - периодические сброшюрованные печатные издания, имеющие постоянную рубрикацию и содержащие статьи по различным вопросам жизни, природы, науки, литературные произведения, иллюстративные;
14) книга - непериодическое текстовое книжное издание объемом свыше 48 страниц, являющееся средством закрепления и передачи произведений письменности, графики картографии во времени и пространстве художественно оформленным аппаратом, приспособлением для наилучшего использования напечатанных в ней произведений;
15) выдача электронных изданий - использование данных по выданным экземплярам при определении единиц учета электронных изданий. Экземплярами для электронных изданий являются дискета и оптический диск;
16) web-сайт библиотеки - официальный адрес библиотеки в сети Интернет. На сайте отображается вся информация о деятельности библиотеки, об услугах и информационных ресурсах библиотеки, доступ в электронный каталог библиотеки.
3. При заполнении данной статистической формы необходимо руководствоваться Межгосударственным ГОСТом СИБИД (Система стандартов по информатизации, библиотечному и издательскому делу) 7.20-2000 "Библиотечная статистика" и ГОСТом 7.0-99 "Информационно-библиотечная деятельность, библиография. Термины и определения".
4. Данные, включаемые в статистическую форму основываются на материалах первичного учета - инвентарных книг, книг суммарного учета, дневника работы библиотеки, читательских формулярах.
5. В случае, если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данный отчет по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет отчет в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.

6. Кітапханалар нысаналы мақсаты, тұтынушылар контингенті, қорларының тақырыптық және түрлілік құрамы бойынша сараланады.
7. Есепті жылы жұмыс істемеген, бірақ материалдық базасы бар кітапханалар 3-кестенің 2-7 жолдарын және 7-кестені толтырмайды.
8. 1-кестенің 1-жолында кітапхананың құрылымдық бөлімшесі саналатын кітап беру пункттері, жылжымалы кітапханалардың барлық түрлері, оқу залдары, балалар бөлімдері кітапханалық мекеме ретінде есепті бірлікке қабылданбайды. Кітапханалардың бұл бөлімшелерінің кітап қорлары мен қызметі олар құрамына кіретін кітапханалардың есебінде көрсетіледі. Бұл жол бойынша кітапхана теңгеріміндегі құрылымдық (ведомстволық бағыныстағы) бірліктер саны (есеп берген ұйымдар саны) көрсетіледі.
9. 2-кестенің 3, 4 - жолдарында күрделі жөндеуді талап ететін және апатты жағдайдағы кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) саны кітапхана ғимаратының (үй-жайының) техникалық жағдайын сипаттайтын акт (қорытынды) негізінде немесе белгіленген тәртіпте жазылған өзге де құжаттың негізінде толтырылады. Кітапханалар үй жайларына мемлекеттік мекемелер, клубтар ғимараттарына және тағы басқаларда орналасқан үй-жайлар жатады.
10. 3-кестенің 2 жолында оқырмандар санында есепті кезең ішінде ең болмаса бір рет үйіне немесе кітапхана ішінде оқу үшін кітап, кітапша, журнал және басқа басылымдар алған адамдар есептеледі, ал олардың жыл ішіндегі келіп-кету саны есепке алынбайды. Оқырмандар саны тиісті бөлімдердің жылдық қорытынды деректері, кітапхана жұмысының күнделіктері, кітапханаға келген оқырмандар формулярлары негізінде толтырылады және жыл ішіндегі соңғы формулярдың реттік нөмірі бойынша анықталады. Бұл жолда кітапхананың барлық құрылымдық бөлімшелері қызмет көрсеткен, есепті жылда қайта тіркелген және жаңадан жазылған оқырмандардың жиынтық саны көрсетіледі.
3-жолда кітапхана сайтына/порталына жүгінген пайдаланушыларды есептеу бірлігі ретінде кітапхананың серверінде тіркелген логин немесе пайдаланушының (адамның немесе ұйымның) ір-мекенжайы болып табылады.
5-жолда оқырман формулярында немесе кітапханада қабылданған басқа да құжаттамада, сондай-ақ автоматтандырылған және механикаландырылған құралдарда тіркелген оқырмандардың кітапханаға (жазылуға, қайта тіркелуге, алуға, айырбастауға, басылымдар мен материалдарды қайтаруға, оларды қолдану мерзімін ұзартуға, газеттер мен журналдар қарауға, сондай-ақ кітапхана өткізетін көпшілік іс-шараларына қатысуға) келушілер саны көрсетіледі. Жеке абонемент бойынша жыл ішінде кітап алған оқырмандар саны жыл ішіндегі соңғы формулярдың реттік нөмірімен белгіленеді.
6-жолда кітапхана сайтына/порталына кіргендердің санын есептеу бірлігі кітапхана серверіне арналған бір өтініші болып табылады. Кіргендердің саны статистика есебі бойынша функционал немесе сайтқа/порталға кірушілердің санаушысы арқылы есептеледі.
7-жолда халыққа көрсетілген қызметтерден түскен (берілген оқырмандар билеттері, көшірме жасау үшін төлем, оқу залынан әдебиетті үйге бергендігі үшін төлем және т.б.) ақшалай қаражат қамтылады. Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға жергілікті және республикалық бюджеттерден түскен қаражаттар, қайырымдылық және басқа да жарналар кірмейді.

6. Библиотеки дифференцируются по целевому назначению, контингенту пользователей, тематическому и видовому составу фондов.
7. Библиотеки, не функционировавшие в отчетном году, но имеющие материальную базу, не заполняют строки 2-7 раздела 3 и раздел 7.
8. В строке 1 таблицы 1 за учетную единицу в качестве библиотечного учреждения не принимаются пункты выдачи, передвижки всех видов, читальные залы, детские отделения, которые считаются отделениями библиотеки. Книжные фонды и деятельность этих отделений библиотек показывается в отчетах тех библиотек, в составе которых они находятся. В этой строке указывается число структурных (подведомственных) единиц, находящихся на балансе библиотеки (число организаций по которым был предоставлен отчет).
9. В строке 3 и 4 таблицы 2 количество зданий (помещений), требующих капитального ремонта и находящиеся в аварийном состоянии заполняются на основании акта (заключения) или составленного в установленном порядке иного документа, характеризующего техническое состояние зданий (помещения) библиотеки. К помещению библиотеки относится помещение, расположенное в зданиях государственных учреждений, клубов и других учреждений.
10. В строке 2 таблицы 3, в числе читателей учитываются лица, бравшие книги, брошюры, журналы и другие издания хотя бы один раз в течение отчетного периода для чтения на дом или в помещении библиотеки, а не число посещений, сделанных этими лицами за год. Число читателей заполняется на основании годовых итоговых данных соответствующих разделов дневников работы библиотеки, формуляров читателей, посетивших библиотеку и определяется порядковым номером последнего формуляра за год. В данной строке указывается суммарное число перерегистрированных и вновь записанных в отчетном году читателей, обслуженных всеми структурными подразделениями библиотеки.
В строке 3 единицей учета пользователей, обратившихся на сайт/портал библиотеки является логин или ip-адрес пользователя (лица или организации), зафиксированный на сервере библиотеки. Общее количество пользователей подсчитывается по количеству неодинаковых логинов или ip-адресов лиц и организаций, зарегистрированных на сервере библиотеки.
В строке 5 указывается число посещений библиотеки читателями (для записи, перерегистрации, получения, обмена, возврата изданий и материалов, продолжение срока пользования ими, просмотра газет и журналов, выполнение справок, а также для участия в массовых мероприятиях, проводимых библиотекой), зарегистрированных в контрольном листке, формуляре читателя или другой документации, принятой в библиотеке, а также средствами автоматизации и механизации. Число читателей, бравших книги в течение года по индивидуальному абонементу, определяется порядковым номером последнего формуляра за год.
В строке 6 единицей учета посещений сайта/портала библиотеки является одно обращение на сервер библиотеки. Число посещений учитывается с помощью функционала по учету статистики или счетчика посещаемости сайта/портала.
В строке 7 включаются поступления денежных средств от услуг, оказанных населению (плата за выданные читательские билеты, ксерокопирование, оплата за выданную литературу из читального зала на дом и так далее). В доходы от оказанных услуг не включаются средства, поступившие из местного и республиканского бюджета, благотворительные и другие взносы.

11. 8-кестенің 5-жолында телефон нөмірлері санына кітапханада тіркелген және қызметте пайдаланылатын телефон нөмірлері жазылады.
6-жолда көлік құралдарының санына кітапхана қызметінде пайдаланылатын, кітапхана теңгеріміндегі көлік құралдары жазылады.
12. Арифметикалық-логикалық бақылау
1) 1-кесте. Кітапханалардың негізгі типтері
2-жол барлық бағандар бойынша 1 жолдан
2) 2-кесте. Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) саны және олардың аумағы
3-жол әрбір баған үшін 1 жолдан
4-жол әрбір баған үшін 1 жолдан
1-баған әрбір жолдар үшін 2, 3 бағандардың
3) 3-кесте. Кітапхана қызметтерінің негізгі сипаттамалары
2-жол әрбір баған үшін 4 жолдан
3-жол әрбір баған үшін 6 жолдан
1-баған әрбір жол үшін 2 бағаннан
4) 4-кесте. Кітапхана қорының басылымдар тілдері бойынша қозғалысы туралы мәліметтер
1-жол = әрбір баған үшін 2-4 жолдардың
5-жол = әрбір баған үшін 6-8 жолдардың
9-жол = әрбір баған үшін 10-12 жолдардың
13-жол = әрбір баған үшін 14-16 жолдардың
13-жол = әрбір баған үшін (1 жол + 5 жол) - 9 жол
1-баған = әрбір жол үшін 2-7 бағандар
5) 5-кесте. Кітапхана қорының келесідей себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтер
1-жол = әрбір бағандар үшін 2-4 жолдардың
1-баған = әрбір жолдар үшін 2-7 бағандардың
6) 6-кесте. Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайы
1-кесте = 2-7 бағандардың
7) 7-бөлім. Әдебиетті беру туралы мәліметтер
1-жол әрбір бағандар үшін 2, 3 жолдан
1-баған = әрбір жолдар үшін 2-7 бағандардың
8) 8-кесте. Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың бары
1 -баған әрбір жолдар үшін 2 бағаннан.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 23 тамыздағы № 244 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына 5-қосымша
Приложение 5 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0591104
код статистической формы 0591104
Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов
Есепті кезең   _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
1 - кино
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі - 5-таңбалы ЭҚЖЖ) бойынша 59.14.0 кодына сәйкес кинофильмдерді көрсетумен байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер және 5-таңбалы ЭҚЖЖ-нің 59.11.0 кодына сәйкес кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды шығаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалар тапсырылады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность связанную с демонстрацией кинофильмов,согласно коду по Номенклатуре видов экономической деятельности (далее - ОКЭД 5-ти значного-59.11.0.и юридические лица,осуществляющие деятельность,связанную с производством кино-,видеофильмов и телевизионных программ согласно коду ОКЭД 5-ти значного-59.11.0.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1-кесте. Кннотеатрлар санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 1. Укажите число кинотеатров, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлар саны
Количество кинотеатров
соның ішінде:
в том числе:
2
жабық кинотеатрлар
крытые кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
3
1 экранды
с 1 экраном
4
2-7 экранды
с 2-7 экранами
5
8 және одан да көп экранды
с 8 и более экранами (многозальные)
6
сандық жабық кинотеатрлар саны
количество крытых цифровых кинотеатров
7
басқа да кинотеатрлар
другие кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
8
видеокөрініс
видеоизображение
9
басқа да аппаратура
другая аппаратура
2-кесте. Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Таблица 2.Укажите основные характеристики деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлардағы кинозалдар саны, бірлік
Количество кинозалов в кинотеатрах, единиц
2
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы кинозалдар саны, бірлік
из них количество кинозалов в крытых кинотеатрах, единиц
3
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы сандық кинозалдар саны
из них цифровые кинозалы в крытых кинотеатрах
4
Кинозалдардағы орындар саны, бірлік
Количество мест в кинозалах, единиц
5
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы орындар саны, бірлік
из них количество мест в кинозалах крытых кинотеатров, единиц
6
соның ішінде көп залды жабық кинотеатрларда
из них в многозальных крытых кинотеатрах
7
Кинотеатрлардың жалпы аумағы, шаршы метр
Общая площадь кинотеатров, квадратных метров
8
Тұрақты киноқондырғылар саны, бірлік
Количество стационарных киноустановок, единиц
9
Жылжымалы киноқондырғылар саны, бірлік
Количество передвижных киноустановок, единиц
10
Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың нақты бары, бірлік
Наличие организаций, осуществляющих кинопоказ, единиц
3-кесте. Киносеанстар санын, келушілер санын және көрсетілген қызметтерден түскен табыстарды көрсетіңіз
Таблица 3. Укажите число киносеансов, число посетителей и доходы от оказанных услуг
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде — толық метражды фильмдер
Из них- полнометражные фильмы
Ауылдық жерлер
Сельская местность
барлығы
всего
соның ішінде - толық метражды фильмдер
из них - полнометражные фильмы
А
Б
1
2
3
4
1
Киносеанстар саны, бірлік
Число киносеансов, единиц
2
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
3
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4
Келушілер саны, адам
Число посетителей, человек
5
ұлттық фильмдер национальные фильмы
6
шетелдік фильмдер зарубежные фильмы
7
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч тенге
8
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
9
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4-кесте. Киносеансқа келуші балалар санын көрсетіңіз
Таблица 4.Укажите число детей, посетивших киносенсы
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Балаларға арнап өткізілген киносеанстар саны, бірлік
Число проведенных киносеансов для детей, единиц
2
Көрермендер саны - балалар, адам
Число посетителей - детей, человек
5-кесте. Фильмнің шығу елі бойынша көрсетілген толық метражды фильмдерге келушілер санын көрсетіңіз. Келушілер санын алдыңғы 5 ел бойынша азаюы тәртібінде көрсетіледі, бірлік
Таблица 5. Укажите число посещений демонстрировавшихся полнометражных фильмов по стране производства фильма. Число посетителей указывается в порядке убывания 5-ти ведущих стран, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсетілген толық метражды фильмдерді шығарған мемлекеттер
Страна происхождения показанных полнометражных фильмов
Көрермендер саны
Число посетителей
А
Б
1
1
2
3
4
5
6-кесте. Жасап шығарылған фильмдердің түрлері бойынша санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите количество созданных фильмов по видам, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық метражды
полнометражные
қысқа метражды
короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
көркем
художественные
3
деректі
документальные
4
анимациялық
анимационные
7-кесте. Өндіру типі бойынша жасап шығарылған фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите число созданных фильмов по типу производства, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық метражды
полнометражные
қысқа метражды короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
ұлттық өндіріс
национальное производство
3
бірлескен өндіріс
совместное производство
оның ішінде:
в том числе:
4
мажоритарлық
мажоритарный
5
миноритарлық
миноритарный
6
паритеттік
паритетный
8-кесте. Өндіру тәсілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 8.Укажите общее число созданных национальных полнометражных фильмов по способу производства, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер саны
Число национальных полнометражных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
сандық тасымалдауышта
цифровые носители
3
сандық емес тасымалдауышта
нецифровые носители
9-кесте. Фильмнің түпнұсқасының тілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 9. Укажите число созданных национальных полнометражных фильмов по языку оригинала, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер саны
Число национальных полнометражных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
қазақша
казахский
3
орысша
русский
4
көп тілде
многоязычные
5
басқада тілдерде
другие языки
10-кесте. Бірлесіп толық метражды фильмдер жасап шығарған алғашқы он елді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 10. Перечислите десять ведущих стран, с которыми совместно создавали полнометражные фильмы, единиц
Жол коды
Код строки
Шығарған мемлекет
Страна происхождения
Бірлесіп шығарылған толық метражды фильмдер саны
Число совместно созданных полнометражных фильмов
А
1
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы                               Мекенжайы
Наименование ___________________     Адрес__________________________
____________________  Тел..:___________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты __________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя      ___________________Тел.__________
Басшы                         (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель_____________________(Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер                 (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер_________________(Ф.И.О., подпись)_________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі Төрағасының

11. В таблице 8 строки 5 проставляется число номеров телефонов, зарегистрированных за библиотекой и используемых для служебного пользования.
В строке 6 в число транспортных средств включаются транспортные средства, находящиеся на балансе библиотеки и используемые в библиотечной деятельности.
12. Арифметико-логический контроль:
1) Таблица 1. Основные типы библиотек:
строка 2 < строки 1 для каждой графы
2) Таблица 2. Количество зданий (помещений) библиотек и их площадь:
строка 3 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 1 для каждой графы
Графа 1 > графы 2 для каждой строки
3) Таблица 3. Основные характеристики деятельности библиотеки:
строка 2 > строки 4 для каждой графы
строка 3 < строки 6 для каждой графы
Графа 1 > графы 2 для каждой строки
4) Таблица 4. Сведения о движении библиотечного фонда по языкам изданий:
строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
строка 5 = строк 6 - 8 для каждой графы
строка 9 = строк 10 - 12 для каждой графы
строка 13 = строк 14 - 16 для каждой графы
строка 13 = строка 1 + строка 5 - строка 9 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки
5) Таблица 5. Сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам:
строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки
6) Таблица 6. Состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний:
графа 1 = граф 2 - 7
7) Таблица 7. Сведения о выдаче литературы:
строка 1 > строк 2, 3 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки
8) Таблица 8. Наличие информационно - коммуникационных технологий в библиотеке:
графа 1 > графы 2 для каждой строки.
Приложение 3 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 23 августа 2011 года № 244
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
до 1 часа
более 40
часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» кодексінің 381-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным
правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан
«Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0591104
Код статистической формы 0591104
1 - кино
Кино көрсетуді және кинофильмдерді
шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности организаций,
осуществляющих кинопоказ и производство
кинофильмов
Жылдық
Годовая
Есептік кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі – 5-таңбалы ЭҚЖЖ)
бойынша 59.14.0 кодына сәйкес кинофильмдерді көрсетумен байланысты қызметті
жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер және 5-таңбалы ЭҚЖЖ-нің 59.11.0
кодына сәйкес кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды
шығаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность, связанную с
демонстрацией кинофильмов, согласно коду по Номенклатуре видов экономической
деятельности (далее – ОКЭД 5-ти значный) 59.14.0 и юридические лица, осуществляющие
деятельность, связанную с производством кино-, видеофильмов и телевизионных программ
согласно коду ОКЭД 5-ти значного - 59.11.0.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
1-кесте. Кинотеатрлар санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 1. Укажите число кинотеатров, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлар саны
Количество кинотеатров
соның ішінде:
в том числе:
2
жабық кинотеатрлар
крытые кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
3
1 экранды
с 1 экраном
4
2-7 экранды
с 2-7 экранами
5
8 және одан да көп экранды
с 8 и более экранами (многозальные)
6
сандық жабық кинотеатрлар саны
количество крытых цифровых кинотеатров
7
басқа да кинотеатрлар
другие кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
8
видеокөрініс
видеоизображение
9
басқа да аппаратура
другая аппаратура
2-кесте. Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Таблица 2.Укажите основные характеристики деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлардағы кинозалдар саны,
бірлік
Количество кинозалов в кинотеатрах, единиц
2
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы
кинозалдар саны, бірлік
из них количество кинозалов в крытых
кинотеатрах, единиц
3
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы
сандық кинозалдар саны
из них цифровые кинозалы в крытых
кинотеатрах
4
Кинозалдардағы орындар саны, бірлік
Количество мест в кинозалах, единиц
5
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы
орындар саны, бірлік
из них количество мест в кинозалах крытых
кинотеатров, единиц
6
соның ішінде көп залды жабық
кинотеатрларда
из них в многозальных крытых кинотеатрах
7
Кинотеатрлардың жалпы аумағы, шаршы
метр
Общая площадь кинотеатров, квадратных
метров
8
Тұрақты киноқондырғылар саны, бірлік
Количество стационарных киноустановок,
единиц
9
Жылжымалы киноқондырғылар саны,
бірлік
Количество передвижных киноустановок,
единиц
10
Кино көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдардың нақты бары, бірлік
Наличие организаций, осуществляющих
кинопоказ, единиц
3-кесте. Киносеанстар санын, келушілер санын және көрсетілген қызметтерден түскен табыстарды көрсетіңіз
Таблица 3. Укажите число киносеансов, число посетителей и доходы от оказанных услуг
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның
ішінде –
толық
метраж-
ды
фильмдер
Из них -
полномет-
ражные
фильмы
Ауылдық жерлер
Сельская
местность
барлы-
ғы
всего
соның
ішінде –
толық
метраж-
ды
фильмдер
из них -
полномет-
ражные
фильмы
А
Б
1
2
3
4
1
Киносеанстар саны, бірлік
Число киносеансов, единиц
2
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
3
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4
Келушілер саны, адам
Число посетителей, человек
5
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
6
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
7
Көрсетілген қызметтерден
түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч
тенге
8
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
9
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4-кесте. Киносеансқа келуші балалар санын көрсетіңіз
Таблица 4. Укажите число детей, посетивших киносеансы
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның
ішінде -
ауылдық
жерлер
Из них –
сельская
местность
А
Б
1
2
1
Балаларға арнап өткізілген киносеанстар саны,
бірлік
Число проведенных киносеансов для детей, единиц
2
Көрермендер саны - балалар, адам
Число посетителей - детей, человек
5-кесте. Фильмнің шығу елі бойынша көрсетілген толық метражды фильмдерге келушілер санын көрсетіңіз.
Келушілер санын алдыңғы 5 ел бойынша азаюы тәртібінде көрсетіледі, бірлік
Таблица 5. Укажите число посещений демонстрировавшихся полнометражных фильмов по стране производства фильма.
Число посетителей указывается в порядке убывания 5-ти ведущих стран, единиц
Жол коды
Код
строки
Көрсетілген толық метражды фильмдерді шығарған
мемлекеттер
Страна происхождения показанных полнометражных
фильмов
Көрермендер
саны
Число посетителей
А
Б
1
1
2
3
4
5
6-кесте. Жасап шығарылған фильмдердің түрлері бойынша санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите количество созданных фильмов по видам, единиц
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық
метражды
полнометражные
қысқа метражды
короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер
саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
көркем
художественные
3
деректі
документальные
4
анимациялық
анимационные
7-кесте. Өндіру типі бойынша жасап шығарылған фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 7. Укажите число созданных фильмов по типу производства, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық
метражды
полнометражные
қысқа метражды
короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
ұлттық өндіріс
национальное производство
3
бірлескен өндіріс
совместное производство
оның ішінде:
в том числе:
4
мажоритарлық
мажоритарный
5
миноритарлық
миноритарный
6
паритеттік
паритетный
8-кесте. Өндіру тәсілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 8.Укажите обшее число созданных национальных полнометражных фильмов по способу производства, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер саны
Число национальных полнометражных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
сандық тасымалдауышта
цифровые носители
3
сандық емес тасымалдауышта
нецифровые носители
9-кесте. Фильмнің түп нұсқасының тілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 9. Укажите число созданных национальных полнометражных фильмов по языку оригинала, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер
саны
Число национальных полнометражных
фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
қазақша
казахский
3
орысша
русский
4
көп тілде
многоязычные
5
басқада тілдерде
другие языки
10-кесте. Бірлесіп толық метражды фильмдер жасап шығарған алғашқы он елді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 10. Перечислите десять ведущих стран, с которыми совместно создавали полнометражные фильмы, единиц
Жол
коды
Код
строки
Шығарған мемлекет
Страна происхождения
Бірлесіп шығарылған толық метражды
фильмдер саны
Число совместно созданных полнометражных
фильмов
А
1
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы                                   Мекен-жайы
Наименование _________________________      Адрес __________________
_________________________ Тел.: _____________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _____________________      (Ф.И.О., подпись) ___________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________    (Ф.И.О., подпись) ___________
М.О.
М.П.
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике

2011 жылғы 23 тамыздағы № 244
бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 6-қосымша
"Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" (код 0591104, индексі 1 - кино, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" (код 0591104, индексі 1-кино) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) анимациялық фильмдер - графикалық әдістерді және сурет өнері тәсілдерін, сондай-ақ іс әрекеттер мен қойылымдарды жандандырумен компьютерлік графика мүмкіндіктерін пайдалану арқылы жасап шығарылған фильм;
2) балалар - халықтың 15 жасқа дейінгі санаты;
3) басқа да кинотеатрлар - видеоқұрылғыны немесе 16 мм және одан да төмен пленкалар үшін проекторларды пайдалану арқылы фильмдерді көрсетуге арналған басқа да коммерциялық объектілер сондай-ақ жылжымалы және ашық кинотеатрлар (жеке автокөліктен отырып көруге болатын жер);
4) бірлесіп шығарылған фильм - шетелдік кинематографиялық ұйымдармен бірлесіп жасалған фильм. Бірлесіп шығару мажоритарлық немесе миноритарлық, паритетті болуы мүмкін;
5) деректі фильм - режиссер операторлық өнер құралдары мен монтаж құралдары және басқа да құралдар арқылы баяндалатын көкейкесті оқиғалар, жиынтықта ақиқат фактілері тіркелген, қойылым сюжеті негізінде жасап шығаратын фильмдер;
6) жабық кинотеатрлар - фильмдерді 35-мм пленкада және рұқсаттылығы 1,3К кем емес сандық проекторлар арқылы көрсетуге арналған тұрақты коммерциялық құрылғы;
7) жылжымалы киноқондырғылар - аппаратурасы тек фильмдерді көрсету уақытында ғана орналастырылып, бір елді мекеннен екінші бір елді мекенге жеткізілетін немесе бір үй-жайдан екінші бір үй-жайға ауыстырылатын киноқондырғылар;
8) кинозал - фильмдер көрсетілетін зал;
9) киноқондырғы - фильмдерді көрсету үшін жабдықтар кешені;
10) киносеанс - белгілі бір уақыт аралығында үзіліссіз жүзеге асырылатын фильмді немесе толық метражды немесе қысқа метражды фильмдердің белгілі бағдарламасының бір реттік көрсетілімі;
11) киносеанстар саны - көрсетілген толық метражды немесе қысқа метражды фильмдер саны;

от 23 августа 2011 года № 244
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и
производство кинофильмов"
(код 0591104, индекс 1 - кино, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов" (код 0591104, индекс 1-кино, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) анимационный фильм - фильм, создаваемый путем использования графических методов и приемов изобразительного искусства, а также возможностей компьютерной графики с оживлением действий и сцен;
2) дети - категория населения в возрасте до 15 лет;
3) другие кинотеатры - другие коммерческие объекты для демонстрации фильмов с использованием видеооборудования или проекторов для пленки 16 мм и менее, а также передвижные и открытые кинотеатры (где, в частности, возможен просмотр из автомобилей);
4) фильм совместного производства - фильм, созданный совместно с зарубежными кинематографическими организациями. Совместное производство может быть мажоритарным или миноритарным либо паритетным;
5) документальный фильм - фильм, создаваемый на основе сценарного сюжета, в котором зафиксированы актуальные события, факты действительности в совокупности, которые трактуются режиссером средствами операторского искусства, монтажного строя и другими средствами;
6) крытые кинотеатры - стационарные коммерческие сооружения для демонстрации фильмов на 35-мм пленке и посредством цифровых проекторов с разрешением не менее 1,3К;
7) передвижные киноустановки - это киноустановки, аппаратура которых устанавливается лишь на время показа фильмов, перевозится из одного населенного пункта в другой или переносится из одного помещения в другое;
8) кинозал - зал, где демонстрируются фильмы;
9) киноустановка - комплекс оборудования для демонстрации фильмов;
10) киносеанс - одноразовая демонстрация фильма или определенной программы полнометражных или короткометражных фильмов, осуществляемая в определенный промежуток времени без перерыва;
11) число киносеансов - число демонстрированных полнометражных или короткометражных фильмов;

12) кинотеатр - көпшілікке фильмдерді көрсетуге арналған үй-жай, ғимарат;
13) кинотеатрларға бару - есепті жылда фильмдерге сатылған билеттер саны.
14) келушілер саны - киносеансқа келуші адамдар саны;
15) ойын фильмі - сценарийдің негізінде жасалатын және актер ойыны, режиссура, операторлық өнер, қоюшы-суретшінің, композитордың және кинематография саласындағы басқа да қатынас субъектілерінің шығармашылығы құралдарымен іске асырылатын көркем фильм;
16) көп залды кинотеатрлар - 8 және одан да көп экрандары бар және экрандардың барлық типтерін қамтитын кинотеатрлар;
17) көп тілді толық метражды фильмдер - өндіру барысында екі немесе одан да көп тілдер пайдаланылған фильмдер;
18) мажоритарлық бірлескен шығарылым - қазақстаннан шыққан өндірушілер қаржыландырудың үлкен үлесін ұсынатын толық метражды фильмді шығару;
19) миноритарлық бірлескен өндіріс - қазақстаннан шыққан өндірушілер қаржыландырудың аз үлесін ұсынатын толық метражды фильм шығару;
20) паритетті бірлескен шығарылым - қаржыландыру тең бөлінетін екі немесе одан да көп қазақстандық және шет елдік өндірушілерді тартумен толық метражды фильм шығару;
21) сандық кинотеатр - кинематографиялық және аудиовизуалды шығармаларды сандық форматта көрсету үшін жабдықталған орын;
22) сандық кинозал - экранның сандық жобалық жабдығы бар кинозал;
23) тұрақты киноқондырғылар - аппаратурасы арнайы жабдықталған киноаппараттық, көрермендер залынан бөлек үй-жайда тұрақты негізде орналастырылған киноқондырғылар;
24) қазақстандық фильмдер - Қазақстан Республикасында шығарылған фильм;
25) фильм - шығармашылық ой негізінде, кез келген нысанда және әртүрлі жанрда құрылған, кинопленкада, магнитті пленкада немесе тасымалдауыштардың басқа да түрлерінде басылған және бір-бірімен тізбектеліп байланысқан кадрлардың тақырыптық біртұтас біріктірілген бейнелерден, дыбыстық сүйемелдеуден тұратын және тиісті техникалық құралдардың көмегімен қабылдауға арналған аудиовизуалды шығарма;
26) фильм шығару - нәтижесінде аудиовизуалды шығарма пайда болатын автордың шығармашылық ойын жүзеге асыру процесі,;
27) шетелдік фильм - Қазақстан Республикасына жалға беру және жария көрсету (демонстрациялау) үшін әкелінген (жеткізілген) фильм.
3. Осы статистикалық нысанды Экономикалық қызмет түрлері номенклатурасының:

12) кинотеатр - помещение, здание для публичной демонстрации фильмов;
13) посещаемость кинотеатров - число билетов, проданных за отчетный год на фильмы;
14) число посетителей - число лиц, посетивших киносеансы;
15) игровой фильм - художественный фильм, создаваемый на основе сценария и воплощаемый средствами актерской игры, режиссуры, операторского искусства, творчества художника-постановщика, композитора и других субъектов отношений в области кинематографии;
16) многозальные кинотеатры - кинотеатры, имеющие 8 и более экранов и включающие все типы экранов;
17) многоязычные полнометражные фильмы - фильмы, при создании которых использовались два или более языка;
18) мажоритарное совместное производство - создание полнометражного фильма, в котором производители казахстанского происхождения предоставляют бoльшую долю финансирования;
19) миноритарное совместное производство - создание полнометражного фильма, в котором производители казахстанского происхождения предоставляют меньшую долю финансирования;
20) паритетное совместное производство - создание полнометражного фильма с привлечением двух или более производителей казахстанского и зарубежного происхождения, при котором финансирование делится поровну;
21) цифровой кинотеатр - место, оборудованное для демонстрации кинематографических или аудиовизуальных произведений в цифровом формате;
22) цифровой кинозал - кинозал, экран которого имеет цифровое проекционное оборудование;
23) стационарные киноустановки - это киноустановки, аппаратура которых постоянно смонтирована в специально оборудованном помещении - киноаппаратной, отделенной от зрительного зала;
24) казахстанский фильм - фильм, произведенный в Республике Казахстан.
25) фильм - аудиовизуальное произведение, созданное в любой форме и различных жанрах на основе творческого замысла, состоящее из изображения, звукового сопровождения, зафиксированных на кинопленке, магнитной пленке или на иных видах носителей и соединенных в тематическое целое последовательно связанных между собой кадров, и предназначенное для восприятия с помощью соответствующих технических средств;
26) производство фильма - процесс реализации творческого замысла автора, в результате которого создается аудиовизуальное произведение;
27) зарубежный фильм - фильм, ввезенный (доставленный) в Республику Казахстан для проката и публичного показа (демонстрации).
3. Указанную статистическую форму заполняют и представляют ежегодно в органы государственной статистики юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность, связанную с демонстрацией кинофильмов и юридические лица, осуществляющие деятельность, связанную с производством кинофильмов, согласно кодам Номенклатуры видов экономической деятельности:

59.14.0 - кинофильмдерді көрсету бойынша қызмет;
59.11.0 - кино-, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды шығару бойынша қызмет кодтарына сәйкес кинофильмдерді көрсетумен байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер және кинофильмдерді шығарумен байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар жыл сайын толтырып, мемлекеттік статистика органдарына тапсырады.
4. 1-кестенің 1-жолында кинотеатрлар санына бөлек тұрған ғимараттарда орналасқан, сонымен бірге сауда орталықтары, ойын-сауық кешендері және басқа да үй-жайлар аумағында орналасқан кинотеатрлар саны көрсетіледі.
3, 4, 5 жолдарында 1, 2-7 және 8 экранды жабық кинотеатрлардың саны көрсетіледі.
6-жолда жабық сандық кинотеатрлар саны толтырылады. Сандық кескінді құрылғылы кинотеатрлар дәстүрлі кинопленкалардағы (35мм) сияқты мөлшерде және бірдей сапада көріністерді көрсетуге мүкіншілігі болады. Фильмнің көшірмесі серверде сақталатын сандық файлға ауыстырылады. Кинотеатрды сандық деп қарастыру үшін онда 1,3К кем емес рұқсаттылық қолданылуы тиіс (Көріністердің көлденең рұқсаттылығы 1300 пиксел).
8, 9-жолдарда видеожабдықтарды немесе басқа да аппаратураларды пайдаланатын басқа да кинотеатрлар саны көрсетіледі.
5. 2-кестенің 7-жолында ойын-сауық кешендерінде және басқа да үй-жайларда орналасқан кинотеатрлардың алаңы көрсетіледі, жеке меншік, сондай-ақ жалға алынған алаң қамтылады.
10-жолды кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар санын - заңды тұлғаның мәртебесі берілген, жеке құрылымдық бөлімше болып табылатын, жабық және басқа да кинотеатрларда кинокерсетуді жүзеге асыратын ұйымдар толтырады.
6. 3-кестенің 1-жолында көрсетілген екі сериялы толық метражды фильмдерді есепке алуда көрсетілім болып әрбір серия есептеледі.
3, 6, 9-жолдарда ресейлік және шетелдік фильмдер есептелінеді.
4-жолда келушілер саны киносеанстарға сатылған билеттер саны және қайырымдылық киносеанстарына келушілер саны бойынша анықталады.
7-жолда көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға кинофильмдерге сатылған билеттерден түскен ақша жиынтығын, сондай-ақ өткізілуден түскен жиынтықтан, ұйымдардан, кино көрсетуді жүзеге асыратын іс-шаралардан (мысалы, оқушыларға арналған абонементтер бойынша өткізілген дәрістерден, кинотеатрдың меншігі болып табылатын ойын автоматтарынан түскен қаражаттар және өз күштерімен өткізген іс-шаралардан) түскен ақша жиынтығы кіреді.
7.5-кестені толтыру кезінде бірлескен өндірістегі көрсетілген фильмдер бір шығарған ел ретінде көрсетіледі. Бұл көрсеткіш фильмді шығаруға көбірек үлес қосқан елдің алатын орнына негізделуі немесе кинопрокатшылардың елін көрсетуге негізделуі керек.
8.6-10 кестелерін кино шығару саласында қызметін жүзеге асыратын субъектілер толтырады.
6-кестеде толық метражды фильмдер өндіру және қысқа метражды көркем, деректі және анимациялық фильмдер саны толтырылады. Фильмдерді есептеу көпшілікке көрсету (көрсету), теледидар эфирінде трансляциялау мақсатында жалға беру сәтінен басталады. Ұзақтығы алпыс минуттан кем емес фильмдер толық метражды фильмдер, ал ұзақтығы алпыс минуттан кем қысқа метражды болып табылады.

59.14.0 - деятельность по показу кинофильмов;
59.11.0 - деятельность по производству кино-, видеофильмов и телевизионных программ.
4. В строке 1 таблицы 1 указывается количество кинотеатров, расположенных в отдельно стоящих зданиях, а также расположенные на территории торговых центров, развлекательных комплексов и других помещений.
В строках 3, 4, 5 указывается количество крытых кинотеатров с 1, 2-7 и 8 экранами.
В строке 6 заполняется количество крытых цифровых кинотеатров. Кинотеатры с цифровым проекционным оборудованием имеют возможность демонстрировать изображения такого же размера и равного качества, как и на традиционной кинопленке (35 мм). Копия фильма заменяется на цифровой файл, хранящийся на сервере. Чтобы рассматривать кинотеатр как цифровой, там должно применяться разрешение не менее 1,3К (изображение с горизонтальным разрешением 1300 пикселей).
В строках 8, 9 указываются другие кинотеатры с использованием видеооборудования или другой аппаратуры.
5. В строке 7 таблицы 2 показывается площадь кинотеатра, расположенного в развлекательных комплексах и в других помещениях, включается как собственная, так и арендованная площадь.
Строку 10 заполняют организации, осуществляющие кинопоказ в крытых и других кинотеатрах, являющихся отдельными структурными единицами наделенными статусом юридического лица.
6. В строке 1 таблицы 3 при учете числа показанных двухсерийных полнометражных фильмов, показом считается каждая серия.
В строках 3, 6, 9 учитываются российские и зарубежные фильмы.
В строке 4 число посетителей определяется по числу проданных билетов на фильмы и по числу зрителей, посетивших благотворительные киносеансы.
В строке 7 в доходы от оказанных услуг включается сбор, вырученный от продажи билетов на кинофильмы, а также сбор, полученный от проведенных организацией, осуществляющей кинопоказ, мероприятий (от лекций, проведенных по абонементам для школьников, средств, полученных от игровых автоматов, являющихся собственностью кинотеатра и других мероприятий, проведенных собственными силами).
7. При заполнении таблицы 5 показанные фильмы совместного производства указываются как имеющие одну страну происхождения. Этот показатель может основываться либо на роли страны, которая внесла в создание фильма больший вклад, либо на указании страны происхождения кинопрокатчиком.
8. Таблицы 6-10 заполняются субъектами, осуществляющими деятельность в области производства кинофильмов.
В таблице 6 заполняется количество созданных полнометражных и короткометражных художественных, документальных и анимационных фильмов. Учет фильмов ведется на момент сдачи в прокат, в целях публичного показа (демонстрации), трансляции в эфире телевидения. Фильм продолжительностью не менее шестидесяти минут является полнометражным, фильм продолжительностью менее шестидесяти минут является короткометражным.

9. 8-кестеде өндіру әдісі бойынша жасап шығарылған толық метражды фильмдер саны толтырылады.
10. 9-кестеде шетел тілдеріне аударма жасалатын толық метражды фильмнің түпнұсқасында қолданылатын, шығарылған фильмдердің тілі бойынша саны көрсетіледі.
11. 10-кестеде толық метражды фильмдерді өндірушілермен бірлесіп толық метражды фильмдер жасап шығарған жетекші он ел көрсетіледі.
12. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-кесте. Кинотеатрлар санын көрсетіңіз
1-бағаннан барлық жолдар бойынша 2 бағаннан;
1-жол барлық бағандар бойынша 2 жолдан;
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 7 жолдар ;
2-жол = барлық бағандар бойынша 3-5 жолдар ;
2-жол барлық бағандар бойынша 6 жолдан;
7-жол = барлық бағандар бойынша 8, 9 жолдар .
2) 2-кесте. Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің негізгі сипаттамалары
1-бағаннан барлық жолдар бойынша 2 бағаннан;
1-жол барлық бағандар бойынша 2 жолдан;
2-жол барлық бағандар бойынша 3 жолдан;
4-жол барлық бағандар бойынша 5 жолдан;
5-жол барлық бағандар бойынша 6 жолдан;
3) 3-кесте. Киносеанстар санын, келушілер санын және көрсетілген қызметтерден түскен табыстарды көрсетіңіз
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 3 жолдар ;
4-жол = барлық бағандар бойынша 5, 6 жолдар ;
7-жол = барлық бағандар бойынша 8, 9 жолдар ;
4) 4 кесте. Киносеансқа келуші балалар санын көрсетіңіз
1-жол барлық бағандар бойынша 2 жолдан;
5) 6-кесте. Жасап шығарылған фильмдердің түрлері бойынша санын көрсетіңіз
1-баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандар ;
1-жол = барлық бағандар бойынша 2-4 жолдар .
6) 7-кесте. Өндіру типі бойынша жасап шығарылған фильмдер санын көрсетіңіз
1-баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандар ;
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 3 жолдар .
3 жол = барлық бағандар бойынша 4-6 жолдар .
7) 8-кесте. Өндіру тәсілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 3 жолдар .
8) 9-кесте. Фильмнің түпнұсқасының тілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз
1-жол = барлық бағандар бойынша 2-5 жолдар .
9) 6-кестенің 1-жолы = барлық бағандар бойынша 7-кестенің 1-жолына
8-кестенің 1-жолы = 10-кестенің 1-жолына.

9. В таблице 8 заполняется число созданных полнометражных фильмов по способу производства.
10. В таблице 9 указывается число созданных фильмов по языку, использованному в оригинальной версии полнометражного фильма, с которого делают переводы на иностранные языки.
11. В таблице 10 указываются десять ведущих стран, с которыми производители полнометражных фильмов совместно создавали полнометражные фильмы.
12. Арифметико-логический контроль:
1) Таблица 1. Укажите число кинотеатров
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
строка 1 > строки 2 для каждой графы;
строка 1 = строк 2, 7 для каждой графы;
строка 2 = строк 3-5 для каждой графы;
строка 2 > строки 6 для каждой графы;
строка 7 = строк 8, 9 для каждой графы.
2) Таблица 2. Основные характеристики деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
строка 1 > строки 2 для каждой графы;
строка 2 > строки 3 для каждой графы;
строка 4 > строки 5 для каждой графы;
строка 5 > строки 6 для каждой графы.
3) Таблица 3. Укажите число киносеансов, число посетителей и доходы от оказанных услуг
строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы;
строка 4 = строк 5, 6 для каждой графы;
строка 7 = строк 8, 9 для каждой графы.
4) Таблица 4. Укажите число детей, посетивших киносеансы
графа 1 > графы 2 для каждой строки.
5) Таблица 6. Укажите количество созданных фильмов по видам
графа 1 = граф 2, 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 2-4 для каждой графы.
6) Таблица 7. Укажите число созданных фильмов по типу производства
графа 1 = граф 2, 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы;
строка 3 = строк 4-6 для каждой графы.
7) Таблица 8. Укажите общее число созданных национальных полнометражных фильмов по способу производства
строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы.
8) Таблица 9. Укажите число созданных национальных полнометражных фильмов по языку оригинала
строка 1 = строк 2-5 для каждой графы.
9) строка 1 таблицы 6 = строке 1 таблицы 7 для каждой графы;
строка 1 таблицы 8 = строке 1 таблицы 9.