"Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, химиялық заттарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2012 жылғы 24 қазандағы № 743 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 қарашада № 8112 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 20 маусымдағы № 145 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі Төрағасының 20.06.2014 № 145 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, химиялық заттарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (Ж.М. Бекшин) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің төрағасы Ж.М. Бекшинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Министрдің міндетін атқарушы               Е. Байжүнісов
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі м.а.
2012 жылғы 24 қазандағы
№ 743 бұйрығымен
Бекітілді
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық
активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация
құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, химиялық заттарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 октября 2012 года № 743. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2012 года № 8112. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей от 20 июня 2014 года № 145
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по защите прав потребителей от 20.06.2014 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека».
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бекшин Ж.М.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы (Данаева Ж.Ж.) Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль исполнения настоящего приказа возложить на Председателя комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан Бекшин Ж.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Э. Байжунусов
Утвержден
Приказом и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 24 октября 2012 года № 743
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация продуктов
детского питания, пищевых и биологически активных добавок к
пище, генетически модифицированных объектов, красителей,
средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и
изделий, контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов продукции и веществ,
оказывающих вредное воздействие на здоровье человека»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, химиялық заттарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы регламентте келесі негізгі түсініктер пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі - Комитет), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің облыстар, Астана, Алматы қалаларының, Көліктегі департаменттері (бұдан әрі - Комитеттің департаменттері);
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органның лауазымды адамдары;
3) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы).
3. Мемлекеттік қызметті Комитет көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 146-бабы;
2) «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 9-бабы;
3) «Кеден одағының санитариялық шаралар жөніндегі келісімін ратификациялау туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Заңы;
4) «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар мен енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 560 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті ұсыну нәтижесі Комитеттің ресми бланкісінде ресімделген мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (қағаз тасымалдағышта) беру немесе қайта ресімдеу не жазбаша түрде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі болып табылады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека» (далее - регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган - Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет);
2) структурно-функциональные единицы - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
3) получатель государственной услуги - физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга (далее - получатель).
3. Государственная услуга предоставляется: Комитетом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 146 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
2) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности пищевой продукции»;
3) Закона Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О ратификации Соглашения Таможенного союза по санитарным мерам».
4) стандарта государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 560.
6. Результатом предоставления государственной услуги является выдача или переоформление свидетельства о государственной регистрации, оформленного на официальном бланке Комитета (на бумажном носителе), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органдардың орналасқан орны туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері күнделікті сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін ұсынылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету уақыты бойынша шектеу мерзімі стандарттың 7-тармағында көрсетілді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері, сондай-ақ өнімдерді (заттарды) қайта тіркеу үшін негіздер стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Алушыдан не ресми сенімді тұлғасынан (бұдан әрі - өкіл) өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы немесе өкіл осы регламенттің 14-тармағында көзделген құжаттарды уәкілетті органға береді;
2) өтініштерді қабылдауға және тіркеуге жауапты лауазымды адам ұсынылған құжаттардың толықтығын (дұрыстығын) тексереді және өтініштерді тіркеу журналында тіркейді;
3) уәкілетті органда түскен құжаттарды тарату;
4) уәкілетті органның өтінішті қарауға жауапты адамы құжаттар келіп түскен кезде:
тізбеге сәйкес құжаттардың сәйкестігін және қажеттілігін тексереді;
құжаттарға сараптама жүргізеді;
өтінім берілген өнімнің Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінде болуын тексереді;
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің жұмысшы нұсқасын басып шығарады;
құжаттарды қарау нәтижелері бойынша өтінім берілген өнімнің санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы шешім қабылданады.
Сәйкес келмеген жағдайда орындаушы өтініш берушіге жазбаша бас тартуды жазады.
5) өтінім берілген өнім санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келген жағдайда:
жұмысшы нұсқаға қол қойылады;
нөмір беріледі;
куәліктің ақырғы нұсқасы басып шығарылады;
оны басшы куәландырады;
уәкілетті орган басып шығарады.
6) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы беру терезесіне беріледі.
7) тіркелген өнім Кеден одағының Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне деректер базасына жазылады және күнделікті Кеден одағының сайтына жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-әрекеттердің) тәртібін сипаттау

2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения государственных органов, предоставляющих государственную услугу можно получить на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz.
Государственная услуга предоставляется ежедневно в рабочие дни, с 09.00 часов до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
8. Информацию о порядке и ходе оказания государственной услуги, можно получить на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz.
9. Сроки ограничений по времени оказания государственной услуги, указаны в пункте 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги, а также основания для перерегистрации продукции (веществ) указаны в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя либо его официальному доверенному лицу (далее – представитель по доверенности):
1) получатель или представитель по доверенности подает документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта в уполномоченный орган;
2) должностное лицо уполномоченного органа, ответственное за прием и регистрацию обращений проверяет полноту (правильность) представленных документов и регистрирует в журнале регистрации заявлений;
3) распределение в уполномоченном органе поступивших документов;
4) ответственное должностное лицо уполномоченного органа при поступлении документов:
проверяет соответствие документов и необходимость согласно перечня;
проводится экспертиза документов;
проверяется наличие заявленной продукции в Едином Реестре свидетельств о государственной регистрации;
распечатывается черновая копия свидетельства о государственной регистрации;
по результатам рассмотрения документов принимается решение о соответствии или несоответствии санитарно-эпидемиологическим требованиям заявленной продукции.
В случае несоответствия исполнитель составляет письменный отказ заявителю.
5) при соответствии заявленной продукции санитарно-эпидемиологическим требованиям проводятся:
визирование черновой копии;
присвоение номера;
печать окончательной версии свидетельства;
заверение ее руководителем;
печать уполномоченного органа
6) оригинал свидетельства о государственной регистрации передается в окно выдачи.
7) зарегистрированная продукция формируется в базу данных в Единый Реестр свидетельств о государственной регистрации Таможенного союза и направляется на сайт Таможенного союза еженедельно.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги