2012 - 2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 47-3 Шешімі. Жамбыл облысы Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 23 желтоқсанда 6-3-132 нөмірімен тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 11.03.2013 № 2-2-17/388 хаты).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 - бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 167 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 680 758 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 158 438 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34 547 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 473 883 мың теңге;
2) шығындар – 7 705 152 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 079 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 24 270 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 191 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –    20 500 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 20 500 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 57 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57  783 мың теңге:
қарыздар түсімі – 24 270 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 852 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 555 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.03.06 № 2-2; 2012.04.11 № 4-2; 2012.05.10 № 5-2; 2012.08.01 № 8-2; 2012.10.09 № 10-2; 2012.11.02 № 11-2; 2012.11.30 № 12-2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 614 115 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 ақпандағы «Жамбыл облысы Тараз қаласы және Байзақ, Жамбыл аудандарының әкімшілік шекараларын өзгерту туралы» № 113 Қаулысына сәйкес Құмшағал ауылдық округінің Тараз қаласына берілуіне байланысты 2012 жылға арналған бюджеттің бюджеттік алымдары 395 297 мың теңгені құрағаны ескерілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.03.06 № 2-2; 2012.04.11 № 4-2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2012 - 2014 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 14 декабря 2011 года № 47-3. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района 23 декабря 2011 года за № 6-3-132. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11 марта 2013 года № 2-2-17/388)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 № 2-2-17/388).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей - 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей - 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 16 и 7 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 680 758 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 158 438 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34 547 тысяч тенге;
трансферты – 6 473 883 тысяч тенге;
2) затраты – 7 705 152 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 079 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 24 270 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 191 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 500 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 20 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 57 783 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  57 783 тысяч тенге:
поступления займов – 24 270 тысяч тенге;
погашение займов – 1 852 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 555 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 06.03.2012 № 2-2; 11.04.2012 № 4-2; 10.05.2012 № 5-2; 01.08.2012 № 8-2; 09.10.2012 № 10-2; 02.11.2012 № 11-2; 30.11.2012 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить размер субвенции на 2012 год из областного бюджета районному бюджету в сумме 3 614 115 тысяч тенге.
3. Учесть, что в связи с передачей Кумшагальского сельского округа городу Тараз в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2010 года за № 113 «Об изменении административных границ города Тараз и Байзакского, Жамбылского районов Жамбылской области» размер бюджетных изъятий из районного бюджета на 2012 год составляет 395 297 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата от 06.03.2012 № 2-2; 11.04.2012 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2012).

4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен 1 913 218 мың теңге жалпы сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.04.11 № 4-2; 2012.05.10 № 5-2; 2012.10.09 № 10-2;  2012.11.30 № 12-2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен 160 981 мың теңге жалпы сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.03.06 № 2-2; 2012.04.11 № 4-2; 2012.05.10 № 5-2; 2012.08.01 № 8-2; 2012.10.09 № 10-2; 2012.11.30 № 12-2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен 480 086 мың теңге жалпы сомасында нысаналы ағымдағы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.04.11 № 4-2; 2012.08.01 № 8-2; 2012.11.30 № 12-2  (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен 305 483 мың теңге жалпы сомасында нысаналы ағымдағы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.04.11 № 4-2; 2012.08.01 № 8-2; 2012.11.30 № 12-2  (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен 24 270 мың теңге сомасында кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.04.11 № 4-2; 2012.11.30 № 12-2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві – 5 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
10. 2012 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процессінде секвестірлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2012 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан бюджетiне түсiмдер 0 мың теңге көлемiнде 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2012 жылға аудандағы әрбір кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті және республикалық бюджет есебінен орындалатын даму бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на общую сумму 1 913 218 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 11.04.2012 № 4-2; 10.05.2012 № 5-2; 09.10.2012 № 10-2; 30.11.2012 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета на общую сумму 160 981 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата от 06.03.2012 № 2-2; 11.04.2012 № 4-2; 10.05.2012 № 5-2; 01.08.2012 № 8-2; 09.10.2012 № 10-2; 30.11.2012  № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на общую сумму  480 086 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 11.04.2012 № 4-2; 01.08.2012 № 8-2; 30.11.2012  № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на общую сумму 305 483 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 11.04.2012 № 4-2; 01.08.2012 № 8-2; 30.11.2012  № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета на сумму 24 270 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 11.04.2012 № 4-2; 30.11.2012 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере – 5 000 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ на 2012 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 2
11. Утвердить объемы поступлений в бюджет района от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2012 год в размере - 0 тысяч тенге согласно приложению 3.
12. Утвердить бюджетные программы каждого поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2012 год согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2012 год, реализуемых за счет местного и республиканского бюджетов согласно приложению 5.

14. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап заңды күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат                   Жамбыл аудандық
сессиясының төрағасы:                      мәслихат хатшысы:
К.Елубаев                                  Ә.Мәнтеев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2011 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 47-3 шешіміне № 1 - қосымша
2012 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл аудандық  мәслихатының 2012.11.30 № 12-2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
АТАУЫ
2012 жыл,
сомасы
мың теңге
Санат
Сыныбы
Ішкі сыныбы

14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Секретарь
Жамбылского районного                      Жамбылского
маслихата                                  районного маслихата
К. Елубаев                                 А. Мантеев
Приложение 1
к решению Жамбылского районного
маслихата № 47-3 от 14 декабря 2011 года
Бюджет Жамбылского района на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции внесенной решением Жамбылского районного маслихата от 30.11.2012 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
2012 год,
сумма
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

75 496
002
Ақпараттық жүйелер құру
9 773
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 756
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
211 601
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
209 453
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 148
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
16 449
001
Ауданның (областық манызы бар қаланың) бюджетін орындау және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 887
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 895
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
407
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
260
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13 604
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және ауданды (облыстық манызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 254
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
02
Қорғаныс
2 886
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 886
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 886
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 890
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 890
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 890
04
Бiлiм беру
4 704 587
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
622 443
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
459 952
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
5 600
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
156 891
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 683 584
003
Жалпы білім беру
2 590 335
006
Балаларға қосымша білім беру
43 683
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру

75 496
002
Создание информационных систем
9 773
003
Капитальные расходы государственных органов
4 756
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
211 601
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
209 453
022
Капитальные расходы государственных органов
2 148
452
Отдел финансов района (города областного значения)
16 449
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собстенностью района (города областного значения)
13 887
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 895
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
407
018
Капитальные расходы государственных органов
260
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13 604
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
13 254
004
Капитальные расходы государственных органов
350
02
Оборона
2 886
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 886
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 886
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 890
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 890
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 890
04
Образование
4 704 587
464
Отдел образования района (города областного значения)
622 443
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
459 952
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини центров, школ-интернатов общего типа, специальных (коррекционных) специализированных для одаренных детей, организации образования для детей сирот и детей, оставщихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
5 600
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
156 891
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 683 584
003
Общеобразовательное обучение
2 590 335
006
Дополнительное образование для детей и юношества
43 683
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета

2 566
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
47 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
242 788
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 505
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
56 207
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 310
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
40 185
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
13 382
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
113 199
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 155 772
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 155 772
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
278 638
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 481
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 481
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
248 123
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
53 363
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 590
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 886
006
Тұрғын үй көмегі
10 900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13 329
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 356
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
9 692
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
115 800
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
13 642
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

2 566
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организации начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты:(общего типа, специальных (коррекционных) специализированных для одаренных детей организации для детей-сирот и детей оставщихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
47 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
242 788
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования
17 505
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
56 207
012
Капитальные расходы государственного органа
2 310
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
40 185
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
13 382
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113 199
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 155 772
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 155 772
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
278 638
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 481
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 481
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
248 123
002
Программа занятости
53 363
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 590
005
Государственная адресная социальная помощь
6 886
006
Жилищная помощь
10 900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 329
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 356
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9 692
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
115 800
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13 642
023
Обеспечение деятельности центров занятости

8 032
473
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
32 409
001
Жергілікте деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 291
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 629
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
470
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 500
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 281
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
1 238
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 690
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 085
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
425
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
180
473
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
81 889
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
81 889
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 119
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 119
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында ұтымды және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 139
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9 850
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130
12
Көлiк және коммуникация
210 639
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
39 231
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
39 231
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
171 408
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
171 408
13
Өзгелер
41 079
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11 915
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру

8 032
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
32 409
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
19 291
003
Капитальные расходы государственного органа
1 629
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
470
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 500
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
8 281
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 238
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 690
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 085
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
425
007
Капитальные расходы государственного органа
180
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
81 889
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
81 889
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 119
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 119
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12 139
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9 850
015
Капитальные расходы государственного органа
130
12
Транспорт и коммуникации
210 639
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
39 231
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
39 231
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
171 408
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
171 408
13
Прочие
41 079
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 915
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета

4 121 697
004
Жалпы білім беру
3 890 495
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
62 242
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
168 960
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
347 133
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
236 511
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
236 511
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
110 622
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
76 488
023
Үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге
34 134
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
362 381
2
Әлеуметтiк көмек
327 615
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
15 337
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
15 337
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
312 278
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
55 328
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 698
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 373
006
Тұрғын үй көмегі
24 218
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 121
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 833
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
918
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
149 575
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
17 450
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
17 764
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34 766
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 766
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 588
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

4 121 697
004
Общеобразовательное обучение
3 890 495
005
Дополнительное образование для детей и юношества
62 242
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
168 960
9
Прочие услуги в области образования
347 133
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
236 511
037
Строительство и реконструкция объектов образования
236 511
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
110 622
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 488
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
34 134
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
362 381
2
Социальная помощь
327 615
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
15 337
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 337
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
312 278
002
Программа занятости
55 328
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 698
005
Государственная адресная социальная помощь
19 373
006
Жилищная помощь
24 218
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 121
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 833
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
918
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
149 575
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17 450
023
Обеспечение деятельности центров занятости
17 764
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34 766
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 766
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 588
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

24 941
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiкті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
55 621
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10 360
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 360
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45 261
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 735
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
28 526
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
76 693
1
Ауыл шаруашылығы
64 657
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17 526
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
17 526
473
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
47 131
001
Жергілікте деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 918
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
26 28
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
708
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 425
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
21 625
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1 186
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
2 641
6
Жер қатынастары
12 036
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 036
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 431
006
Ауылдық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
605
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 356
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 356
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36 356
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17 206
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

24 941
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
55 621
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10 360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10 360
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45 261
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
16 735
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 526
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
76 693
1
Сельское хозяйство
64 657
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17 526
010
Развитие объектов сельского хозяйства
17 526
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
47 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 918
003
Капитальные расходы государственного органа
2 628
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
708
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 425
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
21 625
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1 186
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 641
6
Земельные отношения
12 036
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 036
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 431
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
605
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 356
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 356
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36 356
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
17 206
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов