Атырау облысы бойынша білім беру саласында электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Атырау облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 8 ақпанда № 2606 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 11 қарашадағы № 341 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімдігінің 2012.11.09 № 341 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті (1-қосымша);
2) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті (2-қосымша);
3) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет регламенті (3-қосымша);
4) "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет регламенті (4-қосымша);
5) "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті (5-қосымша);
6) "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет регламенті (6-қосымша);
7) "Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет регламенті (7-қосымша) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Керімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Рысқалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат министрі             А. Жұмағалиев
2011 жылғы "28 "желтоқсан
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттiк қызметiнiң регламентi

Об утверждении регламента электронной государственной услуги в сфере образования по Атырауской области
Постановление Атырауского областного акимата от 30 декабря 2011 года № 398. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 февраля 2012 года № 2606. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 9 ноября 2012 года № 341
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 9.11.2012 № 341.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (приложение 2);
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (приложение 3);
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" (приложение 4);
5) регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (приложение 5);
6) регламент государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" (приложение 6);
7) регламент государственной услуги "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой" (приложение 7).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Керимова А.А. – заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Рыскалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр связи и информации
Республики Казахстан                             А. Жумагалиев
"28" декабря 2011 года
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
қорғаншылық - он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қамқоршылық – он төрттен он сегіз жасқа дейінгі баланың (балалардың), сондай-ақ спирттік ішімдіктерге немесе есірткі заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабілетін шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншы немесе қамқоршы - қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22-24-баптары,, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің66128-баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 3-қосымшаға сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге қағаз түрінде анықтама беру (бұдан әрi - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi - тұтынушы)
көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат тiзбесi осы регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетiлген бiлiм бөлiмдерi мен орталықтардың фойесiнде, сондай-ақ көрсетiлген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" (далее - регламент) используются следующие понятия:
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опекун или попечитель - лицо, назначенное в установленном законом Республики Казахстан порядке для осуществления функций по опеке или попечительству.
2. Общие положения
2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача в бумажном виде справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее - справка), согласно приложению 3, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 12 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;

2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) бiлiм бөлiмдерiне өтiнiш бiлдiрген кезде - белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады;
2) орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - жексенбi күнiн қоспағанда, аптасына алты күн, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн жүргiзiледi. Бөлімдер үшiн жұмыс кестесi түскi бiр сағаттық үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн белгiленедi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi:
1) бiлiм бөлiмiне өтiнiш бiлдiрген кезде - тұтынушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн ұсынбауы болып табылады;
2) орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - бiлiм бөлiмi осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетiн алғаннан кейiн бiр жұмыс күнi iшiнде бас тарту себебiнiң жазбаша негiздемесiмен бiрге оларды орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетiн қабылдағаннан кейiн тұтынушыны бiр жұмыс күнi iшiнде хабардар етедi және бiлiм бөлiмiнiң қайтару/бас тарту себебiнiң жазбаша негiздемесiн бередi.
Егер тұтынушы көрсетiлген мерзiмде құжаттарды алуға өтiнiш бiлдiрмесе, орталық олардың бiр ай сақталуын қамтамасыз етедi, кейiн оларды бiлiм бөлiмiне тапсырады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы орталыққа немесе білім бөліміне өтініш береді;
2) орталық инспекторы түскен құжаттарды тіркейді және:
сұрау салудың нөмiрi мен қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң атын көрсету арқылы тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қызмет тұтынушысына қолхат береді;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отделы образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в центр - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для отделов устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в отдел образования - непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента;
2) при обращении в центр - отдел образования при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование отдела образования о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел образования.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в центр или в отдел образования;
2) инспектор центра регистрирует поступившие документы и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;

3) орталық құжаттарды білім бөлімінің кеңсесіне береді;
4) білім бөлімі кеңсесінің қызметкері түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушы өтініш білдірген жағдайда барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi көрсетiледi және білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
5) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім бөлімінің маманына орындауға жібереді;
6) білім бөлімінің маманы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім бөлімінің кеңсесіне жолдайды;
7) білім бөлімінің кеңсесі құжаттарды орталыққа жолдайды немесе тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді;
8) орталық инспекторы тұтынушыға анықтама не дәлелді бас тарту мәлімдемесін береді.
13. Орталықта және білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерiсiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы бiлiм бөлiмiне немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған
балалардың екi ата-анасының (ерлi-зайыптыларды немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) өтiнiшi;
2) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешiлердiң кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы нотариалды расталған өтiнiшi, банк алдында орындамаған жағдайда кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтiнiшi;
3) жылжымайтын мүлiк құжаттарының түпнұсқалары мен көшiрмелерi (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесi және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлiк құқықтарын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк, мүлiктiң техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
4) кәмелетке толмағандарға қатысы бар екi ата-анасының (ерлi-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешiлер) жеке куәлiктерiнiң түпнұсқалары мен көшiрмелерi;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәлiктiң түпнұсқалары мен көшiрмелерi;
6) неке туралы куәлiктiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi (некенi бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлiк, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда);

3) центр передает документы в канцелярию отдела образования;
4) сотрудник канцелярии отдела образования регистрирует поступившие документы, при обращении потребителя выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает руководству отдела образования;
5) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту отдела образования на исполнение;
6) специалист отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления потребителю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию отдела образования;
7) канцелярия отдела образования передает документы в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в отдел образования результат оказания государственной услуги;
8) инспектор центра выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в центре и отделе образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или центр:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) несовершеннолетних детей, согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка, справка сельских и/или аульных акимов);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);

8) ерлi-зайыптылардың бiреуi болмаған жағдайда мәмiленi ресiмдеуге оның атынан жазылған нотариуспен расталған сенiмхат.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.
Анықтама ресiмдеуде Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 62-бабына сәйкес 10 жастағы және одан асқан баланың (18 жасқа дейiн) өзi келуi талап етiледi.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн бланкiлер (өтiнiш нысандары және тағы сол сияқты) бiлiм бөлiмiнiң үй-жайында үстелдерде орналастырылады не бiлiм бөлiмдерiнiң мамандарында болады.
Орталықта өтiнiш бланкiлерi күту залында арнайы тағанда орналастырылады.
16. Толтырылған бланкiлер, нысандар, қызметтi алу үшiн қажеттi басқа да құжаттар:
1) бiлiм бөлiмiне өтiнiш бiлдiрген кезде - осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес бiлiм бөлiмiнiң маманына;
2) орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес "терезелер" арқылы тапсырылады, онда "терезелердiң" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат, сондай-ақ орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
17. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесiн жеткiзу тәсiлi: бiлiм бөлiмiне өтiнiш бiлдiрген кезде - анықтама тұтынушының өзi барғанда берiледi.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде бармаған жағдайда бiлiм бөлiмдерi дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екi ай сақталуын жүзеге асырады.
Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - анықтама тұтынушының өзi барғанда берiледi.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) орталықтың инспекторы;
2) орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) білім бөлімінің кеңсесi;
4) білім бөлімінің басшылығы;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара iс-қимыл сызбасы осы регламенттiң 6-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім бөлімінің басшысы және орталықтың басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi жүзеге асыруға жауапкершiлiк жүктеледi.
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға
немесе сатуға рұқсат беру үшiн
нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі білім бөлімдерінің тізбесі
№ р/с
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
4
1
"Атырау қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 65 а

