"Валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындының нысанын және оны беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 629 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 146 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 наурызда № 7487 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 21 ақпандағы № 260 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 21.02.2018 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне валюталық реттеу және валюталық бақылау мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындының нысанын және оны беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 629 (нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5494 тіркелген, 2009 жылғы 20 наурыздағы № 42 (1639) "Заң газетінде" жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Салық қызметі органдары, қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексерудің басталған күніндегі жағдай бойынша валюталық түсімнің түсуі жөніндегі қорытындыны беру туралы сұрау салуларды салықтық тексеру басталғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына немесе келісімшарттың есепке алу нөмірін беру немесе олар бойынша экспорт жөніндегі келісімшарттарға есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорттары ресімделген келімшарттарға қатысты есепке алу нөмірін беру немесе мәміле паспорттарын ресімдеу орны бойынша екінші деңгейдегі банктерге;
Қазақстан Республикасында филиалдар мен өкілдіктер арқылы қызметтерін жүзеге асыратын резидент еместерге қатысты филиалдың немесе өкілдіктің банк шоттарын ашу орны бойынша екінші деңгейдегі банктерге.
Сұрау салуды жіберу кезінде: салық төлеушінің атауы, салық төлеушінің 2013 жылғы 1 қаңтарға дейінгі тіркеу нөмірі (СТН) және заңды тұлғалар және құрылымдық бөлімшелері (филиалдары, өкілдіктері) бойынша кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы сыныптауышы бойынша (КҰЖС) коды, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН), келісімшарттың нөмірі және күні, сұрау салынған кезең, нұсқамалардың тіркеу нөмірі және күні көрсетіледі. Экспорт бойынша келісімшарттардың есепке алу нөмірлерін алған немесе мәміле паспорты ресімделген келісімшарттарға қатысты сұрау салуда сол сияқты келісімшарттың есепке алу нөмірі және оның берілген күні немесе мәміле паспорттарының нөмірі және күні көрсетіледі.
2013 жылғы 1 қаңтарға дейін бар болған жағдайда ЖСН/БСН көрсетіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қосымша, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 629 "Об утверждении формы заключения о поступлении валютной выручки и порядка его представления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2012 года № 7487. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.02.2018 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам валютного регулирования и валютного контроля" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 629 "Об утверждении формы заключения о поступлении валютной выручки и порядка его представления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5494, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 20 марта 2009 года № 42 (1639)) следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Органы налоговой службы в течение 5 рабочих дней после начала налоговой проверки направляют запросы о представлении заключения о поступлении валютной выручки по состоянию на дату начала налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату:
в территориальные филиалы Национального Банка Республики Казахстан или банки второго уровня по месту присвоения учетного номера контракта или оформления паспорта сделки в отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок;
в банки второго уровня по месту открытия банковского счета филиала или представительства в отношении нерезидентов, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через филиалы и представительства.
При направлении запроса указывается: наименование налогоплательщика, регистрационный номер налогоплательщика (РНН) и код по Общему классификатору предприятий и организаций (ОКПО) по юридическим лицам и структурным подразделениям (филиалам, представительствам) до 1 января 2013 года, индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/бизнес-идентификационный номер (БИН), номер и дата контракта, запрашиваемый период, номер и дата регистрации предписания. В отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок, в запросе указываются также учетный номер контракта и дата его присвоения или номер и дата паспорта сделки.
До 1 января 2013 года ИИН/БИН указывается при его наличии.";
приложение, утвержденное указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде мемлекеттік тiркелуін және оның кейiннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Г.А. Марченко ___________
2012 жылғы 12 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 12 наурыздағы
№ 146 бұйрығына қосымша
20 __ жылғы "___" _____ бастап 20 __ жылғы "__" _____ кезеңдегі
валюталық түсімнің түсуі туралы қорытынды
р/с
Тексеріліп жатқан салық төлеуші
Шот валютасы
Валюталық түсімнің түсуі туралы мәліметтер
Келісімшарттың нөмірі мен күні
Келісімшарттың есепке алу нөмірі және оны берген күні немесе мәміле төлқұжаттарының нөмірі және күні
2013 жылғы 1 қаңтарға дейінгі ОКПО коды
2013 жылғы 1 қаңтарға дейінгі СТН
ЖСН/БСН (2013 жылғы 1 қаңтарға дейін болған жағдайда)
Салық төлеушінің атауы
жіберушінің атауы
күні
төлем сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескертпе:
2-баған заңды тұлғалар және олардың құрылымдық бөлімшемелері бойынша толтырылады (филиалдарға, өкілдіктерге);
11-баған экспорт бойынша келісімшарттардың есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле төлқұжаттары ресімделген келісімшарттарға қатысты толтырылады.

2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
СОГЛАСОВАНО
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
___________ Марченко Г.А.
12 марта 2012 года
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2012 года № 146
Заключение о поступлении валютной выручки
за период с "____" ___________ 20___ года
по "__" __________ 20___ года
Проверяемый налогоплательщик
Валюта
счета
Сведения о
поступлении
валютной выручки
Номер
и дата
конт-
ракта
Учетный
номер
контрак-
та и
дата его
присвое-
ния либо
номер и
дата
паспорта
сделки
Код
ОКПО
до 1
января
2013
года
РНН
до 1
января
2013
года
ИИН/БИН (до
1 января
2013 года
указывается
при их
наличии)
Наимено-
вание
нало-
гопла-
тельщика
наимено-
вание
отправи-
теля
дата
сумма
платежа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание:
графа 2 заполняется по юридическим лицам и их структурным подразделениям (филиалам, представительствам);
графа 11 заполняется в отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок.