2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 14/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда № 3595 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 ақпандағы № 54 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 28.02.2014 № 54 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2569324,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 592637 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9382,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 33184,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері 1934120,8 мың теңге;
2) шығындар 2604570,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 2808,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 3874,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1066 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 45000 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу 45000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) (-83054,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 83054,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2013 № 26/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке әлеуметтік салықты бөлу нормативі 100 пайыз мөлшерінде көзделгені есепке алынсын.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен 1177683 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджет шығындарының құрамындағы облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № 14/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 декабря 2013 года № 3595. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28 февраля 2014 года № 54)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28.02.2014 № 54).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года,статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы 2569324,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 592637 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9382,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 33184,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов 1934120,8 тысяч тенге;
2) затраты 2604570,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 2808,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 3874,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 1066 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 45000 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов 45000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-83054,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 83054,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2013 № 26/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1177683 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2013 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.

6. 2013 жылы бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу 1066 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2013 № 26/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Аудандық бюджеттің шығындарының құрамында аудандық бюджеттен қаржыланатын ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет салаларының мамандарына, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар тізбеге сәйкес қаралғаны есепке алынсын.
9. 2013 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Предусмотреть погашение основного долга по бюджетным кредитам в 2013 году в сумме 1066 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2013 № 26/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть в составе расходов районного бюджета специалистам социального обеспечения, образования, культуры, работающим в аульной (сельской) местности, должностные оклады и тарифные ставки, повышенные на двадцать пять процентов, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, финансируемых из районного бюджета, согласно перечню.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения на 2013 год, согласно приложению 6.

10. Аудан бюджетінің ішінде 789 қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға арналған қала, кент, әрбір село, селолық округтердің бюджеттік бағдарламалары көзделгені есепке алынсын.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       В.Казимиров
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    С.Құдабаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Есіл ауданының әкімі                       Қ.Рахметов
Есіл аудандық мәслихатының

10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы города, поселка, каждого села, сельского округа на 2013-2015 годы, согласно приложениям 789.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        В.Казимиров
Секретарь
районного маслихата                        С.Кудабаев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Есильского района                     К.Рахметов
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата

Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
9 779
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі химия кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
7 316,1
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге
2 462,8
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражаттарын төлеуге
17 084,7
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға
17 894,5
Жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін күтіп-ұстау
51 538,6
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
5 727
Ауданның ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
1 204
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
1 204
Біртал селолық округі әкімінің аппараты
249
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
249
Двуречный селолық округі әкімінің аппараты
382
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
382
Знаменка селолық округі әкімінің аппараты
366
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
366
Заречный селолық округі әкімінің аппараты
22 035
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 035
Курский селосы әкімінің аппараты
20 094
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19 765
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
329
Красивинский селолық округі әкімінің аппараты
431
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
431
Московский селосы әкімінің аппараты
289
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
289
Орловка селосы әкімінің аппараты
360
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
360
Свободный селосы әкімінің аппараты
733
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
733
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 535
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға
10 535
Нысаналы даму трансферттерi
2 350
Ауданның құрылыс бөлімі
2 350
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
2 350
Бюджеттік несиелер
3 700
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3 700
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
3 700
Есіл аудандық мәслихатының

На реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:
9 779
оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
7 316,1
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
2 462,8
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 084,7
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
17 894,5
На содержание вновь вводимых объектов образования
51 538,6
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
5 727
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района
1 204
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
1 204
Аппарат акима Биртальского сельского округа
249
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
249
Аппарат акима Двуреченского сельского округа
382
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
382
Аппарат акима Знаменского сельского округа
366
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
366
Аппарат акима Зареченского сельского округа
22 035
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 035
Аппарат акима села Курское
20 094
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19 765
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
329
Аппарат акима Красивинского сельского округа
431
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
431
Аппарат акима села Московское
289
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
289
Аппарат акима села Орловка
360
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
360
Аппарат акима села Свободное
733
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
733
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
10 535
На реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
10 535
Целевые трансферты на развитие
2 350
Отдел строительства района
2 350
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
2 350
Бюджетные кредиты
3 700
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3 700
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
3 700
Приложение 5
к решению Есильского
районного маслихата

2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 14/2 шешіміне
5 қосымша
2013 жылға арналған облыстық бюджеттен
берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2013 № 26/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
437 441,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
290 581,5
оның iшiнде:
Ауданның бiлiм бөлімі
103 644
Өртке қарсы шараларға
30 053,2
Білім беру объектілерін ұстауға және жетілдіруге
73 591
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 388
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне коммуналдық қызметтер көрсетуге және телефон байланысы қызметінің абоненттік төлеміне арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге
1 175
Аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерiнiң және селолық жерлердегi көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге
213
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
72 417,7
Есіл ауданының Мәдениет үйіне күрделі жөндеу жүргізуге
72 417,7
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103 336,6
Автомобиль жолдарын жөндеуге
40 000
Жылумен қамтамасыз ету кәсiпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз етуге
63 336,6
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
9 795
Бас жоспарды әзірлеуге
9 795
Нысаналы даму трансферттерi

от 20 декабря 2012 года
№ 14/2
Целевые трансферты из областного бюджета
на 2013 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2013 № 26/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
437 441,2
Целевые текущие трансферты
290 581,5
в том числе:
Отдел образования района
103 644
На противопожарные мероприятия
30 053,2
На содержание и оснащение объектов образования
73 591
Отдел занятости и социальных программ района
1 388
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи
1 175
На оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей сельской местности
213
Отдел культуры и развития языков района
72 417,7
На капитальный ремонт Есильского районного Дома культуры
72 417,7
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
103 336,6
На ремонт автомобильных дорог
40 000
На обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий
63 336,6
Отдел архитектуры и градостроительства района
9 795
На разработку генерального плана
9 795
Целевые трансферты на развитие

146 859,7
Ауданның құрылыс бөлімі
89 559,7
Бiлiм беру объектiлерiнiң құрылысына және қайта жөндеуге
52 108,3
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
37451,4
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57300
"Тепло Сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын өсіру

146 859,7
Отдел строительства района
89 559,7
На строительство и реконструкцию объектов образования
52 108,3
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
37451,4
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
57300
Увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Тепло Сервис"