Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 3 қазандағы № 358 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қарашада № 8074 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 28 қарашадағы № 820 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.11.2016 алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) № 820 бұйрығымен.
"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 14.11.2014 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (А.А. Тұрлубек) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Министр
Ә. Исекешев
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрі
______________ Е.А. Досаев
2012 жылғы 5 қазан
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
агенттігінің төрағасы
______ Ғ.Р. Әбдірахымов
2012 жылғы 18 қазан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 3 қазандағы
№ 358 бұйрығымен
бекітілген
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы
аккредиттеу жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу жөніндегі комиссия туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) қызметі тәртібін айқындайды.

Об утверждении Положения о комиссии по аккредитации в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 3 октября 2012 года № 358. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2012 года № 8074. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 820.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28.11.2016 № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года «Об энергосбережении и повышении энергоэффективности» ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 14.11.2014 № 150 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии по аккредитации в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
2. Комитету государственного энергетического надзора и контроля Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Турлубек А.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр             А. Исекешев
СОГЛАСОВАНО
Министр экономического развития
и торговли Республики Казахстан
______________ Е.А. Досаев
от 5 октября 2012 года
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства
Республики Казахстан по защите
конкуренции
______________ Г.Р. Абдрахимов
от 18 октября 2012 года
Утверждено
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 3 октября 2012 года № 358
Положение
о комиссии по аккредитации в области энергосбережения
и повышения энергоэффективности
1. Общие положения
1. Настоящее Положение о комиссии по аккредитации в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее - Положение) разработано в соответствии с пунктом 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года «Об энергосбережении и повышении энергоэффективности» и определяет порядок деятельности комиссии по аккредитации в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее - Комиссия).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 14.11.2014 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңдарына, Президенттің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
3. Комиссияның негізгі міндеті заңды тұлғалардың энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы құжаттарын қарастыру болып табылады.
2. Комиссия қызметін ұйымдастыру
4. Комиссия құрамын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бекітеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 14.11.2014 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Комиссияның құрамына энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы, техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органның өкілдері, сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 14.11.2014 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Комиссияны төраға басқарады, ол Комиссияның қызметін басқарады, Комиссия мәжілісінде төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімінің асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасар орындайды.
7. Комиссия жұмысының ұйымдық-техникалық қамтамасыз етілуін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті жүзеге асырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 14.11.2014 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Комиссия хатшысы Комиссия мәжілісінің күн тәртібін қалыптастырады, тиісті құжаттарды, материалдарды дайындауды қамтамасыз етеді және Комиссия мәжілісінің хаттамасын жасайды.
Хатшы Комиссия мүшесі болып табылмайды.
9. Комиссияның жұмыс мәжілісінің материалдары Комиссия мүшелерінің әрқайсысына мәжілістің болуына кем дегенде бес жұмыс күні қалғанда жеткізіледі.
10. Комиссия мәжілісі айына екі рет жүргізіледі және оған Комиссияның жалпы мүшелер санының кемінде үштен екісі қатысатын болса, заңды болып табылады.
3. Комиссияда материалдарды қарау
11. Комиссия аккредиттеуге ұсынылған құжаттарды қарауды энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы уәкілетті органға құжаттар түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 14.11.2014 № 150 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами и настоящим Положением.
3. Основной задачей Комиссии является рассмотрение документов об аккредитации юридических лиц в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
2. Организация деятельности Комиссии
4. Состав Комиссии утверждается Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 14.11.2014 № 150 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. В состав Комиссии входят представители уполномоченного органа в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, в области технического регулирования, уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 14.11.2014 № 150 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Организационно-техническое обеспечение работы Комиссии осуществляет Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 14.11.2014 № 150 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Секретарь Комиссии формирует повестку дня заседания Комиссии, обеспечивает подготовку соответствующих документов, материалов, составляет протоколы заседаний Комиссии.
Секретарь не является членом Комиссии.
9. Материалы рабочих заседаний Комиссии доводятся до каждого члена Комиссии не менее чем за пять рабочих дней до заседания.
10. Заседания Комиссии проводятся два раза в месяц и являются правомочными, если на нем присутствуют не менее двух третей членов общего числа Комиссии.
3. Рассмотрение материалов в Комиссии
11. Рассмотрение Комиссией представленных на аккредитацию документов осуществляется в течение тридцати рабочих дней со дня поступления документов в уполномоченный орган в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.

12. Комиссия аккредиттеу туралы куәліктің берілуі немесе аккредиттеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Комиссия қабылданған шешімдер хаттамамен ресімделеді, оған төрағалық етуші, қатысушы мүшелер және Комиссия хатшысы қол қояды.
13. Комиссия шешімінің қорытындылары бойынша уәкілетті орган заңды тұлғаға аккредиттеу туралы куәлікті береді не аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды сәйкесінше шешімді қабылдаған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жібереді.
14. Комиссия мүшелерінің ерекше пікірлері білдірілген жағдайда, олар жазбаша түрде жазылады және Комиссия хаттамасына қоса беріледі.

12. Комиссия принимает решение о выдаче свидетельства об аккредитации, либо об отказе в аккредитации.
Принимаемые Комиссией решения оформляются протоколом, который подписывается председательствующим, присутствующими членами и секретарем Комиссии.
13. По итогам решения комиссии уполномоченный орган выдает юридическому лицу свидетельство об аккредитации, либо направляет письменный мотивированный отказ в течение пяти рабочих дней с момента принятия соответствующего решения.
14. Особые мнения членов Комиссии, в случае их выражения, излагаются в письменном виде, и прикладываются к протоколу Комиссии.