2012 - 2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2011 жылғы 06 желтоқсандағы № 39/448 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 23 желтоқсанда № 2116 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және  «2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы»2011 жылғы 24 қарашадағы № 496 - IV Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012 - 2014 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 708 786 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер бойынша – 35 407 129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 655 718 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 191 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 42 632 748 мың теңге;
2) шығындар – 85 058 749 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 6 552 804 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 749 773 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 196 969 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –   1 552 471 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 552 471 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 11 455 238 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11  455 238 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 3/26; 2012.09.05 № 6/72; 2012.12.11 № 7/78 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2012 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 86,4 пайыз;
Түпқараған ауданына – 98,9 пайыз;
Ақтау қаласына – 23,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 66,0 пайыз;
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына - 100 пайыз;
Қарақия ауданына - 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына - 0 пайыз;

Об областном бюджете на 2012 - 2014 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 06 декабря 2011 года № 39/448. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 декабря 2011 года № 2116
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 24 ноября 2011 года № 496-IV «О республиканском бюджете на 2012-2014 годы» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2012 - 2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 81 708 786 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 407 129 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 3 655 718 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 191 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 42 632 748 тысячи тенге;
2) затраты - 85 058 749 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 552 804 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 749 773 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 196 969 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 552 471 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 552 471 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 11 455 238 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  11 455 238 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 04.04.2012 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.09.2012 № 6/72 (вводится в действие с 01.01.2012); от 07.12.2012  № 7/78 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 98,9 процента;
Мунайлинскому району – 86,4 процентов;
городу Актау - 23,6 процентов;
городу Жанаозен - 66,0 процентов.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 0 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 0 процентов;

Ақтау қаласына – 14,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
5) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 84,5 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 23,8 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 66,3 пайыз.
6) Қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 3/26; 2012.09.05 № 6/72; 2012.12.11 № 7/78 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 1 828 641 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 400 250 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 428 391 мың теңге;
2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалардың бюджеттеріне өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 942 222 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 531 734 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 572 216 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 121 834 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.09.05 № 6/72; 2012.12.11 № 7/78 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған бюджетте төменгі сатыдағы бюджеттерден облыстық бюджетке 3 800 997 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданына – 1 705 998 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 59 433 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 2 035 566 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 3/26; 2012.09.05 № 6/72; 2012.12.11 № 7/78 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 16 076 180 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.

городу Актау - 14,5 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
4) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
5) Социальный налог:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процента;
Мунайлинскому району – 84,5 процентов;
городу Актау - 23,8 процентов;
городу Жанаозен - 66,3 процентов.
6) Индивидуальный подоходный налог с доходов, с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Бейнеускому району – 100 процента;
Мангистаускому району – 100 процента;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 04.04.2012 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.09.2012 № 6/72 (вводится в действие с 01.01.2012); от 07.12.2012 № 7/78 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов в сумме 1 828 641 тысяча тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 400 250 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 428 391 тысяча тенге.
Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объемы целевых текущих трансфертов в бюджеты районов и городов на компенсацию потерь в сумме 942 222 тысячи тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 531 734 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 572 216 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 121 834 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 05.09.2012 № 6/72 (вводится в действие с 01.01.2012); от 07.12.2012 № 7/78 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объемы бюджетных изъятий из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в сумме 3 800 912 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянскому району – 1 705 998 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 59 433 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 2 035 566 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 04.04.2012 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.09.2012 № 6/72 (вводится в действие с 01.01.2012); от 07.12.2012 № 7/78 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет осуществляются из областного бюджета в сумме 16 076 180 тысяч тенге.

6. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
көші - қон полициясының қосымша штаттық санын материалдық - техникалық жарақтандыру және ұстау;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау;
автомобиль жолдарының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеуге;
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарындағы оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту мен қайта жабдықтауға;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық - биологиялық препараттарды сатып алуға;
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата - анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
кадрлардың біліктілігін арттыру, қайта даярлауға;
еңдек ақыны ішінара субсидиялауға;
кәсіпкерлікке оқытуға;
көшугу субсидия тағайындауға;
жастар практикасына;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
тауарлы балық шаруашылығының өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
азық - түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға;
облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
тұрғын - үй көмегін көрсетуге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізу;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
«Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді ұйымдастыру және жүргізуге;
шағын қалаларды жайғастыру мәселелерін шешуге;
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға.

6. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на содержание и материально - техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
на обеспечение безопасности дорожного движения;
на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организации образования;
на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы»;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому;
на обновление и переоборудование учебно - производительных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
на введение стандартов специальных социальных услуг;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышению квалификации кадров;
на частичное субсидирование заработной платы;
на обучение предпринимательству;
на предоставление субсидий на переезд;
на обеспечение деятельности центров занятости населения;
на молодежную практику;
на проведение противоэпизоотических мероприятий;
на поддержку племенного животноводства;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения;
на оказание жилищной помощи;
на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
поддержка частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020»;
на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
на решение вопросов обустройства моногородов;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020.

Ескерту. 6-тармаққа толықтырулар енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 3/26 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. «2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
денсаулық сақтау саласы объектілерін дамытуға;
сумен жабдықтау объектілерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
транспорттық инфрақұрылым объектілерін дамытуға;
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялық - инновациялық инфрақұрылымды дамытуға;
«Бизнестің жол картасы 2020» бағыты шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру;
қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін дамытуға;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 7-тармаққа толықтырулар енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 3/26 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. «2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге.
9. «2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға.
10. «2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы ағымдағы трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
елді мекендерді абаттандыруға, жарықтандыруға және санитариясына.
11. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық (селолық) жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 13 310 теңге мөлшерінде құқық берілсін.

Сноска. Пункт 6 с дополнениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 04.04.2012 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие объектов здравоохранения;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения;
на развитие объектов коммунального хозяйства;
на развитие проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры;
на развитие проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
на развитие транспортной инфраструктуры;
на развитие индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
на развитие объектов общественного порядка и безопасности;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов».
Сноска. Пункт 7 с дополнениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 04.04.2012 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены бюджетные кредиты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие объектов коммунального хозяйства.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на капитальный ремонт объектов образования;
на благоустройство, освещение и санитарию населенных пунктов.
11. Предоставить право:
на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 13 310 тенге.

12. Қалалардың әкімшілік бағынысты аумағында орналаспаған, ауылдық (селолық) жерлерде және кенттерде жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, әлеуметтік қамсыздандыру мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне 25% көтеріңкі жалақы (тарифтік ставка) белгіленсін.
13. Облыс әкімдігінің резерві 272 658 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 3/26; 2012.09.05 № 6/72; 2012.12.11 № 7/78 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 4 - қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
15. 5 - қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
16. 6 - қосымшаға сәйкес, 2012 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
17. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         М. Орақ
Облыстық
мәслихат хатшысы                        Б. Жүсіпов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Х. Нұрғалиева

12. Установить повышенные оклады (тарифные ставки) на 25% педагогическим работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов.
13. Утвердить резерв акимата области в сумме 272 658 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 04.04.2012 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.09.2012 № 6/72 (вводится в действие с 01.01.2012); от 07.12.2012  № 7/78 (вводится в действие с 01.01.2012).
14. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4
15. Утвердить перечень бюджетных программ на 2012 год не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета согласно приложению 5.
16. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2012 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 6.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                     М. Орак
Секретарь областного
маслихата                               Б. Жусупов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области»
Х. Нургалиева

13 696
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
305 184
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
251 300
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-
педагогикалық консультациялық көмек көрсету
76 326
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
26 861
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 362 864
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 631 490
029
Әдістемелік жұмыс
123 021
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
88 895
034
Техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту және қайта жабдықтау
125 000
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 404
045
Республикалық бюджеттен аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
274 048
047
Аудандардың бюджеттеріне (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30 793
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 350
052
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
467 117
061
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

13 696
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
305 184
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
251 300
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
76 326
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
26 861
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 362 864
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 631 490
029
Методическая работа
123 021
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
88 895
034
Обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
125 000
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
17 404
045
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организации образования
274 048
047
Установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
30 793
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
102 350
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Программы занятости 2020
467 117
061
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»

6 739
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
128
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
150 315
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
140 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 845 379
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
4 121 096
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
104 802
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
619 481
05
Денсаулық сақтау
16 393 761
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 400 136
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
70 601
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
149 089
006
Ана мен баланы қорғау
84 798
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
80 295
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
12 621
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 231 558
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
3 967 629
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
864 180
012
Қазақстан Республикасының «Саламатты Қазақстан» Денсаулық сақтауды дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жатқан және босатылған адамдардың арасында АИТВ-жұқпасының алдын алуға арналған әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру
1 561
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
20 226
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
354 218
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
30 661
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
936
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21 088
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
206 032
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету

6 739
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
128
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 315
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
140 000
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
271
Управление строительства области
4 845 379
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
4 121 096
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
104 802
037
Строительство и реконструкция объектов образования
619 481
05
Здравоохранение
16 393 761
253
Управление здравоохранения области
11 400 136
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
70 601
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
149 089
006
Услуги по охране материнства и детства
84 798
007
Пропаганда здорового образа жизни
80 295
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
12 621
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоавктивных веществ
2 231 558
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
3 967 629
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
864 180
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы
1 561
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
20 226
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
354 218
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
30 661
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
936
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
21 088
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
206 032
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами

57 135
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
57 695
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
35 121
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
387 019
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
473 788
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
27 530
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
250
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
1 508 458
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттарымен қамтамасыз ету
28 096
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
66 225
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
663 326
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 993 625
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 993 625
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 460 354
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 114 205
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 450
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
179 525
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
58 378
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
840
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
267 499
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
39 218
015
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мекемелердің (ұйымдардың) қызметтері
230 948
037
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттері
168 306
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
14 441
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 600
261
Облыстың білім беру басқармасы
335 615
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру

57 135
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
57 695
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
35 121
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
387 019
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
473 788
029
Областные базы спецмедснабжения
27 530
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
250
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 508 458
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
28 096
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
66 225
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
663 326
271
Управление строительства области
4 993 625
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 993 625
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 460 354
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 114 205
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 450
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
179 525
003
Социальная поддержка инвалидов
58 378
007
Капитальные расходы государственного органа
840
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
267 499
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
39 218
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
230 948
037
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий Программы занятости 2020
168 306
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 441
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
76 600
261
Управление образования области
335 615
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

292 327
037
Әлеуметтік сауықтандыру
43 288
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
10 534
018
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларды кәсіпкерлікке оқыту
10 534
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 881 591
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 000
041
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін тұрғын үй көмегін беруге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000
261
Облыстың білім беру басқармасы
15 510
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберңнде елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
15 510
262
Облыстық мәдениет басқармасы
70 742
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберңнде елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
70 742
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
96 550
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберңнде елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
96 550
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 396 996
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
28 092
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2 609 905
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
4 455 000
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
2 000
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
107 582
056
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
194 417
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 296 793
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 248
008
Аудандар (областық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымда жобалауға, дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алу дамытуға арналған нысаналы трансферттері

292 327
037
Социальная реабилитация
43 288
265
Управление предпринимательства и промышленности области
10 534
018
Обучение предпринимательству участников Программы занятости 2020
10 534
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 881 591
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 000
041
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на оказание жилищной помощи
5 000
261
Управление образования области
15 510
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
15 510
262
Управление культуры области
70 742
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
70 742
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
96 550
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
96 550
271
Управление строительства области
7 396 996
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
28 092
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
2 609 905
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 455 000
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
2 000
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107 582
056
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
194 417
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 296 793
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
32 248
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

28 409
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
122 545
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар
45 419
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
57 659
035
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
444 295
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
87 156
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 156
271
Облыстың құрылыс басқармасы
953 386
021
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
153 099
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
800 287
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
231 600
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
231 600
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 186 908
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 086 815
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 315
005
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
500
040
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту
1 032 000
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
100 093
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 318
002
Облыс аумағы қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеу
78 775
12
Көлік және коммуникациялар
1 507 541
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 507 541
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 351
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
722 109
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
658 161
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру

28 409
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
122 545
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
45 419
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
57 659
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров за счет трансфертов из республиканского бюджета
444 295
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
87 156
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
87 156
271
Управление строительства области
953 386
021
Развитие объектов лесного хозяйства
153 099
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
800 287
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
231 600
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
231 600
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 186 908
271
Управление строительства области
1 086 815
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
54 315
005
Капитальные расходы государственного органа
500
040
Развитие индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»
1 032 000
272
Управление архитектуры и градостроительства области
100 093
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
21 318
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
78 775
12
Транспорт и коммуникации
1 507 541
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 507 541
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
32 351
002
Развитие транспортной инфраструктуры
722 109
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
658 161
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям

279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
008
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымда дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алу дамытуға арналған нысаналы трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
271
Облыстың құрылыс басқармасы
017
Спорт объектілерін дамыту
018
Мұрағат объектілерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
021
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникациялар
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
Жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
13
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Облыстық мәслихаттың
2011 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 39/448 шешіміне
5 - қосымша
2012 жылға арналған облыстық бюджеттің орындалу барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ф.топ Әкім Бағ Атауы
04
Білім беру
261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндіру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулезге қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету

279
Управление энергетики  и коммунального хозяйства области
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
271
Управление строительства области
017
Развитие объектов спорта
018
Развитие объектов архивов
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства области
021
Развитие объектов лесного хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
Формирование или увеличение уставного капитала
13
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5
к решению областного маслихата
от 6 декабря 2011 года № 39/448
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2012 год
Фгр Адм
Пр
Наименование
04
Образование
261
Управление  образования  области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
006
Общеобразовательное обучение  одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Департамент здравоохранения
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоавктивных веществ
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек

026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың
2011 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 39/448 шешіміне
6 - қосымша
2012 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің орындалу барсында секвестге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ф.топ Әкім Бағ Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын маңдағы денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Приложение 6
к решению областного маслихата
от 6 декабря 2011 года № 39/448
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2012 год
Фгр Адм Пр Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь