Санаторий-курорттық емделуге мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХXXX кезектен тыс сессиясының 2011 жылғы 29 сәуірдегі N 425 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2011 жылғы 26 мамырда N 891 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 224 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 17.04.2018 № 224 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодекстің 55 бабы 1 тармағының 5 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 15 тармақшасына сәйкес және Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жасына байланысты зейнетке шыққан зейнеткерлерге әлеуметтік көмек көрсету мақсатында IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Белгіленген тәртіпте тіркеуге алынған және Алматы қаласында тұрақты тұратын азаматтардың келесі санаттарына санаторий-курорттық емделуіне жолдама беру жолымен әлеуметтік көмек белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектеріне тегін;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға, сондай-ақ мемлекеттік наградалармен марапатталмаған, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет атқарған) адамдарға мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде;
3) жасына байланысты зейнетке шыққан зейнеткерлерге мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде.
2. Санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмек Алматы қаласының бюджетінде аталған мақсаттарға тиісті қаржы жылында қарастырылған қаржы шегінде беріледі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қоғамдық келісім мен әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты депутаттық комиссиясының төрағасына Е.Тәжиевқа және Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М.Мұқашевқа жүктелсін.
4. Осы шешім оны алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс XXXХ
сессиясының төрағасы
Н. Бейсембина
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Т. Мұқашев

О социальной помощи на санаторно-курортное лечение отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение внеочередной XXXX-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 29 апреля 2011 года N 425. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 26 мая 2011 года за N 891. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 17 апреля 2018 года № 224
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 17.04.2018 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5 пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", с подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в целях оказания социальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и пенсионерам по возрасту, маслихат города Алматы четвертого созыва РЕШИЛ:
1. Установить социальную помощь на санаторно-курортное лечение путем предоставления путевок следующим категориям граждан, зарегистрированным в установленном порядке, и постоянно проживающим в городе Алматы:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны бесплатно;
2) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
3) пенсионерам по возрасту с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты.
2. Социальная помощь на санаторно-курортное лечение предоставляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Алматы на данные цели на соответствующий финансовый год.
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной депутатской комиссии маслихата города Алматы по социальным вопросам и общественному согласию Е. Тажиева и первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
XXXХ-й сессии маслихата
города Алматы IV-го созыва
Н. Бейсембина
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва
Т. Мукашев