Аэронавигациялық ақпаратты басқару қызметінің жұмысын тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 29 мамырдағы № 290 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 маусымда № 7763 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1025 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.10.2015 № 1025 бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағының 39) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Аэронавигациялық ақпаратты басқару қызметінің жұмысын тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден кейін оның ресми түрде жариялануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация вице-министрi А.Ғ. Бектұровқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 29 мамырдағы
№ 290 бұйрығымен
бекітілді
нысан
Аэронавигациялық ақпаратты басқару қызметінің жұмысын тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган: ___________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт (№, күні):___________________________
Күні, орны және тексеру өткізу кезеңі:_______________________________
Аэронавигациялық ұйымның атауы (филиал): ____________________________
БСН: ________________________________________________________________
Орналасқан мекенжайы: _______________________________________________
р/с №
Атауы
Сәйкестігін бағалау (+/-)
Сәйкессіздік ұстанымының нөмірі
Аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету
1.
ААБ қызметінде сапа жүйесінің болуы және оның Стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымның (ISO) сериясы 9000 сапа кепілі стандарттарына сәйкес келуі.
2.
Деректерді жариялауға дайындау немесе қолдану кезеңдерінде анықталған қателерді түзету мақсатында аэронавигациялық деректердің негізін анықтауды қамтамасыз ету үшін белгіленген рәсімдердің болуы.
3.
Аэронавигациялық деректердің сапасына рұқсат беру дәрежесімен аэронавигациялық деректерді жариялауды қамтамасыз ету.
4.
NОТАМ хабарламаларын әзірлеу және жариялау тәртібін сақтау.
5.
«Әуе кемелерін пайдаланушыларды аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 1441 қаулысымен бекітілген Әуе кемелерін пайдаланушыларды аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларының 12-тармағының талаптарына сәйкес Аэронавигациялық ақпарат жинағын жариялауды қамтамасыз ету.
6.
Арнайы журналдың болуы және алынған бастапқы аэронавигациялық ақпаратты тіркеу.
7.
Бастапқы аэронавигациялық ақпаратты жеткізушілер ұсынған аэронавигациялық деректерді сақтау.
8.
АІRАС жүйесінің мерзімінде аэронавигациялық ақпаратты жариялауды және таратуды қамтамасыз ету.
9.
Аэронавигациялық ақпараттар жинағына енгізілетін аэронавигациялық карталардың жариялануын қамтамасыз ету.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ААБ қызметі – аэронавигациялық ақпаратты басқару қызметі
NОТАМ – электр байланысы құралдарымен таратылатын және кез келген азронавигациялық жабдықты іске қосу, оның жай-күйі немесе өзгерту, қызмет көрсету және қағидалар немесе қауіп туралы ақпаратты, ұшуды орындаумен байланысты персонал үшін маңызы бар уақтылы ескерту ақпаратын қамтитын хабарлама.
АІRАС - аэронавигациялық ақпаратты регламенттеу және бақылау.
Сәйкестік бағасы:
(*) – осы ұйым үшiн мiндеттi емес;
(-1) – ұшу қауіпсіздігіне едәуір ықпал ететін сәйкессіздік;
(-2) – ұшу қауіпсіздігіне едәуір ықпал ететін және уәкілетті органмен келісілген мерзімде жоюға жататын сәйкессіздік;
(-3) – ұшуды орындау қауіпсіздігіне елеулі ықпал етпейтін елеусіз сәйкессіздіктер.
ААБ қызметінің сәйкессіздік тізбесі осы Аэронавигациялық ұйымның қызметін тексеру парағының қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Аэронавигациялық ақпаратты
басқару қызметі жұмысын
тексеру парағының нысанына
қосымша
нысан
ААБ қызметінің сәйкессіздіктер тізбесі
______________________________________________________
Субъект атауы
ААБ қызметінің жай-күйіне сәйкессіздік ұстанымының №
Сәйкесіздіктің сипаттамасы
Ескертпе
1
2
3
Тексерушілер: ______________________________________________________
_____________________________________________________
______________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Тексеру жүргізген күні: «_______» жылғы «___»______________
Таныстым:
Тексерген ұйымның басшысы: _________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты)

Об утверждении формы проверочного листа деятельности службы управления аэронавигационной информации
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 мая 2012 года № 290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2012 года № 7763. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1025
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.10.2015 № 1025.
В соответствии с подпунктом 39) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа деятельности службы управления аэронавигационной информации.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа его официальное опубликование;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утверждена
приказом Министра транспорта и
коммуникации Республики Казахстан
от 29 мая 2012 года № 290
форма
Проверочный лист
службы управления аэронавигационной информации
Государственный орган, назначивший проверку: _______________________
Акт о назначении проверки (№, дата): _______________________________
Дата, место и период проведения проверки: __________________________
Наименование аэронавигационной организации: ________________________
БИН: _______________________________________________________________
Адрес места нахождения: ____________________________________________
п/п
Наименование
Оценка
соответ-
ствия
(+/-)
Номер
позиции
несоот-
ветствия
Обеспечение аэронавигационной информации
1.
Наличие системы качества в службе УАИ и
ее соответствие стандартам гарантии
качества серии 9000 Международной
организации по стандартизации (ISO).
2.
Наличие установленных процедур для
обеспечения выявления источника
аэронавигационных данных в целях
исправления ошибок в данных,
установленных на этапах подготовки к
публикации или во время использования.
3.
Обеспечение публикации аэронавигационных
данных со степенью разрешения к качеству
аэронавигационных данных.
4.
Соблюдение порядка составления и издания
извещения NOTAM.
5.
Обеспечение публикации Сборника
аэронавигационной информации в
соответствии с требованиями пункта 12
Правил обеспечения аэронавигационной
информации эксплуатантов воздушных судов,
утвержденных постановлением Правительства
Республики Казахстан от 29 декабря 2010
года № 1441 «Об утверждении Правил
обеспечения аэронавигационной информацией
эксплуатантов воздушных судов».
6.
Наличие специального журнала и
регистрация полученной исходной
аэронавигационной информации.
7.
Хранение исходной аэронавигационной
информации, представленные поставщиками
аэронавигационной информации.
8.
Обеспечение публикации и рассылки
аэронавигационной информации в сроки
системы AIRAC.
9.
Обеспечение публикации аэронавигационных
карт, включаемых в Сборник
аэронавигационной информации.
Расшифровка аббревиатур:
Служба УАИ – служба управления аэронавигационной информацией;
NOTAM – извещение, рассылаемое средствами электросвязи и содержащее информацию о введении в действие, состоянии или изменении любого аэронавигационного оборудования, обслуживания и правил или информацию об опасности, своевременное предупреждение о которых имеет важное значение для персонала, связанного с выполнением полетов.
AIRAC – регламентация и контролирование аэронавигационной информации.
Оценка соответствия:
(*) – необязательно для данной организации;
(-1) – несоответствие, оказывающее наиболее значительное влияние на безопасность полетов;
(-2) – несоответствие, существенно влияющее на безопасность полетов и подлежащее устранению в согласованные с уполномоченным органом сроки;
(-3) – незначительные несоответствие, которые не оказывают значительного влияния на безопасное выполнение полета.
Перечень несоответствий службы УАИ оформляется по форме, согласно приложению к настоящему Проверочному листу деятельности аэронавигационной организации.
Приложение
к форме проверочного листа
деятельности службы управления
аэронавигационной информации
форма
Перечень несоответствий службы УАИ
_________________________________________________
(Наименование субъекта)
№ позиции несоответствия
состояния службы УАИ
Характеристики
несоответствия
Примечание
1
2
3
Проверяющие: _____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество)
Дата проведения обследования: «___» _________________ год.
Ознакомлен:
Руководитель проверяемой организации: _____________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество)