"Шекаралық аймаққа келуге және онда болуға рұқсаттаманы беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 2 қарашадағы № 584 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 қарашада № 8113 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 21.02.2014 № 103 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 21.02.2014 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Шекаралық аймаққа келуге және онда болуға рұқсаттаманы беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Қ.С. Тыныбековке Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитетіне (П.К. Нокин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                               Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 2 қарашадағы № 584
бұйрығымен бекітілген
«Шекаралық аймаққа келуге және онда болуға рұқсаттаманы беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Шекаралық аймаққа келуге  онда болуға рұқсаттаманы беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-бабына, сондай-ақ «Шекаралық аймаққа келуге  онда болуға рұқсаттама беру  ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1266 қаулысымен бекітілген «Шекаралық аймаққа келуге  онда болуға рұқсаттаманы беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону и пребывание в ней"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2012 года № 584. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2012 года № 8113. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 103
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 21.02.2014 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача пропусков на въезд в пограничную зону и пребывание в ней».
2. Комитету миграционной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тыныбекова К.С. и Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Нокин П.К.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 ноября 2012 года № 584
Регламент государственной услуги
«Выдача пропуска на въезд в пограничную зону и пребывание в ней» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги ««Выдача пропусков на въезд в пограничную зону и пребывание в ней» (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Выдача пропуска на въезд в пограничную зону и пребывание в ней», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1266 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача пропусков на въезд в пограничную зону и пребывание в ней» (далее - стандарт).

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш білдірген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
2) құрылымдық-функциялық бірліктер (ҚФБ) - мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөліністері, ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелер.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (бұдан әрі - ІІМ-нің КҚПК)  осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Астана, Алматы қалалары мен облыстардың ішкі істер департаменттерінің көші-қон полициясы басқармалары (бұдан әрі - ІІД-нің КҚПБ) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі Заңының 9-бабының;
2) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
6. Шекаралық аймаққа келуге  онда болуға рұқсаттаманы беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады, тиісінше ІІМ КҚПК-нің немесе ІІД КҚПБ-нің көші-қон полициясы бөлінісі бастығының қолымен  мөрмен бекітіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша көші-қон полициясы бөліністері көрсетеді.
8. Мемлекеттік қызмет аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, сондай-ақ сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз  жылдам қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі  қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) mvd.gov.kz  облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттеріңің (бұдан әрі - ІІД) интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, сондай-ақ көші-қон полициясы бөліністерінде орналасқан ресми ақпарат көздері мен стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
12. Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-қимыл жасасу) сипаттамасы
13. Көші-қон полициясы бөліністерінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, оларда көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты  лауазымы көрсетіледі.
Көші-қон полициясы бөлінісіне құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті құжаттарды қабылдау туралы талон беріледі; онда:
құжаттың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұрау салынатын мемлекеттік қызмет түрі;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды қабылдаған көші-қон полициясы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.

2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) потребитель - иностранцы и лица без гражданства, обратившиеся за государственной услугой;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, государственные органы, структурные подразделения государственных органов, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается Комитетом миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП МВД) и Управлениями миграционной полиции Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - УМП ДВД) по адресам, указанным в приложении 1 к стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) статей 9 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения»;
2) стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача пропуска на въезд в пограничную зону и пребывание в ней скрепляется печатью и подписью начальника подразделения миграционной полиции КМП МВД или УМП ДВД соответственно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается по месту постоянного или временного жительства потребителя подразделениями миграционной полиции.
8. Государственная услуга предоставляется пять рабочих дней в неделю с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9.00 до 13.00 часов. Прием осуществляется в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)», а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
10. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы согласно пункту 11 стандарта.
11. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 стандарта.
12. В оказании государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 стандарта.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в подразделениях миграционной полиции
осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
После сдачи документов в подразделение миграционной полиции потребителю выдается талон по форме согласно приложению 4 к стандарту о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника миграционной полиции, принявшего документы.

14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай ҚФБ-лар:
1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органы бөлімінің, бөлімшесінің, тобының көші-қон полициясы бөлінісінің қызметкері;
2) облыстардың, Алматы  Астана қалаларының ішкі істер департаменті Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері қатысады.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әр КФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) реті мен өзара іс-қимыл жасасуының кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реті мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Шекаралық аймаққа келуге және
онда болуға рұқсаттаманы беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердің (рәсiмдердің) реті мен  өзара
iс-қимыл жасасуының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы. Негiзгi процесс.
Негiзгi процестiң iс-әрекетi (жұмыс барысы, ағыны)
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысы, ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ҚАIIО, ҚКПК
ҚАIIО, ҚКПК
3
Iс-әрекеттiң (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру
арнайы есептер бойынша тексеру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдік шешiм)
шақыру қағазын беру немесе шақыру қағазын беруден бас тарту
шақыру қағазын алу немесе шақыру қағазын алудан бас тарту
5
Орындау мерзiмi
бір жұмыс күні ішінде
7 күн жұмыс күні ішінде
«Шекаралық аймаққа келуге және
онда болуға рұқсаттаманы беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердің қисынды реті арасындағы өзара
байланысты көрсететін сызбалар

14. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) сотрудник подразделения миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового отдела, отделения, группы органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции ДВД области, городов Алматы и Астаны.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача и оформление пропусков
на въезд в пограничную зону
пребывание в ней"
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий
(процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ Основной процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ГОРРОВД, КМП
ГОРРОВД, КМП
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
прием и
проверка
представленных
документов
потребителем
проверка
по специальным
учетам
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
выдача
пропуска
в пограничную
зону или отказ
в выдаче
пропуска
получение
пропуска в
пограничную
зону или
отказ в
выдаче
пропуска
5
Сроки исполнения
в течение
рабочего дня
7 рабочих
дней
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача и оформление пропусков
на въезд в пограничную зону
пребывание в ней"
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий