Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2012 жылғы 21 қарашадағы № 512 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8224 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 315 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 25.06.2014 № 315 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттары жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің өртке қарсы қызмет (С.Ғ. Әубәкіров) және төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау (Н.С. Құнанбаев) комитеттері:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың ресми жариялануын ұйымдастырсын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аппарат басшысы С.Қ. Оқасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялағанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    В. Божко
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 512 бұйрығына
1-қосымша
«Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу
құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

Об утверждении Регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 ноября 2012 года № 512. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8224. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 315
Сноска. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 25.06.2014 № 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах»,ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Регистрация деклараций промышленной безопасности» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Регламент государственной услуги «Согласование c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию» согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитетам противопожарной службы (Аубакиров С.Г.) и по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью (Кунанбаев Н.С.) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном законодательством порядке организовать официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Окасова С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    В. Божко
Приложение 1
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 ноября 2012 года № 512
Регламент государственной услуги
«Аттестация организаций на право проведения работ в области
промышленной безопасности» 1. Общие положения

1. Осы «Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте келесі түсініктер қолданылады:
1) сұрау – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестат беру туралы қажеттілікті білдіретін, заңды тұлғаның жазбаша өтініші;
2) мемлекеттік қызметті алушы – қағаз тасығышта өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілетін заңды тұлғалар.
3. «Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 11 кіреберіс, 7-қабат, № 730-кабинет мекенжайы бойынша көрсетеді.
Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 сәуірдегі Заңының 14-13-бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 қаулысымен бекітілген «Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестат (бұдан әрі – Аттестат) беру немесе Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 13-тармағында белгіленген тәртіпте сұрау береді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.emer.kz интернет-ресурсында орналастырылған, сондай-ақ 8(7172) 74-22-08 және 8 (7172) 74-22-68 телефон нөмірлері арқылы ұсынылады.
Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілерді толтыру көзделмеген.

1. Настоящий Регламент государственной услуги «Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) запрос - письменное обращение юридического лица, выражающее потребность о выдаче аттестата на право проведения работ в области промышленной безопасности;
2) получатель государственной услуги – юридические лица, которым оказывается государственная услуга по аттестации организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности на бумажном носителе.
3. Государственная услуга «Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 11, 7 этаж, кабинет № 730.
График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-13 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах» и Стандарта государственной услуги «Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1068 (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является выдача аттестата на право проведения работ в области промышленной безопасности по форме, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, на бумажном носителе (далее – Аттестат), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания Государственной услуги
7. Получатель Государственной услуги для получения Государственной услуги подает запрос в порядке, установленном пунктом 13 Стандарта.
8. Информация об оказании Государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство): www.emer.kz, а также предоставляется по следующим номерам телефонов: 8 (7172) 74-22-08 и 8 (7172) 74-22-68.
Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.

Көрсетілетін Мемлекеттік қызмет бойынша алдын ала кеңесті 8 (7172) 74-22-08 телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден Стандарттың 16-тармағымен қарастырылған жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрекет
(өзара әрекет) ету тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар және оларға қойылатын талаптар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында тек мемлекеттік қызметті алушы және құжаттарды қабылдау, тіркеу, өңдеу мен тексеруді, аттестатқа қол қою мен беруді жүзеге асыратын Комитет қатысады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі әкімшілік әрекеттердің және құрылымдық-функционалды бірліктің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке қосымшаға сәйкес келтірілген.
«Ұйымдарды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласында жұмыстар
жүргізу құқығына аттестаттау»
мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымша
Нысан
Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында
жұмыстарды жүргізу құқығына
аттестат
______________________________________________________ берілді
(ұйымның атауы)
«Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік
туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 14-13-бабының 1-тармағына
сәйкес _________________________________________________________
(өнеркәсіп саласы көрсетіледі)
-
- ______________________________________________
(қызметтің шағын түрі (лері) көрсетіледі)
Аттестатты қолданудың ерекше шарттары:
Аттестаттың қолданылу мерзімі бес жылды құрайды.
Аттестат берген орган:
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше
жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті.
Басшы (уәкілетті тұлға):
Төраға       ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Мөр орны                                    ___________
(қолы)
Берілген күні: _____________
«Ұйымдарды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласында жұмыстар
жүргізу құқығына аттестаттау»
мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралардың) кезектілігі
мен өзара әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесстің (жолдың, жұмыс ағынының) әрекеті
әрекет (жұмыс жүрісі, ағыны) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Әрекеттің (процесстің, процедуралардың, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Жауапты орындаушыны анықтау
Өтініш материалдарын қарау және мына әрекеттердің біреуін орындау:
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-реттеуші шешім)
Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеу
Қарар қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
Қарар қою, құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу
Аттестат беру туралы шешім әзірлеу
Аттестат беруден бас тарту туралы негізделген жауапты әзірлеу
Шешімді келісу немесе жауапқа қол қою
Орындалу мерзімі
15 минут
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
12 жұмыс күні
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
1-кестенің жалғасы
Негізгі процесстің (жұмыс жүрісінің, ағынының) әрекеті
әрекет (жұмыс жүрісі, ағыны) №
6
7
8
9
10
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Аттестатты рәсімдеу бойынша жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Аттестатты рәсімдеу бойынша жауапты орындаушы
Әрекеттің (үрдістің, процедуралардың, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Жауапқа қол қою немесе қарар қою,
Аттестатты арнайы бланкіде рәсімдеу
Аттестаттқа қол қою
Аттестатты беру туралы жауапты немесе аттестат беруден бас тарту туралы негізделген жауапты Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеу
Аттестаттарды тіркеу журналын жүргізу және өтініш иелеріне аттестаттарды беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-реттеуші шешім)
аттестатты рәсімдеу бойынша жауапты орындаушыға аттестатты рәсімдеуге жіберу
Арнайы бланкіде рәсімделген аттестат
Қол қойылған аттестат
Өтініш иелеріне аттестатты немесе негізделген жауапты беру
Берілген аттестаттарды журналға тіркеу
Орындалу мерзімі
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
2 жұмыс күні
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
15 минут
15 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқаулары. Негізгі процесс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
ҚФБ 5
Аттестатты рәсімдеу бойынша жауапты орындаушы
№ 1 әрекет
Өтініштерді қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2 әрекет
Орындау үшін жауапты құрылымдық бөлімшелердің анықтау,
қарар қою
№ 3 әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, қарар қою
№ 4 әрекет
Өтініштерді қарау, өтініш пен ұсынылған құжаттардың өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, аттестат беру мүмкіндігі туралы шешім әзірлеу
№ 5 әрекет
Аттестат беру мүмкіндігі туралы шешімге қол қою
№ 6 әрекет
Қарар қою, аттестатты рәсімдеу бойынша жауапты орындаушыға жіберу
№ 7 әрекет
Аттестатты арнайы бланкіде рәсімдеу және жолдама хатты әзірлеу
№ 8 әрекет
Аттестатқа және жолдама хатқа қол қою
№ 9 әрекет
Аттестат беру туралы хатты тіркеу
№ 10 әрекет
Аттестаттарды тіркеу журналында тіркеу және аттестатты басшыға немесе сеніп тапсырылған тұлғаға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқаулары. Балама процесс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтініштерді қабылдау,
талон беру,
өтінішті тіркеу,
өтініштерді уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2 әрекет
Орындау үшін жауапты құрылымдық бөлімшелердің анықтау,
қарар қою
№ 3 әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау,
қарар қою
№ 4 әрекет
Өтініштерді қарау, өтініш пен ұсынылған құжаттардың өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, аттестат беруден бас тарту туралы негізделген жауап әзірлеу
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қою
№ 6 әрекет
аттестат беруден бас тарту туралы хатты тіркеу және жіберу
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 512 бұйрығына
2-қосымша
«Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды
қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті

Предварительную консультацию по оказываемой Государственной услуге, можно получить по телефону 8 (7172) 74-22-08.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. В предоставлении Государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания Государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
13. В процессе оказания Государственной услуги участвуют только получатель Государственной услуги и Комитет, который осуществляет прием, регистрацию, обработку и проверку документов, подписание и выдачу Аттестата.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и структурно-функциональной единицей приведена согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Аттестация организаций на право
проведения работ в области
промышленной безопасности»
Форма
Аттестат
на право проведения работ в области промышленной безопасности
Выдан ______________________________________________________
(наименование организации)
В соответствии с пунктом 1 статьи 14-13 Закона Республики
Казахстан «О промышленной безопасности на опасных производственных
объектах» предоставлено право проведения работ в области обеспечения
промышленной безопасности ___________________________________________
(указывается отрасль промышленности)
-
-______________________________________________________
(указывается подвид (ы) деятельности)
Особые условия действия аттестата:
Срок действия аттестата составляет пять лет.
Орган, выдавший аттестат:
Комитет по государственному контролю за чрезвычайными
ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Руководитель (уполномоченное лицо):
Председатель                   ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати                                    ___________
(подпись)
Дата выдачи: _____________
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Аттестация организаций на право
проведения работ в области
промышленной безопасности»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
канцелярия уполномоченного органа
руководство уполномоченного органа
начальник структурного подразделения
ответственный исполнитель структурного подразделения
начальник структурного подразделения
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Определение ответственного структурного подразделения
Определение ответственного исполнителя
Рассмотрение материалов заявки и выполнение одно из действий:
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в Единой системе электронного документооборота
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю структурного подразделения
Подготовка решения о выдаче аттестата
Подготовка мотивированного ответа об отказе в выдаче аттестата
Подписание решения либо согласование ответа
Сроки исполнения
15 минут
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
12 рабочих дней
Не менее 4 раза в рабочий день
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель по оформлению аттестата
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Ответственный исполнитель по оформлению аттестата
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписание ответа либо наложение резолюции,
Оформление аттестата на специальном бланке
Подписание аттестата
Регистрация ответа о выдаче аттестата либо мотивированного отказа в выдаче аттестата в Единой системе электронного документооборота
Ведение журнала регистрации аттестатов и выдача аттестатов заявителям
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
отправка ответственному исполнителю по оформлению аттестата на оформление
Оформленный на специальном бланке аттестат
Подписанный аттестат
Выдача заявителям аттестата либо мотивированного ответа
Регистрация выданных аттестатов в журнале
Сроки исполнения
Не менее 4 раза в рабочий день
2 рабочих дня
Не менее 4 раза в рабочий день
15 минут
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Ответственный исполнитель структурного подразделения
СФЕ 5
Ответственный исполнитель по оформлению аттестата
Действие № 1
Прием заявлений, выдача талона, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявлений, определение соответствия заявления и представленных документов законодательству в области промышленной безопасности, подготовка решения о возможности выдачи аттестата
Действие № 5
Подписание решения о возможности выдачи аттестата
Действие № 6
Наложение резолюции, направление ответственному исполнителю по оформлению аттестата
Действие № 7
Оформление аттестата на специальном бланке и подготовка сопрово-дительного письма
Действие № 8
Подписание аттестата и сопроводительного письма
Действие №9
Регистрация письма о выдаче аттестата
Действие № 10
Запись в Журнале регистрации аттестатов и выдача аттестата руководителю либо доверенному лицу
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Ответственный исполнитель структурного подразделения
Действие № 1
Прием заявлений, выдача талона, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявлений, определение соответствия заявлений законодательству в области промышленной безопасности, подготовка мотивированного отказа в выдаче аттестата
Действие №5
Подписание мотивированного отказа
Действие №6
Регистрация и направление письма об отказе в выдаче аттестата
Приложение 2
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 ноября 2012 года № 512
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на применение технологий,
технических устройств и материалов»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан әрі - Регламент) Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте келесі түсініктер қолданылады:
1) сұрау – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды қолдануға рұқсат беру туралы қажеттілікті білдіретін, жеке және заңды тұлғаның жазбаша өтініші;
2) мемлекеттік қызметті алушы – қағаз тасығышта өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды қолдануға рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар.
3. «Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 11 кіреберіс, 7-қабат, № 730-кабинет мекенжайы бойынша көрсетеді.
Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 сәуірдегі Заңының 14-10-бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 қаулысымен бекітілген «Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасығышта технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат (бұдан әрі – Рұқсат) беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 13-тармағында белгіленген тәртіпте сұрау береді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.emer.kz интернет-ресурсында орналастырылған, сондай-ақ 8 (7172) 74-22-08 және 8 (7172) 74-22-68 телефон нөмірлері арқылы ұсынылады.
Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілер толтыру көзделмеген.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств и материалов» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) запрос - письменное обращение физического или юридического лица, выражающее потребность о выдаче разрешения на применение технологии, технических устройств, материалов в области промышленной безопасности;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга по выдаче разрешения на применение технологии, технических устройств, материалов в области промышленной безопасности на бумажном носителе.
3. Государственная услуга «Выдача разрешения на применение технологий, технических устройств и материалов» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 11, 7 этаж, кабинет № 730.
График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-10 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах» и Стандарта государственной услуги «Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств и материалов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1068 (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является выдача разрешения на применение технологий, технических устройств и материалов (далее – Разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания Государственной услуги
7. Получатель Государственной услуги для получения Государственной услуги подает запрос в порядке, установленном пунктом 13 Стандарта.
8. Информация об оказании Государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство): www.emer.kz., а также предоставляется по следующим номерам телефонов: 8 (7172) 74-22-08 и 8 (7172) 74-22-68.
Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.

Көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша алдын ала кеңесті 8 (7172) 74-22-08 телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден Стандарттың 16-тармағымен қарастырылған жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрекет
(өзара әрекет) ету тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар және оларға қойылатын талаптар стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында тек мемлекеттік қызметті алушы және құжаттарды қабылдау, тіркеу, өңдеу мен тексеруді, аттестатқа қол қою мен беруді жүзеге асыратын Комитет қатысады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі әкімшілік әрекеттердің және құрылымдық-функционалды бірліктің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке қосымшаға сәйкес келтірілген.
«Технологияларды, техникалық
құрылғыларды және материалдарды
қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік
қызметтің регламентіне
қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралардың) кезектілігі
мен өзара әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесстің (жолдың, жұмыс ағынының) әрекеті
әрекет (жұмыс жүрісі, ағыны) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Әрекеттің (процесстің, процедуралардың, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Жауапты орындаушыны анықтау
Өтініш материалдарын қарау және мына әрекеттердің біреуін орындау:
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-реттеуші шешім)
Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеу
Қарар қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
Қарар қою, құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу
Рұқсат жобасын әзірлеу
Рұқсат беруден бас тарту туралы негізделген жауап әзірлеу
Орындалу мерзімі
15 минут
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
10 күнтізбелік күн
1-кестенің жалғасы
Негізгі процесстің (жұмыс жүрісінің, ағынының) әрекеті
әрекет (жұмыс жүрісі, ағыны) №
5
6
7
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Әрекеттің (үрдістің, процедуралардың, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Рұқсат немесе рұқсат беруден бас тарту туралы негізделген жауап жобасын келісу
Рұқсатқа немесе рұқсат беруден бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қою
Рұқсатты немесе рұқсат беруден бас тарту туралы негізделген жауапты Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеу және өтініш иелеріне рұқсаттарды беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-реттеуші шешім)
Басшылыққа беру үшін бұрыштама қойылған рұқсаттың немесе негізделген жауаптың жобасы
Қол қойылған рұқсат немесе жауап
Өтініш иелеріне рұқсатты немесе жауапты беру
Орындалу мерзімі
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
Жұмыс күнінде 4 реттен кем емес
15 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқаулары. Негізгі процесс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтініштерді қабылдау,
талон беру, өтінішті тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2 әрекет
Орындау үшін жауапты құрылымдық бөлімшелердің анықтау, қарар қою
№ 3 әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау,
қарар қою
№ 4 әрекет
Өтініштерді қарау, өтініш пен ұсынылған құжаттардың өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, рұқсат жобасын әзірлеу
№ 5 әрекет
Рұқсат жобасына бұрыштама қою
№ 6 әрекет
Рұқсатқа қол қою
№ 7 әрекет
Рұқсатты тіркеу және өтініш иесіне рұқсатты беру
3-кесте. Пайдалану нұсқаулары. Балама процесс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтініштерді қабылдау,
талон беру, өтінішті тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2 әрекет
Орындау үшін жауапты құрылымдық бөлімшелердің анықтау, қарар қою
№ 3 әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, қарар қою
№ 4 әрекет
Өтініштерді қарау, өтініш пен ұсынылған құжаттардың өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, рұқсат беруден бас тарту туралы негізделген жауап әзірлеу
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы негізделген жауапқа бұрыштама қою
№ 6 әрекет
Бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қою
№ 7 әрекет
Рұқсат беруден бас тарту туралы хатты тіркеу және жіберу
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 512 бұйрығына
3-қосымша
«Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу»
мемлекеттік қызметтің регламенті

Предварительную консультацию по оказываемой Государственной услуге, можно получить по телефону 8 (7172) 74-22-08.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. В предоставлении Государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания Государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
13. В процессе оказания Государственной услуги участвуют только получатель Государственной услуги и Комитет, который осуществляет прием, регистрацию, обработку и проверку документов, подписание и выдачу разрешения.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и структурно-функциональной единицей приведена согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на применение технологий,
технических устройств и материалов»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Ответственный исполнитель структурного подразделения
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Определение ответственного структурного подразделения
Определение ответственного исполнителя
Рассмотрение материалов заявки и выполнение одно из действий:
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в Единой системе электронного документооборота
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю структурного подразделения
Подготовка проекта разрешения о выдаче разрешения
Подготовка мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения
Сроки исполнения
15 минут
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
10 календарных дней
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
Наименование СФЕ
начальник структурного подразделения
руководство уполномоченного органа
канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Визирование проекта разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения
Подписание разрешения либо мотивированного отказа в выдаче разрешения
Регистрация разрешения либо мотивированного отказа в выдаче разрешения в Единой системе электронного документооборота и выдача разрешений заявителям
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Завизированный проект разрешения либо мотивированного ответа для передачи руководству
Подписанное разрешение либо ответ
Выдача разрешения либо ответа заявителям
Сроки исполнения
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Ответственный исполнитель структурного подразделения
Действие № 1
Прием заявлений, выдача талона, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения,
наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявлений, определение
соответствия заявления и представленных документов законодательству в области промышленной безопасности, подготовка проекта разрешения
Действие № 5
Визирование проекта разрешения
Действие № 6
Подписание разрешения
Действие №7
Регистрация разрешения и выдача разрешения заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Ответственный исполнитель структурного подразделения
Действие № 1
Прием заявлений, выдача талона, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявлений, определение
соответствия заявлений и представленных документов законодательству в области промышленной безопасности, подготовка мотивированного отказа в выдаче разрешения
Действие №5
Визирование мотивированного отказа в выдаче разрешения
Действие № 6
Подписание мотивированного отказа
Действие №7
Регистрация и направление письма об отказе в выдаче разрешения
Приложение 3
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 ноября 2012 года № 512
Регламент государственной услуги
«Регистрация деклараций промышленной безопасности»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу» мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте келесі түсініктер қолданылады:
1) сұрау – өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын тіркеу туралы қажеттілікті білдіретін, жеке немесе заңды тұлғаның жазбаша өтініші;
2) мемлекеттік қызметті алушы – қағаз тасығышта өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар.
3. «Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 11 кіреберіс, 7-қабат, № 730-кабинет мекенжайы бойынша көрсетеді.
Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 сәуірдегі Заңының 11-1-бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 қаулысымен бекітілген «Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі нысаны қағаз тасығышта өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясына (бұдан әрі – Декларация) тіркеу шифрін беру немесе Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 13-тармағында белгіленген тәртіпте сұрау береді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.emer.kz интернет-ресурсында орналастырылған, сондай-ақ 8(7172) 74-22-08 және 8 (7172) 74-22-68 телефон нөмірлері арқылы ұсынылады.
Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілерді толтыру көзделмеген.
Көрсетілетін Мемлекеттік қызмет бойынша алдын ала кеңесті 8 (7172) 74-22-08 телефоны бойынша алуға болады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация деклараций промышленной безопасности» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) запрос - письменное обращение физического или юридического лица, выражающее потребность о регистрации деклараций промышленной безопасности;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга по регистрации деклараций промышленной безопасности на бумажном носителе.
3. Государственная услуга «Регистрация деклараций промышленной безопасности» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 11, 7 этаж, кабинет № 730.
График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 11-1 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах» и Стандарта государственной услуги «Регистрация деклараций промышленной безопасности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1068 (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является присвоение регистрационного шифра декларации промышленной безопасности (далее – Декларация), на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания Государственной услуги
7. Получатель Государственной услуги для получения Государственной услуги подает запрос в порядке, установленном пунктом 13 Стандарта.
8. Информация об оказании Государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство): www.emer.kz., а также предоставляется по следующим номерам телефонов: 8 (7172) 74-22-08 и 8 (7172) 74-22-68.
Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.
Предварительную консультацию по оказываемой Государственной услуге, можно получить по телефону 8 (7172) 74-22-08.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңның 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) өтінім – өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеуге қажеттілікті білдіретін жеке және/заңды тұлғалардың жазбаша өтініші;
2) мемлекеттік қызметті алушы – өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу бойынша қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және/немесе заңды тұлғалар.
3. «Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет), Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 10-кіреберіс, 753-кабинет мекенжайы бойынша ұсынады.
Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Өрт қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы № 48 Заңының 25-1 және 25-2-баптарының және 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысымен бекітілген «Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшаға нысан бойынша қағаз тасығыштағы өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі аккредиттеу аттестаты (бұдан әрі - Аттестат) немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 13-тармағында белгіленген тәртіпте өтінім береді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Интернет–ресурсында (www.emer.kz) орналасқан, сондай-ақ 8 (7172) 74-22-33 телефоны арқылы ұсынылады.
Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілер толтыру көзделмеген.
Көрсетілетін Мемлекеттік қызмет бойынша алдын ала кеңесті 8 (7172) 74-22-33 телефоны арқылы алуға болады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) запрос - письменное обращение юридического лица, выражающее потребность в аккредитации организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности;
2) получатель государственной услуги – юридические лица, которым оказывается государственная услуга по аккредитации организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности на бумажном носителе.
3. Государственная услуга «Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенный по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, здание «Дом министерств», подъезд № 10, 7 этаж, кабинет 753.
График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 25-1 и 25-2 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года № 48 «О пожарной безопасности» и Стандарта государственной услуги «Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности» от 22 августа 2012 года № 1068 (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является аттестат аккредитации по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности по форме, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, на бумажном носителе (далее – Аттестат), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания Государственной услуги
7. Получатель Государственной услуги для получения Государственной услуги подает запрос в порядке, установленном пунктом 13 Стандарта.
8. Информация об оказании Государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан: www.emer.kz, а также предоставляется по номеру телефона: 8 (7172) 74-22-33.
Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.
Предварительную консультацию по оказываемой Государственной услуге, можно получить по телефону 8 (7172) 74-22-33.

9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Стандарттың 16-тармағында қарастырылған жағдайларда Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі іс-әрекет
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Қажетті құжаттар мен Мемлекеттік қызметті алушының өтініміне қойылатын талаптар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде тек Мемлекеттік қызметті алушы және құжаттарды қабылдауды, тіркеуді, өңдеу мен тексеруді, қорытындыға қол қою мен беруді жүзеге асыратын Комитет қана қатысады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың логикалық жүйелілігі мен құрылымдық-функционалдық бірлік арасындағы өзара байланысты сипаттайтын схема осы Регламентке қосымшаға сәйкес келтірілген.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы
қатерлерді тәуелсіз бағалау
жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Нысан
Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді
тәуелсіз бағалау жөніндегі
аккредиттеу аттестаты
№ ___________________________________
(аккредиттеу аттестатының нөмірі)
Осы аккредиттеу аттестаты
_____________________________________________________
(ұйымның атауы)
_____________________________________________________ берілді
(ұйымның заңды мекенжайы)
және осы ұйымның «Өрт қауіпсіздігі туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 25-2-бабына сәйкес өрт қауіпсіздігі саласындағы
қатерді тәуелсіз бағалау жүргізуге аккредителгенін куәландырады.
Негіздеме:
____________________________________________
(комиссия шешімінің нөмірі, күні)
Аккредиттеу аттестатының қолданылу мерзімі - 5 жыл
_____________ бастап _________________ дейін
Мөр орны
__________________
(қолы)
«Өрт қауіпсіздігі саласындағы
қатерлерді тәуелсіз бағалау
жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелілігі
мен өзара іс-әрекеттердің сипаттамасы
1-кесте. СФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Жауапты бөлімнің бастығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Құжаттарды қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Жауапты бөлімді анықтау
Жауапты орындаушыны анықтау
Өтінім материалдарын қарау, аккредиттеу туралы құжаттарды қарау жөніндегі комиссияны шақыру, хаттамалық шешім шығару және келесі іс-әрекеттердің бірін орындау:

9. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. В предоставлении Государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания Государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
13. В процессе оказания Государственной услуги участвуют только получатель Государственной услуги и Комитет, который осуществляет прием, регистрацию, обработку и проверку документов, подписание и выдачу заключения.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и структурно-функциональной единицей приведена согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Аккредитация организаций по
независимой оценке рисков в области
пожарной безопасности»
Форма
Аттестат
аккредитации по независимой оценке
рисков в области пожарной безопасности
№ ___________________________________
(номер аттестата аккредитации)
Настоящий аттестат аккредитации выдан
_____________________________________________________
(наименование организации)
_____________________________________________________
(юридический адрес организации)
и удостоверяет,
что в соответствии со статьей 25-2 Закона Республики Казахстан
«О пожарной безопасности» данная организация аккредитована на
проведение независимой оценке риска в области пожарной безопасности.
Основание:
____________________________________________
(номер, дата решения комиссии)
Срок действия аттестата аккредитации 5 лет
с _____________ по _________________
Место печати
__________________
(подпись)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Аккредитация организаций по
независимой оценке рисков в области
пожарной безопасности»
Описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Начальник ответственного отдела
Ответственный исполнитель отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Определение ответственного структурного подразделения
Определение ответственного отдела
Определение ответственного исполнителя
Рассмотрение материалов заявки, созыв комиссии по рассмотрению документов об аккредитации, вынесение протокольного решения и выполнение одного из действий:

1. Ұйымды аккредиттеу туралы шешім дайындау.
2. Ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартуды дайындау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
Бұрыштама қою, жауапты бөлімнің бастығына жіберу.
Бұрыштама қою, бөлімнің жауапты орындаушысына жіберу
1. Ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасы және аккредиттеу аттестатының жобасы.
2. Ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тарту жобасы.
Орындау мерзімі
15 минут
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
15 жұмыс күн
1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Жауапты бөлімнің бастығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Уәкілетті органның басшылығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның кеңсесі
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасына немесе ұйымды аккредиттеуден туралы дәлелді бас тартудың жобасына бұрыштама қою.
Ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасына немесе ұйымды аккредиттеуден туралы дәлелді бас тартудың жобасына бұрыштама қою.
Ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасына немесе ұйымды аккредиттеуден туралы дәлелді бас тартудың жобасына қол қою.
Қол қойылған аккредиттеу аттестатына елтаңбалы мөр қою.
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасын немесе ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартудың жобасын тіркеу.
Тұтынушыға (тұтынушының сенімхат бойынша өкіліне) ұйымды аккредиттеу туралы жауап, аккредиттеу аттестатын немесе ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартудың туралы жауапты беру.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бұрыштама қойылған ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасы немесе ұйымды аккредиттеуден туралы дәлелді бас тартудың жобасы.
Бұрыштама қойылған ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасы немесе ұйымды аккредиттеуден туралы дәлелді бас тартудың жобасы.
Қол қойылған ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасы немесе ұйымды аккредиттеуден туралы дәлелді бас тартудың жобасы.
Қол және елтаңбалы мөр қойылған аккредиттеу аттестаты.
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркелген ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасы немесе ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартудың жобасы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің толтырылған карточкасы.
Орындау мерзімі
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
20 минут.

1. Подготовка решения об аккредитации организации.
2. Подготовка мотивированного отказа в аккредитации организации
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Регистрация в Единой системе электронного документооборота
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Наложение резолюции, отправка начальнику ответственного отдела
Наложение резолюции, отправка ответственному отдела.
1. Проект ответа об аккредитации организации и проект аттестата аккредитации.
2. Проект мотивированного отказа в аккредитации организации.
Сроки исполнения
15 минут
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раз в рабочий день
15 рабочих дней
Продолжение таблицы 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Начальник ответственного отдела
Начальник структурного подразделения
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель отдела
Канцелярия уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание.
Визирование проекта ответа об аккредитации организации или проекта мотивированного отказа в аккредитации организации
Визирование проекта ответа об аккредитации организации или проекта мотивированного отказа в аккредитации организации
Подписание проекта ответа об аккредитации организации и аттестата аккредитации или проекта мотивированного отказа в аккредитации организации
Проставление гербовой печати на подписанном аттестате аккредитации.
Регистрация ответа об аккредитации организации или мотивированного отказа в аккредитации организации в Единой системе электронного документооборота.
Выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) ответа об аккредитации организации и аттестата или мотивированного отказа в аккредитации организации.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Завизированные проект ответа об аккредитации организации или проект мотивированного отказа в аккредитации организации
Завизированные проект ответа об аккредитации организации или проект мотивированного отказа в аккредитации организации
Подписанные проект ответ об аккредитации организации и аттестат аккредитации или проект мотивированный отказ в аккредитации организации
Подписанный аттестат аккредитации с проставленной гербовой печатью.
Зарегистрированные ответ об аккредитации организации или мотивированный отказ в аккредитации организации в Единой системе электронного документооборота.
Заполненная карточка оказания государственной услуги.
Сроки исполнения
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
20 минут.

Күн сайын 16:00 бастап 18:00. дейін
1 кестесінің аяқталуы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
12
13
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Ұйымды аккредиттеу туралы жауап, аккредиттеу аттестатын немесе ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тарту туралы жауапты пошта арқылы жіберу
Сараптама ұйымдарының мемлекеттік тізілімін жүргізу.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім).
Ішкі поштамен жіберуді алу туралы хабарламада штрих-код пен белгінің болуы.
Сараптама ұйымдарының толтырылған мемлекеттік тізілімі.
Орындау мерзімі
Әр бейсенбі
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Жауапты бөлімнің бастығы
ҚФБ 5
Бөлімнің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшылығына жіберу.
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою.
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты бөлімді анықтау, бұрыштама қою.
№ 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою.
№ 5 іс-әрекет
Өтініштерді қарау, өтініштердің және ұсынылған құжаттардың өрт қауіпсіздігі саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, ұйымды аккредиттеу туралы жауап жобасын және аккредиттеу аттестатының жобасын дайындау.
№ 7 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеу туралы жауаптың жобасын келісу.
№ 6 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеу туралы жауаптың жобасын келісу.
№ 8 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеу туралы жауаптың жобасына және аккредиттеу аттестатының жобасына қол қою.
№ 9 іс-әрекет
Қол қойылған аккредиттеу аттестатының жобасына елтаңбалы мөр қою.
№ 10 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеу туралы жауапты және аттестатты тіркеу және пошта жіберу немесе тұтынушыға (сенімхат бойынша тұтынушының өкіліне) беру
№ 11 іс-әрекет
Сараптама ұйымдарының мемлекеттік тізіліміне енгізу.
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Жауапты бөлімнің бастығы
ҚФБ 5
Бөлімнің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшылығына жіберу.
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою.
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты бөлімді анықтау, бұрыштама қою.
№ 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою.
№ 5 іс-әрекет
Өтініштерді қарау, өтініштердің өрт қауіпсіздігі саласындағы заңнамаға сәйкес еместігін анықтау, ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тарту жобасын дайындау
№ 7 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеуден дәлелді бас тарту жобасын келісу.
№ 6 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеуден дәлелді бас тарту жобасын келісу.
№ 8 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеуден дәлелді бас тарту жобасына қол қою.
№ 9 іс-әрекет
Ұйымдарды аккредиттеуден бас тарту туралы жауапты тіркеу және пошта арқылы жіберу немесе тұтынушыға (сенімхат бойынша тұтынушының өкіліне) беру
№ 11 іс-әрекет
Сараптама ұйымдарының мемлекеттік тізіліміне енгізу.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 512 бұйрығына
5-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық
және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру
құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті

Ежедневно с 16:00 до 18:00.
Окончание таблицы 1
Действия основного процесса
(хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
12
13
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Ответственный исполнитель отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание.
Направление по почте ответа об аккредитации организации и аттестата аккредитации или мотивированного отказа в аккредитации организации.
Ведение государственного реестра экспертных организаций
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Наличие штрих-кода и отметки в уведомлении о получении внутреннего почтового отправления
Заполненный государственный реестр экспертных организаций
Сроки исполнения
Каждый четверг
Не менее 4 раза в рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Начальник ответственного отдела
СФЕ 5
Ответственный исполнитель отдела
Действие № 1
Прием заявлений, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного отдела, наложение резолюции
Действие № 4
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 5
Рассмотрение заявлений, определение соответствия заявления и представленных документов законодательству в области пожарной безопасности, подготовка ответа об аккредитации организации и аттестата.
Действие № 7
Согласование проекта ответа об аккредитации организации
Действие № 6
Согласование проекта ответа об аккредитации организации
Действие № 8
Подписание проекта ответа об аккредитации и проекта аттестата аккредитации
Действие № 9
Проставление гербовой печати на подписанном проекте аттестата аккредитации.
Действие № 10
Регистрация и направление по почте либо выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) ответа об аккредитации организации и аттестата
Действие № 11
Занесение в государственный реестр экспертных организаций
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Начальник ответственного отдела
СФЕ 5
Ответственный исполнитель отдела
Действие № 1
Прием заявлений, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного отдела, наложение резолюции
Действие № 4
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 5
Рассмотрение заявлений, определение не соответствия заявлений законодательству в области пожарной безопасности, подготовка мотивированного отказа в аккредитации организации
Действие № 7
Согласование мотивированного отказа в аккредитации организации
Действие № 6
Согласование мотивированного отказа в аккредитации организации
Действие №8
Подписание мотивированного отказа в аккредитации организации
Действие № 9
Регистрация и направление по почте либо выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) ответа об отказе в аккредитации организации
Действие № 10
Занесение в государственный реестр экспертных организаций
Приложение 5
к приказу Министра по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
от 21 ноября 2012 года № 512
Регламент государственной услуги
«Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения
отечественного и импортного производства, реализуемые на
территории Республики Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңның 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) өтінім – Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беруге қажеттілікті білдіретін жеке және/заңды тұлғалардың жазбаша өтініші;
2) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру бойынша қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және/немесе заңды тұлғалар.
3. «Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет), Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 10-кіреберіс, 753-кабинет мекенжайы бойынша ұсынады.
Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Өрт қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының 17-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 16 қаулысымен бекітілген «Объектілерді қорғауға арналған өрт техникасының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» Техникалық регламентінің 5-бөлімінің және 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қағаз тасығышта берілетін қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) запрос - письменное обращение физического и/или юридического лица, выражающее потребность в выдаче заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан;
2) получатель государственной услуги – физические и/или юридические лица, которым оказывается государственная услуга по выдаче заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан на бумажном носителе.
3. Государственная услуга «Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенный по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, дом 8, здание «Дом министерств», подъезд № 10, 7 этаж, кабинет 753.
График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 17 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года «О пожарной безопасности», раздела 5 Технического регламента «Требования к безопасности пожарной техники для защиты объектов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2009 года и Стандарта государственной услуги «Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1068 (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является заключение, выдаваемое на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан, на бумажном носителе (далее - Заключение), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги.

1. Қорытынды жобасы
2. Қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасы
Орындау мерзімі
15 минут
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
15 күнтізбелік күн
1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Жауапты бөлімнің бастығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның кеңсесі
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Қорытынды жобасына немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасына бұрыштама қою.
Қорытынды жобасына немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасына бұрыштама қою.
Қорытындыға жобасына немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасына қол қою.
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде қорытынды жобасын немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартуды жобасын тіркеу
Тұтынушыға (тұтынушының сенімхат бойынша өкіліне) қорытындыны немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартуды беру.
Қорытындыны немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартуды пошта арқылы жіберу.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім).
Бұрыштама қойылған қорытынды жобасы немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасы.
Бұрыштама қойылған қорытынды жобасы немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасы.
Қол қойылған қорытынды жобасы немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартуды жобасы.
Тіркелген қорытынды немесе қорытынды беруден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің толтырылған карточкасы.
Ішкі поштамен жіберуді алу туралы хабарламада штрих-код пен белгінің болуы.
Орындау мерзімі
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
20 минут
Күн сайын 16:00 бастап 18:00 дейін.
Әр бейсенбі
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Жауапты бөлімнің бастығы
ҚФБ 5
Бөлімнің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшылығына жіберу
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты бөлімді анықтау, бұрыштама қою
№ 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 5 іс-әрекет
Өтініштерді қарау, өтініштердің өрт қауіпсіздігі саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, қорытынды дайындау
№ 7 іс-әрекет
Қорытынды жобасын келісу
№ 6 іс-әрекет
Қорытынды жобасын келісу
№ 8 іс-әрекет
Қорытынды жобасына қол қою.
№ 9 іс-әрекет
Қорытынды тіркеу және пошта арқылы жіберу немесе тұтынушыға (сенімхат бойынша тұтынушының өкіліне) беру.
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Жауапты бөлімнің бастығы
ҚФБ 5
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшылығына жіберу
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты бөлімді анықтау, бұрыштама қою
№ 4 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 5 іс-әрекет
Өтініштерді қарау, өтініштердің өрт қауіпсіздігі саласындағы заңнамаға сәйкес еместігін анықтау, қорытынды беруден дәлелді бас тартуды дайындау
№ 7 іс-әрекет
Қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасын келісу.
№ 6 іс-әрекет
Қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасын келісу.
№ 8 іс-әрекет
Қорытынды беруден дәлелді бас тартудың жобасына қол қою.
№ 9 іс-әрекет
Қорытынды беруден дәлелді бас тартуды тіркеу және пошта арқылы жіберу немесе тұтынушыға (сенімхат бойынша тұтынушының өкіліне) беру.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 512 бұйрығына
6-қосымша
«Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобаларын
мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Проект заключения.
2. Проект мотивированного отказа в выдаче заключения.
Сроки исполнения
15 минут
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раз в рабочий день
15 календарных дней
Продолжение таблицы 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Начальник ответственного отдела
Начальник структурного подразделения
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Канцелярия уполномочен-ного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание.
Визирование проекта заключения или проекта мотивированного отказа в выдаче заключения
Визирование проекта заключения или проекта мотивированного отказа в выдаче заключения
Подписание проекта заключения или проекта мотивированного отказа в выдаче заключения.
Регистрация проекта заключения или проекта мотивированного отказа в выдаче заключения в Единой системе электронного документо-оборота.
Выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) заключения либо мотивирован-ного отказа в выдаче заключения.
Направление по почте заключения либо мотивированного отказа в выдаче заключения.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Завизированный проект заключения или проект мотивированного отказа в выдаче заключения.
Завизированный проект заключения или проект мотивированного отказа в выдаче заключения.
Подписанный проект заключения или проект мотивированного отказа в выдаче заключения.
Зарегистрирован-ное заключение или мотивирован-ный отказ в выдаче заключения.
Заполненная карточка оказания государственной услуги.
Наличие штрих-кода и отметки в уведомлении о получении внутреннего почтового отправления
Сроки исполнения
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раз в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
20 минут.
Ежедневно с 16:00 до 18:00.
Каждый четверг
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Начальник ответственного отдела
СФЕ 5
Ответственный исполнитель отдела
Действие № 1
Прием заявлений, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного отдела, наложение резолюции
Действие № 4
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 5
Рассмотрение заявлений, определение соответствия заявления и представленных документов законодательству в области пожарной безопасности, подготовка заключения
Действие № 7
Согласование проекта заключения
Действие № 6
Согласование проекта заключения
Действие № 8
Подписание проекта заключения.
Действие № 9
Регистрация и направление по почте либо выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) заключения.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Начальник ответственного отдела
СФЕ 5
Ответственный исполнитель отдела
Действие № 1
Прием заявлений, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного отдела, наложение резолюции
Действие № 4
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 5
Рассмотрение заявлений, определение не соответствия заявлений законодательству в области пожарной безопасности, подготовка проекта мотивированного отказа в выдаче заключения.
Действие № 7
Согласование проекта мотивированного отказа в выдаче заключения.
Действие № 6
Согласование проекта мотивированного отказа в выдаче заключения.
Действие №8
Подписание проекта мотивированного отказа в выдаче заключения.
Действие №9
Регистрация и направление по почте либо выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) мотивированного отказа в выдаче заключения.
Приложение 6
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 ноября 2012 года № 512
Регламент государственной услуги
«Согласование c органами государственной противопожарной службы
проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңның 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) өтінім – шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісуге қажеттілікті білдіретін жеке және/заңды тұлғалардың жазбаша өтініші;
2) мемлекеттік қызметті алушы – шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу бойынша қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және/немесе заңды тұлғалар.
3. «Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет), Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 10-кіреберіс, 753-кабинет мекенжайы бойынша ұсынады.
Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің Тізілімінің 468-тармағы және 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысымен бекітілген «Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі шығарылатын өнімге ұйым стандартының жобасына қол қою немесе Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 13-тармағында белгіленген тәртіпте өтінім береді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Интернет–ресурсында (www.emer.kz) орналасқан, сондай-ақ 8 (7172) 74-22-35 телефоны арқылы ұсынылады.
Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілер толтыру көзделмеген.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Согласование c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
2) запрос - письменное обращение физического и/или юридического лица, выражающее потребность в согласовании c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию;
3) получатель государственной услуги – физические и/или юридические лица, которым оказывается государственная услуга по согласованию c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию на бумажном носителе.
3. Государственная услуга «Согласование c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенный по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, здание «Дом министерств», подъезд № 10, 7 этаж, кабинет 753.
График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 468 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 и Стандарта государственной услуги «Согласование c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1068 (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является подписание проекта стандарта организации на выпускаемую продукцию либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания Государственной услуги
7. Получатель Государственной услуги для получения Государственной услуги подает запрос в порядке, установленном пунктом 13 Стандарта.
8. Информация об оказании Государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан: www.emer.kz, а также предоставляется по номеру телефона: 8 (7172) 74-22-35.
Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.

Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша алдын ала кеңесті 8 (7172) 74-22-35 телефоны арқылы алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Стандарттың 16-тармағында қарастырылған жағдайларда Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі іс-әрекет
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Қажетті құжаттар мен Мемлекеттік қызметті алушының өтініміне қойылатын талаптар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде тек Мемлекеттік қызметті алушы және құжаттарды қабылдауды, тіркеуді, өңдеу мен тексеруді, қорытындыға қол қою мен беруді жүзеге асыратын Комитет қана қатысады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың логикалық жүйелілігі мен құрылымдық-функционалдық бірлік арасындағы өзара байланысты сипаттайтын схема осы Регламентке қосымшаға сәйкес келтірілген.
Шығарылатын өнімге ұйымдардың
стандарттарының жобаларын мемлекеттік
өртке қарсы қызмет органдарымен келісу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелілігі мен өзара
іс-әрекеттердің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Жауапты бөлімнің бастығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Құжаттарды қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Жауапты бөлімді анықтау
Жауапты орындаушыны анықтау
Өтінім материалдарын қарау және төмендегі іс-әрекеттің бірін орындау:
1. Ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауаптың жобасы мен қорытындыны дайындау.
2. Ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасын дайындау.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
Бұрыштама қою, жауапты бөлімнің бастығына жіберу
Бұрыштама қою, бөлімнің жауапты орындаушысына жіберу
1. Ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауаптың жобасы мен қорытындының жобасы.
2. Ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасы.
Орындау мерзімі
15 минут
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
15 күнтізбелік күн
1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Жауапты бөлімнің бастығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Уәкілетті органның басшылығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның кеңсесі
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауаптың жобасын немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасына бұрыштама қою.
Ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауаптың жобасын немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасына бұрыштама қою.
Ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауаптың жобасына, қорытындының жобасына немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасына қол қою.
Қол қойылған ұйым стандартының жобасына елтаңбалы мөр қою.
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауаптың немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасын тіркеу.
Тұтынушыға (тұтынушының сенімхат бойынша өкіліне) ұйым стандартын келісу туралы хатты және өнімге ұйым стандартының мөр бедері қойылған келісілген жобасын немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауапты беру.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім).
Бұрыштама қойылған ұйым стандартының жобасы келісу туралы жауаптың жобасы немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасы.
Бұрыштама қойылған ұйым стандартының жобасы келісу туралы жауатын жобасы немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасы.
Қол қойылған жауаптың жобасы, ұйым стандартының жобасын келісу туралы қорытынды және ұйым стандартының жобасы немесе ұйым стандартын келісуден дәлелді бас тарту.
Қол және елтаңбалы мөр қойылған ұйым стандартының жобасы.
Тіркелген ұйым стандартының жобасын келісу туралы жауабы немесе ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту туралы жауабы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің толтырылған карточкасы.
Орындау мерзімі
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
20 минут
20 минут
1 кестесінің аяқталуы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағысының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағысының) №
12
13
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы.
Ұйым стандартын келісу туралы хат пен өнімге ұйым стандартының елтаңбалы мөр қойылған келісілген жобасын немесе қорытынды беруден дәлелді бас тарту туралы жауапты пошта арқылы жіберу
Ұйым стандарттарын тіркеу журналын жүргізу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім).
Ішкі поштамен жіберуді алу туралы хабарламада штрих-код пен белгінің болуы.
Ұйым стандарттарын тіркеудің толтырылған журналы
Орындау мерзімі

Предварительную консультацию по оказываемой Государственной услуге, можно получить по телефону 8 (7172) 74-22-35.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. В предоставлении Государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания Государственной услуги
12. Необходимые документы для получения Государственной услуги и требования к ним указаны в пункте 11 Стандарта.
13. В процессе оказания Государственной услуги участвуют только получатель Государственной услуги и Комитет, который осуществляет прием, регистрацию, обработку, проверку документов и согласование проектов стандартов организации на выпускаемую продукцию.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и структурно-функциональной единицей приведена согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Согласование c органами государственной
противопожарной службы проектов стандартов
организаций на выпускаемую продукцию»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Начальник ответственного отдела
Ответственный исполнитель отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Определение ответственного структурного подразделения
Определение ответственного отдела.
Определение ответственного исполнителя
Рассмотрение материалов заявки и выполнение одного из действий:
1. Подготовка проекта ответа и заключения о согласовании проекта стандарта организации.
2. Подготовка мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Регистрация в Единой системе электронного документооборота
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Наложение резолюции, отправка начальнику ответственного отдела
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю отдела
1. Проект ответа и проект заключения о согласовании проекта стандарта организации.
2. Проект мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Сроки исполнения
15 минут
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
15 календарных дней
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Начальник ответственного отдела
Начальник структурного подразделения
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель отдела
Канцелярия уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Визирование проекта ответа о согласовании проекта стандарта организации либо проекта мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Визирование проекта ответа о согласовании проекта стандарта организации либо проекта мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Подписание проекта ответа, проекта заключения о согласовании проекта стандарта организации и проекта стандарта организации либо проекта мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Проставление гербовой печати на подписанном проекте стандарта организации.
Регистрация проекта ответа о согласовании проекта стандарта организации либо проекта мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации в Единой системе электронного документооборота
Выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) письма о согласовании стандарта организации и согласованный проект стандарта организации на продукцию, с проставленным оттиском печати либо мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Завизированный проект ответа о согласовании проекта стандарта организации либо проект мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Завизированный проект ответа о согласовании проекта стандарта организации либо проект мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Подписанные проект ответа, заключение о согласовании проекта стандарта организации и проект стандарта организации либо проект мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Подписанный проект стандарта организации с проставленной гербовой печатью.
Зарегистрированный ответ о согласовании проекта стандарта организации либо мотивированный отказ в согласовании проекта стандарта организации в Единой системе электронного документооборота.
Заполненная карточка оказания государственной услуги.
Сроки исполнения
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
Не менее 4 раза в рабочий день
20 минут
Окончание таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
12
13
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Ответственный исполнитель отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Направление по почте письма о согласовании стандарта организации и согласованный проект стандарта организации на продукцию, с проставленным оттиском печати либо мотивированного отказа в выдаче заключения
Ведение журнала регистрации стандартов организации.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Наличие штрих-кода и отметки в уведомлении о получении внутреннего почтового отправления
Заполненный журнал регистрации стандартов организации.
Сроки исполнения

Күн сайын 16:00 бастап 18:00. дейін
Жұмыс күнінде кемінде 4 рет
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Жауапты бөлімнің бастығы
ҚФБ 5
Бөлімнің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшылығына жіберу
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты бөлімді анықтау, бұрыштама қою
№ 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 5 іс-әрекет
Өтініштерді қарау, өтініштердің өрт қауіпсіздігі саласындағы заңнамаға сәйкестігін анықтау, ұйым стандартының жобасын келісу мүмкіндігі туралы қорытынды мен хат дайындау
№ 7 іс-әрекет
Хат жобасын келісу.
№ 6 іс-әрекет
Хат жобасын келісу.
№ 8 іс-әрекет
Хат жобасын келісу.
№ 9 іс-әрекет
Қол қойылған ұйым стандартының жобасына елтаңбалы мөр қою.
№ 10 іс-әрекет
Ұйым стандартын келісу туралы хатты және өнімге ұйым стандартының елтаңбалы мөр қойылған келісілген жобасын тіркеу және пошта арқылы жіберу немесе тұтынушыға (тұтынушының сенімхат бойынша өкіліне) беру.
№ 11 іс-әрекет
Ұйым стандарттарын тіркеу журналын жүргізу
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 3
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4
Жауапты бөлімнің бастығы
ҚФБ 5
Бөлімнің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтініштерді уәкілетті органның басшылығына жіберу
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты бөлімді анықтау, бұрыштама қою
№ 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 5 іс-әрекет
Өтініштерді қарау, өтініштердің өрт қауіпсіздігі саласындағы заңнамаға сәйкес еместігін анықтау, ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тартуды дайындау
№ 7 іс-әрекет
Ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қою
№ 6 іс-әрекет
Ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қою
№ 8 іс-әрекет
Ұйым стандартының жобасын келісуден дәлелді бас тарту жобасына қол қою.
№ 9 іс-әрекет
Ұйым стандартын келісуден дәлелді бас тартуды тіркеу және пошта арқылы жіберу немесе тұтынушыға (тұтынушының сенімхат бойынша өкіліне) беру
№ 11 іс-әрекет
Ұйым стандарттарын тіркеу журналында тіркеу

Ежедневно с 16:00 до 18:00.
Не менее 4 раза в рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Начальник ответственного отдела
СФЕ 5
Ответственный исполнитель отдела
Действие № 1
Прием заявлений, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного отдела, наложение резолюции
Действие № 4
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 5
Рассмотрение заявлений, определение соответствия заявления и представленных документов законодательству в области пожарной безопасности, подготовка письма и заключения о возможности согласовании проекта стандарта организации
Действие № 7
Визирование проекта письма.
Действие № 6
Визирование проекта письма.
Действие № 8
Подписание заключения, проекта письма и проекта стандарта организации.
Действие № 9
Проставление гербовой печати на подписанном проекте стандарта организации.
Действие №10
Регистрация и направление по почте либо выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) ответа о согласовании стандарта организации и подписанного проекта стандарта организации с проставленным оттиском печати.
Действие №11
Регистрация в журнале регистрации стандартов организации
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Начальник структурного подразделения
СФЕ 4
Начальник структурного подразделения
СФЕ 5
Ответственный исполнитель отдела
Действие № 1
Прием заявлений, регистрация заявления, направление заявлений руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Определение ответственного отдела, наложение резолюции
Действие № 4
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 5
Рассмотрение заявлений, определение не соответствия заявления и проекта стандарта организации  законодательству в области пожарной безопасности, подготовка мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Действие №7
Визирование проекта мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Действие №6
Визирование проекта мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Действие №8
Подписание проекта мотивированного отказа в согласовании стандарта организации.
Действие №9
Регистрация и направление по почте либо выдача потребителю (представителю потребителя по доверенности) мотивированного отказа в согласовании проекта стандарта организации.
Действие №10
Регистрация в журнале регистрации стандартов организации