"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 22 желтоқсандағы N 36/208 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 қарашадағы N 49/269 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 14 желтоқсанда N 13-6-180 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 қаңтардағы N 01-21/9 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2013.01.11 N 01-21/9 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 106-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 36/208 шешіміне (2011 жылдың 19 қаңтарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізімінде № 13-6-159 тіркелді, 2011 жылдың 25 ақпаны № 9(249) «Есіл таңы», 2011 жылдың 25 қаңтары № 9(8528) «Ишим» аудандық газеттерінде жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1) кірістер – 2 271 766 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер – 225 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 054 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 4 194 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 038 398 мың теңге;»;
1 тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«2) шығындар – 2 248 507,1 мың теңге;»;
1 тармақтың 3) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 192 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58 106 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 914 мың теңге;»;
1 тармақтың 5) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«5) бюджет тапшылығы (профициті) - -38803,1 мың теңге;»;
1 тармақтың 6) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«6) тапшылықты қаржыландыру
бюджеттің (профицитін пайдалану) – 38803,1 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 58106 мың теңге;
қарызды қызмет ету – 2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30314 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдықтары – 11013,1»;
7 тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1) 11209 мың теңге - эпизоотияға қарсы шаралар өткізуге;
7 тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 22 декабря 2010 года N 36/208 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 ноября 2011 года N 49/269. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 декабря 2011 года N 13-6-180. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 11 января 2013 года N 01-21/9)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 11.01.2013 N 01-21/9)
В соответствии с подпунктом 4) пунктом 2 статьей 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 22 декабря 2010 года № 36/208 «О районном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 января 2011 года № 13-6-159, опубликовано в районных газетах «Есіл Таны» 25 февраля 2011 года № 9(249), Ишим 25 января 2011 года № 9(8528), следующие изменения и дополнения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы - 2 271 766 тыс. тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 225 120 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 4 054 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 194 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 2 038 398 тыс. тенге;»;
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«2) затраты – 2 248 507,1 тыс. тенге;»;
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«3) чистое бюджетное кредитование – 57 192 тыс. тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 58106 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 914 тыс. тенге;»;
подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«5) дефицит (профицит) бюджета - - 38803,1 тыс. тенге;»;
подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 38803,1 тыс. тенге;
поступление займов – 58106 тыс. тенге;
обслуживание долга – 2 тыс. тенге;
погашение займов – 30314 тыс. тенге
используемые остатки бюджетных средств – 11013,1»;
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«1) 11209 тыс. тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:

«2) 4230 мың теңге – Есіл ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу үшін келген мамандарын әлеуметтік қолдау бойынша шараларын іске асыруға»;
7 тармақтың 4) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«4) 2011-2020 жылдарға Қазақстан Республикасында білім дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 17726 мың теңге сомада, соның ішінде:
4096 мың теңге – бастауыш, орта негізгі және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
10816 мың теңге – бастауыш, орта негізгі және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін ашуға;
2814 мың теңге – «үйде білім алып, тәрбиеленетін мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық жабдықтармен қамтамасыз етуге;»;
7 тармақтың 6) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«6) 6879 мың теңге - «Қамқоршыларға (қамқорларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығысыз қалған баланы (балаларды) ұстауға ай сайын ақшалай қаражаттар төлеуге»;
7 тармақтың 8) тармақшасы жойылсын;
7 тармақтың 11) тармақшасы жойылсын;
7 тармақтың 15) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«15) 3205 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарлама шегінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға;»;
7 тармақ 16) тармақшамен келесі редакцияда толықтырылсын:
«16) 29402 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарлама шегінде мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және (немесе) сатып алуға»;
8 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«8. Аудан бюджетінде Есіл ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу үшін келген мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттерді 2011 жылға 28706 мың теңге сомада қайта бөлу қарастырылсын.»;
17-5 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«17-5. Жұмыспен қамту 2020 бағдарлама шегінде мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін (салуға және (немесе) сатып алуға 2011 жылы берілген кредиттер бойынша жоғарыда тұрған бюджет алдында жергілікті атқарушы органның қарызын өтеуге 2011 жылға аудандық бюджетте шығыстар 29400 мың теңге сомада бекітілсін.»;
17-6 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«17-6. Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге 2011 жылға аудандық бюджетте шығыстар 2 мың теңге сомада бекітілсін.»;
осы шешімнің 1, 4-қосымшалары 1, 2-қосымшаларға сәйкес осы шешімде қоса берілген редакцияда мазмұндалсын.

«2) 4230 тыс. тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов прибывших для работы в сельские населенные пункты Есильского района»;
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«4) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 17726 тыс. тенге, в том числе:
- 4096 тыс. тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего образования;
- 10816 тыс. тенге – на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений начального, основного среднего и общего образования;
- 2814 тыс. тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому;»;
подпункт 6) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«6) 6879 тыс. тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей – сирот), оставшегося без попечения родителей;»;
подпункт 8) пункта 7 исключить;
подпункт 11) пункта 7 исключить;
подпункт 15) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«15) 3205 тыс. тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;»;
пункт 7 дополнить подпунктом 16) в следующей редакции:
«16) 29402 тыс. тенге – на погашение долга по кредитам выданным на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в рамках Программы занятости – 2020.»;
Пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Предусмотреть в бюджете района распределение бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов прибывших для работы в сельские населенные пункты Есильского района на 2011 год в сумме 28706 тыс. тенге»;
дополнить пунктом 17-5 следующего содержания:
«17-5. Утвердить в районном бюджете на 2011 год расходы на погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом по кредитам выданным в 2011 году (на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в рамках Программы занятости 2020) в сумме 29400 тыс. тенге.»;
дополнить пунктом 17-6 следующего содержания:
«17-6. Утвердить в районном бюджете на 2011 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 2 тыс. тенге.»;
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2
16
Қарыздарды өтеу
30 314
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
30 314
008
Жоғарыда тұрған бюджетке жергілікті атқару органның қарызын өтеу
30 314
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
11 013,1
1
Бюджет қаражатының қалдықтары
11 013,1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
11 013,1
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 21 қарашадағы
№ 49/269 шешіміне 2-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 36/208 шешіміне 4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды қайта құруға және заңды тұлғалардың негізгі капиталын қалыптастыру немесе молайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінуімен 2011 жылға арналған аудандық бюджет дамытуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі
функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
бағдарлама
Атауы
1
2
3
А
В
Инвестициялық бағдарламалар
101 032,7
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
51 131
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
51 131
003
Мемлекеттік коммуналдық пәтер-үйлік қорының тұрғын-үйін құру және (немесе) сатып алу
8 540
СҚО Есіл ауданының Горное селосында Ленин көшесі бойынша № 3 А тұрғын үйдің құрылысы және ЖСҚ әзірлеу
7 000
СҚО Есіл ауданының Горное селосында Ленин көшесі бойынша № 3 А тұрғын үйді салуға жер учаскесін ресімдеу
40
СҚО Есіл ауданының Явленка селосында тұрғын үйді қайта жаңарту бойынша ЖСҚ әзірлеу және сараптау
1 500
019
Тұрғын үйді құру
30 831,7
СҚО Есіл ауданының Явленка селосында Ыбыраев көшесі бойынша көбік бетоннан қабырғалармен № 58 бір қабатты тұрғын үйді салу
4 900
СҚО Есіл ауданының Ильинка селосында көбік бетоннан қабырғалармен 3 бір пәтерлік тұрғын үйді салу
14 700
СҚО Есіл ауданының Заградовка селосында көбік бетоннан қабырғалармен 2 бір пәтерлік тұрғын үйді салу
9 800
Тұрғын үйлерді салу бойынша ЖСҚ әзірлеу, жер учаскелерін және сараптаманы ресімдеу, жер учаскелерінің радиобелсенділігін, гамма-фонды өлшеу бойынша қызмет көрсетулері
1 431,7
007
Қалалардың және елді мекендердің көркейтуін дамыту
8 554
СҚО Есіл ауданының Явленка селосында Ленин көшесі бойынша № 1 А стеланы салу
6 280
Сараптаманы, ЖСҚ әзірлеу, жер учаскесін бөлу, шекараны орнату, Есіл ауданының Явленка селосында стеланы құру және құрамалау бойынша уәкілетті органда меншік құқығын тіркеуге идентификациялық құжатты дайындау
2 274
022
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шегінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
3 205
СҚО Есіл ауданының Явленка, Ильинка, Заградовка селоларында тұрғын үйлерді салу (инженерлік коммуникациялар)
3 205
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

452
Отдел финансов района (города областного значения)
2
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
2
16
Погашение займов
30314
452
Отдел финансов района (города областного значения)
30314
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
30314
8
Используемые остатки бюджетных средств
11013,1
1
Остатки бюджетных средств
11013,1
1
Свободные остатки бюджетных средств
11013,1
Приложение 2
к решению районного маслихата
от 21 ноября 2011 года № 49/269
Приложение 4
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2010 года № 36/208
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2011 год с разделением на бюджетные программы направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и формирования или увеличение уставного капитала юридический лиц
Функц.группа
сумма (тыс.
тенге)
Администратор
Программа
Наименование
1
3
4
А
В
Инвестиционные программы
101 032,7
7
Жилищно- коммунальное хозяйство
51 131
467
Отдел строительства района (города областного значения)
51 131
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
8 540
Разработка ПСД и строительство жилого дома по улице Ленина № 3 А в селе Горное Есильского района СКО
7 000
Оформление земельного участка под строительство жилого дома по улице Ленина № 3 А в селе Горное Есильского района
40
Разработка и экспертиза ПСД по реконструкции жилого дома в селе Явленка Есильского района СКО
1 500
019
Строительство жилья
30831,7
Строительство одноэтажного жилого дома со стенами из пеноблоков по улице Ибраева № 58 в селе Явленка Есильского района
4900
Строительство 3 одноквартирных жилых домов со стенами из пеноблоков в селе Ильинка Есильского района СКО
14700
Строительство 2 одноквартирных жилых домов со стенами из пеноблоков в селе Заградовка Есильского района СКО
9800
Расработка ПСД, оформление земельных участков, экспертизы по строительству жилых домов, услуги по проведению замеров радиоактивности гамма-фона земельных участков
1431,7
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
8554
Строительство стелы по улице Ленина 1 А в селе Явленка Есильского района СКО
6280
Разработка экспертизы, ПСД, отвод земельного участка, установление границ, изготовление идентификационного документа на регистрацию права собственности в уполномоченном органе по строительству и монтажу стелы в селе Явленка Есильского района
2274
022
Развитие инженерно-
коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
3 205
Строительство жилых домов в селе Явленка, Ильинка, Заградовка Есильского района СКО (инженерные коммуникации)
3 205
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

44 902
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
44 902
012
Су шаруашылығының объектiлерiн дамыту
44 902
Есіл ауданының Өрнек ауылына Преснов топтық су құбырынан су бұрғышты қайта құруға (сметалық құжаттарды түзету)
36 662
"Есіл ауданының Корнеевка селосында тарататын желілерді дамыту және қайта құру" жобасы бойынша ЖСҚ әзірлеу
8 000
"Явленка, Корнеевка селоларында тарататын желілерді дамыту және қайта құру" объектіне жерге орналастыру жобасын әзірлеуге, осы жерде шекара анықтау, жер учаскесіне идентификациялық құжатты дайындау
240
13
Өзгелері
5 000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) қаржы бөлімі
5 000
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
5 000

44 902
467
Отдел строительства района( города областного значения)
44 902
012
Развитие объектов водного хозяйства
44 902
На реконструкцию отвода от Пресновского группового водопровода к селу Орнек Есильского района(корректировка сметной документации)
36 662
Разработка ПСД по проекту "Развитие и реконструкция разводящих сетей в селе Корнеевка Есильского района"
8000
На изготовление землеустроительного проекта, установление границ на местности, изготовление идентификационного документа на земельный участок под объект "Развитие и реконструкция разводящих сетей в селе Явленка, Корнеевка
240
13
Прочие
5000
452
Отдел финансов района (города областного значения)
5000
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
5000