Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 17 ақпандағы № 56 қаулысы. Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 15 наурызда № 9-15-146 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 01.04.2011 № 91 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Меңдіқара ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Меңдіқара аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 389 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 9-15-140 болып тіркелген) сәйкес, "Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында Меңдіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен әлеуметтік төлемнің мынадай түрін көрсетілу қамтамасыз етілсін:
үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдерге) 2011 жылға арналған Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген сегіз есе айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек.
2. Әлеуметтік көмекті төлеу банктік операциялардың тиісті түрлеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының банктік шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен, уәкілетті орган берген тізімдерге сәйкес жүзеге асырылады.
3. "Меңдіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті органы болып белгіленсін.
4. Белгіленсін:
1) әлеуметтік көмек үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдерге) көрсетіледі;
2) үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдерге) әлеуметтік көмек өтініш жасаған айдан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады және тиісті оқу жылы бойы төленеді;
3) мүгедек балалар үй-интернаттарда немесе санаторлық мектептерде тұрған кезінде әлеуметтік көмекті төлеу жүргізілмейді.

О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
Постановление акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 17 февраля 2011 года № 56. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 15 марта 2011 года № 9-15-146. Утратило силу - Постановлением акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 1 апреля 2011 года № 91
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 01.04.2011 № 91 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", решением Мендыкаринского районного маслихата от 22 декабря 2010 года № 389 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2011-2013 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-15-140), в целях реализации бюджетной программы "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому", акимат Мендыкаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить оказание следующего вида социальной выплаты из районного бюджета:
ежемесячную социальную помощь родителям (законным представителям), имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, в размере восьмикратного месячного расчетного показателя установленного законодательством Республики Казахстан на 2011 год.
2. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Мендыкаринского района".
4. Установить, что:
1) социальная помощь оказывается родителям (законным представителям) имеющим детей-инвалидов воспитывающихся и обучающихся на дому;
2) социальная помощь родителям (законным представителям), имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, назначается с месяца обращения на текущий квартал и выплачивается в течении соответствующего учебного года;
3) выплата социальной помощи не производится в период проживания детей-инвалидов в домах-интернатах или санаторных школах.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С. К. Киікбаевке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады.
Меңдіқара ауданының әкімі                  Б. Жақыпов
КЕЛІСІЛДІ
"Меңдіқара ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________ Г. Айсенова
"Меңдiқара ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ С. Плотникова

5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима района Кикбаева С.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 января 2011 года.
Аким Мендыкаринского района                Б. Жакупов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Мендыкаринского района"
________________ Г. Айсенова
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
Мендыкаринского района"
_______________ С. Плотникова