"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы N 237 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 қарашадағы N 295 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 20 желтоқсанда N 13-11-221 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 16 қазандағы N 05-20-149 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012.10.16 N 05-20-149 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IY Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағы 4) тармақшасына, 109-бабының 15-тармақтарына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Заңының 21-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 21 қаңтарда тіркелген № 13-11-201, газеттерде жарияланған «Тайынша Таңы – 2011 жылғы 18 ақпан, «Тайыншинские вести» - 2011 жылғы 18 ақпан) аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 237 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалар келесі редакцияда баяндалсын:
«1) кірістер - 5 913 136 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер бойынша – 639 311 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8 063 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 21 583 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 5 244 179 мың теңге».
«2) шығындар - 5 682 667,8 мың теңге»;
«3) таза бюджеттік кредиттеу – 235 894 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 236 190 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 296 мың теңге»;
«4) Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -10700, 5 мың теңге;
оның ішінде:
қаржылық активтер сатып алу - 10 700, 5 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсім – 0 мың теңге»;
«5) Бюджет тапшылығы (профицит) – 16 126, 3 мың теңге»;
«6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -16 126, 3 мың теңге»;
5 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«5. 2011 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 500 мың теңге сомасында бекітілсін».
9 тармақта 1), 2), 3), 4), 5), 6), 8), 10 тармақшалар келесі редакцияда баяндалсын:
«1) 74534 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында 2011- 2020 жылдарға арналған білімді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 20 декабря 2010 года N 237 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 ноября 2011 года N 295. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 декабря 2011 года N 13-11-221. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16 октября 2012 года N 05-20-149)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.10.16 N 05-20-149)
В соответствии c подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктами 15 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IY, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 20 декабря 2010 года №237 «О районном бюджете на 2011- 2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 13-11-201 от 21 января 2011 года, опубликованных в газетах «Тайынша таңы» от 18 февраля 2011 года, «Тайыншинские вести» от 18 февраля 2011 года) следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 5 913 136 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 639 311 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 063 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 21 583 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 244 179 тысяч тенге»;
«2) затраты – 5 682 667,8 тысяч тенге»;
«3) чистое бюджетное кредитование – 235894 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 236 190 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 296 тысяч тенге;»;
«4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10700,5 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 10700,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;»;
«5) дефицит (профицит) бюджета – -16 126,3 тысяч тенге;
«6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 16 126,3 тысяч тенге;»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 500 тысяч тенге.».
в пункте 9 подпункты 1), 2), 4), 5), 6), 8), 10) изложить в следующей редакции:
«1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011- 2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года №1118 в сумме 74534 тысяч тенге, в том числе:

негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтауға – 28 672 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 21 632 мың теңге;
yйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз ету - 4 928 мың теңге;
мектеп мұғалiмдерiне және мектепке дейiнгi ұйымдардың тәрбиешiлерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақы көлемiн ұлғайту – 19 302 мың теңге»;
«2) жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдерiне – 10 160 мың теңге;»;
«4) 3575 мың теңге - мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға»;
«5) 20 325 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
«6) 1 976 399 мың теңге - сумен жабдықтау объектілерін және жүйесін дамытуға»;
«8) 40587 мың теңге - инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайғастыруға және (немесе) сатып алуға»;
«10) 74 700 мың теңге - Еңбекпен қамту 2020 бағдарламасы аясында инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға»;
келесі мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) 225 401 мың теңге - Еңбекпен қамту 2020 бағдарламасы аясында мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының құрылысына және (немесе) сатып алуға»;
10 тармақта 4), 5) тармақшалар келесі редакцияда баяндалсын:
«4) 27 636 мың теңге – тұрғын үй құрылысына»;
«5) 157 707 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға»;
11 тармақ келесі мазмұнда баяндалсын:
«11. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер жеке кәсіпкерлікті қолдауға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 сәуірдегі № 301 қаулысымен бекітілген «Бизнес жол картасы - 2020» бағдарламасы аясында келесі іс-шараларды қаржыландыруға есептелсін:
10 856 мың теңге - жастар тәжірибесін ұйымдастыруға»;
12 тармақ келесі мазмұнда баяндалсын:
«12. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте селолық елдімекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау іс-шараларын жүзеге асыру үшін 5290 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есептелсін»;
көрсетілген шешімінің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Б. Абдрахманов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Н. Трифонов
Аудандық мәслихаттың 2011 жылғы
21 қарашадағы № 295 шешіміне
1-қосымша
Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы
20 желтоқсандағы № 237 шешіміне
1-қосымша
2011 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті
Са
на
ты
Сы
ны
бы
Ішкі
сыны
бы
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
І. КІРІСТЕР

28 672 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
21 632 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
4 928 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому;
19 302 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;»;
«2) 10160 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
«4) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 3 575 тысяч тенге;»;
«5) на проведение противоэпизоотических мероприятий - 20 325 тысяч тенге;»;
«6) развитие объектов и системы водоснабжения - 1 976 399 тысяч тенге;»;
«8) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 40587 тысяч тенге;»;
«10) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 - 74700 тысяч тенге;»;
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
«12) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в рамках Программы занятости – 2020 - 225401 тысяч тенге;»;
в пункте 10 подпункты 4), 5) изложить в следующей редакции:
«4) на строительство жилья - 27 636 тысяч тенге;»;
«5) на развитие системы водоснабжения – 157 707 тысяч тенге;»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Учесть в районном бюджете на 2011 год целевые трансферты из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2010 года № 301 для финансирования следующих мероприятий:
1) на организацию молодежной практики – 10 856 тысяч тенге.»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Учесть в районном бюджете на 2011 год бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 5290 тысяч тенге.»;
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Б. Абдрахманов
Секретарь районного маслихата              Н. Трифонов
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 21 ноября 2011 года № 295
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 20 декабря 2010 года № 237
Бюджет Тайыншинского района на 2011 год
Категория
сумма
(тыс.
тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

13707
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
61034
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50795
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
10239
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
150906,7
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
150906,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17455
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16123
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
552
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
540
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
240
02
Қорғаныс
8571
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың)әкімінің аппараты
8571
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8071
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
7103,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7103,2
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7103,2
04
Білім
2310971
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2310971
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдардың қызметін қамтамасыз ету
68003,6
004
Жалпы білім беру
2167654,4
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
15847
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7811
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17084
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
181
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

13707
003
Капитальные расходы государственных органов
200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
61034
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
50795
003
Капитальные расходы государственных органов
10239
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
150906,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
150906,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17455
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
16123
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
552
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
540
015
Капитальные расходы государственных органов
240
02
Оборона
8571
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8571
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8071
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-
исполнительная деятельность
7103,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7103,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7103,2
04
Образование
2310971
471
Отдел образования, физический культуры и спорта района (города областного значения)
2310971
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
68003,6
004
Общеобразовательное обучение
2167654,4
005
Дополнительное образование для детей и юношества
15847
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7811
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17084
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
181
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей