Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" № 1-ОЛ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 14 маусымдағы № 66 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 18 маусымда № 7742 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 147 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 18.12.2015 № 147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қарастыруы жөніндегі есепке алуды және есептілікті жетілдіру мақсатында, «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7 бабы 2-тармағын, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» № 1-ОЛ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7315 санымен тіркелген, «Заң газетінде» 2011 жылдың 9 қазанында № 182 (2172); 2011 жылдың 14 желтоқсанында № 184 (2174) санымен жарияланған), мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Субъектіге тікелей жазбаша жүгінген жеке тұлғаға (өкілге) немесе заңды тұлғаның өкіліне (бұдан әрі – өтініш беруші) бірегей нөмір көрсетіле отырып, осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысандағы талон беріледі.
Талонның бірегей нөмірінде алғашқы жұппен өтінішті тіркеген жыл белгіленеді, екінші жұппен облыс коды белгіленеді (республикалық маңызы бар қалалар, астаналар), үшінші жұппен - аудан коды (облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қала), төртінші жұппен – ауылдық округ коды, бесінші жұппен – ведомства коды, алтыншы жұппен – талонның реттік нөмірі.
Мысалы, Астана қаласының Алматы ауданы бойынша әкімдігінің білім беру бөліміне келіп түскен өтініштің бірегей нөмірі мынадай болады: 127111000142200015. Бұл жағдайда, 12 - өтінішті тіркеген жыл, 71 - Астана қаласының коды, 11 – Астана қаласының Алматы ауданының коды, 00 – ауылдық округ коды, 01422 – орган коды, 00015 – талонның реттік нөмірі.
Орган коды субъектілердің анықтамалығынан «Тұлғалардың өтініштерін бірыңғай есепке алу» (бұдан әрі - ТӨБЕ) автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен пайдаланылады.
Талон екі бөліктен тұрады: өтінішті тіркеген субъектіде қалатын талонның түбіртегі және де арызданушыға берілетін жыртылмалы талон. Талондар түбіртектерінің түпнұсқалары ведомстволық бұйрықтармен анықталатын қатаң есептік құжат болып табылады.
Талонның бірінші бөлігі ерекше нөмірді, тегін, атын, әкесінің атын немесе арызданушының атауын, қолын, лауазымын, арызды қабылдаған субъект қызметкерінің аты-жөні мен оның қабылдау күнін, уақытын және талонды алушының қолын сақтайды.
Талонның екінші бөлігінде (жыртылмалы талон) бірегей нөмір, арызданушың тегі, аты, әкесінің аты немесе атауы, қызметкердің аты-жөні, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен бекітілген мерзімдері ішінде өтініш бойынша шешім қабылданатындығы туралы түсіндірмемен қоса, өтінішті қабылдаған субъектінің мекенжайы және қызметтік телефоны, күні және талонды берген субъект қызметкерінің қолы көрсетіледі.

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 "Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 14 июня 2012 года № 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2012 года № 7742. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 18 декабря 2015 года № 147
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 18.12.2015 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования учета и отчетности по рассмотрению субъектами правовой статистики и специальных учетов обращений, физических и юридических лиц, руководствуясь пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» и подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 «Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ «О рассмотрении обращений физических и юридических лиц» и Инструкции по его составлению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7315, опубликованный в газетах «Юридическая газета» от 9 октября 2011 года № 182 (2172); «Юридическая газета» от 14 декабря 2011 года № 184 (2174)), внести следующие изменения:
в Правилах учета обращений физических и юридических лиц, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Физическому лицу (представителю) или представителю юридического лица (далее - заявитель), непосредственно обратившемуся письменно к субъекту, выдается талон по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам с указанием уникального номера.
В уникальном номере талона первой парой обозначается год регистрации обращения, второй парой - код области (города республиканского значения, столицы), третьей парой – код района (города областного значения, город районного значения), четвертой парой – код сельского округа, пятой парой – код ведомства, шестой парой - порядковый номер талона.
Например, уникальный номер обращения, поступившего в отдел образования акимата по Алматинскому району города Астаны, выглядит следующим образом: 127111000142200015. В данном случае 12 – год регистрации обращения, 71 – код города Астаны, 11 – код Алматинского района города Астаны, 00 – код сельского округа, 01422 – код органа, 00015 – порядковый номер талона.
Код органа используется из справочника субъектов автоматизированной информационной системы «Единый учет обращений лиц» (далее – ЕУОЛ).
Талон состоит из двух частей: корешка талона, который остается у субъекта, зарегистрировавшего обращение, а также отрывного талона, который выдается заявителю.
Часть первая талона носит уникальный номер, фамилию, имя, отчество либо наименование заявителя, подпись, должность, фамилию и инициалы сотрудника субъекта, принявшего обращение и дату его принятия, время, дата и подпись получившего талон.
Часть вторая талона (отрывной талон) также содержит уникальный номер, фамилию, имя, отчество либо наименование заявителя, фамилию и инициалы сотрудника, наименование, адрес и служебный телефон субъекта, принявшего обращение, с разъяснением о том, что принятие решения по обращению будет принято в сроки, установленные законодательными актами Республики Казахстан, дату и подпись сотрудника субъекта, выдавшего талон.

Жыртылмалы талонның теріс жағында Интернет-ресурстың мекенжайы: http://service.pravstat.kz, телефон нөмірлері: 1012 (SMS-сервис), 8 800-080-7777 (стационардан), 1414 (ұялыдан) көрсетілген, осылар арқылы өтініш беруші өтінішті қарау сатысы туралы тиісті ақпаратты барлық байланыс операторлары бойынша құны 15 теңге тұратын SMS-хабарламалардан басқаларында тегін ала алады.
2007 жылғы 12 қаңтардағы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7 бабы 6-тармағына сәйкес басқа мемлекеттік органға өтінішті жолдаған кезде ілеспе хатта осы өтініш бойынша бірегей нөмір көрсетіледі, ол өз кезегінде өтінішті қабылдайтын мемлекеттік органның өтініштерді есепке алу карточкасында көрсетіледі. Бірегей нөмір бір рет, өтінішті бастапқы тіркеген кезде беріледі.
Бірегей нөмірі бар талондарды беруді:
1) ең жоғарғы өкілдік орган, орталық атқарушы мемлекеттік органдар және олардың ведомстволары, сондай-ақ басқа да орталық мемлекеттік органдар 2012 жылдың 1 шілдесінен;
2) облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері аппараттары 2013 жылдың 1 сәуірінен;
3) Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін аудандық және облыстық маңызы бар қалалардың әкімдері аппараттары, сондай-ақ облыс мәслихаттары, жергілікті атқарушы органдардың және мемлекеттік органдардың аумақтық органдары 2014 жылдың 1 қаңтарынан;
4) аудандық өкілдік және атқарушы органдар 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап жүргізеді.»;
Ереженің 3-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауға және олар бойынша шешім қабылдауға уәкілетті мемлекеттік органдарға және 100% мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғаларға мәлімет және жұмыста пайдалану үшін;
3) бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                 А. Дауылбаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев _________________
2012 жылғы 13 маусым
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 14 маусымдағы
№ 66 бұйрығына қосымша
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 14 июня 2012 года
№ 66
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу Ережесіне
3-қосымша
Приложение 3
к Правилам по учету обращений
физических и юридических лиц
Нысан
ТАЛОН
(түбіртек)
ТАЛОН
(корешок)
(талонның саны/номер талона)
Өтініш /обращение
__________________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні немесе атауы / фамилия, инициалы либо наименование заявителя)
__________________________________________
«___»___________20__ж./г._________________
__________________________________________
Өтінішті қабылдаған қызметкердің лауазымы, аты-жөні, қолы / должность, Ф.И.О., подпись сотрудника, принявшего обращение
__________________________________________
__________________________________________
(қолы / подпись)
Талон қабылдаушының қолы / подпись получившего талон
__________«__» сағ/час «___» мин.
«___»________________ 20__ж./г.
ТАЛОН
(жыртылмалы талон)
ТАЛОН
(отрывной талон)
(талонның саны/номер талона)
Өтініш / обращение
_________________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні немесе атауы/ фамилия, инициалы либо наименование заявителя)
_________________________________________
(қабылданды/принято.
Қабылдаған/принял
(лауазымы, аты-жөні / должность, фамилия и инициалы)
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
(субъект атауы, мекенжайы және қызметтік телефоны /
наименование субъекта, адрес и служебный телефон)
_________________________________________
Ескерту \примечание:
Өтініш бойынша шешім Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген мерзімде қабылданатын болады. Решение по обращению будет принято в сроки, установленные законодательными актами Республики Казахстан.
«___»________________ 20__ж./г.
_____________________ (қолы / подпись)
Интернет желісінің мекенжайы:
http:\\service.pravstat.kz_
Адрес Интернет ресурса:
http:\\service.pravstat.kz
1012 нөміріне SMS хабарлама
SMS сообщения на номер 1012
Стационарлық телефон арқылы
8 800-080-7777 нөмірге
Со стационарного телефона на номер
8 800-080-7777
Ұялы телефон арқылы 1414 нөмірге
С мобильного телефона на номер 1414
Ескерту \примечание:
Көрсетілген қызметтер барлық байланыс
операторлары бойынша құны 15 теңге
тұратын SMS-хабарламалардан басқаларында
ақысыз жүзеге асырылады.
Указанные услуги, за исключением SMS -
сообщения стоимостью 15 тенге на все
операторы связи, осуществляются
бесплатно.

На обороте отрывного талона указаны адрес Интернет-ресурса http://service.pravstat.kz, номера телефонов: 1012 (SMS-сервиса), 8 800-080-7777 (со стационарного), 1414 (с мобильного), по которым заявителю можно бесплатно получить соответствующую информацию о стадиях рассмотрения обращения, за исключением SMS – сообщений, стоимостью 15 тенге по всем операторам связи.
При перенаправлении обращения в другой государственный орган в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» в сопроводительном письме указывается уникальный номер по данному обращению, который в свою очередь отражается в карточке учета обращения государственного органа, получившего обращение. Уникальный номер присваивается один раз при первичной регистрации обращения.
Выдача талонов с уникальными номерами производится:
1) высшим представительным органом, центральными исполнительными государственными органами и их ведомствами, а также иными центральными государственными органами с 1 июля 2012 года;
2) аппаратами акимов областей и городов Астаны, Алматы с 1 апреля 2013 года;
3) аппаратами акимов городов районного и городов областного значения, а также маслихатами области, территориальными органами центральных исполнительных органов и государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан с 1 января 2014 года;
4) районными представительными и исполнительными органами с 1 января 2015 года.»;
приложение 3 к Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) настоящий приказ направить:
1) в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию;
2) государственным органам и юридическим лицам со 100 % участием государства, уполномоченным рассматривать и принимать решения по обращениям физических и юридических лиц, для сведения и использования в работе;
3) в средства массовой информации для официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
А. Жумагалиев ___________
13 июня 2012 года
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 14 июня 2012 года № 66
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 14 маусымдағы
№ 66 бұйрығына қосымша
Приложение 3
к Правилам по учету обращений
физических и юридических лиц
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу Ережесіне
3-қосымша
Форма
ТАЛОН
(түбіртек)
ТАЛОН
(корешок)
(талонның саны/номер талона)
Өтініш/обращение
_________________________________
_________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні немесе
атауы/фамилия, инициалы либо
наименование заявителя)
_________________________________
_________________________________
__ «__» ________ 20__ж./г. ______
_________________________________
_________________________________
Өтінішті қабылдаған қызметкердің
лауазымы, аты-жөні, қолы/
должность, Ф.И.О., подпись
сотрудника, принявшего обращение
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(қолы/подпись)
Талон қабылдаушының қолы/
подпись получившего талон
_________ «__» сағ/час «___» мин.
«___» _________________ 20__ж./г.
ТАЛОН
(жыртылмалы талон)
ТАЛОН
(отрывной талон)
(талонның саны/номер талона)
Өтініш/обращение
_________________________________
_________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні немесе
атауы/фамилия, инициалы либо
наименование заявителя)
_________________________________
_________________________________
(қабылданды/принято.
Қабылдаған/принял
(лауазымы, аты-жөні/
должность, фамилия и инициалы)
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(субъект атауы, мекенжәйы және
қызметтік телефоны/
наименование субъекта, адрес и
служебный телефон)
_________________________________
_________________________________
Ескерту \примечание:
Өтініш бойынша шешім Қазақстан
Республикасының заңнамалық
актілерімен белгіленген мерзімде
қабылданатын болады.
Решение по обращению будет
принято в сроки, установленные
законодательными актами
Республики Казахстан.
«___» ________________ 20__ж./г.
_________________
(колы / подпись)
Интернет желісінің мекенжайы:
http:\\service.pravstat.kz
Адрес Интернет ресурса:
http:\\service.pravstat.kz
1012 нөміріне SMS хабарлама
SMS сообщения на номер 1012
Стационарлық телефон арқылы
8 800-080-7777 нөмірге
Со стационарного телефона на
номер 8 800-080-7777
Ұялы телефон арқылы 1414 нөмірге
С мобильного телефона на
номер 1414
Ескерту \примечание:
Көрсетілген қызметтер барлық
байланыс операторлары бойынша
құны
15 теңге тұратын
SMS-хабарламалардан басқаларында
ақысыз жүзеге асырылады.
Указанные услуги, за исключением
SMS -сообщения стоимостью
15 тенге на все операторы связи,
осуществляются бесплатно.