Ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 27 қаңтардағы № 34 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 ақпанда № 3-8-146 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық әкімдігінің 2013.01.15 № 4 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7 бабының 5 тармақшасына және 20 бабына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұйымдардың тiзбелерi, қоғамдық жұмыстардың түрлерi, көлемi, нақты жағдайлары, қатысушылардың еңбегiне төленетiн ақының мөлшерi және оларды қаржыландыру көздерi қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Мәртөк аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Алматбаева Г.А) осы қаулының жүзеге асырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Б.Б.Күзембаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Аудан әкімі                               М. Елеусізов
Мәртөк ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 27 қаңтардағы
№ 34 қаулысына
қосымша
Қоғамдық жұмыстың түрлері мен көлемі, оларды қаржыландыру
көздерi және қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың тізімі
Рет
саны
Мекемелер
атауы
Қоғамдық
жұмыстардын түрлері
/жобалары/
Шарт
бойынша
жұмыстар
дың көлемі, 1
адамға
/болжам/
/теңге/
Жоспар бойынша
Қаржы
ланды
ру
көзде
рі
Жұмыс
орынса
ны,
адам
Қарал
ған
қаражат,
мың
теңге
1
2
3
4
5
6
7
1
Ауылдық
округтер:
Аққұдық
Байнассай
Құрмансай
Мәртөк
Тәңірберген
Селолық
округтер:
Байторысай
Қарашай
Қаратоғай
Қызылжар
Жайсан
Родников
Хазірет
Хлебодар
«Құрылыс
бригадасы»,
«Жолдар», «Көркейту», «Туған
өлке», «Санақ»,
«Мейірбан медбике»,
«Эколог», «Суға
батушыны
құтқарушы»,
«Сарбаздар», «Іс
шаралар өткізуге
жәрдем», «Ауыл
шаруашылығы
жұмыстары», «Жады»
17439
184
9020
Жергі
лікті
бюджет
2
«Мәртөк
аудандық
прокуратурасы»
ММ
«Санақ»,
«Көркейту»,
«Құрылыс бригадасы»

Об организации оплачиваемых общественных работ
Постановление акимата Мартукского района Актюбинской области от 27 января 2012 года № 34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 февраля 2012 года № 3-8-146. Утратило силу постановлением акимата Мартукского района Актюбинской области от 15 января 2013 года № 4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мартукского района Актюбинской области от 15.01.2013 № 4.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5 статьи 7 и  статьей 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, виды, объемы, конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда участников и источники их финансирования согласно приложения.
2. Государственному учреждению «Мартукский районный отдел занятости и социальных программ» (Алматбаева Г.А.) обеспечить реализацию настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Кузембаеву Б.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 1 января 2012 года.
Аким района                               М. Елеусизов
Приложение
к постановлению № 34
акимата Мартукского района
от 27 января 2012 года
Виды и объемы общественных работ, источники их финансирования
и перечень организаций в которых будут производиться
общественные работы
Наименование
организаций
Виды
общественных
работ (проекты)
Объем работ
по догово
рам на 1
человека
(прогноз)
(тенге)
По плану
Источник
и финан
сирова
ния
Количе
ство
рабоч
мест,
чел.
Предусмо
тренные
сред
ства, тыс.
тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Аульные округа:
Аккудык
Байнассай
Курмансай
Мартук
Танирберген
Сельские округа
Байторысайский
Карачаевский
Каратогай
Кызылжар
Яйсан
Родниковский
Хазретовский
Хлебодаровский
«Строительная
бригада»,«Доро
ги», «Благоу
стройство»,
«Родныепро
сторы», «Пере
пись», Сестра
милосердия»,
«Эколог», «Спа
сатель», «Сар
базы», «Содей
ствие в прове
дении меро
приятий», «Сель
скохозяйствен
ные работы»,
«Память»
17439
184
9020
Местный
бюджет
2
ГУ «Прокуратура
Мартукского
района»
«Перепись»,
«Благоустрой
ство», «Строи
тельные работы»

1. «Құрылыс бригадасы»
Су, газ, кәріз құбырларын және басқа коммуникация жүйелерін төсеу және жөндеу, мектеп, балабақша, аурухана және басқада бюджеттік сала объектілерін жөндеу. Құрылыс аяқталмаған, жартылай қираған ғимараттарды қалпына келтіру мәселелерін шешу.
2. «Жолдар»
Жаңа жолдарды төсеу және қолданыстағы жолдарды және жол жиектерін, тротуарларды шөптен тазартуға, жөндеуге, жолға төселген материалдарды бекітуге, ұзақ жолға жүретін қоғамдық көліктің тұрағын көркейтуге көмек көрсету.
3. «Көркейту»
Аулаларды, гүлзарларды, парктерді, елді мекендерді көркейту. Екпе ағаштарды отырғызу және күту, гүлзарларды отырғызу, парктерді бөлу. Балаларға арналған ойын және спорт алаңдарын ұйымдастыру.
4. «Туған өлке»
Орман алқабын тазалау, бұлақтарды, құдықтарды тазарту, отын дайындау. Көпшіліктің шомылуына пайдаланатын өзендер мен су қоймаларының жағалауларын қоршау.
5. «Ауыл шаруашылығы жұмыстары»
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өсіруге және жинауға маусымдық көмек көрсету (көкөніс және бақша дақылдары). Қоғамдық тамақтандыру блогы бар әлеуметтік сала объектілері үшін мал бордақылау, малды жемдеу, жас малды өсіру, маусымдық, малдарды жемдеу үшін қысқа мерзімдік алаңдар дайындау. Малдарды идентификациялау.
6. «Тәлімбақ»
Ағаштардың көшеттерін өсіру, гүлдердің көшеттерін аумақтарды жасыл желектендіру және абаттандыру кезінде одан әрі пайдалану мақсатында өсіру.
7. «Санақ»
Республикалық, аймақтық науқандарды (түрлі санақтар, әскерге шақыру, зейнетақы және жәрдемақыларды қайта есептеуге көмектесу, халыққа қызмет көрсету орталығында көмек беру) ұйымдастыруға қатысу және салықтарды жинауға көмектесу.
8. «Іс шаралар өткізуге жәрдем»
Мәдени мақсаттағы іс- шараларды (спорттық жарыстар, халықтық мерекелер) ұйымдастыру кезінде көмек көрсету.
9. «Жады»
Тарихи – сәулеттік ескерткіштерді, қорықтық аймақтарды қалпына келтіру, оларды күзету және күту. Молаларды, бауырластар зираттарын абаттандыру, тазалау және күзету.
10. «Кітапқа – екінші өмір»
Оқушыларды қажетті мөлшерде оқулықтармен қамтамасыз ету. Аудандардағы мектептердің кітапханаларындағы, көпшілікке арналған кітапханалардағы кітап қорларын қалпына келтіру. Жоба шеңберінде кітаптардың жекелеген беттері мен мұқабаларын алмастырып, мұрағат құжаттарын қалпына келтіру.
11. «Мейірбан медбике» Денсаулық сақтау мекемелері мен үйде ауру және қарт адамдарды күту.
12. «Тігінші»
Ауруханаларда, мектептер мен мектеп – интернаттарда, бала бақшаларда, еңбекпен түзеу мекемелерінде, әлеуметтік көмек көрсету бөлімдерінде төсек-орын және киім –кешектерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу.

1. «Строительная бригада»
Отделочно-строительные работы, прокладка инженерных сетей водопровод, газ, канализация, ремонт школ, детских садов, больниц и других объектов бюджетной сферы. Решения проблем недостроенных полуразрушенных зданий.
2. «Дороги»
Прокладка новых и ремонт существующих дорог, дорожных покрытий и очистка тротуаров от сорняка, проведение обкоси дорог и укрепление насыпей, благоустройство стоянок общественного транспорта дальнего следования.
3. «Благоустройство»
Благоустройство дворов, скверов, парков, населенных пунктов. Посадка и уход зеленых насаждений, посадка цветников, разделение парков. Организации спортивных и игровых площадок для детей.
4. «Родные просторы»
Расчистка лесопосадок, очистка родников, колодцев, заготовка топлива. Ограждение побережья рек и водоемов используемых для массовых купания.
5. «Сельскохозяйственные работы»
Оказание помощи по выращиванию и сезонному сбору сельскохозяйственной продукции, (овощей, бахчевых культур). Для объектов социальной сферы имеющих блоки общественного питания, откорм скота, доращивание молодняка, организации сезонных, краткосрочных площадок по откорму скота. Идентификация скота.
6. «Питомник»
Выращивание саженцев деревьев, цветочной рассады с целью дальнейшего использования при озеленении и благоустройстве территорий.
7. «Перепись»
Участие в организации республиканских, региональных компаний и помощь по сбору налогов (различные переписи, призыв, перерасчет пенсий и пособий, участвуют в помощи центра обслуживания населения.)
8. «Содействие в проведении мероприятий»
Помощь во время организаций мероприятий культурного назначения (спортивных соревнований, народных праздников).
9. «Память»
Восстановления историко–архитектурных памятников, заповедных зон, охраны и ухода за ними. Благоустройства, уборки и охране кладбищ, братских могил.
10. «Книге - вторую жизнь»
Обеспечения учащихся необходимым количеством учебников, восстановления книжного фонда библиотек школ и публичных библиотек районов. В рамках проекта осуществляется реставрация книг с заменой отдельных листов и обложек, в архивных документах.
11. «Сестра милосердия»
Уход за больными и престарелыми в учреждениях здравоохранения и на дому.
12. «Швея»
Проведения работ по реставрации белья и одежды в больницах, школах и школ - интернатах, детских садах, исправительных учреждениях, отделах социальной защиты.

13. «Эколог»
Тұрмыстық, қатты-тұрмыстық қалдықтарды жою және жоюды ұйымдастыруға көмектесу.
14. «Кеңесші»
Аз қамтылған азаматтарға әртүрлі құқықтық мәселелер бойынша ақысыз кеңес қызметтерін көрсету.
15. «Сарбаздар»
Қоғамдық тәртіпті сақтау. Селоларда және елді мекендерде қоғамдық тәртібін сақтау бойынша көмек көрсету.
16. «Суға батушыны құтқарушы»
Суға батқандарды құтқару және Суға түсуге арналған арнайы орындарда балалардың және басқа адамдардың суға түсуін бақылау.
Қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары
Жұмыс аптасы 5 күн, екі демалыс күндерін құрайды, 8 сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат. Еңбек ақысы еңбек табелінде көрсетілген нақты жұмыс уақытына байланысты жұмыссыздардың жеке есеп шотына аудару жолымен жүзеге асырылады. Еңбек және техника қауіпсіздігін сақтау бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-сайман және жабдықтармен қамтамасыз ету Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі.

13. «Эколог»
Ликвидация и помощь в организации ликвидации бытовых, твердо-бытовых отходов.
14. «Консультант»
Оказание бесплатных консультационных услуг малообеспеченным гражданам по различным правовым вопросам.
15. «Сарбазы»
Охрана общественного порядка. Оказание помощи по охране общественного порядка в селах и населенных пунктах.
16. «Спасатель утопающего»
Спасение утопающих и контроль за купанием детей и других людей в специальных местах купания.
Конкретные условия общественных работ.
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, 8 часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час. Оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени путем перечисления на лицевые счета безработных. Инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечения специальной одеждой, инструментом и оборудованием производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан.