Білім беру саласында электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 395 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 8 ақпанда № 2603 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 11 қарашадағы № 341 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімдігінің 2012.11.09 № 341 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Керімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Рысқалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат министрі             А. Жұмағалиев
2011 жылғы "28" желтоқсан
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 395
қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 395
қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайы осы "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тұрғылықты жері бойынша тұрғындарға қызмет көрсету орталығы арқылы баламалы негізде және "электрондық үкімет" порталы (бұдан әрі - қызмет беруші) арқылы қалалық және аудандық білім бөлімдері көрсетеді.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 2 желтоқсандағы № 504 ""Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін әзірлеу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы" бұйрығы негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги в сфере образования
Постановление Атырауского областного акимата от 30 декабря 2011 года № 395. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 февраля 2012 года № 2603. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 9 ноября 2012 года № 341
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 9.11.2012 № 341.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Керимова А.А. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Рыскалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр связи и информации
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
28 декабря 2011 года
Приложение
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года № 395
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года № 395
Регламент
электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – регламент), на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства согласно приложению 2 к настоящему регламенту и через портал "электронного правительства" (далее - услугодатель).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140, приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 декабря 2011 года № 504 "Об утверждении Методических рекомендаций по разработке регламента электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан".

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықтардан тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте қолданылатын түсініктер және қысқартулар:
1) автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі - АЖО) - ЖАО-ның электрондық қызмет көрсету ішкі бизнес-үдерісін жүзеге асыруды және қызметті тұтынушыларға және мемлекеттік мекемелер мониторингісі үшін уәкілетті мемлекеттік органдарға арналған қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпараттарды ұсынуды қамтамасыз етеді;
2) "Аймақтық шлюз Қазақстан Республикасы "электрондық үкімет" шлюзінің ішкі жүйесі ретінде (АЖ ЭҮАШ)" - "е-үкімет" және "е-әкімдік" инфрақұрылымдық шоғырландыруды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйе (жергілікті атқарушы органдардың "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық ресурстарға ену механизмін ұсыну, сондай-ақ аймақтық деңгейде азаматтарға және бизнес құрылымдарына электрондық қызмет көрсету. АЖ ЭҮАШ интеграцияның ішкі жүйесінен және ЭҮАШ қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орнынан тұрады);
3) АКҚҚ - ақпаратты криптографиялық қорғау құралы;
4) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - аппарттық-бағдарламаның кешенді қолдану арқылы ақпараттарды сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, жеткізуге және ұсынуға арналған жүйе;
5) ақпараттық қызмет - пайдаланушыларға ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
6) МҰ - мектепке дейінгі ұйым;
7) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) - жеке тұлғаға, оның ішінде дербес кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін тіркелген бірегей нөмір;
8) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) – жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды өзінің құзыреттілігі аясында аумаққа сәйкес жүзеге асыратын, облыс (республикалық мәні бар қалалар мен астаналар), аудан (облыстық мәні бар қала) әкімі басқарған алқалық атқарушы орган;
9) ЖТ МДБ – "Жеке тұлға" мемлекеттік деректер базасы;
10) интеграциялардың жүйе бөлігі (бұдан әрі - ЭҮАШ) - ЖАО-ның электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысушы ЖАО ішкі жүйелер және сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы ақпараттық өзара байланысты қамтамасыз етеді;
11) интерактивтi қызмет - өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға олардың сұраулары бойынша және тараптардың келiсiмi бойынша электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
12) құрылымдық-функционалдық бірлік - бұл нақты кезеңдермен электрондық қызметті көрсетуге қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімдері және т.б.;

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) автоматизированное рабочее место (далее - АРМ) - обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг МИО, предоставление информации о статусе оказания услуги для потребителей услуг и государственных органов уполномоченных за мониторинг государственных учреждений;
2) "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (ИС РШЭП)" - информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительства" и "е-акиматов" (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС РШЭП включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО;
3) СКЗИ – средство криптографической защиты информации;
4) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
5) информационная услуга - услуга по предоставлению пользователям информационных ресурсов;
6) ДО - дошкольная организация;
7) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
8) местный исполнительный орган (далее - МИО) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
9) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
10) подсистема интеграции (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
11) интерактивная услуга - услуга по предоставлению электронных информационных ресурсов пользователям по их запросам или по соглашению сторон, требующая взаимный обмен информацией;
12) структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;

13) медиа-алшақтықтар - қызмет көрсету барысында құжатты электронды нұсқаға немесе керісінше қайта құру үшін қажетті қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
14) пайдаланушы - ақпараттық жүйеге өзіне қажетті электрондық ақпараттар ресурсын алу үшін хабарласқан немесе оны пайдаланатын субъект;
15) транзакциялық қызмет - электрондық сандық қолтаңбаны қолдану арқылы өзара ақпарат алмасуды талап ететін, электрондық ақпараттар ресурсын тұтынушыларға ұсыну қызметі;
16) тұтынушы – атқарушы орган адресіне қызмет алу үшін ресми арыз беруші не болмаса, ЭҮП арқылы электрондық арызын жолдаушы жеке тұлға;
17) уәкілетті орган – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
18) халыққа қызмет көрсету орталығының интегралды ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ХҚКО ИАЖ) - Қазақстан Республикасы Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы, сондай-ақ министрлер мен ведомстваларға сәйкес тұрғындарға (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
19) ХҚКО - халыққа қызмет көрсету орталығы;
20) электрондық құжат - ақпарат электрондық-сандық нысанда ұсынылған және электрондық сандық қолтаңба арқылы анықталған құжат;
21) электрондық мемлекеттік қызмет - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
22) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭСҚ) - электрондық сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның қатыстылығын және мазмұнының өзгермегендігін растайтын электрондық сандық символдар жиынтығы;
23) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - барлық шоғырланған үкіметтік ақпараттарға, оның ішінде нормативтік-құқықтық және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету базасына енудің бірыңғай терезесін ұсынатын ақпараттық жүйе;
24) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) - электрондық қызметті жүзеге асыру аясында "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйесін шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет берушінің қызмет тәртібі
6. Осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес (1-сурет) электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін уәкілетті орган арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері:

13) медиа-разрывы - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
14) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
15) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
16) потребитель – физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
17) уполномоченный орган - государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
18) интегрированная информационная система центров обслуживания населения (далее - ИИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
19) ЦОН – центр обслуживания населения;
20) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
21) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
22) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
23) веб-портал "электронного правительства" (далее - ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
24) шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги уполномоченным органом, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 4 к настоящему регламенту (рисунок 1):

1) тұтынушы өзімен бірге өтініш және қажетті құжаттар түпнұсқасын алып, қызмет алу үшін ММ-ге жүгінуі тиіс;
2) 1-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеру үдерісі;
3) 2-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы өтініші немесе құжаттарында жіберілген бұзушылықтар болуына байланысты тұтынушыға сұрау салынған мемлекеттік қызметтің кері қайтарылуы туралы ауызша нысанда хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы деректерін АЖ ЭҮАШ жүйесіне енгізуі;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДБ-дан тұтынушы деректерін тексеруге сұрау салу;
6) 5-үдеріс - сұрау салынған тұтынушының деректері ЖТ МДБ-да жоқ болуына байланысты ЖТ МДБ-дан ақпаратты тексеру мүмкін болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастыру. Тұтынушының жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың тұпнұсқасы болған жағдайда ММ қызметкерінің жеке тұлға туралы деректерді қолымен енгізуі;
7) 6-үдеріс - АХАЖ АЖ-дан бала туралы деректерді тексеруге сұрау салу;
8) 7-үдеріс – сұрау салынған деректердің АХАЖ АЖ-да жоқ болуына байланысты АХАЖ АЖ-дан бала туралы ақпаратты тексеру мүмкін болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастыру. ММ қызметкерінің тұтынушыда баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы болған жағдайда бала туралы деректерді қолымен енгізуі;
9) 8-үдеріс - АЖ ЭҮАШ жүйесінде өтініштер нысанына одан әрі бекітіп қою үшін тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды ММ қызметкерінің сканерлеуі;
10) 9-үдеріс - АЖ ЭҮАШ-та өтiнiштi тiркеу және тұтынушы арызына ММ қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының толтырылған өтініш (енгізілген деректер) нысанына ЭСҚ арқылы қол қоюы;
11) 1-шарт - АКҚҚ қолдану және куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі арқылы (бұдан әрі - КО АЖ) тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ММ қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалылығын тексеруі;
12) 10-үдеріс - ММ қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты қол қоюдан бас тартылғандығы туралы хабарламаны қалыптастыруы;
13) 11-үдеріс - ММ қызметкерінің ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін толтырылған (енгізілген деректер және сканерленген құжаттар) сұрау нысанына қол қою;
14) 12-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушы сұранысын АЖ ЭҮАШ жүйесінен ХҚКО ИАЖ мониторинг жүйесіне автоматты беру үдерісі;
15) 13-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы сұранысын үш күн ішінде (құжатты қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) АЖ ЭҮАШ-та өңдеуі. Бала АЖ ЭҮАШ-та МҰ-ға электронды кезекке тұрады;
16) 14-үдеріс - тұтынушыға № бойынша МҰ-да орынның бар екендігі туралы хабарлама беру үдерісі;

1) потребитель должен обратиться в ГУ для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов;
2) процесс 1 - процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ГУ;
3) процесс 2 - формирование сотрудником ГУ в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 - ввод сотрудником ГУ данных потребителя в системе ИС РШЭП;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность;
7) процесс 6 - запрос на проверку данных о ребенке в ИС ЗАГС;
8) процесс 7 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию о ребенке в ИС ЗАГС, в связи с отсутствием запрошенных данных в ИС ЗАГС. Ввод сотрудником ГУ данных о ребенке вручную при наличии у потребителя оригинала свидетельства о рождении;
9) процесс 8 - сканирование сотрудником ГУ необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС РШЭП;
10) процесс 9 - регистрация заявления в ИС РШЭП и подписание заявления потребителя посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
11) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ГУ с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее - ИС УЦ);
12) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ГУ;
13) процесс 11 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
14) процесс 12 - процесс автоматической передачи статуса запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИС РШЭП в систему мониторинга ИИС ЦОН;
15) процесс 13 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП в течение трех дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Ребенок становится в электронную очередь на ДО в ИС РШЭП;
16) процесс 14 - процесс уведомления потребителя о наличии места в ДО по №;

17) 2-шарт - тұтынушының ұсынылған МҰ-ға № бойынша баланы жолдау туралы шешім қабылдауы;
18) 15-үдеріс - тұтынушының № бойынша ұсынылған МҰ-дағы орыннан жазбаша бас тарту өтінішін қалыптастыру үдерісі. Тұтынушы кезекте тұруды жалғастырады;
19) 16-үдеріс - тұтынушының ұсынылған № бойынша МҰ-ға жазбаша келісімін қалыптастыру үдерісі (балаға ұсынылған № бойынша МҰ-ға жолдама беріледі және оны кезектен шығарады). Содан соң ММ қызметкерлері тұтынушы сұрауына сәйкес АЖ ЭҮАШ-та электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды (Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дайындалған электрондық құжат немесе қағаз түріндегі құжат). Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ және КО АЖ қолдану арқылы қалыптасады;
20) 17-үдеріс - АЖ ЭҮАШ жүйесінен ХҚКО ИАЖ-ға сұраудың орындау мәртебесін автоматтық беру үдерісі және ММ қызметкерінің ХҚКО АЖ ЭҮАШ шығуы туралы тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы қалыптастырған шығыс құжаттарын беру.
7. Осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес (2-сурет) қызмет берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш және қажетті құжаттар түпнұсқасын алып, ХҚКО-на жүгінуі тиіс;
2) 1-үдеріс - ХҚКО қызметкерiнің тұтынушы өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеру үдерісі;
3) 2-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің тұтынушы өтініші немесе құжаттарында жіберілген бұзушылықтар болуына байланысты тұтынушыға сұрау салынған мемлекеттік қызметтің кері қайтарылуы туралы ауызша нысанда хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің тұтынушы деректерін ХҚКО ИАЖ жүйесіне енгізуі;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДБ-дан тұтынушы деректерін тексеру сұрау салу;
6) 5-үдеріс - сұрау салынған тұтынушының деректері ЖТ МДБ-да жоқ болуына байланысты ЖТ МДБ-дан ақпаратты тексеру мүмкін болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастыру. Тұтынушының жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың тұпнұсқасы болған жағдайда ХҚКО қызметкерінің жеке тұлға туралы деректерді қолымен енгізуі;
7) 6-үдеріс - АХАЖ АЖ-дан бала туралы деректерді тексеруге сұрау салу;
8) 7-үдеріс – сұрау салынған деректердің АХАЖ АЖ-да жоқ болуына байланысты АХАЖ АЖ-дан бала туралы ақпаратты тексеру мүмкін болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастыру. ХҚКО қызметкерінің тұтынушыда баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы болған жағдайда бала туралы деректерді қолымен енгізуі;
9) 8-үдеріс - АЖ ЭҮАШ жүйесінде өтініштер нысанына одан әрі бекітіп қою үшін тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды ХҚКО қызметкерінің сканерлеуі;

17) условие 2 - принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДО по №;
18) процесс 15 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДО по №. Потребитель продолжает стоять в очереди;
19) процесс 16 - процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДО по № (ребенку выписывают направление в предложенное ДО по № и снимают его с очереди). Затем сотрудниками ГУ формируется результат оказания электронной государственной услуги в ИС РШЭП (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
20) процесс 17 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса из системы ИС РШЭП в ИИС ЦОН и выдача выходного документа, сформированного сотрудником ГУ в ИС РШЭП потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством центров обслуживания населения согласно приложению 4 к настоящему регламенту (рисунок 2):
1) потребитель должен обратиться в ЦОН для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов;
2) процесс 1 - процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ЦОН;
3) процесс 2 - формирование сотрудником ЦОН в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 - ввод сотрудником ЦОН данных потребителя в системе ИИС ЦОН;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ. Ввод сотрудником ЦОН данных о физическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность;
7) процесс 6 - запрос на проверку данных о ребенке в ИС ЗАГС;
8) процесс 7 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию о ребенке в ИС ЗАГС, в связи с отсутствием запрошенных данных в ИС ЗАГС. Ввод сотрудником ЦОН данных о ребенке вручную при наличии у потребителя оригинала свидетельства о рождении;
9) процесс 8 - сканирование сотрудником ЦОН необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС РШЭП;

10) 9-үдеріс - ХҚКО ИАЖ-да өтiнiштi тіркеу және тұтынушы өтінішіне ХҚКО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының толтырылған арыз (енгізілген деректер) формасына ЭСҚ арқылы қол қоюы;
11) 1-шарт - АКҚҚ қолдану және куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі арқылы (бұдан әрі - КО АЖ) тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалылығын тексеруі;
12) 10-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты қол қоюдан бас тартылғандығы туралы хабарламаны қалыптастыруы;
13) 11-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін толтырылған (енгізілген деректер және сканерленген құжаттар) сұрау нысанына қол қою;
14) 12-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушы сұранысын АЖ ЭҮАШ жүйесінен ХҚКО ИАЖ жүйесіне автоматты беру үдерісі;
15) 13-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы сұранысын үш күн ішінде (құжатты қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) АЖ ЭҮАШ-та өңдеуі. Бала АЖ ЭҮАШ-та МҰ-ға электронды кезекке тұрады;
16) 14-үдеріс - тұтынушыға № бойынша МҰ-да орынның бар екендігі туралы хабарлама беру үдерісі;
17) 2-шарт - тұтынушының ұсынылған МҰ-ға № бойынша баланы жолдау туралы шешім қабылдауы;
18) 15-үдеріс - тұтынушының № бойынша ұсынылған МҰ-дағы орыннан жазбаша бас тарту өтінішін қалыптастыру үдерісі. Тұтынушы кезекте тұруды жалғастырады;
19) 16-үдеріс - тұтынушының ұсынылған № бойынша МҰ-ға жазбаша келісімін қалыптастыру үдерісі (балаға ұсынылған № бойынша МҰ-ға жолдама беріледі және оны кезектен шығарады). Содан соң ММ қызметкерлері тұтынушы сұрауына сәйкес АЖ ЭҮАШ-та электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды (Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дайындалған электрондық құжат немесе қағаз түріндегі құжат). Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ және КО АЖ қолдану арқылы қалыптасады;
20) 17-үдеріс - АЖ ЭҮАШ жүйесінен ХҚКО ИАЖ-ға сұраудың орындау мәртебесін автоматтық беру үдерісі және оның шығуы туралы тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы ХҚКО қызметкерінің қалыптастырған шығыс құжаттарын беру.
8. Осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес (3-сурет) қызмет берушінің "электрондық үкімет" порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы ЖСН көмегімен ЭҮП-ке тіркелуі тиіс (ЭҮП-ке тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);

10) процесс 9 - регистрация заявления в ИИС ЦОН и подписание заявления потребителя посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
11) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее - ИС УЦ);
12) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в подписании в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН;
13) процесс 11 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
14) процесс 12 - процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИИС ЦОН в ИС РШЭП;
15) процесс 13 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП в течение трех дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Ребенок становится в электронную очередь на ДО в ИС РШЭП;
16) процесс 14 - процесс уведомления потребителя о наличии места в ДО пo №;
17) условие 2 - принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДО по №;
18) процесс 15 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДО по №. Потребитель продолжает стоять в очереди;
19) процесс 16 - процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДО по № (ребенку выписывают направление в предложенное ДО по № и снимают с очереди). Затем сотрудниками ГУ формируется результат оказания электронной государственной услуги в ИС РШЭП (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ.
20) процесс 17 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса со сформированным выходным документом из системы ИС РШЭП в ИИС ЦОН и выдача его сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства" согласно приложению 4 к настоящему регламенту (рисунок 3):
1) потребитель должен пройти регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

2) ЭСҚ (бұдан әрі – тұтынушы ЭСҚ-ы) қалыптастыру және тексеру үдерістерін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық құжат және электрондық сандық қолтаңба туралы" Заңына сәйкес АКҚҚ пайдалану арқылы тұтынушының электрондық сандық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат түрінде мемлекеттік органға жолданған тұтынушы сауалына электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетіледі;
3) 1-үдеріс - "электрондық үкімет" порталында тұтынушының деректемелерінің түпнұсқасын тексеру үдерісі (ЖСН және пароль);
4) 2-үдеріс - тұтынушының деректерінде жіберілген бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтің кері қайтарылу туралы хабарламаның қалыптасуы;
5) 3-үдеріс - осы регламентте көрсетілген тұтынушы қызметін таңдау, оның нысан құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызмет көрсету үшін сұрау нысаны мен тұтынушының нысанды (деректер енгізу) толтыруын экран бетіне шығару;
6) 4-үдеріс - ЖТ МДБ ақпараттық жүйесінен жеке тұлғаның (тұтынушының) қажетті деректерді сұрау;
7) 5-үдеріс - АЖ АХАЖ-ға бала туралы деректерін тексеруге сұрау салу;
8) 6-үдеріс - сұрау салынған деректердің АХАЖ АЖ-да жоқ болуына байланысты АХАЖ АЖ-дан бала туралы ақпаратты тексеру мүмкін болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастыру. Тұтынушының бала туралы деректерді қолмен енгізуі;
9) 7-үдеріс – тұтынушының қажетті деректерді енгізуі, және өтініш нысанына қажетті электрондық құжаттарды бекіту;
10) 8-үдеріс - ЭҮП-ке өтінішті тіркеу және тұтынушы өтінішіне электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының толтырылған өтініш (енгізілген деректер) нысанына ЭСҚ арқылы қол қоюы;
11) 1-шарт – АКҚҚ қолдану және куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі арқылы (бұдан әрі - КО АЖ) тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалылығын тексеруі;
12) 9-үдеріс - тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты қол қоюдан бас тартылғандығы туралы хабарламаны қалыптастыруы;
13) 10-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін толтырылған (енгізілген деректер және сканерленген құжаттар) сұрау нысанына қол қою;
14) 11-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушы сұранысын ЭҮП-нан АЖ ЭҮАШ-қа автоматты беру үдерісі;
15) 12-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы сұранысын үш күн ішінде (құжатты қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) АЖ ЭҮАШ-та өңдеуі. Бала АЖ ЭҮАШ-та МҰ-ға электронды кезекке тұрады;

2) потребителю предоставляется результат оказания электронной государственной услуги на основе запроса, поданного в государственный орган в виде электронного документа, подписанного ключом электронной цифровой подписи потребителя услуг с использованием средства криптографической защиты, реализующего процесс формирования и проверки ЭЦП (далее - ЭЦП потребителя) потребителя и информационной системы УЦ в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";
3) процесс 1 - процесс проверки подлинности реквизитов потребителя на портале "электронного правительства" (ИИН и пароль);
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - запрос необходимых данных физического лица (потребителя) из информационной системы ГБД ФЛ;
7) процесс 5 - запрос на проверку данных о ребенке в ИС ЗАГС;
8) процесс 6 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию о ребенке в ИС ЗАГС, в связи с отсутствием запрошенных данных в ИС ЗАГС. Ввод потребителем данных о ребенке вручную;
9) процесс 7 - ввод потребителем необходимых данных, и прикрепление необходимых электронных документов к форме заявления;
10) процесс 8 - регистрация заявления на ПЭП и подписание заявления посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
11) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП потребителя с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее - ИС УЦ);
12) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
13) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
14) процесс 11 - процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из ПЭП в ИС РШЭП;
15) процесс 12 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП в течение трех дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Ребенок становится в электронную очередь на ДО в ИС РШЭП;

16) 13-үдеріс - тұтынушыға № бойынша МҰ-да орынның бар екендігі туралы хабарлама беру үдерісі;
17) 2-шарт - тұтынушының ұсынылған МҰ-ға № бойынша баланы жолдау туралы шешім қабылдауы;
18) 14-үдеріс - тұтынушының № бойынша ұсынылған МҰ-дағы орыннан жазбаша бас тарту өтінішін қалыптастыру үдерісі. Тұтынушы кезекте тұруды жалғастырады;
19) 15-үдеріс - тұтынушының ұсынылған № бойынша МҰ-ға жазбаша келісімін қалыптастыру үдерісі (балаға ұсынылған № бойынша МҰ-ға жолдама беріледі және оны кезектен шығарады). Содан соң ММ қызметкерлері тұтынушы сұрауына сәйкес АЖ ЭҮАШ-та электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды (Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дайындалған электрондық құжат немесе қағаз түріндегі құжат). Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ және КО АЖ қолдану арқылы қалыптасады;
20) АЖ ЭҮАШ жүйесінен ХҚКО ИАЖ-ға, ЭҮП-на пайдаланушының жеке кабинетіне және электрондық поштасына қалыптасқан шығыс құжаттары бар сұрау орындау мәртебесін автоматты беру үдерісі.
9. Осы регламенттің 6, 7-қосымшаларында тұтынушыға электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандары көрсетілген.
10. Өтінішке жалғанатын құжаттар тізімі:
Тұтынушы ММ немесе ХҚКО-ға хабарласқан жағдайда келесі құжаттар түпнұсқасын ұсынады, оны ММ немесе ХҚКО қызметкерлері сканерлейді және өтінішке жалғайды:
1) ата-аналардың бірінің (анасы не әкесі) немесе заңды өкілдердің жеке басын куәландыратын құжат;
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) жеңілдікті растайтын құжат (мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезекте жолдама алу үшін оның болған жағдайында);
4) психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссия қорытындысы (мүмкіндігі шектеулі топтардағы немесе мектепке дейінгі түзеу ұйымдарына қабылдағанда);
5) өкпе дерті ерте байқалған, туберкулезден бастапқы және баяу түрімен ауыратын және жиі, ұзақ сырқаттанатын балаларды түзеу шипажайлық мектепке дейінгі ұйымға қабылдау кезінде аумақтық емдеу-сауықтыру мекемесінің қорытындысы.
Құжаттар салыстыру үшін көшірме және түпнұсқа түрінде ұсынылады, одан соң құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
ЭҮП арқылы өтініш берген жағдайда:
1) баланың туу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
2) жеңілдікді растайтын құжаттың (мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезекте жолдама алу үшін оның болған жағдайында) электрондық көшірмесі;
3) психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссия қорытындысының (мүмкіндігі шектеулі топтардағы немесе мектепке дейінгі түзеу ұйымдарына қабылдағанда) электрондық көшірмесі;

16) процесс 13 - процесс уведомления потребителя о наличии места в ДО по №;
17) условие 2 - принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДО по №;
18) процесс 14 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДО по №. Потребитель продолжает стоять в очереди;
19) процесс 15 - процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДО по № (ребенку выписывают направление в предложенное ДО по № и снимают с очереди). Затем сотрудниками ГУ формируется результат оказания электронной государственной услуги в ИС РШЭП (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
20) процесс 16 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса со сформированным выходным документом из системы ИС РШЭП в ИИС ЦОН, а также на ПЭП в личный кабинет пользователя и на электронную почту.
9. Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю, приведены в приложениях 67 к настоящему регламенту.
10. Список документов, прилагаемый к заявлению:
В случае обращение потребителя в ГУ/ЦОН предоставляются оригиналы следующих документов, которые сканируются сотрудниками ГУ/ЦОН и прилагаются к заявлению:
1) документ, удостоверяющий личность одного из родителей (матери или отца) или законных представителей;
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) документ, подтверждающий льготу (при ее наличии на первоочередное получение направления в дошкольную организацию);
4) заключение психолого-медико-педагогической комиссии (при зачислении в коррекционные дошкольные организации и группы для детей с ограниченными возможностями);
5) заключение территориальных лечебно-профилактических организаций при зачислении в коррекционные санаторные дошкольные организации для детей с ранними проявлениями туберкулезной инфекции, с малыми и затихающими формами туберкулеза, часто и длительно болеющих детей.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае обращение посредством ПЭП:
1) электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2) электронная копия документа, подтверждающего льготу (при ее наличии на первоочередное получение направления в дошкольную организацию);
3) электронная копия заключения психолого-медико-педагогической комиссии (при зачислении в коррекционные дошкольные организации и группы для детей с ограниченными возможностями);

4) өкпе дерті ерте байқалған, туберкулезден бастапқы және баяу түрімен ауыратын және жиі, ұзақ сырқаттанатын балаларды түзеу шипажайлық мектепке дейінгі ұйымға қабылдау кезінде аумақтық емдеу-сауықтыру мекемесінің қорытындысының электрондық көшірмесі.
11. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау орындалысы мәртебесін тексеру әдісі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызмет алу тарихы" бөлімі, сондай-ақ ММ немесе ХҚКО жүгіну кезінде.
12. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы мәліметтер алу, уәкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіну үшін, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызмет сапасын бағалау қажет болған жағдайда мемлекеттік органдардың атауы, заңды мекенжайы, телефон нөмірлері, электрондық пошта адрестері осы регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара байланыс тәртібінің сипаттамасы
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің, ұйымдардың және АЖ тізбесі:
ЭҮП;
АЖ ЭҮАШ;
ЭҮАШ (ЭПШ);
ХҚКО ИАЖ;
осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес ММ;
осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ХҚКО.
14. Мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері іс-әрекеттер (үдеріс, қызмет, операция) ретінің мәтіндік кестелі сипаттамасы, әр әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
15. Осы регламенттің 4-қосымшасында (1, 2, 3-суреттер) мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері (электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) іс-әрекеттің логикалық жүйелігі мен осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген олардың сипаттамасына сәйкесті арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалары ұсынылған.
16. Тұтынушаларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапалық және қолжетімділік көрсеткіштермен өлшенеді.
17. Осы регламенттің 78-қосымшаларында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері (шығыс құжаты), сондай-ақ ескерту нысанын қосқанда форматтық-логикалық бақылау тәртібін көрсете отырып, көрсетілетін нысандар мен бланк шаблондары ұсынылған.
18. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:

4) электронная копия заключения территориальных лечебно-профилактических организаций при зачислении в коррекционные санаторные дошкольные организации для детей с ранними проявлениями туберкулезной инфекции, с малыми и затихающими формами туберкулеза, часто и длительно болеющих детей.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ГУ или ЦОН.
12. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:ПЭП;
ИС РШЭП;
РШЭП (ШЭП);
ИИС ЦОН;
ГУ согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
ЦОН согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
14. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
15. В приложении 4 к настоящему регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в пункте 2 настоящего регламента.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему регламенту.
17. В приложениях 78 к настоящему регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомления.
18. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:

1) тұтынушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) тұтынушының құқықтарын қорғау үшін қажетті өзге де талаптар.
19. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық жағдайы: электрондық мемлекеттік қызмет көрсету құрылғылары (компьютер, Интернет, қоғамдық ену пункті, ХҚКО, мемлекеттік мекеме).
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі білім бөлімдерінің тізбесі
№ р/с
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
4
1
"Атырау қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 65 а
8(7122) 354847,
328209
2
"Жылыой ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Құлсары қаласы, Әбдiрахманов көшесi, 47
8(71237) 51485
3
"Индер ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Индербор селосы, Қонаев көшесi, 18
8(71234) 21050
4
"Махамбет ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Махамбет селосы, Махамбет көшесі, 13
8(71236) 21021
5
"Исатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесi, 7
8(71231) 20457
6
"Мақат ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Мақат кентi, Теміржолшылар көшесі, 5
8(71239) 30013
7
"Құрманғазы ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Ганюшкин селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(71233) 20499
8
"Қызылқоға ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Миялы селосы, Қарабалин көшесi, 24
8(71238) 21175
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
ХҚКО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16а үй
8(7122) 357505
3
ХҚКО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80а үй
8(7122) 243490
4
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индер кенті, Мендіғалиев көшесі, 30үй
8(71234) 21296
5
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет селосы, Абай көшесі, 10 үй
8(71236) 22496
6
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы селосы, Абай көшесі, 1 үй
8(71238) 22046
7
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8үй

1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав потребителя.
19. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, ЦОН, государственное учреждение).
Приложение 1 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Перечень отделов образования по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование отдела
Юридический адрес
Контактные
телефоны
1
2
3
4
1
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Атырау"
г. Атырау, площадь Азаттык, 65а
8(7122) 354847,
328209
2
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Жылыойского района"
г. Кульсары, улица Абдрахманова, 47
8(71237) 51485
3
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Индерского района"
п. Индерборск, улица Кунаева, 18
8(71234) 21050
4
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Махамбетского района"
с. Махамбет, улица Махамбета, 13
8(71236) 21021
5
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Исатайского района"
с. Аккыстау, улица Егемен Казахстан, 7
8(71231) 20457
6
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Макатского района"
п. Макат, улица Железнодорожная, 5
8(71239) 30013
7
Государственное учреждение "Отдел образования акиматаКурмангазинского района"
с. Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
8(71233) 20499
8
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кызылкогинского района"
с. Миялы, улица Карабалина, 24
8(71238) 21175
Приложение 2 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Перечень центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный
телефон
1
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, пр.Сатпаева, 23
8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, ул.Баймуханова 16а
8(7122) 357505
3
№ 2 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, Балыкшы, ул.Байжигитова,80а
8(7122) 243490
4
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
п. Индерборск, ул.Мендыгалиева,30
8(71234) 21296
5
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
с. Махамбет, ул. Абая, 10
8(71236) 22496
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Миялы, ул.Абая, 1
8(71238) 22046
7
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
г.Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8

8(71237) 50354
8
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкин селосы, Есболаев көшесі, 66а үй
8(71233) 20513
9
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Орталық көшесі, 2үй
8(71239) 32297
10
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау селосы, Қазақстан көшесі, 9 үй
8(71231) 21670
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы - Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1 кесте. ММ іс-әрекеттерінің сипаттамасы

8(71237) 50354
8
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Ганюшкино, ул. Есболаева, 66а
8(71233) 20513
9
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
п.Макат, ул. Центральная, 2
8(71239) 32297
10
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Аккыстау, ул. Казахстан, 9
8(71231) 21670
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП ЦОН - Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан по Атырауской области
Приложение 3 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Таблица 1. Описание действий посредством ГУ

1) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет (жұмыстың барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮАШ (ЭҮШ)
АЖ ЭҮАШ
ХҚКО ИАЖ
ММ
3
Іс-әрекет (үдеріс, рәсім, қызмет көрсету және олардың сипаттамасы)
Деректердің түпнұсқалығын тексеру (тұтынушы ЭСҚ-сы).Өтінішті сақтау және ЭҮАШ (ЭҮШ) арқылы жіберу
АЖ ЭҮАШ-ке хабарламаны жөнелту
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы белгіні көрсету арқылы хабарламаны қалыптастыру
Түскендер белгісін бейнелеу
Өтінішті орындауға қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-әкімгерлік шешім)
Сұраудың  нәтижелі калыптасуы туралы хабарламаны немесе бас тарту туралы хабарламаны бейнелеу
Cұрауды жөнелту
Хабарламаны ЭҮП-ке жіберу
Белгіні бейнелеу
Жұмысқа қабылдау
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
3 күн ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
(жұмыстың барысы, ағыны) №
6
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
АЖ ЭҮАШ
ЭҮШ(ЭҮАШ)
ЭҮП
ХҚКО ИАЖ
3
Іс-әрекет (үдеріс, рәсім, қызмет көрсету және олардың сипаттамасы)
Сұранымның орындалуы. МҰ жолдама беру арқылы жауап қалыптастыру, баланы МҰ-ға кезекке қою жөніндегі талон хабарламасын беру жауабын қалыптастыру немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру. Шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру. Қызмет көрсету белгісінің ауысуы туралы хабарламаны қалыптастыру
Хабарламаны жөнелту
Хабарламаны бейнелеу
Хабарламаны бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-әкімгерлік шешім)-
Анықтаманы, баланы МҰ-ға кезекке қою туралы талап хабарламаны немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын және белгіні қалыптастыру
Жөнелту
Шығу құжатымен бірге орындалыс белгілерін
бейнелеу
Орындалыс белгілерін бейнелеу
5
Орындау мерзімдері
3 күн ішінде
1 минуттан
артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет (жұмыстың барысы, ағыны) №
11
12
13
14
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
АЖ ЭҮАШ
ЭҮШ (ЭҮАШ)
ЭҮП
ХҚКО ИАЖ
3
Іс-әрекет (үдеріс, рәсім, қызмет көрсету және олардың сипаттамасы)
Шығыс құжатын құру. Құжатқа қол қою
Шығыс құжатын тіркеу.Уәкілетті тұлғаның қолы қойылған шығыс құжатын қалыптастыру
Шығыс құжатымен бірге хабарламаны жөнелту
Шығыс құжатын көру мүмкіндігі арқылы қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
Қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-әкімгерлік шешім)-
Қол қойылған шығыс құжаты
Шығыс құжатымен бірге хабарламаны жіберу
Жөнелту
Шығыс құжатын бейнелеу
Орындалыс белгісін бейнелеу
5
Орындау мерзімдері
3 күн ішінде
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту: Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің технологиялық тізбегінде келесі әрекеттердің аяқталу үлгілері, орындалу мерзімдері және көшірмелері көрсетіліп ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) атап көрсетілді
Осы регламенттің 3-қосымшасының кестесі негізінде электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс- қимылдың диаграммалары құрылады.
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
1 -сурет. Мемлекеттік мекеменің "ішінара автоматтандырылған" электронды мемлекеттік қызмет көрсетуі кезіндегі функционалды байланыс диаграммасы
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
2-сурет. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы "ішінара автоматтандырылған" электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды байланыс диаграммасы
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
3-сурет. "Электронды үкімет" порталы арқылы "ішінара автоматтандырылған" электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды байланыс диаграммасы
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
Кесте. Шартты белгілер
Ескерту:

