"Парниктік газдар шығарындыларын және озонды бұзатын заттарды түгендеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 348-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 25 мамырдағы № 170-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 маусымда № 7762 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 27 сәуірдегі № 176 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 176 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабы 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Парниктік газдар шығарындыларын және озонды бұзатын заттарды түгендеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 348-ө бұйрығына (№ 5094 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, № 5, 2008 жылғы 28 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Парниктік газдар шығарындыларын және озонды бұзатын заттарды түгендеу ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Парниктік газдар шығарындыларын және озонды бұзатын заттарды түгендеу ережесін бекіту туралы»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Парниктік газдардың атмосфераға шығарындыларының және озонды бұзатын заттарды тұтыну көздері бар заңды тұлғалар жыл сайын парниктік газдар шығарындыларын және озонды бұзатын заттарды түгендеу жүргізеді және оны есептілік жылдан кейінгі жылғы 1 сәуірден кешіктірмей қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынады.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Парниктік газдар шығарындыларына жүргізілген түгендеудің нәтижелері бойынша табиғат пайдаланушылар парниктік газдарды түгендеу туралы есепті «Парниктік газдар шығарындыларын түгендеу туралы есептің нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 145-ө бұйрығымен (№ 7692 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) бекітілген нысан бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынады.»;
6-тармақ алынып тасталсын;
3-тарауының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Озонды бұзатын заттарға түгендеу жүргізу тәртібі»;
Ережеге 1-қосымша алынып тасталсын.
2. Төменкөміртекті даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года № 348-п "Об утверждении Правил инвентаризации выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ"
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 25 мая 2012 года № 170-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2012 года № 7762. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27 апреля 2016 года № 176
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 176.
В соответствии с подпунктом 30) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года № 348-п «Об утверждении Правил инвентаризации выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5094, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 5 мая 2008 года, № 5) следующие изменения:
в Правилах инвентаризации выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила инвентаризации выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Юридические лица, имеющие источники выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ в атмосферу ежегодно проводят инвентаризацию выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ и представляют ее в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды не позднее 1 апреля следующего за отчетным годом.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. По результатам проведенной инвентаризации выбросов парниковых газов, природопользователи представляют в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды отчет об инвентаризации парниковых газов по форме, утвержденной приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 10 мая 2012 года № 145-ө «Об утверждении формы отчета об инвентаризации парниковых газов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7692).»;
пункт 6 исключить;
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Порядок проведения инвентаризации озоноразрушающих веществ»;
приложение 1 к Правилам исключить.
2. Департаменту низкоуглеродного развития обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Н. Қаппаров

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н.Каппаров