Қостанай қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 96 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3967 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22151736,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14803589,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 56675,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1610100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5681372,4 мың теңге;
2) шығындар – 22943564,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 11000,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 11000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 802827,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 802827,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 183 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қалалық бюджетте жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленгені ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 5060887,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі орнатылсын.
3-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте келесі мөлшерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 15498,1 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 5979,9 мың теңге сомасында
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 15.02.2013 № 111 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. 464003000 "Жалпы білім беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша шығындарды азайтып, 2013 жылға мақсатына сай емес пайдаланылған нысаналы трансферттерді қайтару 158,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 10.07.2013 № 153 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0 құрайтыны мәліметке алынсын.

О бюджете города Костаная на 2013-2015 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 96. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3967
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 22151736,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14803589,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56675,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1610100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5681372,4 тысячи тенге;
2) затраты – 22943564,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 802827,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 802827,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 12.12.2013 № 183 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что городскому бюджету установлены нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2013 год в сумме 5060887,0 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 15498,1 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 5979,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.02.2013 № 111 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-2. Предусмотреть на 2013 год возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме 158,0 тысяч тенге, уменьшив затраты по бюджетной программе 464003000 "Общеобразовательное обучение.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 10.07.2013 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города составляет 0.

5. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 4450,8 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге 5267,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 237167,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 14512,0 мың теңге сомасында;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшiн ай сайын ақша қаражатын төлеуге 63426,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 91758,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға 9859,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 980,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 183 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен "Қолжетімді тұрғын үй – 2020" бағдарламасы шеңберінде қаражаттар түсімі қарастырылғаны ескерілсін":
қалалық бюджетін тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге 700000,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 892963,6 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 705873,0 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 18.10.2013 № 180 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
7. алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 15.02.2013 № 111 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға нысаналы трансферттер 774780,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферттер 257839,0 мың теңге сомасында.
8-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шенберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың" бюджеттеріне дамытуына нысаналы трансферттер түсімінің 305884,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 07.10.2013 № 169 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 4450,8 тысяч тенге;
на предоставление специальных социальных услуг в сумме 5267,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 237167,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 14512,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 63426,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 91758,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 9859,0 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 980,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 12.12.2013 № 183 (вводится в действие с  01.01.2013).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье-2020":
кредитование городского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений в сумме 700000,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 892963,6 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 705873,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 18.10.2013 № 180 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. исключен - решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.02.2013 № 111 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 774780,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 257839,0 тысяч тенге.
8-1. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 305884,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 07.10.2013 № 169 (вводится в действие с 01.01.2013).

9. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттерінің түсімі қарастырылғаны ескерілсін;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6730,0 мың теңге сомасында;
мәдениет объектілерін күтіп ұстауға 14227,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін күтіп ұстауға 53583,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға нысаналы трансферттер 79521,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферттер 705058,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға нысаналы трансферттер 1428822,0 мың теңге сомасында;
қала көшелерін және жалпы пайдалану орындарын ағымдағы күтіп ұстауына 28672,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 18.10.2013 № 180 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2013 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 189489,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 18.10.2013 № 180 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2013 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 9 сайлау
округі бойынша депутаты                    И. Бибин
Қостанай қалалық мәслихаты
хатшысының міндеттерін атқарушы            А. Оралбаева
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 96 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2013 жылға
арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 183 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

9. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 6730,0 тысяча тенге;
на содержание объектов культуры в сумме 14227,0 тысяч тенге;
на содержание объекта коммунальной собственности в сумме 53583,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 79521,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 705058,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1428822,0 тысяч тенге;
на текущее содержание улиц города и мест общего пользования в сумме 28672,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 18.10.2013 № 180 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2013 год в сумме 189489,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 18.10.2013 № 180 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2013 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 9               И. Бибин
Исполняющая обязанности
секретаря Костанайского
городского маслихата                       А. Уралбаева
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
_______________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_______________ Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 96
Бюджет города Костаная
на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 12.12.2013 № 183 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы