"Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде мемлекеттік тіркеу", "Салынып жатқан кемеге меншік құқықтарын салынып жатқан кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу" және "Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру" мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 17 қыркүйектегі № 603 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қазанда № 8004 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2014 жылғы 3 сәуірдегі № 221 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің м.а. 03.04.2014 № 221 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде мемлекеттік тіркеу»;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Салынып жатқан кемеге меншік құқықтарына салынып жатқан кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу»;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру».
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Су көлігі департаменті (Б.Ж. Жансүгіров):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2012 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 603 бұйрығына
1-қосымша
«Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар және жалпы ережелер
1. Осы «Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде мемлекеттік тіркеу» Регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі терминдер мен аббревиатуралар пайдаланылады:

Об утверждении регламентов государственных услуг "Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре", "Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов" и "Выдача разрешения на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 сентября 2012 года № 603. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 8004. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 3 апреля 2014 года № 221
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 03.04.2014 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) «Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) «Выдача разрешения на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства», согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту водного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Жансугуров Б.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абссатарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 17 сентября 2012 № 603
Регламент
оказания государственной услуги «Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре»
1. Основные понятия и общие положения
1. В настоящем Регламенте «Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре» (далее - Регламент) используются следующие термины и аббревиатура:

1) куәлік – бербоут-чартер шартымен жалға алынған шетелдік кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік;
2) мемлекеттік қызмет – теңіз кемелерін бербоут-чартер тізіліміне мемлекеттік тіркеу;
3) Порттың теңіз әкімшілігі – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің аумақтық бөлімшесі;
4) тұтынушы – мемлекеттік қызметті көрсету өтініші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне және Порттың теңіз әкімшілігіне келіп түскен 1997 жылғы 18 қарашадағы Солтүстік Каспий бойынша өнімді бөлу туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасында белгіленген тәртіппен тіркелген филиалдар (мердігер компаниялар, оператор, агенттер, қосалқы мердігерлер) арқылы Каспий теңізінде қызметін жүзеге асыратын қазақстандық жүк кемесін жалдаушы, шетелдік заңды тұлға;
5) шешім – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігімен берілген шет мемлекеттің теңіз кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге уақытша құқық беру туралы құжат.
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Теңіз көлігі саласында Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1008 қаулысымен бекітілген «Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі – ПТӘ) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген ставкалар бойынша және тәртіппен тіркеу алымы төленеді.
6. Мемлекеттік қызмет «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңының 16-бабы 1-тармағы 3) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 «Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы» қаулысы және Стандарты негізінде көрсетіледі.

1) свидетельство – свидетельство о временном предоставлении права плавания под государственным флагом Республики Казахстан иностранному морскому судну, зафрахтованному на условиях бербоут-чартера;
2) государственная услуга – государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре;
3) Морская администрация порта – территориальное подразделение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
4) потребитель – казахстанский фрахтователь, иностранное юридическое лицо, осуществляющее деятельность в Каспийском море через филиалы, зарегистрированные в установленном порядке в Республике Казахстан, в соответствии с Соглашением о разделе продукции по Северному Каспию от 18 ноября 1997 года (подрядные компании, оператор, агенты, субподрядчики), обращение которого на оказание государственной услуги поступило в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Морскую администрацию порта;
5) решение – документ, выданный Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о временном предоставлении права плавания под государственным флагом Республики Казахстан иностранному морскому судну.
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Стандартом государственной услуги «Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 1008 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в области морского транспорта» (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается Морской администрацией порта (далее – МАП).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. За оказание государственной услуги взимается регистрационный сбор по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49 «Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них» и Стандартом.

7. Көрсетілетін қызметтің аяқталу нысаны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) шешімі негізінде куәлікті беру немесе қағаз тасымалдағышта құжат түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер:
1) Министрлік;
2) ПТӘ.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Шешімді алу үшін құжаттар уәкілетті органның кеңсесіне Стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша тапсырылады.
Құжаттарды қабылдау демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ПТӘ ғимаратында Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12.30-дан 13.30-ға дейін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпарат Министрліктің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекен-жайы бойынша, сондай-ақ ПТӘ ғимараттарында орналастырылған ресми ақпарат көздерінде және стенділерде болады.
Министрлік рұқсаттың берілу барысы туралы ақпаратты Стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша, сall-орталығына 8 (7172) 24-24-19 телефон нөмірі бойынша немесе pr_davt@mtc.gov.kz электрондық мекен-жайы бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
ПТӘ жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша, сall-орталығына 8 (7292) 44-51-07 телефон нөмірі бойынша немесе grebenkova_u@aktauport.kz электрондық мекен-жайы бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен реттеледі.
12. Министрліктің шетелдік теңіз кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша ұсынудан, сондай-ақ ПТӘ-нің мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешімі Стандарттың 16-тармағында көрсетілген жағдайда қабылданады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Тұтынушы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға сенімхат бойынша Стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы шешімді алу үшін еркін нысанда толтырылған өтінішті ұсынады;

7. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства на основании решения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство) либо выдача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в виде документа на бумажном носителе.
8. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) Министерство;
2) МАП.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Документы для получения решения представляются в канцелярию Министерства по адресу, указанному в пункте 13 Стандарта.
Прием документов осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Оказание государственной услуги осуществляется в здании МАП по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.
Государственная услуга оказывается ежедневно с 8.30 до 17.30 часов, с обеденным перерывом с 12.30 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Информация по вопросам оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства по адресу www.mtk.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях МАП.
Информацию о ходе выдачи решения Министерством можно получить, обратившись по адресу, указанному в пункте 13 Стандарта, в Саll-центр по номеру телефона 8 (7172) 24-24-19 или по электронному адресу r_davt@mtc.gov.kz.
Информацию о ходе оказания государственной услуги ответственным исполнителем МАП можно получить, обратившись по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта, в Саll-центр по номеру телефона 8 (7292) 44-51-07 или по электронному адресу grebenkova_u@aktauport.kz.
11. Сроки оказания государственной услуги регулируются пунктом 7 Стандарта.
12. Решение Министерства об отказе о временном предоставлении морскому судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, а также в оказании МАП государственной услуги принимается в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель или по доверенности уполномоченное им лицо представляет в канцелярию Министерства по адресу, указанному в пункте 13 Стандарта, обращение в произвольной форме для получения решения о временном предоставлении морскому судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан с приложением документов, указанных в пункте 11 Стандарта;

2) Министрліктің кеңсесі тіркеуді жүргізеді және Министрліктің басшысына немесе оның орынбасарына қоса берілген құжаттармен тұтынушының өтінішін қарауға береді;
3) Министрліктің басшысы өтінішпен және қоса берілген құжаттармен танысады, жауапты құрылымдық бөлімшені анықтайды;
4) Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы өтініш пен қоса берілген құжаттарды қарауды жүзеге асырады, оң шешімді немесе шет мемлекеттің теңіз кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге уақытша құқық беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, пошта байланысымен кеңсе арқылы түпнұсқасын өтініш беруге және көшірмесін ПТӘ-не жолдайды;
5) Министрліктің оң шешімі негізінде немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға сенімхат бойынша Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша ПТӘ кеңсесіне Стандарттың 11-тармағында санамаланған құжаттармен қоса мемлекеттік қызметті көрсетуге еркін нысанда толтырылған өтінішті береді;
6) ПТӘ кеңсесі тіркеуді жүргізеді және ПТӘ басшысына немесе оның орынбасарына қоса берілген құжаттармен тұтынушының өтінішін қарауға береді;
7) ПТӘ басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды;
8) жауапты орындаушы Стандарттың 16-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізінің болуын анықтауға тексеріс жүргізеді;
9) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелер болмаған жағдайда бербоут-чартер тізіліміне жазба енгізеді;
10) жауапты орындаушы кеңсе арқылы мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттарды немесе пошта байланысы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты өтініш берушіге жолдайды. Өтініш берушіге бас тарту мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну сәтінен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
14. Министрліктің шешімін беру үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды. ПТӘ-де мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттестік) тәртібін сипаттау
15. Министрлікте және ПТӘ-де құжаттарды қабылдау Стандарттың 1 мен 13-тармақтарында көрсетілген мекен-жайлар бойынша кеңсе арқылы жүзеге асырылады.
Өтініштер мен қоса берілген құжаттар Министрлікке тапсырылғаннан кейін Министрліктің шешімін алу күні көрсетіле отырып, құжаттарды алғаны туралы өтініштердің көшірмелеріне белгі қойылады.
Өтініштер мен қоса берілген құжаттар ПТӘ-ға тапсырылғаннан кейін куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алу күнін көрсете отырып, құжаттарды алғаны туралы өтініштің көшірмесіне белгі қойылады.

2) канцелярия Министерства проводит регистрацию и передает на рассмотрение обращение потребителя с приложенными документами руководителю Министерства либо его заместителям;
3) руководитель Министерства ознакамливается с обращением и приложенными документами и определяет ответственное структурное подразделение;
4) исполнитель ответственного структурного подразделения Министерства осуществляет рассмотрение обращения и приложенных документов и подготавливает положительное решение либо мотивированный ответ об отказе о временном предоставлении права плавания под государственным флагом Республики Казахстан иностранному морскому судну и направляет оригинал заявителю и копию в МАП через канцелярию посредством почтовой связи;
5) на основании положительного решения Министерства потребитель или по доверенности уполномоченное им лицо подает в канцелярию МАП по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта, заявление в произвольной форме на оказание государственной услуги с приложением документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
6) канцелярия МАП проводит регистрацию и передает на рассмотрение заявление потребителя с приложенными документами руководителю МАП либо его заместителям;
7) руководитель МАП ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя;
8) ответственный исполнитель проводит проверку на наличие оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 16 Стандарта;
9) ответственный исполнитель вносит запись в бербоут-чартерный реестр при отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги;
10) ответственный исполнитель направляет заявителю через канцелярию документы, подтверждающие государственную регистрацию либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги посредством почтовой связи. Отказ заявителю направляется не позднее семи рабочих дней с момента предоставления документов на государственную регистрацию.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для выдачи решения Министерства составляет один работник. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в МАП составляет один работник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Прием документов в Министерстве и МАП осуществляется через канцелярии по адресам, указанным в пунктах 1 и 13 Стандарта.
После сдачи в Министерство обращения и приложенных документов на копии обращения проставляется отметка о получении документов с указанием даты выдачи решения Министерства.
После сдачи в МАП заявления и приложенных документов на копии заявления проставляется отметка о получении документов с указанием даты выдачи свидетельства либо письменного мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.

16. Министрлік шешімді қабылдау үшін алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды Министрлікке ұсынады.
17. Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемесін мемлекеттік тіркеу үшін алушымен немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілімен ПТӘ-не Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Министрлік кеңсесінің жауапты орындаушысы;
2) Министрліктің басшысы немесе оның орынбасары;
3) Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы;
4) ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы;
5) ПТӘ басшысы немесе оның орынбасары.
19. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет пен ҚФБ көрсету процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі
көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірлігі әкімшілік
әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара
әрекеттестігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган/ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның/ПТӘ басшысы немесе оның орынбасарлары
Уәкілетті органның/ПТӘ-нің жауапты орындаушысы
3
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу және басшылыққа қарар салу үшін жолдау
Құжаттармен танысу, қарар салу және жауапты орындаушыға жолдау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны
Тұтынушыға пошта байланысы арқылы беру жүзеге асырылатын рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу.
Пошта байланысы арқылы ПТӘ-де қол қойылған рұқсаттың көшірмесін жолдау
Шешімге немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Басшылыққа қол қоюға жолдай отырып, оң шешімді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау. ПТӘ-не жолдау үшін қол қойылған шешімнің көшірмесін дайындау
5
Орындау мерзімдері
1 сағат
3 сағат
9 күнтізбелік күн
6
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Тіркелген құжаттарды қабылдау немесе өтініш берушінің бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты талап етуі бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту
Құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Аталған кемеге өтініш білдірілген құқықтар мен тіркеліп қойған құқықтар арасында келіспеушіліктердің, болмауын, сондай-ақ қойылатын талаптарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігін анықтауға тексеріс жүргізу
7
Аяқтау нысаны
Қарар салу үшін басшылыққа құжаттарды жолдау немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту
Қарар салу, жауапты орындаушыға құжаттарды жіберу
Бас тарту үшін қарама-қайшылықтар мен негіздемелер болмаған жағдайда бербоут-чартер тізіліміне жазбаларды енгізу
8
Орындау мерзімдері
1 сағат/ 3 күнтізбелік күн
3 сағат
5 күнтізбелік күн
9
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Өтініш берушіге пошта байланысы арқылы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты жолдау
Куәлікке немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу
10
Аяқтау нысаны
Өтініш берушіге пошта байланысы арқылы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты жолдау
Қол қойылған куәлік немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қол қоюға жолдау
11
Орындау мерзімдері
1 сағат
3 сағат
1 күнтізбелік күн
2-Кесте. Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі –
бербоут-чартер шартымен жалға алынған шетелдік кемеге Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша
беру туралы куәлікті ұсыну жағдайы
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі
ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы
ПТӘ басшысы немесе оның орынбасарлары
ПТӘ-нің жауапты орындаушысы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және қарар салу үшін басшылыққа жіберу немесе өтініш берушінің талабы бойынша бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты беру арқылы құжаттарды қабылдаудан бас тарту (1 сағат/3 күнтізбелік күн)
Құжаттармен танысу және орындау үшін жауапты орындаушыға жолдау (3 сағат)
Аталған кемеге өтініш білдірілген құқықтар мен тіркеліп қойған құқықтар арасында келіспеушіліктердің болмауын, сондай-ақ қойылатын талаптарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігін анықтауға және бербоут-чартер тізіліміне жазбаларды енгізуден бас тартуға келіспеушіліктер мен негіздер болмаған жағдайда тексеріс жүргізу (5 күнтізбелік күн)
Пошта байланысы арқылы өтініш берушіге куәлікті жіберу (1 сағат)
Куәлікке қол қою (3 сағат)
Куәлікті рәсімдеу және басшылыққа қол қою үшін жіберу (1 күнтізбелік күн)
3-Кесте. Мемлекеттік қызметті көрсетудің баламалы процесі –
бербоут-чартер шартымен жалға алынған шетелдік кемеге Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша
беру туралы куәлікті ұсынудан бас тарту жағдайы
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі
ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы
ПТӘ басшысы немесе оның орынбасарлары
ПТӘ-нің жауапты орындаушысы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және қарар салу үшін басшылыққа жіберу немесе өтініш берушінің талабы бойынша бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты беру арқылы құжаттарды қабылдаудан бас тарту (1 сағат/3 күнтізбелік күн)
Құжаттармен танысу және орындау үшін жауапты орындаушыға жолдау (3 сағат)
Аталған кемеге өтініш білдірілген құқықтар мен тіркеліп қойған құқықтар арасында келіспеушіліктердің болмауын, сондай-ақ қойылатын талаптарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігін анықтауға және бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауаптан бас тартуға келіспеушіліктер мен негіздер болған жағдайда тексеріс жүргізу (6 күнтізбелік күн)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және пошта байланысы арқылы өтініш берушіге жолдау (1 сағат)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою (3 сағат)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау (1 сағат)
«Теңіз кемелерін бербоут-чартер тізілімінде
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет пен құрылымдық-функционалдық бірлігі көрсету
процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігінің
арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2012 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 603 бұйрығына
2-қосымша
«Салынып жатқан кемеге меншік құқықтарына салынып жатқан
кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті

16. Для принятия решения Министерства получатель или по доверенности его уполномоченный представитель предоставляет в Министерство документы в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
17. Для государственной регистрации морского судна в бербоут-чартерном реестре получателем или по доверенности его уполномоченным представителем в МАП предоставляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
18. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель канцелярии Министерства;
2) руководитель Министерства, либо его заместители;
3) исполнитель ответственного структурного подразделения Министерства;
4) ответственный исполнитель канцелярии МАП;
5) руководитель МАП, либо его заместители;
6) ответственный исполнитель МАП.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Государственная регистрация
морских судов в бербоут-чартерном реестре»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий (процедур) каждой
структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель канцелярии уполномоченного органа/ МАП
Руководитель уполномоченного органа либо его заместители/ МАП
Ответственный исполнитель уполномоченного органа/ МАП
3
Наименование действия и их описание
Прием документов, их регистрация и направление руководству для наложения резолюции
Ознакомление с документами, наложение резолюции и направление ответственному исполнителю
Осуществление проверки полноты документов
4
Форма завершения
Регистрация разрешения либо мотивированного ответа об отказе с выдачей потребителю, осуществляемой посредством почтовой связи.  Направление копии подписанного разрешения в МАП посредством почтовой связи
Подписание решения или мотивированного ответа об отказе
Подготовка положительного решения или мотивированного ответа об отказе с направлением на подписание руководству. Подготовка копии подписанного разрешения для направления в МАП
5
Сроки исполнения
1 час
3 часа
9 календарных дней
6
Наименование действия и их описание
Прием документов с регистрацией либо отказ в приеме документов с выдачей по требованию заявителя письменного мотивированного ответа об отказе
Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя для исполнения
Проверка на установление отсутствия противоречий между заявляемыми правами и уже зарегистрированными правами на судно, а также соответствия представленных документов предъявляемым требованиям
7
Форма завершения
Направление документов руководству для наложения резолюции либо выдача отказа в приеме документов
Наложение резолюции, отправка документов ответственному исполнителю
Внесение записей в бербоут-чартерный реестр при отсутствии противоречий и оснований для отказа
8
Сроки исполнения
1 час/
3 календарных дня
3 часа
5 календарных дней
9
Наименование действия и их описание
Направление заявителю свидетельства либо письменного мотивированного ответа об отказе о предоставлении государственной услуги посредством почтовой связи
Подписание свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставление государственной услуги
Оформление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставление государственной услуги
10
Форма завершения
Направленное заявителю свидетельство либо письменный мотивированный ответ об отказе о предоставлении государственной услуги посредством почтовой связи
Подписанное свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в предоставление государственной услуги
Направление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставление государственной услуги на подписание
11
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 календарный день
Таблица 2. Основной процесс оказания государственной услуги –
случай выдачи свидетельства о временном предоставлении права
плавания под Государственным флагом Республики Казахстан
иностранному морскому судну, зафрахтованному на условиях
бербоут-чартера
Основной процесс оказания государственной услуги
Ответственный исполнитель канцелярии МАП
Руководитель МАП либо его заместители
Ответственный исполнитель МАП
Прием, регистрация и направление документов руководству для наложения резолюции либо отказ в приеме документов с выдачей по требованию заявителя письменного мотивированного ответа об отказе (1 час/ 3 календарных дня)
Ознакомление с документами и направление ответственному исполнителю для исполнения(3 часа)
Проверка на установление отсутствия противоречий между заявляемыми правами и уже зарегистрированными правами на судно, а также соответствия представленных документов предъявляемым требованиям и при отсутствии противоречий и оснований для отказа внесение записей в бербоут-чартерный реестр (5 календарных дней)
Направление свидетельства заявителю посредством почтовой связи (1 час)
Подписание свидетельства (3 часа)
Оформление свидетельства и направление на подписание руководству (1 календарный день)
Таблица 3.Альтернативный процесс оказания государственной
услуги – случай отказа в выдаче свидетельства о временном
предоставлении права плавания под Государственным флагом
Республики Казахстан иностранному морскому судну,
зафрахтованному на условиях бербоут-чартера
Основной процесс оказания государственной услуги
Ответственный исполнитель канцелярии МАП
Руководитель МАП либо его заместители
Ответственный исполнитель МАП
Прием, регистрация и направление документов руководству для наложения резолюции либо отказ в приеме документов с выдачей по требованию заявителя письменного мотивированного ответа об отказе(1 час/ 3 календарных дня)
Ознакомление с документами и направление ответственному исполнителю для исполнения (3 часа)
Проверка на установление отсутствия противоречий между заявляемыми правами и уже зарегистрированными правами на судно, а также соответствия представленных документов предъявляемым требованиям и при наличии противоречий и оснований для отказа подготовка письменного мотивированного ответа об отказе (6 календарных дней)
Регистрация и направление заявителю мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги посредством почтовой связи (1 час)
Подписание мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги (3 часа)
Направление письменного мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги на подписание руководству (1 час)
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Государственная регистрация
морских судов в бербоут-чартерном реестре»
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги
и структурно-функциональных единиц
Приложение 2
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 17 сентября 2012 № 603
Регламент
оказания государственной услуги «Государственная регистрация
прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов»

1. Негізгі ұғымдар және жалпы ережелер
1. Осы «Салынып жатқан кемеге меншік құқықтарына салынып жатқан кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу» Регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі терминдер мен аббревиатуралар пайдаланылады:
1) куәлік – салынып жатқан кемелер тізілімінде кемеге (салынып жатқан кемеге) меншік құқығын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
2) мемлекеттік қызмет – салынып жатқан кемелер тізілімінде салынып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тіркеу;
3) Порттың теңіз әкімшілігі – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің аумақтық бөлімшесі;
4) тұтынушы – мемлекеттік қызметті көрсету өтініші теңіз әкімшілігіне келіп түскен жеке және заңды тұлға.
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Теңіз көлігі саласында Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1008 қаулысымен бекітілген «Салынып жатқан кемеге меншік құқықтарына салынып жатқан кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген ставкалар бойынша және тәртіппен тіркеу алымы төленеді.
6. Мемлекеттік қызмет «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңының 16-бабы 3-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 «Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы» қаулысы және Стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметтің аяқталу нысаны куәлікті беру немесе қағаз тасымалдағышта құжат түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер қатыспайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар

1. Основные понятия и общие положения
1. В настоящем Регламенте «Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов» (далее - Регламент) используются следующие термины и аббревиатура:
1) свидетельство – свидетельство о государственной регистрации прав собственности на судно (строящееся судно) в реестре строящихся судов;
2) государственная услуга – государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов;
3) Морская администрация порта – территориальное подразделение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
4) потребитель – физическое и юридическое лицо, обращение которого на оказание государственной услуги поступило в Морскую администрацию порта.
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Стандартом государственной услуги «Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 1008 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в области морского транспорта» (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается Морской администрацией порта (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. За оказание государственной услуги взимается регистрационный сбор по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
6. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49 «Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них» и Стандартом.
7. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства либо выдача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в виде документа на бумажном носителе.
8. В процессе оказания государственной услуги другие государственные органы и иные субъекты участия не принимают.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органның ғимаратында Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша тапсырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12.30-дан 13.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекен-жайы бойынша, сондай-ақ уәкілетті органның ғимараттарында орналастырылған ресми ақпарат көздерінде және стенділерде болады.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша, сall-орталығына 8 (7292) 44-51-07 телефон нөмірі бойынша немесе grebenkova_u@aktauport.kz электрондық мекен-жайы бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен реттеледі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуден Стандарттың 16-тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға сенімхат бойынша Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса еркін нысанда толтырылған өтінішті ұсынады. Ұсынылған құжаттар Стандарттың 11-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда өтініш берушіден құжаттар қабылданбайды. Өтініш берушінің талабы бойынша үш жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы дәлелдi жауап беріледі;
2) уәкілетті органның кеңсесі тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органның басшысына немесе оның орынбасарына қоса берілген құжаттармен тұтынушының өтінішін қарауға береді;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Стандарттың 16-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізінің болуын анықтауға тексеріс жүргізеді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелер болмаған жағдайда салынып жатқан кемелер тізіліміне жазба енгізеді;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушы кеңсе арқылы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты пошта байланысы арқылы өтініш берушіге жолдайды. Бас тарту өтініш берушіге мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну сәтінен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.

9. Оказание государственной услуги осуществляется в здании уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.
Оказание государственной услуги осуществляется ежедневно с 8.30 до 17.30 часов, с обеденным перерывом с 12.30 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Информация по вопросам оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа.
Информацию о ходе оказания государственной услуги ответственным исполнителем уполномоченного органа можно получить, обратившись по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта, в Саll-центр по номеру телефона 8 (7292) 44-51-07 или по электронному адресу grebenkova_u@aktauport.kz.
11. Сроки оказания государственной услуги регулируются пунктом 7 Стандарта.
12. В оказании государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель или по доверенности уполномоченное им лицо представляет в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта, заявление в произвольной форме с приложением документов, перечисленных в пункте 11 Стандарта. При несоответствии представляемых документов требованиям пункта 11 Стандарта, заявителю отказывается в приеме документов. По требованию заявителя в течение трех рабочих дней ему выдается мотивированный письменный отказ в приеме документов;
2) канцелярия уполномоченного органа проводит регистрацию и передает на рассмотрение заявление потребителя с приложенными документами руководителю уполномоченного органа либо его заместителям;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проводит проверку на наличие оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 16 Стандарта;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа вносит запись в реестр строящихся судов при отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа направляет заявителю через канцелярию свидетельство либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги посредством почтовой связи. Отказ заявителю направляется не позднее семи рабочих дней с момента предоставления документов на государственную регистрацию.

14. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттестік) тәртібін сипаттау
15. Өтініштер мен қоса берілген құжаттарды қабылдау Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш пен қоса берілген құжаттар тапсырылғаннан кейін куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алу күнін көрсете отырып, құжаттарды алғаны туралы өтініштің көшірмесіне белгі қойылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ):
1) уәкілетті орган кеңсесінің жауапты орындаушысы;
2) уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасары;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет пен ҚФБ көрсету процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Салынып жатқан кемеге меншік
құқықтарына салынып жатқан кемелер
тізілімінде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі
көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірлігі әкімшілік
әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара
әрекеттестігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы
ПТӘ басшысы немесе оның орынбасарлары
ПТӘ-нің жауапты орындаушысы
3
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Тіркелген құжаттарды қабылдау немесе өтініш берушінің бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты талап етуі бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту
Құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Аталған кемеге өтініш білдірілген құқықтар мен тіркеліп қойған құқықтар арасында келіспеушіліктердің, болмауын, сондай-ақ қойылатын талаптарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігін анықтауға тексеріс жүргізу
4
Аяқтау нысаны
Қарар салу үшін басшылыққа құжаттарды жолдау немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту
Қарар салу, жауапты орындаушыға құжаттарды жіберу
Бас тарту үшін қарама-қайшылықтар мен негіздемелер болмаған жағдайда салынып жатқан кемелер тізіліміне жазбаларды енгізу
5
Орындау мерзімдері
1 сағат
3 сағат
5 күнтізбелік күн
6
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Өтініш берушіге пошта байланысы арқылы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты жолдау
Куәлікке немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу
7
Аяқтау нысаны
Өтініш берушіге пошта байланысы арқылы жолданған куәлік немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап
Қол қойылған куәлік немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Куәлікті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қол қоюға жолдау
8
Орындау мерзімдері
1 сағат/ 3 күнтізбелік күн
3 сағат
1 күнтізбелік күн
2-Кесте. Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі –
кемеге (салынып жатқан кемеге) құқықтарды мемлекеттік тіркеу
туралы куәлік беру жағдайы
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі
ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы
ПТӘ басшысы немесе оның орынбасарлары
ПТӘ-нің жауапты орындаушысы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және қарар салу үшін басшылыққа жіберу (1 сағат)
Құжаттармен танысу және орындау үшін жауапты орындаушыға жолдау (3 сағат)
Аталған кемеге өтініш білдірілген құқықтар мен тіркеліп қойған құқықтар арасында келіспеушіліктердің, болмауын, сондай-ақ қойылатын талаптарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігін анықтауға, салынып жатқан кемелер тізіліміне жазбаларды енгізуден бас тарту үшін келіспеушіліктер мен негіздер болмаған жағдайда тексеріс жүргізу (5 күнтізбелік күн)
Пошта байланысы арқылы өтінішті берушіге куәлікті жіберу (1 сағат)
Куәлікке қол қою (3 сағат)
Куәлікті рәсімдеу және басшылыққа қол қою үшін жіберу (1 күнтізбелік күн)
3-Кесте. Мемлекеттік қызметті көрсетудің баламалы процесі –
кемеге (салынып жатқан кемеге) құқықтарды мемлекеттік тіркеу
туралы куәлік беруден бас тарту жағдайы
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі
ПТӘ кеңсесінің жауапты орындаушысы
ПТӘ басшысы немесе оның орынбасарлары
ПТӘ-нің жауапты орындаушысы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және қарар салу үшін басшылыққа жіберу немесе өтініш берушінің талабы бойынша бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты беру арқылы құжаттарды қабылдаудан бас тарту (1 сағат/3 күнтізбелік күн)
Құжаттармен танысу және орындау үшін жауапты орындаушыға жолдау (3 сағат)
Аталған кемеге өтініш білдірілген құқықтар мен тіркеліп қойған құқықтар арасында келіспеушіліктердің болмауын, сондай-ақ қойылатын талаптарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігін анықтауға, бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты дайындаудан бас тарту үшін келіспеушіліктер мен негіздер болған жағдайда тексеріс жүргізу (6 күнтізбелік күн)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және пошта байланысы арқылы өтініш берушіге жолдау (1 сағат)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою (3 сағат)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау (1 сағат)
«Салынып жатқан кемеге меншік
құқықтарына салынып жатқан кемелер
тізілімінде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет пен құрылымдық-функционалдық бірлігі көрсету
процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігінің
арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2012 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 603 бұйрығына
3-қосымша
«Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды
жүзеге асыруына рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один работник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Прием заявлений и приложенных документов осуществляется канцелярией уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.
После сдачи заявления и приложенных документов на копии заявления проставляется отметка о получении документов с указанием даты выдачи свидетельства либо письменного мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
16. Для получения государственной услуги потребитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
17. Требования к документам, представляемым для получения государственной услуги, указанны в пункте 11 Стандарта.
18. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Государственная регистрация прав собственности
на строящееся судно в реестре строящихся судов»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий (процедур) каждой
структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель канцелярии МАП
Руководитель МАП либо его заместители
Ответственный исполнитель МАП
3
Наименование действия и их описание
Прием документов с регистрацией либо отказ в приеме документов с выдачей по требованию заявителя письменного мотивированного ответа об отказе
Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя для исполнения
Проверка на установление отсутствия противоречий между заявляемыми правами и уже зарегистрированными правами на судно, а также соответствия представленных документов предъявляемым требованиям
4
Форма завершения
Направление документов руководству для наложения резолюции либо выдача отказа в приеме документов
Наложение резолюции, отправка документов ответственному исполнителю
Внесение записей в реестр строящихся судов при отсутствии противоречий и оснований для отказа
5
Сроки исполнения
1 час
3 часа
5 календарных дней
6
Наименование действия и их описание
Направление заявителю свидетельства либо письменного мотивированного ответа об отказе о предоставлении государственной услуги посредством почтовой связи
Подписание свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставление государственной услуги
Оформление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставление государственной услуги
7
Форма завершения
Направленное заявителю свидетельство либо письменный мотивированный ответ об отказе о предоставлении государственной услуги посредством почтовой связи
Подписанное свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в предоставление государственной услуги
Направление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставление государственной услуги на подписание
8
Сроки исполнения
1 час/ 3 календарных дня
3 часа
1 календарный день
Таблица 2. Основной процесс оказания государственной услуги –
случай выдачи свидетельства о государственной регистрации
прав на судно (строящееся судно)
Основной процесс оказания государственной услуги
Ответственный исполнитель канцелярии МАП
Руководитель МАП либо его  заместители
Ответственный исполнитель МАП
Прием, регистрация и направление документов руководству для наложения резолюции (1 час)
Ознакомление с документами и направление  ответственному исполнителю для исполнения (3 часа)
Проверка на установление отсутствия противоречий между заявляемыми правами и уже зарегистрированными правами на судно, а также соответствия представленных документов предъявляемым требованиям и при отсутствии противоречий и оснований для отказа внесение записей в реестр строящихся судов(5 календарных дней)
Направление свидетельства заявителю посредством почтовой связи (1 час)
Подписание свидетельства (3 часа)
Оформление свидетельства и направление на подписание руководству (1 календарный день)
Таблица 3. Альтернативный процесс оказания государственной
услуги – случай отказа в выдаче свидетельства о государственной
регистрации прав на судно (строящееся судно)
Основной процесс оказания государственной услуги
Ответственный исполнитель канцелярии МАП
Руководитель МАП либо его заместители
Ответственный исполнитель МАП
Прием, регистрация и направление документов руководству для наложения резолюции либо отказ в приеме документов с выдачей по требованию заявителя письменного мотивированного ответа об отказе(1 час/ 3 календарных дня)
Ознакомление с документами и направление ответственному исполнителю для исполнения (3 часа)
Проверка на установление отсутствия противоречий между заявляемыми правами и уже зарегистрированными правами на судно, а также соответствия представленных документов предъявляемым требованиям и при наличии противоречий и оснований для отказа подготовка письменного мотивированного ответа об отказе (6 календарных дней)
Регистрация и направление заявителю мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги посредством почтовой связи (1 час)
Подписание мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги (3 часа)
Направление письменного мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги на подписание руководству (1 час)
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Государственная регистрация прав собственности
на строящееся судно в реестре строящихся судов»
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и
структурно-функциональных единиц
Приложение 3
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 17 сентября 2012 № 603
Регламент
оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление каботажа судами,
плавающими под флагом иностранного государства»

1. Негізгі ұғымдар және жалпы ережелер
1. Осы «Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру» Регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет – шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемелердің каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру;
2) рұқсат – шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге асыруына рұқсат;
3) тұтынушы – мемлекеттік қызметті көрсету өтініші уәкілетті органға келіп түскен Қазақстан Республикасында белгіленген тәртіппен тіркелген жеке және заңды тұлға;
4) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі.
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Теңіз көлігі саласында Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1008 қаулысымен бекітілген «Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңының 4-бабы 3-тармағы 17) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 9 қарашадағы № 1113 «Шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды және сауда мақсатында теңiзде жүзумен байланысты өзге де қызметтi жүзеге асыруына рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы» қаулысы және Стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметтің аяқталу нысаны уәкілетті органның шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кеме каботажды жүзеге асыруына рұқсатты беру немесе қағаз тасымалдағышта құжат түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер қатыспайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органның ғимаратында Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша тапсырылады.

1. Основные понятия и общие положения
1. В настоящем Регламенте «Выдача разрешения на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом  (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга – выдача разрешения на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства;
2) разрешение – разрешение на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства;
3) потребитель –   физическое и юридическое лицо, зарегистрированное в установленном порядке в Республике Казахстан, обращение которого на оказание государственной услуги поступило в уполномоченный орган;
4) уполномоченный орган – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 1008 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в области морского транспорта» (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 17) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2005 года № 1113 «Об утверждении Правил выдачи разрешений на осуществление каботажа и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием, судами, плавающими под флагом иностранного государства» и Стандартом.
7. Результатом государственной услуги является выдача разрешения уполномоченного органа на осуществление каботажа судну, плавающему под флагом иностранного государства либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в виде документа на бумажном носителе.
8. В процессе оказания государственной услуги другие государственные органы и иные субъекты участия не принимают.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Оказание государственной услуги осуществляется в здании уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.

Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпарат уәкілетті органның интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекен-жайы бойынша, сондай-ақ уәкілетті органның ғимараттарында орналастырылған ресми ақпарат көздерінде және стенділерде болады.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша, сall-орталығына 8 (7172) 24-24-19 телефон нөмірі бойынша немесе pr_davt@mtc.gov.kz электрондық мекен-жайы бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен реттеледі.
12. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсетуден Стандарттың 16-тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы немесе ол уәкiлеттiк берген өкіл сенімхат бойынша Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса еркін нысанда толтырылған өтінішті пошта байланысы арқылы немесе қолма-қол жібереді;
2) уәкілетті органның кеңсесі тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органның басшысына немесе оның орынбасарына қоса берілген құжаттармен тұтынушының өтінішін қарауға береді;
3) уәкілетті органның басшысы өтінішпен және қоса берілген құжаттармен танысады, жауапты құрылымдық бөлімшені анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы өтініш пен қоса берілген құжаттарды қабылдағаннан кейін үш күнтізбелік күн ішінде оларды қарауды жүзеге асырады, ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың толықтығын айқындайды, қойылған талаптарға сәйкес болған жағдайда келіп түскен өтініш туралы ақпаратты уәкілетті органның www.mtk.gov.kz. ресми сайтында орналастырады.
Егер уәкілетті органның сайтына келіп түскен өтінішті орналастырған күннен бастап жеті күнтізбелік күннің ішінде Қазақстан Республикасының туын көтерiп кемені пайдаланатын қазақстандық кеме иелерінен оларға тиесілі кемелермен шетел мемлекетінің туын көтеріп жүзетін кеме тартылатын мақсаттар үшін қызметті жүзеге асыру мүмкіндігі туралы ақпарат келіп түспесе мұндай мүмкіндік жоқ деп есептеледі;

Оказание государственной услуги осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Информация по вопросам оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе уполномоченного органа по адресу www.mtk.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа.
Информацию о ходе оказания государственной услуги ответственным исполнителем уполномоченного органа можно получить, обратившись по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта, в Саll-центр по номеру телефона 8 (7172) 24-24-19 или по электронному адресу pr_davt@mtc.gov.kz.
11. Сроки оказания государственной услуги регулируются пунктом 7 Стандарта.
12. В оказании уполномоченным органом государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель или по доверенности его уполномоченный представитель направляет посредством почтовой связи либо передает нарочно в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта, заявку в произвольной форме с приложением документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
2) канцелярия уполномоченного органа проводит регистрацию и передает на рассмотрение заявку потребителя с приложенными документами руководителю уполномоченного органа либо его заместителям;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с заявкой и приложенными документами и определяет ответственное структурное подразделение;
4) исполнитель ответственного структурного подразделения уполномоченного органа после принятия заявки и приложенных документов в течение трех календарных дней осуществляет их рассмотрение и устанавливает полноту представленных сведений и документов и в случае соответствия предъявляемым требованиям размещает информацию о поступившей заявке на официальном сайте уполномоченного органа www.mtk.gov.kz.
Если в течение семи календарных дней со дня размещения поступившей заявки на сайте уполномоченного органа от казахстанских судовладельцев, эксплуатирующих суда под Государственным флагом Республики Казахстан, не поступит информация о возможности осуществления принадлежащими им судами деятельности, для целей которого привлекается судно, плавающее под флагом иностранного государства, считается, что такая возможность отсутствует;

5) уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы рұқсатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты дайындайды, пошта байланысымен кеңсе арқылы оны өтініш беруге жолдайды.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетіне жолданады.
Берілген рұқсаттарды есепке алу уәкілетті органмен шетел мемлекетінің туын көтеріп жүзетін кемелерге берілген рұқсаттарды есепке алу журналында жүргізіледі.
14. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттестік) тәртібін сипаттау
15. Өтініштер мен қоса берілген құжаттарды қабылдау Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Өтініштер мен қоса берілген құжаттар тапсырылғаннан кейін рұқсатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алу күнін көрсете отырып, құжаттарды алғаны туралы өтініштің көшірмесіне белгі қойылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады.
17. Мемлекеттік қызмет алуға үшін ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ):
1) уәкілетті орган кеңсесінің жауапты орындаушысы;
2) уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасары;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет пен ҚФБ көрсету процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн
кемелердiң каботажды жүзеге асыруына
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірлігі әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны
Құжаттарды басшылыққа қарар салу үшін жолдау
Қарар салу, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдау
Өтінішті уәкілетті органның ресми сайтында орналастыру
5
Орындау мерзімдері
1 сағат
3 сағат
3 күнтізбелік күн
Қазақстан Республикасының туын көтерiп жүзетiн қазақстандық кеме иелеріне тиесілі кемелермен шетел кемесі тартылатын мақсаттар үшін қызметті жүзеге асыру мүмкіндігі туралы уәкілетті органның ресми сайтындағы ақпаратты мониторингілеу
6
Аяқтау нысаны
Келіп түскен ақпаратты талдау
7
Орындау мерзімдері
7 күнтізбелік күн
8
Әрекеттің атауы және оларды сипаттау
Рұқсатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау, уәкілетті органның басшылығына оны келісуге және қол қоюға жолдау
9
Аяқтау нысаны
Тұтынушыға пошта байланысы арқылы беру жүзеге асырылатын рұқсатты немесе бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты тіркеу, сондай-ақ рұқсаттың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетіне жолдау
Рұқсатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты келісу және қол қою
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетіне рұқсаттың көшірмелерін дайындау
10
Орындау мерзімдері
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
8 күнтізбелік күн
2-Кесте. Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі – шет
мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге
асыруына рұқсат беру жағдайы
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі
Уәкілетті орган кеңсесінің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және қарар салу үшін басшылыққа жолдау (1 сағат)
Құжаттармен танысу және орындау үшін жауапты орындаушыға жолдау (3 сағат)
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асыру, уәкілетті органның ресми сайтында өтінішті орналастыру және сайтқа келіп түскен ақпаратты талдау, басшыға келісуге және қол қоюға рұқсатты ұсыну (17 күнтізбелік күн)
Тұтынушыға пошта байланысы арқылы беру жүзеге асырылатын рұқсатты тіркеу, сондай-ақ рұқсаттың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетіне жолдау (1 күнтізбелік күн)
Рұқсатты келісу және қол қою (1 күнтізбелік күн)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетіне жолдау үшін рұқсаттың көшірмелерін дайындау (1 күнтізбелік күн)
3-Кесте. Мемлекеттік қызметті көрсетудің баламалы процесі – шет
мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге
асыруына рұқсат беруден бас тарту жағдайы
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі процесі
Уәкілетті орган кеңсесінің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және қарар салу үшін басшылыққа жолдау (1 сағат)
Құжаттармен танысу және орындау үшін жауапты орындаушыға жолдау (3 сағат)
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асыру, бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты басшыға келісуге және қол қоюға ұсыну (18 күнтізбелік күн)
Тұтынушыға пошта байланысы арқылы беру жүзеге асырылатын бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты тіркеу (1 күнтізбелік күн)
Бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты келісу және қол қою (1 күнтізбелік күн)
«Шет мемлекеттің туын көтерiп жүзетiн
кемелердiң каботажды жүзеге асыруына
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет пен құрылымдық-функционалдық бірлігі көрсету
процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігінің
арасындағы өзара байланысты көрсететін схема

5) исполнитель ответственного структурного подразделения уполномоченного органа подготавливает разрешение либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его заявителю через канцелярию посредством почтовой связи.
Информация об оказанной государственной услуге направляется в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и в Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
Учет выданных разрешений ведется уполномоченным органом в журнале учета выданных разрешений судам, плавающим под флагом иностранного государства.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один работник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Прием заявок и приложенных документов осуществляется через канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.
После сдачи заявки и приложенных документов на копии заявки проставляется отметка о получении документов с указанием даты выдачи разрешения либо письменного мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
16. Для получения государственной услуги потребитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
17. Требования к документам, представляемым для получения государственной услуги, указанны в пункте 11 Стандарта.
18. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление
каботажа судами, плавающими под флагом
иностранного государства»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий (процедур) каждой
структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа, либо его заместители
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
3
Наименование действия и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя для исполнения
Осуществление проверки полноты документов
4
Форма завершения
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному исполнителю
Размещение заявки на официальном сайте уполномоченного органа
5
Сроки исполнения
1 час
3 часа
3 календарных дня
Мониторинг информации на официальном сайте уполномоченного органа о возможности осуществления судами, принадлежащими  казахстанским судовладельцам и плавающими под Государственным флагом Республики Казахстан деятельности, для целей которой привлекается иностранное судно
6
Форма завершения
Анализ поступившей информации
7
Сроки исполнения
7 календарных дней
8
Наименование действия и их описание
Подготовка разрешения либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и направление его на согласование и подписание руководству уполномоченного органа
9
Форма завершения
Регистрация разрешения либо мотивированного отказа в предоставлении государственной услуге с выдачей потребителю, осуществляемой посредством почтовой связи, а также отправка копий разрешения Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
Согласование и подписание разрешения либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подготовка копий разрешения Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
10
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный день
8 календарных дней
Таблица 2. Основной процесс оказания государственной услуги –
случай выдачи разрешения на осуществление каботажа судами,
плавающими под флагом иностранного государства
Основной процесс оказания государственной услуги
Ответственный исполнитель канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа, либо его заместители
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Прием, регистрация и направление документов руководству для наложения резолюции (1 час)
Ознакомление с документами и направление ответственному исполнителю для исполнения (3 часа)
Осуществление проверки полноты документов, размещение заявки на официальном сайте уполномоченного органа и анализ поступившей на сайт информации, представление разрешения руководителю на согласование и подписание(17 календарных дней)
Регистрация разрешения с выдачей потребителю, осуществляемой посредством почтовой связи, а также направление копий разрешения Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (1 календарный день)
Согласование и подписание разрешения (1 календарный день)
Подготовка копий разрешения для направления Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (1 календарный день)
Таблица 3. Альтернативный процесс оказания государственной
услуги – случай отказа в выдаче разрешения на осуществление
каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства
Основной процесс оказания государственной услуги
Ответственный исполнитель канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа, либо его заместители
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Прием, регистрация и направление документов руководству для наложения резолюции (1 час)
Ознакомление с документами и направление ответственному исполнителю для исполнения (3 часа)
Осуществление проверки полноты документов и представление письменного мотивированного ответа об отказе руководителю на согласование и подписание (18 календарных дней)
Регистрация письменного мотивированного ответа об отказе с выдачей потребителю, осуществляемой посредством почтовой связи (1 календарный день)
Согласование и подписание письменного мотивированного ответа об отказе (1 календарный день)
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление
каботажа судами, плавающими под флагом
иностранного государства»
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и
структурно-функциональных единиц