Мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 472 "Қостанай қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 89 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 желтоқсанда № 3917 тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" 106-бабына сәйкес, Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 472 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-1-176 тіркелген, 2012 жылғы 10 қаңтарда "Костанай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 20239312,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13170881,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 57667,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 351700,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6659064,6 мың теңге;
2) шығындар – 22467607,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12850,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12850,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2241144,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2241144,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілісін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 2019,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 106816,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынға ақшалай қаражаттарын төлеуге 58731,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге 6880,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 15487,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 94058,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 879,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2011 года № 472 "О бюджете города Костаная на 2012-2014 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 4 декабря 2012 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 декабря 2012 года № 3917
В соответствии со статьей 106 "Бюджетного кодекса Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2012-2014 годы" от 20 декабря 2011 года № 472 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-176, опубликованное 10 января 2012 года в газете "Костанай") следующие изменения:
подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 20239312,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13170881,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 57667,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 351700,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6659064,6 тысяч тенге;
2) затраты – 22467607,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12850,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12850,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2241144,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2241144,8 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 2019,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 106816,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 58731,0 тысяч тенге;
на предоставление специальных социальных услуг в сумме 6880,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 15487,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 94058,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 879,0 тысяч тенге;

тұрғын үй көмегін көрсетуге 1005,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 67-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жоспарлау, жағдай жасау және (немесе) сатып алуды дамытуға 1105684,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға 623150,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға 679924,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 848083,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 420580,0 мың теңге сомасында.";
"7. 2012 жылға арналған кондоминиум объектілерінің жалпы мүлігіне жөндеу өткізуге республикалық бюджеттен алынған 226000,0 мың теңге сомасына кредиттерді кеміту;
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесі мөлшерде нысаналы ағымдағы трансфертер және дамуға трансферттер түсімі қарастырлғаны ескерілсін:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4200,0 мың теңге сомасында;
мектептерде автоматты өрт сигнализациясын орнатуға 6792,2 мың теңге сомасында;
кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеуге 42657,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 30200,0 мың теңге сомасында;
қаланың көшелерін және ортақ пайдаланатын орындарын ағымды ұстауға 224957,6 мың теңге сомасында;
"Қостанай қаласы әкімдігінің бассейні" МКҚК аквапарк ғимараты бойынша аяқталмаған істерді жоюға 6997,7 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласында ағаштарды қайта отырғыу бойынша машинаны сатып алуға 25000,0 мың теңге сомасында;
мәдениет объектілерін ұстауға 3376,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік және қаланы абаттандыру объектілерін ұтауға 40000,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға 76829,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға 205386,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 526562,1 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 234040,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1191045,0 мың теңге сомасында.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 1 сайлау
округі бойынша депутаты                    М. Сұлтанғазин
Қостанай қалалық мәслихаты
хатшысының міндеттерін атқарушы            Б. Әбдірахманова
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 89 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 472 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2012 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

на оказание жилищной помощи в сумме 1005,0 тысяч тенге.";
пункты 67 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие на проектирование, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1105684,0 тысяч тенге;
на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 623150,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 679924,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 848083,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 420580,0 тысяч тенге.";
"7. Уменьшить кредиты, полученные из республиканского бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума на 2012 год в сумме 226000,0 тысяч тенге;
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4200,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 6792,2 тысячи тенге;
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 42657,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 30200,0 тысяч тенге;
на текущее содержание улиц и мест общего пользования города 224957,6 тысяч тенге;
на устранение недоделок по зданию аквапарка ГККП "Бассейн акимата города Костаная" в сумме 6997,7 тысяч тенге;
на приобретение машины по пересадке деревьев в городе Костанай в сумме 25000,0 тысяч тенге;
на содержание объектов культуры в сумме 3376,0 тысяч тенге;
на содержание объектов коммунальной собственности и благоустройство города в сумме 40000,0 тысяч тенге;
на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 76829,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 205386,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 526562,1 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 234040,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1191045,0 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 1               М. Султангазин
Исполняющая обязанности секретаря
Костанайского городского маслихата         Б. Абдрахманова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел финансов акимата
города Костаная"
___________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_____________ Н. Дорошок
Приложение
к решению маслихата
от 4 декабря 2012 года № 89
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2011 года № 472
Бюджет города Костаная на 2012 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы