Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 12 сәуірдегі № 112 бұйрыққа өзгертулер және толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 30 қаңтардағы № 27 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 9 ақпанда № 7419 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 12 сәуірдегі № 112 бұйрығына (нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 4625 болып енгізілді, "Заң газеті" газеті 2007 жыл 11 шілде № 104 (1133 жарияланды), келесідей өзгерістер және толықтыру енгізілсін.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықта (бұдан әрі - Нұсқаулық) 4-тармақтың 4 бөлімі келесі редакцияда баяндалсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету Комитеті (бұдан әрі - Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету Комитеті) банктерді, республикалық және аймақтық мәртебемен қоғамдық бірлестіктерді (сонымен бірге барлық саяси партияларды), шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес ұйымдарының филиалдары және өкілдіктерін, республикалық және аймақтық мәртебемен діни бірлестіктерді, "мемлекеттік тіркеуін (қайта тіркеуін және таратылуын тіркеуін) қамтамасыз етеді.";
Нұсқаулықтың 1 қосымшасында 18-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"18. Діни бірлестіктер:
тіркеу туралы өтініш;
құрылтай съезінде (конференцияда, жиналысында) қабылданған, діни бірлестігінің басшысымен қол қойылған жарғы (ереже);
нөмірленген, тігілген, уәкілетті тұлғамен қол қойылған, жарғыны (ережені) қабылдаған құрылтай жиналысының (съезінің конференциясының, құрылтайының) хаттамасы;
Нұсқаулықтың 70 қосымшасындағы нысаны бойынша, Діни бірлестікті құратын бастамшы-азаматтарының электронды және қағаз түріндегі тізімі;
мекен-жайын растайтын құжат;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе құжат;
діни ілімнің пайда болу тарихы мен негіздерін ашып көрсететін және осы ілімге сәйкес келетін діни қызмет туралы мәліметтер қамтылған діни баспа материалдары;
діни бірлестіктің басшысын сайлау туралы шешім не шетелдік діни орталық басшыны тағайындаған жағдайда, уәкілетті органмен келісілгенін растайтын құжат қоса беріледі.
Ескертпе:

"О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2012 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 февраля 2012 года № 7419. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4625, опубликованный в "Юридической газете" от 11 июля 2007 года, № 104 (1307)), следующие изменения и дополнение:
В Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств (далее - Инструкция), утвержденной указанным приказом:
часть 4 пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Государственную регистрацию (перерегистрацию и регистрацию ликвидации): банков, общественных объединений с республиканским и региональным статусами (в том числе всех политических партий), филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, осуществляет Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи.";
в приложении 1 к Инструкции пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Религиозное объединение:
заявление о регистрации;
устав (положение), принятый на учредительном съезде (конференции, собрании) подписанный руководителем религиозного объединения;
протокол учредительного собрания (конференции, съезда, курултая), принявшего устав (положение), пронумерованный, прошнурованный, заверенный подписью уполномоченного лица;
список граждан-инициаторов создаваемого религиозного объединения на электронном и бумажном носителях по форме согласно приложению 70 к настоящей Инструкции;
документ, подтверждающий местонахождение;
квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения и содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности;
решение об избрании руководителя религиозного объединения либо в случае назначения руководителя иностранным религиозным центром документ, подтверждающий согласование с уполномоченным органом.
Примечание:

1. Республикадан шеңберінен тыс басқарушы орталықтары бар діни бірлестіктері, қосымша:
мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылған, нотариалды куәландырылған шетел орталығының жарғысының көшірмесі;
діни орталық өз елінің заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатындығын растайтын мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылған, нотариалды куәландырылған тізілім көшірмесі немесе басқа құжат ұсынады.
Діни басқармалар (орталықтар) негізін салған діни оқу мекемелерінің, мешіттерінің, монастрлердің және басқа да діни бірлестіктердің жарғыларын (ережелерін) осы діни басқармалар (орталықтар) бекітеді. Тіркеу үшін діни басқарманың (орталықтың) уәкілетті органының оларды құру туралы шешімі ұсынылады.
Өңірлік діни бірлестікті тіркеу кезінде тіркеуші орган белгілеген нысан бойынша өңірлік діни бірлестіктерді құруға бастамашылық жасаған жергілікті діни бірлестіктердің әрқайсысының қатысушыларының тізімі, сондай-ақ олардың жергілікті діни бірлестіктері жарғыларының нотариат куәландырған көшірмелері қосымша табыс етіледі.";
осы бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес Нұсқаулықтың 70 Қосымшасын толықтыру.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің аумақтық органдары осы бұйрықты өз қызметтерінде басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрінің
2012 жылғы 30 қаңтардағы
№ 27 бұйрығына
1-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу жөніндегі
нұсқаулыққа 70-қосымша
Діни бірлестікті құратын бастамшы-азаматарының тізімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
діни бірлестіктің атауы
_____________________________________________________________________
Астана және Алматы қалалары, облыс
с/б
Тегі, аты, әкесінің аты
Туылған күні, айы және жылы
Қазақстан Республика азаматының жеке куәлік құжатты туралы мәлімет, ЖСН
Тұрғылықты мекен-жайы, үйдің және қызметтік телефонының нөмірі
Өз қолы
1
2
3
4
5
6

1. Религиозное объединение, имеющее руководящий центр вне пределов республики, дополнительно представляет:
копию устава зарубежного центра с нотариально удостоверенным переводом на государственном и русском языках;
выписку из реестра или другой документ, удостоверяющий, что религиозный центр является юридическим лицом по законодательству своей страны с нотариально удостоверенным переводом на государственном и русском языках.
2. Уставы (положения) духовных учебных заведений, мечетей, монастырей и иных религиозных объединений, основанных религиозными управлениями (центрами), утверждаются этими религиозными управлениями (центрами). Для регистрации представляется решение уполномоченного органа религиозного управления (центра) об их создании.
3. При регистрации регионального религиозного объединения дополнительно представляются список участников каждого из местных религиозных объединений, инициирующих создание региональных религиозных объединений, по форме, установленной регистрирующим органом, а также нотариально удостоверенные копии уставов их местных религиозных объединений.";
дополнить приложением 70 к Инструкции, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан руководствоваться в своей деятельности настоящим приказом.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2012 года № 27
Приложение 70
к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
Список граждан-инициаторов создаваемого религиозного объединения
_____________________________________________________
наименование религиозного объединения
_____________________________________________________
область, города Астана и Алматы
п/п
Фамилия,
имя
отчество
Число,
месяц
и год
рождения
Сведения о документе,
удостоверяющего
личность гражданина
Республики Казахстан,
ИИН
Адрес
местожительства,
номер домашнего
и служебного
телефонов
Личная
подпись
1
2
3
4
5
6