8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
При оформлении справки требуется личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет) согласно статье 62 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье".
15. Бланки (формы заявлений и тому подобное) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах, либо у специалистов отдела образования.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
16. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются:
1) при обращении в отдел образования - специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
2) при обращении в центр - посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
17. Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в центр - справка выдается при личном обращении потребителя.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор центра;
2) инспектор накопительного отдела центра;
3) сотрудник канцелярии отдела образования;
4) руководство отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 6 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель городского и районных отделов образования и руководитель центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Перечень отделов образования по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование отдела
Юридический адрес
Контактные
телефоны
1
2
3
4
1
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Атырау"
г. Атырау, площадь Азаттык, 65а

8(7122) 354847,
328209
2
"Жылыой ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Құлсары қаласы, Әбдiрахманов көшесi, 47
8(71237) 51485
3
"Индер ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Индербор селосы, Қонаев көшесi, 18
8(71234) 21050
4
"Махамбет ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Махамбет селосы, Махамбет көшесі, 13
8(71236) 21021
5
"Исатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесi, 7
8(71231) 20457
6
"Мақат ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Мақат кентi, Теміржолшылар көшесі, 5
8(71239) 30013
7
"Құрманғазы ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Ганюшкин селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(71233) 20499
8
"Қызылқоға ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Миялы селосы, Қарабалин көшесi, 24
8(71238) 21175
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға
немесе сатуға рұқсат беру үшiн
нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
ХҚКО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16а үй
8(7122) 357505
3
ХҚКО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80а үй
8(7122) 243490
4
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индер кенті, Мендіғалиев көшесі, 30 үй
8(71234) 21296
5
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет селосы, Абай көшесі, 10 үй
8(71236) 22496
6
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы селосы, Абай көшесі, 1 үй
8(71238) 22046
7
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8 үй
8(71237) 50354
8
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкин селосы, Есболаев көшесі, 66а үй
8(71233) 20513
9
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Орталық көшесі, 2 үй
8(71239) 32297
10
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау селосы, Қазақстан көшесі, 9 үй
8(71231) 21670
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы - Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға
немесе сатуға рұқсат беру үшiн
нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Қазақстан Республикасы аудандық, қалалық бiлiм бөлiмдерi
Кәмелетке толмаған балалар мүддесiне әрекет ететiн қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын қамтитын аудандық, қалалық бiлiм бөлiмi Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22-24-баптарына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 66128-баптарына сәйкес
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________мекен-жайы бойынша №____ үй, №____ пәтердi_________________________________рұқсат бередi
Аудандық, қалалық бiлiм
бөлiмi бастығының орынбасары _________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға
немесе сатуға рұқсат беру үшiн
нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 4-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Аудандық, қалалық бiлiм бөлiмi
_______________________________
__________мекен-жайында тұратын,
телефоны ерлi-зайыпты (Т.А.Ә.,
толық, қысқартусыз, жеке басын
куәландыратын құжат бойынша дәл)
________________________________
________________________________
Өтiнiш
Сiзден__________________________________мекенжайында орналасқан пәтердi__________________сатуға, айырбастауға немесе сыйлауға рұқсат беруiңiздi сұраймыз.
Балаларымыз:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________ (балалардың Т.А.Ә туған жылы, туу туралы куәлiктiң № көрсетiледi, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келiсемiн" деген сөздi жазады) Әкесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң №, кiм және қашан бердi)
_________________________________________________________________________________________________________________қолы___________________
Шешесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң №, кiм және қашан бердi)
____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы___________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекен-жайы немесе балаларды өзiне алуға келiсетiн жақын туыстардың мекен-жайлары көрсетiледi) мекен-жайында тұрады, "келешекте балаларды тұрғын үйсiз қалдырмауға мiндеттенемiз" деген үзiндi өз қолымен жазылады
____________________________________________________________________
Күнi: жылғы "___"____________ Ерлi-зайыптылардың қолдары__________
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға
немесе сатуға рұқсат беру үшiн
нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 5-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістің iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм жасайды және құжаттарды жiбередi
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкiмдiк шешiм)
Журналға тiркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлiмiне құжаттар жинау
Құжаттарды әкімдікке жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне бiр реттен кем емес
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үдерістің iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің кеңсесiнiңқызметшiлерi
Білім бөлімінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген кезде – анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Орталыққа өтініш білдірген кезде -
құжаттардың толықтығын тексерудi iске асырады, анықтаманы ресiмдейдi немесе дәлелдi бас тартуды дайындайды
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 сағат
Тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет бес күн ішінде көрсетiледi
Тұтынушы орталыққа өтініш білдірген кезде- бес күн iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің кеңсесi
Орталықтың инспекторы
Iс-қимылдардың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Тұтынушыға анықтама беру немесе дәлелдi бас тарту
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе орталыққа анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Тұтынушыға анықтама беру немесе дәлелдi бас тарту туралы қол қою
Орындалу мерзiмi
30 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Жұмыс күнi iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
8
9
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Топ 1 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2 ҚФБ
Білім бөлімінің кеңсесi
Топ 3 ҚФБ
Білім бөлімінің басшылығы
Топ 4 ҚФБ
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Әрекет № 1Құжаттар қабылдау,қолхат беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды білім бөліміне жолдау
Әрекет № 2Орталықтардан өтiнiштер қабылдау, қолхат беру, тiркеу,өтiнiштi білім бөлімінің басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5Бас тартуға қол қою
Әрекет № 6 Бас тартуды тiркеу, бас тартуды орталыққа беру немесе тұтынушыға беру
Әрекет № 7Орталықта тұтынушыға бас тартуды беру
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға
немесе сатуға рұқсат беру үшiн
нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 6-қосымша
Функционалдық өзара iс-қимыл сызбасы
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысымен бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттiк қызметiнiң регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
қорғаншылық - он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қамқоршылық – он төрттен он сегіз жасқа дейінгі баланың (балалардың), сондай-ақ спирттік ішімдіктерге немесе есірткі заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабілетін шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншы немесе қамқоршы - қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Жалпы ережелер

8(7122) 354847,
328209
2
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жылыойского района"
г. Кульсары, улица Абдрахманова, 47
8(71237) 51485
3
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Индерского района"
п. Индерборск, улица Кунаева, 18
8(71234) 21050
4
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Махамбетского района"
с. Махамбет, улица Махамбета, 13
8(71236) 21021
5
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Исатайского района"
с. Аккыстау, улица Егемен Казахстан, 7
8(71231) 20457
6
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Макатского района"
п. Макат, улица Железнодорожная, 5
8(71239) 30013
7
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Курмангазинского района"
с. Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
8(71233) 20499
8
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кызылкогинского района"
с. Миялы, улица Карабалина, 24
8(71238) 21175
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Перечень центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный
телефон
1
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, пр.Сатпаева, 23
8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а
8(7122) 357505
3
№ 2 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, Балыкшы, ул.Байжигитова, 80а
8(7122) 243490
4
Индерский  районный отдел филиала РГП ЦОН
п. Индерборск, ул.Мендыгалиева, 30
8(71234) 21296
5
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
с. Махамбет, ул. Абая, 10
8(71236) 22496
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Миялы, ул.Абая, 1
8(71238) 22046
7
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
г.Кульсары, ул.Бейбитшилик, 8
8(71237) 50354
8
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Ганюшкино, ул.Есболаева, 66а
8(71233) 20513
9
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
п.Макат, ул.Центральная, 2
8(71239) 32297
10
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Аккыстау, ул.Казахстан, 9
8(71231) 21670
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП ЦОН - Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан по Атырауской области
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
районный, городской отделы образования
Районный, городской отдел образования, включающий в себя
функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статьям 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дает разрешение на __________________________________________________
квартиры № ________ по адресу _______________________________________
дом № ________
Заместитель начальника районного,
городского отдела образования _________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
Образец для физического лица
Районный, городской отдел образования
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему
личность) _________________________________
__________________________________________
проживающих по адресу, телефон
__________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен или дарение)
квартиры, расположенной по адресу: __________________________________
для получения кредита в размере __________________ сроком на ________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья" - написать собственноручно ___________________________________
Дата "__" __________ год.      Подпись обоих супругов _______________
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспекторнакопительного отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Расписывается в журнале и собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в отделы образования
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудники
канцелярии отделов образования
Руководство
отделов образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,определение
ответственного исполнителя для исполнения
При обращении потребителя в отделы образования -
оформляет справку или мотивированный отказ.
При обращении потребителя в центр-
осуществляет проверку полноты документов, оформляет справку или подготавливает мотивированный отказ
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
1 час
1 час
При обращении потребителя в отделы образования -
государственная услуга предоставляется в течение пяти рабочих дней При обращении потребителя в центр-в течение пяти рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
отделов образования
Канцелярия отделов образования
Инспектор центра
Наименование действия процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа потребителю или в центр
Расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение одного рабочего дня
В течение рабочего дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
отделов образования
Группа 3 СФЕ
Руководство
отделов образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отделов образования
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления, направление документов в
отделы образования
Действие № 2
Прием заявления
из центров,
регистрация,
направление
заявления
руководству
отделов образования
Действие № 3Определениеответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание справки
Действие №6
Регистрация справки и передача справки в центр
или выдача
потребителю
Действие №7
Выдача справки потребителю
в центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
отделов образования
Группа 3 СФЕ
Руководство
отделов образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление
документов в
отдел образования
Действие № 2
Прием заявления из
центра, выдачарасписки, регистрация,
направление заявления
руководству
отделов образования
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для исполнения, наложениерезолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание
отказа
Действие № 6
Регистрация отказа, передача отказа в
центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача отказа
потребителю в центре
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее - регламент) используются следующие понятия:
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опекун или попечитель - лицо, назначенное в установленном законом Республики Казахстан порядке для осуществления функций по опеке или попечительству.
2. Общие положения

2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 115-130-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 3-қосымшаға сәйкес қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде қағаз түрінде анықтама беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі осы регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетілген білім бөлімдері мен орталықтардың фойесінде, сондай-ақ көрсетілген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) білім бөлімдеріне өтініш білдірген кезде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;

2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115-130 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача в бумажном виде справки по опеке и попечительству (далее - справка), согласно приложению 3, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 1, 2 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отделы образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

7) білім бөлімінің кеңсесі құжаттарды орталыққа жолдайды немесе тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді;
8) орталық инспекторы тұтынушыға анықтама не дәлелді бас тарту мәлімдемесін береді.
13. Орталықта және білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) қорғаншылықты (қамқоршылықты) тағайындау туралы жергілікті атқарушы органдар шешімдерінің көшірмесі;
2) қорғаншының (қамқоршының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) туу туралы куәлік, жеке куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) тұрғылықты жері бойынша анықтама (Тұрғын үй департаментінің ақпараттық анықтамасы).
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер өтініш нысандары және тағы сол сияқты) білім бөлімінің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады.
16. Толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес білім бөлімінің маманына;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес "терезелер" арқылы тапсырылады, онда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат, сондай-ақ тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
17. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі: білім бөліміне өтініш білдірген кезде - анықтама тұтынушының өзі барғанда беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайда білім бөлімдері дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай сақталуын жүзеге асырады.
Орталыққа өтініш білдірген кезде - анықтама тұтынушының өзі барғанда беріледі.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) орталықтың инспекторы;
2) орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) білім бөлімінің кеңсесi;
4) білім бөлімінің басшылығы;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.

7) канцелярия отдела образования передает документы в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в отдел образования результат оказания государственной услуги;
8) инспектор центра выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в центре и отделе образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или центр:
1) копия решения местных исполнительных органов о назначении опеки (попечительства);
2) оригинал и копия удостоверения личности опекуна (попечителя);
3) оригинал и копия документа, удостоверяющий личность ребенка;
4) справка с места жительства (информационная справка Департамента жилья).
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
15. Бланки (форм заявлений и тому подобное) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах, либо у специалистов отдела образования.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
16. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются:
1) при обращении в отдел образования - специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
2) при обращении в центр - посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
17. Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в центр - справка выдается при личном обращении потребителя.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор центра;
2) инспектор накопительного отдела центра;
3) сотрудник канцелярии отдела образования;
4) руководство отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.

8(71238) 21175
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
ХҚКО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23үй
8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16а үй
8(7122) 357505
3
ХҚКО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80а үй
8(7122) 243490
4
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индер кенті, Мендіғалиев көшесі, 30үй
8(71234) 21296
5
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет селосы, Абай көшесі, 10 үй
8(71236) 22496
6
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы селосы, Абай көшесі, 1 үй
8(71238) 22046
7
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8үй
8(71237) 50354
8
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкин селосы, Есболаев көшесі, 66а үй
8(71233) 20513
9
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Орталық көшесі, 2үй
8(71239) 32297
10
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау селосы, Қазақстан көшесі, 9 үй
8(71231) 21670
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы - Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
АНЫҚТАМА №_____
Осы анықтама _____________________қаласы _____________________көшесi, №_______ үй, №_________ пәтерде тұратын азамат (азаматша)____________________________________________берiлдi, ол шын мәнiнде (қала, аудан) әкiмiнiң 200__жылғы "____" ____________________ №_______ шешiмiне сәйкес 19__жылғы "____" ____________________ туылған_________________ және оның мүлкiне (мүлкiнiң тiзiмдемесi iсте тiгулi, мүлкi жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту, қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүлiктiк құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттiк мекемелерде арнайы өкiлеттiксiз оның өкiлi болу мiндетi жүктеледi.
Аудандық, қалалық
бiлiм бөлiмiнiң бастығы __________Т.А.Ә.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Iс-қимылдардың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм жасайды және құжаттарды жiбередi
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Журналға тiркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлiмiне құжаттар жинау
Құжаттарды әкімдікке жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне бiр реттен кем емес
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үдерістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің кеңсесiнiң қызметшiлерi
Білім бөлімінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген кезде – анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Орталыққа өтініш білдірген кезде -
құжаттардың толықтығын тексерудi iске асырады, анықтаманы ресiмдейдi немесе дәлелдi бас тартуды дайындайды
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 сағат
Тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген кезде –мемлекеттiк қызмет  бес күн ішінде көрсетiледi
Тұтынушы орталыққа өтініш білдірген кезде - бес күн iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің кеңсесi
Орталықтың инспекторы
Iс-қимылдардың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Тұтынушыға анықтама беру немесе дәлелдi бас тарту
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе орталыққа анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Тұтынушыға анықтама беру немесе дәлелдi бас тарту туралы қол қою
Орындалу мерзiмi
30 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Бес күн iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
8
9
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
Топ 1 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2 ҚФБ
Білім бөлімінің кеңсесi
Топ 3 ҚФБ
Білім бөлімінің басшылығы
Топ 4 ҚФБ
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Әрекет № 1 Құжаттар қабылдау,
қолхат беру,
өтiнiштi тiркеу, құжаттарды білім бөліміне жолдау
Әрекет № 2
Орталықтардан өтiнiштер қабылдау,
тiркеу,
өтiнiштi білім бөлімінің басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау,
анықтаманы ресiмдеу, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5
Анықтамаға қол қою
Әрекет № 6
Анықтаманы тiркеу және анықтаманы орталыққа беру немесе тұтынушыға беру
Әрекет № 7
Орталықта анықтаманы тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
Топ 1 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2 ҚФБ
Білім бөлімінің кеңсесi
Топ 3 ҚФБ
Білім бөлімінің басшылығы
Топ 4 ҚФБ
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Құжаттар қабылдау,
қолхат беру,
өтiнiштi тiркеу, құжаттарды білім бөліміне жолдау
Әрекет № 2
Орталықтардан өтiнiштер қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi білім бөлімінің басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5
Бас тартуға қол қою
Әрекет № 6
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды орталыққа беру немесе тұтынушыға беру
Әрекет № 7
Орталықта тұтынушыға бас тартуды беру
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымша
Функционалдық өзара iс-қимыл сызбасы
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысымен бекітілген
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметiнiң регламентi

