Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электр зертханаларын аккредиттеу Қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 6 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 25 қаңтарда № 7398 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 334 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012.09.21 № 334 (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Электр энергетикасы туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электр зертханаларын аккредиттеу Қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (А. Тұрлубек) осы бұйрықтың одан әрі бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялау арқылы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Б.М.Жақсалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң, бірақ 2012 жылғы 31 қаңтарынан ерте емес қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі           Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
– Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2012 жылғы 12 қаңтардағы
№ 6 бұйрығымен бекітілген
Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электр зертханаларын аккредиттеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электр зертханаларын аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 5-бабы 23) тармақшасына сәйкес әзірленді және уәкілетті органның ұйымдар және олардың электр зертханаларына аккредиттеуді жүргізу, аккредиттеу туралы куәліктерді беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аккредиттеу – энергетикалық сараптама жүргізуде ұйым құзыреттiлiгiн уәкiлеттi органының ресми тану рәсімі;

Об утверждении Правил аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 12 января 2012 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2012 года № 7398. Утратил силу приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 334
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и новых технологий РК от 21.09.2012 № 334 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий.
2. Комитету государственного энергетического надзора и контроля Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Турлубек А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан с последующим официальным опубликованием в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Джаксалиева Б.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 31 января 2012 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан - Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 12 января 2012 года № 6
Правила
аккредитации организаций на проведение
энергетической экспертизы и электролабораторий
1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" (далее - Закон) и определяют порядок проведения аккредитации организаций и их электролабораторий, выдачи свидетельств об аккредитации уполномоченным органом.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аккредитация - процедура официального признания уполномоченным органом компетентности организации проводить энергетическую экспертизу;

2) аккредиттеу туралы куәлік – уәкілетті органның сарапшы ұйым жүзеге асыратын қызметті ресми тануын растайтын құжат;
3) сарапшы – энергетикалық ұйымның қызметкері ретінде және белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес энергетикалық сараптама жүргізуші қызметін жүзеге асыратын жеке тұлға;
4) сарапшы ұйым – электр энергетикасы саласындағы энергетикалық сараптама жүргізу үшін аккредиттелген ұйым;
5) уәкілетті орган – электр энергетикасы саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
6) электр қауіпсіздігі бойынша II рұқсат тобы бар сарапшы-жылу технигі – электр қондырғылары туралы қарапайым техникалық білімі бар; электр тоғының және тоқ жүретін бөлшектерге жақындау қауіптілігі туралы айқын түсінігі бар; электр қондырғыларындағы жұмыс және электр тоғынан жәбірленгендерге алғашқы көмек көрсетудің тәжірибелік дағдылану кезінде негізгі сақтандыру шараларын білетін тұлға;
7) электр қауіпсіздігі бойынша IV және одан жоғары рұқсаты бар сарапшы – арнайы кәсіптік техникалық училище көлемінде электр техникада білімі бар; жұмысты қауіпсіз жүргізуді ұйымдастыруды және кернеулігі 1000 В-қа дейін және одан жоғары электр қондырғыларында қадағалау жүргізуді білетін, қауіпсіздік техникасы қағидаларына және электр тоғынан жәбірленгенге алғашқы көмек көрсетуді басқа топтардың персоналына үйретуді білетін тұлға.
8) 1-ші санатты сарапшы ұйым – Қазақстан Республикасының кемінде он облысында және Астана, Алматы қалаларында тұрақты жұмыс істейтін оқшау құрылымдық бөлімшелері (филиалдар және (немесе) өкілдіктері) бар, сондай-ақ энергетикалық сараптама жүргізу саласында жұмыс тәжірибесі үш жылдан кем емес энергия өндіруші, энергия жеткізуші ұйымдар мен электр және жылу энергиясын тұтынушыларының электр қондырғыларының қуаты 500 кВА (КилоВольтАмпер) дейін және одан да жоғары және (немесе) жылу қондырғыларының қуаты 1 Гкал/сағ (Гигакаллорий сағатына) дейін және одан да жоғары қосылған ұйымдарға энергетикалық сараптама жүргізуге уәкілетті орган аккредиттеген ұйым;
9) 2-ші санатты сарапшы ұйым – энергетикалық сараптама жүргізу саласында тәжірибесі бір жылдан кем емес және электр қондырғыларының қуаты 500 кВА дейін және (немесе) жылу қондырғыларының қуаты 1 Гкал/сағ дейін қосылған электр және жылу энергиясын тұтынушыларының энергетикалық сараптамасын жүргізуге уәкілетті орган аккредиттеген ұйым;
10) 3-ші санатты сарапшы ұйым – электр қондырғыларының қуаты 100 кВА дейін және жылу қондырғыларының қуаты 1 Гкал/сағ дейін қосылған электр және жылу энергиясын тұтынушыларының энергетикалық сараптамасын жүргізуге уәкілетті орган аккредиттеген ұйым.

2) свидетельство об аккредитации - документ, подтверждающий официальное признание уполномоченным органом деятельности, осуществляемой экспертной организацией;
3) эксперт - физическое лицо, осуществляющее деятельность по проведению энергетической экспертизы в качестве работника экспертной организации и соответствующий установленным квалификационным требованиям;
4) экспертная организация - организация, аккредитованная для проведения энергетической экспертизы по вопросам электроэнергетики;
5) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в области электроэнергетики;
6) эксперт-теплотехник, имеющий II группу допуска по электробезопасности - лицо, имеющее элементарные технические знания об электроустановках; отчетливое представление об опасности электрического тока и приближения к токоведущим частям; обладающий знаниями основных мер предосторожности при работах в электроустановках и практическими навыками оказания первой помощи пострадавшим от электрического тока;
7) эксперт, имеющий IV и выше группу допуска по электробезопасности - лицо, имеющее познания в электротехнике в объеме специализированного профтехучилища; умеющее организовать безопасное проведение работ и вести надзор за ними в электроустановках напряжением до и выше 1000 В, умеющий обучить персонал других групп правилам техники безопасности и оказанию первой помощи пострадавшим от электрического тока;
8) экспертная организация 1 категории - организация, аккредитованная уполномоченным органом на проведение энергетической экспертизы энергопроизводящих, энергопередающих организаций и потребителей электрической и тепловой энергии с присоединенной мощностью электрических установок до 500 кВА (КилоВольтАмпер) и выше и (или) тепловых установок до 1 Гкал/час (Гигакаллорий в час) и выше, имеющая постоянно действующие обособленные структурные подразделения (филиалы и (или) представительства) не менее чем в десяти областях Республики Казахстан и в г.г. Астана и Алматы, а также опыт работы в области проведения энергетической экспертизы не менее трех лет;
9) экспертная организация 2 категории - организация, аккредитованная уполномоченным органом на проведение энергетической экспертизы потребителей электрической и тепловой энергии с присоединенной мощностью электрических установок до 500 кВА и (или) тепловых установок до 1 Гкал/час и имеющая опыт работы в области проведения энергетической экспертизы не менее одного года;
10) экспертная организация 3 категории - организация, аккредитованная уполномоченным органом на проведение энергетической экспертизы потребителей электрической и тепловой энергии с присоединенной мощностью электрических установок до 100 кВА и (или) тепловых установок до 1 Гкал/час.

3. Аккредиттеу энергетикалық сараптама бойынша қызмет көрсету құқығын алу үшін ұйым мен оның электр зертханаларына (бұдан әрі – ұйымдар) қатысты жүзеге асырылады.
4. Ұйымдарды аккредиттеу уәкілетті органмен жүргізіледі.
2. Ұйымдарды аккредиттеу жүргізу тәртібі
5. Аккредиттеуден өту үшін ұйым уәкілетті органға мыналарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және ұйым жарғысы туралы куәліктерінің көшірмелері;
3) мыналардың бар болуын растайтын құжаттар:
электр зертханалары (1 және 2-санатты сараптама ұйымдары үшін – меншік құқығындағы, 3-санатты сараптама ұйымдары үшін – меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негізде), электр жабдықтары, ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының құрамы, олардың аттестатциялары мен мемлекеттік тексерулері;
электр қауіпсіздігі бойынша тиісті рұқсат тобы (IV және одан жоғары – сарапшылар мен II топтың сарапшы-жылу техниктері үшін) бар білікті персонал (сарапшылар);
1-ші санатты сарапшы ұйым үшін – Қазақстан Республикасының кемінде 10 облысында және Астана, Алматы қалаларында тұрақты жұмыс істейтін кемінде үш жыл энергетикалық сараптама өткізу жұмыс тәжірибесі бар, оқшау құрылымдық бөлімшелер (филиалдар және (немесе) өкілдіктер);
2-ші санатты сарапшы ұйым үшін – энергетикалық сараптама жүргізу саласында жұмыс тәжірибесі бір жылдан кем емес.
6. Уәкілетті органға құжаттардың көшірмелері салыстырып тексеру үшін түпнұсқасымен бірге не құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылады.
7. Аккредиттеуден өтуге сарапшы ұйымның құжаттары түскен күннен бастап уәкілетті орган 30 күнтiзбелiк күн ішінде аккредиттелген ұйымдар тізіліміне ұйымды аккредиттеу туралы жазу енгізеді және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлiк бередi немесе аккредиттеуден жазбаша уәжді бас тартады.
Аккредиттеуден өткізуден бас тартудың негізі сарапшы ұйым ұсынған құжаттардың осы Қағидалардың 5-тармағындағы талаптарға сәйкес келмеуі болып табылады.
8. Осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес аккредиттеуден өту үшін жіберілген құжаттар толық болмаған жағдайда, уәкiлеттi орган құжаттар түскен күннен бастап 7 жұмыс күнi iшiнде қайтарудың уәжделген жазбаша себептерін көрсете отырып, ұйымға қайтарады.
9. Уәкілетті орган осы Қағидаларда 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттелген ұйымдар тізілімін жүргізеді.

3. Аккредитация осуществляется в отношении организации и ее электролабораторий (далее - организации) для получения права оказывать услуги по энергетической экспертизе.
4. Аккредитация организаций проводится уполномоченным органом.
2. Порядок аккредитации организаций
5. Для прохождения аккредитации организация представляет в уполномоченный орган:
1) заявление об аккредитации на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и устава;
3) документы, подтверждающие наличие:
электролабораторий (для экспертных организаций 1 и 2 категории - на праве собственности; для экспертных организаций 3 категории - на праве собственности или ином законном основании), состава электрооборудования, информационно-измерительных комплексов и технических средств, их аттестации и государственной поверки;
квалифицированного персонала (экспертов), имеющих соответствующие группы допуска по электробезопасности (IV и выше группы - для экспертов и II группы для экспертов-теплотехников);
постоянно действующих обособленных структурных подразделений (филиалов и (или) представительств) не менее чем в десяти областях Республики Казахстан и г.г. Астана и Алматы, а также опыт работы в области проведения энергетической экспертизы не менее трех лет - для экспертной организации 1 категории;
опыта работы в области проведения энергетической экспертизы не менее одного года - для экспертной организации 2 категории.
6. В уполномоченный орган представляются копии документов одновременно с оригиналами для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии документов.
7. Аккредитация организации осуществляется уполномоченным органом в течение 30 календарных дней со дня поступления документов, о чем вносится запись в реестр аккредитованных организаций и выдается свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо дается письменный мотивированный отказ в аккредитации.
Основанием отказа в прохождении аккредитации является несоответствие представленных экспертной организацией документов требованиям, предусмотренным пунктом 5 настоящих Правил.
8. В случае неполноты представленных документов для прохождения аккредитации, согласно пункту 5 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение 7 рабочих дней со дня поступления документов возвращает их организации с письменной мотивацией причин возврата.
9. Реестр аккредитованных организаций ведется уполномоченным органом по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

10. Аккредиттеу жөніндегі куәліктің қолданылу мерзімі:
1) 1-санатты сарапшы ұйымдар үшін – үш жыл;
2) 2 және 3-санатты сарапшы ұйымдар үшін – екі жыл.
11. Аккредиттеу туралы куәлік ажыратылмайтын болып табылады және басқа заңды тұлғаларға беруге болмайды.
12. Уәкілетті орган аккредиттеу жөніндегі куәліктің дайындалуын, тіркелуі мен сақталуын қамтамасыз етеді.
3. Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу, тоқтату
13. Уәкілетті органмен аккредиттеу туралы куәлікті қайтарып алу келесі жағдайларды жүргізіледі:
1) аккредиттелген ұйымның жазбаша өтініші бойынша;
2) аккредиттеу туралы куәлікті алу кезінде сарапшы ұйымның анық емес ақпарат жолдауы;
3) заңды тұлғаны таратуы, қайта ұйымдастыруы;
4) бөліну немесе құрамынан шығу формасындағы заңды тұлғаның таратылуы, қайта құрылуы;
5) аккредиттеу туралы куәліктің қолдану мерзімінің аяқталуы.
14. Электр зертханаларына иелік етуі тоқтатылған жағдайда сарапшы ұйым бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға осы туралы хабарлайды.
15 Қосылу, бірігу немесе қайта өзгерту формасындағы заңды тұлғаның қайта құрылуы кезінде заңды тұлғаның атауы, ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда, аккредиттелген ұйымдар уәкілетті органға аккредиттеу жөніндегі куәлікті осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
16. Уәкілетті орган тиісті жазбаша өтініш түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде аккредиттеу жөніндегі куәлікті қайта ресімдейді.
Бұл ретте бұрын берілген аккредиттеу туралы куәліктің күші жойылды деп танылады және аккредиттелген ұйымдар тізіліміне тиісті ақпараттар енгізіле отырып, уәкілетті органға қайтарылады.
17. Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған жағдайда уәкілетті орган аккредиттелген ұйымның жазбаша өтініші бойынша он жұмыс күніне дейінгі мерзімде аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын береді.
Жоғалған аккредиттеу туралы куәліктің түпнұсқасы жарамсыз деп танылады, ол туралы аккредиттелген сарапшы ұйымдар тіркеліміне тиісті жазба енгізіледі.
Энергетикалық сараптама жүргізуге
ұйымдарды және электр зертханаларын
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
форма
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
(заңды тұлға атауы)
Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электр зертханаларын аккредиттеу өтініші
_____________________________________________________________________                             (заңды тұлға атауы)
_____________________________________________________________________
(БСН (СТН), заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік нөмірі мен күні)
_____ санаты бойынша электр зертханалары мен энергетикалық сараптама жүргізуге аккредиттеу өткізуді сұрайды.
Заңды тұлғаның орналасқан орны (болған жағдайда оның филиалдарының, өкілдіктерінің):
Мекенжайы:___________________________________________________
Телефон нөмірлері: __________________________________________
E-mail: _____________________________________________________
Факс:________________________________________________________
Ұсынылатын құжаттар тізбесі:
1. ______________________
2. ______________________
3. ______________________
4. ______________________
5. ______________________
6. ______________________
Ұйым басшысы (лауазымы)
___________________________
(қолы) (Т.А.Ә)
М.О. «_____» _________________ 20___ж.
Энергетикалық сараптама жүргізуге
ұйымдарды және электр зертханаларын
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
форма
__________________________________________________________________
(куәлік берген мемлекеттік органның толық атауы)
электр зертханаларын және энергетикалық сараптама жүргізуге
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
«____» _____________ 20___ж.
(күні)_____________________________________________________________________
(ұйымның толық және қысқаша атауы, ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
көрсетіледі)
___________________________________________________________берілді.
Орналасқан орны:_____________________________________________________
(заңды тұлғаның мекенжайы)_____________________________________________________________________
Сарапшы ұйым санаты: ________________________________________________
Куәлік Қазақстан Республикасының барлық аумағында қолданылады.
Куәліктің қолданыс мерзімі берілген күннен бастап ______ жыл
Басшысы (уәкілетті органның)
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Серия _______ № ______
Энергетикалық сараптама жүргізуге
ұйымдарды және электр зертханаларын
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
форма
Аккредиттелген сараптама ұйымдардың тізілімі
р/с №
Күні
Сарапшы ұйымдардың атауы
Аккредиттеу туралы куәлік сериясы мен нөмері, санаты
БСН СТН
Заңды мекен-жайы, байланыс деректері
Куәлікті қайта ресімдеу, тоқтату, жоғалту

10. Срок действия свидетельств об аккредитации составляет:
1) для экспертных организаций 1 категории - три года;
2) для экспертных организаций 2 и 3 категории - два года.
11. Свидетельство об аккредитации является неотчуждаемым и не подлежит передаче другим юридическим лицам.
12. Уполномоченный орган обеспечивает изготовление, учет и хранение бланков свидетельств об аккредитации.
3. Порядок прекращения, переоформления свидетельства об
аккредитации
13. Свидетельство об аккредитации прекращает свое действие в случаях:
1) по письменному заявлению аккредитованной организации;
2) несоответствия экспертной организации предъявляемым требованиям;
3) ликвидации, реорганизации юридического лица;
4) истечения срока действия свидетельства об аккредитации.
14. При прекращении действия свидетельства об аккредитации экспертная организация в течение десяти рабочих дней возвращает свидетельство в уполномоченный орган.
15. В случае изменения наименования, организационно-правовой формы юридического лица, аккредитованные организации подают заявление в произвольной форме в уполномоченный орган о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и ранее выданного свидетельства об аккредитации.
16. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня подачи соответствующего письменного заявления переоформляет свидетельство об аккредитации.
При этом свидетельство об аккредитации, выданное ранее, признается недействительным и возвращается в уполномоченный орган с внесением соответствующей информации в реестре аккредитованных организаций.
17. В случае утери свидетельства об аккредитации, уполномоченный орган по письменному заявлению аккредитованной организации в срок до десяти рабочих дней выдает дубликат свидетельства об аккредитации.
Оригинал утерянного свидетельства об аккредитации признается недействительным, о чем вносится соответствующая запись в реестре аккредитованных экспертных организаций.
Приложение 1
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
____________________________
(Наименование уполномоченного органа)
от ________________________________
(наименование юридического лица)
________________________________
Заявление
о прохождении аккредитации на проведение
энергетической экспертизы и электролабораторий
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(БИН (РНН), номер и дата свидетельства о регистрации
(перерегистрации) юридического лица)
просит провести аккредитацию на проведение энергетической экспертизы
и электролабораторий по категории _____.
Место нахождения юридического лица (его филиалов,
представительств при наличии):
Почтовый адрес:_______________________________________________
Номера телефонов _____________________________________________
E-mail _______________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Прилагаемый перечень документов:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
Руководитель организации (должность)
________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
МП "_____ "______________ 20____ г.
Приложение 2
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
___________________________________________________________
(полное наименование государственного органа, выдавшего
свидетельство)
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий
"____"__________20___ г.
(дата)
Выдано ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН (РНН)
_____________________________________________________________________
Местонахождение: ______________________________________________
(почтовый адрес юридического лица)
_____________________________________________________________________
Категория экспертной организации: ________________________________
Свидетельство действует на всей территории Республики Казахстан.
Срок действия свидетельства ______ года со дня его выдачи.
Руководитель (уполномоченного органа)
______________________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
М.П.
Серия ____ № ____
Приложение 3
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
Реестр аккредитованных экспертных организаций
п/п
Дата
Наимено-
вание
эксперт-
ных
организа-
ций
Серия и номер
свидетельства об
аккредитации,
категория
БИН
(РНН)
Юридичес-
кий адрес,
контактные
данные
Прекращение,
утеря,
переоформле-
ние
свидетельства