Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 310 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 тамызда № 3820 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру";
2) "Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау";
3) "Бiрегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi
көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау";
4) "Жануарға ветеринариялық паспорт беру";
5) "Ветеринариялық анықтаманы беру".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
Әкімдіктің 2012 жылғы
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 310 қаулысымен бекітілген
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі-ҚФБ);
2) тұтынушы – жеке тұлға;
3) уәкiлеттi орган - аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмiнiң аппараты, облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлiмдерi.
2. Жалпы ережелер
2. "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі және "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттiк қызмет стандартын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318 қаулысымен және осы Регламентпен бекітілген мемлекеттiк қызмет стандартында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлар арқылы уәкiлеттi орган, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) ұсынады.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 9 июля 2012 года № 310. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 августа 2012 года № 3820. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства";
2) "Аттестация апробаторов и семенных экспертов";
3) "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян";
4) "Выдача ветеринарного паспорта на животное";
5) "Выдача ветеринарной справки".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 9 июля 2012 года № 310
Регламент государственной услуги
"Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы - участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ);
2) потребитель - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – аппарат акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, отделы сельского хозяйства городов областного значения.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" оказывается физическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" и настоящим Регламентом.
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему Регламенту, а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр).

4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 3-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының негiзiнде iске асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама (қағаз жеткiзгiште) не мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттiк қызмет көрсетудiң барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 12-қосымшаларында көрсетiлген уәкiлеттi органнан және Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтініш берген кезде:
мемлекеттiк қызмет өтiнiш берілген сәттен бастап ұсынылады;
мемлекеттiк қызметті алғанға дейiнгі күтудің ең жоғары шекті уақыты – 10 (он) минуттан аспайды;
мемлекеттiк қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудiң ең жоғары шекті уақыты – 10 (он) минуттан аспайды;
2) тұтынушы Орталыққа өтiнiш берген кезде:
тұтынушының осы Регламенттiң 13-тармағында көрсетiлген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi 2 (екi) күннен аспайды;
мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiнгі күтудің ең жоғары шекті уақыты – 10 (он) минуттан аспайды;
мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға қызмет көрсетудiң ең жоғары шекті уақыты – 10 (он) минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) уәкілетті органға өтiнiш берген кезде - жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа (сенбі, жексенбі) жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетiлген қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады;
2) Орталыққа өтiнiш берген кезде - демалыс және мереке күндерiнен басқа жұмыс күндерi, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетiлген қызмет көрсетусiз, электрондық кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға, оның ішінде физикалық мүмкiндiктерi шектеулi адамдарға қызметтi көрсету үшiн жағдайлар көзделген, тұтынушы тұратын жері бойынша уәкілетті органның және Орталықтың ғимаратында ұсынылады. Күтуге арналған залдары толтырылған бланк үлгiлерi бар ақпараттық стендтермен жарақталады.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о наличии личного подсобного хозяйства (на бумажном носителе), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса которого указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту и в Центре.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении потребителя в уполномоченный орган:
государственная услуга предоставляется с момента обращения;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 10 (десяти) минут;
максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги - не более 10 (десяти) минут;
2) при обращении потребителя в Центр:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента составляют не более 2 (двух) дней;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 10 (десяти) минут;
максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги - не более 10 (десяти) минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в Центр - в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва. Прием осуществляется в порядке электронной очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в зданиях уполномоченного органа и Центра по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.

12. Тұтынушыға мемлекеттiк қызметті ұсынудан мынадай жағдайларда:
1) осы Регламенттiң 18-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық емес пакетiн ұсынғанда;
2) уәкiлеттi органның шаруашылық кiтабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректер жоқ болғанда бас тартылады.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiредi немесе Орталыққа өтiнiш бередi;
2) Орталық өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыға тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсырғанын растайтын анықтама бередi, онда Орталықтың мөртабаны және тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi қамтылады және өтiнiштi уәкiлеттi органға бередi;
3) тiкелей хабарласқан кезде уәкiлеттi орган тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесiн рәсiмдейдi және бередi, Орталықтан ұсынылған өтiнiштердi қарауды iске асырады, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелдi жауап дайындайды немесе жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтаманы рәсiмдейдi, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн Орталыққа жібереді;
4) Орталық тұтынушыға жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелдi жауап бередi.
14. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк әрекеттердiң қисынды кезектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызбалар осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
15. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттердiң (рәсiмдердiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
16. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттар қабылдауды iске асыратын тұлғалардың минималды саны бiр қызметшiнi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісiндегі
әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
17. Орталықта құжаттардың қабылдауы "терезе" арқылы iске асырылады, оларда Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
18. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
уәкiлеттi органға өтініш жасаған кезде тұтынушы жеке куәлiгiн ұсына отырып, ауызша нысанда жүгінеді;
Орталыққа өтініш жасаған кезде:
1) еркiн нысандағы өтiнiш;
2) салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасын ұсына отырып, жеке куәлiктiң көшiрмесi.

12. В предоставлении государственной услуги потребителю будет отказано в следующих случаях:
1) предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента;
2) отсутствие данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге уполномоченного органа.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель обращается в уполномоченный орган или подает заявление в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления, выдает потребителю справку, подтверждающую сдачу потребителем всех необходимых документов для получения государственной услуги, в которой содержится штамп Центра и дата получения потребителем государственной услуги и передает заявление в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган оформляет и выдает результат оказания услуги потребителю при обращении напрямую, осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги или оформляет справку о наличии личного подсобного хозяйства, и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает потребителю справку о наличии личного подсобного хозяйства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
14. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
18. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
при обращении в уполномоченный орган потребитель обращается в устной форме с предоставлением удостоверения личности;
при обращении в Центр:
1) заявление в произвольной форме;
2) копию удостоверения личности с представлением оригинала для сверки.

19. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде мынадай ҚФБ іске қосылады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшысы;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
20. Уәкiлеттi органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi іске асыруға жауапкершiлiк алады.
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Өкілетті
органдардың
атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
Электрондық
мекенжайы
"Арқалық қаласы
ауыл шаруашылығы
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі
Арқалық қаласы,
Абай даңғылы,
29
8-714-30-7-07-90,
8-714-30-7-01-88
sh_ark@mail.kz
"Рудный қаласы
ауыл шаруашылығы
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі
Рудный қаласы,
Ленин көшесi,
95
8-714-31-4-98-46
selhoz_lsk@mail.ru
"Қостанай қаласы
ауыл шаруашылығы
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі"
Қостанай
қаласы,
Пушкин көшесi,
98
8-714-2-57-57-43,
8-714-2-57-57-73
ocx@kostanay.kz
"Лисаков қаласы
ауыл шаруашылығы
және ветеринария
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі
Лисаков қаласы,
Мир көшесi, 31
8-714-33-3-83-91
Selhoz_lsk@mail.ru
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті
органдардың
атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
Электрондық пошта
"Аққошқар
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Аққошқар
селосы,
Абай көшесi, 13
8-714-30-3-00-90
arkalyk@kostanay.kz
"Алуа селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Алуа селосы,
Жангелдин
көшесi, 1
8-714-30-3-04-81
arkalyk@kostanay.kz
"Аңғар селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Аңғар селосы,
Ленин көшесi, 13
8-714-30-7-07-17
arkalyk@kostanay.kz
"Ашутасты
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Ашутасты
селосы,
Мичурин көшесi,
2-ғимарат
8-714-30-2-20-20
arkalyk@kostanay.kz
"Восточный
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Восточный
селосы,
Советская
көшесi, 8
8-714-30-2-31-11
arkalyk@kostanay.kz
"Жалғызтал
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Жалғызтал
селосы,
Центральная
көшесi, 10
8-714-30-3-03-84
arkalyk@kostanay.kz
"Жаңақала
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Жаңақала
селосы,
Әбдіғапархан
көшесi, 8

19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченных
органов
Юридический
адрес
Контактный телефон
Электронная
почта
Государственное
учреждение "Отдел
сельского
хозяйства города
Аркалык"
город
Аркалык,
проспект
Абая, 29
8-714-30-7-07-90
8-714-30-7-01-88
sh_ark@mail.kz
Государственное
учреждение "Отдел
сельского
хозяйства города
Рудный"
город
Рудный,
улица Ленина, 95
8-714-31-4-98-46
selhoz_lsk@mail.ru
Государственное
учреждение "Отдел
сельского
хозяйства города
Костанай"
город
Костанай,
улица
Пушкина, 98
8-714-2-57-57-43
8-714-2-57-57-73
ocx@kostanay.kz
Государственное
учреждение "Отдел
сельского
хозяйства и
ветеринарии
акимата города
Лисаковска"
город
Лисаковск,
улица Мира,
31
8-714-33-3-83-91
Selhoz_lsk@mail.ru
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченных
органов
Юридический
адрес
Контактный
телефон
Электронная
почта
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аккошкар"
город Аркалык,
село Аккошкар,
улица Абая, 13
8-714-30-3-00-90
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Алуа"
город Аркалык,
село Алуа,
улица
Джангельдина, 1
8-714-30-3-04-81
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ангарское"
город Аркалык,
село
Ангарское,
улица Ленина,
13
8-714-30-7-07-17
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ашутасты"
город Аркалык,
село Ашутасты,
улица Мичурина,
здание 2
8-714-30-2-20-20
arkalyk@kostanay.kz
Государственное учреждение «Аппарат акима села Восточное»
город Аркалык,
село Восточное,
улица Советская, 8
8-714-30-2-31-11
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Жалгызтал"
город Аркалык,
село
Жалгызтал,
улица
Центральная, 10
8-714-30-3-03-84
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Жанакала"
город Аркалык,
село Жанакала,
улица Абдыгапархан, 8

8-714-30-3-05-45
arkalyk@kostanay.kz
"Көктау селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Көктау селосы,
Молдағұлова
көшесi, 5
8-714-30-3-00-77
arkalyk@kostanay.kz
"Матросово
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Матросово
селосы,
Степная көшесi,
1
8-714-30-3-03-23
arkalyk@kostanay.kz
"Мирный селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Мирный селосы,
Механизаторов
көшесi, 13
8-714-30-3-08-63
arkalyk@kostanay.kz
"Молодежный
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Молодежный
селосы,
Дубанов көшесi,
25
8-714-30-3-06-16
8-714-30-7-09-53
8-714-30-7-39-03
arkalyk@kostanay.kz
"Үштөбе селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Үштөбе селосы,
Строительная
көшесi, 13
8-714-30-2-60-70
arkalyk@kostanay.kz
"Фурманово
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Фурманово
селосы,
Мир көшесi, 10
8-714-30-2-40-40
8-714-30-2-41-38
arkalyk@kostanay.kz
"Целинный
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Целинный
селосы,
Ленин көшесi, 45
8-714-30-3-07-27
arkalyk@kostanay.kz
"Екідің селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Екідің селосы,
Өзен көшесi, 7
8-714-57-3-29-29
arkalyk@kostanay.kz
"Қайыңды
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Қайыңды селосы,
Құлымбет көшесi,
36
8-714-30-3-02-82
arkalyk@kostanay.kz
"Родина селолық
округі әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Родина селосы,
Гагарин көшесi,
21
8-714-30-2-11-77
ap.rodinskogo@
yandex.kz
"Октябрь кенті
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Лисаков қаласы,
Октябрь кенті,
Буденный көшесi,
8-714-33-5-01-95
okt_akimat@mail.ru
"Красногор
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Лисаков қаласы,
Красногор селосы
8-714-58-3-40-30
krasnogorsk@lsk.kz
"Қашар кенті
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Рудный қаласы,
Қашар кенті,
1-шағын аудан,
38
8-714-56-2-04-71
8-714-56-2-04-87
akimatkachar@
mail.ru
"Горняк кенті
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Рудный қаласы,
Горняк кент,
Сәтпаев көшесi,
24
8-714-31-2-15-18
8-714-31-2-13-16
gornrud@yandex.ru
"Обаған селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Обаған селосы,
Ленин көшесi, 4
8-714-45-3-42-21
ubagan@mail.ru
"Красный
кордон селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Красный кордон
селосы,
Центральная
көшесi
8-714-55-6-96-90
8-714-45-22-6-64
Altynsarkrasnykardon@
rambler.ru
"Свердловка
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Свердлов
селосы,
Ленин көшесi,
28
8-714-45-3-37-35
altynsarsverdlova@
rambler.ru
"Большечураков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Большая-Чураков
селосы,
Советская
көшесi, 40

8-714-30-3-05-45
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Коктау"
город Аркалык,
село Коктау,
улица
Молдагулова, 5
8-714-30-3-00-77
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Матросово"
город Аркалык,
село
Матросово,
улица Степная,
1
8-714-30-3-03-23
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Мирное"
город Аркалык,
село Мирное,
улица
Механизаторов,
13
8-714-30-3-08-63
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Молодежное"
город Аркалык,
село
Молодежное,
улица Дубанова,
25
8-714-30-3-06-16
8-714-30-7-09-53
8-714-30-7-39-03
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Уштобе"
город Аркалык,
село Уштобе,
улица
Строительная,
13
8-714-30-2-60-70
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Фурманово"
город Аркалык,
село
Фурманово,
улица Мира, 10
8-714-30-2-40-40
8-714-30-2-41-38
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Целинное"
город Аркалык,
село Целинное,
улица Ленина,
45
8-714-30-3-07-27
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Екидин"
город Аркалык,
село Екидин,
улица Озен, 7
8-714-57-3-29-29
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кайндинского
сельского округа"
город Аркалык,
село Каинды,
улица Кулымбет,
36
8-714-30-3-02-82
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Родинского
сельского округа"
город Аркалык,
село Родина,
улица Гагарина,
21
8-714-30-2-11-77
ap.rodinskogo@
yandex.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка
Октябрьский"
город
Лисаковск,
поселок
Октябрьский,
улица
Буденного, 5а
8-714-33-5-01-95
okt_akimat@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
Красногорское"
город
Лисаковск,
село
Красногорское
8-714-58-3-40-30
krasnogorsk@lsk.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка Качар"
город Рудный,
поселок Качар,
1 микрорайон,
38
8-714-56-2-04-71
8-714-56-2-04-87
akimatkachar@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка
Горняцкий"
город Рудный,
поселок
Горняцкий,
улица Сатпаева,
24
8-714-31-2-15-18
8-714-31-2-13-16
gornrud@yandex.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Убаганское"
Алтынсаринский
район,
село
Убаганское,
улица Ленина, 4
8-714-45-3-42-21
ubagan@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Красный
Кордон"
Алтынсаринский
район, село
Красный
Кордон, улица
Центральная
8-714-55-6-96-90
8-714-45-22-6-64
Altynsarkrasnykardon@ rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Свердловка"
Алтынсаринский
район,
село
Свердловка,
улица Ленина,
28
8-714-45-3-37-35
altynsarsverdlova@ rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Большечураковс-
кого сельского
округа"
Алтынсаринский
район,
село
Большая-
Чураковка,
улица
Советская, 40

8-714-45-3-58-16
altynshrchurakov@
rambler.ru
"Димитров
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Танабай
селосы,
Ленин көшесi
8-714-45-3-24-10
Altynsardmt@
rambler.ru
"Докучаев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Докучаев
селосы,
Первомайская
көшесi, 1
8-714-45-3-21-41
8-714-45-51-1-10
altynsardokuchaevo@
rambler.ru
"Лермонтов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Лермонтов
селосы,
Школьная
көшесi, 10
8-714-45-3-25-32
LLermontovskiy@
mail.ru
"Маяковский
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Первомай
селосы,
Луговой көшесi,
1
8-714-45-3-49-72
altynsarmayakov@
rambler.ru
"Новоалексеев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Новоалексеев
селосы,
Ленин көшесi
8-714-45-3-27-19
altynsarnovoalekseev@
rambler.ru
"Приозерный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Приозерный
селосы,
Ленин көшесi,
32
8-714-45-3-31-38
altynsarprioz@mail.ru
"Силантьев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Силантьев
селосы,
Мир көшесi, 15
8-714-45-2-11-73
8-714-45-2-13-52
Silantevka.akimat@
mail.ru
"Щербаков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Алтынсарин
ауданы,
Щербаков
селосы
8-714-45-33-6-06
8-714-45-33-5-23
dokumen_Alma@mail.ru
"Аманкелді
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Аманкелді
селосы,
Майлин көшесi,
14
8-714-40-2-17-00
8-714-40-2-20-22
amanselakim@mail.ru
"Ақсай селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Ақсай селосы,
Бейбітшілік
көшесі, 1
8-714-38 3-10-10
amangeldy@kostanay.kz
"Степняк
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Степняк селосы,
Абай көшесі, 6
8-714-38-3-20-20
amangeldy@kostanay.kz
"Үштоғай
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Үштоғай селосы,
Школьная
көшесі, 1
8-714-38-3-20-10
amangeldy@
kostanay.kz
"Тасты селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Тасты селосы
8-714-40-2-13-99
amangeldy@kostanay.kz
"Амантоғай
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Амантоғай
селосы,
Маметова
көшесі, 7
8-714-40-2-53-93
Amantogay@mail.ru
"Байғабыл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Байғабыл
селосы,
Байқадамов
көшесі, 13
8-714-40-2-55-75
amangeldy@kostanay.kz
"Есір селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Есір селосы,
Наурыз көшесі,
2/1
8-714-40-2-20-31
amangeldy@kostanay.kz
"Қабырға
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Қабырға селосы,
Достық көшесі,
11

8-714-45-3-58-16
altynshrchurakov@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Димитровского
сельского округа"
Алтынсаринский
район,
село
Танабаевское,
улица Ленина
8-714-45-3-24-10
Altynsardmt@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Докучаевского
сельского округа"
Алтынсаринский
район,
село
Докучаевка,
улица
Первомайская, 1
8-714-45-3-21-41
8-714-45-51-1-10
altynsardokuchaevo@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Лермонтовского
сельского округа"
Алтынсаринский
район,
село
Лермонтово,
улица Школьная,
10
8-714-45-3-25-32
LLermontovskiy@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Маяковского
сельского округа"
Алтынсаринский
район, село
Первомайское,
улица Луговая,
1
8-714-45-3-49-72
altynsarmayakov@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новоалексеевского
сельского округа"
Алтынсаринский
район, село
Новоалексеевка,
улица Ленина
8-714-45-3-27-19
altynsarnovoalekseev@ rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Приозерного
сельского округа"
Алтынсаринский
район,
село
Приозерное,
улица Ленина,
32
8-714-45-3-31-38
altynsarprioz@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Силантьевского
сельского округа"
Алтынсаринский
район,
село
Силантьевка,
улица Мира, 15
8-714-45-2-11-73
8-714-45-2-13-52
Silantevka.akimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Щербаковского
сельского округа"
Алтынсаринский
район,
село Щербаково,
8-714-45-33-6-06
8-714-45-33-5-23
dokumen_Alma@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Амангельды"
Амангельдинский
район,
село
Амангельды,
улица Майлина,
14
8-714-40-2-17-00
8-714-40-2-20-22
amanselakim@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аксай"
Амангельдинский район, село Аксай, улица Бейбитшилик, 1
8-714-38 3-10-10
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Степняк"
Амангельдинский
район,
село Степняк,
улица Абая, 6
8-714-38-3-20-20
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Уштогай"
Амангельдинский
район,
село Уштогай,
улица Школьная,
1
8-714-38-3-20-10
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Тасты"
Амангельдинский
район,
село Тасты
8-714-40-2-13-99
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Амантогайского
сельского округа"
Амангельдинский
район,
село Амантогай,
улица Маметова,
7
8-714-40-2-53-93
Amantogay@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Байгабылского
сельского округа"
Амангельдинский
район,
село Байгабыл,
улица
Байкадамова, 13
8-714-40-2-55-75
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Есирского
сельского округа"
Амангельдинский
район, село
Есир,
улица Наурыз,
2/1
8-714-40-2-20-31
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кабыргинского
сельского округа"
Амангельдинский
район,
село Кабырга,
улица Достык,
11

8-714-40-2-16-50
amangeldy@kostanay.kz
"Қарасу
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Қарасу селосы,
Есполов көшесі
8-714-40-2-13-92
amangeldy@kostanay.kz
"Қарынсалды
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Қарынсалды
селосы,
Наурыз көшесі,
5
8-714-59-2-00-01
amangeldy@kostanay.kz
"Құмкешу
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Құмкешу селосы,
Абай көшесі, 2
8-714-40-2-15-99
amangeldy@kostanay.kz
"Үрпек селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Аманкелді
ауданы,
Үрпек селосы,
Жангелдин
көшесі, 12
8-714-40-2-51-74
amangeldy@kostanay.kz
"Әулиекөл
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Әулиекөл
селосы,
Байтұрсынов
көшесi, 49
8-714-53-2-11-70
8-714-53-2-11-68
auliekol1940@mail.ru
"Қосағал
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Қосағал селосы,
Молодежная
көшесі, 1
8-714-53-9-72-15
8-714-53-2-58-16
auliekol@kostanay.kz
"К. Тұрғымбаев
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
К. Тұрғымбаев
селосы
8-714-59-2-02-14
auliekol@kostanay.kz
"Первомайское
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Первомайское
селосы
8-714-59-9-35-37
auliekol@kostanay.kz
"Құсмұрын
кенті әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Құсмұрын
кенті,
Ленин көшесi,
58
8-714-53-9-53-99
8-714-53-3-23-00
olga-kriukova@mail.ru
"Аманқарағай
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Аманқарағай
селосы,
Ленин көшесi,
58
8-714-53-9-95-79
aman_akimat@mail.ru
"Диев селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Диев селосы,
Ленин көшесi, 5
8-714-53-9-11-32
auliekol@kostanay.kz
"Қазанбасы
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Октябрь селосы,
Ленин көшесі,
10
8-714-53-2-67-22
auliekol@kostanay.kz
"Москалев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Москалев
селосы,
Наметова
көшесі, 23
8-714-53-9-43-42
Moskalevka_akimat@
mail.ru
"Новонежин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Новонежин
селосы,
Комсомольская
көшесі, 5
8-714-53-9-77-48
8-714-53-9-78-62
cnara.fatkullina@
yandex.ru
"Новоселов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Новоселов
селосы,
Целинная
көшесі, 7
8-714-53-2-11-94
dias-burkut@mail.ru
"Сұлукөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Юльев селосы,
Ленин көшесі, 3
8-714-53-9-37-02
auliekol@kostanay.kz
"Тимофеев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Тимофеев
селосы,
Школьная көшесі

8-714-40-2-16-50
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Карасуского
сельского округа"
Амангельдинский
район, село
Карасу,
улица Есполова
8-714-40-2-13-92
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное учреждение «Аппарат акима Карынсалдинского сельского округа»
Амангельдинский район,
село Карынсалды,
улица Наурыз, 5
8-714-59-2-00-01
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кумкешуского
сельского округа"
Амангельдинский
район,
село Кумкешу,
улица Абая, 2
8-714-40-2-15-99
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Урпекского
сельского округа"
Амангельдинский
район,
село Урпек,
улица
Жангельдина, 12
8-714-40-2-51-74
amangeldy@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аулиеколь"
Аулиекольский
район,
село Аулиеколь,
улица
Байтурсынова,
49
8-714-53-2-11-70
8-714-53-2-11-68
auliekol1940@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Косагал"
Аулиекольский
район, село
Косагал, улица
Молодежная, 1
8-714-53-9-72-15
8-714-53-2-58-16
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
К. Тургумбаева"
Аулиекольский
район,
село
К. Тургумбаева
8-714-59-2-02-14
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
Первомайское"
Аулиекольский
район,
село
Первомайское
8-714-53-9-35-37
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка Кушмурун"
Аулиекольский
район,
поселок
Кушмурун,
улица Ленина,
58
8-714-53-9-53-99
8-714-53-3-23-00
olga-kriukova@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Аманкарагайского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село
Аманкарагай,
улица Ленина,
58
8-714-53-9-95-79
aman_akimat@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Диевского
сельского округа"
Аулиекольский
район, село
Диевка,
улица Ленина, 5
8-714-53-9-11-32
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Казанбасского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село
Октябрьское,
улица Ленина,
10
8-714-53-2-67-22
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Москалевского
сельского
округа"
Аулиекольский
район,
село
Москалевка,
улица Наметова,
23
8-714-53-9-43-42
Moskalevka_akimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новонежинского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село Новонежинка,
улица
Комсомольская,
5
8-714-53-9-77-48
8-714-53-9-78-62
cnara.fatkullina@
yandex.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новоселовского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село
Новоселовка,
улица Целинная,
7
8-714-53-2-11-94
dias-burkut@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Сулукольского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село Юльевка,
улица Ленина, 3
8-714-53-9-37-02
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тимофеевского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село
Тимофеевка,
улица Школьная

8-714-53-9-41-96
timofeevkaGU-2011@
mail.ru
"Чернигов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Чернигов
селосы,
Ленин көшесі,
29
8-714-53-9-87-44
auliekol@kostanay.kz
"Шағала
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Әулиекөл
ауданы,
Шағала селосы
8-714-53-2-12-38
8-714-53-2-63-37
auliekol@kostanay.kz
"Денисов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Денисов
селосы,
Калинин көшесi,
6
8-714-34-2-22-77
8-714-34-9-24-30
denisovka@mail.kz
"Перелески
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Перелески
селосы,
Центральная
көшесi, 1
8-714-34-9-31-67
akimatpereleski@
mail.ru
"Архангел
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Жалтыркөл
селосы,
Мир көшесi, 8
8-714-34-9-33-99
arhanokrug@mail.ru
"Аршалы
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Аршалы селосы,
Центральная
көшесi, 9
8-714-34-9-51-98
8-714-34-2-51-98
akimat-arshala@
mail.ru
"Әйет селолық
округі
әкімінің
аппараты
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Әйет селосы,
50 лет
Казахстана
көшесi, 2
8-714-34-9-75-44
guayatskookruga@
mail.ru
"Заәйет
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Заәйет селосы,
Московская
көшесi, 6
8-714-34-9-61-07
zaaietocrug@
rambler.ru
"Комаров
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Комаров
селосы,
Первая көшесi,
1
8-714-34-9-37-46
8-714-34-2-50-46
akimat_komarova@
rambler.ru
"Красноармейск
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов ауданы,
Фрунзе селосы,
Комсомольская
көшесi, 1
8-714-34-9-54-10
akimat_frunze@mail.ru
"Қырым селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Қырым селосы,
Ленин көшесi, 2
8-714-34-9-64-31
krim_akimat@mail.kz
"Некрасов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Некрасов
селосы,
Комаров көшесi, 14
8-714-34-9-11-83
8-714-34-2-25-17
Zauresch_n@mail.ru
"Покров
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Покров селосы,
Мир көшесi, 6
8-714-34-9-34-82
8-714-34-2-53-82
pokrovka_akimat@
mail.kz
"Приречен
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Приречен
селосы,
Ленин көшесi, 2
8-714-34-9-46-75
8-714-34-9-49-75
prirak@mail.ru
"Свердлов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов ауданы,
Свердлов
селосы,
Школьная
көшесi, 1
8-714-34-9-45-67
magusa@ mail.ru
sverdlov_akimat@
mail.kz
"Тельман
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Антонов
селосы,
Садовый көшесi,
38

8-714-53-9-41-96
timofeevkaGU-2011@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Черниговского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село
Черниговка,
улица Ленина,
29
8-714-53-9-87-44
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Шагалинского
сельского округа"
Аулиекольский
район,
село Шагала
8-714-53-2-12-38
8-714-53-2-63-37
auliekol@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Денисовка"
Денисовский
район,
село
Денисовка,
улица Калинина,
6
8-714-34-2-22-77
8-714-34-9-24-30
denisovka@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Перелески"
Денисовский
район, село
Перелески,
улица
Центральная, 1
8-714-34-9-31-67
akimatpereleski@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Архангельского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Жалтырколь,
улица Мира, 8
8-714-34-9-33-99
arhanokrug@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Аршалинского
сельского округа"
Денисовский
район,
село Аршалы,
улица
Центральная, 9
8-714-34-9-51-98
8-714-34-2-51-98
akimat-arshala@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Аятского
сельского округа"
Денисовский
район,
село Аятское,
улица 50 лет
Казахстана, 2
8-714-34-9-75-44
guayatskookruga@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Зааятского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Зааятское,
улица
Московская, 6
8-714-34-9-61-07
zaaietocrug@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Комаровского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Комаровка,
улица Первая, 1
8-714-34-9-37-46
8-714-34-2-50-46
akimat_komarova@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Красноармейского
сельского округа"
Денисвоский
район, село
Фрунзенское,
улица
Комсомольская,
1
8-714-34-9-54-10
akimat_frunze@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Крымского
сельского округа"
Денисовский
район,
село Крымское,
улица Ленина, 2
8-714-34-9-64-31
krim_akimat@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Некрасовского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Некрасовка,
улица Комарова,
14
8-714-34-9-11-83
8-714-34-2-25-17
Zauresch_n@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Покровского
сельского округа"
Денисовский
район,
село Покровка,
улица Мира, 6
8-714-34-9-34-82
8-714-34-2-53-82
pokrovka_akimat@
mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Приреченского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Приреченка,
улица Ленина, 2
8-714-34-9-46-75
8-714-34-9-49-75
prirak@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Свердловского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Свердловка,
улица Школьная,
1
8-714-34-9-45-67
magusa@ mail.ru
sverdlov_akimat@
mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тельманского
сельского округа"
Денисовский
район,
село
Антоновка,
улица Садовая,
38

8-714-34-9-72-73
telman_co@mail.ru
"Тобыл селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Денисов
ауданы,
Глебов селосы,
Центральная
көшесi
8-714-34-9-43-73
tobol_akimat@mail.kz
"Ақкөл ауылы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы, Ақкөл
ауылы
8-714-39-2-14-04
Akimatjang@mail.ru
"Аралбай
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы, Аралбай
селосы,
Независимость
көшесі, 3
8-714-39-2-53-33
Akimatjang@mail.ru
"Бидайық
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы, Бидайық
селосы,
Независимость
көшесі, 16
8-714-59-2-01-01
Akimatjang@mail.ru
"Қарасу селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Қарасу селосы,
Жеңіс көшесі,
11
8-714-59-2-03-01
8-714-39-2-69-51
Akimatjang@mail.ru
"Милісай
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Милісай
селосы,
Жастар көшесі,
6
8-714-57-3-10-10
8-714-59-2-07-41
Akimatjang@mail.ru
"Сужарған
ауылы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Сужарған ауылы,
Астана көшесі,
10
8-714-39-2-86-21
8-714-39-2-61-94
Akimatjang@mail.ru
"Торғай селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Торғай селосы,
Аманкелді
көшесі, 38
8-714-39-2-15-00
8-714-39-2-15-04
Selakimat@mail.ru
"Шилі селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Шилі селосы,
Балдай көшесі,
1
8-714-39-2-16-33
8-714-59-2-17-31
Akimatjang@mail.ru
"Ақшығанақ
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Ақшығанақ аулы,
Тәуелсіздік
көшесі, 12
8-714-49-2-53-33
Akimatjang@mail.ru
"Албарбөгет
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Көкалат селосы,
Нұрманов
көшесі, 1
8-714-59-2-44-16
8-714-39-2-62-62
Akimatjang@mail.ru
"Амангелді
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Шеген селосы,
Нарынбаев
көшесі, 29
8-714-39-2-31-45
Akimatjang@mail.ru
"Жаркөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Тәуіш селосы,
Желтоқсан
көшесі, 3
8-714-39-2-02-60
Akimatjang@mail.ru
"Қалам-Қарасу
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Қалам-Қарасу
селосы,
Душатов көшесі,
2
8-714-39-2-18-14
8-714-39-2-60-63
Akimatjang@mail.ru
"Қызбел
ауылдық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жангелдин
ауданы,
Саға селосы,
Күдері Ақын
көшесі, 8
8-714-59-2-12-01
Akimatjang@mail.ru
"Аққарға
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Аққарға
селосы,
Зайчикова
көшесi, 10
8-714-35-7-13-89
zhitikara@kostanay.kz
"Волгоград
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Волгоград
селосы

8-714-34-9-72-73
telman_co@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тобольского
сельского округа"
Денисовский
район,
село Глебовка,
улица
Центральная
8-714-34-9-43-73
tobol_akimat@
mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима аула Акколь"
Джангельдинский
район,
аул Акколь
8-714-39-2-14-04
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аралбай"
Джангельдинский
район,
село Аралбай,
улица
Независимости,
3
8-714-39-2-53-33
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Бидайык"
Джангельдинский
район,
село Бидайык,
улица
Независимости,
16
8-714-59-2-01-01
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Карасу"
Джангельдинский
район,
село Карасу,
улица Женис, 11
8-714-59-2-03-01
8-714-39-2-69-51
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Милысай"
Джангельдинский
район,
село Милысай,
улица Жастар, 6
8-714-57-3-10-10
8-714-59-2-07-41
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Сужарган"
Джангельдинский
район,
село Сужарган,
улица Астана,
10
8-714-39-2-86-21
8-714-39-2-61-94
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Торгай"
Джангельдинский
район, село
Торгай, улица
Амангельды, 38
8-714-39-2-15-00
8-714-39-2-15-04
Selakimat@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Шили"
Джангельдинский
район,
село Шили,
улица Балдая, 1
8-714-39-2-16-33
8-714-59-2-17-31
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Акшиганакского
сельского округа"
Джангельдинский
район,
аул Акшиганак,
улица
Тәуелсіздік, 12
8-714-49-2-53-33
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Албарбогетского
сельского округа"
Джангельдинский
район,
село Кокалат,
улица
Нурманова, 1
8-714-59-2-44-16
8-714-39-2-62-62
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Амангельдинского
сельского округа"
Джангельдинский
район, село
Шеген,
улица
Нарынбаева, 29
8-714-39-2-31-45
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Жаркольского
сельского округа"
Джангельдинский
район,
село Тауыш,
улица
Желтоксан, 3
8-714-39-2-02-60
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Калам-Карасуского
сельского округа"
Джангельдинский
район, аул
Калам-Карасу,
улица Душатова,
2
8-714-39-2-18-14
8-714-39-2-60-63
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кызбельского
аульного округа"
Джангельдинский
район,
село Сага,
улица Кудери
Акына, 8
8-714-59-2-12-01
Akimatjang@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аккарга"
Житикаринский
район, село
Аккарга, улица
Зайчиковой, 10
8-714-35-7-13-89
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
Волгоградское"
Житикаринский
район, село
Волгоградское

8-714-35-7-73-42
zhitikara@kostanay.kz
"Забелов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Забелов селосы
8-714-35-9-23-42
zabelovakimat@mail.ru
"Милютин
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Милютин селосы
8-714-35-9-63-42
GUApparatAkimail@
mail.ru
"Пригородный
ауылы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Пригородный
ауылы,
П. Морозов
көшесi, 11
8-714-35-7-33-31
zolotareva@mail.ru
"Приречный
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Приречный
селосы,
Школьная
көшесi, 1
8-714-35-7-63-42
zhitikara@kostanay.kz
"Степной
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Степной селосы,
Минская көшесi,
12
8-714-35-9-13-42
stp.akim@mail.ru
"Тимирязев
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Тимирязев
селосы,
40 лет Октября
көшесi, 1
8-714-35-7-83-42
zhitikara@kostanay.kz
"Шевченковка
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Шевченковка
селосы,
Советская
көшесi, 15
8-714-35-9-43-42
zhitikara@kostanay.kz
"Чайковский
ауылы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Чайковский
ауылы,
Клубный көшесi,
13
8-714-35-9-83-42
zhitikara@kostanay.kz
"Ырысай селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Ырысай селосы,
Школьная
көшесі, 12
8-714-35-9-25-30
zhitikara@kostanay.kz
"Большевик
селолық округі
әкімінің
аппарат"
мемлекеттiк мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Тургенов
селосы,
Комсомольская
көшесi, 16
8-714-35-9-53-42
zhitikara@kostanay.kz
"Мүктікөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Мүктікөл
селосы,
Ленин көшесi,
11
8-714-357-53-66
zhitikara@kostanay.kz
"Тоқтаров
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Жітіқара
ауданы,
Тоқтаров
селосы,
Школьная
көшесi, 15
8-714-35-9-33-42
zhitikara@kostanay.kz
"Алтынсарин
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Алтынсарин
селосы,
Школьная
көшесi, 7
8-714-37-2-73-94
Kgulsagira@mail.ru
"Арқа селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Арқа селосы
8-714-37-2-45-35
akimatarka@mail.ru
"Аралкөл
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Аралкөл
селосы,
Абай көшесi, 1
8-714-37-2-74-46
akimataralkol@mail.ru
"Дружба селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Дружба селосы,
Школьная
көшесi, 5
8-714-37-2-86-43
Akimat-drujba@mail.ru
"Қарабатыр
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Қарабатыр
селосы
8-714-37-2-32-26
Murzahanova71@mail.ru
"Клочков
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Клочков
селосы,
Клочков көшесi,
9
8-714-37-2-33-42
Akim_Kloshkovo@mail.ru
"Ливанов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Ливанов
селосы,
Комсомольская
көшесi

8-714-35-7-73-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Забеловка"
Житикаринский
район,
село Забеловка
8-714-35-9-23-42
zabelovakimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Милютинка"
Житикаринский
район,
село Милютинка
8-714-35-9-63-42
GUApparatAkimaMil@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
аула Пригородное"
Житикаринский
район,
аул
Пригородное,
улица
П.Морозова, 11
8-714-35-7-33-31
zolotareva@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Приречное"
Житикаринский
район, село
Приречное,
улица
Школьная, 1
8-714-35-7-63-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Степное"
Житикаринский
район, село
Степное, улица
Минская, 12
8-714-35-9-13-42
stp.akim@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Тимирязево"
Житикаринский
район,
село
Тимирязево,
улица 40 лет
Октября, 1
8-714-35-7-83-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Шевченковка"
Житикаринский
район, село
Шевченковка,
улица
Советская, 15
8-714-35-9-43-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
аула Чайковское"
Житикаринский
район, аул
Чайковское,
улица Клубная,
13
8-714-35-9-83-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ырсай"
Житикаринский
район, село
Ырсай, улица
Школьная, 12
8-714-35-9-25-30
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Большевистского
сельского округа"
Житикаринский
район,
село
Тургеновка,
улица
Комсомольская,
16
8-714-35-9-53-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Муктикольского
сельского округа"
Житикаринский
район,
село
Муктиколь,
улица Ленина,
11
8-714-357-53-66
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тохтаровского
сельского округа"
Житикаринский
район,
село
Тохтарово,
улица Школьная, 15
8-714-35-9-33-42
zhitikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Алтынсарино"
Камыстинский
район, село
Алтынсарино,
улица Школьная,
7
8-714-37-2-73-94
Kgulsagira@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Арка"
Камыстинский
район,
село Арка
8-714-37-2-45-35
akimatarka@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аралколь"
Камыстинский
район,
село Аралколь,
улица Абая, 1
8-714-37-2-74-46
akimataralkol@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Дружба"
Камыстинский
район,
село Дружба,
улица Школьная,
5
8-714-37-2-86-43
Akimat-drujba@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Карабатыр"
Камыстинский
район,
село Карабатыр
8-714-37-2-32-26
Murzahanova71@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Клочково"
Камыстинский
район,
село Клочково,
улица Клочково,
9
8-714-37-2-33-42
Akim_Kloshkovo@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ливановка"
Камыстинский
район,
село
Ливановка,
улица
Комсомольская

8-714-37-2-55-46
Akimat_Livanovka@
mail.ru
"Пушкин селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Пушкин селосы,
Школьная
көшесi, 3/1
8-714-38-2-43-47
AKIMAT_PUSHKINO@
mail.ru
"Талдыкөл
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Талдыкөл
селосы,
Октябрьская
көшесi, 13
8-714-37-2-52-10
AKIMAT_Taldykol@
mail.ru
"Бестөбе
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Бестөбе селосы
8-714-37-2-71-10
Akimatbestobe@mail.ru
"Богданов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Фрунзе селосы,
Комсомольская
көшесi, 11
8-714-37-2-82-17
akimatbagdanovka@
mail.ru
"Горький
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Адай селосы,
Школьная көшесi
8-714-37-2-51-31
Akimat-gorkovskij@
yandex.ru
"Жайылма
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Жайылма
селосы,
Ленин көшесi, 3
8-714-38-2-43-22
AKIMILMA@mail.ru
"Свердлов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Қамысты
селосы,
Ленин көшесi,
22
8-714-37-2-12-55
Akim_sverdlov@mail.ru
"Свободный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Свободный
селосы
8-714-37-2-65-32
akimatsvobodnyi@
mail.ru
"Орқаш селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қамысты ауданы,
Орқаш селосы,
Центральная
көшесi, 8
8-714-37-2-73-60
Akim_urkash2009@
mail.ru
"Қарабалық
кенті әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Қарабалык кент,
Нечипуренко
көшесi, 17
8-714-41-3-40-51
karab.karab2010@
mail.ru
"Тоғызақ
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Тоғызақ селосы,
Степной көшесі,
8
8-714-41-2-37-45
toguzak.karab@mail.ru
"Белоглин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Белоглин
селосы,
Иманов көшесі,
11
8-714-41-2-19-57
beloglinka.karab@
mail.ru
"Бозкөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Бозкөл селосы,
Советская
көшесі, 31
8-714-47-2-51-83
Boskol.karab@mail.ru
"Бөрлі селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Бөрлі селосы,
Советская
көшесі, 9
8-714-41-2-75-30
burli.karab@mail.ru
"Есенкөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Лесной селосы,
Жастар көшесі,
7
8-714-41-2-82-57
Esenkol.karab@mail.ru
"Қарабалық
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Қособа селосы,
Школьная
көшесі, 9
8-714-57-2-53-40
karab.karab@mail.ru
«Қостанай
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Верен селосы,
Мир көшесi, 20

8-714-37-2-55-46
Akimat_Livanovka@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Пушкино"
Камыстинский
район,
село Пушкино,
улица Школьная,
3/1
8-714-38-2-43-47
AKIMAT_PUSHKINO@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Талдыколь"
Камыстинский
район,
село Талдыколь,
улица
Октябрьская, 13
8-714-37-2-52-10
AKIMAT_Taldykol@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Бестобинского
сельского округа"
Камыстинский
район,
село Бестобе
8-714-37-2-71-10
Akimatbestobe@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Богдановского
сельского округа"
Камыстинский
район,
село Фрунзе,
улица
Комсомольская,
11
8-714-37-2-82-17
akimatbagdanovka@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Горьковского
сельского округа"
Камыстинский
район,
село Адаевка,
улица Школьная
8-714-37-2-51-31
Akimat-gorkovskij@
yandex.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Жаилминского
сельского округа"
Камыстинский
район,
село Жаилма,
улица Ленина, 3
8-714-38-2-43-22
AKIMILMA@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Свердловского
сельского округа"
Камыстинский
район,
село Камысты,
улица Ленина,
22
8-714-37-2-12-55
Akim_sverdlov@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Свободненского
сельского округа"
Камыстинский
район, село
Свободное
8-714-37-2-65-32
akimatsvobodnyi@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Уркашского
сельского округа"
Камыстинский
район,
село Уркаш,
улица
Центральная, 8
8-714-37-2-73-60
Akim_urkash2009@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка
Карабалык"
Карабалыкский
район, поселок
Карабалык,
улица
Нечипуренко, 17
8-714-41-3-40-51
karab.karab2010@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Тогузак"
Карабалыкский
район,
село Тогузак,
улица Степная,
8
8-714-41-2-37-45
toguzak.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Белоглинского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село
Белоглинка,
улица Иманова,
11
8-714-41-2-19-57
beloglinka.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Боскольского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Босколь,
улица
Советская, 31
8-714-47-2-51-83
Boskol.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Бурлинского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Бурли,
улица
Советская, 9
8-714-41-2-75-30
burli.karab@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Есенкольского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Лесное,
улица Жастар, 7
8-714-41-2-82-57
Esenkol.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Карабалыкского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Кособа,
улица Школьная,
9
8-714-57-2-53-40
karab.karab@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кустанайского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Веренка,
улица Мира, 20

8-714-41-4-02-86
Kustanai.karab@
mail.ru
"Михайлов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Михайлов
селосы,
Жеңіс көшесі, 1
8-714-41-2-64-32
mikailovka.karab@
mail.ru
"Новотроицк
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Новотроицк
селосы,
Машков көшесі,
5
8-714-41-2-31-69
novotroick.karab@
mail.ru
"Победа
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Победа селосы,
Ленин көшесі, 9
8-714-41-3-31-51
pobeda.karab@mail.ru
"Славен
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Славен селосы,
Мир көшесі, 2
8-714-59-34-2-29
Slavenskiy.karab@
mail.ru
"Смирнов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Смирнов селосы,
Ленин көшесі,
43
8-714-41-2-67-10
cmirnovka.karab@
mail.ru
"Станционный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Станционный
селосы,
Мир көшесі,
10/2
8-714-41-2-34-81
stancioniy.karab@
mail.ru
"Өрнек селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарабалық
ауданы,
Приречный
селосы,
Маяковский
алаңы
8-714-57-2-47-98
yrnek.karab@mail.ru
"Жалғызқан
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Жалғызқан
селосы,
Павлов көшесі,
22а
8-714-52-9-14-33
qalgiskan@mail.ru
"Қарасу селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Қарасу селосы,
А. Исақов
көшесi, 68
8-714-52-2-12-34
8-714-52-2-13-64
Karasu_akimat@mail.ru
"Қойбағар
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Қойбағар
селосы,
Кооперативная
көшесi, 1
8-714-52-9-93-16
Koibagar-akimat@
mail.ru
"Новопавлов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Новопавлов
селосы,
Школьный тұйық
көшесі, 7
8-714-52-9-96-97
novopavlovkaakimat@
mail.ru
"Октябрь
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Октябрь
селосы,
Ленин көшесi,
19
8-714-48-9-13-00
Okt.ostanay@mail.ru
"Павлов селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Павлов селосы,
Павлов көшесi,
18
8-714-52-9-56-41
karasupavlovskoe@
yandex.kz
"Айдарлы
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Айдарлы селосы,
Советская
көшесі, 22
8-714-48-2-89-17
ajdarly@yandex.kz
"Белорус
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Амангелді
селосы,
Зеленая көшесі,
10
8-714-52-9-47-68
Akimat-amangeld111@
rambler.ru
"Восточный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Восток селосы,
Коминтерн
көшесі, 15
8-714-52-9-34-89
8-714-52-9-34-35
Krs_vostok1@mail.ru
"Жамбыл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Жамбыл селосы,
Школьный тұйық
көшесі, 6

8-714-41-4-02-86
Kustanai.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Михайловского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село
Михайловка,
площадь Жениса, 1
8-714-41-2-64-32
mikailovka.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новотроицкого
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село
Новотроицкое,
улица Машкова,
5
8-714-41-2-31-69
novotroick.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Побединского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Победа,
улица Ленина, 9
8-714-41-3-31-51
pobeda.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Славенского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Славенка,
улица Мира, 2
8-714-59-34-2-29
Slavenskiy.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Смирновского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Смирновка,
улица Ленина,
43
8-714-41-2-67-10
cmirnovka.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Станционного
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село
Станционное,
улица Мира,
10/2
8-714-41-2-34-81
stancioniy.karab@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Урнекского
сельского округа"
Карабалыкский
район,
село Приречное,
площадь
Маяковского
8-714-57-2-47-98
yrnek.karab@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Жалгыскан"
Карасуский
район,
село Жалгыскан,
улица Павлова,
22а
8-714-52-9-14-33
qalgiskan@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Карасу"
Карасуский
район,
село Карасу,
улица А.
Исакова, 68
8-714-52-2-12-34
8-714-52-2-13-64
Karasu_akimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Койбагар"
Карасуский
район,
село Койбагар,
улица
Кооперативная,
1
8-714-52-9-93-16
Koibagar-akimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
Новопавловка"
Карасуский
район,
село
Новопавловка,
переулок
Школьный, 7
8-714-52-9-96-97
novopavlovkaakimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Октябрьское"
Карасуский
район,
село
Октябрьское,
улица Ленина,
19
8-714-48-9-13-00
Okt.ostanay@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Павловское"
Карасуский
район,
село
Павловское,
улица Павлова,
18
8-714-52-9-56-41
karasupavlovskoe@
yandex.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Айдарлинского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Айдарлы,
улица
Советская, 22
8-714-48-2-89-17
ajdarly@yandex.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Белорусского
сельского округа"
Карасуский
район,
село
Амангельды,
улица Зеленая,
10
8-714-52-9-47-68
Akimat-amangeld111@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Восточного
сельского округа"
Карасуский
район,
село Восток,
улица
Коминтерна, 15
8-714-52-9-34-89
8-714-52-9-34-35
Krs_vostok1@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Жамбылского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Жамбыл,
переулок
Школьный, 6

8-714-52-9-54-35
dzhambulkarasu@
mail.ru
"Железнодорож-
ный селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Железнодорожный
селосы,
Воронежская
көшесі, 16
8-714-48-9-25-39
akimatgd@mail.ru
"Ильичев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Комсомол
селосы,
Ленин көшесі, 4
8-714-52-9-52-24
karasu@kostanay.kz
"Қарамырза
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Қарамырза
селосы,
Мельниченок
көшесі, 25
8-714-52-9-75-92
Akimat97592@mail.ru
"Люблин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Люблин селосы,
Октябрьская
көшесі, 38
8-714-52-9-62-18
Akimatlublinka!mail.ru
"Новоселов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Новоселов
селосы,
Трудовая
көшесі, 1
8-714-52-9-53-86
novoselovkaakimat@
mail.ru
"Теректі
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Карасу ауданы,
Теректі селосы,
Целинная
көшесі, 2
8-714-48-9-33-52
terektyakim@yandex.ru
"Ушаков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк мекемесi
Қарасу ауданы,
Ушаков селосы,
Ленин көшесі,
22
8-714-48-9-54-60
karasu@kostanay.kz
"Целинный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Целинный
селосы,
Мир көшесі, 12
8-714-48-9-80-98
8-714-48-9-82-45
zelinakimat@mail.ru
"Шолақаша
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Шолақаша
селосы,
Ленинградская
көшесі, 5
8-714-48-9-36-00
Chelg_2010@mail.ru
"Черняев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қарасу ауданы,
Ленин селосы,
Ленин көшесі, 1
8-714-52-9-58-31
8-714-52-9-57-43
Lenino_akimat@mail.ru
"Затобол кенті
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Затобол кенті,
Калинин көшесi,
55
8-714-55-2-17-54
region@kostanay.kz
"Борис-Романов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Борис-Романов
селосы,
Школьная
көшесi, 4
8-714-55-6-72-47
borisrom@rambler.ru
"Воскресенов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Воскресенов
селосы,
Ленин көшесi,
51
8-714-55-6-55-25
Sh-woskresenovka@
yandex.ru
"Озерный
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Озерный
селосы,
Ленин көшесi, 6
8-714-55-6-64-81
ozernayssh@rambler.ru
"Александров
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Александров
селосы,
Школьная
көшесi, 3
8-714-55-6-85-22
alxbvs@rambler.ru
"Белозер
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Костанайский
район,
Белозер
селосы,
Калинин көшесi,
24
8-714-55-6-58-44
belozerka2003@mail.ru
"Владимиров
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Владимиров
селосы,
Школьная

8-714-52-9-54-35
dzhambulkarasu@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Железнодорожного
сельского округа"
Карасуский
район,
село
Железнодорожное
, улица
Воронежская, 16
8-714-48-9-25-39
akimatgd@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ильичевского
сельского округа"
Карасуский
район,
село
Комсомольское,
улица Ленина, 4
8-714-52-9-52-24
karasu@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Карамырзинского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Карамырза,
улица
Мельниченок, 25
8-714-52-9-75-92
Akimat97592@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Люблинского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Люблинка,
улица
Октябрьская, 38
8-714-52-9-62-18
Akimatlublinka@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новоселовского
сельского округа"
Карасуский
район,
село
Новоселовка,
улица Трудовая,
1
8-714-52-9-53-86
novoselovkaakimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Теректинского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Теректы,
улица Целинная,
2
8-714-48-9-33-52
terektyakim@
yandex.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ушаковского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Ушаково,
улица Ленина,
22
8-714-48-9-54-60
karasu@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Целинного
сельского округа"
Карасуский
район,
село Целинное,
улица Мира, 12
8-714-48-9-80-98
8-714-48-9-82-45
zelinakimat@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Челгашинского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Челгаши,
улица
Ленинградская,
5
8-714-48-9-36-00
Chelg_2010@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Черняевского
сельского округа"
Карасуский
район,
село Ленино,
улица Ленино, 1
8-714-52-9-58-31
8-714-52-9-57-43
Lenino_akimat@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка
Затобольск"
Костанайский
район, поселок
Затобольск,
улица Калинина,
55
8-714-55-2-17-54
region@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Борис-
Романовка"
Костанайский
район,
село
Борис-Романовка
,
улица Школьная, 4
8-714-55-6-72-47
borisrom@rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
Воскресеновка"
Костанайский
район, село
Воскресеновка,
улица Ленина,
51
8-714-55-6-55-25
Sh-woskresenovka@
yandex.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Озерное"
Костанайский
район,
село Озерное,
улица Ленина, 6
8-714-55-6-64-81
ozernayssh@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Александровского
сельского округа"
Костанайский
район, село
Александровка,
улица Школьная,
3
8-714-55-6-85-22
alxbvs@rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Белозерского
сельского округа"
Костанайский
район,
село Белозерка,
улица Калинина,
24
8-714-55-6-58-44
belozerka2003@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Владимировского
сельского округа"
Костанайский
район, село
Владимировка,
улица Школьная,

көшесi, 1/1
8-714-55-6-99-47
Vld27@yandex.ru
"Глазунов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Глазунов
селосы,
Школьная
көшесi, 4
8-714-55-6-62-41
glazunovka_kstroo@
rambler.ru, glz.school@rambler.ru
"Жданов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Жданов селосы,
Молодежный
көшесi, 17а
8-714-55-5-85-76
zhdanovka_ssh@mail.ru
"Жамбыл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Жамбыл селосы,
Центральная
көшесi, 1
8-714-55-6-85-95
zhambylsh@mail.ru
"Заречный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Заречный
селосы,
Юбилейная
көшесi, 71
8-714-55-6-17-16
region@kostanay.kz
"Майкөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Майкөл селосы,
Победа көшесi,
36
8-714-55-9-25-35
maikol2007@mail.ru
"Мичурин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Мичурин
селосы,
Школьная
көшесi, 1
8-714-55-6-04-95
michurin0606@
rambler.ru
"Мәскеу
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Мәскеу селосы,
Спортивная
көшесi, 5
8-714-55-6-53-46
mosk-chkola@
rambler.ru
"Надеждин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Надеждин
селосы,
Гагарин көшесi,
48
8-714-55-6-43-43
nadezhdinka06@
mail.ru, Nsh_1964@mail.ru
"Октябрь
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Октябрь
селосы,
Ленинградская
көшесi, 2в
8-714-55-6-79-43
sovchoznaya1313@
rambler.ru
"Половников
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Половников
селосы,
Ленин көшесi,
63
8-714-55-6-75-32
pol.scool@rambler.ru
"Садчиков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Садчиков
селосы,
Леонов көшесi,
103
8-714-55-6-41-96
sadchic@rambler.ru
sad4571@inbox.ru
"Ульянов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Ульянов селосы,
Ленин көшесі,
15
8-714-65-2-26-85
region@kostanay.kz
"Шишкин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Қостанай
ауданы,
Шишкин селосы,
Южная көшесi,
34
8-714-55-6-57-74
shishinka@rambler.ru
"Боровской
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Боровской
селосы,
Жеңіс көшесi, 5
8714-43-2-24-54
Borovskoe09@mail.kz
"Алешин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Молодежный
селосы,
Ленин көшесi, 9
8-714-43-3-41-82
mendikara@kostanay.kz
"Буденный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Буденный
селосы,
Советская
көшесi, 4

1/1
8-714-55-6-99-47
Vld27@yandex.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Глазуновского
сельского округа"
Костанайский
район,
село
Глазуновка,
улица Школьная,
4
8-714-55-6-62-41
glazunovka_kstroo@
rambler.ru,
glz.school@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ждановского
сельского округа"
Костанайский
район,
село Ждановка,
улица
Молодежная, 17а
8-714-55-5-85-76
zhdanovka_ssh@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Жамбылского
сельского округа"
Костанайский
район,
село Жамбыл,
улица
Центральная, 1
8-714-55-6-85-95
zhambylsh@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Заречного
сельского округа"
Костанайский
район,
село Заречное,
улица
Юбилейная, 71
8-714-55-6-17-16
region@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Майкольского
сельского округа"
Костанайский
район,
село Майколь,
улица Победы,
36
8-714-55-9-25-35
maikol2007@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Мичуринского
сельского округа"
Костанайский
район,
село Мичурино,
улица Школьная,
1
8-714-55-6-04-95
michurin0606@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Московского
сельского округа"
Костанайский
район,
село
Московское,
улица
Спортивная, 5
8-714-55-6-53-46
mosk-chkola@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Надеждинского
сельского округа"
Костанайский
район, село
Надеждинка
улица Гагарина,
48
8-714-55-6-43-43
nadezhdinka06@
mail.ru,
Nsh_1964@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Октябрьского
сельского округа"
Костанайский
район,
село
Октябрьское,
улица
Ленинградская,
8-714-55-6-79-43
sovchoznaya1313@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Половниковского
сельского округа"
Костанайский
район, село
Половниковка,
улица Ленина,
63
8-714-55-6-75-32
pol.scool@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Садчиковского
сельского округа"
Костанайский
район,
село
Садчиковка,
улица Леонова,
103
8-714-55-6-41-96
sadchic@rambler.ru
sad4571@inbox.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ульяновского
сельского округа"
Костанайский
район,
село
Ульяновское,
улица Ленина,
15
8-714-65-2-26-85
region@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Шишкинского
сельского округа"
Костанайский
район,
село
Шишкинское,
улица Южная, 34
8-714-55-6-57-74
shishinka@
rambler.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Боровское"
Мендыкаринский
район,
село Боровское,
улица Женіс, 5
8714-43-2-24-54
Borovskoe09@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Алешинского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село
Молодежное,
улица Ленина, 9
8-714-43-3-41-82
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Буденновского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село
Буденновка,
улица
Советская, 4

8-714-43-9-91-98
mendikara@kostanay.kz
"Борков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Борки селосы,
Строительная
көшесi, 2
8-714-43-3-26-73
mendikara@kostanay.kz
"Введен
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Введен селосы,
1 Май көшесi,
16
8-714-43-9-72-91
vvedenka2@mail.ru
"Каменскурал
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Каменскурал
селосы,
Тілеуов көшесi,
21/3
8-714-43-9-83-19
mendikara@kostanay.kz
"Қарақоға
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Ұзынағаш
селосы,
Бауыржан
Момышұлы
көшесі, 7
8-714-43-9-61-33
8-714-43-9-61-39
mendikara@kostanay.kz
"Краснопреснен
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Красная Пресня
селосы,
Ленин көшесi,
3
8-714-43-9-45-71
8-714-43-3-21-04
mendikara@kostanay.kz
"Ломоносов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Қасқат селосы,
Молодежный
көшесі
8-714-43-9-44-82
mendikara@kostanay.kz
"Михайлов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Михайлов
селосы,
Ленин көшесi,
62а
8-714-43-9-51-81
mihaylovso@mail.kz
"Первомай
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Первомай
селосы,
Советская
көшесi, 1
8-714-43-9-68-45
pervomay@mail.kz
"Соснов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Харьков
селосы,
Центральная
көшесi, 28
8-714-43-3-20-33
8-714-43-9-93-35
sosn_akimata@mail.kz
"Теңіз селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Меңдіқара
ауданы,
Теңіз селосы
8-714-43-9-85-25
mendikara@kostanay.kz
"Дәмді ауылы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Дәмді ауылы,
Шақшақ Жәнібек
көшесі, 5
8-714-54-9-33-16
naurzum@kostanay.kz
"Өлеңді ауылы
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Өлеңді ауылы,
Атамекен
көшесі, 1
8-714-54-9-45-10
naurzum@kostanay.kz
"Қожа селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Қожа селосы,
Шаяхметов
көшесі, 15/1
8-714-54-2-16-70
naurzum@kostanay.kz
"Раздольный
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Раздольный
селосы,
Мирная көшесі,
2
8-714-54-9-43-32
naurzum@kostanay.kz
"Шилі селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Шилі селосы
8-714-54-2-15-85
naurzum@kostanay.kz
"Шолақсай
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Шолақсай
селосы,
Целинная
көшесі, 7
8-714-54-9-37-31
naurzum@kostanay.kz
"Буревестник
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Буревестник
селосы,
Абай көшесі, 17

8-714-43-9-91-98
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Борковского
сельского округа"
Мендыкаринский
район, село
Борки,
улица
Строительная, 2
8-714-43-3-26-73
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Введенского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село Введенка,
улица 1 Мая, 16
8-714-43-9-72-91
vvedenka2@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Каменскуральского
сельского округа"
Мендыкаринский
район, село
Каменс-
куральское,
улица Тлеуова,
21/3
8-714-43-9-83-19
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Каракогинского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село Узынагаш,
улица Бауржана
Момышулы, 7
8-714-43-9-61-33
8-714-43-9-61-39
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Краснопресненско-
го сельского
округа"
Мендыкаринский
район, село
Красная Пресня,
улица Ленина, 3
8-714-43-9-45-71
8-714-43-3-21-04
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ломоносовского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село Каскат,
улица
Молодежная
8-714-43-9-44-82
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Михайловского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село
Михайловка,
улица Ленина,
62а
8-714-43-9-51-81
mihaylovso@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Первомайского
сельского округа"
Мендыкаринский
район, село
Первомайское,
улица
Советская, 1
8-714-43-9-68-45
pervomay@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Сосновского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село
Харьковское,
улица
Центральная, 28
8-714-43-3-20-33
8-714-43-9-93-35
sosn_akimata@
mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тенизовского
сельского округа"
Мендыкаринский
район,
село
Тенизовское
8-714-43-9-85-25
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
аула Дамды"
Наурзумский
район, аул
Дамды,
улица Шакшак
Жанибека, 5
8-714-54-9-33-16
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
аула Уленды"
Наурзумский
район,
аул Уленды,
улица Атамекен,
1
8-714-54-9-45-10
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Кожа"
Наурзумский
район, село
Кожа,
улица
Шаяхметова,
15/1
8-714-54-2-16-70
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Раздольное"
Наурзумский
район,
село
Раздольное,
улица Мирная, 2
8-714-54-9-43-32
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Шили"
Наурзумский
район,
село Шили
8-714-54-2-15-85
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Шолаксай"
Наурзумский
район,
село Шолаксай,
улица Целинная,
7
8-714-54-9-37-31
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Буревестнинского
сельского округа"
Наурзумский
район,
село
Буревестник,
улица Абая, 17

8-714-54-9-31-28
naurzum@kostanay.kz
"Қарамеңді
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Қарамеңді
селосы, Абай
көшесi, 45
8-714-54-2-19-30
8-714-54-2-12-87
naurzum@kostanay.kz
"Мереке
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Мереке селосы
8-714-54-9-33-17
8-714-54-9-33-95
naurzum@kostanay.kz
"Сарыкөл кенті
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Сарыкөл кент,
Ленин көшесi,
104
8-714-51-2-14-52
akimsaryk@nur.kz
"Барвинов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Барвинов
селосы,
Комсомольская
көшесi
8-714-51-9-14-36
rsark@mail.kz
"Веселоподол
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Веселый Подол
селосы,
Грушко көшесi
8-714-51-9-45-25
rsark@mail.kz
"Златоуст
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Златоуст
селосы,
Целинная көшесi
8-714-51-9-74-22
rsark@mail.kz
"Комсомол
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Комсомол
селосы,
Мир көшесi
8-714-51-9-53-66
rsark@mail.kz
"Краснознамен
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Новый селосы,
Школьная көшесi
8-714-51-9-35-30
8-714-51-3-51-07
rsark@mail.kz
"Ленинград
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Ленинград
селосы,
Комсомольская
көшесi
8-714-51-9-75-68
rsark@mail.kz
"Лесной
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Большие дубравы
селосы
8-714-51-9-41-63
rsark@mail.kz
"Маяк селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Маяк селосы,
1 Май көшесi
8-714-51-9-37-87
rsark@mail.kz
"Севастополь
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Севастополь
селосы,
Ленин көшесi
8-714-51-9-31-16
rsark@mail.kz
"Сорочин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Сорочин селосы
8-714-51-9-70-46
rsark@mail.kz
"Тағыл селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Тағыл селосы,
50 Лет СССР
көшесi
8-714-51-9-72-34
rsark@mail.kz
"Тимирязев
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Тимирязев
селосы
8-714-51-9-81-39
rsark@mail.kz
"Чехов селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Урожайный
селосы,
Чехов көшесi
8-714-51-9-63-18
rsark@mail.kz
"Тобыл кенті
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Тобыл селосы,
Кооператив
көшесi, 5
8-714-36-2-13-60
tobol-akim@mail.ru
"Евгенов
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Евгенов селосы,
Центральная
көшесі, 9

8-714-54-9-31-28
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Карамендинского
сельского округа"
Наурзумский
район,
село Караменды,
улица Абая, 45
8-714-54-2-19-30
8-714-54-2-12-87
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Мерекенского
сельского округа"
Наурзумский
район,
село Мереке
8-714-54-9-33-17
8-714-54-9-33-95
naurzum@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка Сарыколь"
Сарыкольский
район,
поселок
Сарыколь,
улица Ленина,
104
8-714-51-2-14-52
akimsaryk@nur.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Барвиновского
сельского округа"
Сарыкольский
район,
село
Барвиновка,
улица
Комсомольская
8-714-51-9-14-36
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Веселоподольского
сельского округа"
Сарыкольский
район, село
Веселый Подол,
улица Грушко
8-714-51-9-45-25
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Златоустовского
сельского округа"
Сарыкольский
район,
село Златоуст,
улица Целинная
8-714-51-9-74-22
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Комсомольского
сельского округа"
Сарыкольский
район, село
Комсомольское,
улица Мира
8-714-51-9-53-66
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Краснознаменского
сельского округа"
Сарыкольский
район, село
Новое,
улица Школьная
8-714-51-9-35-30
8-714-51-3-51-07
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ленинградского
сельского округа"
Сарыкольский
район, село
Ленинградское,
улица
Комсомольская
8-714-51-9-75-68
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Лесного сельского
округа"
Сарыкольский
район, село
Большие Дубравы
8-714-51-9-41-63
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Маякского
сельского округа"
Сарыкольский
район, село
Маяк,
улица 1 Мая
8-714-51-9-37-87
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Севастопольского
сельского округа"
Сарыкольский
район,
село
Севастополь,
улица Ленина
8-714-51-9-31-16
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Сорочинского
сельского округа"
Сарыкольский
район,
село Сорочинка
8-714-51-9-70-46
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тагильского
сельского округа"
Сарыкольский
район,
село
Тагильское,
улица 50 Лет
СССР
8-714-51-9-72-34
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тимирязевского
сельского округа"
Сарыкольский
район, село
Тимирязева
8-714-51-9-81-39
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Чеховского
сельского округа"
Сарыкольский
район,
село Урожайное,
улица Чехова
8-714-51-9-63-18
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка Тобол"
Тарановский
район, поселок
Тобол,
улица
Кооператива, 5
8-714-36-2-13-60
tobol-akim@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Евгеновка"
Тарановский
район, село
Евгеновка,
улица
Центральная, 9

8-714-36-3-97-99
evg.akm2@mail.ru
"Приозерный
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Приозерный
селосы,
Ленин көшесі,
11
8-714-36-3-85-79
kolos.trn@mail.ru
"Смайыл селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Смайыл селосы,
Абай көшесі, 12
8-714-36-2-25-44
taranovka@kostanay.kz
"Юбилейный
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Юбилейный
селосы,
Мир көшесi, 18
8-714-36-2-41-23
ybl.taran@mai.kz
"Асенкритов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Асенкритов
селосы,
Аят көшесi, 69
8-714-36-2-83-85
asenkritovka@mai.kz
"Белинский
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Қайыңдыкөл
селосы,
Белинский
көшесi, 2
8-714-36-2-82-45
rsark@mail.kz
"Қайранкөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Мақсұт селосы,
Ленин көшесі, 4
8-714-36-2-87-14
taranovka@kostanay.kz
"Калинин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Береговой
селосы,
Рабочая көшесi,
4
8-714-36-2-85-96
kalininskiu@mail.ru
"Красносельск
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Красносельск
селосы,
Красносельская
көшесі, 17а
8-714-36-2-92-62
krs.akm@mail.ru
"Май селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Май селосы,
Мир көшесi, 12
8-714-36-2-73-28
maj.akm.trn@mail.ru
"Набережный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Елизаветинка
селосы,
Садовый көшесi,
2
8-714-36-2-94-19
NAB AKM@mai.kz
"Нелюбин
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Нелюбин селосы,
Карл Маркс
көшесі, 13
8-714-36-3-98-57
taranovka@kostanay.kz
"Новоильинов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Новоильинов
селосы,
Школьная
көшесi, 35/2
8-714-36-2-52-34
nvl akm@mai.kz
"Павлов
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Павлов селосы,
Центральная
көшесi, 41
8-714-36-3-98-79
pvl akm@mail.kz
"Таран селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Таран селосы,
Калинин көшесi,
87
8-714-36-3-61-12
trn.trn@mail.ru
"Ряжск селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Ұзынкөл ауданы,
Ряжск селосы
8-714-44-3-54-84
uzunkol@kostanay.kz
"Троебрат
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Ұзынкөл ауданы,
Троебрат селосы
8-714-44-9-90-11
Trb_akimat@,ail.ru
"Ұзынкөл
селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Ұзынкөл ауданы,
Ұзынкөл селосы
8-714-44-2-11-46
Uzunkoi_akimat@mai.ru
"Бауман
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Ұзынкөл ауданы,
Бауман селосы

8-714-36-3-97-99
evg.akm2@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Приозерное"
Тарановский
район, село
Приозерное,
улица Ленина,
11
8-714-36-3-85-79
kolos.trn@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Смайловка"
Тарановский
район, село
Смайловка,
улица Абая, 12
8-714-36-2-25-44
taranovka@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Юбилейное"
Тарановский
район, село
Юбилейное,
улица Мира, 18
8-714-36-2-41-23
ybl.taran@mai.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Асенкритовского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Асенкритовка,
улица Аятская,
69
8-714-36-2-83-85
asenkritovka@mai.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Белинского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Кайындыколь,
улица
Белинского, 2
8-714-36-2-82-45
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кайранкольского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Максут,
улица Ленина, 4
8-714-36-2-87-14
taranovka@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Калининского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Береговое,
улица Рабочая,
4
8-714-36-2-85-96
kalininskiu@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Красносельского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Красносельское,
улица
Красносельская,
17а
8-714-36-2-92-62
krs.akm@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Майского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Майское,
улица Мира, 12
8-714-36-2-73-28
maj.akm.trn@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Набережного
сельского округа"
Тарановский
район, село
Елизаветинка,
улица Садовая,
2
8-714-36-2-94-19
NAB AKM@mai.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Нелюбинского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Нелюбинка,
улица Карла
Маркса, 13
8-714-36-3-98-57
taranovka@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новоильиновского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Новоильиновка,
улица Школьная,
35/2
8-714-36-2-52-34
nvl akm@mai.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Павловского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Павловка
улица
Центральная, 41
8-714-36-3-98-79
pvl akm@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тарановского
сельского округа"
Тарановский
район, село
Тарановское,
улица Калинина,
87
8-714-36-3-61-12
trn.trn@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ряжское"
Узункольский
район,
село Ряжское
8-714-44-3-54-84
uzunkol@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села
Троебратское"
Узункольский
район,
село
Троебратское
8-714-44-9-90-11
Trb_akimat@,ail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Узунколь"
Узункольский
район,
село Узунколь
8-714-44-2-11-46
Uzunkoi_akimat@mai.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Бауманского
сельского округа"
Узункольский
район,
село Бауманское

8-714-42-9-51-18
kamishinskifed@
mail.ru
"Қоржынкөл
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Лесной селосы
8-714-42-9-43-19
korginkolfed@mail.ru
"Қосарал
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Кеңарал селосы
8-714-42-9-54-18
kosaralfed@mail.ru
"Костряков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Костряков
селосы
8-714-42-9-66-35
kostrfed@mail.ru
"Ленин селолық
округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Ленин селосы
8-714-42-9-52-21
leninskiyfed@mail.ru
"Новошумный
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Новошумный
селосы
8-714-42-9-46-46
novoshumfed@mail.ru
"Первомай
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Первомай
селосы
8-714-42-9-31-22
pervomaikafed@mail.ru
"Пешков
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Пешков селосы
8-714-42-9-35-65
peshkovkafed@mail.ru
"Шаңдақ
селолық округі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Мирный селосы
8-714-42-9-62-33
chandakfed@mail.ru
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісі
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезектiлiгiн сипаттау және өзара әрекеті
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық
инспекторы
Жинақтау
бөлiмiнiң
инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң
инспекторы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Журналға қол
қояды және
құжаттарды
жинайды
Тiзiлiм жасайды және
құжаттарды жiбередi
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Журналға
тiркеу және
тұтынушыға
анықтама беру
Жинақтау
бөлiмiне
құжаттар жинау
Құжаттарды уәкiлеттi
органға жiберу
Орындау
мерзiмi
10 минуттан
артық емес
күнiне 3 рет
күнiне үш реттен кем
емес
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
кеңсесi
Уәкiлеттi
органның
басшысы
Уәкiлеттi органның
жауапты маманы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу,
жауапты маманды
анықтау
Құжаттардың толықтығын
тексерудi iске асырады,
жеке қосалқы
шаруашылықтың болуы
туралы анықтаманы немесе
мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту
жөнінде дәлелдi жауап
ресiмдейдi
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Бұрыштама қою
үшiн
құжаттарды
уәкiлеттi
органның
басшысына
жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты маманды
тағайындау
Қол қою үшiн құжаттарды
уәкiлеттi органның
басшысына беру
Орындау
мерзiмi
1 сағат
1 сағат
Тұтынушы уәкiлеттi
органға өтініш берген
кезде – мемлекеттiк
қызмет өтініш берген
сәттен көрсетiледi.
Тұтынушы Орталыққа
өтініш берген кезде - 2
жұмыс күнi iшiнде
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
5
6
7
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
басшысы
Уәкiлеттi
органның
кеңсесi
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Жеке қосалқы
шаруашылықтың
болуы туралы
анықтаманы
немесе
мемлекеттік
қызмет
көрсетуден бас
тарту жөнінде
дәлелдi жауапты
журналда тiркеу
Тұтынушыға жеке қосалқы
шаруашылықтың болуы
туралы анықтаманы немесе
мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту
жөнінде дәлелдi жауап
беру
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Көрсетілетін
мемлекеттік
қызмет
нәтижесіне
қол қою
Тұтынушыға
немесе
Орталыққа жеке
қосалқы
шаруашылықтың
болуы туралы
анықтаманы
немесе
мемлекеттік
қызмет
көрсетуден бас
тарту жөнінде
дәлелдi жауап
беру
Тұтынушыға анықтама беру
немесе дәлелдi бас тарту
туралы қолхат
Орындау
мерзiмi
30 минут
Жұмыс күнi
iшiнде
Жұмыс күнi iшiнде
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
8
9
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ
ҚФБ
Орталықтың
инспекторы
2-топ
ҚФБ
Жинақтау
бөлiмiнiң
инспекторы
3-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
кеңсесi
4-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
басшысы
5-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
жауапты
маманы
№ 1-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
тұтынушыға
қолхатты
беру,
өтiнiштi
журналда
тiркеу
№ 2-әрекет
Құжаттарды
жинау,
тізілім
жасау.
Құжаттарды
уәкілетті
органға
жіберу
№ 3-әрекет
Орталықтан
өтiнiшті
қабылдау,
тiркеу,
тұтынушының
өтiнiшiн
уәкiлеттi
органның
басшысына
жіберу
№ 4-әрекет
Жауапты
маманды
анықтау,
бұрыштама қою
№ 5-әрекет
Өтiнiштi
қарау,
жеке қосалқы
шаруашылық-
тың болуы
туралы
анықтаманы
ресiмдеу,
уәкiлеттi
органның
басшысына
қол қоюға
беру
№ 6-әрекет
Жеке қосалқы
шаруашылықтың
болуы туралы
анықтамаға қол
қою
№ 7-әрекет
Жеке қосалқы
шаруашылықтың
болуы туралы
анықтаманы
тiркеу,
тұтынушыға
беру немесе
Орталыққа
жіберу
№ 8-әрекет
Жеке қосалқы
шаруашылықтың
болуы туралы
анықтаманы
тұтынушыға
беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ
ҚФБ
Орталықтың
инспекторы
2-топ
ҚФБ
Жинақтау
бөлiмiнiң
инспекторы
3-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның кеңсесi
4-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның басшысы
5-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
жауапты
маманы
№ 1-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
тұтынушыға
қолхатты
беру,
өтiнiштi
журналда
тiркеу
№ 2-әрекет
Құжаттарды
жинау, тізілім
жасау.
Құжаттарды
уәкілетті
органға жіберу
№ 3-әрекет
Орталықтан
өтiнiшті
қабылдау,
тiркеу,
тұтынушының
өтiнiшiн
уәкiлеттi
органның
басшысына
жіберу
№ 4-әрекет
Жауапты
маманды
анықтау,
бұрыштама
қою
№ 5-әрекет
Өтiнiштi
қарау,
жеке қосалқы
шаруашылықтың
болуы туралы
анықтаманы
ресiмдеу,
уәкiлеттi
органның
басшысына қол
қоюға беру
№ 6-әрекет
Мемлекеттік
қызмет
көрсетуден
бас тарту
жөнінде
дәлелдi
жауапқа қол
қою
№ 7-әрекет
Мемлекеттік
қызмет
көрсетуден бас
тарту жөнінде
дәлелдi
жауапты
тiркеу,
тұтынушыға
беру немесе
Орталыққа
жіберу
№ 8-әрекет
Мемлекеттік
қызмет
көрсетуден
бас тарту
жөнінде
дәлелдi
жауапты
тұтынушыға
беру
Әкімдіктің

8-714-42-9-51-18
kamishinskifed@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Коржинкольского
сельского округа"
Федоровский
район,
село Лесное
8-714-42-9-43-19
korginkolfed@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Косаральского
сельского округа"
Федоровский
район,
село Кенарал
8-714-42-9-54-18
kosaralfed@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Костряковского
сельского округа"
Федоровский
район,
село
Костряковка
8-714-42-9-66-35
kostrfed@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ленинского
сельского округа"
Федоровский
район,
село Ленино
8-714-42-9-52-21
leninskiyfed@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новошумного
сельского округа"
Федоровский
район,
село Новошумное
8-714-42-9-46-46
novoshumfed@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Первомайского
сельского округа"
Федоровский
район,
село
Первомайское
8-714-42-9-31-22
pervomaikafed@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Пешковского
сельского округа"
Федоровский
район,
село Пешковка
8-714-42-9-35-65
peshkovkafed@
mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Чандакского
сельского округа"
Федоровский
район,
село Мирное
8-714-42-9-62-33
chandakfed@mail.ru
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
Процесс оказания государственной услуги
"Выдача справок о наличии подсобного хозяйства"
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
справки потребителю
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
не более 10
минут
3 раза в день
не менее
трех раз в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденци
ей,
определение
ответственного
специалиста
Осуществляет проверку
полноты
документов, оформляет
справку о наличии
личного подсобного
хозяйства либо
мотивированный ответ
об отказе в
предоставлении
государственной
услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководителю
уполномочен-
ного органа
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
назначение
ответственного
специалиста
Передача
документов
руководителю
уполномоченного
органа для подписания
Сроки исполнения
1 час
1 час
При обращении
потребителя в
уполномоченный орган
- государственная
услуга
предоставляется с
момента обращения.
При обращении
потребителя в Центр -
в течение 2 рабочих
дней
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Инспектор Центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление
с
корреспон-
денцией
Регистрация
справки о
наличии
личного
подсобного
хозяйства либо
мотивирован-
ного ответа об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги
в журнале
Выдача справки о
наличии личного
подсобного хозяйства
либо
мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной
услуги
потребителю
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
результата
оказываемой
государст-
венной
услуги
Передача
справки о
наличии
личного
подсобного
хозяйства либо
мотивирован-
ного ответа об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги
потребителю
или в Центр
Получение
потребителем справки
о наличии личного
подсобного хозяйства
либо
мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной
услуги
Сроки исполнения
30 минут
В течение
рабочего дня
В течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Инспектор
накопительного
отдела
Группа 3
СФЕ
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Группа 4
СФЕ
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Группа 5
СФЕ
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Действие
№ 1
Прием
докумен-
тов,
выдача
расписки
потреби-
телю,
регист-
рация
заявления
в журнале
Действие № 2
Сбор
документов,
составление
реестра.
Направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием
заявления
из Центра,
регистрация,
направление
заявления
потребителя
руководителю
уполномочен-
ного органа
Действие № 4
Определение
ответствен-
ного
специалиста,
наложение
резолюции
Действие № 5
Рассмотрение
заявления,
оформление
справки о
наличии личного
подсобного
хозяйства,
передача на
подпись
руководителю
уполномоченного
органа
Действие № 6
Подписание
справки о
наличии
личного
подсобного
хозяйства
Действие № 7
Регистрация
справки о
наличии
личного
подсобного
хозяйства,
выдача
потребителю
или передача
в Центр
Действие
№ 8
Выдача
справки о
наличии
личного
подсоб-
ного
хозяйства
потреби-
телю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Инспектор
накопитель-
ного
отдела
Группа 3
СФЕ
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Группа 4
СФЕ
Руково-
дитель
уполномо-
ченного
органа
Группа 5
СФЕ
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Действие
№ 1
Прием
докуме-
нтов,
выдача
расписки
потреби-
телю,
регист-
рация
заявления
в журнале
Действие № 2
Сбор
документов,
составление
реестра.
Направление
документов в
уполномочен-
ный
орган
Действие № 3
Прием
заявления
из Центра,
регистрация,
направление
заявления
потребителя
руководителю
уполномочен-
ного органа
Действие №
4
Определение
ответствен-
ного
специалиста
наложение
резолюции
Действие № 5
Рассмотрение
заявления,
оформление справки
о наличии личного
подсобного
хозяйства, передача
на подпись
руководителю
уполномоченного
органа
Действие №
6
Подписание
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
предостав-
лении
государст-
венной
услуги
Действие № 7
Регистрация
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
предостав-
лении
государст-
венной
услуги,
выдача
потребителю
или передача
в Центр
Действие
№ 8
Выдача
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
предос-
тавлении
госу-
дарствен-
ной
услуги
потреби-
телю
Утвержден
постановлением акимата

2012 жылғы 9 шілдедегі № 310
қаулысымен бекітілген
"Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аттестаттау - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың тұқым шаруашылығы субъектiсiнiң мәртебесiне сәйкестiгiн анықтау (растау);
2) аттестаттау туралы куәлiк – мемлекеттiң тұқым шаруашылығы саласындағы аттестатталған субъектiлердiң қызметiн тануын растайтын, өз құзыретi шегiнде тұқым шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган немесе облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органы берген құжат;
3) құрылымдық функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі-ҚФБ);
4) тұтынушы – жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. "Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттiк қызметі жеке тұлғаларға көрсетіледі және "Фитосанитариялық қауiпсiздiк және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулысымен және осы Регламентпен бекітілген мемлекеттiк қызмет стандартында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары көрсетедi.
Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттауды (қайта аттестаттауды) облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органының бұйрығымен құрылатын, құрамы кемiнде бес адамнан тұратын (комиссияның төрағасы және төрт мүшесi) аттестаттау комиссиясы (бұдан әрi - Комиссия) жүзеге асырады.
Комиссияның жұмыс органы "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі болып табылады, оның мекенжайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген (бұдан әрі - уәкілетті орган).
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасы, "Тұқым шаруашылығы саласындағы кейбір субъектілерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының негiзiнде жүзеге асырылады.

от 9 июля 2012 года № 310
Регламент государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Аттестация апробаторов и семенных экспертов" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) аттестация - установление (подтверждение) соответствия физических и (или) юридических лиц статусу субъекта семеноводства;
2) свидетельство об аттестации - документ, выданный в пределах компетенции уполномоченным государственным органом в области семеноводства или местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованных субъектов в области семеноводства;
3) структурно-функциональные единицы – участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
4) потребитель - физические лица.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Аттестация апробаторов и семенных экспертов" оказывается физическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и настоящим Регламентом.
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы).
Аттестация (переаттестация) апробаторов и семенных экспертов осуществляется аттестационной комиссией (далее - Комиссия), создаваемой приказом местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) с численным составом не менее пяти человек (председатель и четыре члена Комиссии). Рабочим органом Комиссии является государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области", адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393 "Об утверждении Правил аттестации некоторых субъектов в области семеноводства" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi қағаз тасығышта аттестаттау туралы куәлiк беру немесе оны беруден дәлелдi жазбаша бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minagri.kz интернет-ресурсында және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет мынадай мерзiмдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi тұтынушы  осы Регламенттің 18-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспауы тиiс;
2) тұтынушы өтініш білдірген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi ең көп жол берілген күту уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезiнде күтудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа  (сенбі, жексенбі) жұмыс күндерi сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға, оның ішінде физикалық мүмкiндiктерi шектеулi адамдарға қызметтi көрсету үшiн жағдайлар жасалған уәкілетті органның орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
12. Тұтынушыға мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) тұтынушының осы Регламенттің 18-тармағында көрсетiлген құжаттарды ұсынбауы;
2) тұтынушының осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген бiлiктiлiк талаптарына сай келмеуi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін тұтынушыдан өтініш алу сәтінен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2)  уәкілетті органның маманы тұтынушының өтінішін Комиссияға береді;
3) Комиссия тұтынушыдан аттестаттауға (қайта аттестаттауға) өтiнiш түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде тапсырылған құжаттарды зерделейдi және осы Регламенттің 18-тармағында көрсетiлген барлық құжаттар бар болса және осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген біліктілік талаптарға сәйкес болса, өтiнiм берушiге аттестаттау жүргiзу күнi мен орнын хабарлайды. Тұтынушы барлық құжаттарды ұсынбаған және біліктілік талаптарға сәйкес болмаған жағдайда, Комиссия аттестаттау туралы куәлiк беруден бас тарту жөнінде шешім қабылдайды;

6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе либо мотивированный письменный отказ в его выдаче.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.kz и на сайте уполномоченного органа, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги не должен превышать пятнадцати рабочих дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 18 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания при получении документов - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается по местонахождению уполномоченного органа, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
12. В предоставлении государственной услуги потребителю будет отказано в следующих случаях:
1) непредставление потребителем документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента;
2) несоответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа передает заявление потребителя Комиссии;
3) Комиссия в течение пяти рабочих дней со дня поступления от потребителя документов на аттестацию (переаттестацию) изучает их и при наличии всех документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента и соответствия квалификационным требованиям, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту, уведомляет заявителя о дате и месте проведения аттестации. В случае предоставления потребителем не полного пакета документов и не соответствия квалификационным требованиям, Комиссия принимает решение об отказе в выдаче свидетельства об аттестации;

4) Комиссия тапсырылған құжаттарды зерделеп, сұхбаттасу өткiзiп, тұтынушының байқаудан өткiзушi немесе тұқым сарапшы мәртебесiне сәйкестiгi немесе сәйкес еместiгi туралы көпшiлiк дауыспен шешiм қабылдайды. Комиссияның шешiмi хаттамамен ресiмделедi, оған Комиссияның барлық мүшелерi қол қояды.
5)  Комиссияның оң қорытындысын алған тұтынушыға жергiлiктi атқарушы органның бұйрығымен байқаудан өткiзушi немесе тұқым сарапшы мәртебесi берiледi;
6) Уәкілетті органның маманы тұтынушыға аттестаттау туралы куәлік немесе аттестаттау туралы куәлік беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды береді.
14.  Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк әрекеттердің қисынды кезектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызбалар осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
15. Әр әкiмшiлiк әрекетті (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
16. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттар қабылдауды iске асыратын тұлғалардың минималды саны бiр қызметшiнi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісiндегі әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
17. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы жеке өзі уәкілетті органға өтініш білдіреді. Өтінішті беру фактісі уәкілетті органның маманы жүргізетін арнайы өтініштерді тіркеу журналында жазылады.
Тұтынушыға:
1) құжаттарды қабылдау күнi мен нөмiрi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлiп отырған құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттiк қызметтi алатын күнi (уақыты) және құжаттар берiлетiн орын;
5) уәкілетті органның өтінішті қабылдаған жауапты лауазымды адамының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiле отырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
18. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) белгiленген үлгiдегi өтiнiштi;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландырылған құжаттың көшiрмесiн;
3) бiлiктiлiк талаптарға өтініш берушінің сәйкес келетiндiгiн растайтын құжаттардың көшiрмесiн бередi.
19. Өтiнiш бланкiлері уәкілетті органның кеңсесiнде тегін беріледi, өтініштер нысаны сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minagri.kz интернет-ресурсында "нормативтiк-құқықтық актiлер" бөлiмiнде, "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы" кiшi бөлiмiнде және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген уәкілетті органның сайтында орналастырылады.

4) Комиссия, изучив представленные документы и проведя собеседование, большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии потребителя статусу апробатора или семенного эксперта. Решение Комиссии оформляется протоколом, который подписывается всеми членами Комиссии;
5) потребителю, получившему положительное заключение Комиссии, приказом местного исполнительного органа присваивается статус апробатора или семенного эксперта;
6) специалист уполномоченного органа выдает потребителю свидетельство об аттестации либо мотивированный письменный отказ в выдаче свидетельства об аттестации.
14. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Для получения государственной услуги потребитель лично обращается в уполномоченный орган. Факт подачи заявления фиксируется в специальном журнале регистрации заявок, который ведет специалист уполномоченного органа.
Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного должностного лица уполномоченного органа, принявшего заявление.
18. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) копию документов, подтверждающих соответствие заявителя квалификационным требованием.
19. Бланки заявлений выдаются бесплатно в канцелярии уполномоченного органа, форма заявлений также размещается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.kz в разделе "нормативные правовые акты", в подразделе "постановления Правительства Республики Казахстан" и на сайте уполномоченного органа, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту.

20. Аттестаттау туралы куәлiк тұтынушы өзi келгенде тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе оны алуға арналған сенiмхатты көрсеткенде қолма-қол берiледi.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi іске асыруға жауапкершiлiк алады.
"Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі уәкілетті органның атауы
Уәкілетті
органның атауы
Мекенжайы
Байланыс
телефоны
Электрондық пошта
"Қостанай облысы
әкімдігінің ауыл
шаруашылығы
басқармасы"
мемлекеттік
мекемесі
110000,
Қостанай
қаласы,
Баймағамбетов
көшесi, 160
8 (7142) 511-782
8 (7142) 511-695
dcx@kostanay.kz
"Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Байқаудан өткiзушiлерге және тұқым сарапшыларына қойылатын бiлiктiлiк талаптары:
1. Байқаудан өткiзушiлерге қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) аграрлық бейiндегi немесе өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiн сақтау және қайта өңдеу жөнiндегi мамандықтар бойынша жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмi болуы;
2) арнайы даярлығы туралы құжаттың болуы (байқаудан өткiзушi курстары).
2. Тұқым сарапшыларына қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) аграрлық бейiндегi немесе өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiн сақтау және қайта өңдеу жөнiндегi мамандықтар бойынша жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмi болуы;
2) тұқым сапасын сараптау бойынша зертханада жұмыс iстеуi немесе тағылымдамадан өтуi туралы (2 айдан кем емес) құжаттың болуы.
"Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
"Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісі
"Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезектiлiгiн сипаттау және өзара әрекеті
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның кеңсесi
Уәкiлеттi
органның
басшысы
Уәкiлеттi
органның жауапты маманы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Өтінішті
қабылдау және
тіркеу
Хат-хабармен
танысу,
жауапты
маманды
анықтау
Комиссияның қарауына
құжаттарды дайындау
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Журналда тіркеу.
Құжаттарды
уәкiлеттi
органның
басшысына
бұрыштама қою
үшін жіберу
Бұрыштама қою,
уәкiлеттi
органның
жауапты
маманды
тағайындау
Байқаудан өткiзушiлер
және тұқым сарапшыларды
аттестаттау жөніндегі
арнайы құрылған
Комиссияның қарауына
ұсыну
Орындау
мерзiмдерi
30 минуттан
аспайды
жұмыс күні
ішінде
10 күннен аспайды
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Байқаудан
өткiзушiлерді
және тұқым
сарапшыларын
аттестаттау
жөніндегі
Комиссия
Уәкiлеттi
органның
басшысы
Уәкiлеттi
органның кеңсесi
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Жалпы жиналыста
ұсынылған
құжаттарды
қарайды, қажетті
құжаттардың бар
болуын
тексереді,
тұтынушымен
сұхбаттасу
өткiзеді,
тұтынушының
байқаудан
өткiзушi немесе
тұқым сарапшы
мәртебесiне
сәйкестiгi
немесе сәйкес
еместiгi туралы
көпшiлiк
дауыспен шешiм
қабылдайды
Комиссияның
жалпы
жиналысының
хаттамасын
қарау
Журналда аттестаттау
туралы куәлiкті немесе
оны беруден жазбаша
түрде дәлелді бас
тартуды тіркеу
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Аттестаттау
туралы куәлiкті
немесе оны
беруден жазбаша
түрде дәлелді
бас тарту беру
жөнінде шешім
шығару
Аттестаттау
туралы
куәлiкке
немесе оны
беруден
жазбаша түрде
дәлелді бас
тартуға қол
қою
Уәкiлеттi
органның маманына
аттестаттау туралы
куәлiкті немесе оны
беруден жазбаша түрде
дәлелді бас тартуды
беру
Орындау
мерзiмдерi
жұмыс күні
ішінде
жұмыс күні
ішінде
жұмыс күні ішінде
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
5
6
7
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның жауапты
маманы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Аттестаттау
туралы куәлiкті
немесе оны
беруден жазбаша
түрде дәлелді
бас тартуды беру
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Аттестаттау
туралы куәлiк
немесе оны
беруден жазбаша
түрде дәлелді
бас тарту беру
туралы қолхат
Орындау
мерзiмдерi
30 минуттан
аспайды
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
кеңсесi
2-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
басшысы
3-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты
маманы
4-топ
ҚФБ
Байқаудан өткiзушiлердi
және тұқым сарапшыларын
аттестаттау жөніндегі
комиссия
1-әрекет
Өтінішті
қабылдау және
тіркеу.
Журналда
тiркеу.
Құжаттарды
уәкiлеттi
органның
басшысына
бұрыштама қою
үшін жіберу
2-әрекет
Хат-хабармен
танысу,
жауапты
маманды
анықтау.
Бұрыштама
қою
3-әрекет
Құжаттарды
Комиссияның
қарауына
дайындау.
Арнайы құрылған
Комиссияның
қарауына ұсыну
4-әрекет
Өтінішті қарау,
тұтынушымен сұхбаттасу
өткiзу, хаттаманы
ресімдеу. Аттестаттау
туралы куәлiкті беру
жөнінде шешім шығару,
басшылыққа қол қою үшін
беру
5-әрекет
Аттестаттау
туралы
куәлiкке қол
қою
6-әрекет
Аттестаттау
туралы
куәлiкті
тіркеу және
уәкілетті
органның
жауапты
маманына беру
7-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлiк
беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
кеңсесi
2-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
басшысы
3-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
жауапты маманы
4-топ
ҚФБ
Байқаудан
өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын
аттестаттау жөніндегі
комиссия
1-әрекет
Өтінішті
қабылдау және
тіркеу.
Журналда
тiркеу.
Құжаттарды
уәкiлеттi
органның
басшысына
бұрыштама қою
үшін жіберу
2-әрекет
Хат-хабармен
танысу,
жауапты маманды
анықтау.
Бұрыштама қою
3-әрекет
Құжаттарды
Комиссияның
қарауына
дайындау.
Арнайы құрылған
Комиссияның
қарауына ұсыну
4-әрекет
Өтінішті қарау,
тұтынушымен сұхбаттасу
өткiзу, хаттаманы
ресімдеу. Аттестаттау
туралы куәлiкті беру
жөнінде шешім шығару,
басшылыққа қол қою
үшін беру
5-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлiк
беруден жазбаша
түрде дәлелді
бас тартуға қол
қою
6-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлiк
беруден
жазбаша түрде
дәлелді бас
тартуды
тіркеу,
уәкілетті
органның
жауапты
маманына беру
7-әрекет
Тұтынушыға
аттестаттау
туралы куәлiк
беруден жазбаша
түрде дәлелді
бас тартуды
беру
Әкімдіктің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 310 қаулысымен бекітілген
"Бiрегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi
көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi
аттестаттау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті

20. Свидетельство об аттестации выдается при личном посещении потребителя нарочно при предъявлении документа, удостоверяющего личность потребителя, или доверенности на его получение.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Наименование уполномоченного органа по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес
Контактный
телефон
Электронный адрес
Государственное
учреждение
"Управление
сельского
хозяйства
акимата
Костанайской
области"
110000,
город Костанай,
улица
Баймагамбетова,
160
8 (7142) 511-782
8 (7142) 511-695
ush.kostanay.gov.kz
dcx@kostanay.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Квалификационные требования, предъявляемые к апробаторам и семенным экспертам:
1. Квалификационные требования, предъявляемые к апробаторам, включают:
1) наличие высшего или послесреднего образования по специальностям аграрного профиля или по хранению и переработке растениеводческой продукции;
2) наличие документа о специальной подготовке (курсы апробаторов).
2. Квалификационные требования, предъявляемые к семенным экспертам, включают:
1) наличие высшего или послесреднего образования по специальностям аграрного профиля или по хранению и переработке растениеводческой продукции;
2) наличие документа о работе или стажировке (не менее 2 месяцев) в лаборатории по экспертизе качества семян.
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Процесс оказания государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
заявления
Ознакомление с
корреспонденцией
определение
ответственного
специалиста
Подготовка документов
на рассмотрение
Комиссии
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале.
Направление
документов
руководителю
уполномочен-
ного органа
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
назначение
ответственного
специалиста
уполномоченного
органа
Представление на
рассмотрение
специально
образованной Комиссии
по аттестации
апробаторов и
семенных экспертов
Сроки исполнения
не более 30 минут
в течение рабочего дня
не более 10 дней
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Комиссия по
аттестации
апробаторов и
семенных
экспертов
Руководитель
уполномоченного
органа
Канцелярия
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Рассматривает
представленные
документы на
общем
собрании,
проверяет
наличие
необходимых
документов,
проводит
собеседование
с
потребителем,
принимает
решение
большинством
голосов о
соответствии
или не
соответствии
потребителя
статусу
апробатора или
семенного
эксперта
Рассмотрение
протокола общего
собрания
Комиссии
Регистрация
свидетельства об
аттестации или
мотивированного
письменного отказа в
его выдаче в журнале
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Вынесение
решения о
выдаче
свидетельства
об аттестации
либо
мотивирован-
ного
письменного
отказа в его
выдаче
Подписание
свидетельства об
аттестации
либо
мотивированного
письменного
отказа в его
выдаче
Передача
свидетельства об
аттестации
специалисту
уполномоченного
органа или
мотивированного
письменного отказа в
его выдаче
Сроки исполнения
в течение
рабочего дня
в течение
рабочего дня
в течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
7
Наименование СФЕ
Ответственный
специалист
уполномочен-
ного органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Выдача
свидетельст-
ва об
аттестации
либо
мотивирован-
ного
письменного
отказа в его
выдаче
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Расписка о
выдаче
свидетельства
об аттестации
либо
мотивирован-
ного
письменного
отказа в его
выдаче
Сроки исполнения
не более 30
минут
Номер следующего
действия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1
СФЕ
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Группа 2
СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Группа 4
СФЕ
Комиссия по аттестации
апробаторов и семенных
экспертов
Действие 1
Прием и
регистрация
заявления.
Регистрация
в журнале.
Направление
документов
руководителю
уполномочен-
ного органа
для
наложения
резолюции
Действие 2
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
ответственного
специалиста.
Наложение
резолюции
Действие 3
Подготовка
документов на
рассмотрение
Комиссии.
Представление на
рассмотрение
специально
образованной
Комиссии
Действие 4
Рассмотрение
заявления, проведение
собеседования с
потребителем,
оформление протокола.
Вынесение решения о
выдаче свидетельства
об аттестации,
передача на подпись
руководству
Действие 5
Подписание
свидетельства
об аттестации
Действие 6
Регистрация
свидетельст-
ва об
аттестации и
передача
ответствен-
ному
специалисту
уполномочен-
ного органа
Действие 7
Выдача
свидетельства об
аттестации
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1
СФЕ
Канцелярия уполномоченного
органа
Группа 2
СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Группа 4
СФЕ
Комиссия по
аттестации
апробаторов и
семенных экспертов
Действие 1
Прием и
регистрация
заявления.
Регистрация
в журнале.
Направление
документов
руководителю
уполномоченного
органа для
наложения
резолюции
Действие 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
специалиста.
Наложение
резолюции
Действие 3
Подготовка
документов на
рассмотрение
Комиссии.
Представление на
рассмотрение
специально
образованной
Комиссии
Действие 4
Рассмотрение
заявления,
проведение
собеседования с
потребителем,
оформление
протокола.
Вынесение решения
о выдаче
свидетельства об
аттестации,
передача на
подпись
руководству
Действие 5
Подписание
мотивированного
письменного отказа
в выдаче
свидетельства об
аттестации
Действия 6
Регистрация
мотивированного
письменного
отказа в выдаче
свидетельства
об аттестации,
передача
ответственному
специалисту
уполномоченного
органа
Действие 7
Выдача
потребителю
мотивированного
письменного
отказа в выдаче
свидетельства об
аттестации
Утвержден
постановлением акимата
от 9 июля 2012 года № 310
Регламент государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Бiрегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi
аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аттестаттау - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың тұқым шаруашылығы субъектiсiнiң мәртебесiне сәйкестiгiн анықтау (растау);
2) аттестаттау туралы куәлiк – мемлекеттiң тұқым шаруашылығы саласындағы аттестатталған субъектiлердiң қызметiн тануын растайтын, өз құзыретi шегiнде тұқым шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган немесе облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органы берген құжат;
3) бiрегей тұқымдар - ауыл шаруашылығы өсiмдiгi сортының авторы, ол уәкiлдiк берген адам немесе сорттың оригинаторы өсiрiп шығарған және элиталық тұқымдарды өндiруге арналған тұқымдар;
4) бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқымдар - тұқымдар элитасының жылдар бойынша кейiннен өсiрiп-өндiрiлуi: бiрiншi жыл - бiрiншi көбейтiлген тұқым, екiншi жыл - екiншi көбейтiлген тұқым, үшiншi жыл - үшiншi көбейтiлген тұқым;
5) құрылымдық функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі-ҚФБ);
6) суперэлиталық тұқымдар - бiрегей тұқымдарға жататын, өсiрiп-өндiру көшеттiгiнiң өнiмiнен алынған, тұқым шаруашылығы саласындағы ұлттық стандарттар мен өзге де нормативтiк құжаттардың талаптарына сәйкес келетiн және элиталық тұқымдарды өндiруге арналған тұқымдар;
7) тұтынушы – тұқым шаруашылығы саласында қызметiн жүзеге асырушы жеке және заңды тұлғалар;
8) элиталық тұқымдар - ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей немесе суперэлиталық тұқымнан алынған және Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарына сай келетiн тұқымдар.
2. Жалпы ережелер
2. "Бiрегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi
көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi
аттестаттау" мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі және "Фитосанитариялық қауiпсiздiк және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулысымен және осы Регламентпен бекітілген мемлекеттiк қызмет стандартында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) аттестация - установление (подтверждение) соответствия физических и (или) юридических лиц статусу субъекта семеноводства;
2) свидетельство об аттестации – документ, выданный в пределах компетенции уполномоченным государственным органом в области семеноводства или местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованных субъектов в области семеноводства;
3) оригинальные семена - семена, произведенные автором сорта сельскохозяйственного растения, уполномоченным им лицом или оригинатором сорта и предназначенные для производства элитных семян;
4) семена первой, второй и третьей репродукций - последующее размножение семян элиты по годам: первый год - первая репродукция, второй год - вторая репродукция, третий год - третья репродукция;
5) структурно-функциональные единицы – участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
6) суперэлитные семена - семена, принадлежащие к оригинальным, получаемые из урожая питомника размножения, соответствующие требованиям национальных стандартов и иных нормативных документов в области семеноводства и предназначенные для производства элитных семян;
7) потребитель - физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в области семеноводства;
8) элитные семена - семена сельскохозяйственных растений, которые получены от оригинальных или суперэлитных семян и соответствуют требованиям законодательства Республики Казахстан о семеноводстве.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" оказывается физическим и юридическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и настоящим Регламентом.

3. Мемлекеттiк қызметтi жұмыс органы "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" болып табылатын, мекенжайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген облыстың жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі-уәкілетті орган) көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасы , "Тұқым шаруашылығы саласындағы кейбір субъектілерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi қағаз тасығышта аттестаттау туралы куәлiк беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелдi жазбаша бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minagri.kz интернет-ресурсында және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi тұтынушы осы Регламенттің 18-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап жиырма жұмыс күннен аспауы тиiс;
2) тұтынушы жүгінген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезiнде күтудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа (сенбі, жексенбі) жұмыс күндерi, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға, оның ішінде физикалық мүмкiндiктерi шектеулi адамдарға қызмет көрсету үшiн жағдайлар көзделген уәкілетті органның орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
12. Тұтынушыға мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда:
1) тұтынушының осы Регламенттің 18-тармағында көрсетiлген құжаттарды ұсынбаған кезде;

3. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом области, рабочим органом которого является государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области", адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393 "Об утверждении Правил аттестации некоторых субъектов в области семеноводства" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе либо мотивированный письменный отказ в оказании государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.kz и на сайте уполномоченного органа, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги не должен превышать двадцати рабочих дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 18 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания при получении документов - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается по местонахождению уполномоченного органа, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
12. В предоставлении государственной услуги потребителю будет отказано в следующих случаях:
1) непредставление потребителем документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента;

2) тұтынушының осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген бiлiктiлiк талаптарына сай келмеген кезде бас тартылады.
13. Мемлекеттiк қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алу сәтінен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы қажетті құжаттардың бар болуын, олардың ресімдеу толықтығын және дұрыстығын тексереді, құжаттар пакеті сәйкес болған жағдайда арнайы құрылған сараптау Комиссияның (бұдан әрі-Комиссия) қарауына береді. Тұтынушы толық емес құжаттар пакетін ұсынған жағдайда, оған аттестаттау туралы куәлiктi беруден бас тартудың себептерiн көрсетiп, жазбаша түрде дәлелдi жауап беріледi;
3) Комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды және орынға барып, бiрегей тұқым өндiрушiлерге, элиталық тұқым шаруашылықтарға, тұқым шаруашылықтарға, тұқым өткiзушiлерге қойылатын бiлiктiлiк талаптарына жеке немесе заңды тұлғаның сәйкестік деңгейін анықтайды, тексеру негізінде сараптау Комиссиясы тексеру актісін жасайды;
4) тексеру қорытындысы бойынша сараптау Комиссиясы дауыстардың көпшілігімен жеке немесе заңды тұлғаның бiрегей тұқым өндiрушiлерге, элиталық тұқым шаруашылықтарға, тұқым шаруашылықтарға, тұқым өткiзушiлерге қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келетіндігі немесе сәйкес келмейтіндігі жөнінде шешім қабылдайды;
5) Сараптамалық комиссияның оң қорытындысын алған жеке және заңды тұлғаларға жергiлiктi атқарушы органның бұйрығымен бiрегей тұқым өндiрушi, элиталық тұқым өсiру шаруашылығы, тұқым өсiру шаруашылығы, тұқым өткiзушi мәртебесi берiледi және аттестаттау туралы куәлiк берiледi. Жеке немесе заңды тұлға бiрегей тұқым өндiрушiлерге, элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарына, тұқым өсiру шаруашылықтарына, тұқым өткiзушiлерге қойылатын талаптарға сәйкес болмаған жағдайда жергiлiктi атқарушы орган осы Регламенттің 9-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген мерзiм iшiнде аттестаттау туралы куәлiктi беруден бас тартудың себептерiн көрсетiп, жазбаша түрде дәлелдi жауап бередi.
6) уәкілетті органның маманы тұтынушыға аттестаттау туралы куәлік береді немесе аттестаттау туралы куәлiктi беруден бас тартудың себептерiн көрсетiп, жазбаша түрде дәлелдi жауап жібередi;
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк әрекеттердiң қисынды кезектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызбалар осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.

2) несоответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа проверяет наличие необходимых документов, полноту и правильность их оформления, при соответствии пакета документов передает на рассмотрение специально созданной экспертной Комиссии (далее - Комиссия). В случае предоставления потребителем не полного пакета документов, ему дается мотивированный письменный ответ с указанием причины отказа в выдаче свидетельства об аттестации;
3) Комиссия изучает представленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян, на основании обследования экспертной комиссией составляется акт обследования;
4) по итогам обследования экспертная комиссия большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян;
5) физическим и юридическим лицам, получившим положительное решение экспертной комиссии, приказом местного исполнительного органа присваивается статус производителя оригинальных семян, элитно-семеноводческого хозяйства, семеноводческого хозяйства, реализатора семян и выдается свидетельство об аттестации. В случае несоответствия физического или юридического лица требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян, местным исполнительным органом в течение срока, указанного в подпункте 1) пункта 9 настоящего Регламента, дается мотивированный письменный ответ с указанием причины отказа в выдаче свидетельства об аттестации.
6) специалист уполномоченного органа выдает потребителю свидетельство об аттестации, либо направляет мотивированный письменный ответ с указанием причины отказа в выдаче свидетельства об аттестации.
14. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.

15. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттердiң (рәсiмдердiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
16. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттар қабылдауды iске асыратын тұлғалардың минималды саны бiр қызметшiнi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісiндегі әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады. Өтінішті беру фактісі уәкілетті органның маманы жүргізетін арнайы өтініштерді тіркеу журналында жазылады.
Тұтынушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмiрi мен күнi;
2) сұратылып отырған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлiп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
4) мемлекеттiк қызметтi алатын күнi (уақыты) және құжаттар берiлетiн орын;
5) жергілікті атқарушы органның өтінішті қабылдаған жауапты лауазымды адамының тегi, аты, әкесiнiң аты.
18. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) Нысанына сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiштi;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесін (тұқым өткізушілер бермейді). Бұл ретте жер учаскесін жалдау шарты бойынша жалдау мерзімі он жылдан кем болмауы тиіс;
4) жеке және заңды тұлғаның осы Регламенттің 2-қосымшасында белгiленген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттарды;
5) тұқым өндірумен тікелей айналысатын мамандардың тізімін тапсырады.
19. Өтiнiш бланкілерi уәкілетті органның кеңсесiнде тегін беріледi, өтініштер нысаны сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minagri.kz интернет-ресурсында "нормативтiк-құқықтық актiлер" бөлiмiнде, "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы" кiшi бөлiмiнде және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
20. Аттестаттау туралы куәлiк тұтынушы өзi келгенде тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе оны алуға арналған сенiмхатты көрсеткенде қолма-қол берiледi.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi

15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту. Факт подачи заявления фиксируется в специальном журнале регистрации заявок, который ведет специалист уполномоченного органа.
Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного должностного лица местного исполнительного органа, принявшего заявление.
18. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца согласно форме;
2) копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копию документа, удостоверяющего личность физического лица;
3) копию идентификационного документа на земельный участок (реализаторы семян не представляют). При этом по договору аренды земельного участка срок аренды должен быть не менее десяти лет;
4) документы, подтверждающие соответствие физического или юридического лица квалификационным требованиям, установленным в приложении 2 к настоящему Регламенту;
5) список специалистов, непосредственно занимающихся производством семян.
19. Бланки заявлений выдаются бесплатно в канцелярии уполномоченного органа, форма заявлений также размещается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.kz в разделе "нормативные правовые акты", в подразделе "постановления Правительства Республики Казахстан" и на сайте уполномоченного органа, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Свидетельство об аттестации выдается при личном посещении потребителя нарочно при предъявлении документа, удостоверяющего личность потребителя, или доверенности на его получение.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу

21. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершiлiк алады.
"Бiрегей және элиталық тұқым,
бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген
тұқым өндiрушiлердi және тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органның атауы
Уәкілетті
органның атауы
Мекенжай
Байланыс телефоны
Электрондық
мекенжайы
"Қостанай
облысы
әкімдігінің
ауыл
шаруашылығы
басқармасы"
мемлекеттік
мекемесі
110000,
Қостанай
қаласы,
Баймағамбетов
көшесi, 160
8 (7142) 511-695
8 (7142) 511-782
ush.kostanay.gov.kz
dcx@kostanay.kz
"Бiрегей және элиталық тұқым,
бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген
тұқым өндiрушiлердi және тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Бiрегей тұқым өндiрушiлерге, элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарына, тұқым өсiру шаруашылықтарына, тұқым өткiзушiлерге қойылатын бiлiктiлiк талаптар
1. Бiрегей тұқым өндiрушiге қойылатын біліктілік талаптар мыналарды қамтиды:
1) бiрегей тұқымдарды өндiруге қойылатын талаптарға сәйкес оларды өндiрудi жүргiзу үшiн егiстiк алаңның (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етiлген ауыспалы егiстiктiң) болуы;
2) бiрегей тұқым өндiру жүргiзiлетiн, ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң ерекшелiктерiн ескере отырып, нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ғылыми негiзделген ұсынымдарға сәйкес салынған және бiрден кем емес айналымнан өткен, игерiлген тұқым шаруашылығы ауыспалы егiстерiнiң болуы;
3) жалпы егiс алаңының 30 пайызынан кем емес тұқым шаруашылығы егiстiктерiнiң болуы;
4) бiрегей тұқым өндiрiсi (бастапқы тұқым шаруашылығы) бойынша 6 жылдан кем емес жұмыс тәжiрибесiнiң болуы;
5) нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ауыл шаруашылығы дақылдарын өсiру бойынша ғылыми негiзделген ұсынымдарға сәйкес сорттық агротехниканың болуы;
6) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы растаған бiрегей тұқым өндiрушiнiң аумағында карантиндiк объектiлердiң болмауы, бұл ретте карантиндiк объектiлер бiрегей тұқым өндiрушiнiң аумағында аттестаттау сәтiне дейiн кемiнде үш жыл кезеңiнде де болмауы тиiс;
7) дақыл жөнiнде бес жылдан кем емес жұмыс тәжiрибесi бар кемiнде бiр маман-селекционердiң болуы немесе ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғамен бiрегей тұқым өндiрiсi бойынша бiрлескен жұмысты жүзеге асыруға шарттың болуы;

21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян"
Наименование уполномоченного органа по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес
Контактный
телефон
Электронный адрес
Государственное
учреждение
"Управление
сельского
хозяйства
акимата
Костанайской
области"
110000,
город Костанай,
улица
Баймагамбетова,
160
8 (7142) 511-695
8 (7142) 511-782
ush.kostanay.gov.kz
dcx@kostanay.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян"
Квалификационные требования, предъявляемые к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян
1. Квалификационные требования, предъявляемые к производителям оригинальных семян, включают:
1) наличие площади пашни для ведения производства оригинальных семян в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях - водообеспеченной севооборотной пашни);
2) наличие освоенных семеноводческих севооборотов, заложенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство оригинальных семян, и прошедших не менее одной ротации;
3) наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 30 процентов;
4) наличие опыта работы по производству оригинальных семян (первичному семеноводству) - не менее 6 лет;
5) наличие сортовой агротехники, соответствующей научно-обоснованным рекомендациям по возделыванию сельскохозяйственных культур для конкретной почвенно-климатической зоны;
6) отсутствие карантинных объектов на территории производителя оригинальных семян, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории производителя оригинальных семян также и в период не менее трех лет до момента аттестации;
7) наличие не менее одного специалиста-селекционера по культуре с опытом работы не менее пяти лет или наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на осуществление совместной работы по производству оригинальных семян;

8) кемiнде бiр агроном-тұқымшының және әр дақыл бойынша маманның сондай-ақ, дақыл мен сорттың тұқым шаруашылығы жөнiндегi жұмыстың ерекше әдiстерiн меңгерген техникалық персоналдың кемiнде үш адамының болуы;
9) дақыл мен сорттың биологиялық белгiлерi мен қасиеттерiн ескеретiн сызбаларға қатаң сәйкестiкте бiрегей тұқым өндiрiсiн қамтамасыз ету;
10) кейiннен элиталық тұқым өндiрiсiн қамтамасыз ету мақсатында бiрегей тұқымның жоспарланған көлемiн өндiруге қажеттi ассортиментте және көлемде сорттың тұқымдық материалының (жемiс, жидек дақылдарының және жүзiмнiң көшетiн өндiрушiлер үшiн аналық екпе ағаштардың) болуы;
11) мынадай:
бастапқы буындардың негiзiн қалау үшiн - 100 пайыз;
суперэлита үшiн - 50 пайыз қажеттiлiкте тұқым сақтандыру қорларының болуы;
12) бiрегей тұқым өндiрiсi жүргiзiлетiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi түрлерiнiң бiрегей тұқымын өндiру жөнiндегi жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн меншiк құқығында, лизингке немесе мүлiктiк жалға (ұзақ мерзiмде жалгерлiк) алынған арнайы селекциялық және тұқым шаруашылығы техникасының болуы;
13) тұқымдар партияларының араласуына жол бермей орналастыруға мүмкiндiк беретiн мамандандырылған қырмандардың, асфальтталған жабық алаңдардың, қоймалық үй-жайлардың (жемiс, жидек дақылдары мен жүзiмге арналған кему алаңдарының), арнайы ыдыстың болуы;
14) бiрегей тұқым өндiрiсi жүргiзiлетiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң әр сорты бойынша өндiрiлген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған бiрегей тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне (себу, iрiктеу, сорттық, түрлiк және фитопатологиялық отаулар (тазалаулар), егiстiктердi қабылдау және (немесе) байқаудан өткiзу, бiрегей тұқымды жинау, кiрiске алу, тазалау және өңдеу, сату актiлерi, тұқымдарды есепке алу журналы (ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторымен нөмiрленуге, тiгiлуге, қолы қойылуға тиiс), тұқымдардың кондициялығы туралы куәлiк, тұқымдардың аттестаты) есеп жүргiзу;
15) сортты шығару әдiсiн, ата-аналық нысандар, сорт белгiлерiнiң ерекше сипаттамалары туралы мәлiметтердi көрсететiн сорт жөнiндегi құжаттаманы жүргiзу;
16) тұқым шаруашылығы жөнiндегi есеп материалдарының алты жылдан кем емес мерзiм iшiнде сақталуын қамтамасыз ету.
2. Элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарына қойылатын біліктілік талаптар мыналарды қамтиды:
1) элиталы тұқым өндiру жүргiзiлетiн және кемiнде бiр ротациядан өткен ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң ерекшелiктерiн ескере отырып, нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ғылыми негiзделген ұсынымдарға сәйкес салынған, игерiлген тұқым шаруашылығы ауыспалы егiстерiнiң болуы;

8) наличие не менее одного агронома-семеновода и специалиста по каждой культуре, а также не менее трех человек технического персонала, владеющего специфическими методами работы по семеноводству культуры и сорта;
9) обеспечение производства оригинальных семян в строгом соответствии со схемами, учитывающими биологические признаки и свойства культуры и сорта;
10) наличие исходного семенного материала сорта (маточных насаждений для производителей саженцев плодовых, ягодных культур и винограда) в ассортименте и объемах, необходимых для производства планируемого количества оригинальных семян с целью последующего обеспечения производства элитных семян;
11) наличие страховых фондов семян от потребности:
для закладки первичных звеньев - 100 процентов;
для суперэлиты - 50 процентов;
12) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) специализированной селекционной и семеноводческой техники для обеспечения всего комплекса работ по производству оригинальных семян видов сельскохозяйственных растений, по которым ведется производство оригинальных семян;
13) наличие специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений (прикопочных площадок для плодовых, ягодных культур и винограда), специальной тары, позволяющей размещать партии семян, не допуская их смешения;
14) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений, по которому ведется производство оригинальных семян, учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве оригинальных семян (акты посева, браковки, сортовых, видовых и фитопатологических прополок (прочисток), приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации оригинальных семян, журнал учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан), удостоверения о кондиционности семян, аттестаты на семена);
15) ведение документации по сорту, отражающей метод выведения сорта, сведения о родительских формах, отличительных характеристиках признаков сорта;
16) обеспечение сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее шести лет.
2. Квалификационные требования, предъявляемые к элитно-семеноводческим хозяйствам, включают:
1) наличие освоенных семеноводческих севооборотов, заложенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство элитных семян, и прошедших не менее одной ротации;

2) нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ауыл шаруашылығы дақылдарын өсiру бойынша ғылыми негiзделген ұсынымдарға сәйкес сорттық агротехниканың болуы;
3) жалпы егiс алаңының 25 пайызынан кем емес тұқым шаруашылығы егiстiктерiнiң болуы;
4) соңғы үш жылдағы өнiмдiлiктiң орташа облыстық көрсеткiштен жоғары болуы;
5) тұқым шаруашылығы бойынша жұмыс тәжiрибесi төрт жылдан кем болмауы;
6) жалпы өндiрiс көлемiндегi қызметтiң негiзгi түрiнiң (элиталық тұқым шаруашылығы) үлес салмағын қамтамасыз ету 25 пайыздан кем болмауы;
7) тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн егiлетiн дақылдардың саны 4-тен көп болмауы;
8) аттестаттау мәнiне сәйкес тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн әр дақыл бойынша сорттардың саны 3-тен көп болмауы;
9) суперэлиталық тұқымды егуге қажеттi тұқымның сақтандыру қоры - 50 пайыз болуы;
10) дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы;
11) аудандастырылғандар тiзбесiне енгiзiлген тұқым сорттарын өсiру схемасының болуы;
12) тұқым материалдарын өсiру жұмыстарының барлық түрлерi мен оның сапалық көрсеткiштерi көрсетiлетiн құжаттаманы жүргiзу және есепке алуды ұйымдастыру;
13) элиталық тұқымның жоспарланған мөлшерiн өндiру үшiн түр-түрде және көлемде негiзгi тұқым материалының (бiрегей тұқым) аудандастырылған және перспективтi сорттарының болуы;
14) аттестаттауға өтiнiш берген сәттен бастап кемiнде екi жыл мерзiмге элиталық тұқымның жоспарланған мөлшерiн өндiру үшiн түр-түрде және көлемде аудандастырылған және перспективтi сорттардың бiрегей немесе суперэлиталық тұқымдарын жеткiзу туралы бiрегей тұқым өндiрушiмен жасалған шарттың болуы;
15) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғамен элиталық тұқым өндiрiсiн ғылыми сүйемелдеу туралы шарттың болуы;
16) элиталық тұқымның жоспарланған көлемiн өндiру жөнiндегi жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн меншiк құқығындағы, лизингке немесе мүлiктiк жалға (ұзақ уақыттық жалгерлiк) алынған тұқым тазалайтын техниканы және тұқымды дәрiлейтiн техниканы қоса алғанда ауыл шаруашылығы техникасының болуы;
17) тұқымдар партияларының араласуына жол бермей орналастыруға мүмкiндiк беретiн мамандандырылған қырмандардың, асфальтталған жабық алаңдардың, қоймалық үй-жайлардың болуы;
18) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң әр сорты бойынша өндiрiлген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне (себу, егiстiктердi қабылдау және (немесе) байқаудан өткiзу, тұқымды жинау, кiрiске алу, тазалау және өңдеу, сату актiлерi, тұқымдардың аттестаттары, тұқымдардың конденциялығы туралы куәлiк, тұқымдарды есепке алу журналы (ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторымен нөмiрленуге, тiгiлуге, қолы қойылуға тиiс) есеп жүргiзу;

2) наличие сортовой агротехники, соответствующей научно-обоснованным рекомендациям по возделыванию сельскохозяйственных культур для конкретной почвенно-климатической зоны;
3) наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 25 процентов;
4) урожайность за последние три года - выше среднеобластной;
5) наличие опыта работы по семеноводству - не менее четырех лет;
6) обеспечение удельного веса основного вида деятельности в общем объеме производства (элитное семеноводство) - не менее 25 процентов;
7) количество, возделываемых культур, по которым ведется семеноводство - не более 4;
8) количество сортов по каждой культуре, по которым ведется семеноводство в соответствии с предметом аттестации - не более 3;
9) наличие страховых фондов семян от потребности для закладки суперэлиты - 50 процентов;
10) наличие плана сортообновления по культурам и сортам;
11) наличие схем по выращиванию семян сортов, включенных в перечень районированных;
12) организация учета и ведение документации, в которой отражаются все виды работ по выращиванию семенного материала и его качественные показатели;
13) наличие исходного семенного материала (оригинальных семян) районированных и перспективных сортов в ассортименте и объемах, для производства запланированного количества элитных семян;
14) наличие договора с производителем оригинальных семян о поставке оригинальных или суперэлитных семян районированных и перспективных сортов в ассортименте и объемах, для производства запланированного количества элитных семян, на срок не менее двух лет с момента подачи заявления на аттестацию;
15) наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на научное сопровождение производства элитных семян;
16) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, для обеспечения комплекса работ по производству планируемого объема элитных семян;
17) наличие специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения;
18) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестаты на семена, удостоверения о кондиционности семян, журнала учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан);

19) тұқым шаруашылығы бойынша есеп материалдарының кемiнде бес жыл сақталуын ұйымдастыру;
20) жоспарланған жұмыс көлемiн бiлiктi түрде орындау үшiн штат кестесiнде көзделген тиiстi бiлiмi бар мамандар санының, оның iшiнде кемiнде бiр агроном-тұқымшының болуы;
21) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы растаған элиталық тұқым өсiру шаруашылығының аумағында карантиндiк объектiлердiң болмауы, бұл ретте карантиндiк объектiлер элиталық тұқым өсiру шаруашылығының аумағында сондай-ақ аттестаттау сәтiне дейiн кемiнде үш жыл кезеңiнде болмауы тиiс.
3. Тұқым өсiру шаруашылықтарына қойылатын біліктілік талаптар мыналарды қамтиды:
1) тұқым шаруашылығы бойынша жұмыс тәжiрибесiнiң екi жылдан кем емес болуы;
2) бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқымдарды өндiруге қойылатын талаптарға сәйкес олардың өндiрiсiн жүргiзу үшiн егiстiк алаңның (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етiлген ауыспалы егiстiктiң) болуы;
3) бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым өндiру жүргiзiлетiн ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң ерекшелiктерiн ескере отырып, нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ғылыми негiзделген ұсыныстарға сәйкес енгiзiлген тұқым шаруашылығы ауыспалы егiстерiнiң болуы;
4) жалпы егiс алаңының 20 пайызынан кем емес тұқым шаруашылығы егiстiктерiнiң болуы;
5) тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн өңделетiн дақылдардың саны - 3-тен көп болмауы;
6) аттестаттау мәнiне сәйкес тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн әр дақыл бойынша сорттардың саны - 3-тен көп болмауы;
7) аттестаттауға өтiнiш берген сәттен бастап кемiнде үш жыл мерзiмге бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым ендiру үшiн элиталық тұқым жеткiзу туралы элиталық тұқым өсiрушi шаруашылықпен жасалған шарттың болуы;
8) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғамен бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым өндiрiсiн ғылыми сүйемелдеу туралы шарттың болуы;
9) нақты агроэкологиялық аймақ үшiн ұсынылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн өсiру агротехнологиясын сақтау;
10) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы растаған тұқым өсiру шаруашылығы аумағында карантиндiк объектiлердiң болмауы, бұл ретте карантиндiк объектiлер тұқым өсiру шаруашылығының аумағында сондай-ақ аттестаттау сәтiне дейiн кемiнде үш жыл кезеңiнде болмауы;

19) организация хранения материалов учета по семеноводству в течение не менее пяти лет;
20) наличие количества специалистов, предусмотренного штатным расписанием, с соответствующим образованием для квалифицированного выполнения запланированного объема работ, в том числе не менее одного агронома-семеновода;
21) отсутствие карантинных объектов на территории элитно-семеноводческого хозяйства, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории элитно-семеноводческого хозяйства также и в период не менее трех лет до момента аттестации.
3. Квалификационные требования, предъявляемые к семеноводческим хозяйствам, включают:
1) наличие опыта работы по семеноводству - не менее двух лет;
2) наличие площади пашни для ведения производства семян первой, второй и третьей репродукций в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях - водообеспеченной севооборотной пашни);
3) наличие семеноводческих севооборотов, введенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство семян первой, второй и третьей репродукций;
4) наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 20 процентов;
5) количество возделываемых культур, по которым ведется семеноводство - не более 3;
6) количество сортов по каждой культуре, по которым ведется семеноводство в соответствии с предметом аттестации - не более 3;
7) наличие договора с элитно-семеноводческим хозяйством о поставке элитных семян для производства семян первой, второй и третьей репродукций, на срок не менее трех лет с момента подачи заявления на аттестацию;
8) наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на научное сопровождение производства семян первой, второй и третьей репродукций;
9) соблюдение рекомендованной для конкретной агроэкологической зоны агротехнологии возделывания сельскохозяйственных растений;
10) отсутствие карантинных объектов на территории семеноводческого хозяйства, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории семеноводческого хозяйства также и в период не менее трех лет до момента аттестации;

11) кемiнде бiр агроном-тұқымшының болуы;
12) дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы;
13) бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым сорттарын өсiру схемасының болуы;
14) бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқымның жоспарланған мөлшерiн өндiру үшiн түр-түрде және көлемде негiзгi тұқым материалының болуы;
15) бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқымның жоспарланған көлемiн өндiру жөнiндегi жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн меншiк құқығындағы, лизингке немесе мүлiктiк жалға (ұзақ мерзiмдi жалгерлiк) алынған тұқым тазалайтын техниканы және тұқымды дәрiлейтiн техниканы қоса алғанда ауыл шаруашылығы техникасының болуы;
16) тұқымдар партияларының араласуына жол бермей орналастыруға мүмкiндiк беретiн мамандандырылған қырмандардың, асфальтталған жабық алаңдардың, қоймалық үй-жайлардың болуы;
17) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң әр сорты бойынша өндiрiлген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне (себу, егiстiктердi қабылдау және (немесе) байқаудан өткiзу, тұқымды жинау, кiрiске алу, тазалау және өңдеу, сату актiлерi, тұқымдардың аттестаты, тұқымдардың куәлiгi, тұқымдардың конденциялығы туралы куәлiк, тұқымдарды есепке алу журналы (ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң аудандық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы нөмiрлеуге, тiгуге, қолы қоюға тиiс) есеп жүргiзу;
18) тұқым шаруашылығы бойынша есеп материалдарының кемiнде үш жыл сақталуын қамтамасыз ету.
4. Тұқым өткiзушiлерге қойылатын біліктілік талаптар мыналарды қамтиды:
1) тұқым өткiзу бойынша жоспарланған жұмыс көлемiн орындау үшiн тиiстi бiлiмi бар штат кестесiнде көзделген мамандар санының, оның iшiнде кемiнде бiр агроном-тұқымшының болуы;
2) кейiннен сату үшiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң тұқымын жеткiзу туралы тұқым өндiрушiлермен (тұқым жеткiзушiлер тұқымды шетелдiк жеткiзушiлерден сатып алған (импорт бойынша) жағдайда) жыл сайын жасалатын шарттың болуы;
3) тұқымдар партияларының араласуына жол бермей орналастыруға мүмкiндiк беретiн мамандандырылған қырмандардың, асфальтталған жабық алаңдардың, қоймалық үй-жайлардың (жемiс дақылдары мен жүзiмге арналған көму алаңдарының), арнайы ыдыстың болуы;
4) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң тұқымдарын сақтау, тазалау және өткiзу жөнiндегi барлық жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн меншiк құқығындағы, лизингке немесе мүлiктiк жалға (ұзақ мерзiмдi жалгерлiк) алынған арнайы техниканың болуы;

11) наличие не менее одного агронома-семеновода;
12) наличие плана сортообновления по культурам и сортам;
13) наличие схем по выращиванию сортовых семян первой, второй и третьей репродукций;
14) наличие исходного семенного материала в ассортименте и объемах, для производства планируемого количества семян первой, второй и третьей репродукций;
15) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, для обеспечения всего комплекса работ по производству планируемого объема семян первой, второй и третьей репродукций;
16) наличие специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения;
17) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестаты на семена, свидетельства на семена, удостоверения о кондиционности семян, журнала учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству районной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан);
18) обеспечение сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее трех лет.
4. Квалификационные требования, предъявляемые к реализаторам семян, включают:
1) наличие количества специалистов, предусмотренного штатным расписанием, с соответствующим образованием для выполнения запланированного объема работ по реализации семян, в том числе не менее одного агронома-семеновода;
2) наличие ежегодного договора с производителями семян о поставке семян сельскохозяйственных растений для последующей реализации (в случае приобретения семян у зарубежных поставщиков (по импорту) с поставщиками семян);
3) наличие крытых асфальтированных площадок, складских помещений (прикопочных площадок для плодовых, ягодных культур и винограда), специальной тары, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения;
4) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) специализированной техники для обеспечения всего комплекса работ по подработке, хранению и реализации семян сельскохозяйственных растений;

5) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң тұқымының әр партиясы бойынша саны мен сапасының, өткiзiлетiн тұқымның шыққан тегiнiң, тұқымды құжаттандырудың, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы нөмiрлеген, тiгiлген және қолы қойылған тұқымдарды есепке алу журналын жүргiзу;
6) тұқымдарды сақтау және өткiзу материалдарының кемiнде үш жыл сақталуын қамтамасыз ету;
7) Қазақстан Республикасы қорғалатын өсiмдiктер сорттарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының тұқымдарын сатқан жағдайда "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңына сәйкес патент иесi (лицензиар) тұқым өткiзушiге (лицензиатқа) селекциялық жетiстiктi уақытша пайдалану құқығын беретiн лицензиялық шарттың болуы;
8) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы растаған карантиндiк объектiлердiң болмауы.
"Бiрегей және элиталық тұқым,
бiрiншi, екiншi және үшiншi
көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi
және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
"Бiрегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi
көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi
аттестаттау" мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісі
"Бiрегей және элиталық тұқым,
бiрiншi, екiншi және үшiншi
көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi
және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезектiлiгiн сипаттау және өзара әрекеті
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның кеңсесi
Уәкiлеттi
органның басшысы
Уәкiлеттi
органның жауапты маманы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Өтінішті
қабылдау және
тіркеу
Хат-хабармен
танысу,
жауапты
маманды
белгілеу
Құжаттардың толықтығын
және дұрыстығын
тексеру. Комиссияның
қарауына құжаттарды
дайындау
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Журналда тіркеу
және тұтынушыға
қолхатты беру.
Бұрыштама қою
үшін құжаттарды
уәкiлеттi
органның
басшысына
жіберу
Бұрыштама қою,
уәкiлеттi
органның
жауапты
маманды
тағайындау
Элиталық тұқым
өндірушілерді
аттестаттау жөніндегі
арнайы құрылған
сараптау Комиссияның
қарауына ұсыну.
Тұтынушы толық емес
құжаттар пакетін
ұсынған жағдайда,
аттестаттау туралы
куәлiктi беруден бас
тартудың себептерiн
көрсетiп, жазбаша түрде
дәлелдi жауап беру
Орындау
мерзiмдерi
30 минуттан
аспайды
Жұмыс күні
ішінде
5 күн
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үдерістiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Элиталық тұқым
өндірушілерді
аттестаттау
жөніндегі
комиссия
Уәкiлеттi
органның
басшысы
Уәкiлеттi
органның жауапты маманы
Әрекеттің
(үдерістiң,
рәсiмдердiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Жалпы жиналыста
ұсынылған
құжаттарды
қарайды,
бiлiктiлiк
талаптарға жеке
немесе заңды
тұлғаның
сәйкестік
деңгейін анықтау
үшін сол жерге
баруды
ұйымдастырады,
қорытындысы
бойынша
дауыстардың
көпшілігімен
тұтынушының
өтінім берген
мәртебесіне
сәйкес немесе
сәйкес еместігі
жөнінде шешім
қабылдайды
Комиссияның
жалпы
жиналыстың
хаттамасын
қарауы
Журналда аттестаттау
туралы куәлiктi немесе
куәлiктi беруден бас
тартудың себептерiн
көрсетiп, жазбаша түрде
дәлелдi жауапты тіркеу
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмі)
Бару қорытындысы
бойынша тексеру
актісі жасалады.
Актінің
негізінде
элиталық тұқым
өндіруші
мәртебесін беру
жөнінде шешім
шығарылады
немесе сондай
мәртебе беруден
бас тарту
жөнінде шешім
шығарылады,
уәкiлеттi
органның
басшысына қол
қою үшін беру
Аттестаттау
туралы
куәлiкке
немесе
аттестаттау
туралы
куәлiктi
беруден бас
тартудың
себептерiн
көрсетiп,
жазбаша түрде
дәлелдi
жауапқа
қол қою
Тұтынушыға аттестаттау
туралы куәлiктi немесе
куәлiктi беруден бас
тартудың себептерiн
көрсетiп, жазбаша түрде
дәлелдi жауап беру
Орындау
мерзiмдерi
10 күннен
аспайды
1 күн
30 минут ішінде
Келесi
әрекеттің
нөмiрi
5
6
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
кеңсесi
2-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның
басшысы
3-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты
маманы
4-топ
ҚФБ
Элиталық тұқым
өндірушілерді
аттестаттау жөніндегі
комиссия
1-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
қолхатты
беру,
журналда
тiркеу,
өтiнiштi
уәкiлеттi
органның
басшысына
жіберу
2-әрекет
Хат-хабармен
танысу. Жауапты
маманды
белгілеу,
бұрыштама қою
3-әрекет
Құжаттардың
толықтығын және
дұрыстығын
тексеру.
Комиссияның
қарауына
құжаттарды
дайындау және
ұсыну
4-әрекет
Тұтынушының өтінішін
қарау, бiлiктiлiк
талаптарына жеке
немесе заңды тұлғаның
сәйкестік деңгейін
анықтау үшін сол
жерге бару.
Өтініш берілген
мәртебені беру
жөнінде шешім
қабылдау, хаттаманы
ресімдеу, уәкiлеттi
органның басшысына
қол қою үшін беру
5-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлiкке
қол қою
6-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлiкті
тіркеу
7-әрекет
Тұтынушыға
аттестаттау
туралы куәлiк
беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның кеңсесi
2-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның басшысы
3-топ
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты
маманы
4-топ
ҚФБ
Элиталық тұқым
өндірушілерді
аттестаттау
жөніндегі
комиссия
1-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
қолхатты беру,
журналда тiркеу,
өтiнiштi
уәкiлеттi
органның
басшысына жіберу
2-әрекет
Хат-хабармен
танысу. Жауапты
маманды
белгілеу,
бұрыштама қою
3-әрекет
Тұтынушы толық
емес
құжаттар пакетін
ұсынған жағдайда,
оған аттестаттау
туралы куәлiктi
беруден бас
тартудың себептерiн
көрсетiп, жазбаша
түрде дәлелдi жауап
беріледi.
Белгіленген
талаптарға сәйкес
болған жағдайда
құжаттарды
Комиссияның
қарауына дайындау
және ұсыну
4-әрекет
Тұтынушының
өтінішін
қарау,
бiлiктiлiк талаптарына
жеке немесе заңды
тұлғаның сәйкестік
деңгейін анықтау
үшін
сол жерге бару.
Өтініш берілген
мәртебені беруден
бас
тарту жөнінде
шешім
қабылдау,
хаттаманы
ресімдеу,
уәкiлеттi
органның басшысына
қол
қою үшін беру
5-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлiктi
беруден бас
тартудың
себептерiн
көрсетiп, жазбаша
түрде дәлелдi
жауапқа қол қою
6-әрекет
Журналда
аттестаттау туралы
куәлiктi беруден
бас тарту жөнінде
жазбаша түрде
дәлелдi жауапты
тіркеу
7-әрекет
Тұтынушыға
аттестаттау туралы
куәлiктi беруден
бас тарту жөнінде
жазбаша түрде
дәлелдi жауап беру
Әкімдіктің

5) ведение по каждой партии семян сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения реализуемых семян, документирования семян, журнала учета семян, который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
6) обеспечение сохранности материалов по хранению и реализации семян в течение не менее трех лет;
7) наличие при реализации семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений, лицензионного договора, по которому патентообладатель (лицензиар) представляет реализатору (лицензиату) право временно использовать селекционное достижение в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений";
8) отсутствие карантинных объектов, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян"
Процесс оказания государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
заявления
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
специалиста
Проверка полноты и
правильности
документов.
Подготовка
документов на
рассмотрение
Комиссии
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
потребителю
расписки.
Направление
документов
руководителю
уполномоченного
органа для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
назначение
ответственного
специалиста
уполномоченного
органа
Представление на
рассмотрение
специально
созданной
экспертной Комиссии
по аттестации
производителей
элитных семян.
В случае
предоставления
потребителем не
полного пакета
документов, выдача
мотивированного
письменного ответа
с указанием причины
отказа в выдаче
свидетельства об
аттестации
Сроки исполнения
не более 30
минут
в течение
рабочего дня
5 дней
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Комиссия по
аттестации
производителей
элитных семян
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Рассматривает
представленные
документы на
общем собрании,
организует
выезд на место,
для определения
степени
соответствия
физического или
юридического
лица
квалификацион-
ным
требованиям, по
итогам
принимает
решение
большинством
голосов о
соответствии
или не
соответствии
потребителя
заявленному
статусу
Рассмотрение
протокола общего
собрания
Комиссии
Регистрация
свидетельства об
аттестации или
мотивированного
письменного ответа
с указанием причины
отказа в выдаче
свидетельства в
журнале
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
По итогам
выезда
составляется
акт
обследования.
На основании
акта выноситься
решение о
присвоении
статуса
производителя
элитных, либо
выноситься
решение об
отказе в
присвоении
такого статуса,
передача на
подпись
руководителю
уполномоченного
органа
Подписание
свидетельства об
аттестации или
мотивированного
письменного
ответа с
указанием причины
отказа в выдаче
свидетельства об
аттестации
Выдача
свидетельства об
аттестации либо
мотивированного
письменного ответа
с указанием причины
отказа в выдаче
свидетельства
потребителю
Сроки исполнения
не более 10
дней
1 день
в течение 30 минут
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1
СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Группа 2
СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Группа 4
СФЕ
Комиссия по
аттестации
производителей
элитных семян
Действие 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация в
журнале,
направление
заявления
руководителю
уполномоченного
органа
Действие 2
Ознакомление с
корреспонденцией
.Определение
ответственного
специалиста,
наложение
резолюции
Действие 3
Проверка полноты
и правильности
документов.
Подготовка и
представление
документов на
рассмотрение
Комиссии
Действие 4
Рассмотрение
заявления
потребителя, выезд
на место, для
определения степени
соответствия
физического или
юридического лица
квалификационным
требованиям,
принятие решения о
присвоении
заявленного
статуса,
оформление
протокола, передача
на подпись
руководителю
уполномоченного
органа
Действие 5
Подписание
свидетельства об
аттестации
Действие 6
Регистрация
свидетельства об
аттестации
Действие 7
Выдача
свидетельства об
аттестации
потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1
СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Группа 2
СФЕ
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Группа 3
СФЕ
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Группа 4
СФЕ
Комиссия по
аттестации
производителей
элитных семян
Действие 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация в
журнале,
направление
заявления
руководителю
уполномоченного
органа
Действие 2
Ознакомление
с
корреспон-
денцией.
Определение
ответствен-
ного
специалиста,
наложение
резолюции
Действие 3
В случае
предоставления
потребителем не
полного пакета
документов, ему
дается
мотивированный
письменный ответ
с указанием
причины отказа в
выдаче
свидетельства об
аттестации.
При соответствии
установленным
требованиям,
подготовка и
представление
документов на
рассмотрение
Комиссии
Действие 4
Рассмотрение
заявления
потребителя, выезд
на место, для
определения степени
соответствия
физического или
юридического лица
квалификационным
требованиям.
Принятие решения об
отказе в присвоении
заявленного
статуса, оформление
протокола, передача
на подпись
руководителю
уполномоченного
органа
Действие 5
Подписание
мотивирован-
ного
письменного
ответа с
указанием
причины
отказа в
выдаче
свидетельства
об
аттестации
Действия 6
Регистрация
мотивированного
письменного
ответа об отказе
в выдаче
свидетельства об
аттестации в
журнале
Действие 7
Выдача
мотивированного
письменного
ответа об отказе
в выдаче
свидетельства об
аттестации
потребителю
Утвержден
постановлением акимата

2012 жылғы 9 шілдедегі № 310
қаулысымен бекітілген
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ветеринариялық паспорт – Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нысандағы құжат, онда: малды есепке алу мақсатында малдың иесi, түрi, жынысы, түсi, жасы көрсетiледi;
2) жеке нөмір – сырға, чип, болюс немесе таңбаға қойлатын әріптік немесе цифрлық мағына білдіретін малға берілетін жеке коды;
3) құрылымдық функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі-ҚФБ);
4) тұтынушы – жеке және заңды тұлғалар;
5) уәкiлеттi орган – аудандар (облыстық маңызы бар қала), аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтерінің жергілікті атқарушы органдары.
2. Жалпы ережелер
2. "Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысымен және осы Регламентпен бекітілген мемлекеттiк қызмет стандартында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет осы Регламенттің 123-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлар бойынша ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманы ұсынады.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 10-бабы 2-тармағы 20) тармақшасының10-1-бабы 12) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының, "Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2331 қаулысының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының негiзiнде көрсетіледі.
6. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде көрсетіледі (жануарға ветеринариялық паспорттың бланкiлерiн беру). Тұтынушы банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын екiншi деңгейдегi банктер немесе ұйымдар арқылы мемлекеттiк сатып алу туралы конкурс нәтижесi бойынша анықталған бланктiң құнын төлейдi.
Тұтынушы мемлекеттiк қызметке ақы төлеу кезiнде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:

от 9 июля 2012 года № 310
Регламент государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта на животное" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) ветеринарный паспорт - документ установленной Правительством Республики Казахстан формы, в котором в целях учета животных указываются: владелец, вид, пол, масть, возраст животного;
2) индивидуальный номер - индивидуальный код, присваиваемый животному, включающий в себя буквенное и цифровое обозначение, наносимое на бирку, чип, болюс или тавро;
3) структурно-функциональные единицы - участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ);
4) потребитель - физические и юридические лица;
5) уполномоченный орган – местные исполнительные органы районов (города областного значения), городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача ветеринарного паспорта на животное" оказывается физическим и юридическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и настоящим Регламентом.
3. Государственная услуга предоставляется специалистом уполномоченного органа, осуществляющим деятельность в области ветеринарии, по адресам, указанным в приложениях 123 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 20) пункта 2 статьи 10, подпункта 12) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2331 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Государственная услуга (выдача бланков ветеринарного паспорта на животное) оказывается платно. Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:

1) қолма-қол ақы төлеу тәсiлi кезiнде - ақы төлеу туралы түбiртек;
2) "Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi № 179 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсiлi кезiнде - төлем тапсырмасы.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi - жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын, жануарға ветеринариялық паспорттың үзiндiсiн) (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегi мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат және мемлекеттiк қызмет көрсету Регламенті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz және осы Регламенттің 123-қосымшаларында көрсетiлген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдардың үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.
9. Мемлекеттiк қызмет мынадай мерзiмдерде ұсынылады:
1) жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспортынан үзiндi) беру мерзiмi, жануарға жеке нөмiр берген сәттен бастап немесе оны беруден бас тартқанда - 3 (үш) жұмыс күн iшiнде;
2) жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын беру мерзімі, жануар иесi жануарға ветеринариялық паспорттың жоғалғаны туралы өтiнiш берген күнiнен бастап - 10 (он) жұмыс күн iшiнде;
3) мемлекеттiк қызмет ұсынудың ең жоғары рұқсат етiлетiн күту уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
4) мемлекеттiк қызметтi алушыға ең жоғары рұқсат етiлетiн қызмет көрсету уақыты - 40 (қырық) минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа (сенбі, жексенбі) жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетiлген қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға, оның ішінде дене мүмкiндiгі шектеулi адамдарға қызмет көрсету үшiн жағдайлар көзделген тұтынушы тұрған жері бойынша уәкілетті орган ғимаратында көрсетіледі. Күту залдары толтырылған бланкілердің үлгiлерi бар стендтермен жарақталады.
12. Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тартуға жануардың берiлген бірдейлендіру нөмiрiнің болмауы негiз болып табылады.

1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарного паспорта на животное (дубликата ветеринарного паспорта на животное, выписки из ветеринарного паспорта на животное) (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о государственной услуге и Регламент государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz, на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов по адресам, указанным в приложениях 123 к настоящему Регламенту.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок выдачи ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное) с момента присвоения животному индивидуального номера или отказ в их выдаче - в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) срок выдачи дубликата ветеринарного паспорта на животное со дня подачи владельцем заявления о потере паспорта на его животное - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 40 (сорока) минут.
10. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является отсутствие присвоенного индивидуального номера животного.

13. Жануарға ветеринариялық паспорт (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасы және жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) жануар иесiнiң жеке өзi не оның өкiлi келген кезде берiледi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін тұтынушыдан өтініш алу сәтінен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманы тұтынушының өтінішін тіркейді, қажетті құжаттардың бар болуын, толықтығын және олардың ресімдеу дұрыстығын тексереді, құжаттар пакеті сәйкес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде шешім қабылдайды;
3) ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманы тұтынушыға жануарға ветеринариялық паспорт (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасы, жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) немесе жазбаша түрде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнде әкiмшiлiк әрекеттердiң қисынды кезектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызбалар осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
16. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттердiң (рәсiмдердiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
17. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың минималды саны бiр қызметшiнi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
18. Жануарға ветеринариялық паспортты алу үшiн тұтынушы жануарға ветеринариялық паспорттың бланкiсiнiң құнын төлегенiн растайтын құжатты бередi. Бұдан басқа, жануарда - жануарға берiлген бiрдейлендiру нөмiрi болуы қажет.
19. Ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) алу үшiн тұтынушы уәкілетті органға жүгінеді және:
1) еркiн нысандағы жазбаша өтiнiш;
2) жануардың ветеринариялық паспортының жоғалған (бүлiнген) фактiсiн растайтын құжаттар (болған жағдайда) қоса бередi.
20. Жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) алу үшiн жүгінген кезде, тұтынушының өтiнiшi тiркеу журналына тiркелiп, мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға күнi мен уақыты, мерзiмi және орны көрсетiлген талон берiледi.

13. Ветеринарный паспорт на животное (дубликат ветеринарного паспорта на животное, выписка из ветеринарного паспорта на животное) выдается владельцу животного либо его представителю при его личном посещении.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа, осуществляющий деятельность в области ветеринарии, регистрирует заявление потребителя, проверяет наличие необходимых документов, полноту и правильность их оформления, при соответствии пакета документов принимает решение о предоставлении государственной услуги;
3) специалист уполномоченного органа, осуществляющий деятельность в области ветеринарии, выдает потребителю ветеринарный паспорт на животное (дубликат ветеринарного паспорта на животное, выписку из ветеринарного паспорта на животное) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
17. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
18. Для получения ветеринарного паспорта на животное потребителем предоставляется документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарного паспорта на животное. Кроме того, необходимо наличие на животном - присвоенного индивидуального номера.
19. Для получения дубликата ветеринарного паспорта (выписки из ветеринарного паспорта) на животное потребитель обращается в уполномоченный орган и предоставляет:
1) письменное заявление произвольной формы;
2) документы, подтверждающие факт утери (порчи) ветеринарного паспорта на животное (при их наличии).
20. При обращении для получения дубликата ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное) заявление потребителя регистрируется в журнале регистрации и выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получение потребителем государственной услуги.

8-714-43-2-15-71
8-714-43-2-24-54
mendikara@
kostanay.kz
"Науырзым
ауданы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Науырзым
ауданы,
Қарамеңді
селосы, Шақшақ
Жәнібек көшесi,
1
8-714-54-9-14-33
rnaur@mail.ru
"Сарыкөл
ауданы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Сарыкөл ауданы,
Сарыкөл кенті,
Ленин көшесi,
72
8-714-51-2-11-38
rsark@mail.kz
"Таран ауданы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Таран ауданы,
Таран селосы,
Калинин көшесi,
60
8-714-36-3-61-44
taranovka@
kostanay.kz
"Ұзынкөл
ауданы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Ұзынкөл ауданы,
Ұзынкөл селосы
Мүсірепов
көшесі, 14
8-714-44-2-12-55
uzunkol@kostanay.kz
"Федоров
ауданы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Федоров ауданы,
Федоровка
селосы,
Красноармейский
көшесі, 53
8-714-42-2-10-45
akimatfed@ mail.kz
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісі
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 5-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезектiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекеттің (жұмыстар барысының,
ағынының) №
1
ҚФБ атауы
Ветеринария саласында қызметті жүзеге
асыратын уәкiлеттi органның маманы
Әрекеттің (үдерістiң,
рәсiмдердiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу,
тұтынушының мемлекеттік қызмет алу
күнін және уақытын, мерзімін және
орнын көрсете отырып, талон беру.
Қажетті құжаттардың бар болуын,
толықтығын және оларды ресімдеу
дұрыстығын тексеру. Жануарға
ветеринариялық паспорт (жануарға
ветеринариялық паспорттың телнұсқасы,
жануарға ветеринариялық паспорттан
үзiндi) беру немесе мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы шешім
қабылдайды
Аяқтау нысаны (деректер,
құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмі)
Жануарға ветеринариялық паспорт
(жануарға ветеринариялық паспорттың
телнұсқасы, жануарға ветеринариялық
паспорттан үзiндi) беру немесе жазбаша
түрде мемлекеттік қызмет көрсетуден
бас тарту жөнінде дәлелді жауап
Орындау мерзiмi
3 күні ішінде
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкiлеттi органның
маманы
№ 1-әрекет
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, тұтынушының мемлекеттік қызмет
алу күнін және уақытын, мерзімін және орнын көрсете отырып, талон
беру. Қажетті құжаттардың бар болуын, толықтығын және оларды ресімдеу
дұрыстығын тексеру
№ 2-әрекет
Жануарға ветеринариялық паспорт (жануарға ветеринариялық паспорттың
телнұсқасы, жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкiлеттi органның
маманы
№ 1-әрекет
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, тұтынушының мемлекеттік қызмет
алу күнін және уақытын, мерзімін және орнын көрсете отырып, талон
беру. Қажетті құжаттардың бар болуын, толықтығын және оларды ресімдеу
дұрыстығын тексеру
№ 2-әрекет
Жазбаша түрде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді
жауап беру
Әкімдіктің

8-714-43-2-15-71
8-714-43-2-24-54
mendikara@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Наурзумского
района"
Наурзумский
район,
село Караменды,
улица Шакшак,
Жанибек, 1
8-714-54-9-14-33
rnaur@mail.ru
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Сарыкольского
района"
Сарыкольский
район,
поселок
Сарыколь,
улица Ленина,
72
8-714-51-2-11-38
rsark@mail.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Тарановского
района"
Тарановский
район,
село
Тарановское,
улица Калинина,
60
8-714-36-3-61-44
taranovka@
kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Узункольского
района"
Узункольский
район,
село Узунколь,
улица
Мусрепова, 14
8-714-44-2-12-55
uzunkol@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Федоровского
района"
Федоровский
район,
село Федоровка,
улица
Красноармейская
, 53
8-714-42-2-10-45
akimatfed@ mail.kz
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Процесс оказания государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ действия
(хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа,
осуществляющий деятельность в области
ветеринарии
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
Прием документов, регистрация
заявления, выдача талона с указанием
даты и времени, срока и места
получения потребителем государственной
услуги. Проверка наличия необходимых
документов, полноты и правильности их
оформления. Принятие решения о выдаче
ветеринарного паспорта на животное
(дубликата ветеринарного паспорта на
животное, выписки из ветеринарного
паспорта на животное) либо об отказе в
предоставлении государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Выдача ветеринарного паспорта на
животное (дубликата ветеринарного
паспорта на животное, выписки из
ветеринарного паспорта на животное)
либо мотивированный ответ об отказе в
предоставлении государственной услуги
в письменном виде
Сроки выдачи
В течение 3-х дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа, осуществляющий деятельность в
области ветеринарии
Действие № 1
Прием документов, регистрация заявления, выдача талона с указанием
даты и времени, срока и места получения потребителем государственной
услуги. Проверка наличия необходимых документов, полноты и
правильности их оформления
Действие № 2
Выдача ветеринарного паспорта на животное (дубликата ветеринарного
паспорта на животное, выписки из ветеринарного паспорта на животное)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа, осуществляющий деятельность в
области ветеринарии
Действие № 1
Прием документов, регистрация заявления, выдача талона с указанием
даты и времени, срока и места получения потребителем государственной
услуги. Проверка наличия необходимых документов, полноты и
правильности их оформления
Действие № 2
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении
государственной услуги в письменном виде
Утвержден
постановлением акимата

2012 жылғы 9 шілдедегі № 310
қаулысымен бекітілген
"Ветеринариялық анықтаманы беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Ветеринариялық анықтаманы беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ);
2) тұтынушы – жеке және заңды тұлғалар;
3) уәкiлеттi орган – аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі әкiмiнiң аппараты.
2. Жалпы ережелер
2. "Ветеринариялық анықтаманы беру" мемлекеттiк қызметі жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысымен және осы Регламентпен бекітілген мемлекеттiк қызмет стандартымен белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызметті осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкiлеттi органның маманы ұсынады.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 10-1-бабы 13) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының негiзiнде көрсетіледі.
6. Мемлекеттiк қызмет ақылы жүзеге асырылады (ветеринариялық анықтаманың бланкiсiн беру). Тұтынушы банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын екiншi деңгейдегi банктер немесе ұйымдар арқылы мемлекеттiк сатып алу туралы конкурс нәтижесi бойынша анықталған бланктiң құнын төлейдi.
Тұтынушы мемлекеттiк қызметке ақы төлеу кезiнде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсiлi кезiнде - ақы төлеу туралы түбiртек;
2) "Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi № 179 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсiлi кезiнде - төлем тапсырмасы.

от 9 июля 2012 года № 310
Регламент государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы - участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ);
2) потребитель - физические и юридические лица;
3) уполномоченный орган – аппарат акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача ветеринарной справки" оказывается физическим и юридическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и настоящим Регламентом.
3. Государственная услуга предоставляется специалистом уполномоченного органа, осуществляющим деятельность в области ветеринарии, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании
подпункта 13) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Государственная услуга оказывается платно (выдача бланков ветеринарной справки). Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операции, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.

7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi - ветеринариялық анықтаманы (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегi мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат және мемлекеттiк қызмет Регламенті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдарының үй-жайларында iлiнген ақпараттық стендтерде орналасқан.
9. Мемлекеттiк қызмет мынадай мерзiмдерде ұсынылады:
1) мемлекеттiк қызмет жүгінген күннiң iшiнде көрсетiледi;
2) мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi ең жоғары рұқсат етiлетiн күту уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет ұсынудың ең жоғары рұқсат етiлетiн уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет жұмыстың бекітілген кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа (сенбі, жексенбі) жұмыс күндерi, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетiлген қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға, оның ішінде физикалық мүмкiндiгі шектеулi адамдарға қызметтi көрсету үшiн жағдайлар көзделген тұтынушының тұрған жері бойынша уәкілетті органы ғимараттарында көрсетіледі. Күту залдары толтырылған бланкілерінің үлгiлерi бар стендтермен жарақталады.
12. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға немесе оның өкілі өзі келгенде көрсетіледі.
13. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту үшiн мыналар:
1) егер жануар, жануардан алынатын өнiм және шикiзат (бұдан әрi - объект) қолайсыз аймақтан тасымалданған жағдайда;
2) жұқпалы сипаттағы ауру анықталғанда;
3) жануардың жеке нөмiрi болмағанда;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiнiң, көлiк құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауiпсiздiк талаптарына сәйкессiздiгi негiз болып табылады.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін тұтынушының немесе оның өкілінің өтініш жасау сәтінен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы немесе оның өкілі уәкiлеттi органға тікелей жүгінеді;
2) ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманы тұтынушының өтінішін тіркейді, қажетті құжаттардың бар болуын, олардың ресімдеу толықтығын және дұрыстығын тексереді, құжаттар пакеті сәйкес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде шешім қабылдайды;

7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарной справки (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о государственной услуге и регламент государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz, а также на информационных стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) государственная услуга предоставляется в течение дня обращения;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
10. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
12. Государственная услуга предоставляется потребителю либо его представителю при его личном посещении.
13. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются следующие случаи:
1) в случае, если животное, продукция и сырье животного происхождения (далее - объект) перемещаются из неблагополучной зоны;
2) обнаружение болезни заразного характера;
3) отсутствие индивидуального номера животного;
4) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента обращения потребителя либо его представителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель либо его представитель непосредственно обращаются в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа, осуществляющий деятельность в области ветеринарии, регистрирует обращение потребителя, проверяет наличие необходимых документов, полноту и правильность их оформления, при соответствии пакета документов принимает решение о предоставлении государственной услуги;

3) ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманы тұтынушыға ветеринариялық анықтама немесе жазбаша түрде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісінде әкiмшiлiк әрекеттердiң қисынды кезектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызбалар осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
16. Әрбір әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттердiң (рәсiмдердiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерісiндегі әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
17. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген мекенжайлар бойынша ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманына жануарға ветеринариялық паспорт, ветеринариялық анықтама бланкi құнын төлеуiн растайтын құжат ұсынады.
18. Мемлекеттiк қызметтi алуға тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жануарға ветеринариялық паспорт;
2) терi-жүн шикiзатына, жануардың жеке нөмiрi көрсетiлген жапсырма мiндеттi түрде қажет;
3) ветеринариялық анықтама бланктiң құнын төлеуiн растайтын құжат.
19. Мемлекеттiк қызмет тұтынушысының өтiнiшiн ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның маманы тұтынушының мемлекеттiк қызмет алатын уақыты көрсетiлетін жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн тiркеу журналында тiркейдi.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
20. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi іске асыруға жауапкершiлiк алады.
"Ветеринариялық анықтаманы беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті
органдардың
атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
Электрондық пошта
"Аққошқар
селосы әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Аққошқар
селосы,
Абай көшесi, 13
8-714-30-3-00-90
arkalyk@kostanay.kz
"Алуа селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Алуа селосы,
Жангелдин
көшесi, 1
8-714-30-3-04-81
arkalyk@kostanay.kz
"Аңғар селосы
әкімінің
аппараты"
мемлекеттiк
мекемесi
Арқалық қаласы,
Аңғар селосы,
Ленин көшесi, 13

3) специалист уполномоченного органа, осуществляющий деятельность в области ветеринарии, выдает потребителю ветеринарную справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет ветеринарный паспорт на животное, документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарной справки специалисту уполномоченного органа, осуществляющему деятельность в области ветеринарии, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) ветеринарный паспорт на животное;
2) на кожевенно-меховое сырье обязательно наличие ярлыка, с указанием индивидуального номера животного;
3) документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарной справки.
19. Обращение потребителя государственной услуги регистрируется специалистом уполномоченного органа, осуществляющим деятельность в области ветеринарии, в журнале учета обращения физических и юридических лиц, в котором указывается дата получения потребителем государственной услуги.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги, в установленные сроки, в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченных
органов
Юридический
адрес
Контактный
телефон
Электронная
почта
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Аккошкар"
город
Аркалык,
село
Аккошкар,
улица Абая, 13
8-714-30-3-00-90
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Алуа"
город
Аркалык,
село Алуа,
улица
Джангельдина,
1
8-714-30-3-04-81
arkalyk@kostanay.kz
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ангарское"
город Аркалык,
село
Ангарское,
улица Ленина,
13