2012 жылдың қаңтар-наурызында азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданының әкімінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 1 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 02 ақпанда № 11-3-129 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» заңының 17, 18-баптарына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. 2012 жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу 2012 жылдың қаңтар-наурызында өткізілсін.
Шақыру учаскесі «Бейнеу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің (одан әрі – Қорғаныс бөлімі) базасында құрылсын.
2. Село, селолық округтер әкімдері:
Қорғаныс бөліміне әскер жасына дейінгілердің сандық құрамын растайтын құжаттарды берсін;
Қорғаныс бөліміне әскер жасына дейінгілерді әскери есепке алуда көмек көрсетсін.
3. Мыналарға ұсынылсын:
1) «Маңғыстау облысының ішкі істер департаменті Бейнеу ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы А.Борановқа:
азаматтарды тіркеу кезеңінде Қорғаныс бөлімімен өзара іс-қимыл ұйымдастыру және шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету;
әскер жасына дейінгілердің шақыру учаскесіне келуін бақылауды жүзеге асыру және олардың тіркеуден жалтару әрекетінің жолын кесу;
2) «Бейнеу орталық аудандық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының директоры З.Нұржановаға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қаңтардағы №44 «Әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидасын және әскери-дәрігерлік сараптама органдары туралы ережені бекіту туралы» қаулысымен айқындалған тәртіппен шақыру учаскесіне тіркелуге жататын азаматтарды медициналық комиссиядан өткізуді қамтамасыз ету;
3) Қорғаныс бөлімінің бастығы С.Қабиевқа:
әскер жасына дейінгілерді шақыру учаскесіне тіркеуді толық қамтуға қол жеткізу және оларды Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне қызмет етуге әзірлеуді ұйымдастыру;
тіркеу кезінде әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жүргізу;
2012 жылдың 15 сәуіріне дейін шақыру учаскесіне тіркеу жөнінде аудан әкіміне ақпарат беру.
4. «Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы М.Нысанбаевқа азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуге байланысты шығыстарды қаржыландыруды жүзеге асыру тапсырылсын.
5. Осы шешімнің орындалысын бақылау аудан әкімінің орынбасары К.Машырықовқа жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Аудан әкімі                             Б.Әзірханов

Об организации и обеспечении приписки граждан к призывному участку в январе - марте 2012 года
Решение акима Бейнеуского района от 17 января 2012 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 02 февраля 2012 года № 11-3-129
В соответствии со статьями 1718 закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе» РЕШИЛ:
1. Провести приписку граждан мужского пола, которым в 2012 году исполняются семнадцать лет, к призывному участку в январе-марте 2012 года.
Образовать призывной участок на базе государственного учреждения «Отдел по делам обороны Бейнеуского района» (далее - Отдел обороны).
2. Акимам сел, сельских округов:
предоставлять в Отдел обороны документы, подтверждающие количественный состав допризывников;
оказать в Отдел обороны помощь в принятии допризывников на воинский учет.
3. Рекомендовать:
1) Начальнику государственного учреждения «Бейнеуский районный отдел внутренних дел Департамента внутренних дел Мангистауской области» А.Боранову:
организовать в период приписки граждан взаймодействие с Отделом обороны и обеспечить общественный порядок в призывном участке;
осуществлять контроль за явкой допризывников на призывной участок и пресекать попытки уклонения их от приписки;
2) Директору государственного коммунального казенного предприятия «Бейнеуская центральная районная больница» З.Нуржановой обеспечить прохождения подлежащими приписке к призывному участку гражданами медицинскую комиссии в порядке, определяемом Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2010 года № 44 «Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы и Положения об органах военно-врачебной экспертизы».
3) Начальнику Отдела обороны С.Кабиеву:
добиться полного обхвата приписки допризывников к призывному участку и организовать их подготовку к воинской службе в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
провести в период приписки отбор кандидатов в военные учебные заведения;
до 15 апреля 2012 года представить акиму района информацию о приписке граждан к призывному участку.
4. Начальнику государственного учреждения «Бейнеуский районный отдел экономики и финансов» М.Нысанбаеву осуществить финансирование расходов, связанные с припиской граждан к призывному участку.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района К.Машырыкова.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким района                             Б.Азирханов