Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Алматы облысы Балқаш ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 31 наурыздағы N 34 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Балқаш ауданының Әділет басқармасында 2011 жылы 19 сәуірде N 2-6-83 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Балқаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 08 қыркүйектегі № 137 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы Балқаш ауданы әкімдігінің 08.09.2016 № 137 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 31-бабының 1-тармағы 13)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңы 5-бабы 2-тармағына, 7-бабының 5-4) тармақшасына, 18-1 бабына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы топтарға әдейі арналған, жұмыс орындарының саны шектелмейтін, жұмыс уақытша сипатта болатын және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары мен бос орындар пайдаланылмайтын ерекшеліктерді ескере отырып, жұмыс берушілердің олардың еңбегіне ақы төлеу шығындары ішінара өтелетін, нысаналы топтардағы (табысы аз адамдар, жиырма бір жасқа дейінгі жастар, балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар, кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар, Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар, зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған), мүгедектер, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар, бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар, оралмандар, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер, жұмыс беруші-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар) жұмыссыздарды уақытша, жұмыс орындарын беру немесе құру арқылы, әлеуметтік жұмыс орындары ұйымдастырылсын.
2. Әлеуметтік жұмыс орнын құруды жұмыс беруші жергілікті атқарушы органмен шарттық негізде жүзеге асырады. Шартта тараптардың міндеттері, жұмыстың түрлері, көлемі, еңбекақы төлеу мөлшері мен шарттары, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландырудың мерзімі мен көздері қамтылуға тиіс.
3. Әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген нысаналы топтағы жұмыссыздардың айлық жалақысы жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат есебінен Қазақстан Республикасының заңында белгіленген айлық жалақының ең төменгі мөлшерінен кем емес белгіленсін.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Балхашского района Алматинской области от 31 марта 2011 года N 34. Зарегистрировано Управлением юстиции Балхашского района Департамента юстиции Алматинской области 19 апреля 2011 года N 2-6-83. Утратило силу постановлением акимата Балхашского района Алматинской области от 08 сентября 2016 года № 137
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Балхашского района Алматинской области от 08.09.2016 № 137.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 5, пункта 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" акимат Балхашского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места путем предоставления или создания временных рабочих мест для временного трудоустройства безработных из целевых групп (малообеспеченные, молодежь в возрасте до двадцати одного года, воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей), в возрасте до двадцати трех лет, одинокие, многодетные родители воспитывающие несовершеннолетних детей, граждане имеющие на содержании лиц, которые в порядке установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре, лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту), инвалиды, лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан, лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения, оралманы, выпускники организаций высшего и послевузовского образования, лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников) с частичной компенсацией затрат работодателей на оплату их труда. С учетом следующих особенностей: предназначены специально для целевых групп, количество рабочих мест не ограничено, работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
2. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основании договора с местным исполнительным органом. Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
3. Установить размер ежемесячной заработной платы безработным из целевых групп, направленных на социальные рабочие места за счет средств, выделенных из местного бюджета, не ниже минимальной месячной заработной платы установленной законодательством Республики Казахстан.

4. "Балқаш ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (А.Ү.Құтпанбетов):
1) нысаналы топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарына қабылдау мен жолдауды.
2) нысаналы топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орнын ұсынатын жұмыс берушілермен келісім шарттар жасауын қамтамасыз етсін.
5. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне 2009 жылдың 18 маусымындағы N 2-6-58 болып тіркелген, "Нысаналы топтарға әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы" 2009 жылдың 18 мамырдағы N 72 қаулысының күші жойылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Сейткемелұлы Сайран Смағұловқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Балқаш ауданы әкімі Е. Қошанбеков

4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Балхашского района" (Кутпанбетов А.У.) обеспечить:
1) прием и направление безработных из целевых групп на социальные рабочие места,
2) заключение договоров с работодателями, предоставляющими социальные рабочие места для безработных из целевых групп.
5. Постановление N 72 от 18 мая "Об организации социальных рабочих мест для целевых групп" зарегистрированное от 18 июня 2009 года N 2-6-58 государственных нормативных правовых актах считать утратившим силу.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Балхашского района Смагулова Сайрана Сейткемеловича.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечение десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким Балхашского района Е. Кошанбеков