"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 220 шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 2011 жылғы 16 маусымдағы N 240 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ұлан аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 28 маусымда N 5-17-150 тіркелді. Күші жойылды (ШҚО Ұлан аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы N 214 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (ШҚО Ұлан аудандық мәслихатының 2011.12.23 N 214 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер мен мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 8 маусымдағы № 30/310-IV, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 14 маусымдағы тіркелген нөмірі 2546 шешімге сәйкес Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Ұлан аудандық мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 220 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 5-17-143, «Ұлан таңы» газетінің 2011 жылғы 8 қаңтардағы № 2, 2011 жылғы 13 қаңтардағы № 4, 2011 жылғы 26 қаңтардағы № 5, сандарында жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Ұлан ауданының бюджеті 12, және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде, 2011 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2934840,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 608774,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9589,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 19394,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2297083,0 мың теңге;
2) шығындар – 2943120,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41655,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 42367,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 712,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 16060,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 16060,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -65996,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) -65996,3 мың теңге.»;
2) 12-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
«12. Аудандық бюджетте 2011 жылға облыстық бюджеттен 106369,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение от 29 декабря 2010 года № 220 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16 июня 2011 года N 240. Зарегистрировано управлением юстиции Уланского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 июня 2011 года за N 5-17-150. Утратило силу (письмо Уланского районного маслихата от 23 декабря 2011 года № 214)
Сноска. Утратило силу (письмо Уланского районного маслихата от 23.12.2011 № 214).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2011 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 8 июня 2011 года № 30/353-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы», зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2546 от 14 июня 2011 года, Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата от 29 декабря 2010 года № 220 «О районном бюджете на 2011-2013 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-17-143, опубликовано в газете «Уланские зори» от 8 января 2011 года № 2, от 26 января 2011 года № 5, от 13 января 2011 года № 4) следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет Уланского района согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2934840,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 608774,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9589,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19394,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2297083,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2943120,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41655,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 42367,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 712,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16060,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16060,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -65996,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65996,3 тысяч тенге.»;
2) пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Предусмотреть в районном бюджете на 2011 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 106369,0 тысяч тенге, в том числе:

мұқтаж азаматтардың жекелеген санатына әлеуметтік көмекке 6-қосымшаға сәйкес  – 41464,0 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 56673,0 мың теңге, оның ішінде:
Бозанбай орта мектебін күрделі жөндеуге – 19555,0 мың теңге;
Бозанбай ауылындағы интернатты ағымдағы жөндеуге – 16592,0 мың теңге;
Бозанбай ауылындағы бала-бақшаны ағымдағы жөндеуге – 18219,0 мың теңге;
Донское ауылындағы Т.Тохтаров атындағы орта мектептің сыртқы кәріз желілерін ағымдағы жөндеуге – 2307,0 мың теңге;
төтенше жағдайларды алдын алу және жою бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға (су тасқынына қарсы іс-шаралар) – 3909,0 мың теңге.
электрондық оқулықтар сатып алуға – 2100,0 мың теңге;
«Ауылдың көркеюі – Қазақстанның көркеюі» эстафетасының марафонын өткізуге – 2223,0 мың теңге.»;
3) келесі мазмұндағы 14-2-тармақпен толықтырылсын:
«14-2. Аудандық бюджетте шартқа сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына кредиттің игерілген сомасына есептелетін 3 % көлемінде тұрғын үйлер сатып алуға берілетін бюджеттік кредитке қызмет көрсету жөніндегі тапсырмаларды, міндеттемелерді орындаушы Сенім жүктелген агент көрсететін қызметтің құнын (операциялық шығындар) өтеуге аудандық бюджет есебінен 214,2 мың теңге ескерілсін.»;
4) 17-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
«17. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері құрамында республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген кредиттер 35245,0 мың теңге көлемінде көзделгені ескерілсін, сондай-ақ, 2010 жылғы игерілмеген кредит еркін қалдықтар есебінен 7122,6 мың теңге сомасында.»;
5) 18-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
«18. Аудандық бюджеттен азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету мақсатында ауылдық учаскелік инспекторларына, медицина қызметкерлеріне және халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктеріне тұрғын үй сатып алуға 5650,0 мың теңге қарастырылсын.»;
6) 20-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
«20. Аудандық бюджетте заңды тұлғалардың жарғылық капиталды қалыптастыруға және ұлғайтуға 16060,0 мың теңге қарастырылсын, оның ішінде:
«Коммунальник» КМК - 2760,0 мың теңге;
«Ұлан жолдары» КМК - 12000 мың теңге;
«Мал дәрігер» КМК - 1300 мың теңге.»;

на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению 6 – 41464,0 тысяч тенге;
на капитальный и текущий ремонт объектов образования – 56673,0 тысяч тенге, в том числе:
капитальный ремонт Бозанбайской средней школы – 19555,0 тысяч тенге;
текущий ремонт интерната с. Бозанбай – 16592,0 тысяч тенге;
текущий ремонт здания детского сада в с. Бозанбай – 18219,0 тысяч тенге;
текущий ремонт наружных сетей канализации средней школы имени Т. Тохтарова с. Донское – 2307,0 тысяч тенге;
для реализации мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации (противопаводковые мероприятия) – 3909,0 тысяч тенге;
на приобретение электронных учебников – 2100,0 тысячи тенге;
на проведение марафона эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана» – 2223,0 тысячи тенге.»;
3) дополнить пунктом 14-2 следующего содержания:
«14-2. Предусмотреть в районном бюджете за счет средств районного бюджета 214,2 тысяч тенге для возмещения стоимости услуг (операционных затрат) Поверенного (агента), осуществляющего, в соответствии с договором поручения, обязательства по обслуживанию бюджетного кредита на приобретение жилья специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов в размере 3% начисляемых на освоенную сумму кредита.»;
4) пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2011 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 35245,0 тысяч тенге, а также неосвоенные кредиты 2010 года за счет свободных остатков в сумме 7122,6 тыс. тенге.»;
5) пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Предусмотреть в районном бюджете на обеспечение жильем отдельных категорий граждан 5650,0 тысяч тенге для приобретения жилья участковым инспекторам, медицинским работникам и социально-защищаемым слоям населения.»;
6) пункт 20 изложить в следующей редакции:
«20. Предусмотреть в районном бюджете на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц 16060,0 тысяч тенге, в том числе:
КГП «Коммунальник» - 2760,0 тысяч тенге;
КГП «Ұлан жолдары» - 12000 тысяч тенге;
КГП «Ұлан мал дәрігері» - 1300 тысяч тенге.»;

95,0
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
3 055,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
101,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
9 928,0
1
Мемлекеттік баж
9 928,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
7 011,0
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1 771,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
300,0
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
8,0
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
12,0
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
555,0
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
27,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж

95,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
3 055,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
101,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
9 928,0
1
Государственная пошлина
9 928,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
7 011,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу
гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и
свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1 771,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
300,0
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
8,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
12,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
555,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
27,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)

458003000
458004015
458026000
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету жергілікті бюджет қаражаты есебінен
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шарушылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1935
5650

458003000
458004015
458026000
Организация сохранения государственного жилищного фонда
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан за счет средств местного бюджета
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов
(городов областного значения)
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1935
5650

4450
кестенің жалғасы:
Атауы
458018000
458012000
458023015
Барлығы, мың теңге
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шарушылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4920
16049
59225
92229
Ұлан ауданының экономика
және қаржы бөлімі
бастығының міндетін атқарушы               Г. Курмашева
Ұлан аудандық мәслихатының
2011 жылғы 16 маусымдағы
№ 240 шешіміне № 4 қосымша
Ұлан аудандық мәслихатының
2010 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне № 8 қосымша
Азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге
ағымдағы нысаналы трансферттер тізбесі
Рет №
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларына және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына)

4450
продолжение таблицы:
Наименование
458018000
458012000
458023015
Всего,
тысяч тенге
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4920
16049
59225
92229
Исполняющая обязанности
начальника отдела экономики
и финансов Уланского района                Г. Курмашева
Приложение № 4
к решению Уланского
районного маслихата
от 16 июня 2011 года № 240
Приложение № 8
к решению Уланского
районного маслихата
от 29 декабря 2010 года № 220
Перечень целевых текущих трансфертов на социальную помощь
отдельным категориям нуждающихся граждан
№ п/п
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих)

8524,0
2
Ауғанстанда қаза тапқандар отбасына материалдық көмек көрсетуге
120,0
3
Қазақстан Республикасына еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге
72,0
4
Облысқа еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге
656,0
5
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатаханада тұруы)
23592,0
6
«Алтын Алқа», «Күміс Алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік көмек көрсетуге
6370,0
7
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
2130,0
Барлығы:

8524,0
2
На оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане
120,0
3
На оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан
72,0
4
На оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью
656,0
5
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
23592,0
6
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
6370,0
7
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
2130,0
Всего: