"Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 28 мамырдағы № 192 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 маусымда № 3397 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № 431 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012.11.30 № 431 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы» ММ (бұдан әрі - Басқарма) осы мемлекеттік қызмет регламентін Басқарманың ғаламтор - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Н.Қ. Әбдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                               А. Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 28 мамырдағы
№ 192 қаулысымен
бекітілген
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою» Регламентінде (бұдан – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:

Об утверждении регламенты государственной услуги "Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в местных исполнительных органах Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 28 мая 2012 года № 192. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 июня 2012 года № 3397. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 30 ноября 2012 года № 431
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 30.11.2012 № 431.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 76 «Об утверждении стандарта оказания государственной услуги Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде в местном исполнительном органе района (города областного значения), города республиканского значения, столицы» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в местных исполнительных органах Актюбинской области».
2. ГУ «Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области» (далее - Управление) обеспечить размещение настоящего регламента государственной услуги на интернет-ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Абдибекова Н.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                             А. Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата области
от 28 мая 2012 года № 192
Регламент государственной услуги «Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в местных исполнительных органах Актюбинской области»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в местных исполнительных органах Актюбинской области» (далее – Регламенте) используются следующие понятия:

1) мемлекеттік кәсіпорынның тұрғын үй қоры – мемлекеттік кәсіпорынның қарауындағы тұрғын үйлер;
2) мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қоры – тұрғын үйлерді пайдалануға беру жөніндегі арнайы мемлекеттік мекемені қоспағанда, мемлекеттік мекемелердің қарауындағы тұрғын үйлер;
3) мемлекеттік тұрғын үй қоры – мемлекетке меншік құқығымен тиесілі және коммуналдық тұрғын үй қорына, мемлекеттік кәсіпорынның тұрғын үй қорына, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорына кіретін тұрғын үйлер;
4) тұрғын үй қоры - Қазақстан Республикасы аумағындағы барлық меншік нысанындағы тұрғын жайлар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою.
3. «Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік мекемелер Ақтөбе қалалық және аудандық Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекен-жайлар тізбесі осы мемлекеттік қызмет Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекен-жайы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi № 94 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңның 6772 баптарының негізінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет:
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген уәкілетті органның үй-жайында;
залда анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер орналастырылған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген орталықтың үй-жайында көрсетіледі.
Уәкілетті органның және орталықтың үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі - еркін.
Уәкілетті органның және орталықтың мекенжайы және жұмыс кестесі туралы ақпарат осы Регламентке 12 қосымшада көрсетілген.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықта қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз «электронды» кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

1) жилищный фонд государственного предприятия - жилища, находящиеся в ведении государственного предприятия;
2) жилищный фонд государственного учреждения - жилища, находящиеся в ведении государственных учреждений, за исключением специального государственного учреждения по предоставлению жилищ в пользование;
3) государственный жилищный фонд - жилища, принадлежащие на праве собственности государству и входящие в коммунальный жилищный фонд, жилищный фонд государственного предприятия, а также в жилищный фонд государственного учреждения;
4) жилищный фонд - находящиеся на территории Республики Казахстан жилища всех форм собственности.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в местном исполнительном органе Актюбинской области.
3. Государственная услуга «Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в местном исполнительном органе Актюбинской области» предоставляется государственными учреждениями Актюбинским городским и районными отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог (далее - уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр). Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании ст. 6772 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях».
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается:
в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
в помещении центра, где в зале располагаются справочное бюро, кресла, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа и центра соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения - свободный.
Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа и центра, указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Прием в центре осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты: уәкілетті органның, орталықтың стенділерінде, сондай-ақ қатар, электронды Үкімет порталында: www.e.gov.kz, Ақтөбе облысы әкімдігінің ғаламтор-ресурсында орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - күнтізбелік отыз күн ішінде;
орталықта - күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспайды, орталықта - 30 минут.
9. Уәкілетті орган немесе ХКО егер қажетті құжаттар толық болмаса мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартады.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті толтырылған өтініш бекітілген нұсқадағы (қосымша 3) және құжаттар уәкілетті органның жауапты адамына тапсырылады және кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі бойынша рәсімделеді.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілгенде құжаттар «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы қабылданады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда - тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қолхат;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізімі:
1) атқарушы органдар белгілейтін нысан бойынша есепке қою туралы өтініш;

7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченных органов, центров, а также на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, Интернет-ресурсе акимата Актюбинской области.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченный орган - в течение тридцати календарных дней;
в центр - в течение тридцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, в центре - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в уполномоченном органе и 30 минут в центре.
9. Уполномоченным органом, либо ЦОН в предоставлении государственной услуги отказывается в случае не предоставления необходимого полного пакета документов.
10. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненное заявление установленного образца (приложение 3) и документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа и оформляются в порядке входящей корреспонденции.
При оказании государственной услуги через центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - расписка с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра принявшего заявление на оформление документов.
12. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги;
1) заявление о постановке на учет по форме, устанавливаемой исполнительными органами;

2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі аумақтық органының анықтамасын (өтініш берушіде және онымен ұдайы тұратын отбасы мүшелерінде меншік құқығында оларға тиесілі тұрғын үйдің жоқтығы туралы);
3) әлеуметтік қорғау органының өтініш берушінің (отбасының) әлеуметтік қорғалатын азаматтарға жататынын растайтын анықтамасын, не мемлекеттік қызметшінің, бюджеттік ұйым қызметкерінің, әскери қызметшінің жұмыс (қызмет) орнынан анықтамасын;
4) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін және құжатты салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын. Қажет болған кезде өтініш беруші жергілікті атқарушы органдардың басқа адамдарды отбасының мүшесі деп тану туралы анықтамасын тапсырады.
Қажет болған кезде өтініш беруші, сондай-ақ отбасында қосымша тұрғын бөлмеге құқық беретін ауыр сырқат түрімен ауыратын адам бары туралы мемлекеттік денсаулық сақтау мекемесінің анықтамасын тапсырады.
Уәкілетті органда өтініштердің нысандары күту залындағы арнайы тағанда не құжат қабылдайтын қызметкерде болады.
Орталықта бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналасады.
13. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және орталық қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы Регламентке 4-қосымшада көрсетілген.
15. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 5-қосымшада көрсетілген.
16. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мен ҚФБ арасындағы, өзара байланысты көрсететін схемалары осы Регламентке 6-қосымшада көрсетілген.

2) справка территориального органа Министерства юстиции Республики Казахстан (об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности);
3) справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам, либо справка с места работы (службы) государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего;
4) копия книги регистрации граждан и оригинал для сверки документа. При необходимости заявитель представляет справку местных исполнительных органов о признании других лиц членами семьи.
При необходимости заявитель представляет также справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, предоставляющую право на дополнительную жилую комнату.
В уполномоченном органе формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы.
В центре бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
13. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
14. Перечисление и описание структурно-функциональных единиц (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.

17. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: өтініш берушіге есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап, осы Регламентке 7 және 8-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды азаматтардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік органдардың лауазымды қызметкерлері мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс - әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с
Уәкiлеттi органның атауы
Уәкiлеттi органның орналасқан мекен-жайлары
Операциялық залдың телефон нөмiрi
Басшының телефон нөмiрi
1
2
3
4
5
1.
«Ақтөбе қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» ММ
Ақтөбе қаласы, Алтынсарин көшесі, 2-үй

17. Результат оказания государственной услуги: уведомление о постановке на учет с указанием номера очереди или отказ в постановке с указанием обоснованных причин, приведен в приложении 7 и 8 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающие государственные услуги
18. Должностные лица государственных органов несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес
расположения уполномоченного органа
Номер
телефонаоперационного зала
Номер
телефонаруководителя
1
2
3
4
5
1.
ГУ «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе»
город Актобе ул. Алтынсарина д. 2

8-/71336/-
26-6-34
26-6-33
8-/71336/-
21-8-32
13.
Шалқар ауданының ХҚО
Шалқар қаласы,
Әйтеке би көшесі,
63-үй
8-/71335/-
23-6-11
23-6-10
8-/71335/-
21-1-97
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі ______________________________________» ММ
Өтініш
ҚР «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңына және ҚР Үкіметінің «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға немесе пайдалануға беру тәртібі туралы» Қаулысына сәйкес мені
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(аты-жөні, туған жылы толық көрсетілуі тиіс)
және отбасымды_______________________________________________
_____________________________________________________________
(санат түрін көрсету)
_________________________________________________мемлекеттік тұрғын үй қорынан мұқтаж ретінде тіркеуге алуыңызды сұраймын.
Отбасым __ адам санын тұрады:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________(аты-жөні, туған жылы және туыстығы толық көрсетілуі тиіс)
Мекен-жайы және телефон:
_____________________________________________________________
Толық құжаттар тізімі ____ бет.
«___» ___________ 20__ жыл ______________
(қолы)
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Бөлім маманы (ҚФБ 1.):
1) құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді, құжаттарды қабылдап алғандығы туралы қолхат береді;
2) құжаттарды тексереді және өтініш берушіге есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындап, бөлім бастығына қол қоюға жібереді;
3) қол қойғаннан кейін өтініш білдірушіге есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Бөлім бастығы (ҚФБ 2.):
1) құжаттар пакетін қарап шығады және есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды.
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
1.
Іс әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1.
Бөлім маманы.
ҚФБ 2.
Бөлім бастығы
3.
Іс ірекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы

8-/71336/-
26-6-34
26-6-33
8-/71336/-
21-8-32
13.
ЦОН Шалкарского района
город Шалкар
ул. Айтеке би
д. 63
8-/71335/-
23-6-11
23-6-10
8-/71335/-
21-1-97
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
ГУ «Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог __________________________________________»
Заявление
В соответствии с Законом РК «О жилищных отношениях» и Постановлением Правительства РК «О порядке предоставления, найма и эксплутации жилищ из государственного жилищного фонда» прошу поставить меня_________________________________
_____________________________________________________________
(ф.и.о. полностью указанием даты рождения)
и мою семью на учет нуждающихся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда по категории
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(указать категорию)
Семья состоит из __ человек:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(ф.и.о. полностью указанием даты рождения, степень родства)
Домашний адрес и телефон:
_____________________________________________________________
Полный пакет документов прилагаю в количестве ____ страниц.
«___» ___________ 20__ год ______________
(подпись)
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
Перечисление и описание структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Специалист отдела (СФЕ 1.):
1) принимает документы, регистрирует их в журнале регистрации и выдает расписку о получении документов;
2) проверяет документы и готовит письменный ответ о постановке на учет или отказ в постановке, направляет для подписи начальнику отдела;
3) после подписи дает ответ (уведомление) заявителю о постановке на учет или отказ в постановке.
Начальник отдела (СФЕ 2.):
1) рассматривает пакет документов и принимает решение о постановке на учет с указанием номера очередности или отказе в постановке на учет с указанием причин.
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1.
Специалист отдела.
СФЕ 2.
Начальник отдела
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание

1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналына тіркеу, құжаттарды қабылдап алғандығы туралы қолхат беру;
2) құжаттарды тексеру және өтініш берушіге есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындап, бөлім бастығына қол қоюға жіберу.
1) құжаттар пакетін қарап шығу және есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімгерлік шешім)
1) өтініш білдірушіге есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
5.
Орындау мерзімдері
Жиырма күнтізбелік күн ішінде
Он күнтізбелік күн ішінде
6.
Келесі іс әрекеттің нөмірі
2
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1.
Бөлім маманы.
ҚФБ 2.
Бөлім бастығы.
№ 1 Іс-әрекет.
Құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналына енгізу, құжаттарды қабылдап алғандығы туралы қолхат беру.
№ 2 Іс-әрекет.
Құжаттарды тексереді және есепке алу туралы жазбаша жауап әзірлейді, бөлім бастығына қол қою үшін жолдайды.
№ 3 Іс-әрекет.
құжаттар пакетін қарап шығу және және есепке алу туралы кезек номері көрсетілген хабарлама туралы шешім қабылдау
№ 4 Іс-әрекет.
Есепке алу туралы шешімді жеткізу.
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1. Бөлім маманы
ҚФБ 2. Бөлім бастығы
№ 1 Іс-әрекет.
Құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналына тіркеу, құжаттарды қабылдап алғандығы туралы қолхат беру.
№ 2 Іс-әрекет.
Құжаттарды тексереді және себебін көрсетіп есепке алудан бас тарту туралы жазбаша жауап әзірлейді, бөлім бастығына қол қою үшін жолдайды.
№ 3 Іс-әрекет.
құжаттар пакетін қарап шығу және есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауабымен шешім қабылдау.
№ 4 Іс-әрекет.
Есепке алуды тағайындаудан бас тарту туралы шешімді жеткізу.
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі _______________________________________________» ММ
№ __________________
_____________ 2012 жыл
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі _________________________» ММ
Сіздің өтінішіңізді қарап, мемлекеттік тұрғын үй қорынан мұқтаж ретінде тіркеуге алынғаныңызды хабарлаймыз
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(қандай санаттағы)
№ ___________________, ____________________________2012 жыл
Пәтер кезек тәртібінде берілетін болады.
Бөлім бастығы
«Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы
органдарында мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
8-қосымша
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі _______________________________________________» ММ-сі
№ __________________
_____________ 2012 жыл
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі _____________________» ММ-сі
Сіздің өтінішіңізді қарап, мемлекеттік тұрғын үй қорынан мұқтаж азаматтар есебіне алудан бас тартылғанын хабарлаймыз,
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(бастарту себебі)
Бөлім бастығы

1) принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача расписки о получении документов;
2) проверяет документы и готовит письменный ответ о постановке на учет или отказе в постановке на учет с указанием причин, направляет для подписи начальнику отдела.
1) рассматривание пакета документов и принимает решение о постановке на учет с указанием номера очередности или отказе в постановке на учет с указанием причин.
4
Форма завершения (данные, документы)
1) уведомление о постановке на учет с указанием номера очереди или отказе в постановке на учет с указанием причин
5
Сроки исполнения
в течение двадцати календарных дней
в течение десяти календарных дней
6
Номер след. действия
2
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
Специалист отдела.
СФЕ 2.
Начальник отдела.
Действие № 1.
Принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача расписки о получении документов.
Действие № 2.
Проверяет документы и готовит писменный ответ о постановке на учет, направляет для подписи начальнику отдела.
Действие № 3.
Рассмотрение пакета документов и принимает решение о постановке на учет с указанием номера очередности.
Действие № 4.
Доведение решения о постановке на учет.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1. Специалист отдела.
СФЕ 2. Начальник отдела.
Действие № 1.
Принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача расписки о получении документов.
Действие № 2.
Проверяет документы и готовит писменный ответ об отказе в постановке на учет с указанием причин, направляет для подписи начальнику отдела.
Действие № 3.
Рассмотрение пакета документов и принимает решение об отказе в постановке на учет с указанием причин.
Действие № 4.
Доведение решения об отказе в назначении постановке на учет.
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
Схема функционального взаимодействия
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
ГУ «Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог _______________________________________________»
№ __________________
от __________________
ГУ «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог ___________________________________» рассмотрев Ваше заявление, сообщает, что Вы приняты на учет нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда, как
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________(категория)
под № ___________________ от _______________________________
Квартира будет предоставлена в порядке очереди.
Начальник отдела
ПРИЛОЖЕНИЕ 8
к регламенту государственной услуги
«Постановка на учет граждан, нуждающихся
в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местных исполнительных
органах Актюбинской области»
ГУ «Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог _______________________________________________»
№ __________________
от __________________
ГУ «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог _____________________________» рассмотрев Ваше заявление, сообщает, что в постановке на учет нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда отказано в соответствии
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(причина отказа)
Начальник отдела