2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-40-2 шешімі. Ақмола облысы Астрахан ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 1-6-162 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихаты аппаратының 2013 жылғы 13 маусымдағы № 55 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихаты аппаратының 13.06.2013 № 55 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына, Ақмола облыстық мәслихаттың 2011 жылдың 2 желтоқсандағы № 4С-39-2 «2012-2014 жылдарға облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1952759,5 мың теңге оның ішінде:
салықтық түсімдер - 300065 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11919,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8188 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1632586,7 мың теңге;
2) шығындар – 2055291,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 21186,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23535,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2349 мың теңге;
4) қаржы активтерімен болатын операциялар бойынша сальдо – 2832,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2832,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -126551,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 126551,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2012.12.08 № 5С-11-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 4 қосымшаға сәйкес 2012 жылғы аудан бюджетінің көлемі құрамынан нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттің бюджеттік несиелері қарастырылсын.
3. 5 қосымшаға сәйкес 2012 жылғы аудан бюджетінің көлемі құрамынан облыстық бюджеттің нысаналы трансферттері қарастырылсын.
4. 2349 мың теңге сомасында 2012 жылы аудан бюджетінен бюджеттік несиені өтеу қарастырылсын.
5. 2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 1207 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 4С-40-2. Зарегистрировано Управлением юстиции Астраханского района Акмолинской области 29 декабря 2011 года № 1-6-162. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13 июня 2013 года № 55)
Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13.06.2013 № 55).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012 – 2014 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 1952759,5 тысяч тенге в том числе:
налоговые поступления - 300065 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11919,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8188 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1632586,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2055291,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21186,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23535,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2832,4 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2832,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -126551,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -126551,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2012 № 5С-11-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в объеме районного бюджета на 2012 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что в объеме районного бюджета на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов сумме 2349 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 4818,9 тысяч тенге.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2012.11.27 № 5С-10-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық мәслихатпен келісілген тізімге сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына, қала жағдайында қызметтің осы түрімен айналысатын мамандардың жалақысы мен еңбек ақы мөлшерімен салыстыру бойынша жиырма бес пайыз мөлшерінде қосымша ақы белгіленсін.
7. 6 қосымшаға сәйкес, 2012 жылға арналған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округінің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының берілген шығын көлемі бекітілсін.
8. 7 қосымшаға сәйкес, 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрленуге жатпайтын, аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімі бекітілсін.
9. Шешім Астрахан ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін өз күшіне енеді.
Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан әрекет етеді.
Астрахан аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       К.Омарова
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы                       В.Собеский
«КЕЛІСІЛДІ»
Астрахан ауданының әкімі                   Р.Әкімов
Астрахан аудандық мәслихатының
«2012-2014 жылдарға арналған
аудандық бюджет туралы»

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2012 № 5С-10-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованного с районным маслихатом.
7. Утвердить прилагаемый объем затрат местных бюджетных программ поселка, аула (села), аульных (сельских) округов на 2012 год, согласно приложению 6.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 7.
9. Решение вступает в силу после его государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сесси Астраханского
районного маслихата                        К.Омарова
Секретарь Астраханского
районного маслихата                        В.Собеский
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Астраханского района                  Р.Акимов
Приложение 1
к решению Астраханского
районного маслихата

15416,3
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
4500,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
437,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
34990,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідері,арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының камқорлығынсыз калған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша акы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
14478,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
128562,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
58154,3
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
58154,3
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
76352,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
15261,2
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтiк көмек көрсету
15261,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61091,1
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17122,3
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
22296,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1032,6
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
172,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4313,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
229,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
150,0
012
Ақпараттық жүйелер құру
59,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4430,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3176,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

15416,3
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
4500,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
437,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
34990,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
14478,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
128562,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
58154,3
037
Строительство и реконструкция объектов образования
58154,3
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
76352,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
15261,2
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15261,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61091,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17122,3
002
Программа занятости
22296,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1032,6
006
Оказание жилищной помощи
172,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4313,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
229,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
150,0
012
Создание информационных систем
59,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4430,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3176,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

124037,8
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік
білім беру тапсырысын жүзеге асыруға
34990,0
Негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік
мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін
жабдықтау
4094,0
Үйінде оқытылатын, мүгедек-балаларды құралдармен,
бағдарламалық қамсыздандыруға
4500,0
Жетім баланы (балаларды) және ата-аналарының
қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

124037,8
На реализацию государственного образовательного
заказа в дошкольных организациях образования
34990,0
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики,
химии, биологии в государственных учреждениях
основного среднего и общего среднего образования
4094,0
На обеспечение оборудованием, программным
обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
4500,0
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам
(попечителям) на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без
попечения родителей

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2012.10.08 № 5С-9-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атаулар
Сома
БАРЛЫҒЫ
165338,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
111138,5
соның ішінде
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
2337,0
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2337,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1556,5
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсетуге коммуналдық қызмет шығындарына

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 08.10.2012 № 5С-9-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
Наименование
Сумма
ВСЕГО
165338,5
Целевые текущие трансферты
111138,5
в том числе
Аппарат акима района (города областного значения)
2337,0
Капитальные расходы государственного органа
2337,0
Отдел занятости и социальных программ района
1556,5
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги