Хромтау ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 77 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда № 3487 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 ақпандағы № 160 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 24.02.2014 № 160 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54 «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 30 қарашасындағы № 1520 «Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54 «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңын іске асыру туралы» Қаулысына сәйкес Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджеті 134 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                      3 958 013,5 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша         2 231 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша       206 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша              15 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша   1 505 242,7 мың теңге;
2) шығындар                      4 059 077,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру       17 330,8 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                   38 187 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу             1 830 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)    -118 394,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті)
қаржыландыру                       118 394,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 88 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.04.2013 № 103 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2013 № 111 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 124 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2013 № 133 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 142 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2013-2015 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2012 года № 77. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2013 года № 3487. Утратило силу решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 февраля 2014 года № 160
Сноска. Утратило силу решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24.02.2014 № 160.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54 «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы», Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года № 1520 «О реализации Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54 «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Хромтауского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 134, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы                      3 958 013,5 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям           2 231 431 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям           206 261 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                  15 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов       1 505 242,7 тысяч тенге;
2) затраты                     4 059 077,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование  17 330,8 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                   38 187 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов         1 830 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                   0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов          0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета   -118 394,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита)
бюджета                          118 394,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 30.01.2013 № 88 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.04.2013 № 103 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.07.2013 № 111 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 124 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.11.2013  № 133 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013).

2. 2013 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленді:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 18 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 18 пайыз;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептелсін.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылшаруашылық маңызы бар жерлер үшін жеке тұлғаларға салынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылық маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге және дизель отынына арналған акциздер, табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені,сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай- ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы көрнекі жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
108102-108112 кодтары бойынша мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

2. Установить на 2013 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решения областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 18 процентов;
2) по социальному налогу 18 процентов;
3) зачислить полностью в районный бюджет поступления по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты.
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, связи, транспорта, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо, поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрация;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
госпошлины по кодам 108102-108112;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкций, взыскания, налагаемые взимаемые местными государственными органами;
прочие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступление от продажи земельных участков.

4. Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54 «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54 «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 9 бабына сәйкес 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 18660,0 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 1731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 18660,0 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 179 238,0 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне және мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 31 813,0 мың теңге;
үш саты жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын арттыруға 11 966,0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 46 599,0 мың теңге;
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 5 514,6 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын талаптарға сәйкес бюджеттік кредиттерге 9 534,8 мың теңге;
«Жұмыспен қамту-2020» бағдарламасын іске асыру шараларына 0 мың теңге, оның ішінде:
жалақыны жартылай субсидиялауға 39 782,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарына 2 163,0 мың теңге;
жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге 9 404,0 мың теңге;
жастар тәжірибесіне 14 827,0 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 8 194,0 мың теңге;

4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54 «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54 «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» с 1 января 2013 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 18660,0 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 1731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 18660,0 тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступления целевых текущих трансфертов за счет поступлений целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 179 238,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 31 813,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, 11 966,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 46 599,0 тысяч тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов 5 514,6 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан, в сумме 9 534,8 тысяч тенге;
на проведение мероприятий по программе «Занятость-2020» 0 тысяч тенге, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы 39 782,0 тысяч тенге;
на социальные рабочие места 2 163,0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центра занятости 9 404,0 тысяч тенге;
на молодежную практику 14 827,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 8 194,0 тысяч тенге;

жетім балаларды және ата-аналардың қамқорынсыз қалған балаларды күтіп ұстайтын асыраушы отбасыларға ай сайын ақшалай қаражат төлеуге 20 244,0 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды құрал-жабдықпен, бағдарламалық қамтуымен қамтамасыз етуге 0,0 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және ағымдағы жөңдеуге 279 400,0 мың теңге;
Көктау селосында Ор өзені арқылы өтетін көпір құрылысына 386 000,0 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыруға 14 315,0 мың теңге;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасының ағымдағы шараларын іске асыруға 9 626,0 мың теңге, оның ішінде:
аулаларды абаттандыруға 20 000,0 мың теңге;
білім нысаны бойынша жылу жүйесін күрделі жөндеуге 50 000,0 мың теңге;
қала ішілік жолдарды күрделі жөндеуге 14 685,0 мың теңге;
кәсіпкерлікті дамытуға ықпал етуге 9 626,0 мың теңге;
жаңа өндірістердің дамуына гранттар беруге 6 000,0 мың теңге;
кәсіпкерлікке оқытуға ықпал етуге 117,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға байланысты «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты» бағдарламасына – 6 639,3 мың теңге және «Мемлекеттік органның күрделі шығыстары» бағдарламасына - 142,7 мың.теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 88 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.04.2013 № 103 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2013 № 111 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 124 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2013 № 133 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 142 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
бас жоспарлар әзірлеуге 36 466,0 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға 33 485,0 мың теңге;
«Жұмыспен қамту – 2020 жол картасы» бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге білім бойынша – 5 933,1 мың теңге және жоба – сметалық құжаттама әзірлеуге мәдениет бойынша – 2400,0 мың теңге;
Білім ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізуге – 1 871,0 мың теңге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 103 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 124 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2013 № 133 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на выплату ежемесячных денежных средств опекунам на содержание ребенка-сироты и детей, оставшихся без попечения родителей, 20 244,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому, 0,0 тысяч тенге;
на капитальный и текущий ремонт автомобильных дорог 279 400,0тысяч тенге;
на строительство мостового перехода через реку Орь в селе Коктау 386 000,0 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы «Развитие регионов» 14 315,0 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы 9 626,0 тысяч тенге, в том числе:
на благоустройство дворов 20 000,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт системы отопления объектов образования 50 000,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутригородских дорог 14 685,0 тысяч тенге;
на содействие развитию предпринимательства 9 626,0 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств 6 000,0 тысяч тенге;
на содействие обучению предпринимательства 117,0 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов по программе «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа» - 6 639,3 тысячи тенге и на программу «Капитальные расходы государственного органа» - 142,7 тысячи тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 30.01.2013 № 88 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.04.2013 № 103 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.07.2013 № 111 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 124 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.11.2013  № 133 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на разработку генеральных планов 36 466,0 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов 33 485,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по «Дорожной карте занятости - 2020» по образованию – 5 933,1 тысяч тенге и на разработку проектно - сметной документации по культуре – 2 400,0 тысяч тенге;
на внедрение системы электронного обучения в организациях образования – 1 871,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 30.04.2013 № 103 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 124 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.11.2013 № 133 (вводится в действие с 01.01.2013).

8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен даму нысаналы трансферт түскені ескерілсін, оның ішінде:
Некілтау селосында 150 орындық орта мектеп салуға 106 488,0 мың теңге;
Тасөткел селосында орта мектеп салуға 60 орындық 67 059,0 мың теңге;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 6 160,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге - 503,0 мың тенге;
Хромтау қаласында 280 орындық бала бақша құрылысына жоба - сметалық құжаттама әзірлеуге – 14 942,0 мың теңге;
Қопа селосына Ойсылқара өзені арқылы өтетін көпір құрылысына – 535,0 мың теңге;
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 2 000,0 мың теңге;
Көктау селосында Ор өзені арқылы өтетін көпір құрылысын жүргізуге 33 000,0 мың теңге;
Даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 103 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 124 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2013 № 133 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 88 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 37 291,0 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 57 042,0 мың теңге;
"Жұмыспен қамту - 2020" бағдарламасының екінші бағыты щеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға 10 000,0 мың теңге.
Даму трансферттерінің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе;
на строительство средней школы на 150 мест в селе Никельтау 106 488,0 тысяч тенге;
на строительство средней школы на 60 мест в селе Тасуткель 67 059,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) жилья государственного коммунального жилищного фонда 6 160,0 тысяч тенге;
для выплаты единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны - 503,0 тысячи тенге;
на разработку проектно – сметной документации на строительство детского сада на 280 мест в городе Хромтау – 14 942,0 тысяч тенге;
на строительство мостового перехода через реку Ойсылкара на подъезде к селу Копа – 535,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 000,0 тысяч тенге;
на проведение строительства мостового перехода через реку Орь в селе Коктау 33 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов развития определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 30.04.2013 № 103 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 124 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.11.2013 № 133 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов развития из республиканского бюджета, в том числе:
исключен решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 30.01.2013 № 88 (вводится в действие с 01.01.2013).
на строительство и (или) жилья государственного коммунального жилищного фонда 37 291,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 57 042,0 тысяч тенге;
на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления программы "Занятость-2020" 10 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов развития определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 88 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2013 № 133 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 142 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерв сомасы 4 000,0 мың теңге болып бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 30.01.2013 № 88 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.11.2013 № 133 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 4 000,0 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 2.

1 015
5
Тіркелген салық
445
08
1
Мемлекеттік баж
7 000
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж
3 200
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 450
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
200
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
15
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
25
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
850
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
40
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
140
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
65
2
Салықтық емес түсiмдер
184 626,8
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
11 186,8
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер

1 015
5
Фиксированный налог
445
08
1
Государственная пошлина
7 000
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
3 200
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 450
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
200
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
15
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
25
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
850
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
40
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
15
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
140
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
65
2
Неналоговые поступления
184 626,8
01
Доходы от государственной собственности
11 186,8
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности

11 108
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
503
Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан үйлерді жалдаудан түсетін кірістер
4 496
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1 036
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
5 073
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
78,8
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
78,8
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
620
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
620
Жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
620
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
172 820
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
172 820
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
172 820
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
11 302
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
1 702
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
1 702
Жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
1 702
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
9 600
1
Жерді сату
9 600
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
9 600
4
Трансферттердің түсімдері
1 505 242,7
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
1 505 242,7
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
1 505 242,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
689 323,7
Нысаналы даму трансферттері
815 919
Функ. топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
1
2
3
4
5
6
II. Шығындар
4 059 077,4
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
248 260,7
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар

11 108
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
503
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности
4 496
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 036
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
5 073
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
78,8
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
78,8
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
620
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
620
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
620
06
Прочие неналоговые поступления
172 820
1
Прочие неналоговые поступления
172 820
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
172 820
3
Поступления от продажи основного капитала
11 302
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
1 702
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
1 702
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
1 702
03
Продажа земли и нематериальных активов
9 600
1
Продажа земли
9 600
Поступления от продажи земельных участков
9 600
4
Поступления трансфертов
1 505 242,7
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 505 242,7
2
Трансферты из областного бюджета
1 505 242,7
Целевые текущие трансферты
689 323,7
Целевые трансферты на развитие
815 919
Функ. группа
Сумма (тыс.тенге)
Функ. подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
II. Затраты
4 059 077,4
1
Государственные услуги общего характера
248 260,7
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления

13 537
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6 406
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 956
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
450
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5 346
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 566
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
780
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 785
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 635
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
76 357,4
01
Ауыл шаруашылығы
19 946,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5 515
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5 515
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
14 431,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 287,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
144
06
Жер қатынастары
9 812
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 812
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 612
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 200
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
46 599
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
46 599
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
46 599
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 613
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 613
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43 613
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

13 537
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
6 406
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
5 956
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
450
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5 346
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4 566
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
780
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
1 635
004
Капитальные расходы государственного органа
150
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
76 357,4
01
Сельское хозяйство
19 946,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5 515
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 515
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14 431,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14 287,4
003
Капитальные расходы государственного органа
144
06
Земельные отношения
9 812
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 812
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 612
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 200
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
46 599
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
46 599
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
46 599
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 613
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 613
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43 613
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)