"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № А-12/531 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 11 желтоқсанда № 3527 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымша беріліп отырған «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      Қ.Қожамжаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ А-12/531 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
«Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует,
туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – жеке және заңды тұлғалар;
2) уәкілетті орган – «Ақмола облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті мекенжайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 12-бабы 12) тармақшасы, «Туризм саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулысы негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламента государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата Акмолинской области от 9 ноября 2012 года № А-12/531. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 декабря 2012 года № 3527. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Акмолинской области
от 09 ноября 2012 года
№ А-12/531
Регламент государственной услуги
«Представление туристской информации, в том числе о
туристском потенциале, объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую деятельность»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физические и юридические лица;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Акмолинской области».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан», постановления Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма»

7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристiк ақпарат болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету
бойынша қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті ұсынудың тәртібі мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет және оны көрсетудің барысы туралы ақпарат Ақмола облысы әкімдігінің ресми порталында орналастырылады: www.akmo.kz.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзім:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 5 жұмыс күнінен аспайды;
2) сұрау берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата туру немесе мемлекеттік қызметті ұсынуда бас тарту үшін негіздер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға қызмет көрсету туралы өтініш білдіреді;
2) уәкілетті орган тіркеуді, жазбаша өтінішті қарауды жүзеге асырады, туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты әзірлейді және тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін жолдайды.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті ұсыну үшін құжаттарды жинақтауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті тағайындау барысындағы
іс-әрекеттер ету (қарым-қатынастар) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау уәкілетті орган кеңсесінің қызметкерімен жүзеге асырылады, оны журналға тіркейді. Құжатты тапсырудың дәлелі (бұрыштама және кіріс номері, мерзімі) болып табылады. Өтініш білдірушіге көшірмесі жасалып, оған қабылдау туралы белгі қойылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға жазбаша өтініш білдіреді.
15. Өтініш еркін нысанда қалыптастырылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның кеңсесі;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшылығы.

7. Результатом оказываемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес и график работы, которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном портале акимата Акмолинской области: www.akmo.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
10. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги отсутствуют.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление об оказании услуги в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение письменного запроса, подготавливает туристскую информацию, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность и направляет результат оказания государственной услуги потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется работником канцелярии уполномоченного органа, который его регистрирует в журнале. Подтверждением сдачи документов является (штамп и входящий номер, дата). Для заявителя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в уполномоченный орган.
15. Обращение формируется в произвольной форме.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа;

17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (процедуралар) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің бірізділігі мен қарым-қатынасының мәтіндік кесте түріндегі сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мен ҚФБ процессіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 3-қосымшасында берілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің жүзеге асырылуы үшін жауап береді.
«Туристiк ақпарат, оның
iшiнде туристiк әлеует, туризм
объектiлерi және туристiк
қызметтi жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Уәкілетті органның мекенжайы
Атауы
Мекен-жайы
Телефон номері
Жұмыс кестесі
Ақмола облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 11 а.
8(7162)
763427,
факс 763378
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерден басқа
«Туристiк ақпарат, оның
iшiнде туристiк әлеует, туризм
объектiлерi және туристiк
қызметтi жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралар) бірізділігі
мен өзара қарым-қатынасының сипаттамасы
1- кесте. ҚФБ ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үрдістің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы
Жауапты орындаушы
Әрекеттің атауы
(үдеріс, рәсім,
операция) және олардың сипаттамасы
Жазбаша өтінішті қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу
Туристiк ақпарат, оның iшiнде
туристiк әлеует, туризм объектiлерi
және туристiк қызметтi жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпаратты әзірлеу
Аяқталу нысаны
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Шешім шығару үшін жазбаша өтінішті басшылыққа жолдау
Шешім шығару, құжаттарды жауапты орындаушыға орындау үшін жолдау
Қол кою үшін басшылыққа тапсыру
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 сағат
5 жұмыс күн
Келесі әрекеттің номері
2
3
4
Негізгі үрдістің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Әрекеттің атауы
(үдеріс, рәсім,
операция) және олардың сипаттамасы
Туристiк ақпарат, оның iшiнде
туристiк әлеует, туризм объектiлерi және
туристiк қызметтi жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпаратқа қол кою
Туристiк ақпаратты, оның iшiнде
туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпаратты тіркеу
Аяқталу нысаны
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Кеңсеге тапсыру
Мемлекеттік қызметті көрсетудін нәтижесін тікелей тұтынушыға беру немесе пошталық байланыс арқылы жолдау
Орындалу мерзімдері
1 сағат
5 жұмыс күні
Келесі әрекеттің номері
5
2 - кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үрдіс.
1- топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
2-топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Жазбаша өтінішті қабылдау,
тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, шешім қабылдау
№ 3 әрекет
Туристiк ақпарат, оның iшiнде, туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты әзірлеу
№ 4 әрекет
Қол кою
№ 5 әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін тікелей тұтынушыға беру немесе пошталық байланыс арқылы жолдау
«Туристiк ақпарат, оның
iшiнде туристiк әлеует, туризм
объектiлерi және туристiк
қызметтi жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі
арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте (қағаз нұсқасынан қараңыз)

17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Адрес уполномоченного органа
Наименование
Адрес
Номера телефонов
График работы
Управление туризма, физической культуры и спорта Акмолинской
области
город Кокшетау,
улица Пушкина, 11а.
8(7162)
763427, факс 401592 факс 763378
Рабочие дни:
с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
письменного запроса,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией
Подготовка туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
письменного запроса,
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции, передача
документов на исполнение
ответственному исполнителю
Передача на подписание руководству
Сроки исполнения
30 минут
1 час
5 рабочих дня
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписание туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Регистрация туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача в канцелярию
Выдача результата оказания государственной услуги лично потребителю либо направление почтовой связью
Сроки исполнения
1 час
В течение 5 рабочих дней
Номер следующего
действия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель
Группа 3 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием письменного запроса, регистрация, направление документов руководству
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3 Подготовка туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Действие № 4 Подписание
Действие № 5
Регистрация и выдача результата оказания государственной услуги лично потребителю либо направление почтовой связью
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (см. бумажный вариант)