8(71238) 21175
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок по
опеке и попечительству"
Перечень центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактные
телефоны
1
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, пр.Сатпаева, 23
8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а
8(7122) 357505
3
№ 2 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, Балыкшы, ул.Байжигитова, 80а
8(7122) 243490
4
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
п. Индерборск, ул.Мендыгалиева, 30
8(71234) 21296
5
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
с. Махамбет, ул. Абая, 10
8(71236) 22496
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Миялы, ул.Абая, 1
8(71238) 22046
7
Жылыойский  районный отдел филиала РГП ЦОН
г.Кульсары, ул.Бейбитшилик, 8
8(71237) 50354
8
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Ганюшкино, ул.Есболаева, 66а
8(71233) 20513
9
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
п.Макат, ул.Центральная, 2
8(71239) 32297
10
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Аккыстау, ул.Казахстан, 9
8(71231) 21670
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП ЦОН - Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан по Атырауской области
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок по
опеке и попечительству"
СПРАВКА № ______
Настоящая справка выдана
гр.(ке) _____________________________________________________________
проживающему (ей) в г. ______________________________________________
по ул. ____________, дом № ___________________
кв. № ________ в том, что он (она) согласно решению акима (город,
район) № _________ от "__" ___________ 200_ г.
действительно назначен (а) опекуном (попечителем)
над ____________________________________ "__" ___________ 19__ года рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в деле, имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании,
обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного,
защищать и охранять его личные имущественные права, являться его
представителем на суде и во всех государственных учреждениях без
особого полномочия.
Начальник районного, городского
отдела образования ____________Ф.И.О
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок по
опеке и попечительству"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов
Расписывается в журнале и собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка
документов в отделы образования
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее одного раза в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии отдела образования
Руководство
отделов образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,определение
ответственного исполнителя для исполнения
При обращении потребителя в отделы образования -
оформляет справку или мотивированный отказ. При обращении потребителя в центр -
осуществляет проверку полноты
документов, оформляет справку или подготавливает мотивированный отказ
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложениярезолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
1 час
1 час
При обращении потребителя в отделы образования - государственная услуга предоставляется в течение пяти рабочих дней. При обращении потребителя в центр - в течение пяти рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
отделов образования
Канцелярия отделов образования
Инспектор центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа потребителю или в центр
Расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение одного рабочего дня
В течение рабочего дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
отделов образования
Группа 3 СФЕ
Руководство
отделов образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отделов образования
Действие № 1
Прием документов,
выдача  расписки,
регистрация заявления, направление документов в
отделы образования
Действие № 2
Прием заявления
из центров,
регистрация,
направление
заявления
руководству
отделов образования
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6
Регистрация справки и передача
справки в центр
или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача справки потребителю
в центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
отделов образования
Группа 3 СФЕ
Руководство
отделов образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача  расписки,
регистрация заявления,
направление
документов в
отдел образования
Действие № 2
Прием заявления из центра, выдача расписки, регистрация,
направление заявления
руководству
отделов образования
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание
отказа
Действие № 6
Регистрация отказа,передача отказа в центр или выдача потребителю
Действие № 7
Выдача отказа
потребителю в центре
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок по
опеке и попечительству"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
қорғаншылық - он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қамқоршылық – он төрттен он сегіз жасқа дейінгі баланың (балалардың), сондай-ақ спирттік ішімдіктерге немесе есірткі заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабілетін шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншы немесе қамқоршы - қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 115-125-баптары, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 24 маусымдағы № 842 "Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тiзбесiн бекiту туралы" қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 2-қосымшаға сәйкес жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған қағаз түрінде құжаттарды ресiмдеу (бұдан әрi - үзiндi көшiрме) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi - тұтынушы)
көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат тiзбесi осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген бiлiм бөлiмдерiнің фойесiнде, сондай-ақ көрсетiлген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - регламент) используются следующие понятия:
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опекун или попечитель - лицо, назначенное в установленном законом Республики Казахстан порядке для осуществления функций по опеке или попечительству.
2. Общие положения
2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - отделы образования) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115-125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года № 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является в бумажном виде оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - выписка), согласно приложению 2, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;

2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет бiлiм бөлiмдерiне өтiнiш бiлдiрген кезде - белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн ұсынбаған жағдайда бiлiм бөлiмi мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкiн.
12. Мемлекеттік қызметті алуға өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы білім бөліміне өтініш береді;
2) білім бөлімінің кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді, барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат берiледi, онда тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi көрсетiледi және білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
3) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім бөлімінің маманына орындауға жібереді;
4) білім бөлімінің маманы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім бөлімінің кеңсесіне жолдайды;
5) білім бөлімінің кеңсесі мемлекетті қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға береді.
13. Білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы бiлiм бөлiмiне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның аудандық, қалалық бiлiм бөлiмдері бастықтарының атына өзiнiң қорғаншы (қамқоршы) болуға ниетi туралы өтiнiшi еркiн нысанда ресiмделедi;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет бiлдiрген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келiсiмi;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиешi болуға ниет бiлдiрген адам некеде тұрған жағдайда өтiнiш берушiнiң және жұбайының (зайыбының) жеке куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется при обращении в отделы образования:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Отделом образования в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в отдел образования;
2) канцелярия отдела образования регистрирует поступившие документы, выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает руководству отдела образования;
3) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту отдела образования на исполнение;
4) специалист отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления потребителю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию отдела образования;
5) канцелярия отдела образования выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в отделе образования составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования:
1) заявление физического лица на имя начальника районного, городского отделов образования о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;

4) осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы)
болуға ниет бiлдiрген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының
(зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер өтiнiш берушi некеде тұрмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;
6) өтiнiш берушiнiң өмiрбаяны еркiн нысанда ресiмделедi;
7) өтiнiш берушiге жұмыс орнынан берiлген мiнездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерiнен анықтама (Тұрғын үй департаментiнiң
ақпараттық анықтамасы);
11) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекен-жай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
12) неке туралы куәлiк (көшiрмесi);
13) өтiнiш берушi мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейiн баланы тәрбиелеуге үмiткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргiзiледi, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берiлетiн әр бала үшiн қорғаншылық (қамқоршылық) ресiмдеуге ниет бiлдiрген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкiмшiлiгi растаған баланың келiсiмi (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлiгi;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзiндi көшiрме;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәлiктiң көшiрмесi, сот үкiмi немесе шешiмi, ата-анасының ауруы немесе iздестiрiлуi туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың бiлiмi туралы құжат;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кiтапшасы, алименттердi өндiрiп алу туралы сот шешiмiнiң көшiрмесi;
7) аға-iнiлерi мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлерi туралы анықтама;
8) тұрғын үйiн бар немесе жоқ екендiгi туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн бланкiлер (өтiнiш нысандары) бiлiм бөлiмiнiң фойесінде үстелдерде орналастырылады не бiлiм бөлiмдерiнiң мамандарында болады.
16. Толтырылған бланкiлер, нысандар, өтiнiштер және мемлекеттiк
қызметтi алу үшiн қажеттi басқа да құжаттар осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес бiлiм бөлiмiнiң маманына тапсырылады.
17. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесiн жеткiзу тәсiлi: бiлiм бөлiмiне өтiнiш бiлдiрген кезде - анықтама тұтынушының өзi барғанда берiледi.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде бармаған жағдайда бiлiм бөлiмдерi дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екi ай сақталуын жүзеге асырады.

4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства (информационная справка Департамента жилья);
11) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
15. Бланки (формы заявлений) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах либо у специалистов отдела образования.
16. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
17. Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім бөлімінің кеңсесi;
2) білім бөлімінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара iс-қимыл сызбасы осы регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім бөлімінің басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi жүзеге асыруға жауапкершiлiк жүктеледi.
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі білім бөлімдерінің тізбесі
№ р/с
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
4
1
"Атырау қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 65 а
8(7122) 354847,
328209
2
"Жылыой ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Құлсары қаласы, Әбдiрахманов көшесi, 47
8(71237) 51485
3
"Индер ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Индербор селосы, Қонаев көшесi, 18
8(71234) 21050
4
"Махамбет ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Махамбет селосы, Махамбет көшесі, 13
8(71236) 21021
5
"Исатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесi, 7
8(71231) 20457
6
"Мақат ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Мақат кентi, Теміржолшылар көшесі, 5
8(71239) 30013
7
"Құрманғазы ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Ганюшкин селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(71233) 20499
8
"Қызылқоға ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Миялы селосы, Қарабалин көшесi, 24
8(71238) 21175
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Үлгi
Аудан (қала) әкiмiнiң қаулысына қосымшадан үзiндi көшiрме
елдi мекен___________________
20__жылғы "___"_________ №____
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 121 және 122-баптарына сәйкес, (Т.А.Ә.)_______________ өтiнiшi және аудандық, қалалық бiлiм бөлiмдерiнiң құжаттары негiзiнде _______________ауданының (қаласының) әкiмi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия отделов образования;
2) руководство отделов образования;
3) ответственный исполнитель отделов образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель городского и районных отделов образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Перечень отделов образования по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование отдела
Юридический адрес
Контактные
телефоны
1
2
3
4
1
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Атырау"
г. Атырау, площадь Азаттык, 65а
8(7122) 354847,
328209
2
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жылыойского района"
г. Кульсары, улица Абдрахманова, 47
8(71237) 51485
3
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Индерского района"
п. Индерборск, улица Кунаева, 18
8(71234) 21050
4
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Махамбетского района"
с. Махамбет, улица Махамбета, 13
8(71236) 21021
5
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Исатайского района"
с. Аккистау, улица Егемен Казахстан, 7
8(71231) 20457
6
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Макатского района"
п. Макат, улица Железнодорожная, 5
8(71239) 30013
7
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Курмангазинского района"
с. Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
8(71233) 20499
8
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кызылкогинского района"
с. Миялы, улица Карабалина, 24
8(71238) 21175
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Образец
Выписка из приложения
к постановлению акима района (города)
населенный пункт № ______ от "__" ________ 200_ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьями 121 и 122 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", на основании заявления (Ф.И.О.) и документов районных, городских отделов образования аким _________ района (города) ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгiленсiн:
р/с №
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресiмдеу негiзi
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй _____________________бекiтiлiп берiлсiн.
Әкiм _________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы қорытынды жолдама
Т.А.Ә._______________________________________________________________
Туған жылы__________________________________________________________
Үйiнiң мекенжайы____________________________________________________
Психиатр____________________________________________________________
Нарколог____________________________________________________________
Дерматовенеролог____________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы_____________________________________
Терапевт_____________________________________________________________
Қорытынды__________________________________________________________
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің кеңсесiнiң қызметшiлерi
Білім бөлімінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген кезде – анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 сағат
Тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет отыз жұмыс күні ішінде көрсетiледi
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің кеңсесi
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Тұтынушыға анықтама беру немесе дәлелдi бас тарту
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Тұтынушыға анықтама беру немесе дәлелдi бас тарту туралы қол қою
Орындалу мерзiмi
30 минут
Отыз жұмыс күнi iшiнде
Отыз жұмыс күн iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
8
9
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
Топ 1 ҚФБ
Білім бөлімінің кеңсесi
Топ 2 ҚФБ
Білім бөлімінің басшылығы
Топ 3 ҚФБ
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім бөлімінің басшылығына жолдау
Әрекет № 2
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Анықтамаға қол қою
Әрекет № 5
Анықтаманы тiркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
Топ 1 ҚФБ
Білім бөлімінің кеңсесi
Топ 2 ҚФБ
Білім бөлімінің басшылығы
Топ 3 ҚФБ
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Өтiнiштер қабылдау, қолхат беру,тiркеу,өтiнiштi білім бөлімінің басшылығына жолдау
Әрекет № 2
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
Әрекет № 3
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет №4
Бас тартуға қол қою
Әрекет № 5
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды тұтынушыға беру
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымша
Функционалдық өзара iс-қимыл сызбасы
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысына 4-қосымша
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 398
қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызметiнiң регламентi

1. Установить опеку(попечительство) над несовершеннолетними
детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
№ п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки
и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения
опека (попечительство).
2. Закрепить имеющее жилье за _________________________________
Аким __________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Образец для физического лица. Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. _____________________________________________________________
Год рождения _______________________________________________________
Домашний адрес _____________________________________________________
Психиатр ___________________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________________
Дерматовенеролог ___________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки ______________________________________
Терапевт ___________________________________________________________
Заключение _________________________________________________________
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Сотрудники
канцелярии отделов образования
Руководство
отделов образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении потребителя в отделы образования - оформляет справку или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для  наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
1 час
1 час
При обращении потребителя в отделы образования - государственная услуга предоставляется в течение тридцати рабочих дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
отделов образования
Канцелярия отделов образования
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
отделов образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
отделов образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель отделов образования
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,направление заявления руководству отделов образования
Действие № 2
Определениеответственного исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3 Рассмотрение
заявления,оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание справки
Действие № 5
Регистрация справки и выдача справки
потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия отделов образования
Группа 2 СФЕ
Руководство отделов образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель отделов образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству отделов образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления.Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
потребителю
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года 398
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
қорғаншылық - он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қамқоршылық – он төрттен он сегіз жасқа дейінгі баланың (балалардың), сондай-ақ спирттік ішімдіктерге немесе есірткі заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабілетін шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншы немесе қамқоршы - қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22-24-баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 66128-баптары негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 3-қосымшаға сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге қағаз түрінде орындалған рұқсаттар беру (бұдан әрi - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi - тұтынушы)
көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат тiзбесi осы регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетiлген бiлiм бөлiмдерi мен орталықтардың фойесiнде, сондай-ақ көрсетiлген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" (далее - регламент) используются следующие понятия:
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опекун или попечитель - лицо, назначенное в установленном законом Республики Казахстан порядке для осуществления функций по опеке или попечительству.
2. Общие положения
2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является в бумажном виде выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее - справка), согласно приложению 3, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 1, 2 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;

2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің128-бабы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 9 қыркүйектегi № 1346 "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелердi бекiту туралы" қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 34-қосымшаларға сәйкес зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, IIМ Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаға тиесiлi мүлiкпен әрекеттi жүзеге асыруға қағаз түрінде анықтама-келiсiм беру (бұдан әрi - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi - тұтынушы)
көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат тiзбесi осы регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетiлген бiлiм бөлiмдерi мен орталықтардың фойесiнде, сондай-ақ көрсетiлген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi
құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) бiлiм бөлiмдерiне өтiнiш бiлдiрген кезде - белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады;

2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи  128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", постановлений Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является в бумажном виде выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справка), согласно приложениям 34, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 1, 2 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отделы образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16а үй
8(7122) 357505
3
ХҚКО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80а үй
8(7122) 243490
4
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индер кенті, Мендіғалиев көшесі, 30 үй
8(71234) 21296
5
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет селосы, Абай көшесі, 10 үй
8(71236) 22496
6
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы селосы, Абай көшесі, 1 үй
8(71238) 22046
7
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі,8 үй
8(71237) 50354
8
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкин селосы, Есболаев көшесі,66а үй
8(71233) 20513
9
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Орталық көшесі, 2үй
8(71239) 32297
10
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау селосы, Қазақстан көшесі, 9 үй
8(71231) 21670
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы - Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Зейнетақы қорларына, Қазақстан
Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Жол полициясы комитетiнiң аумақтық
бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресiмдеу үшiн
анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Үлгi
Жинақтаушы зейнетақы
қорының атауы_____________
Аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмi ___________ жылы туған кәмелетке толмаған________________________(баланың Т.А.Ә.)_____________________ (анасы/әкесi/қамқоршысы) болып табылатын _______ жылы туған, ______________________(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.) (жеке куәлiк №__ _____ жылы__________________ берiлген)_______ (мұраға қалдырушының Т.А.Ә.) қайтыс болуына байланысты (_____жылғы_______ №_____ қайтыс болуы туралы куәлiк)_______________ жылғы нотариус берген (______ жылы____________ берген мемлекеттiк лицензия №___) заң/аманат бойынша мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiкке сәйкес тиесiлi инвестициялық табыспен, өсiммен және өзге түсiмдермен бiрге заңнамаға сәйкес__________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) мұраға қалатын зейнетақы жинақтарын алуға рұқсат бередi.
Аудандық (қалалық) бiлiм
бөлiмiнiң бастығы _______________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
"Зейнетақы қорларына, Қазақстан
Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Жол полициясы комитетiнiң аумақтық
бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресiмдеу үшiн
анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
Үлгi
Қазақстан Республикасы
аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмi

8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а
8(7122) 357505
3
№ 2 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, Балыкшы, ул.Байжигитова, 80а
8(7122) 243490
4
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
п. Индерборск, ул.Мендыгалиева, 30
8(71234) 21296
5
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
с. Махамбет, ул. Абая, 10
8(71236) 22496
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Миялы, ул.Абая, 1
8(71238) 22046
7
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
г.Кульсары, ул.Бейбитшилик, 8
8(71237) 50354
8
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Ганюшкино, ул.Есболаева, 66а
8(71233) 20513
9
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
п.Макат, ул.Центральная, 2
8(71239) 32297
10
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Аккыстау,  ул.Казахстан, 9
8(71231) 21670
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП ЦОН - Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан по Атырауской области
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
Образец
Наименование накопительного пенсионного фонда __________
Районный (городской) отдел образования разрешает (Ф.И.О. Заявителя), ________________, ______ года рождения, (удостоверение личности № ________ от ______ года, выдано _________), являющемуся ____________________ (матерью/отцом/опекуном) несовершеннолетнего _________________________________________________ (Ф.И.О. ребенка, года рождения), получить наследуемые пенсионные накопления в ________ (наименование накопительного пенсионного фонда), с причитающимися инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по закону/завещанию от _______ года, выданного нотариусом (государственная лицензия № ______ от года, выдана ), в связи со смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя), ___________________________
(свидетельство о смерти от __________ года, № _______).
Начальник районного(городского)
отдела образования___________________ подпись (Ф.И.О.)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
Образец
Республика Казахстан
районный(городской)
отдел образования

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
қорғаншылық - он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қамқоршылық – он төрттен он сегіз жасқа дейінгі баланың (балалардың), сондай-ақ спирттік ішімдіктерге немесе есірткі заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабілетін шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншы немесе қамқоршы - қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22-24-баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінің 66128-баптары негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 3-қосымшаға сәйкес тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар opгандарының қағаз түрінде анықтамаларын беру (бұдан әрi - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi - тұтынушы)
көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат тiзбесi осы регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетiлген бiлiм бөлiмдерi мен орталықтардың фойесiнде, сондай-ақ көрсетiлген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" (далее - регламент) используются следующие понятия:
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опекун или попечитель - лицо, назначенное в установленном законом Республики Казахстан порядке для осуществления функций по опеке или попечительству.
2. Общие положения
2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача в бумажном виде справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее - справка), согласно приложению 3, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 1, 2 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.

3) орталық құжаттарды білім бөлімінің кеңсесіне береді;
4) білім бөлімі кеңсесінің қызметкері түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушы өтініш білдірген жағдайда барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi көрсетiледi және білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
5) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім бөлімінің маманына орындауға жібереді;
6) білім бөлімінің маманы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім бөлімінің кеңсесіне жолдайды;
7) білім бөлімінің кеңсесі құжаттарды орталыққа жолдайды немесе тұтынушы білім бөліміне өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді;
8) орталық инспекторы тұтынушыға анықтама не дәлелді бас тарту мәлімдемесін береді.
13. Орталықта және білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы бiлiм бөлiмiне немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы регламенттің 45-қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған балалардың қорғаншыларының (қамқоршыларының), патронаттық тәрбиешiлерiнiң өтiнiшi;
2) тұтынушының жеке куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлiгi;
4) пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (келісім-шарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекен-жай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
5) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешiлердiң кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы нотариалды расталған өтiнiшi, банк алдында мiндеттерiн тиiсiнше орындамаған жағдайда кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтiнiшi;
6) неке туралы куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi (некенi бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлiк, некеге тұрмағандығын растайтын құжат;
8) банктен кәмелетке толмағанға тиесiлi тұрғын үйдi кепiлге қоюға рұқсатқа анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмағанға тиесiлi тұрғын үйдi кепiлге қойып, несие берген жағдайда).
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.

3) центр передает документы в канцелярию отдела образования;
4) сотрудник канцелярии отдела образования регистрирует поступившие документы, при обращении потребителя выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает руководству отдела образования;
5) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту отдела образования на исполнение;
6) специалист отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления потребителю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию отдела образования;
7) канцелярия отдела образования передает документы в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в отдел образования результат оказания государственной услуги;
8) инспектор центра выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в центре и отделе образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или центр:
1) заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей несовершеннолетних детей, согласно приложению 45 к настоящему регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности потребителя;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) нотариально заверенное заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
6) оригинал и копия свидетельства о браке потребителя;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а));
8) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему).
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.

2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 336 қаулысымен бекітілген "Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлерiне тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. "Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлерiне тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттiк қызметтi (бұдан әрi - регламент) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес кенттiң, ауылдық, (селолық) округтiң жергiлiктi атқарушы органы (бұдан әрi - әкiмдiк) көрсетедi.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi "Бiлiм туралы" Заңының 6-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 "Бiлiм беру ұйымдары желiсiнiң кепiлдiк берiлген мемлекеттiк нормативiн бекiту туралы" қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi аяқтау нәтижесi осы регламенттің 6-қосымшасына сәйкес бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi бiлiмнiң жалпы беру ұйымдарына және үйлерiне тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қағаз түрінде анықтама бере отырып, бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына және керiсiнше үйге тегiн тасымалдауды қамтамасыз етуi немесе қызмет көрсетудi ұсынудан бас тарту болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi - тұтынушы)
көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат тiзбесi осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген әкiмдiктердiң фойелерiнде, сондай-ақ облыстың әкiмдiктердiң, бiлiм басқармаларының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмi:
1) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн жүгiну (өтiнiш түскен мерзiмнен бастап 5 күн iшiнде) 5 жұмыс күнiн құрайды;
2) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты (тiркеу кезiнде) - 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
10. Мемлекеттiк қызмет оқу жылы бойы көрсетiледi:
1) белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн;

2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 336.
3. Государственная услуга "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой" (далее - регламент) оказывается местным исполнительным органом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - акимат) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и подпунктом 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1256 "Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является обеспечение обучающихся и воспитанников бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой с выдачей в бумажном виде справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой, согласно приложению 6 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах областных акиматов, управлений образования и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан: www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5-ти дней с момента поступления заявления) составляет 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) - не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
1) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, за исключением выходных и праздничных дней;

2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту үшiн бас тартудың себептерiн жазбаша негiздей отырып, тұтынушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы негiз болады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы әкімдікке өтініш береді;
2) әкімдіктің кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді, барлық қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде тұтынушыға осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес қажеттi құжаттарды алуда қызмет көрсетудi алған күнiн көрсете отырып, қолхат берген әкiмдiк маманының өтiнiштi қабылдап алған нөмiрi мен күнiн, тегiн, атын, әкесiнiң атын көрсете отырып қолхат берiледi және әкімдіктің басшылығына жолдайды;
3) әкімдіктің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және әкімдіктің маманына орындауға жібереді;
4) әкімдіктің маманы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны әкімдіктің кеңсесіне жолдайды;
5) әкімдіктің кеңсесі мемлекетті қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға береді.
13. Әкімдікте мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерiсiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) бiлiм алушының /тәрбиеленушiнiң/ ата-анасы немесе заңды өкiлiнiң баланы жалпы бiлiм беру ұйымдарына тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етуге арналған осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес өтiнiшi;
2) баланың туу туралы куәлiгiнiң түпнұсқасы және көшiрмесi (жеке куәлiгi);
3) осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес оқу орнының анықтамасы.
Туу туралы куәлiктiң, жеке куәлiктiң түпнұсқасы көшiрмемен салыстыру үшiн берiледi және кейiн тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттiк қызметтi алуға арналған өтiнiштiң үлгiсi әкiмдiктiң фойесiнде орналастырылады, сондай-ақ әкiмдiктiң мамандарында болады.
16. Өтiнiштiң, баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi және/немесе жеке куәлiгi және оқу орнынан алынған анықтама аталған қызметтi көрсетуге жауапты әкiмдiктiң әлеуметтiк мәселеге жетекшiлiк ететiн маманының кабинетiне тапсырылады.
17. Тұтынушыға мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн жеткiзу тәсiлiн әкiмдiктiң маманы белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес әкiмнiң қолымен және мөрiмен расталған, осы регламенттің 6-қосымшасына сәйкес бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына (бiлiм беру ұйымдарын көрсете отырып) тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қабылданған анықтама негiзiнде асырады. Тұтынушы жеке өзi жүгiнген кезде өтiнiштiң келiп түскен сәтiнен бастап 5 күн өткен соң әкiмдiктiң маманы бередi.
Анықтама беру туралы мәлiмет осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес анықтаманы есепке алу кiтабында тiркеледi.

2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление потребителем неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в акимат;
2) канцелярия акимата регистрирует поступившие документы, выдает расписку в получении необходимых документов согласно приложению 4 к настоящему регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги и передает руководству акимата;
3) руководство акимата осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту акимата на исполнение;
4) специалист акимата рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления потребителю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию акимата;
5) канцелярия акимата выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в акимате, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессеоказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление от родителя или законного представителя обучающегося/воспитанника/на обеспечение его ребенка бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
2) оригинал и копия свидетельства о рождении ребенка (удостоверение личности);
3) справка с места учебы согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Оригинал свидетельства о рождении, удостоверение личности предоставляется для сверки с копией и возвращается потребителю.
15. Образец заявления для получения государственной услуги размещается в фойе акимата, а также можно получить у специалистов акимата.
16. Заявление, копия свидетельства о рождении ребенка и/или удостоверения личности и справка с места учебы сдаются в кабинет ответственного за оказание данной услуги специалиста акимата, курирующего социальные вопросы.
17. Способ доставки результата государственной услуги потребителю осуществляется специалистом акимата в соответствии с установленным графиком работы на основании принятой справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования согласно приложению 6 к настоящему регламенту (с указанием организации образования), заверенной подписью и печатью акима. Выдается специалистом акимата при личном обращении потребителя по истечении 5 дней с момента поступления заявления.
Сведения о выдаче справки фиксируются в книге учета справок согласно приложению 7 к настоящему регламенту.

Сiзден, менiң кәмелетке толмаған (Т.А.Ә. туған жылы), (ауылдық пункттiң, ауданның атауын көрсету) тұратын және (жалпы бiлiм беретiн № мектептiң толық атауы, сыныбында оқитын) баламды 20.. - 20.. (оқу жылын көрсету) оқу жылы жалпы бiлiм беру ұйымына және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етуiңiздi сұраймын.
Күнi "____"____________ж.
Өтiнiш берушiнiң қолы___________
"Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi
бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына
және үйлерiне тегiн тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мектепке және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етiлген балалар тiзiмiнiң үлгiсi
Кенттiң, ауылдың (селоның),
ауылдық (селолық) округiнiң әкiмi
Т.А.Ә. қолы_____________
"____"__________ 20____жыл
"БЕКIТЕМIН"
_________оқу жылы жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етiлген балалардың тiзiмi (оқу жылын көрсету керек).
Бiлiм алушылардың (тәрбиеленушiлердiң) Т.А.Ә.
Туу туралы куәлiктiң (жеке куәлiктiң) №
Бiлiм алушы (тәрбиеленушi) тұратын елдi мекеннiң атауы
Бiлiм алушы (тәрбиеленушi) тасымалданатын мектептiң атауы
Сынып
1
2
3
4
5
6
5
"Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi
бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына
және үйлерiне тегiн тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Тұтынушыдан құжаттардың алынғандығы туралы қолхаттың үлгiсi
Кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң әкiмi
____________________________________________________________________
(елдi мекеннiң, ауданның, облыстың атауы)
құжаттарды қабылдау жөнiндегi №_________ қолхат
_________________________________дан төмендегi құжаттар алынды:
1. Өтiнiш
2. Туу туралы куәлiктiң көшiрмесi (жеке куәлiк)
№_______ ___________ кiм бердi_________________
3. Оқу орнынан анықтама.
Әкiмдiктiң қабылдаған маманы _______________(қолы)
"____"______________ 20___ж.
"Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi
бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына
және үйлерiне тегiн тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Оқу орнынан анықтаманың үлгiсi
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________берiлдi.(бiлiм алушының және тәрбиеленушiнiң Т А.Ә.)
Ол__________________________________________________________________
(мектептiң толық атауын көрсету)
_____________сыныбында_______ ауысымда (оқу кезеңi сағат_____ дан____ дейiн) оқиды және тасымалдауға мұқтаж.
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшiн берiлдi.
№ _____ мектептiң директоры______________Т.А.Ә.________________
(мектептiң атын көрсету)_________________(аты-жөнi және қолы)
М.О.
"Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi
бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына
және үйлерiне тегiн тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне 6-қосымша
Бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз ету туралы анықтаманың үлгiсi
Анықтама
____________________________________________________________берiлдi.
(оқушының және тәрбиеленушiнiң Т А.Ә.)
Ол №____________________________________жалпы бiлiм беру ұйымына және
(мектептiң атауы)
үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етiлетiн болады.
Анықтаманың оқу жылы бойы күшi бар.
Кенттiң, ауылдың (селоның
ауылдық (селолық)
округтiң әкiмi
_________________________________________Т.А.Ә._____________________
(елдi мекеннiң атауы)________________________ (аты-жөнi және қолы)
М.О.
"Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi
бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына
және үйлерiне тегiн тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне 7-қосымша
Бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтаманы есепке алу кiтабының үлгiсi
Кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң әкiмi
____________________________________________________________________ (елдi мекеннiң, ауданның, облыстың атауы)
Анықтаманы есепке алу кiтабы
Кiтап ___________ жылы басталды
Кiтап ___________ жылы аяқталды
р/с
Берiлген күнi
Анықтама берiлген тұтынушының Т.А.Ә.
Анықтама берген лауазымды адамның Т.А.Ә. және қолы
Анықтаманы алған тұтынушының Т.А.Ә. және қолы
1
2
3
4
5
5
Ескерту: Анықтаманы есепке алу кiтабы нөмiрленедi, байланады және әкiмнiң қолымен және мөрiмен бекiтiледi.
"Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi
бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына
және үйлерiне тегiн тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне 8-қосымша
Облыстық жергiлiктi атқарушы органның тiзiмi
Облыстың атауы
Байланыс телефондары
Заңды мекен-жайы
Сайттың мекен-жайы және байланыс телефондары
3.
Атырау
8(7122)354501

Прошу Вас обеспечить подвоз моего несовершеннолетнего ребенка (Ф.И.О., дата рождения), проживающего в (указать наименование населенного пункта, района) и обучающегося в (указать № класса, полное наименование организации образования) к общеобразовательной организации образования и обратно домой на 20__ - 20__ учебный год (указать учебный год).
Дата "__" ______ год     Подпись заявителя __________
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой"
Образец списка детей, обеспеченных бесплатным подвозом к школе и обратно домой
"УТВЕРЖДАЮ"
Аким поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
Ф.И.О. подпись ______________
"__" ___________ 20__ года
СПИСОК
детей, обеспеченных бесплатным подвозом к
общеобразовательным организациям образования
и обратно домой на ____________ учебный год
(указать учебный год)
п/п
Ф.И.О.
обучающегося(воспитанника)
№ свидетельства о рождении(удостоверения
личности)
наименование
населенного
пункта, где
проживает
обучающийся(воспитанник)
наименование
школы, вкоторую будет
подвозиться
обучающийся
(воспитанник)
класс
1
2
3
4
5
6
555556586
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой"
Образец расписки о получении документов у потребителя
Акимат поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
_________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Расписка в приеме документов № _______
Получены от _____________________________ следующие документы:
1. Заявление
2. Копия свидетельства о рождении (удостоверения личности) от _________ за № ______ кем выдано __________________________
3. Справка с места учебы.
Принял специалист акимата _______________ (подпись)
"__" __________ 20__ г.
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой"
Образец справки с места учебы
СПРАВКА
Дана __________________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он действительно обучается в _____________________________
(указать наименование школы)
в _____ классе _____ смены (период обучения с __ до ___ часов) и нуждается в подвозе.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Директор школы № ___________ Ф.И.О. _______________________
(указать наименование школы) (инициалы и подпись)
М.П.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
"Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой"
Образец справки об обеспечении бесплатным подвозом к
общеобразовательной организации образования и обратно домой
СПРАВКА
Дана __________________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он (она) действительно будет обеспечен (-а) бесплатным
подвозом к общеобразовательной организации образования № ____________
(наименование школы)
и обратно домой.
Справка действительна на период учебного года.
Аким поселка, аула (села), аульного
(сельского) округа Ф.И.О _______________________(инициалы и подпись)
________________________________
(наименование населенного пункта)
М.П.
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
"Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой"
Образец книги учета справок
об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной
организации образования и обратно
Акимат поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
______________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Книга учета справок
Книга начата в ____________ году
Книга окончена в __________ году
Книга окончена в __________ году
№ п/п
Дата выдачи
Ф.И.О. потребителя,
кому выдана справка
Ф.И.О. и подпись
должностного лица,
выдавшего справку
Ф.И.О. и подпись
потребителя
получившего справку
1
2
3
4
5
5
Примечание: Книга учета справок пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется подписью и печатью акима.
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
"Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой"
Список областного местного исполнительного органа
Наименованиеобласти
Контактныйтелефон
Юридический адрес
Адрес сайта и контактные телефоны
1
2
3
4
5
1.
Атырауская
8(7122) 354965