2011 жылы азаматтардың жекеленген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүру үшін әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 11 наурыздағы N 170/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 16 наурызда N 12-3-293 тіркелді. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімінің аппарат басшысы 2013 жылғы 29 қаңтардағы N 24/1-23/88 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімінің аппарат басшысы 29.01.2013 N 24/1-23/88 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихатының (ІV шақырылған кезекті ХХVІІ сессия) 2010 жылғы 23 желтоқсандағы "2011 - 2013 жылдарға арналған Екібастұз қаласының бюджеті туралы" N 309/27 шешімі негізінде және қала азаматтарының жекеленген санаттарына қоғамдық жолаушылар көлігінде жол жүру шығындарын өтеу мақсатында, Екібастұз қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қалаішілік жолаушылар бағытындағы қоғамдық жолаушылар көлiгiнде толық жол билеті құнының 50% көлемiнде жеңiлдiкпен жол жүру құқығы келесi санаттағы азаматтарға белгіленсін:
1) жасына байланысты зейнеткерлер;
2) 3-топтағы мүгедектер;
3) 18 жасқа дейiнгi 4 және одан да көп балалы аналар.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген азаматтар жеңiлдiкпен жол жүру құқын растау үшiн кондукторға (бақылаушыға) мiндеттi түрде келесi құжаттарды ұсынуы қажет:
1) жасына байланысты зейнеткерлер үшiн-зейнеткерлiк куәлiктi;
2) 3-топтағы мүгедектер үшiн-мүгедектігі туралы куәлiктi;
3) 18 жасқа дейiнгi 4 және одан да көп балалы аналар үшiн - көп балалы аналардың мемлекеттiк арнайы жәрдемақы алатынын растайтын "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгiнiң зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық филиалының Екібастұз қалалық бөлімшесінен (келiсiм бойынша) анықтама.
3. "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк мәселелер бөлімі" (Ә.Қ. Базарбаева), "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi мен автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттiк мекемелерi (Л.П. Векшина) қоғамдық жолаушылар көлiгiмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын кәсiпорындармен (бұдан әрi - Кәсiпорындар) (келiсiм бойынша) бірлесіп, қалаішілік жолаушылар бағыттарындағы жекеленген санаттағы жолаушы азаматтардың ағынына айына бiр рет мониторинг жүргізсін.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) на 2011 год
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 11 марта 2011 года N 170/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 16 марта 2011 года N 12-3-293. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима города Экибастуза Павлодарской области от 29 января 2013 года N 24/1-23/88)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима города Экибастуза Павлодарской области от 29.01.2013 N 24/1-23/88).
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 11 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, на основании решения Экибастузского городского маслихата (очередная XXVII сессия, IV созыв) от 23 декабря 2010 года N 309/27 "О бюджете города Экибастуза на 2011 - 2013 годы" и в целях возмещения затрат за проезд на общественном пассажирском транспорте отдельных категорий граждан города, акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что право льготного проезда в размере 50 % от стоимости полного проездного билета в общественном пассажирском транспорте на внутригородских пассажирских маршрутах имеют следующие категории граждан:
1) пенсионеры по возрасту;
2) инвалиды 3 группы;
3) многодетные матери, имеющие 4–х и более детей до 18 лет.
2. Для подтверждения права на льготный проезд гражданам, указанным в пункте 1 настоящего постановления, необходимо представлять кондуктору (контролеру) следующие документы:
1) для пенсионеров по возрасту – пенсионное удостоверение;
2) для инвалидов 3 группы – удостоверение об инвалидности;
3) для многодетных матерей, имеющих 4-х и более детей до 18 лет – справка Экибастузского городского отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсии Министерства труда и социальной защиты населения" (по согласованию), подтверждающая получение специального государственного пособия многодетной матери.
3. Государственным учреждениям "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (Базарбаева А.К.), "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуза" (Векшина Л.П.) совместно с предприятиями, осуществляющими пассажирские перевозки общественным пассажирским транспортом (далее – Предприятия) (по согласованию), не реже одного раза в месяц, осуществлять мониторинг пассажиропотока отдельных категорий граждан на внутригородских пассажирских маршрутах.

4. "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi мен автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттiк мекемесі (Л.П. Векшина) "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне әр Кәсіпорынның Екібастұз қаласындағы қалаішілік жолаушылар тасымалдарының жалпы көлеміндегі қатысу үлесі туралы пайыздық қатынаста мәлімет берсін.
5. "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ә.Қ. Базарбаева):
1) азаматтардың жекеленген санаттарын қоғамдық жолаушылар көлігінде тасымалдау бойынша қызметті өтеу туралы Кәсіпорындармен келісімшарт жасасын;
2) осы қаулының 4-тармағына сәйкес әр Кәсіпорынның қатысу үлесі туралы ұсынылған мәлімет бойынша Кәсіпорындарға азаматтардың жекеленген санаттарының қоғамдық жолаушылар көлігінде жол жүру шығындарын өтеу үшін есеп айырысу жасасын;
3) осы қаулының 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген есеп айырысу негізінде Кәсіпорындарға шығынды өтеуді жүргізсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарда таратылады.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Екiбастұз қаласы әкiмiнiң орынбасарлары Ғ.А. Оспанқұловқа және Н.В. Дычкоға жүктелсiн.
Екiбастұз қаласының әкiмi                  А. Вербняк

4. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуза" (Векшина Л.П.) предоставлять в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" данные о долях участия каждого Предприятия в общем объеме внутригородских пассажирских перевозок города Экибастуза в процентном соотношении.
5. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (Базарбаева А.К.):
1) заключить с Предприятиями договора на возмещение услуг по перевозке отдельных категорий граждан на общественном пассажирском транспорте;
2) составлять расчеты возмещения затрат Предприятиям за проезд на общественном пассажирском транспорте отдельных категорий граждан по представленным данным о долях участия каждого Предприятия согласно  пункта 4 настоящего постановления;
3) производить возмещение затрат Предприятиям на основании расчетов, указанных в подпункте 2) пункта 5 настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителей акима города Экибастуза Оспанкулова Г.А. и Дычко Н.В.
Аким города Экибастуза                     А. Вербняк