2013 жылғы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 12 желтоқсандағы N 39/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 қаңтарда N 2094 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 20 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысына сәйкес және жұмыссыздарды уақытша жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың тізбесі айқындалсын (1 қосымша).
2. Қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемдері айқындалсын (2 қосымша).
3. Қоғамдық жұмыстарға қатысушы жұмыссыздардың еңбек төлемі Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңымен бекітілген жалақының ең төменгі мөлшерінде жүргізілсін.
4. "Бұқар жырау ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (С.К. Аймағамбетова) аудан бюджетінде қарастырылған қаржы шегінде қоғамдық жұмыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. "Бұқар жырау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Н.Г. Алексеева):
1) ұйымдардың басшыларымен дер уақытында шарттар жасауды және ұйымдардың берілген өтінімдеріне сәйкес жұмыссыздардың келісімімен бағыттауды қамтамасыз етсін;
2) қоғамдық жұмыстарға қатысушы жұмыссыздарға жалақы есептеу мен төлеуді жұмыс беруші ұсынған атқарылған жұмыстар актісі мен жұмыс уақыты есебінің табелі бойынша жүргізсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Асхат Сағадиұлы Әлиге жүктелсін.
7. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Ш. Мамалинов
Аудан әкімдігінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
N 39/01 қаулысына
1 қосымша
Қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың тізбесі
1. "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының Бұқар жырау бөлімшесі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. "Бұқар жырау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
3. "Бұқар жырау аудандық жастармен жұмыс Орталығы" мемлекеттік мекемесі.
4. "Бұқар жырау ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
5. "Бұқар жырау ауданы бойынша салық Басқармасы" мемлекеттік мекемесі.

Об организации общественных работ на 2013 год
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 12 декабря 2012 года N 39/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2013 года N 2094
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и в целях обеспечения временной занятости безработных акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы (приложение 1).
2. Определить виды и объемы общественных работ (приложение 2).
3. Оплату труда безработных, участвующих в общественных работах производить в размере минимальной заработной платы, утвержденной Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".
4. Государственному учреждению "Отдел финансов Бухар-Жырауского района" (Аймагамбетова С.К.) обеспечить финансирование общественных работ в пределах средств, предусмотренных в бюджете района.
5. Государственному учреждению "Бухар-Жырауский районный отдел занятости и социальных программ" (Алексеева Н.Г.):
1) обеспечить своевременное заключение договоров с руководителями организаций и направление безработных с их согласия в организации, согласно представленных заявок;
2) производить начисление и выплату заработной платы безработным, участвующим в общественных работах, согласно представленного работодателями акта выполненных работ и табеля учета рабочего времени.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Әли Асхат Сағадиұлы.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким района                                Ш. Мамалинов
Приложение 1
к постановлению акимата района
от 12 декабря 2012 года N 39/01
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы
1. "Республиканское государственное казенное предприятие государственного центра по выплате пенсий Бухар-Жырауского районного отделения".
2. Государственное учреждение "Бухар-Жырауский районный отдел занятости и социальных программ".
3. Государственное учреждение "Центр работы с молодежью Бухар-Жырауского района".
4. Государственное учреждение "Отдел по делам обороны Бухар-Жырауского района".
5. Государственное учреждение "Налоговое управление по Бухар-Жыраускому району".

6. "Бұқар жырау ауданының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
7. "Бұқар жырау ауданының Әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
8. "Бұқар жырау ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
9. "Бұқар жырау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. "Бұқар жырау ауданының прокуратурасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Бұқар жырау ауданының селолар, селолық, ауылдық округтер және кенттер әкімдері аппараттары мемлекеттік мекемелері.
12. "Бұқар жырау ауданының білім беру, дене шынықтыру және спорт бөлімі " мемлекеттік мекемесі.
13. "Бұқар жырау ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. "Бұқар жырау аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
15. "Бұқар жырау ауданының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
16. "Бұқар жырау ауданының кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
17. "Бұқар жырау ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
18. "Бұқар жырау аудандық соты" мемлекеттік мекемесі.
19. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды филиалының Бұқар жырау аудандық бөлімшесі.
20. "Бұқар жырау ауданының Статистика басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
21. "Бұқар жырау аудандық Қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
22. "Бұқар жырау ауданы мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі.
23. "Жылжымайтын мүлік орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының Бұқар жырау филиалы.
24. "Бұқар жырау ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
Аудан әкімдігінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
N 39/01 қаулысына
2 қосымша
Қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемдері
1. Жалғыз басты мүгедектерге, егде азаматтарға үйінде әлеуметтік қызмет көрсету - сомасы 1790,0 мың теңге.
2. Мемлекеттік балалар жәрдемақысын, атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және басқа да әлеуметтік көмек түрлеріне қажетті құжаттар пакетін қалыптастыру - сомасы 2239,0 мың теңге.
3. Зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны қайта есептеуді жүргізуге құжаттар қалыптастыру - сомасы 150,0 мың теңге.
4. Жастар және жасөспірімдер арасында жұмыс ұйымдастыру – сомасы 4478,0 мың теңге.
5. Халықпен жұмыс, мүлікке, транспорт құралдарына салық төлеу жөніндегі хабарламалар мен квитанцияларды жеткізу – сомасы 1493,0 мың теңге.

6. Государственное учреждение "Управление внутренних дел Бухар-Жырауского района".
7. Государственное учреждение "Управление юстиции Бухар-Жырауского района".
8. Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Бухар-Жырауского района".
9. Государственное учреждение "Аппарат акима Бухар-Жырауского района".
10. Государственное учреждение "Прокуратура Бухар-Жырауского района".
11. Государственные учреждения аппаратов акимов сел, поселков, сельских и аульных округов Бухар-Жырауского района.
12. Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Бухар-Жырауского района".
13. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Бухар-Жырауского района".
14. Государственное учреждение "Бухар-Жырауский отдел культуры и развития языков".
15. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Бухар-Жырауского района".
16. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства Бухар-Жырауского района".
17. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Бухар-Жырауского района".
18. Государственное учреждение "Бухар-Жырауский районный суд".
19. Бухар-Жырауское районное отделение Карагандинского филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр земельного кадастра" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
20. Государственное учреждение "Управление статистики Бухар- Жырауского района".
21. Государственное учреждение "Бухар-Жырауское районное Управление Казначейства".
22. Государственное учреждение "Государственный архив Бухар-Жырауского района".
23. Бухар-Жырауский филиал Республиканского государственного предприятия "Центр по недвижимости".
24. Государственное учреждение "Отдел финансов Бухар-Жырауского района".
Приложение 2
к постановлению акимата района
от 12 декабря 2012 года N 39/01
Виды и объемы общественных работ
1. Оказание социальных услуг на дому одиноким инвалидам и престарелым гражданам - сумма 1790,0 тысяч тенге.
2. Формирование пакета документов необходимых для назначения Государственного детского пособия, адресной социальной помощи и другие виды социальной помощи - сумма 2239,0 тысяч тенге.
3. Формирование документации при проведении перерасчета пенсий и государственных социальных пособий - сумма 150,0 тысяч тенге.
4. Организация работы с подростками и молодежью – сумма 4478,0 тысяч тенге.
5. Работа с населением, доставка уведомлений и квитанции по уплате налогов на имущество, транспортные средства – сумма 1493,0 тысяч тенге.

