2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 200 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 қаңтарда № 3-5-153 тіркелді. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2013 жылғы 3 қаңтардағы № 1 хатымен.
Ескерту. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2013.01.03 № 1 Хатымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 617 923,9 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша 189 581,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 4 575,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша 1 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері
бойынша 2 422 567,0 мың теңге;
2) шығындар 2 635 355,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 21 163 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 22 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 287 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -38 594,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 38 594,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.02.03 № 9; 2012.05.04 № 18; 2012.08.14 № 31; 2012.11.06 № 42; 2012.11.26 № 44 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензиндi қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркегенi, сондай-ақ оларды қайта тiркегенi үшiн алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiнiң мүлкiн жалға беруден түсетiн кiрiстер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнен берiлген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiнен түсетiн басқа да кiрiстер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
(облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 21 декабря 2011 года № 200. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2012 года № 3-5-153. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Иргизского района Актюбинской области от 3 января 2013 года № 1).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Иргизского района Актюбинской области от 03.01.2013 № 1).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы 2 617 923,9 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 189 581,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 4 575,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала 1 200 тысяч тенге;
поступление трансфертов 2 422 567,0 тысяч тенге;
2) затраты 2 635 355,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 21 163 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 22 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 287 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -38 594,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета 38 594,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 03.02.2012 № 9; от 04.05.2012 № 18; от 14.08.2012 № 31; от 06.11.2012 № 42; от 26.11.2012 № 44 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить что в доход районного бюджета зачисляются:
подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фиксированный налог;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения);
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района (города областного значения);
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес:
2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 17 439 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 618 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 17 439 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 434 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенция көлемі 1 809 033 мың теңге сомасында көзделді.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 26 943 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 5 597 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.05.04 № 18 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 71 201 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 6 490 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 3 683 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 15 206 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" Дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 480 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 2 520 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" установлено:
с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы - 17 439 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 618 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 17 439 тенге.
5. В соответствии с решением областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 434 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" предусмотрена на 2012 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 809 033 тыс.тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 26 943 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов 5 597 тысяч тенге;
исключен - решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 04.05.2012 № 18 (вводится в действие с 01.01.2012).
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 71 201 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы 6 490 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 3 683 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 15 206 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев интеллектуальные школы" - 480 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 2 520 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.02.03 № 9; 2012.05.04 № 18; 2012.11.06 № 42; 2012.11.26 № 44 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі ісшараларды іске асыруға жалпы сомасы 28 170 мың теңге облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін.
Аталған трансферттің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.05.04 № 18; 2012.11.06 № 42 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 14 700 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.05.04 № 18 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 8 690 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға - 3500 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.05.04 № 18; 2012.11.06 № 42 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
білім беру объектілерінің құрылысын салуға және реконструкциялауға - 251 258 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 23 283 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 5 047 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 28 152 мың теңге;
2011-2012 жылғы қысқы жылыту маусымына дайындыққа- 32 105 мың теңге;
қысқы жылыту маусымына дайындыққа - 32 105 мың теңге;
бір жолғы талон беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға- 1 246 мың теңге;
инфрақұрылым сатып алуға - 80 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге - 20 мың теңге;
мәдениет мекемелері объектілерін күрделі жөндеуге- 670 мың теңге;

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 03.02.2012 № 9; от 04.05.2012 № 18; от 06.11.2012 № 42; от 26.11.2012 № 44 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет на реализацию Программы занятости 2020 в общей сумме 28 170 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы трансферта определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 04.05.2012 № 18; от 06.11.2012 № 42 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов на развития из республиканского бюджета через областной бюджет:
на проектирование,строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 14 700 тысяч тенге;
исключен - решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 04.05.2012 № 18 (вводится в действие с 01.01.2012).
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 8 690 тысяч тенге;
на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020 – 3 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 04.05.2012 № 18; от 06.11.2012 № 42 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развития из областного бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов образования - 251 258 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 23 283 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 5 047 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 28 152 тысяч тенге;
на подготовку к зимнему отопительному сезону 32 105 тыс тенге;
на подготовку к отопительному сезону на 2011-2012 годы - 32 105 тысяч тенге;
на организацию работы по выдаче разовых талонов - 1 246 тысяч тенге;
на приобретение инженерной инфраструктуры - 80 000 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой отечественной войны 20 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов культуры - 670 тысяч тенге;

елді мекенді абаттандыруды дамытуға - 4 573 мың теңге;
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.05.04 № 18; 2012.08.14 № 31; 2012.11.06 № 42 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
10. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 2 000 мың теңге болып бекітілсін.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

на развитие благоустройства населенных пунктов 4 573 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 04.05.2012 № 18; от 14.08.2012 № 31; от 06.11.2012 № 42 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 2 000 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.

12. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
хатшысы:
Б. Балдан
М. Өтемұратов
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 200 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

12. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, аула (села) аульного (сельского) округа согласно приложениям 5, 6, 7.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
Секретарь районного
районного маслихата
маслихата
Б. Балдан
М. Утемуратов
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 200 от 21 декабря 2011 года
Районный бюджет на 2012 год

80 763,8
022
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
150,0
02
Қаржылық қызмет
14 686,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
14 686,0
001
Аудандық бюджетті орындау және коммуналдық меншікті (областық манызы бар қала) саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 487,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
343,0
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
1 246,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу,сақтау, бағалау және сату
1 610,0
05
Жоспарлау және статистикалық қызмет
11 775,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау кәсіпкерлік бөлімі
11 775,0
001
003
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту, ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
11 655,0
120,0
2
Қорғаныс
4 837,3
01
Әскери мұқтаждықтар
1 453,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 453,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 453,6
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 383,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 383,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 257,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 126,6
4
Бiлiм беру
1 837 885,6
01
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
272 624,1
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл( село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
25 059,4
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын қолдау
24 964,4
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
95,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
247 564,7
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
247 012,7
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

80 763,8
022
Капитальные расходы государственных органов
150,0
02
Финансовая деятельность
14 686,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14 686,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
11 487,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
343,0
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полного сбора сумм от реализации разовых талонов
1 246,0
010
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
1 610,0
05
Планирование и статистическая деятельность
11 775,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
11 775,0
001
003
Услуги по реализации государственной политики в области формирования, развития экономической политики, системы государственного планирования, управления района и предпринимательства (города областного значения)
Капитальные расходы государственных органов
11 655,0
120,0
2
Оборона
4 837,3
01
Военные нужды
1 453,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 453,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 453,6
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 383,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 383,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 257,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 126,6
4
Образование
1 837 885,6
01
Дошкольное воспитание и обучение
272 624,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
25 059,4
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
24 964,4
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини- центров,школ-интернатов:общего типа, специальных (коррекционных), специализированныхдля одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
95,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
247 564,7
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
247 012,7
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини- центров, школ-интернатов:общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета

552,0
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1 302 916,5
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 302 916,5
004
Жалпы білім беру
1 238 231,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
49 646,5
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
480,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
14 559,0
09
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
262 345,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
251 258,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
251 258,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 087,0
009
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 856,0
010
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
152,0
020
Республикалық бюжеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3 683,0
023
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қызметпен қамтамасыз ету
2 396,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
146 954,5
02
Әлеуметтiк көмек
130 114,4
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл( село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 240,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 240,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128 874,4
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
63 626,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 210,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
276,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

552,0
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1 302 916,5
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 302 916,5
004
Общеобразовательное обучение
1 238 231,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
49 646,5
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
480.0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты::(общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
14 559,0
09
Прочие услуги в области образования
262 345,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения
251 258,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
251 258,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 087,0
6
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
4 856,0
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
152,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 683,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 396,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
146 954,5
02
Социальная помощь
130 114,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 240,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 240,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128 874,4
002
Программа занятости
63 626,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 210,5
005
Государственная адресная социальная помощь
276,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

14 559,0
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
6 142,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6 142,00
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4668
10
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
174
23
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қызметпен қамтамасыз ету
1 300,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
129 478,0
2
Әлеуметтiк көмек
112 860,0
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл( село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 314,0
3
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1314
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111 546,0
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
46 732,0
4
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 624,0
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 568,0
6
Тұрғын үй көмегі
50
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 121,0
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
27 216,0
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
4 235,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16 618,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 618,0
1
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 129,0
11
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
489
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
103 119,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
91 600,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
91 600,0
3
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
36 600,0
4
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
55 000,00
3
Елді-мекендерді абаттандыру
11 519,0
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл( село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

14 559,0
9
Прочие услуги в области образования
6 142,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6 142,0
9
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
4 668,0
10
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
174
23
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 300,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
129 478,0
2
Социальная помощь
112 860,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 314,0
3
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1314
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111 546,0
2
Программа занятости
46 732,0
4
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 624,0
5
Государственная адресная социальная помощь
2 568,0
6
Оказание жилищной помощи
50
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 121,0
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
27 216,0
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 235,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16 618,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 618,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16 129,0
11
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
489
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
103 119,0
1
Жилищное хозяйство
91 600,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
91 600,0
3
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
36 600,0
4
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
55 000,00
3
Благоустройство населенных пунктов
11 519,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа