"Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 825 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8149 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 5 ақпандағы № 110 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 05.02.2015 № 110 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Б.Ш. Әбішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 27 қарашадағы
№ 825 бұйрығымен
бекітілген
«Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрi – Регламент) 2003 жылғы 4 шілдедегі «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 14-тармақшасының, «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысы (бұдан әрi – Стандарт) және «Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығы (2011 жылы 12 сәуірде «Егемен Қазақстан» және 2011 жылы 30 сәуірде «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланып, № 6817 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелді) (бұдан әрi – Қағида) негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 825. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8149. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 февраля 2015 года № 110
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 05.02.2015 № 110.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств".
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абсаттарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти
календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2012 года № 825
Регламент государственной услуги
"Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств» (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 14) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее - Стандарт) и приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87 «Об утверждении правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6817, опубликованным в газетах "Казахстанская правда" 30 апреля 2011 года и «Егемен Қазақстан» 12 апреля 2011 года) (далее - Правила).

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – бұл дара кәсіпкер, жеке және заңды тұлғалар;
2) жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты (бұдан әрі - сертификат) - Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумақтарында жүк көлік құралдарын өлшеудің 2004 жылғы 16 сәуірде Чолпон-Ата қаласында жасалған халықаралық келісіміне қатысушы болып табылатын мемлекеттердің құзыретті органдары беретін көлік құралының салмақтық параметрлері туралы дәйекті деректерді қамтитын құжат.
3. «Жүк көлік құралдарына өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 13-бабы 14-тармақшасы;
2) Стандарт;
3) Қағида негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті аяқтаудың нысаны тасымалдаушы және/немесе жүргізушіге қағаз түрінде сертификат беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет өзге мемлекеттік органдардың қатысуынсыз көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерінсіз тәулік бойы ұсынылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат, сондай-ақ Сертификатты толтыру үлгісі:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгiнiң интернет-ресурсында www.mtc.gov.kz мекенжай бойынша («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» бөлімшесінде);
2) Стандартта 2-қосымшада көрсетілген құзыретті органдар ғимаратында орналасқан стенділерде;
3) 1414 call-орталығында;
4) Стандартта орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Сертификат алушының өтініші келіп түскен сәттен бастап 1 сағат ішінде беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі көзделмеген.

2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги (далее - получатель) - это индивидуальный предприниматель, физические и юридические лица;
2) международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств согласно приложению к регламенту (далее - сертификат) - это документ, содержащий достоверные данные о весовых параметрах транспортного средства, выдаваемые компетентными органами государств, являющихся участниками Соглашения о введении международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств на территориях государств-участников Содружества Независимых Государств, совершенного в городе Чолпон-Ате 16 апреля 2004 года.
3. Государственная услуга «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств» (далее — государственная услуга) оказывается, по адресам указанным в приложении 2 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 14) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте»;
2) Стандарта;
3) Правил.
6. Государственная услуга является бесплатной.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата водителям и/или перевозчикам на бумажном носителе.
8. Государственная услуга оказывается без участия других
государственных органов.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется круглосуточно без выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги, а также образцы заполнения Сертификата располагаются:
1) на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
2) на стендах, уполномоченного органа, указанных в приложении 2 стандарта;
3) в call-центре 1414;
4) в Стандарте.
11. Сроки оказания государственной услуги:
выдача сертификата осуществляется в течении одного часа с момента обращения получателя.
12. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги не предусмотрены.