6. Оралмандарды тіркеуге және құжаттандыруға қажетті құжаттарды жинау және рәсімдеу - сомасы 150,0 мың теңге.
7. Құжаттарды көбейту және тарату, хаттар мен шақыру қағаздарды жеткізу, құжаттарды жөндеуді жүзеге асыру – сомасы 450,0 мың теңге.
8. Көлік жабдықтарын тіркеу картотекасын енгізу, құжаттандыру номенклатурасын жинау – сомасы 150,0 мың теңге.
9. Құжаттарды жөндеу, электрондық базаны енгізу – сомасы 600,0 мың теңге.
10. Кадастрлық материалдарды қалыптастыру – сомасы 150,0 мың теңге.
11. Мұрағаттық құжаттарды жөндеу – сомасы 300,0 мың теңге.
12. Құжаттармен жұмысқа көмектесу – сомасы 450,0 мың теңге.
13. Кент және селоларды көгалдандыру және абаттандыру – сомасы 6126,0 мың теңге
14. Шақыру қағаздарын жеткізу, Қарулы Күштер қатарына шақыру бойынша халықпен жұмыс жүргізу – сомасы 300,0 мың теңге.
15. Әділет органдарында құжаттарды жөндеу бойынша жұмыс жүргізу – сомасы 450,0 мың теңге.
16. Электрондық деректер базасын техникалық өңдеу – сомасы 150,0 мың теңге.
17. Мұрағат құжаттарын ғылыми-техникалық өңдеу – сомасы 150,0 мың теңге.
18. Құжат айналымын және автоматтандырылған ақпараттық жүйе электрондық базасын жүргізу – сомасы 150,0 мың тенге.
19. Тұрғын үй инспекциясының жұмысына көмек - сомасы 150,0 мың тенге.
20. "Адресный регистр" электрондық базасын енгізу - сомасы 150,0 мың тенге.
21. Құжат айналымын, кіріс және шығыс корреспонденцияларын жүргізу - сомасы 150,0 мың тенге.
22. Өсімдік және мал шаруашылығының деректерін шаруашылық кітабі бойынша салыстыру - сомасы 300,0 мың тенге.
23. Коммуналдық есеп жекеменшігі бойынша электрондық базаны жүргізу – сомасы 150,0 мың тенге.
Қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күн беріледі, алты сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат. Еңбек ақысы жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген дәлелді жұмыс істеген уақыты арқылы,орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделігіне байланысты жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, денсаулыққа мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орнын толтыру, зейнетақы және әлеуметтік ақша аударулар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі, жұмыс шарттарына байланысты жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді нысаны қолданылады.
Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (әйелдер және отбасылық міндеттері бар өзге адамдар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған адамдар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмысшы мен жұмыс беруші арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.

6. Сбор и оформление документов необходимых для регистрации и документирования оралманов - сумма 150,0 тысяч тенге.
7. Осуществление работы по обработке документов, доставка повесток и писем, размножение и рассылка документов - сумма 450,0 тысяч тенге.
8. Ведение картотеки учета транспортных средств, оформление номенклатурной документации - сумма 150,0 тысяч тенге.
9. Ведение электронной базы, обработка документов - сумма 600,0 тысяч тенге.
10. Формирование кадастровых материалов - сумма 150,0 тысяч тенге.
11. Обработка архивной документации - сумма 300,0 тысяч тенге.
12. Помощь в работе с документацией – 450,0 тысяч тенге.
13. Озеленение и благоустройство сел и поселков – сумма 6126,0 тысяч тенге.
14. Работа с населением по призыву в ряды Вооруженных Сил, доставка повесток – сумма 300,0 тысяч тенге.
15. Работа по обработке документов в органах юстиции – сумма 450,0 тысяч тенге.
16. Техническая обработка электронной базы данных – сумма 150,0 тысяч тенге.
17. Научно-техническая обработка архивной документации - сумма 150,0 тысяч тенге.
18. Ведение документооборота, электронной базы автоматизированной информационной системы – сумма 150,0 тысяч тенге.
19. Помощь в работе жилищной инспекции – сумма 150,0 тысяч тенге.
20. Ведение электронной базы "Адресный регистр" - сумма 150,0 тысяч тенге.
21. Ведение документооборота, входящей и исходящей корреспонденции - сумма 150,0 тысяч тенге.
22. Сверка данных отчетов похозяйственной книги по растениеводству и животноводству – сумма 300,0 тысяч тенге.
23. Ведение электронной базы по учету коммунальной собственности – сумма 150,0 тысяч тенге.
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, шести часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, исходя из условий работ применяются гибкие формы организации рабочего времени. Оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, в зависимости от количества, качества сложности выполняемой работы, отраженное в табеле учета рабочего времени, путем перечисления на лицевые счета безработных.
Инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, социальные отчисления, выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалиды, лица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.