Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2012 жылғы 24 қазандағы № 739 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 8 қарашада № 8061 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 20 маусымдағы № 145 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі Төрағасының 20.06.2014 № 145 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Жобаларға, өнімге, жұмысқа және қызметке санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлерін беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                          Е. Байжүнісов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
міндетін атқарушының
2012 жылғы 24 қазандағы
№ 739 бұйрығына
1-қосымша
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ и.о.Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 октября 2012 года № 739. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2012 года № 8061. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей от 20 июня 2014 года № 145
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по защите прав потребителей от 20.06.2014 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору» согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о. Министра                          Э. Байжунусов
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 24 октября 2012 года № 739
Регламент государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического заключения
о соответствии (несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и гигиеническим нормативам»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің облыстар, Астана, Алматы, Көліктегі департаменттері және олардың аумақтық (аудандық, қалалық) бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 45) тармақшасы, 62-бабының 8-тармағы;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт);
3) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5862 болып тіркелген) «Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 2 қарашадағы № 640 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны (бұдан әрі – сәйкестік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) қағаз тасымалдағышта;
анықталған бұзушылықтарды жоюға ұсыныстарды көрсете отырып, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес еместігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны (бұдан әрі – сәйкес еместік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) қағаз тасымалдағышта не бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты қағаз түрінде беру болып табылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга предоставляется Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Департаментами Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан областей, городов Астана, Алматы, на транспорте и их территориальные подразделения (районные, городские) (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 45) пункта 1 статьи 7, пункта 8 статьи 62 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
2) стандарта государственных услуг «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1271 (далее – Стандарт);
3) приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 ноября 2009 года № 640 «Об утверждении Правил проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5862).
5. Результатом предоставления государственной услуги является выдача:
санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии) на бумажном носителе;
санитарно-эпидемиологического заключения о несоответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам с указанием предложений в устранении выявленных нарушений (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии) на бумажном носителе, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном виде с указанием причин отказа.

6. Осы регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органның лауазымды адамдары;
2) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – алушы);
4) сәйкестендіру нөмірі – сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерінде белгілі бір тұлғаға қатысты мәліметтер туралы жазбаны жүргізуге мүмкіндік беретін сандық белгілер кезектілігі түрінде айқындалған жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН).
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органдардың орналасқан орны туралы ақпаратты Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мына интернет-ресурсынан алуға болады: www.mz.gov.kz.
Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері күнделікті сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін ұсынылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мына: www.mz.gov.kz интернет-ресурсында және уәкілетті органның үй-жайында орналасқан стенділерде орналасады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін, оның ішінде құжаттарды қабылдаудан және қараудан бас тарту үшін негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Уәкілетті орган құжаттар тапсырылған сәтінен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы жазбаша хабарлайды.
11. Алушыдан не ресми сенімді тұлғасынан (бұдан әрі – өкіл) өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы немесе өкіл Стандарттың 14-тармағында көзделген құжаттарды объектінің орналасқан не қызметін жүзеге асыратын орны бойынша уәкілетті органға береді;
2) өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам:
өтініштерді тіркеу журналында өтініштерді тіркейді;
уәкілетті органның басшысына (бұдан әрі - басшы) құжаттарды қарауға береді;
3) басшы қарар қоя отырып, басшының орынбасарына (бұдан әрі - орынбасар) құжаттарды беру туралы нұсқау береді;
4) орынбасар қарар қоя отырып, құрылымдық бөлімшенің бастығына (бұдан әрі - бастық) құжаттарды беру туралы нұсқау береді;

6. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы – должностные лица уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга (далее – получатель);
3) идентификационный номер – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), выраженный в виде последовательности цифровых символов, позволяющих произвести записи о сведениях, относящихся к определенному лицу, в национальных реестрах идентификационных номеров.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения государственных органов, предоставляющих государственную услугу можно получить по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту, а также на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz.
Государственная услуга предоставляется ежедневно в рабочие дни, с 09.00 часов до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
8. Информация о порядке и ходе оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz и на стендах, расположенных в помещении уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов указаны в пункте 16 Стандарта.
Уполномоченный орган письменно информирует получателя о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий пяти рабочих дней с момента подачи документов.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя либо его официального доверенного лица (далее – представитель):
1) получатель или представитель подает документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта, по месту нахождения объекта либо осуществления деятельности в уполномоченный орган;
2) должностное лицо, отвечающее за прием и регистрацию обращений:
регистрирует обращение в журнале регистрации заявлений;
передает документы на рассмотрение руководителю уполномоченного органа (далее – руководитель);
3) руководитель наложением резолюции дает указание о передаче документов заместителю руководителя (далее – заместитель);
4) заместитель наложением резолюции дает указание о передаче документов начальнику структурного подразделения (далее – начальник);

5) бастық қарар қою отырып, өтінішті қарауға жауапты адамға құжаттарды беру туралы нұсқау береді;
6) өтінішті қарауға жауапты адам құжаттар келіп түскен кезде:
объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісіне тиістілігін, объектінің аумақтық тиістілігін тексереді;
объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне тексеруді (бұдан әрі - тексеру) жүзеге асырады;
тексеру нәтижелері бойынша объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін (бұдан әрі – акт) ресімдейді және оған қол қояды;
қол қою үшін басшыға енгізетін сәйкестік (сәйкес еместік) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді;
7) өтінішті қарау нәтижелері бойынша қол қойылған:
сәйкестік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
сәйкес еместік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беріледі.
12. Жұмыс кестесі негізінде жұмыс күні ішінде уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-әрекеттердің) тәртібін сипаттау
13. Кіріс хат-хабарларды ресімдеу және алушының немесе өкілдің мемлекеттік қызмет көрсетуге берген өтінішінің қабылданғаны (тіркелгені) туралы оның ақпарат алу тәртібі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу тиісті кіріс нөмірін беруі арқылы және күнін көрсете отырып жүргізіледі;
2) алушыға немесе өкілге Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылған:
1) өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты уәкілетті органның лауазымды адамы;
2) басшы;
3) орынбасар;
4) бастық;
5) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адам.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімдерді) орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық жүйелігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-әрекетті көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
17. Берілетін сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыға ілеспе хат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап уәкілетті органның ресми бланкісінде еркін түрдегі мазмұнда жазбаша беріледі.
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелігі мен өзара
іс-әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ-ның іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстардың барысы, ағымы) әрекеті
1
№ іс-әрекет (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
Басшы
Орынбасар
Бастық
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді тіркеу журналында тіркейді
Құжаттармен танысу, оны орынбасарына беру туралы нұсқау береді
Құжаттармен танысу, оны бастыққа беру туралы нұсқау береді
Құжаттармен танысу, оны мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адамға беру туралы нұсқау береді
Объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектілеріне тиістілігін, аумақтық тиістілігін тексереді, тексеруді ресімдейді, объектіні тексереді, актіні ресімдейді және оған қол қояды, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны құжаттармен бірге басшыға қол қою үшін енгізеді.
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға құжаттарды қарауға береді
Қарар қояды
Қарар қояды
Қарар қояды
Алушыға немесе өкілге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні

5) начальник наложением резолюции дает указание о передаче документов должностному лицу, ответственному за рассмотрение заявления;
6) должностное лицо, ответственное за рассмотрение заявления при поступлении документов:
проверяет соответствие объекта представленным документам, его принадлежность к объектам государственного санитарно- эпидемиологического надзора, территориальную принадлежность объекта;
осуществляет обследование объекта на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – обследование);
по результатам обследования оформляет и подписывает акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта (далее – акт);
оформляет санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии), которое вносит руководителю для подписания;
7) по результатам рассмотрения заявления выдается подписанное:
санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии;
санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе в течение рабочего дня на основании графика работы, составляет один сотрудник
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции и получения информации получателем или представителем о приеме (регистрации) его заявления на оказание государственной услуги:
1) прием и регистрация документов для оказания государственной услуги производится с указанием даты и присвоения соответствующего входящего номера;
2) получателю или представителю выдается талон по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений;
2) руководитель;
3) заместитель;
4) начальник;
5) должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
17. Сопроводительное письмо к выдаваемому санитарно-эпидемиологическому заключению о соответствии (несоответствии) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги выдается в письменной форме произвольного содержания на официальном бланке уполномоченного органа.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
Руководитель
Заместитель
Начальник
Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует в журнале регистрации заявлений
Ознакомление с документами, дает указание об их передаче заместителю
Ознакомление с документами, дает указание об их передаче начальнику
Ознакомление с документами, дает указание об их передаче должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Проверяет соответствие объекта представленным документам, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора, территориальную принадлежность, оформляет и подписывает акт, оформляет санитарно-эпидемиологическое заключение, которое вместе с документами вносит руководителю для подписания
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает документы на рассмотрение руководителю
Наложение резолюции
Наложение резолюции
Наложение резолюции
Выдача подписанного санитарно-эпидемиологического заключения получателю или представителю
5
Сроки исполнения
30 минут
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня

9-12 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ 1.
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
ҚФБ 2.
Басшы
ҚФБ 3.
Орынбасар
ҚФБ 4.
Бастық
ҚФБ 5.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
№ 1 әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, өтініштерді тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды басшыға беру
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу, оны орынбасарына беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 3 әрекет
Құжаттармен танысу, оны бастыққа беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 4 әрекет
Құжаттармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 5 әрекет
Құжаттармен танысу, объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектілеріне тиістілігін, аумақтық тиістілігін тексеру; тексеруді ресімдеу, объектіні тексеру, актіні ресімдеу және оған қол қою, сәйкестік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдеу, оны басшының құжаттарымен бірге қол қою үшін енгізу
№ 6 әрекет
Алушыға немесе өкілге сәйкестік туралы қол қойылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны береді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ 1.
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
ҚФБ 2.
Басшы
ҚФБ 3.
Орынбасар
ҚФБ 4.
Бастық
ҚФБ 5.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
№ 1 әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, өтініштерді тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды басшыға беру
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу, оны орынбасарына беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 3 әрекет
Құжаттармен танысу, оны басқарма (бөлім) бастығына беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 4 әрекет
Құжаттармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 5 әрекет
Құжаттармен танысу, объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектілеріне тиістілігін, аумақтық тиістілігін тексеру; тексеруді ресімдеу, объектіні тексеру, актіні ресімдеу және оған қол қою, сәйкес еместік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдеу, оны басшының құжаттарымен бірге қол қою үшін енгізу, алушыға немесе өкілге сәйкес еместік туралы ресімделген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны береді.
№ 6 әрекет
Алушыға немесе өкілге сәйкес еместік туралы ресімделген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны береді.
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің
логикалық жүйелігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-әрекетті
көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
міндетін атқарушы
2012 жылғы 24 қазандағы
№ 739 бұйрығына
2-қосымша
«Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

9-12 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
СФЕ 1. Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
СФЕ 2. Руководитель
СФЕ 3. Заместитель
СФЕ 4. Начальник
СФЕ 5. Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № 1 Проверка полноты документов, регистрация в журнале регистрации заявлений и передача документов руководителю
Действие № 2 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче документов заместителю
Действие № 3 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче документов начальнику
Действие № 4 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче документов должностному лицу, ответственного за оказание государственной услуги
Действие № 5 Ознакомление с документами, проверка соответствия объекта представленным документам, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора, территориальную принадлежность; обследование объекта, оформление и подписание акта, оформление санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии, внесение его с документами руководителя для подписания
Действие № 6 Передает получателю или представителю подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
СФЕ 1. Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
СФЕ 2. Руководитель
СФЕ 3. Заместитель
СФЕ 4. Начальник
СФЕ 5. Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № 1 Проверка полноты документов, регистрация в журнале регистрации заявлений и передача документов руководителю
Действие № 2 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче документов заместителю
Действие № 3 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче документов начальнику управления (отдела)
Действие № 4 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче документов должностному лицу, ответственного за оказание государственной услуги
Действие № 5 Ознакомление с документами, проверка соответствия объекта представленным документам, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора, территориальную принадлежность, обследование объекта, оформление и подписание акта, оформление санитарно-эпидемиологического заключения о несоответствии, внесение его с документами руководителя для подписания, передает получателю или представителю оформленное санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии
Действие № 6 Передает получателю или представителю оформленное санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 24 октября 2012 года № 739
Регламент государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического заключения
на проекты, продукцию, работы и услуги»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жобаларға, өнімге, жұмысқа және қызметке жүргізілген сараптамалардың нәтижелері бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің облыстар, Астана, Алматы, Көліктегі департаменттері және олардың аумақтық (аудандық, қалалық) бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 62-бабы;
2) «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулысымен бекітілген «Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт);
4) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5862 болып тіркелген) «Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 2 қарашадағы № 640 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау жобаларының, өнімдерінің, жұмыстары мен қызметтерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны (бұдан әрі – сәйкестік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) қағаз тасымалдағышта;
анықталған бұзушылықтарды жоюға ұсыныстарды көрсете отырып, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау жобаларының, өнімдерінің, жұмыстары мен қызметтерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес еместігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны (бұдан әрі – сәйкес еместігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) қағаз тасымалдағышта не бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты қағаз түрінде беру болып табылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга предоставляется Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Департаментами Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан областей, городов Астана, Алматы, на транспорте и их территориальные подразделения (районные, городские) (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 62 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
2) статьи 6 Закона Республики Казахстан «О безопасности пищевой продукции»;
3) стандарта государственных услуг «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1271 (далее – Стандарт);
4) приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 ноября 2009 года № 640 «Об утверждении Правил проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5862).
5. Результатом предоставления государственной услуги является выдача:
санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов, продукции, работы и услуг государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии) на бумажном носителе;
санитарно-эпидемиологического заключения о несоответствии проектов, продукции, работы и услуг государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – санитарно-эпидемиологического заключения о несоответствии) с указанием предложений в устранении выявленных нарушений на бумажном носителе, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном виде с указанием причин отказа.

6. Осы регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органның лауазымды адамдары;
2) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы).
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органдардың орналасқан орны туралы ақпаратты Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мына интернет-ресурсынан алуға болады: www.mz.gov.kz.
Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері күнделікті сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін ұсынылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мына: www.mz.gov.kz интернет-ресурсынан және уәкілетті органның үй-жайында орналасқан стенділерден алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін, оның ішінде құжаттарды қабылдаудан және қараудан бас тарту үшін негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Уәкілетті орган құжаттар тапсырылған сәтінен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы жазбаша хабарлайды.
11. Алушыдан не ресми сенімді тұлғасынан (бұдан әрі – өкіл) өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы немесе өкіл өтінішті, сондай-ақ Стандартқа 3-қосымшада көзделген құжаттарды уәкілетті органға береді;
2) өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам:
өтініштерді тіркеу журналында өтінішті тіркейді;
құжаттарды уәкілетті органның басшысына (бұдан әрі – басшы) қарауға береді;
3) басшы қарар қоя отырып, басшының орынбасарына (бұдан әрі - орынбасар) құжаттарды беру туралы нұсқау береді;
4) орынбасар қарар қоя отырып, құрылымдық бөлімшенің бастығына (бұдан әрі - бастық) құжаттарды беру туралы нұсқау береді;
5) бастық қарар қоя отырып, өтінішті қарауға жауапты адамға құжаттарды беру туралы нұсқау береді;
6) өтінішті қарауға жауапты адам құжаттар келіп түскен кезде:
берілген құжаттардың толықтығын және объектінің Стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісіне тиістілігін тексереді;
ұсынылған құжаттардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне санитариялық-эпидемиологиялық сараптама (бұдан әрі – сараптама) жүргізеді;
сараптама нәтижелері бойынша сәйкестік (сәйкес еместік) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны құжаттармен бірге қол қою үшін басшыға енгізеді;

6. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы – должностные лица уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга (далее – получатель).
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения государственных органов, предоставляющих государственную услугу можно получить по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту, а также на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz.
Государственная услуга предоставляется ежедневно в рабочие дни, с 09.00 часов до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
8. Информация о порядке и ходе оказания государственной услуги, располагается на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz и на стендах, расположенных в помещении уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов указаны в пункте 16 Стандарта.
Уполномоченный орган письменно информирует получателя о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий десяти рабочих дней с момента подачи документов.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя либо его официального доверенного лица (далее – представитель):
1) получатель или представитель подает заявление, а также документы, предусмотренные приложением 3 Стандарта в уполномоченный орган;
2) должностное лицо, отвечающее за прием и регистрацию обращений:
регистрирует обращение в журнале регистрации заявлений;
передает документы на рассмотрение руководителю уполномоченного органа (далее – руководитель);
3) руководитель наложением резолюции дает указание о передаче документов заместителю руководителя (далее – заместитель);
4) заместитель наложением резолюции дает указание о передаче документов начальнику структурного подразделения (далее – начальник);
5) начальник наложением резолюции дает указание о передаче документов должностному лицу, ответственному за рассмотрение заявления;
6) должностное лицо, ответственное за рассмотрение заявления при поступлении документов:
проверяет полноту документов, указанных в пункте 11 Стандарта, и соответствие объекта представленным документам, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора;
проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу представленных документов на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – экспертиза);
по результатам экспертизы оформляет санитарно- эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии), которое вместе с документами вносит руководителю для подписания;

7) өтінішті қарау нәтижелері бойынша қол қойылған:
сәйкестік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
сәйкес еместік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беріледі.
12. Жұмыс кестесі негізінде жұмыс күні ішінде уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-әрекеттердің) тәртібін сипаттау
13. Кіріс хат-хабарларды ресімдеу және алушының мемлекеттік қызмет көрсетуге берген өтінішінің қабылданғаны (тіркелгені) туралы оның ақпарат алу тәртібі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу тиісті кіріс нөмірін иеленуі мен күнін көрсете отырып жүргізіледі;
2) алушыға немесе өкілге Стандартқа 4-қосымшаға сәйкес тиісті құжаттарды қабылдау туралы талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылған:
1) өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам;
2) басшы;
3) орынбасар;
4) бастық;
5) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адам.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімдерді) орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық жүйелігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-әрекетті көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
17. Берілетін сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыға ілеспе хат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап уәкілетті органның ресми бланкісінде еркін түрдегі мазмұнда жазбаша беріледі.
«Жобаларға, өнімге, жұмысқа және қызметке
жүргізілген сараптамалардың нәтижелері бойынша
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелігі мен өзара
іс-әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ-ның іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстардың барысы, ағымы) әрекеті
1
№ іс-әрекет (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адамы
Басшы
Орынбасар
Бастық
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді тіркеу журналында тіркейді
Құжаттармен танысу, оны орынбасарына беру туралы нұсқау береді
Құжаттармен танысу, оны бастыққа беру туралы нұсқау береді
Құжаттармен танысу, оны мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адамға беру туралы нұсқау береді
Құжаттармен танысу, берілген құжаттардың толықтығын және объектінің Стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарға және жағдайларға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісіне тиістілігін тексереді, сараптама жүргізеді; сараптама нәтижесі бойынша сәйкестік (сәйкес еместік) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны құжаттармен бірге қол қою үшін басшыға енгізеді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға құжаттарды қарауға береді
Қарар қояды
Қарар қояды
Қарар қояды
Алушыға немесе өкілге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
19-12 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ 1.
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
ҚФБ 2.
Басшы
ҚФБ 3.
Орынбасар
ҚФБ 4.
Бастық
ҚФБ 5.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
№ 1 әрекет
Өтініштерді тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды басшыға беру
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу, оны орынбасарына беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 3 әрекет
Құжаттармен танысу, оны бастыққа беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 4 әрекет
Құжаттармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 5 әрекет
Құжаттармен танысу, берілген құжаттардың толықтығын және объектінің Стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарға және жағдайларға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісіне тиістілігін тексереді, сараптама жүргізеді; сараптама нәтижесі бойынша сәйкестік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны құжаттармен бірге қол қою үшін басшыға енгізеді
№ 6 әрекет
Алушыға немесе өкілге ресімделген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны береді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ 1.
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
ҚФБ 2.
Басшы
ҚФБ 3.
Орынбасар
ҚФБ 4.
Бастық
ҚФБ 5.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
№ 1 әрекет
Өтініштерді тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды басшыға беру
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу, оны орынбасарына беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 3 әрекет
Құжаттармен танысу, оны бастыққа беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 4 әрекет
Құжаттармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
№ 5 әрекет
Құжаттармен танысу, берілген құжаттардың толықтығын және объектінің Стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарға және жағдайларға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісіне тиістілігін тексереді, сараптама жүргізеді;
сараптама нәтижесі бойынша сәйкес еместік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны құжаттармен бірге қол қою үшін басшыға енгізеді
№ 6 әрекет
Алушыға немесе өкілге ресімделген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны береді
«Жобаларға, өнімге, жұмысқа және қызметке
жүргізілген сараптамалардың нәтижелері бойынша
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің
логикалық жүйелігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-әрекетті көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
міндетін атқарушының
2012 жылғы 24 қазандағы
№ 739 бұйрығына
3-қосымша
«Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ
өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлерін беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

7) по результатам рассмотрения заявления выдается подписанное:
санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии;
санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе в течение рабочего дня на основании графика работы, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции и получения информации получателем или представителем о приеме (регистрации) его заявления на оказание государственной услуги:
1) прием и регистрация документов для оказания государственной услуги производится с указанием даты и присвоения соответствующего входящего номера;
2) получателю или представителю выдается талон о приеме соответствующих документов согласно приложению 4 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений;
2) руководитель;
3) заместитель;
4) начальник;
5) должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
17. Сопроводительное письмо к выдаваемому санитарно-эпидемиологическому заключению о соответствии (несоответствии) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги выдается в письменной форме произвольного содержания на официальном бланке уполномоченного органа.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
Руководитель
Заместитель
Начальник
Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует в журнале регистрации заявлений
Ознакомление с документами, дает указание об их передаче заместителю
Ознакомление с документами, дает указание об их передаче начальнику
Ознакомление с документами, дает указание об их передаче должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Ознакомление с документами, проверяет полноту переданных документов и соответствие объекта представленным документам и случаям, указанным в пункте 1 Стандарта, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора, проводит экспертизу, по результатам экспертизы оформляет санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии), которое вместе с документами вносит руководителю для подписания
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает документы на рассмотрение руководителю
Наложение резолюции
Наложение резолюции
Наложение резолюции
Выдача подписанного санитарно-эпидемиологического заключения получателю или представителю
5
Сроки исполнения
30 минут
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
9-12 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
СФЕ 1. Должностное, ответственное за прием и регистрацию обращений
СФЕ 2. Руководитель
СФЕ 3. Заместитель
СФЕ 4. Начальник
СФЕ 5. Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № Регистрация в журнале регистрации заявлений и передача документов руководителю
Действие № 2 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче их заместителю
Действие № 3 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче их начальнику
Действие № 4 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче их должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Действие № 5 Проверяет полноту переданных документов и соответствие объекта представленным документам и случаям, указанным в пункте 1 Стандарта, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора, проводит экспертизу, по результатам экспертизы оформляет санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии, которое вместе с документами вносит руководителю для подписания
Действие № 6 Передает получателю или представителю подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
СФЕ 1. Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
СФЕ 2. Руководитель
СФЕ 3. Заместитель
СФЕ 4. Начальник управления (начальник отдела)
СФЕ 5 Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № 1 Регистрация в журнале регистрации заявлений и передача документов руководителю
Действие № 2 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче их заместителю
Действие № 3 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче их начальнику
Действие № 4 Ознакомление с документами, наложение резолюции с указанием о передаче их должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Действие № 5 Ознакомление с документами, проверяет полноту переданных документов и соответствие объекта представленным документам и случаям, указанным в пункте 1 Стандарта, его принадлежность к объектам государственного санитарно-эпидемиологического надзора, проводит экспертизу, по результатам экспертизы оформляет санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии, которое вместе с документами вносит руководителю для подписания
Действие № 6 Передает получателю или представителю подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 3
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 24 октября 2012 года № 739
Регламент государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой
продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлерін беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің облыстар, Астана, Алматы, Көліктегі департаменттері және олардың аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабының 5) тармақшасы;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулысымен бекітілген «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлерін беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт);
3) «Тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлер беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 ақпандағы № 125 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Комитеттің немесе аумақтық бөлімшенің ресми бланкінде (қағаз тасымалдағышта) ресімделген, санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектісіне есептік нөмір беру туралы анықтаманы (бұдан әрі – анықтама), не бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты қағаз түрінде беру болып табылады.
6. Осы регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын лауазымды адамдар;
2) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы);
3) санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға жататын тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектісі – ветеринариялық-санитариялық бақылауға жататын тамақ өнімдерін қоспағанда тамақ өнімдерін өндіретін кәсіпорын (бұдан әрі – объект);
4) өндіріс субъектісі – тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) қызметін жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
5) есептік нөмір – қызмет түрін және өндіріс объектісінің нөмірін қамтитын код;

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга предоставляется: Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), Департаментами Комитета областей, городов Астана, Алматы, на транспорте и их территориальными подразделениями (далее – территориальные подразделения).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан «О безопасности пищевой продукции»;
2) стандарта государственных услуг «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1271 (далее - Стандарт);
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 125 «Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства (изготовления) пищевой продукции».
5. Результатом предоставления государственной услуги является выдача справки о присвоении учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (далее – справка), оформленной на официальном бланке Комитета или территориального подразделения (на бумажном носителе), либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном виде с указанием причин отказа.
6. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга (далее - получатель).
3) объект производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору – предприятие по производству пищевой продукции, за исключением пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю (далее – объект);
4) субъект производства – физическое или юридическое лицо, осуществляющее деятельность по производству (изготовлению) пищевой продукции;
5) учетный номер – код, включающий вид деятельности и номер объекта производства;

6) сәйкестендіру нөмірі – сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерінде белгілі бір тұлғаға қатысты мәліметтер туралы жазбаны жүргізуге мүмкіндік беретін сандық нышандар кезектілігі түрінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН).
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органдардың орналасқан орны туралы ақпаратты Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мына: www.mz.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері күнделікті сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін ұсынылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мына: www.mz.gov.kz интернет-ресурсында және уәкілетті органның үй-жайындағы стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін, оның ішінде құжаттарды қабылдаудан және қараудан бас тарту үшін негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Уәкілетті орган құжаттар тапсырылған сәтінен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы жазбаша хабарлайды.
11. Алушыдан не ресми сенімді тұлғасынан (бұдан әрі – өкіл) өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы немесе өкіл осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды объектінің орналасқан не қызметін жүзеге асыратын орны бойынша аумақтық бөлімшеге береді;
2) аумақтық бөлімшеде өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам:
өтініштерді тіркеу журналында тіркейді;
аумақтық бөлімшенің басшысына (бұдан әрі - басшы) құжаттарды қарауға береді;
3) аумақтық бөлімшеде түскен құжаттарды қарар қоя отырып, басшыдан басшының орынбасарына (бұдан әрі - орынбасар), орынбасардан басқарма (бөлім) бастығына (бұдан әрі - бастық) өтінішті қарауға жауапты лауазымды адамға дейін тарату;
4) аумақтық бөлімшеде өтініштерді қарауға жауапты лауазымды адам құжаттар түскен кезде:
объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін, оның мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісіне тиістілігін, объектінің аумақтық тиістілігін тексереді;
құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарында объектіні тексеруді ресімдейді (бұдан әрі - тексеруді ресімдеу);
объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне тексеруді (бұдан әрі - тексеру) жүзеге асырады;
тексеру нәтижесі бойынша объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін (бұдан әрі – акт) ресімдейді және оған қол қояды;
қол қою үшін басшыға енгізетін сәйкестік (сәйкес еместік) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді;

6) идентификационный номер – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), выраженный в виде последовательности цифровых символов, позволяющих произвести записи о сведениях, относящихся к определенному лицу, в национальных реестрах идентификационных номеров.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения государственных органов, предоставляющих государственную услугу можно получить по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту, а также на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz.
Государственная услуга предоставляется ежедневно в рабочие дни, с 09.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
8. Информация о порядке и ходе оказания государственной услуги, располагается на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz и на стендах, расположенных в помещении уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов указаны в пункте 16 Стандарта.
Уполномоченный орган письменно информирует получателя о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий десяти рабочих дней с момента подачи документов.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя либо его официального доверенного лица (далее – представитель):
1) получатель или представитель подает документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта, в территориальное подразделение по месту нахождения объекта либо деятельности;
2) в территориальном подразделении должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений:
регистрирует в журнале регистрации заявлений;
передает документы на рассмотрение руководителю территориального подразделения (далее – руководитель);
3) распределение в территориальном подразделении поступивших документов наложением резолюции от руководителя до заместителя руководителя (далее – заместитель), от заместителя до начальника управления (отдела) (далее – начальник) до должностного лица, ответственного за рассмотрение заявления;
4) в территориальном подразделении должностное лицо, ответственное за рассмотрение заявления при поступлении документов:
проверяет соответствие объекта представленным документам, его принадлежность к объектам государственного санитарно- эпидемиологического надзора, территориальную принадлежность объекта;
осуществляет обследование объекта на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – обследование);
по результатам обследования оформляет и подписывает акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта (далее – акт);
оформляет санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии), которое вносит руководителю для подписания;

5) аумақтық бөлімшеде өтінішті қарау нәтижелері бойынша қол қойылған:
объектіге есептік нөмір беруге ілеспе хатымен бірге объектінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – өтінім) Комитетке жіберіледі;
объектіге есептік нөмір беруден бас тарту туралы ілеспе хатымен бірге объектінің сәйкес еместігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алушыға не өкілге беріледі;
6) Комитетте өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам тіркеу журналында өтінімді тіркейді;
Комитет басшысына (бұдан әрі - басшы) құжаттарды қарауға береді;
7) Комитетте түскен құжаттарды қарар қоя отырып, басшыдан басшының орынбасарына (бұдан әрі - орынбасар), орынбасардан басқарма (бөлім) бастығына (бұдан әрі - бастық) өтінішті қарауға жауапты лауазымды адамға дейін тарату;
8) Комитетте мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам өтінім келіп түскенде:
объектінің есептік нөмірін көрсете отырып, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілерінің есептік нөмірлерінің тізіліміне (бұдан әрі – Тізілім) енгізеді;
қол қойылған анықтаманы аумақтық бөлімшеге жолдайды;
9) аумақтық бөлімшеде өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам:
анықтаманы тіркеу журналында тіркейді;
анықтаманы басшыға қарауға береді;
10) аумақтық бөлімшеде анықтаманы қарар қоя отырып, басшыдан орынбасарға, орынбасардан бастыққа, бастықтан мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға беру;
11) аумақтық бөлімшеде анықтама келіп түскен кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адам оны алушыға немесе өкілге қолма қол береді не пошта арқылы жібереді.
12. Жұмыс кестесі негізінде жұмыс күні ішінде Комитетте, Департаменттерде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-әрекеттердің) тәртібін сипаттау
13. Кіріс хат-хабарларды ресімдеу және алушының мемлекеттік қызмет көрсетуге берген өтінімінің қабылданғаны (тіркелгені) туралы оның ақпарат алу тәртібі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу тиісті кіріс нөмірін иеленуі мен күнін көрсете отырып жүргізіледі;
2) алушыға немесе өкілге Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.

5) в территориальном подразделении по результатам рассмотрения заявления подписанное
санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта вместе с сопроводительным письмом на присвоение учетного номера объекту (далее – заявка) направляется в Комитет;
санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии объекта вместе с сопроводительным письмом об отказе на присвоение учетного номера объекту выдается получателю либо представителю;
6) в Комитете должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений регистрирует в журнале регистрации заявку;
передает документы на рассмотрение руководителю Комитета (далее – руководитель)
7) распределение в Комитете поступивших документов наложением резолюции от руководителя до заместителя руководителя (далее – заместитель), от заместителя до начальника управления (отдела) (далее – начальник) до должностного лица, ответственного за рассмотрение заявления;
8) в Комитете должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги при поступлении заявки:
вносит объект в Реестр учетных номеров объектов производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору с указанием учетного номера объекту;
подписанную справку направляет в территориальное подразделение;
9) в территориальном подразделении должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений:
регистрирует в журнале регистрации справку;
передает справку на рассмотрение руководителю;
10) направление справки в территориальном подразделении наложением резолюции от руководителя до заместителя, от заместителя до начальника, от начальника до должностного лица, ответственного за оказание государственной услуги;
11) в территориальном подразделении при поступлении справки должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, выдает ее нарочно либо высылает по почте получателю или представителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Комитете, Департаментах в течение рабочего дня на основании графика работы, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции и получения информации получателем о приеме (регистрации) его заявки на оказание государственной услуги
1) прием и регистрация документов для оказания государственной услуги производится с указанием даты и присвоения соответствующего входящего номера
2) получателю или представителю выдается талон по форме согласно приложению 3 Стандарта.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылған:
1) өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты Комитеттің, аумақтық бөлімшенің лауазымды адамы;
2) Комитеттің, аумақтық бөлімшенің басшысы;
3) Комитеттің, аумақтық бөлімшенің орынбасары;
4) Комитеттің, аумақтық бөлімшенің бастығы;
5) Комитеттің, аумақтық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адамы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімдерді) орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) жүйелігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық жүйелігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-әрекетті көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап аумақтық бөлімшенің ресми бланкісінде (қағаз тасымалдағышта) еркін түрдегі мазмұнда беріледі.
«Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға
жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне
есептік нөмірлерін беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелігі мен
өзара іс-әрекетінің сипаттамасы

14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) должностное лицо Комитета, территориального подразделения, ответственное за прием и регистрацию обращений;
2) руководитель Комитета, территориального подразделения;
3) заместитель Комитета, территориального подразделения;
4) начальник Комитета, территориального подразделения;
5) должностное лицо Комитета, территориального подразделения, ответственное за оказание государственной услуги.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги выдается в письменной форме произвольного содержания на официальном бланке (на бумажном носителе) территориального подразделения.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам
производства пищевой продукции
подлежащей санитарно
-эпидемиологическому надзору»
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)

1. Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы) әрекеті
Аумақтық бөлімшеде
1
№ іс-әрекет (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
Басшы
Орынбасар
Бастық
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді тіркеу журналында тіркейді
Хат-хабармен танысу
Хат-хабармен танысу
Хат-хабармен танысу
Хат-хабармен танысу, объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексеру, тексеруді ресімдеу, объектіні тексеру, актіні ресімдеу және оған қол қою,сәйкестік (сәйкес еместік) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны басшыға қол қою үшін енгізеді.
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Басшыға құжаттарды беру
Құжаттарды орынбасарына беру туралы нұсқау бере отырып қарар қою
Бастыққа құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарар қою
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адамына құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарар қою
Объектінің сәйкестігі туралы қол қойылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды өтініммен бірге Комитетке жібереді не объектіге есептік нөмір беруден бас тарту туралы ілеспе хатымен бірге объектінің сәйкес еместігі туралы қол қойылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алушыға не өкілге береді
5
Орындау мерзімдері
30 минут
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні

1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
В территориальном подразделении
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
Руководитель
Заместитель
Начальник
Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация заявления в журнале регистрации
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонденцией, проверка соответствия объекта представленным документам, обследование объекта, оформление и подписание акта, оформляет санитарно-эпидемиологическое о соответствии (несоответствии), которое вносит для подписания руководителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов руководителю
Наложение резолюции с указанием о передаче документов заместителю
Наложение резолюции с указанием о передаче документов начальнику
Наложение резолюции с указанием о передаче документов должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта вместе с заявкой направляет в Комитет либо подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии объекта вместе с сопроводительным письмом об отказе на присвоение учетного номера объекту выдается получателю либо представителю
5
Сроки исполнения
30 минут
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня

7-10 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
1. Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы) әрекеті
Комитетте
1
Іс-әрекет (жұмыстардың барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
Басшы
Орынбасар
Бастық
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
3
Іс-әрекет (үдерістің, рәсімдердің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді тіркеу журналында тіркеу
Хат-хабармен танысу
Хат-хабармен танысу
Хат-хабармен танысу
Хат-хабармен танысу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға құжаттарды беру
Орынбасарға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
Бастыққа құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
Өтінім негізінде объектіге есептік нөмірді көрсете отырып, объектіні тізілімге енгізеді, анықтама ресімдейді, оны қол қою үшін басшыға енгізеді, қол қойылған анықтаманы аумақтық бөлімшеге жолдайды
5
Орындау мерзімі
30 минут
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
5 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2. Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы) әрекеті
Аумақтық бөлімшеде
1
Іс-әрекет (жұмыстардың барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам
Басшы
Орынбасар
Бастық
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адам
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Анықтамаларды тіркеу журналында тіркеу
Анықтамамен танысу
Анықтамамен танысу
Анықтамамен танысу
Анықтамамен танысу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Анықтаманы басшыға беру
Орынбасарға анықтама туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
Бастыққа анықтама туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды адамға анықтама туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
Анықтаманы алушыға және өкілге қолма қол береді не пошта арқылы жібереді.
5
Орындау мерзімі
30 минут
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
1-2 жұмыс күні
5 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ 1. Аумақтық бөлімшенің өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адамы
№ 1 әрекет
Өтініштерді тіркеу журналында тіркеу және басшыға құжаттарды беру
№ 11 әрекет
Анықтаманы тіркеу журналында тіркеу, оны басшыға беру
ҚФБ 2. Аумақтық бөлімшенің басшысы
№ 2 әрекет
Хат-хабармен танысу, орынбасарға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
№ 12 әрекет
Анықтамамен танысу, орынбасарға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
ҚФБ 3. Аумақтық бөлімше басшысының орынбасары
№ 3 әрекет
Хат-хабармен танысу, бастыққа құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
№ 3 әрекет
Анықтамамен танысу, бастыққа құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
ҚФБ 4. Аумақтық бөлімшенің бөлім бастығы
№ 4 әрекет
Хат-хабармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
№ 14 әрекет
Хат-хабармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
ҚФБ 5. Аумақтық бөлімшенің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамы
№ 5 әрекет
Хат-хабармен танысу, объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексеру, тексеруді ресімдеу, объектіні тексеру;
актіні ресімдеу және қол қою, сәйкестігі туралы (қағаз тасымалдағышта) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді, оны басшыға қол қою үшін енгізеді, Объектінің сәйкестігі туралы қол қойылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды өтініммен бірге Комитетке жібереді не объектіге есептік нөмір беруден бас тарту туралы ілеспе хатымен бірге объектінің сәйкес еместігі туралы қол қойылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алушыға не өкілге береді
№ 15 әрекет
Анықтамамен танысу, алушыға немесе өкілге анықтаманы қолма қол береді не пошта арқылы жібереді.
ҚФБ 6. Комитеттің өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адамы
№ 6 әрекет
Өтінімдерді тіркеу журналында тіркеу, өтінімді басшыға беру
ҚФБ 7. Комитеттің басшысы
№ 7 әрекет
Хат-хабармен танысу, орынбасарға өтінімді беру туралы нұсқау бере отырып, қарар қою
ҚФБ 8. Комитет басшысының орынбасары
№ 8 әрекет
Хат-хабармен танысу, бастыққа өтінімді беру туралы нұсқау бере отырып, қарар қою
ҚФБ 9. Комитет басқармасының бастығы
№ 9 әрекет
Хат-хабармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамға өтінімді беру туралы нұсқау бере отырып, қарар қою
ҚФБ 10. Комитеттің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамы
№ 10 әрекет
Өтініммен танысу, объектіге есептік нөмір береді және Тізілімге енгізеді; объектінің есептік нөмірін көрсете отырып, Тізілімге объектіні енгізеді, анықтаманы ресімдейді, оны басшыға қол қою үшін енгізеді, қол қойылған анықтаманы аумақтық бөлімшеге жібереді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
Аумақтық бөлімшенің өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адамы
Аумақтық бөлімшенің басшысы
Аумақтық бөлімше басшысының орынбасары
Аумақтық бөлімшенің бөлім бастығы
Аумақтық бөлімшенің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамы
№ 1 әрекет
Өтініштерді тіркеу журналында тіркеу және басшыға құжаттарды беру
№ 2 әрекет
Хат-хабармен танысу, орынбасарына құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
№ 3 әрекет
Хат-хабармен танысу, бастыққа құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
№ 4 әрекет
Хат-хабармен танысу, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамына құжаттарды беру туралы нұсқау бере отырып, қарарларды қою
№ 5 әрекет
Хат-хабармен танысу, объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексеру, тексеруді ресімдеу, объектіні тексеру;
актіні ресімдеу және қол қою, сәйкес еместік туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді, оны басшыға қол қою үшін енгізеді
№ 7 әрекет
Объектіге есептік нөмір беруден бас тарту туралы ілеспе хатымен бірге объектінің сәйкес еместігі туралы қол қойылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алушыға не өкілге береді
«Санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалауға жататын тамақ өнімдерін
өндіру объектілеріне есептік
нөмірлерін беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің
логикалық жүйелігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-әрекетті көрсететін схема

7-10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
В Комитете
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
Руководитель
Заместитель
Начальник
Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация заявки в журнале регистрации
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонденцией
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов руководите
Наложение резолюции с указанием о передаче документов заместителю
Наложение резолюции с указанием о передаче документов начальнику
Наложение резолюции с указанием о передаче документов должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
На основании заявки вносит объект в реестр с указанием учетного номера объекта, оформляет справку, которую вносит руководителю на подписание, подписанную справку направляет в территориальное подразделение
5
Сроки исполнения
30 минут
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
В территориальном подразделении
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Должностное лицо, ответственное за прием и регистрацию обращений
Руководитель
Заместитель
Начальник
Должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация в журнале регистрации справки
Ознакомление со справкой
Ознакомление со справкой
Ознакомление со справкой
Ознакомление со справкой
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача справки руководителю
Наложение резолюции с указанием о справки заместителю
Наложение резолюции с указанием о справки начальнику
Наложение резолюции с указанием о справки должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Выдает справку нарочно либо высылает по почте получателю или представителю
5
Сроки исполнения
30 минут
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
1-2 рабочих дня
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
СФЕ 1. Должностное лицо территориального подразделения, ответственное за прием и регистрацию обращений
Действие № 1 Регистрация в журнале регистрации заявлений и передача документов руководителю
Действие № 11 Регистрация в журнале регистрации справки, передача ее руководителю
СФЕ 2. Руководитель территориального подразделения
Действие № 2 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче документов заместителю
Действие № 12 Ознакомление со справкой, наложение резолюции с указанием о передаче справки заместителю
СФЕ 3. Заместитель руководителя территориального подразделения
Действие № 3 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче документов начальнику
Действие № 3 Ознакомление со справкой, наложение резолюции с указанием о передаче справки заместителю
СФЕ 4. Начальник отдела территориального подразделения
Действие № 4 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче документов должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
Действие № 14 Ознакомление со справкой, наложение резолюции с указанием о передаче справки заместителю
СФЕ 5. Должностное лицо территориального подразделения, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № 4 Ознакомление с корреспонденцией, проверка соответствия объекта представленным документам, обследование объекта, оформление и подписание акта, оформляет санитарно-эпидемиологическое о соответствии (несоответствии), которое вносит для подписания руководителю, подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта вместе с заявкой направляет в Комитет либо подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии объекта вместе с сопроводительным письмом об отказе на присвоение учетного номера объекту выдает получателю либо представителю
Действие № 15 Ознакомление со справкой, выдает справку нарочно либо высылает по почте получателю или представителю
СФЕ 6. Должностное лицо Комитета, ответственное за прием и регистрацию обращений
Действие № 6 Регистрация в журнале регистрации заявки, передача заявки руководителю
СФЕ 7. Руководитель Комитета
Действие № 7 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче заявки заместителю
СФЕ 8. Заместитель руководителя Комитета
Действие № 8 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче заявки начальнику
СФЕ 9. Начальник управления Комитета
Действие № 9 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче заявки должностному лицу, ответственному за оказание государственной услуги
СФЕ 10. Должностное лицо Комитета, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № 10 Ознакомление с заявкой, присваивает учетный номер объекту и вносит в Реестр, вносит объект в Реестр с указанием учетного номера объекта, оформляет справку, которую вносит руководителю на подписание, подписанную справку направляет в территориальное подразделение
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
Должностное лицо территориального подразделения, ответственное за прием и регистрацию обращений
Руководитель территориального подразделения
Заместитель руководителя территориального подразделения
Начальник отдела территориального подразделения
Должностное лицо территориального подразделения, ответственное за оказание государственной услуги
Действие № 1 Регистрация в журнале регистрации заявлений и передача документов руководителю
Действие № 2 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче документов заместителю
Действие № 3 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче документов начальнику
Действие № 4 Ознакомление с корреспонденцией, наложение резолюции с указанием о передаче документов должностному лицу территориального подразделения, ответственному за оказание государственной услуги
Действие № 5 Ознакомление с корреспонденцией, проверка соответствия объекта представленным документам, обследование объекта, оформление и подписание акта, оформляет санитарно-эпидемиологическое о несоответствии, которое вносит для подписания руководителю
Действие № 7 Подписанное санитарно-эпидемиологическое заключение о несоответствии объекта вместе с сопроводительным письмом об отказе на присвоение учетного номера объекту выдается получателю либо представителю
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам
производства пищевой продукции,
подлежащей санитарно-эпидемиологическому
надзору»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