"Кондоминиум объектiсiн мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 159 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 мамырда № 7655 тіркелді
«Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Кондоминиум объектiсiн мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына (нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiнде № 4945 тiркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында жарияланған, 2007 жыл, қыркүйек-қазан) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесінде:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Ортақ мүлiктегi кондоминиум қатысушылары үлесiнiң мөлшерi бөлек (жеке) меншiкте тұрған (өзге заттық құқықта) тұрғын үйдiң пайдалы ауданы мен тұрғын емес үй-жайдың ауданының осы кондоминиум объектiсiнде тұрған барлық тұрғын үй-жайлардың пайдалы аудандары мен барлық тұрғын емес үй-жайлардың аудандарының сомасына қатынасымен белгiленедi.»;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Кондоминиум объектiсiн мемлекеттiк тiркеу кезiнде кондоминиум қатысушыларының уәкiлеттi өкiлдерi болып:
1) кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысында сайланған адам;
2) егер ортақ мүліктегі үлестердің мөлшері тұрғын үй қатынастары туралы заңнамалық актіде көзделген тәртіппен айқындалатын болса, кез келген кондоминиум қатысушысы танылады.
Кондоминиум объектiсiн тiркеу туралы өтiнiштi кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысында сайланған адам берген жағдайларда, оның өкiлеттiгi тұрғын үй-жайлар (пәтерлер) иелерінің жалпы жиналысында хаттамамен анықталады.
Кондоминиумның қатысушысы берген кондоминиум объектісін тіркеу туралы өтінішке осы кондоминиум қатысушысына меншік құқығынын (өзге заттық құқық) негізінде жататын жылжымайтын мүлiктiң кейiнгi объектiсiне құқық белгiлейтiн құжатының нотариалды куәландырылған көшiрмесi қоса беріледі.»;
13-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртiппен белгiленген ортақ мүлiктегi үлестерiнiң мөлшерi.»;
15-тармақ алып тасталсын;
16-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;

О внесении изменений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2012 года № 159. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2012 года № 7655
Руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 «Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4945, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2007 г., сентябрь-октябрь) следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации объекта кондоминиума, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
«6. Размер долей участников кондоминиума в общем имуществе определяется отношением полезной площади жилого и площади нежилого помещения, находящегося в раздельной (индивидуальной) собственности (ином вещном праве), к сумме полезных площадей всех жилых и площадей всех нежилых помещений, находящихся в данном объекте кондоминиума.»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. При государственной регистрации объекта кондоминиума уполномоченными представителями участников кондоминиума признаются:
1) лицо, избранное на общем собрании участников кондоминиума;
2) любой участник кондоминиума, если размеры долей в общем имуществе определяются в порядке, предусмотренном законодательным актом о жилищных отношениях.
В случае, когда заявление о регистрации объекта кондоминиума подает лицо, избранное на общем собрании участников кондоминиума, его полномочия определяются протоколом собрания собственников помещений (квартир).
К заявлению о регистрации объекта кондоминиума, поданному участником кондоминиума, прилагается нотариально засвидетельственная копия правоустанавливающего документа на принадлежащий этому участнику кондоминиума на праве собственности (ином вещном праве) вторичный объект недвижимости.»;
подпункт 4) пункта 13 изложить в следующей редакции:
«4) размеры долей в общем имуществе, определенных в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан «О жилищных отношениях;»;
пункт 15 исключить;
подпункт 2) пункта 16 исключить;

16-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
17-тармақ алып тасталсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18.Кондоминиум объектiсiн тiркеу өтiнiш тiркеушi органға түскен күннен бастап бес жұмыс күн iшiнде жүзеге асырылады.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Кондоминиум объектiсiн тiркеген соң тiркеушi орган кондоминиум қатысушыларының үлестерiнiң есебi туралы құжатты, кондоминиум объектiсiнiң мемлекеттiк тiркелгенiн растайтын тiркеушi органның мөртаңбасы бар жер учаскесiне құқық белгiлеушi және сәйкестендiру құжаттарын өтiнiш берушiге немесе олардың уәкiлеттi өкiлдерiне қайтарады.».
2. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі                         Б. Имашев

подпункт 4) пункта 16 исключить;
пункт 17 исключить;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Регистрация объекта кондоминиума осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления в регистрирующий орган.»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:
«20. После регистрации объекта кондоминиума регистрирующий орган возвращает заявителям или их уполномоченному представителю документ о расчете долей участников кондоминиума, правоустанавливающий и идентификационный документы на земельный участок со штампом регистрирующего органа, подтверждающим государственную регистрацию объекта кондоминиума.».
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев