"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық Мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы ХХХІІ сессиясының N 248 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 29 наурыздағы N 276 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаменті Қазалы аудандық Әділет басқармасында 2011 жылы 14 сәуірде N 10-4-147 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 11 желтоқсандағы N 356 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2012.12.11 N 356 хатымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық Мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы ХХХІІ сессиясының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 20 қаңтарда 10-4-137 нөмірімен тіркелген, аудандық "Қазалы" басылымының 2011 жылғы 5 ақпандағы N 12, 9 ақпандағы N 13-14, 12 ақпандағы N 15,16 және 16 ақпандағы N 17,18 сандарында жарияланған) N 248 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтағы:
1) тармақшадағы:
"5 926 690" деген сандар "6 370 516" деген сандармен ауыстырылсын;
"4 866 688" деген сандар "5 310 514" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
"5 940 461" деген сандар "6 408 787" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы:
"-49 740" деген сандар "-74 240" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы:
"49 740" деген сандар "74 240" деген сандармен ауыстырылсын;
аталған шешімнің 3 тармағы мынадай мазмұндағы 3), 4), 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысысында қаза тапқан жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистердің құрған концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға біржолғы материалдық көмекке - 2 685 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген адамдарға коммуналдық қызметтердің ақысын төлеу үшін әлеуметтік көмекке -34 111 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение ХХХІІ сессии Казалинского районного маслихата от 29 декабря 2010 года N 248 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Казалиснкого районного маслихата Кызылординской области от 29 марта 2011 года N 276. Зарегистрировано Управление юстиции Казалинского района Кызылординской области 14 апреля 2011 года за N 10-4-147. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 11 декабря 2012 года N 356
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения -  письмо Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2012 N 356.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной ХХXII сессии Казалинского районного маслихата от 29 декабря 2010 года N 248 "О районном бюджете на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10-4-137, от 20 января 2011 года, опубликованы в газете "Қазалы" от 5 февраля 2011 года за N 12, от 9 февраля 2011 года за N 13-14, 12 февраля 2011 года за N 15,16 и 16 февраля за N 17,18) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "5 926 690" заменить цифрами "6 370 516";
цифры "4 866 688" заменить цифрами "5 310 514";
в подпункте 2):
цифры "5 940 461" заменить цифрами "6 408 787";
в подпункте 5):
цифры "-49 740" заменить цифрами "-74 240";
в подпункте 6):
цифры "49 740" заменить цифрами "74 240";
пункт 3 дополнить 3),4),5),6) подпунктами следующего содержания:
"3) на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибшим в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, созданных фашистами в период Второй мировой войны, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР, за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 2 685 тысяч тенге;
4) на выплату компенсации взамен коммунальных услуг лицам, проработавшие в годы Великой Отечественной войны в тылу не менее шести месяцев - 34 111 тысяч тенге;

5) әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеуге - 122 мың теңге;
6) мәдениет мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 7 917 мың теңге."
аталған шешімнің 3-1 тармағы:
8) тармақшасындағы:
"44 779" деген сандар "49 906" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге - 17 842 мың теңге;
11) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға -21 837 мың теңге;
12) Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасы шеңберінде іс шараларды іске асыруға:
13) жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 150 мың теңге;
14) қоныс аударуға – 529 мың теңге;
15) жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 11 906 мың теңге;
16) тұрғын үй салуға және сатып алуға кредит беруге - 24 500 мың теңге;
аталған шешімнің 3-2 тармағы мынадай мазмұндағы 3), 4), 5) тармақшалармен толықтырылсын:
3) Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға - 7 000 мың теңге;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 57 600 мың теңге;

5) на выплату компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникации социально защищаемым гражданам - 122 тысяч тенге;
6) на укрепление материально-технической базы учреждений культуры - 7 917 тысяч тенге."
пункт 3-1:
8) подпункте:
цифры "44 779" заменить цифрами "49 906 ";
дополнить 10),11),12),13),14),15),16) подпунктами следующего содержания:
"10) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 17 842 тысяч тенге;
11) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 21 837 тысяч тенге;
12) на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020:
13) на частичное субсидирование заработной платы - 7 150 тысяч тенге;
14) предоставление субсидий на переезд - 529 тысяч тенге;
15) на создание центров занятости - 11 906 тысяч тенге;
16) на кредитование бюджетов районов на строительство и приобретение жилья - 24 500 тысяч тенге;
пункт 3-2 дополнить 3),4),5) подпунктами следующего содержания:
3) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости - 2020 - 7 000 тысяч тенге;
4) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 57 600 тысяч тенге;

5) Қазалы қаласында және Әйтеке би кентінде қыстақішілік сумен жабдықтау жүйесін кеңейту және қайта жаңғырту" (2-кезең) жобасын іске асыруға 270 000 мың теңге."
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық Мәслихаттың
ХХХV сессиясының төрағасы                  Қ. Ысқақ
Аудандық Мәслихаттың хатшысы               Т. Бөріқұлақов
Аудандық Мәслихаттың
2011 жылғы "29" наурыздағы
ХХХV сессиясының N 2 шешіміне
1-қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

5) на реализацию проекта "Реконструкция и расширения внутрипоселковых водопроводных сетей в г. Казалинск и в кенте Айтеке би" (2-очередь) - 270 000 тысяч тенге."
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель
внеочередной XXXIV сессии
районного Маслихата                      К. Искак
Секретарь районного Маслихата            Т. Боркулаков
Приложение 1
к решению ХХХV сессии
Казалинского районного
маслихата от 29 марта
2011 года N 276
Районный бюджет на 2011 год
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование

008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
96750
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
120771
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
120771
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
120771
"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық Мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы ХХХІІ сессиясының N248 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазалы аудандық Мәслихатының ХХХV сессиясының шешіміне
ТҮСІНДІРМЕ ЖАЗБА
"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы ХХХІІ сессиясының N248 шешіміне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерді, республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді қабылдау арқылы өзгерістер мен толықтырулар енгізілді.
Республикалық бюджет қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттері 334600 мың теңге, кредит беруге 24500 мың теңге және ағымдағы нысаналы трансферттер 64391 мың теңге, барлығы 423491 мың теңге, облыстық бюджет қаржысы есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер 44835 мың теңге көлемінде бөлінді.
1. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаржысы есебінен:

008
Погашение долга местного исполнительного органа
96750
8
Используемые остатки бюджетных средств
120771
01
Остатки бюджетных средств
120771
1
Свободные остатки бюджетных средств
120771
Пояснительная записка
к проекту решения ХХХҮ сессии Казалинского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение ХХХІІ сессии Казалинского районного маслихата от 29 декабря 2010 года N 248 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Внесены изменения и дополнения в решение ХХХІІ сессии Казалинского районного маслихата от 29 декабря 2010 года N 248 "О районном бюджете на 2011-2013 годы" в связи с выделением с республиканского бюджета целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, а также с областного бюджета целевых текущих трансфертов.
За счет средств республиканского бюджета выделены целевые трансферты на развитие в сумме 334600 тыс. тенге, на кредитование 24 500 тыс. тенге и на целевые текущие трансферты 64 391 тыс. тенге, всего 423 491 тыс. тенге, с областного бюджета выделены целевые текущие трансферты в сумме 44 835 тыс. тенге.
1.На 2011 год в областном бюджете районному бюджету за счет средств республиканского бюджета выделены текущие целевые трансферты и бюджетный кредит:

жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге 17 842 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға 21 837 мың теңге;
Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасы шеңберінде іс шараларды іске асыруға 19 585 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге 5 127 мың теңге;
аудан бюджетіне тұрғын үй салуға және сатып алуға кредит беруге 24 500 мың теңге, жиыны 88 891 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит бөлуіне сәйкес:
464-015 "Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері" бағдарламасы 17 842 мың теңгеге;
464-021 "Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыру" бағдарламасы 21 837 мың теңгеге;
451-002 "Еңбекпен қамту бағдарламасы" 7 679 мың теңгеге;
451-023 "Жұмыспен қамту орталықтарының қызметің қамтамасыз ету" бағдарламасы 11 906 мың теңгеге;
473-011 "Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу" бағдарламасы 5 127 мың теңгеге;
467-003 "Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу" бағдарламасы 24 500 мың теңгеге көбейтілді.
2. Облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаржысы есебінен:
"Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 7 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 57 600 мың теңге;
"Қазалы қаласында және Әйтеке би кентінде қыстақішілік сумен жабдықтау жүйесін кеңейту және қайта жаңғырту" (2-кезең) жобасын іске асыруға 270 000 мың теңге, жиыны 334 600 мың теңге ағымдағы нысаналы даму трансферттері бөлуіне сәйкес:
467-022 "Жұмыспен қамту – 2020" бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту" бағдарламасы 7 000 мың теңгеге;
458-033 "Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылында дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алу" бағдарламасы 57 600 мың теңгеге;
467-006 "Сумен жабдықтау жүйесін дамыту" бағдарламасы 270 000 мың теңгеге көбейтілді.
3. Облыстық бюджет қаржысы есебінен бөлінген трансферттерге сәйкес:
451-007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы 36 576 мың теңгеге, оның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысысында қаза тапқан жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистердің құрған концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға біржолғы материалдық көмекке 2685 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген адамдарға коммуналдық қызметтердің ақысын төлеу үшін әлеуметтік көмекке 33891 мың теңге;

на  ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей 17 842 тыс.тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 21 837 тыс.тенге;
на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 - 19 585 тыс.тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 5 127 тыс. тенге;
кредитование на строительство и (или) приобретение жилья 24 500 тыс. тенге, всего на 88 891 тыс. тенге увеличиваются в расходной части следующие программы:
464-015 "Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей" на 17 842 тыс.тенге;
464-021 "Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования" на 21 837 тыс.тенге;
451-002 "Программа занятости" на 7 679 тыс.тенге;
451-023 " Обеспечение деятельности центров занятости" на 11 906 тыс.тенге;
473-011 "Проведение противоэпизоотических мероприятий" на 5 127 тыс.тенге;
467-019 "Строительство жилья" на 24 500 тыс.тенге.
2. В областном бюджете районному бюджету за счет средств республиканского бюджета выделены целевые трансферты на развитие:
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы занятости 2020 - 7 000 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 57 600 тыс. тенге;
на реализацию проекта "Реконструкция и расширения внутрипоселковых водопроводных сетей в г. Казалинск и в кенте Айтеке би"(2-очередь) 270 000 тыс.тенге, всего на 334 600 тыс. тенге увеличиваются в расходной части следующие программы:
467-016 "Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020" на 7 000 тыс. тенге;
458-033 "Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры" на 57 600 тыс. тенге;
467-006 "Развитие системы водоснабжения" на 270 000 тыс. тенге.
3. Целевые текущие трансферты, выделенные из средств областного бюджета в сумме 44 835 тыс. тенге направлены по нижеследующим программам:
451-007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" 36 576 тыс. тенге, в том числе:.
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибшим в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, созданных фашистами в период Второй мировой войны, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР, за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 2 685 тыс. тенге;
на выплату компенсации взамен коммунальных услуг лицам, проработавшие в годы Великой Отечественной войны в тылу не менее шести месяцев - 33 891 тыс. тенге;

451-006 "Тұрғын үй көмегі" бағдарламасы 121 мың теңгеге;
451-011 "Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу" бағдарламасы 221 мың теңгеге;
455-003 "Мәдени-демалыс жұмысын қолдау" бағдарламасы 7917 мың теңгеге көбейтілді.

451-006 "Жилищная помощь" - 121 тыс. тенге;
451-011 "Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат" 221 тыс. тенге;
455-003 "Поддержка культурно-досуговой работы" - 7917 тыс. тенге.