"Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның түпнұсқасын беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат Министрінің м.а. 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 159 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 223 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 8 ақпанда № 8326 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің 2014 жылғы 18 наурыздағы № 1 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет министрінің 18.03.2014 № 1 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес және «Электрондық мемлекеттiк қызметтiң үлгi регламентiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 қаулысын жүзеге асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның түпнұсқасын беру» мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 159 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8069 тіркелген, 2012 жылғы 13 желтоқсандағы «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған № 24-825 (27896) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу беру» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса берiлiп отырған «Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу беру» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекiтiлсiн.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 159 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2013 года № 8326. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 18 марта 2014 года № 1
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 18.03.2014 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и в целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 159 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8069, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 13 декабря 2012 года № 433-434 (27252-27253) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры».»;
Регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры», утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеу және оны ресми жария етуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                         Д. Мыңбай
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрдің м.а.
_______________ С. Сарсенов
2012 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрі
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 223 бұйрығымен
бекітілген
«Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру
жөніндегі қызметке лицензияны беру, қайта ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензияны беру, қайта рәсімдеу» электрондық мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) мына мекенжайда көрсетеді: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, № 527-кабинет, халыққа қызмет көрсету орталықтары (әрі қарай – орталықтар) және мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz арқылы алуға болады.
2. Мемлекеттік қызмет «Мәдениет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 83 қаулысымен бекітілген «Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензияны беру, қайта ресімдеу» стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: жартылай автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:

2. Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Д. Мынбай
«СОГЛАСОВАНО»
И.о. Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ С. Сарсенов
29 декабря 2012 года
Утвержден
приказом Министра культуры
и информации Республики Казахстан
от 26 декабря 2012 года № 223
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность
по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры» (далее - услуга) оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – услугодатель) по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 15 подъезд, кабинет 527, через центры обслуживания населения (далее – центры), а также через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz по адресу: www.elicense.kz,.при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта «Выдача лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 83 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры и внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:

1) ақпараттық жүйе (бұдан әрi – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе;
2) «электрондық үкiметтiң» веб–порталы (бұдан әрi – ЭҮП) – нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрi – АЖ МДҚ «Е–лицензиялау») – берiлген, қайта ресiмделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуiн тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретiн лицензиялардың сәйкестендiрме нөмiрiн орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкiлдiктерi (объекттерi, пункттерi, учаскелерi) туралы мәлiметтердi қамтитын ақпараттық жүйе;
4) «электрондық үкiметтiң» шлюзi (бұдан әрi – ЭҮШ) – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкiметтiң» төлеу шлюзi (бұдан әрi – ЭҮТШ) – екiншi деңгейдегi банктердiң, банктiк операциялардың жеке түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкiметтiң» жеке және заңды тұлғалардың төлемдердi жүзеге асыруы кезiнде ақпараттық жүйелерiнiң арасында өзара iс-әрекет жасауды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
6) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өз құзіреті шегінде жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсаты Ұлттық дербес сәйкестендіру нөмірлерінің реестрін құру, Қазақстан Республикасының жеке тұлғалары туралы актуалды және анық деректері туралы ақпаратты мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге ұсыну мақсатында автоматты түрде жинақтауға, ақпараттарды сақтау және өңдеуге арналған ақпараттық жүйе (әрі қарай – МДҚ ЖТ);
7) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өз құзіреті шегінде заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсаты Ұлттық дербес сәйкестендіру нөмірлерінің реестрін құру, Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары туралы актуалды және анық деректері туралы ақпаратты мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге ұсыну мақсатында автоматты түрде жинақтауға, ақпараттарды сақтау және өңдеуге арналған ақпараттық жүйе (әрі қарай – МДҚ ЗТ);
8) қызмет көрсетілуші – электронды қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;

1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
3) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
4) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
5) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
6) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
7) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
8) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;

9) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрi – ЖСН) – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
10) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрi – БСН) – бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметтердi жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкiлдiк) және жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
11) пайдаланушы – оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
12) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрi – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
14) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
15) электронды мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы электронды түрде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдаланумен ресiмделетiн және берiлетiн, қағаз тасымалдағыштағы лицензияға теңмағыналы болатын электрондық құжат нысанындағы лицензия;
17) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң тiзбесi
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету жөнiнде қызмет
көрсетуші әрекетiнiң тәртiбi
6. Қызмет көрсетушінің ЭҮП арқылы қадамдық әрекеттерi мен шешiмдерi (ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген:
1) алушы ЭҮП-ке тiркеудi алушы компьютердiң интернет-браузерiне бекiтiп қойған өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 үдерiс – алушының ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiтуi, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушының ЭҮП-ке парольдi енгiзуi (авторландыру үдерiсi);
3) 1 шарт – ЖСН немесе БСН және пароль арқылы тiркелген алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;

9) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
10) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
11) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
17) cтруктурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;

4) 2 үдерiс – алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3 үдерiс – алушының осы Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтi таңдауы, Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен сауал нысанын толтыруы (деректердi енгiзуi);
6) 4 үдерiс – ЭҮТШ-те электрондық мемлекеттiк қызмет төлемақысын жасау, сосын бұл ақпарат «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-ға келiп түседi;
7) 2 шарт – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтiң төлемақысын тексеру;
8) 5 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызмет үшiн төлемақының жоқтығына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6 үдерiс – алушының сауалды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
10) 3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң әрекет ету мерзiмiн және тiзiмде қайтарып алынған (күшi жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сауалда және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН немесе БСН арасындағы сәйкестендiрме деректерге сәйкес келуiн тексеру;
11) 7 үдерiс – алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8 үдерiс – алушының ЭЦҚ көмегiмен сауалдың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) және оған электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң электрондық түрде бекiтiлген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
13) 9 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (алушының сауалын) тiркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы сауалды өңдеу;
14) 4 шарт – алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет көрсетушінің тексеруi;
15) 10 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
16) 11 үдерiс – алушының ЭҮП-те қалыптастырған электрондық мемлекеттiк қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет көрсетуші арқылы қадамдық әрекеттер және шешiмдер (қызмет көрсетушi арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi функционалдық өзара әрекеттiң № 2 диаграммасы):
1) 1 үдерiс – қызмет көрсетуші қызметкерiнiң электрондық мемлекеттiк қызметтi алу үшiн «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ логинi мен паролiн енгiзу үдерiсi (авторландыру үдерiсi);

4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование», либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», при оплате услуги через ПШЭП;
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;

2) 1 шарт - қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің нақтылығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2 үдеріс - қызмет көрсетуші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да құру;
4) 3 үдеріс - қызмет көрсетуші электрондық мемлекеттiк қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтердi таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және алушының деректерiн енгiзуi;
5) 4 үдерiс – МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ-да ЭҮШ арқылы алушының деректерi туралы сұрау салу;
6) 2 шарт – МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ-да алушы деректерiнiң болуын тексеру;
7) 5 үдерiс – МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ-да алушы деректерiнiң болмауымен байланысты деректердi алу мүмкiн еместiгi туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6 үдерiс – сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгiлеу бөлiгiнде толтыру және қызмет көрсетуші қызметкерiнiң алушы ұсынған қажеттi құжаттарды сканерлеуi және оларды сауал нысанына бекiтуi;
9) 7 үдерiс – «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да сұрау салуды тiркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметтi өңдеу;
10) 3 шарт – алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет көрсетушінің тексеруi;
11) 8 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9 үдерiс – алушының «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттiк қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетушінің уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
8. ХҚКО АЖ АЖО Орталығы операторының қызмет көрсетудегі шешімдері мен қадамдық әрекеттері (№ 3 диаграмма) жүйелі өзара қарым-қатынасы:
1) 1-үдеріс - ХҚКО АЖ АЖО Орталығы операторының қызмет көрсету үшін логин мен паролін енгізу (авторизация барысы);
2) 2-үдеріс – Орталықтың операторымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетудің ұсыным үлгісінің шығуы және Орталықтың операторымен тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3-үдеріс - тұтынушының мәліметтерін ЭҮШ арқылы МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ ұсынымды жолдау;
4) 1-шарт – тұтынушының МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ тұтынушының мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – тұтынушымен ұсынылған құжаттарды Орталықтың операторымен ұсыным нысанының құжаттардың қағаз түрінде бар болуы жайлы белгі қою бөлігінде толтыру және құжаттарды көшіріп алу, оларды ұсыным нысанына бекіту және қызмет көрсетудің ұсыным нысанының толтырылғанын ЭЦҚ арқылы көз жеткізу (енгізілген мәліметтерді);

2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через АРМ ИС ЦОН (диаграмма № 2) функционального взаимодействия при оказании услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

7) 6 үдеріс – ЭЦҚ арқылы көз жеткізілген (қол қойылған) электронды құжаттарды (тұтынушының ұсынымы) Орталықтың операторы арқылы ЭҮШ «Е-лицензиялау» ММБ АЖ жолдануы;
8) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт – Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болып табылатын тұтынушының ұсынған құжаттарын қызмет берушінің сәйкес келуін тексеруі (қайта өңдеуі);
10) 8-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-нде тұтынушының ұсынған құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптасқан Орталық операторы арқылы көрсетілетін қызметті (электронды лицензия) тұтынушының алуы.
9. Қызметке сұрау салу және жауап алудың толтыру нысандары
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ көрсетілген.
10. Электронды мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды өңдеу нәтижесiн қарауға: ЭҮП-дағы «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде және қызмет көрсетушіге жүгінгенде мүмкiндiк берiледi.
11. Электрондық мемлекеттiк қызмет туралы ақпаратты алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (оның, iшiнде шағымдану) үшiн байланыс телефондары. 8(7172) 74-05-68 және «электрондық үкіметі» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi өзара
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Қызмет көрсету барысында қатысы бар ҚФБ тiзбесi:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ;
5) ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ;
6) ХҚКО АЖ АЖО;
7) қызмет көрсетуші.
13. Осы Регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес ҚФБ-нің қарапайым iс-қимылының кестелiк сипаттамасы келтiрiлген.
14. Осы Регламенттiң 3-қосымшасында қызмет көрсетудің қорытынды нәтижелері көрсетілуі тиіс нысандар көрсетілген.
15. Осы Регламенттiң 1-қосымшасына сәйкес, электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма келтiрiлген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 4-қосымшасына сәйкес үлгілік нысандағы анкета бойынша сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
17. Тұтынушыға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар - тұтынушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу мүмкіндігінің болуы;
2) электрондық мемлекеттiк лицензия берiлетiн тұлғаның ЖСН немесе БСН-нiң болуы;
3) ЭҮП-тi авторландыру;
4) ЭЦҚ пайдаланушыда болуы.

7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование».
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на ИС ГБД «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении услугодателю.
11. Контактный телефон для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7172) 74-05-68, а также по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) АРМ ИС ЦОН;
7) Услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Формы в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания услуги указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с анкетой по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
17. Требование, предъявляемое к процессу оказания услуги получателя государственной услуги - обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах получателя государственной услуги.
18. Технические условия для оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается лицензия;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;

5) екінші деңгейлі банктерде төлем карточкалары немесе ағымдағы есеп-шотының болуы.
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензияны беру, қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi
функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетушi арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
кезiндегi функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Электронды мемлекеттік қызметтің ХҚКО АЖ арқылы көрсету кезінде
өзара функционалдық әрекет етудің № 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензияны беру, қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
3
Iс-әрекет атауы (үдерiс, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiту
Тұтынушының деректерiндегi бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен сауал деректерiн қалыптастырады және қызметтi таңдайды
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешiмi)
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындалу мерзiмi
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
6
Келесi iс-әрекет нөмiрi
2 – тұтынушының деректерiнде бұзушылықтар болғанда;
3 – авторландыру табысты өткенде
4
5 – төлемақысын жасамағанда;
6 – төлемақысын жасағанда
кестенiң жалғасы
6
7
8
9
10
11
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ таңдауы
Тұтынушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегiмен сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дағы электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тiркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дағы сауалды өңдеу
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дағы тұтынушының деректерiндегi бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Сауалды бағыттау
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауалды бағыттау
Өтінімге нөмір берумен сауал салуды тіркеу
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық лицензия, лицензия көшірмесі
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
10-15 жұмыс күндерi
10–15 сек
15 - жұмыс күн,
10 - жұмыс күн
7 – ЭЦҚ-да қателiк болғанда;
8 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
-
10 - тұтынушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi
-
2-кесте. Қызмет көрсетушi арқылы ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетушi
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетушi
ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ
3
Iс-әрекет атауы (үдерiс, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да авторландырылады
Қызмет көрсетушi қызметкерiнiң деректерiнде қателiктер болуына орай авторландырудан бас тарту жөнiнде хабарлама қалыптастырады
Қызмет көрсетушiнiң қызметкерiмен қызметтi таңдауы
ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ алушының деректерiн тексеруге сұрау салу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешiмi)
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауалды бағыттау
5
Орындалу мерзiмi
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесi iс-әрекет нөмiрi
1 – Қызмет көрсетушi қызметкерiнiң «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да логинi мен паролiнiң дұрыстығын тексеру
-
3
4 – бұзушылықтар алушы деректерiнде болғанда;
5 – авторландыру табысты өткенде
кестенiң жалғасы
5
6
7
8
9
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетушi
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетушi
Алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сауал нысанын құжаттарды бекiтумен толтыру
«Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да электрондық құжатты тiркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметтi өңдеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Өтінімге нөмір берумен сауал салуды тіркеу
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
электрондық лицензия лицензияны қайта ресімдеу
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 - жұмыс күн,
10 - жұмыс күн
-
-
8 – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұрау бойынша деректер болмаған жағдайда,
9 – егер сұрау бойынша деректер бар болған жағдайда
3-кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекет № (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
СФЕ атауы
ХҚКО АЖ АРМ
Орталық операторы
Орталық операторы
МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ, ЕНИС
Орталық операторы
Орталық операторы
МАБ «Е-лицензиялау»
МАБ «Е-лицензиялау»
МАБ «Е-лицензиялау»
3
Әрекет атауы (барысы, рәсімі, операциясы) және олардың суреттемесі
Орталықтың операторы логины және паролі арқылы авторизацияланады
Қызметті таңдайды және ұсынымның мәліметтерін қалыптастырады
Ұсынымды МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ, ЕНИС жолдау
Тұтынушының мәліметтерінің болмауына байланысты ақпаратты алу мүмкіндігі болмайтындығы туралы ақпаратты қалыптастырады
ЭЦҚ растау және ұсыным нысанына қаэжетті құжаттарды бекітіп, ұсынымды толтыру
МАБ АЖ «Е-лицензиялауға» оператордың ЭЦҚ-мен расталған (қол қойылған) құжатты жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты қызметті орындамау туралы хабарламаны қалыптастыру
Электронды құжат (электронды лицензия)
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, ұйымдастыру-реттеу шешімдерінің құжаты)
Арызға ұсынымды жүйеде тіркеу арқылы нөмір беру
Ұсынымның табысты қалыптастырылуы жайлы хабарламаның көрсетілуі
Ұсынымның бағдары
Негізделіп кері қайтаруды қалыптастыру
Ұсынымның табысты қалыптастырылуы жайлы хабарламаның көрсетілуі
Ұсынымның бағдары
Ұсынымды арызға нөмір беру арқылы тіркеу
Негізделіп кері қайтаруды қалыптастыру
Электронды лицензия, лицензияны қайта ресімдеу
5
Орындалу мерзімі
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минут
30 сек – 1 минута
15 жұмыс күні, 10 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3

5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация  электронного документа заявление (запроса получателя) в ИС «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС «Е-лицензирование»
Формирование  сообщения об отказе в связи с имеющими нарушениями в данных получателя в ИС «Е-лицензирование»
Электронный документ  (электронная лицензия
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Прикреплены данные в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных получателя
Заполненные поля заявления с прикрепленными документами
Квитанция об оплате услуги, сформированная ПШЭП
Сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбрана ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Сообщение об отказе
Запрос, подписанный ЭЦП
Регистрационный (уникальный) номер запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и статусы по заявлению
Ответ об отказе, подписанный ЭЦП уполномоченного ГО
Электронная лицензия, переоформление лицензии
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих дней
10–15 сек
15 рабочих дней, 10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2если есть нарушения в данных получателя; 3если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил; 6 – если оплатил
7
8 –  если в ЭЦП ошибка; 9 – если ЭЦП без ошибки
-
10 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в
ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия
4
Форма завершения (данные, документ организационнораспорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия, переоформление лицензии
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 рабочих дней, 10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5 – если есть нарушения в данных потребителя; 6 – если авторизация прошла успешно
-
-
8 – если в ИС ГБД «Е-лицензирование» отсутствуют данные по запросу; 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД «Е-лицензирование»
ГБД «Е-лицензирование»
ГБД «Е-лицензирование»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверенние ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Электронная лицензия, переоформление лицензии
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минута
30 сек – 1 минута
15 рабочих дней, 10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3

4 – егер тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болған жағдайда, 5 – бұзушылықтар болмаған жағдайда
-
-
-
8 – егер бұзушылықтар болған жағдайда, 9 - егер бұзушылықтар болмаған жағдайда
-
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензияны беру, қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
3-қосымша
1. Оң нәтижелі жауаптың нысаны
Лицензия нысаны
МЕМЛЕКЕТТІК ЛИЦЕНЗИЯ
Лицензияның берілген күні [күні]          Лицензия нөмірі [нөмері]
Берілді [заңды тұлғаның толық аты, мекен-жайы, БСН реквизиттері /
жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты толығымен, ЖСН реквизиттері]
Қызмет түрі [«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес қызмет түрінің атауы
Лицензия қолданылуының
айырықша жағдайлары       [Лицензиялау туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес]
Лицензиар                 [Лицензиардың толық атауы]
Басшы (уәкілетті тұлға)   [лицензиар басшысының (уәкілетті адамның)
тегі және аты-жөні]
Берілген жері             [Берілген жер]
Құжатты қағаз тасымалдаушысында
растаған мемлекеттік орган         [лицензиардың толық атауы]
Құжатты қағаз тасымалдаушысында
растаған басшы (уәкілетті адам)      [басшының (уәкілетті адамның)
Т.А.Ә.]
Мөр орны
Лицензияның расталған күні: «___» _________________20__г.
Берілген құжат 2012 жылдың 10 шілдесіндегі ҚР «Лицензиялау туралы»
Заңының 10-бабы негізінде лицензиармен расталған
2. Теріс нәтижелі жауаптың нысаны
Негізделген бас тартудың нысаны
[Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның атауы]                        [Реквизиты УО]
НЕГІЗДЕЛГЕН БАС ТАРТУ
Нөмері [Нөмері]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің аты]
[Уәкілетті органның атауы], Сіздердің [өтініш беру уақыты];
жылғы № [өтініштің нөмері], қарастырып, келесіні хабарлайды:
[Бас тарту себебі].
[Растаушының қызметі]   [қол қоюшының А.Ж.Т.]
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензияны беру, қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
4-қосымша
Нысан
«Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру
жөніндегі қызметке лицензияны беру, қайта ресімдеу» электрондық
мемлекеттiк қызметiнiң «сапа» және «қолжетiмдiлiк»
көрсеткiштерiн анықтау мақсатындағы сауалнама
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры»
1. Выходная форма положительного ответа
Форма Лицензии
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ
Дата выдачи лицензии   [дата]                  Номер лицензии         [номер]
Выдана                [полное наименование, местонахождение, реквизиты юридического
лица /полностью фамилия, имя, отчество физического лица]
на занятие           [наименование вида деятельности (действия) в соответствии с
Законом Республики Казахстан «О лицензировании»]
Вид лицензии         [в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан
«О лицензировании»]
Особые условия       [в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан
действия лицензии               «О лицензировании»]
[полное наименование государственного органа лицензирования]
Руководитель         [фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица)
(Уполномоченное лицо)   органа, выдавшего лицензию]
Место выдачи                   [Место выдачи]
2. Выходная форма отрицательного ответа
Форма Мотивированного отказа
[Наименование УО]
[Реквизиты УО]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Дата выдачи: [Дата выдачи]                                          Номер [Номер]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки] года № [Номер
заявки], сообщает следующее
[Причина отказа]
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры»
Форма
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление лицензии на деятельность по осуществлению
археологических и (или) научно-реставрационных работ на
памятниках истории и культуры»:
«качество» и «доступность»
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания Электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.