2012 жылға Абай ауданында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы
Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы N 32/10 қаулысы. Қарағанды облысы Абай ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 25 қаңтарда N 8-9-126 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 2162 "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы" N 316 қаулысына сәйкес, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (З. Шакентаев), "Абай ауданының жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (С.А. Ақсанов):
1) алынып тасталды - Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2012.10.02 N 28/03 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
2) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіпте Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелген, әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыс істеуге ниет білдірген нысаналы топтардағы жұмыссыз азаматтарды жұмысқа қабылдау және жіберу бойынша жұмыс жүргізсін;
3) осы санаттағы азаматтарды жұмысқа орналастыру бойынша жұмыс берушілермен келісімшарт жасау туралы жұмыс жүргізсін;
4) әлеуметтік жұмыс орындарының ұйымдастырылуының тиімділігін бақылау, жасалған шарттардың орындалуы бойынша жұмыс жүргізсін;
5) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру мониторингін жүргізсін.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2012.10.02 N 28/03 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ауданның ұйымдары, кәсіпорындары, мекемелері нысаналы топтардағы жұмыссыз азаматтарды уақытша жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ашсын.
3. Жұмыс берушілер әлеуметтік жұмыс орындарға орналыстырған азаматтарға ақы төлеуін келесі мөлшерде жүргізсін:
1) алғашқы алты айда аудандық немесе республикалық бюджеттің қаражаты есебінен еңбекақыдан 50 пайызы мөлшерінде және жұмыс берушінің қаражаты есебінен 50 пайызы аз емес мөлшерінде;

О мерах по организации социальных рабочих мест в Абайском районе на 2012 год
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 29 декабря 2011 года N 32/10. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Карагандинской области 25 января 2012 года N 8-9-126. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года N 2162 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 316 "Об утверждении Программы занятости 2020", в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам, входящим в целевые группы, акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Абайского района" (Шакентаев З.) и коммунальному государственному учреждению "Центр занятости Абайского района" (Аксанов С.А.):
1) исключен постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 02.10.2012 N 28/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) проводить работу по направлению на работу безработных граждан из целевых групп, зарегистрированных в качестве безработных в отделе занятости и социальных программ Абайского района и изъявивших желание работать на социальных рабочих местах;
3) проводить работу по заключению договоров с работодателями о трудоустройстве данной категории граждан;
4) проводить работу по отслеживанию эффективности организации социальных рабочих мест и исполнению заключенных договоров;
5) проводить мониторинг трудоустройства на социальные рабочие места.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 02.10.2012 N 28/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Организациям, предприятиям, учреждениям района создать социальные рабочие места для временного трудоустройства безработных граждан из целевых групп.
3. Работодателям оплату труда граждан, трудоустроенных на социальные рабочие места, производить в следующих размерах:
1) в первые шесть месяцев в размере 50 процентов от заработной платы из средств районного или республиканского бюджета и не менее 50 процентов за счет средств работодателя;

2) келесі үш айда республикалық бюджеттің қаражаты есебінен еңбекақыдан 30 пайызы мөлшерінде және жұмыс берушінің қаражаты есебінен 70 пайызы аз емес мөлшерінде;
3) соңғы үш айда республикалық бюджеттің қаражаты есебінен еңбекақыдан 15 пайызы мөлшерінде және жұмыс берушінің қаражаты есебінен 85 пайызы аз емес мөлшерінде.
4. Абай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 28 желтоқсандағы N 30/28 "2011 жылға Абай ауданында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізіліміне N 8-9-99 тіркелген, 2011 жылғы 21 қаңтардағы N 3 "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

2) в следующие три месяца в размере 30 процентов от заработной платы из средств республиканского бюджета и не менее 70 процентов за счет средств работодателя;
3) в последние три месяца в размере 15 процентов от заработной платы из средств республиканского бюджета и не менее 85 процентов за счет средств работодателя.
4. Признать утратившим силу постановление акимата Абайского района от 28 декабря 2010 года N 30/28 "О мерах по организации социальных рабочих мест в Абайском районе на 2011 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-9-99, опубликовано в районной газете "Абай-Ақиқат" от 21 января 2011 года N 3).

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай ауданы әкімінің орынбасары Әсем Айтжанқызы Жүніспековаға жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін әрекет етеді.
Абай ауданының әкімі
Е. Нашаров
Абай ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
N 32/10 қаулысына
қосымша
Әлеуметтік жұмыс орындары құрылатын ауданның ұйымдары, кәсіпорындары және мекемелерінің тізімі

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Абайского района Джунуспекову Асем Айтжановну.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района
Е. Нашаров
Приложение
к постановлению акимата
Абайского района
от 29 декабря 2011 года N 32/10
Перечень организаций, предприятий и учреждений района, в которых будут созданы социальные рабочие места