Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № А-13/579 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 қаңтарда № 3588 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылдың 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
8) «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ақмола облысы әкімдігінің «Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 тамыздағы № А-7/303 «Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3405 болып тіркелген, «Акмолинская правда» және «Арқа ажары» газеттерінде 2011 жылғы 8 қарашада жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Облыс әкiмдiгiнiң осы қаулысы Ақмола облысы Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi және ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облысының әкімі                     Қ.Қожамжаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.04.2013 № А-3/136 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 30 ноября 2012 года № А-13/579. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 08 января 2013 года № 3588. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена орфография и пунктуация оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5) регламент государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»;
6) регламент государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
7) регламент государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
8) регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области от 12 августа 2011 года № А-7/303 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3405, опубликовано 8 ноября 2011 года в газетах «Акмолинская правда» и «Арқа ажары»).
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области                       К.Кожамжаров
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от «30» ноября 2012 года
№ А-13/579
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 30 ноября 2012 года
№ А-13/579
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 30 ноября 2012 года
№ А-13/579
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 30 ноября 2012 года
№ А-13/579
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования»
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Акмолинской области от 03.04.2013 № А-3/136 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 30 ноября 2012 года
№ А-12/579
Регламент государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласында құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен жер учаскесінің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының, «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет стандарты (одан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекенжайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 -қосымшасында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по месту нахождения земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года,  постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и стандарта государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – Стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
7. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта – 3 рабочих дня;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызмет алушының қажетті іс-әрекеттерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі бекітілді деп есептеледі.
11. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) Мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға актіні бекіту туралы өтінішті ұсынады;
2) Мемлекеттік қызметті алушының тікелей берген өтінішін уәкілетті орган тіркейді, қарастырады, дәлелді бас тартады немесе кадастрлық (бағалау) құнының актісін рәсімдейді, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті алушыға бағыттайды.
12. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
13. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 1-қосымшасында сәйкес, мекенжайлар бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет – 30 минут;
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае не представления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление об утверждении акта в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления от получателя государственной услуги, подготавливает мотивированный отказ либо оформляет акт оценочной стоимости и направляет результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.

14. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттардың тізілімін ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
Өтініш бланкілері уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) уәкiлеттi органның кеңсесi;
2) уәкiлеттi органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы.
16. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн мәтіндiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады (бұдан әрі - лауазымды тұлға).
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттiк қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті ұсыну бойынша уәкілетті органдардың тізімі
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Ақмола облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесi, 1 «Б»

14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет в центр или уполномоченный орган перечень документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги;
Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное
учреждение «Управление
земельных отношений Акмолинской области»
город Кокшетау,
улица Сатпаева, 1 «Б»

Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-34-71
«Ақкөл ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақкөл ауданы,
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесi, 81
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-38
2-25-48
«Аршалы ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Аршалы ауданы,
Аршалы кентi,
Ташенов көшесi, 47
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
25-34-71
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Аккольского района»
Аккольский район, город Акколь, улица Нурмагамбетова, 81
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-38
2-25-48
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Аршалынского района»
Аршалынский район, поселок Аршалы, улица Ташенова, 47
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье

8-716-44
2-13-56
«Астрахан ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Астрахан ауданы, Астрахан селосы,
Әл-Фараби көшесi, 50
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-41
2-38-65
«Атбасар ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Атбасар ауданы,
Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесi, 9
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-43
2-13-45
2-43-71
«Бұланды ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Некрасов көшесi, 19
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-46
2-38-15
«Бурабай ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бурабай ауданы,
Щучье қаласы,
Абылай-хан көшесi, 34
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-36
4-22-89
«Егiндiкөл ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Егiндiкөл ауданы, Егiндiкөл селосы,
Жеңiс көшесi, 6
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-42
2-15-10
«Еңбекшiлдер ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Еңбекшiлдер ауданы, Степняк қаласы,
Ленин көшесi, 109
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-39
2-14-73
2-22-83
«Ерейментау ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы,
А.Құнанбаев көшесi, 136
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-33
2-12-74
«Есiл ауданы ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Есiл ауданы,
Есiл қаласы,
Д.Қонаев көшесi, 13
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-47
2-16-47
«Жақсы ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Жақсы ауданы,
Жақсы селосы,
Ленин көшесi, 32
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-35
2-20-11
«Жарқайың ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Захаров көшесi, 16/4
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-23-87
«Зерендi ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зерендi ауданы,
Зерендi селосы,
Бейбiтшiлiк көшесi, 81
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі

8-716-44
2-13-56
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Астраханского района»
Астраханский район, село Астраханка,
улица Аль-Фараби, 50
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-41
2-38-65
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений Атбасарского района»
Атбасарский район, город Атбасар, улица Валиханова, 9
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-43
2-13-45
2-43-71
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Буландынского района»
Буландынский район, город Макинск, улица Некрасова, 19
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-46
2-38-15
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Бурабайского района»
Бурабайский район, город Щучинск,
улица Абылай хана, 34
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-36
4-22-89
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Егиндыкольского района»
Егиндыкольский район, село Егиндыколь,
улица Победы, 6
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-42
2-15-10
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Енбекшильдерского
района»
Енбекшильдерский район, город Степняк,
улица Ленина, 109
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-39
2-14-73
2-22-83
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений Ерейментауского района»
Ерейментауский район, город Ерейментау,
улица
Кунанбаева,
136
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-33
2-12-74
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
Есильского района»
Есильский район, город Есиль, улица Конаева, 13
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-47
2-16-47
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Жаксынского района»
Жаксынский район, село Жаксы, улица Ленина, 32
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-35
2-20-11
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Жаркаинского района»
Жаркаинский район, город Державинск,
улица Захарова, 16/4
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-23-87
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Зерендинского района»
Зерендинский район, село Зеренда, улица Мира, 81
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье

2-18-80
«Көкшетау қаласы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы,
Абай көшесi, 89
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-35-56
25-46-79
«Степногор қаласы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Степногорск қаласы, 4-шағын аудан, 1-ғимарат
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-45
6-25-12
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
2-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Қарар қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Қарарды қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
3
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды немесе актіні әзірлеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Құжаттар мен материалдарды басшылыққа табыстау
Орындалу мерзiмi
2 жұмыс күннің ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
4
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Мемлекеттік қызметті алушыға бекітілген актіні немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хатты ұсыну
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Құжатқа немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хатқа қол қою
Мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті ұсыну журналында қол қоюы
Орындалу мерзiмi
30 минут
5 минут
Жобаны бекітудің жалпы мерзімі – 3 жұмыс күні
2-Кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үрдісі.
1 ҚФБ тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
2 ҚФБ тобы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3 ҚФБ тобы
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру, қарар қою үшiн құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жiберу
№ 2 іс-әрекет
Қарарды қою, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау
№ 3 іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, дәлелді бас тартуды немесе кадастрлық (бағалау) құнын актісін әзірлеу
№ 4 іс-әрекет
Актіні тексеру
№ 5 іс-әрекет
Актіге немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хатқа қол қою
№ 6 іс-әрекет
Актіге елтаңбалық мөрді қою, ұсыну кітабында тіркеу
№ 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламенті

2-18-80
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
города Кокшетау»
город Кокшетау,
улица Абая, 89
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
25-35-56
25-46-79
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
города Степногорск»
город Степногорск,
4 микрорайон,
здание 1
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-45
6-25-12
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
регистрация,
выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией,
определение ответственного исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение резолюции,
отправка документов ответственному исполнителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
№ действия
(хода, потока работ)
3
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка акта либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
передача
документов с
материалами
руководству
Сроки исполнения
В течение 2 рабочих дней
Номер следующего
действия
4
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия
уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
выдача утвержденного акта получателю государственной услуги или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Подписание документа или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
роспись получателя государственной услуги в журнале по оказанию государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
5 минут
Общий срок утверждения акта - 3 рабочих дня.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 2
СФЕ
ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от
получателя государственной услуги, регистрация, выдача расписки, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
проверка полноты документов, подготовка мотивированного отказа либо акта кадастровой (оценочной) стоимости
Действие № 4
Проверка акта
Действие № 5
Подписание акта или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
Действие № 6
Заверение акта гербовой печатью и регистрация в книге выдачи актов
Действие № 7
Выдача
получателю государственной услуги результата оказания государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 30 ноября
2012 года № А-13/579
Регламент государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласында құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен жер учаскесінің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптарының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысы және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет стандарты (одан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекенжайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 -қосымшасында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по месту нахождения земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и стандарта государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее - Стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
7. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта – 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет – 30 минут;

3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекiтуді тоқтатуға себеп болған құжатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға бекiтілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға жер учаскесіне жерге орналастыру жобасын бекіту туралы өтінішті ұсынады;
2) Мемлекеттік қызмет алушының берген өтінішін уәкілетті орган тіркейді, қарастырады, жерге орналастыру жобаны бекiтеді немесе дәлелді бас тартады және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті алушыға бағыттайды.
12. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
13. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес, мекенжайлар бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:

3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более – 30 минут;
10. При непредставлении полного перечня документов, указанных в  пункте 11 Стандарта, уполномоченный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление об утверждении землеустроительного проекта на земельный участок в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления от получателя государственной услуги, утверждает землеустроительный проект либо подготавливает мотивированный отказ и направляет результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Уполномоченным органом получателю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:

Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-35
2-20-11
«Жарқайың ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Захаров көшесi, 16/4
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-23-87
«Зерендi ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зерендi ауданы, Зерендi селосы, Бейбiтшiлiк көшесi, 81
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-32
21-9-91
21-1-87
«Қорғалжын ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын селосы, Болғанбаев көшесi, 9
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-37
2-16-21
«Сандықтау ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Сандықтау ауданы, Балкашино селосы, Абылай-хан көшесi, 119
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-40
9-13-56
«Целиноград ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесi, 15
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-51
3-11-24
3-11-64
«Шортанды ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шортанды ауданы,
Шортанды кентi, Лермонтов көшесi, 13
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-31
2-26-40

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-35
2-20-11
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Жаркаинского района»
Жаркаинский район, город Державинск,
улица Захарова, 16/4
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-23-87
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Зерендинского района»
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 81
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
21-9-91
21-1-87
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Коргалжынского района»
Коргалжынский район, село Коргалжын,
улица Болганбаева, 9
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-16-21
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Сандыктауского района»
Сандыктауский район,
село Балкашино,
улица Абылайхана, 119
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-13-56
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Целиноградского района»
Целиноградский
район, село Акмол,
улица Гагарина, 15
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-51
3-11-24
3-11-64
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Шортандинского района»
Шортандинский район,
поселок Шортанды,
улица Лермонтова, 13
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-31
2-26-40

2-18-80
«Көкшетау қаласы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы,
Абай көшесi, 89
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-35-56
25-46-79
«Степногор қаласы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Степногорск қаласы, 4-шағын аудан, 1-ғимарат
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-45
6-25-12
«Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту» мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
2-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
3
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, дәлелді бас тартуды немесе жерге орналастыру жобасын әзірлеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Құжаттарды табыстау
Орындалу мерзiмi
6 жұмыс күннің ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
4
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Мемлекеттік қызметті алушыға бекітілген жерге орналастыру жобаны немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хатты ұсыну
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Құжатқа немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хатқа қол қою
Мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті ұсыну журналында қол қою
Орындалу мерзiмi
30 минут
5 минут
Жобаны бекітудің жалпы мерзімі – 7 жұмыс күні
2-Кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үрдісі.
1 ҚФБ тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
2 ҚФБ тобы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3 ҚФБ тобы
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу, қолхат беру, өтінішті уәкілетті органның басшылығына жiберу
№ 2 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, қарарды қою
№ 3 іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, дәлелді бас тартуды немесе жерге орналастыру жобасын әзірлеу
№ 4 іс-әрекет Жобаны тексеру
№ 5 іс-әрекет
Жобаға немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хатқа қол қою
№ 6 іс-әрекет
Жобаға елтаңбалық
мөрді қою, ұсыну кітабында тіркеу
№ 7 іс-әрекет Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
Ақмола облысы әкімдігінің

2-18-80
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
города Кокшетау»
город Кокшетау,
улица Абая, 89
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
25-35-56
25-46-79
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
города Степногорск»
город Степногорск,
4 микрорайон,
здание 1
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-45
6-25-12
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Руководство уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
регистрация,
выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией,
определение ответственного исполнителя для исполнения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление документов
руководству для наложения
резолюции
Наложение резолюции, отправка
ответственному исполнителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
№ действия
(хода, потока работ)
3
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры,
операции) и их описание
Осуществление проверки полноты документов,
подготовка земпроекта либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Форма завершения (данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Передача документов руководству
Сроки исполнения
В течение 6 рабочих дней
Номер следующего
действия
4
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
выдача утвержденного землеустроительного проекта либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги получателю государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Подписание документа либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Подпись получателя государственной услуги в журнале по оказанию государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
5 минут
Общий срок утверждения проекта - 7 рабочих дней.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от
получателя государственной услуги, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для
исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Проверка полноты документов, подготовка мотивированного ответа или землеустроительного проекта
Действие № 4
Проверка проекта
Действие № 5
Подписание проекта либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Действие № 6
Заверение проекта гербовой печатью и регистрация в книге выдачи
Действие № 7
Выдача
получателю государственной услуги результата оказания государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской

2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы – жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласында құрылымдық бөлімшесі;
3) жергілікті атқарушы орган – облыс, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органмен жер учаскесінің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 49-1 бабына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының, «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» (одан әрі – Стандарт) мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті беру үрдісінде жергілікті атқарушы органның жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру туралы шешім жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабын дайындайтын уәкілетті орган қатысады. Уәкілетті органның тізімі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

области от 30 ноября 2012 года
№ А-13/579
Регламент государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) местный исполнительный орган – акимат области, района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами в пределах их компетенции по предоставлению прав на земельные участки.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года,  постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и стандарта государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – Стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
8. В процессе оказания государственной услуги задействован уполномоченный орган, подготавливающий проект решения местного исполнительного органа о разрешении на изменение целевого назначения земельного участка либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги. Перечень уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты жергілікті атқарушы органда алуға болады, олардың мекенжайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
10. Мүдделi органдар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
Жергілікті атқарушы орган Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
Уәкілетті орган жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешімнің жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап дайындап, жергілікті атқарушы органға жібереді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 37 күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
12. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген шешім немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.
13. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешімді беру бойынша өтінішті жергілікті атқарушы органға береді;
2) жергілікті атқарушы орган өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган алушымен ұсынылған өтінішті қарастыруды жүзеге асырады, жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешім жобасын немесе уәжделген бас тарту жауабын дайындап, жергілікті атқарушы органға жібереді.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в местном исполнительном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
10. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
Местный исполнительный орган регистрирует и передает заявление на выдачу решения на изменение целевого назначения земельного участка согласно приложению 2 к Стандарту в уполномоченный орган;
Уполномоченный орган подготавливает проект решения об изменении целевого назначения земельного участка либо письменный мотивированный отказ в оказании государственной услуги и направляет его в местный исполнительный орган.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта – 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет 30 минут.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка в местный исполнительный орган;
2) местный исполнительный орган осуществляет регистрацию и направляет заявление в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленного заявления от получателя, подготавливает проект решения об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированный отказ и направляет его в местный исполнительный орган;

4) жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет ұсынудың нәтижесін қағаз тасымалдағышта немесе бас тарту себептерін көрсете отырып қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жазбаша түрде жауапты жолдайды.
14. Жергілікті атқарушы органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
15. Жергілікті атқарушы органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мекенжайлар бойынша жергілікті атқарушы органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерімен мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған жергілікті атқарушы орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
16. Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген, жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
18. Шешім мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
19. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) жергілікті атқарушы органның кеңсесi;
2) жергілікті атқарушы органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы.
20. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн мәтіндiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Жергілікті атқарушы органның басшысы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлғалары болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттiк қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру» мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың тізімі
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Ақмола облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесi, 1 «Б»

4) местный исполнительный орган направляет результат оказания государственной услуги на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в местном исполнительном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
15. Прием документов в местном исполнительном органе осуществляется через ответственного сотрудника по месту нахождения согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности сотрудника местного исполнительного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 настоящему Регламенту.
17. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
18. Решение выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия местного исполнительного органа;
2) руководство местного исполнительного органа;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель местного исполнительного органа.
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги «Выдача
решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
Перечень уполномоченных органов
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное
учреждение «Управление
земельных отношений Акмолинской области»
город Кокшетау,
улица Сатпаева, 1 «б»

2-12-13
shortakim@mail.ru
Көкшетау қаласы әкімінің аппараты
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 141
Әкімнің орынбасары
8-716-2
25-28-45
Akimat_kokshetay@mail.ru
Степногор қаласы әкімінің аппараты
Степногор қаласы, 4 шағын аудан, 1
Әкімнің орынбасары
8-716-45
6-14-25
stepokol@mail.ru
«Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне 3-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты уәкілетті органды айқындау
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарды басшылыққа жiберу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Қарарды қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Қарарды қою, құжаттарды жауапты уәкілетті органның бастығына жiберу
Қарарды қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
жұмыс күні ішінде
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Қарарды қою, жауапты орындаушыға жiберу
Орындалу мерзiмi
жұмыс күні ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
5
6
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша дәлелді бас тартуды дайындау
Шешім жобасына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді жазбаша бас тарту туралы бұрыштама қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Құжаттарды басшылыққа табыстау
Шешім жобасына немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан уәжделген жазбаша бас тарту туралы хатты қол қою үшін жергілікті атқарушы органның басшылығына жіберу
Орындалу мерзiмi
33 жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
12
13
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Хат-хабармен танысу,мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы хатқа қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді жазбаша бас тарту туралы хатқа қол қою
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
14
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді жазбаша бас тарту туралы нәтижесін беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Мемлекеттік қызмет көрсету журналында мемлекеттік қызметті алушының қолы
Орындалу мерзiмi
10 минут
2-Кесте. Пайдалану нұсқа. Негізгі үрдісі.
ҚФБ 1 тобы Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
ҚФБ 2 тобы
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
ҚФБ 3 тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 4 тобы
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
ҚФБ 5 тобы
Жауапты орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру,
бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
№ 2 іс-әрекет
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты уәкілетті органды айқындау
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарды басшылыққа қарарды қою үшін жiберу
№ 4 іс-әрекет
орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау, қарарды қою
№ 5 іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша дәлелді бас тартуды дайындау немесе нәтижесін дайындау, құжаттарды басшылыққа жіберу
№ 8 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қол қою үшін құжаттарды басшылыққа жіберу
№ 7 іс-әрекет Құжаттарды жергілікті атқарушы органға жіберу
№ 6 іс-әрекет
Шешім жобасына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді жазбаша бас тарту туралы хатқа бұрыштама қою
№ 9 іс-әрекет Хат-хабармен танысу, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қол қою
№ 10 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хатты ұсыну
Ақмола облысы әкімдігінің

2-12-13
shortakim@mail.ru
Аппарат акима города Кокшетау
Город Кокшетау, улица Ауезова, 141
Заместитель акима
8-716-2
25-28-45
Akimat_kokshetay@mail.ru
Аппарат акима города Степногорска
Город Степногорск, 4 микрорайон, здание 1
Заместитель акима
8-716-45
6-14-25
stepokol@mail.ru
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия
местного исполнительного органа
Руководство
местного исполнительного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
регистрация,
выдача
расписки
Ознакомление с корреспонденцией,
определение уполномоченного органа для
исполнения
Прием документов
регистрация, направление
документов руководству
для наложения резолюции
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
уполномоченного органа
Направление документов
руководству для наложения
резолюции
Сроки исполнения
30 минут
в течение рабочего дня
30 минут
№ действия
(хода, потока работ)
4
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией,
определение ответственного исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
Номер следующего
действия
5
№ действия (хода,
потока работ)
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Осуществление проверки полноты
документов, подготовка решения либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
визирование проекта решения либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
передача документов
руководству
Передача проекта решения либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги на подпись руководству
местного исполнительного
органа
Сроки исполнения
В течение 33 рабочих дней
В течение рабочего дня
№ действия (хода,
потока работ)
12
13
Наименование СФЕ
Канцелярия
местного исполнительного органа
Руководство
местного исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов
Ознакомление с корреспонденцией,
подписание результата оказания государственной услуги либо отказа в оказании государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Направление документов руководству
для подписи
Подписание результата оказания государственной услуги либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
№ действия (хода,
потока работ)
14
Наименование СФЕ
Канцелярия
местного исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Выдача результата оказания государственной услуги либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги получателю государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное
решение)
роспись получателя государственной услуги в журнале оказания государственных услуг
Сроки исполнения
10 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 Канцелярия
местного исполнительного органа
Группа 2
СФЕ
Руководство
местного исполнительного органа
Группа 3
СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 4 Руководство
уполномоченного органа
Группа 5
СФЕ
ответственный
исполнитель
Действие № 1
Прием
документов
регистрация,
выдача
расписки, направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Действие № 2
Ознакомление с корреспонденцией,
определение уполномоченного органа для
исполнения
Действие № 3
Прием документов,
регистрация, направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Действие № 4
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 5
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка акта либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги, передача
документов руководству
Действие № 8
Прием
документов, направление
документов
руководству
для
подписи
Действие № 7 направление
документов
в местный исполнительный орган
Действие № 6
Визирование проекта ответа либо письменного мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Действие № 9 Ознакомление с корреспонденцией,
подписание результата
оказания государственной услуги либо отказа в оказании государственной услуги
Действие № 10
выдача получателю государственной услуги результата оказания государственной услуги либо отказа в оказании государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской

2012 жылғы «30» қарашадағы
№ А-13/579 қаулысымен
бекітілген
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласында құрылымдық бөлімшесі;
3) жергілікті атқарушы орган – облыс, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органмен жер учаскесінің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171871-баптары, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысы және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті беру үрдісінде жергілікті атқарушы органның іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру беру туралы шешім жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабын дайындайтын уәкілетті орган қатысады. Уәкілетті органның тізімі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

области от 30 ноября 2012 года
№ А-13/579
Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) местный исполнительный орган – акимат области, района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом по месту нахождения земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 16171871 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее - Стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
8. В процессе оказания государственной услуги задействован уполномоченный орган, подготавливающий проект решения местного исполнительного органа о разрешении использования земельного участка для изыскательских работ либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги. Перечень уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты жергілікті атқарушы органда алуға болады, олардың мекенжайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
10. Мүдделi органдар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
Жергілікті атқарушы орган іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
Уәкілетті орган іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы шешімнің жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап дайындап, жергілікті атқарушы органға жібереді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген уақыты – 30 минут.
12. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Маусымдық ауыл шаруашылық жұмыстары жүргізілген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.
13. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы шешімді беру бойынша өтінішті жергілікті атқарушы органға береді;
2) жергілікті атқарушы орган өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган алушымен ұсынылған өтінішті қарастыруды жүзеге асырады, іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы шешім жобасын немесе уәжделген бас тарту жауабын дайындап, жергілікті атқарушы органға жібереді.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в местном исполнительном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
10. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
Местный исполнительный орган регистрирует и передает заявление на выдачу разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган подготавливает проект решения о разрешении на использование земельного участка для изыскательских работ либо письменный мотивированный отказ в оказании государственной услуги и направляет его в местный исполнительный орган.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта – 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет – 30 минут;
12. При не представлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В предоставлении государственной услуги отказывается в случае проведения сезонных сельскохозяйственных работ.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ в местный исполнительный орган;
2) местный исполнительный орган осуществляет регистрацию и направляет заявление в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленного заявления от получателя государственной услуги, подготавливает проект решения о разрешении на использование земельного участка для изыскательских работ либо мотивированный отказ и направляет его в местный исполнительный орган;