Қостанай ауданында автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшерлерін ұлғайту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012 жылғы 23 қазандағы № 61 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 қазанда № 3861 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 2 мамырдағы № 256 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 02.05.2018 № 256 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 68 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 381-бабына, 386-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына қарай автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту мөлшерлері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 68 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде, жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын жатқан елді мекен Затобол кенті болып айқындалсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 68 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы Б. Бурашев
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы қаржы Министрлігі
Салық Комитетінің Қостанай облысы бойынша
Салық Департаментінің Қостанай ауданы
бойынша салық басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________________________ О. Рабченюк
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________________ З. Кенжегарина
Мәслихаттың
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 61 шешіміне 1-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) түрлері
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
1
Ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2
Жабық түрдегі жер бетіндегі автотұрақтар (паркингтер)
2 санат
Мәслихаттың
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 61 шешіміне 2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына қарай автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту мөлшерлері

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении размеров базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в Костанайском районе
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 23 октября 2012 года № 61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 октября 2012 года № 3861. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 2 мая 2018 года № 256
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 02.05.2018 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок на казахском языке с изменением, текст на русском языке не изменяется, решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 381, пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Установить размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов), согласно приложению 2 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 2 на казахском языке с изменением, текст на русском языке не изменяется, решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определить поселок Затобольск близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
Сноска. Пункт 3 на казахском языке с изменением, текст на русском языке не изменяется, решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии Костанайского
районного маслихата Б. Бурашев
Секретарь Костанайского
районного маслихата А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Налоговое управление по Костанайскому
району Налогового департамента по
Костанайской области Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан"
____________________________ О. Рабченюк
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов" акимата
Костанайского района
______________________ З. Кенжегарина
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 октября 2012 года № 61
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
1
Автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа
2 категория
Приложение 2
к решению маслихата
от 23 октября 2012 года № 61
Размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Кенттегі автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшерлері
Ауылдағы автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшерлері
Базалық салық мөлшерлеме-лерін ұлғайту мөлшерлері
1
1 санат
0,96
0,48
он есе
2
2 санат
0,96
0,48
тоғыз есе

Сноска. Приложение 2 на казахском языке изложено в новой редакции, текст на русском языке не изменяется, решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Категории автостоянок (паркингов)
Размер базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в поселке
Размер базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в селе
Размеры увеличения базовых ставок налога
1
1 категория
0,96
0,48
в десять раз
2
2 категория
0,96
0,48
в девять раз