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП(ШЭП)
ИС РШЭП
ИИС ЦОН
ГУ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности данных (ЭЦП потребителя)
Сохранение заявления и отправка посредством РШЭП (ШЭП)
Маршрутизация уведомления в ИС РШЭП.
Присвоение номера заявлению Формирование уведомления с указанием текущего статуса.
Отображение статуса поступившие
Принятие заявления на исполнение
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса или уведомление об отказе.
Маршрутизация запроса.
Отправка уведомления на ПЭП
Отображение статуса
Принятие в работу
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
В течение трех дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС РШЭП
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирование ответа с выдачей направления в ДО, формирование ответа с выдачей уведомления-талона о постановке ребенка в очередь в ДО; либо формирование обоснованного отказа
Формирование выходного документа.Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги
Маршрутизация уведомления
Отображение уведомления
Отображение уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, уведомления-талона о постановке ребенка в очередь в ДО; либо обоснованного отказа
Формирование выходного документа и статуса
Маршрутизация
Отображение статусов исполнения с выходным документом
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
В течение трех дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС РШЭП
ШЭП(РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа. Подписание документа
Регистрация выходного документа. Формирование выходного документа, подписанного уполномоченным лицом
Маршрутизация уведомления с выходным документом.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполненные
5
Сроки исполнения
В течение трех дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 3 к настоящему регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 4 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги государственным учреждением
Продолжение приложения 4 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством центра обслуживания населения
Продолжение приложения 4 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства"
Продолжение приложения 4 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Таблица. Условные обозначения
Примечание:

Диаграмманың үлгілік рәсімделуі бизнес-үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN-де модельдеу графикалық элементтердің аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерістің қисынын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) біріктіру объектілері: басқару ағындары, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістердің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Айрықшалық моделінің мәнерлілігін арттыру үшін "Ескерту" деген бөлімде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа түрлерін және артефакттарды құруға рұқсат береді.
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметінің "сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама нысаны
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін
мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу"
_________________________________
(қызмет атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Электронды мемлекеттік қызметке сұрау салудың экрандық толтыру нысаны
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны
Білім беру бөлімі бастығы:
_____________________________
(Басшының аты-жөні, тегі) А.Т.Ә.
Өтініш білдіруші :___________________
(Өтініш білдірушінің аты-жөні, тегі)
Мекенжайы:____________________
(өтініш білдірушінің мекенжайы)
Телефон:____________________
(байланыс телефоны)
ӨТІНІШ
Менің ұлым (қызым) _________________________________балабақшадан
(Баланың аты-жөні, тегі, туған жылы)
орын бөлуіңізді сұраймын.
Мынадай құжаттар  бірге жалғанады:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оңтайлы жауаптың (МҰ-ға жолдама) нысаны
Ескерту: Ата-аналарға бір ай ішінде мектепке дейінгі мекемеге келіп,
жолдаманы тіркеу қажет
МҰ-ға жолдама алу үшін баланы кезекке қою кезінде тұтынушыға берілетін хабарлама (тіркеу талоны) нысаны
Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауаптың (бас тарту) шығу нысаны
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
8-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге шығу нысандарының форматты-қисынды бақылау мен хабарламалардың ережелері
Өтініш беруші жеке тұлға:
Өтініш нысанындағы жиектер
Міндетті/ Міндетті емес
ФҚБ мөлшерлігі
Формат
1
ЖСК
Міндетті
12
Санды
2
Пошталық индекс
Міндетті емес
6
Санды
3
Телефон
Міндетті
15
Таңбалы
4
Баланың ЖСК-сі
Міндетті емес
12
Санды

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания
Приложение 5 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Экранная форма заполнения запроса на электронную государственную услугу
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявитель:___________________
(ФИО заявителя)
Адрес:____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей (му) дочери (сыну)
_____________________________________________________________________в детском саду.(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 7 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Выходная форма положительного ответа (направление в ДО) на электронную государственную услугу
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДО
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
Приложение 8 к регламенту
электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель физическое лицо:
Поля на форме заявления
Обязательно / Необязательно
ФЛК на размерность
Формат
1
ИИН
Обязательно
12
Числовой
2
Почтовый индекс
Необязательно
6
Числовой
3
Телефон
Обязательно
15
Символьный
4
ИИН ребенка
Необязательно
12
Числовой