2012-2014 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 415 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 қаңтарда № 3-1-164 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 қаңтардағы № 114 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2013.01.24 № 114 Шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына, «2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы № 496-IV Заңына, «2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1428 қаулысы және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 434 шешіміне сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012 - 2014 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, тиісінше, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер –                   40 074 465,9 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер –               13 735 906 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –              82 127 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер –                 1 702 000 мың теңге;
трансферттер түсімі –           24 554 432,9 мың теңге;
2) шығындар –                   44 961 603,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу –         250 000 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік несиелеу –                 250 000 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу –                    0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо -                     107 000 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін алу -               107 000 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн
сатудан түсетiн түсiмдер -                 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -          - 5 244 137,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру –                   5 244 137,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.02.03 № 12; 2012.04.25 № 22; 2012.08.10 № 48; 2012.10.27 № 73; 2012.11.26 № 92 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 52 бабына сәйкес, 1 тармақтың 12 тармақшаларында қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.

О бюджете города Актобе на 2012-2014 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 декабря 2011 года № 415. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 января 2012 года № 3-1-164. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24 января 2013 года № 114
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 114.
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года № 496-IV «О республиканском бюджете на 2012-2014 годы», постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1428 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2012-2014 годы» и решением Актюбинского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 434 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2012 - 2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы –                  40 074 465,9 тысячи тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям –        13 735 906 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -          82 127 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала -             1 702 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –    24 554 432,9 тысяч тенге;
2) затраты -                 44 961 603,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 250 000 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты -                250 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –                 0 тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами –             107 000 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов -  107 000 тысяч тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства –         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -         - 5 244 137,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета –                      5 244 137,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2012 № 12; от 25.04.2012 № 22; от 10.08.2012 № 48; от 27.10.2012 № 73; от 26.11.2012 № 92 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1,  2 пункта 1.

3. Ақтөбе облыстық мәслихатының «2012 - 2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 22 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 22 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.
4. «2012 - 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. «2012 - 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9 бабына сәйкес:
2012 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 17 439 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай - ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 618 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 17 439 теңге болып белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.
6. 2012 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен келесідей мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.02.03 № 12 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 12 534 мың теңге;
мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 406 853 мың теңге;
Қазақстан Республикасында 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға жалпы сомасы 33 846 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинетін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 24 564 мың теңге;

3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата «Об областном бюджете на 2012 - 2014 годы» городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 22 процента;
2) по социальному налогу 22 процента.
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет города Актобе.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплакивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы» установлено:
с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы – 17 439 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 618 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 17 439 тенге.
6. Учесть в бюджете города Актобе на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2012 № 12 (вводится в действие с 01.01.2012).
12 534 тысячи тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
406 853 тысячи тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в общей сумме – 33 846 тысячи тенге в том числе:
24 564 тысячи тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинета биологии в государственных учреждениях начального основного среднего и общего среднего образования;

үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламамен қамтуға – 9 282 мың теңге.
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне - 90 730 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға – 18 578 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға – 147 327 мың теңге;
«Назарбаев зияткерлік мектептері» АБҚ оқу бағдарламасы бойынша біліктілік санатын көтеруден өткен мұғалімдерге еңбек ақысын ұлғайтуға - 4 436 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыруға жалпы сомма – 192 949 мың теңге, оның ішінде:
еңбек ақыны бөліп субсидиялауға – 73 631 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге –  28 444 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 90 874 мың теңге.
тұрғын үй көмегіне – 1 212 мың теңге;
кондоминиум нысандарының жалпы мүліктеріне жөндеу жүргізуге – 500 000 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына – 78 400 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу – 301 840 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға – 4 000 мың теңге;
Өңірлерді дамыту бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 734 464 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.02.03 № 12; 2012.04.25 № 22; 2012.08.10 № 48; 2012.10.27 № 73; 2012.11.26 № 92 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2012 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен дамыту мен несиеге келесідей мөлшерлерде нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 427  684 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйді жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға - 2 391 892 мың тенге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 3 972 400 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 2 000 000 мың теңге;

9 282 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому.
90 730 тысяча тенге - на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
18 578 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования;
147 327 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ;
4 436 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы";
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в общей сумме – 192 949 тысячи тенге в том числе:
73 631 тысяч тенге – частичное субсидирование заработной платы;
28 444 тысячи тенге – обеспечение деятельности центров занятости населения;
90 874 тысячи тенге – молодежная практика.
1 212 тысяч тенге - на оказание жилищной помощи;
500 000 тысяч тенге - на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума;
78400 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
301840 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
4000 тысяч тенге – на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020;
734 464 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы Развитие регионов.
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие и кредитование определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2012 № 12; от 25.04.2012 № 22; от 10.08.2012 № 48; от 27.10.2012 № 73; от 26.11.2012 № 92 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть в бюджете города Актобе на 2012 год поступление целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1 427 684 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
2 391 892 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
3 972 400 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2 000 000 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;

тұрғын үй салуға - 6 148 000 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.04.25 № 22; 2012.11.26 № 92 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2012 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.02.03 № 12 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.02.03 № 12 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
жалпы білім беруге – 298 117 мың теңге;
тұрғын үй көмегіне – 106 000 мың теңге;
біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыруға – 34 768 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 1 830  323 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға – 20 000 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 150  741 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын 1 958 369 мың тенге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 648 637 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 406 530 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 445 413 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 217 180,9 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 2 257 107 мың теңге;
спорт және туризм объектілерін дамытуға – 964 066 мың теңге;
Балаларға қосымша білім беру – 13 000 мың теңге;
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету – 313 038 мың теңге;
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру – 904 667 мың теңге;
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту – 0 мың теңге;
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз етуге – 13 000 мың теңге;
Мектепке дейінгі білім беру мекемелеріне мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға және күрделі жөндеуге – 70 001 мың теңге;
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 106 833 мың теңге;
Әлеуметтік қамтамасыз ету мекемесінің материалдық-техникалық жабдықтауға – 2 661 мың теңге;
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен шығаруға – 30 000 мың теңге;

6 148 000 тысяч тенге - на строительство жилья.
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие и кредитование определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 25.04.2012 № 22; от 26.11.2012 № 92 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть в бюджете города Актобе на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2012 № 12 (вводится в действие с 01.01.2012).
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2012 № 12 (вводится в действие с 01.01.2012).
298 117 тысяча тенге - на общеобразовательное обучение;
106 000 тысяч тенге - на оказание жилищной помощи;
34 768 тысяч тенге - на организацию работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов;
1 830 323 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
20 000 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
1 150 741 тысячи тенге - на строительство и реконструкция объектов образования;
1 958 369 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
648 637 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
406 530 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
445 413 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
217 180,9 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2 257 107 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
964 066 тысяча тенге - на развитие объектов спорта и туризма;
13 000 тысяч тенге - на дополнительное образование для детей;
313 038 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
904 667 тысячи тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
0 тысяч тенге - на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц;
13 000 тысяч тенге – на обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах;
70 001 тысяч тенге – на капитальный ремонт и на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
106 833 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»;
2 661 тысяч тенге – материально-техническое оснащение организаций социального обеспечения;
30 000 тысяч тенге – на изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;

Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 15 456 мың теңге;
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 2 884 мың теңге;
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға – 8 115 мың теңге;
Елдi мекендердің көшелерiн жарықтандыруға – 136 767 мың теңге;
Мәдениет объектілерін дамытуға – 22 000 мың теңге;
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 56 000 мың теңге;
Өңірлерді дамыту бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 125 003,1 мың теңге;
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары – 573 960,9 мың теңге;
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс етуге – 4 650 мың теңге.
Аталған трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.02.03 № 12; 2012.04.25 № 22; 2012.08.10 № 48; 2012.10.27 № 73; 2012.11.26 № 92 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 46 221,9 мың теңге сомасында бекітілсін.

15 456 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
2 884 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
8 115 тысяч тенге – на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов;
136 767 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
22 000 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
56 000 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
125 003,1 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы Развитие регионов;
573 960,9 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомоственных государственных учреждений и организаций;
4 650 тысяч тенге – на присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2012 № 12; от 25.04.2012 № 22; от 10.08.2012 № 48; от 27.10.2012 № 73; от 26.11.2012 № 92 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2012 год в сумме 46 221,9 тысяч тенге.

Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012.08.10 № 48; 2012.10.27 № 73 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
10. 2012 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының          Ақтөбе қалалық
сессия төрағасы             мәслихатының хатшысы
А. Айтжанов                   С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
кезекті отыз жетінші сессиясының
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 415 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 10.08.2012 № 48; от 27.10.2012 № 73 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Актобе на 2012 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии               Секретарь маслихата
маслихата города Актобе                города Актобе
А. Айтжанов                       С. Шинтасова
Приложение 1
к решению очередной
тридцать седьмой сессии
маслихата города Актобе
от 20 декабря 2011 года № 415
Уточненный бюджет города Актобе на 2012 год

18578,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
7408734,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7408734,0
003
Жалпы білім беру
6759452,0
006
Балаларға қосымша білім беру
497519,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
4436,0
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
147327,0
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
3613137,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1032712,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38836,8
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
44410,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
27570,9
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
276,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
90730,0
019
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету
4650,0
020
Республикалық бюдеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
9282,0
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдардың күрделі шығыстары
816956,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2580425,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2580425,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
1421749,1
2
Әлеуметтік көмек
1349395,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1349395,1
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
215898,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4800,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
115412,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
746271,1
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау

18578,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
7408734,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
7408734,0
003
Общеобразовательное обучение
6759452,0
006
Дополнительное образование для детей
497519,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
4436,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
147327,0
9
Прочие услуги в области образования
3613137,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
1032712,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
38836,8
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
44410,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
27570,9
012
Капитальные расходы государственного органа
276,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
90730,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы
4650,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
9282,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
816956,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2580425,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
2580425,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1421749,1
2
Социальная помощь
1349395,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1349395,1
002
Программа занятости
215898,0
005
Государственная адресная социальная помощь
4800,0
006
Оказание жилищной помощи
115412,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
746271,1
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы

7499950
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7499950
003
Жалпы білім беру
6725794
006
Балаларға қосымша білім беру
498973
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
126443
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
148740
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
733785
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
233785
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37946
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
47518
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
29174
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
115982
020
Республикалық бюдеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
3165
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
500000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
500000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
1067130
2
Әлеуметтік көмек
1005669
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1005669
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
44940
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10670
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
49987
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
641619
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
7511
009
1999 жылғы 26 шілдеде «Отан», «Даңқ» ордендерімен марапатталған, «Халық Қаһарманы» атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әулеуметтік қолдау
178
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1428
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
40862
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100178
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
64195
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

7499950
464
Отдел образования района (города областного значения)
7499950
003
Общеобразовательное обучение
6725794
006
Дополнительное образование для детей
498973
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
126443
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
148740
9
Прочие услуги в области образования
733785
464
Отдел образования района (города областного значения)
233785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
37946
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
47518
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
29174
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
115982
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
3165
467
Отдел строительства района (города областного значения)
500000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
500000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1067130
2
Социальная помощь
1005669
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1005669
002
Программа занятости
44940
005
Государственная адресная социальная помощь
10670
006
Оказание жилищной помощи
49987
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
641619
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
7511
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами «Отан», «Данк», удостоенных высокого звания «Халық Қаһарманы», почетных званий республики
178
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1428
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
40862
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100178
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
64195
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида